» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
52 / 64
»»

perci ::

Pustimo ob strani, da avto ni njegov ampak od očija.

m0LN4r ::

korenje3 je izjavil:

Nove gume gor :)



Lahk bi dal spolirat avto.

Buggy je izjavil:

Predvidevam, da je tvoja guma nekje 245/45/18 in tukaj ni vec problem sam profil, ker imas na kolesih "plavutke" zaradi same sirine gume. V snegu in "zlabudri", predvsem pa pri spustu navzdol tudi ce imas 4x4 (zaradi mase) pazi oz. ne pretiravaj, vsaj na zacetku, ker je meja zdrsa zelo nedefinirana ko pa resujes je to tilko tezje.

Drugace, ce bos vozil po omejitvah kot bakica in po spluzenem, pa ni nobene drame :P
Kuk pa majo kaj sirine gasilci, terenci, resilci? Resno sprasujem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Toliko kot piše v homologaciji.
Na zafiri ena imam jaz 20 colske, čeprav je oroginal homologirana tudi 21. Zaradi udobja.
Na zafiri dve imam 21 colske gume. Dodatno homologirane. Ker udobja pri tem avtu niti ne pričakuješ.

Groot ::

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...


Moje so iz Turčije. Kupljene cca. 2 tedna nazaj pri Bartogu.

A si kje morda zasledil, da se pojavljajo razlike v kvaliteti med posameznimi tovarnami?

korenje3 ::

Buggy je izjavil:

Predvidevam, da je tvoja guma nekje 245/45/18 in tukaj ni vec problem sam profil, ker imas na kolesih "plavutke" zaradi same sirine gume. V snegu in "zlabudri", predvsem pa pri spustu navzdol tudi ce imas 4x4 (zaradi mase) pazi oz. ne pretiravaj, vsaj na zacetku, ker je meja zdrsa zelo nedefinirana ko pa resujes je to tilko tezje.

Drugace, ce bos vozil po omejitvah kot bakica in po spluzenem, pa ni nobene drame :P


245/40/19
Sicer pa baje morajo biti 300km zvožene, preden primejo, ker je gor sredstvo proti lepljenju na forme.
Moram pa rečt da so ful glasne. Ne samo da se slišijo, tudi čuti se jih na volanu. Te vibracije.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

m0LN4r ::

Te vibracije izginejo sproti, ko bo izgninjal profil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Nove gume gor :)



Lahk bi dal spolirat avto.

Buggy je izjavil:

Predvidevam, da je tvoja guma nekje 245/45/18 in tukaj ni vec problem sam profil, ker imas na kolesih "plavutke" zaradi same sirine gume. V snegu in "zlabudri", predvsem pa pri spustu navzdol tudi ce imas 4x4 (zaradi mase) pazi oz. ne pretiravaj, vsaj na zacetku, ker je meja zdrsