» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
57 / 64
»»

m0LN4r ::

Nemci zahtevajo že 3PMS (znakec gore in snežinke).
Nemci ne zahtevajo nic. Ni obvezno, je samo priporoceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

J.McLane ::

Datumsko morda res niso, so pa obvezne glede na razmere in takrat je zahteva 3PMS.
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a...

Če pa hodiš dosti domovm v Slo, boš pa zaradi Avstrijcev moral imeti zimske/celoletne, mislim da celo mesec prej/pozneje kot to zahtevamo v Slo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

tonttu ::

Lahko imas letne in verige... pa upam da se ne vozis tam kjer se jaz. Ali to slucajno ne velja vec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

Alfonso ::

J.McLane je izjavil:

Odvisno kje živiš, v Slo je razen primorske obvezno.



Ni, če ni snega lahko imaš letne in verige v prtljažniku.

Cveto ::

Evo, jaz sem dal zdaj ponovno gor celoletne in sicer Goodyear Vector 4 seasons G3. Prejšnje (enake, samo G2) so mi zdržale 60.000km (4 leta) in tudi pri koncu svoje dobe niso bile glasne ali trde. Pač pobralo je profil. Za prejšnjo zimo so imela ravno še cca 4mm profila in so bile ok, odslužile še čez poletje kot letne in zdaj menjava.

Nikoli nisem bil nek ljubitelj teh celoletnih gum, a te sem dobil na avtu in moram reči, da so ok. Tako po suhem kot po mokrem se avto vozi varno in zanesljivo, udobje veliko, obraba in poraba ok... Tako da sem kupil spet. In se mi ni treba ukvarjat z menjavo, kar je 100 eur na leto.

LeQuack ::

Cveto je izjavil:

Evo, jaz sem dal zdaj ponovno gor celoletne in sicer Goodyear Vector 4 seasons G3. Prejšnje (enake, samo G2) so mi zdržale 60.000km (4 leta) in tudi pri koncu svoje dobe niso bile glasne ali trde. Pač pobralo je profil. Za prejšnjo zimo so imela ravno še cca 4mm profila in so bile ok, odslužile še čez poletje kot letne in zdaj menjava.

Nikoli nisem bil nek ljubitelj teh celoletnih gum, a te sem dobil na avtu in moram reči, da so ok. Tako po suhem kot po mokrem se avto vozi varno in zanesljivo, udobje veliko, obraba in poraba ok... Tako da sem kupil spet. In se mi ni treba ukvarjat z menjavo, kar je 100 eur na leto.


Tudi jaz imam iste in so v redu za večinoma mestno vožnjo brez kakih zasneženih hribov, sem pa imel že prej iste Goodyear Vector 4 seasons G1, in tudi še na prejšnjem avtu. G1 so bile sicer narejene še v Sloveniji, medtem ko so G3 sedaj Made in Poland.
Največ čez celoletne gume imajo itak zmeraj za povedati tisti ki jih še niso imeli.
Quack !

darck ::

Sodelavec ima iste gume Goodyear Vector 4 Season G3 in ja poprej je imel tiste iz Poljske a sedaj je moral dve nove gume kupiti in je vzel isti model ampak narejene so pa Made in Slovenia. Tako,da delajo jih tudi pri nas samo odvisno katere dobiš.

tonttu ::

Eno dimenzijo delajo enkrat tu, drugic tam, drugo pa obratno. Ni pa tista iz Poljske, Madzarske ali bog vedi kje vse se ima Goodyear (in njegove znamke Fulda, Dunlop, Debica, Sava...) tovarne, nic boljsa ali slabsa kot tista iz Kranja.

m0LN4r ::

Cveto je izjavil:

Evo, jaz sem dal zdaj ponovno gor celoletne in sicer Goodyear Vector 4 seasons G3. Prejšnje (enake, samo G2) so mi zdržale 60.000km (4 leta) in tudi pri koncu svoje dobe niso bile glasne ali trde. Pač pobralo je profil. Za prejšnjo zimo so imela ravno še cca 4mm profila in so bile ok, odslužile še čez poletje kot letne in zdaj menjava.

Nikoli nisem bil nek ljubitelj teh celoletnih gum, a te sem dobil na avtu in moram reči, da so ok. Tako po suhem kot po mokrem se avto vozi varno in zanesljivo, udobje veliko, obraba in poraba ok... Tako da sem kupil spet. In se mi ni treba ukvarjat z menjavo, kar je 100 eur na leto.

Sicer lahko nabavis extra set feln za drobiz in tistih 20 sraufov obrnit v eni uri res ni nekaj 2x letno.
Ampak ja se strinjam, vreme je zadnje case dokaj predvidljivo, ceste so spucane, tako da kvalitetne celoletne so super izbira.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lonsarg ::

Celoletne so itak boljše glede varnosti kot zimske/letne tako spomladi kot tudi jeseni. Skratka prednosti menjavanja pri takih blagih zimah kot jih imamo mi padejo v vodo (večina nikoli ali max enkrat na leto vozi po snegu). Edina izjema so ljudje ki so v slabo spluženih hribih ali pa ki delajo 20k+ na leto, tam je nekako še računica v prid menjavanju.

Računica 10 let nazaj je bila drugačna, celoletne so precej napredovale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Ja to itak, edino dodati je treba, da so celoletne kompromis, ce imas vcasih rajsi malo hitrejsi tempo. Poleti se stopijo, ce stopis po gasu. Ne zdrzijo niti 15.000km.
Na Autobild je v testu celoletnih dodana ena letna in ena zimska. Je treba dat roko na srce in rect, da so v robnih primerih razlike se vedno enormne, seveda dokler vozis normalno naceloma bo okej.

Celoletne so dobre za mile zime in prehodna obdobja, so zelo blizu lastnostim zimskih. Poleti na suhem (in poleti na mokrem) pa, no ja. Ce hocem jih zradiram do Sicilije in nazaj, ko je zunaj 30+
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darck ::

Meni je tudi zanimivo,da so take razlike med gumami na dveh testih res pa,da niso narejene na istih dimenzijah pri AUTOBILDU so take ocene na drugem testu pa spet drugače. Zanimivo pa še bolj,da jaz vozim pa še ožje gume 195 kakor so vse te stestirane in bog si ga vedi kakšni testi bi potem bili v taki dimenziji.

2020 AutoBild Van All Season Commercial Tyre Test: https://www.tyrereviews.com/Article/202...
2020 Commercial Van All Season Tyre Test: https://www.tyrereviews.com/Article/202...

darck ::

darck je izjavil:

Meni je tudi zanimivo,da so take razlike med gumami na dveh testih res pa,da niso narejene na istih dimenzijah pri AUTOBILDU so take ocene na drugem testu pa spet drugače. Zanimivo pa še bolj,da jaz vozim pa še ožje gume 195 kakor so vse te stestirane in bog si ga vedi kakšni testi bi potem bili v taki dimenziji.

2020 AutoBild Van All Season Commercial Tyre Test: https://www.tyrereviews.com/Article/202...
2020 Commercial Van All Season Tyre Test: https://www.tyrereviews.com/Article/202...


Auto Bild Reisemobil 2022: Test of Commercial All-Season Tires in Size 225/75 R16C https://tiresvote.com/articles/auto-bil...
In potem na tem testu je na 2-mestu pristala kar Rotalla Setula 4-Season RA05 a se zajebavajo guma katera je toliko cenejša

 ROTALLA SETULA 4-SEASON RA05

ROTALLA SETULA 4-SEASON RA05



https://tiresvote.com/catalog/rotalla/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

IL_DIAVOLO ::

Lonsarg je izjavil:

Celoletne so itak boljše glede varnosti kot zimske/letne tako spomladi kot tudi jeseni. Skratka prednosti menjavanja pri takih blagih zimah kot jih imamo mi padejo v vodo (večina nikoli ali max enkrat na leto vozi po snegu). Edina izjema so ljudje ki so v slabo spluženih hribih ali pa ki delajo 20k+ na leto, tam je nekako še računica v prid menjavanju.

Računica 10 let nazaj je bila drugačna, celoletne so precej napredovale.


Racunica pade v vodo, ko se mece povsem ok zimske gume stran, ko se jih lahko komot uporablja poleti, tako da se kupuje samo zimske.

Ce pa voziš celoletne pozimi, izrabljene zimske pa poleti, si pa itak butelj. Celoletne gume so za mojo dimenzijo cca 30 evrov drazje, ce ne gremo v premium razred.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darck ::

A ima kdo kakšne izkušnje s trgovino LIDERPNEVMATIK saj tam so cene nekako najnižje sploh,če gledam za gumo Goodyear katera je tam 113 EUR vsepovsod drugod je preko 124 EUR po komadu.

https://www.ceneje.si/Izdelek/13367649

 GOODYEAR 4 SEASONS CARGO

GOODYEAR 4 SEASONS CARGO

IL_DIAVOLO ::

Ja, sem naročil pri njih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darck ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, sem naročil pri njih.


In a je bilo vse normalno nobenega problema?

IL_DIAVOLO ::

Ja, seveda. Vse tipi topi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darck ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, seveda. Vse tipi topi.



 .

.



 .

.

Alfonso ::

Tudi jaz lani. Naročil direkt k vulkanizerju.

Ahim ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Buhu, jaz sem dal 115 evrov za 18 colske.

Mene bodo Continental prisle ~165/kos. Savske so ponujali za ~160/kos 8-O

Cveto ::

Tudi jaz sem naročil pri Liderpnevmatik in je bilo vse ok. Gume nove (letošnji DOT).

Glede hitrosti pa takole: jaz sem vzel do 240km/h, 103 obremenitev in XL. Z prejšnjimi gumami sem naredil 60.000, večino od teh kar hitrih, recimo 160-180 grem skoraj vsak dan, če se le da. Res pa je da po ovinkih ne trpijo toliko, ker imamo večino AC. Jaz sem mislil, da jih bo prej pobralo.

darck ::

Danes naročil gume pri Liderpnevmatiku in bomo videli kdaj bodo prišle in ali bo vse v redu okrog letnice DOT.

Horas ::



dober video



pa še en. zimske gume so must za sneg vsi se strinjamo. vendar so v redu če jih uporabljaš year round, za tiste ki delajo recimo do kakih 8-10k km letno, kot jih sam. do zdaj še nisem imel problema da bi mi zimske gume odpovedale na snegu po 4 letih, se pravi 2x zima 2x poletje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

Na testih kjer so primerjali nekaj zimskih in celoletnih gum so vse celoletne gume bile na mokrem boljše kakor zimske tako,da tudi to nekaj pove. Za sebe sam vem,da hočem vedno gume katere so v mokrem čim boljše saj za po suhem so čisto vsake dobre za po snegu sploh ni omembe vredno,če so zimske malo boljše od celoletnih itak pa saj snega NIKOLI več ne bo vsaj pri meni kakor že kaže nekaj let:)) Seveda to govorim za normalno vožnjo in ne divjane po cesti. Najbolj zanimivo mi a je to,da sodelavec pove,da je bil nad 3-leta starimi Continental gumami nezadovoljen saj,ko se je enkrat z Renault Cliotem pripeljal v križišče šel kar naravnost. Sam sem mu povedal,da je to čudno ko vsi hvalijo Continental vprašanje je kaj so s tistimi gumami počeli v 3-letah,da so take postale.

J.McLane ::

Horas je izjavil:


pa še en. zimske gume so must za sneg vsi se strinjamo. vendar so v redu če jih uporabljaš year round, za tiste ki delajo recimo do kakih 8-10k km letno, kot jih sam. do zdaj še nisem imel problema da bi mi zimske gume odpovedale na snegu po 4 letih, se pravi 2x zima 2x poletje.


Za tako uporabo so bolj primerne celoletne, sodobne celoletne gume so v bistvu zimske, ki so malenkost prilagojene da so kolikor toliko dobre tudi poleti. Edino Michelin Crossclimate so tu neka posebnost in so bolj letno naravnane, saj v snegu so še nekak, na ledu pa pogrnejo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Kekokekič ::

Načeloma je prednost celoletnih gum tudi ta, da imaš potem vedno na avtu novejše gume, ker celoletne verjetno prej zradiraš kot namenske letne in nameske zimske.

Zdej vidim, da guma že po 4 letih ni več niti približno ista kot je bila. Sem imele 2 letni gumi Bridgestone dot 18 (3mm profila) pa so bile še nekako okj. Samo enkrat me je malenkost zaneslo, ko sem mogoče malo prehitro prišel v ovinek.

Zdej imam gor zimske Goodyear, ki so tudi dot 18 pa so dosti slabše. Moram precej počasneje vozit..tuhtam, da bi kar menjal :).

Celoletne potem verjetno menjaš na nekje 2-3 leta in imaš potem ubistvu na avtu novejše gume, gledano čez celotno obdobje.

darck ::

Evo danes dopoldan sem dobil gume naročene v torek zjutraj pri LIDERPNEVMATIK in takoj,ko sem prišel iz službe sem jih šel pregledati ali je vse O.K. Gre se pa za gume za kombi Goodyear Vector 4Seasons Cargo katere so narejene Made in France in pakirane so bile po dve skupaj tako,da je DOT različen. Dve gumi sta DOT 0622 drugi dve pa DOT 0722 tako,da sem kar zadovoljen z gumami še posebej pa z dostavo,ker je bila tako hitra.

Alfonso ::

Zavrni pošiljko. Morali bi ti poslati vse štiri z enakim DOT in to bi moral biti 1122!

darck ::

Alfonso je izjavil:

Zavrni pošiljko. Morali bi ti poslati vse štiri z enakim DOT in to bi moral biti 1122!


Zakaj pa zavrniti saj kaj ima veze eden teden različen DOT in zakaj naj bi moral biti DOT za 4-5 tednov mlajši?

Alfonso ::

Lol....

darck ::

Mene to sploh nič ne moti važno,da so še v tem letu narejene in,da niso stare manj kakor pol leta saj je strokovno dokazano in rečeno,da guma naj bi bila stara vsaj pol leta preden gre na vozilo :D

Horas ::

darck, heca te.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Jaz sem nataknil celoletne samo zato, ker se mi ne da več izgubljat časa dvakrat na leto. Cenovno je tam nekje, ker so (dobre) celoletne dražje, mislim pa da se bojo čisto vredu obnesle, ker jih bom imel 2 leti, morda 2 pa pol, zimske 3. zimo so pa ponavadi že zelo zanič, profila imajo pa še za 4. Tako da celoletne bojo slabše prvo zimo, ampak sigurno boljše kot zimske tretjo zimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kekokekič ::

Utk je izjavil:

Jaz sem nataknil celoletne samo zato, ker se mi ne da več izgubljat časa dvakrat na leto. Cenovno je tam nekje, ker so (dobre) celoletne dražje, mislim pa da se bojo čisto vredu obnesle, ker jih bom imel 2 leti, morda 2 pa pol, zimske 3. zimo so pa ponavadi že zelo zanič, profila imajo pa še za 4. Tako da celoletne bojo slabše prvo zimo, ampak sigurno boljše kot zimske tretjo zimo.


Katere si nabavil? Tud js mal gledam v tej smeri :)

Alfonso ::

Utk je izjavil:

Jaz sem nataknil celoletne samo zato, ker se mi ne da več izgubljat časa dvakrat na leto. Cenovno je tam nekje, ker so (dobre) celoletne dražje, mislim pa da se bojo čisto vredu obnesle, ker jih bom imel 2 leti, morda 2 pa pol, zimske 3. zimo so pa ponavadi že zelo zanič, profila imajo pa še za 4. Tako da celoletne bojo slabše prvo zimo, ampak sigurno boljše kot zimske tretjo zimo.


+1 že tretji kompolet

Utk ::

Michelin crossclimate 2.

Kekokekič ::

Utk je izjavil:

Michelin crossclimate 2.


Sej so kr hude za po snegu glede na teste..Boš poročal kako se obnesejo :)

D3m ::

Vector 4Seasons Gen.3
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kekokekič ::

D3m je izjavil:

Vector 4Seasons Gen.3


So okj?

Blinder ::

Zakaj noben ne uporablja treh kompletov :D?

    poleti letne



    pozimi zimske



    pomladi in jeseni celoletne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

J.McLane ::

Ali pa slick in dežne, vsak dan druge, sa premontaža pri F1 traja samo nekaj sekund, zakaj nebi tudi pri avtu. Sami kompromisi so vas, a ni nobenemu nič do varnosti :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

D3m ::

Kekokekič je izjavil:

D3m je izjavil:

Vector 4Seasons Gen.3


So okj?


Glede na CC+ so boljše na mokrem.

Čeprav so obe OK vendar rabimo bolj podporo v mokrem sploh, ko se sneg tali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Semislick + Celoletne, drugo ne rabis.
Menjas za zajtrk, ce res treba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

flameir ::

Clio 75 HP, relacija Domžale Lj, letno cca 15k kilometrov. Dimenzija 195/55/R16,
87H
Glede na moč verjetno ni potrebe po nekih premium gumah? Še vedno ne vem, kako se odločit, ker mojih dimenzij praktično ni na testih, ko pa malo forume berem, pa vsak navija za ene.

Serviser mi je priporočal Laufenn, kolega mehankar Sava HP, na forumih pa berem mal več o Nexen al pa Kleber. Na testih so boljše itak najdražje.
Razmišljam tudi o celoletnih gumah. Prvič mal resneje izbiram zaradi stroškov življenja in res ne vem, kako se odločit. :D

kriptobog ::

flameir je izjavil:

Clio 75 HP, relacija Domžale Lj, letno cca 15k kilometrov. Dimenzija 195/55/R16,
87H
Glede na moč verjetno ni potrebe po nekih premium gumah? Še vedno ne vem, kako se odločit, ker mojih dimenzij praktično ni na testih, ko pa malo forume berem, pa vsak navija za ene.

Serviser mi je priporočal Laufenn, kolega mehankar Sava HP, na forumih pa berem mal več o Nexen al pa Kleber. Na testih so boljše itak najdražje.
Razmišljam tudi o celoletnih gumah. Prvič mal resneje izbiram zaradi stroškov življenja in res ne vem, kako se odločit. :D


Nexen so vredu, malo hitreje se obrabijo, ampak pri 15k letno ne bo panike. -ce imas raje EU gume kot azijske pa s Savo HP ne mores falit.

IL_DIAVOLO ::

Kekokekič je izjavil:

Načeloma je prednost celoletnih gum tudi ta, da imaš potem vedno na avtu novejše gume, ker celoletne verjetno prej zradiraš kot namenske letne in nameske zimske.

Zdej vidim, da guma že po 4 letih ni več niti približno ista kot je bila. Sem imele 2 letni gumi Bridgestone dot 18 (3mm profila) pa so bile še nekako okj. Samo enkrat me je malenkost zaneslo, ko sem mogoče malo prehitro prišel v ovinek.

Zdej imam gor zimske Goodyear, ki so tudi dot 18 pa so dosti slabše. Moram precej počasneje vozit..tuhtam, da bi kar menjal :).

Celoletne potem verjetno menjaš na nekje 2-3 leta in imaš potem ubistvu na avtu novejše gume, gledano čez celotno obdobje.


Centriranje je priporočljivo da se naredi vsaj 1x na leto, pri menjavi se tudi najbolj vidi ce kje pozira gumo neenakomerno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Centriranje 1x na leto? Why, ce gre avto ravno in se gume enakomerno obrabljaj, resno zakaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Si že videl citroena, da bi šel naravnost?

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Centriranje 1x na leto? Why, ce gre avto ravno in se gume enakomerno obrabljaj, resno zakaj?
Verjetno je vulkanizer ali pa dela reklamo za vulkanizerje >:D

Resno, v zadnjih ~25 letih smo imeli vedno posebaj zimski in letni komplet. Praktično vse smo zvozili brez vmesnega centriranja, torej 4-7 let brez. Če ne trese, zakaj hudiča bi centriral? Menjaš vsako leto spredaj/zadaj oz. krožno pri asimetričnih, pa je to to.
vires in numeris
««
57 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958137 (363) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712938 (10588) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778125 (48907) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298120 (70533) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623925 (19779) Domobrancek

Več podobnih tem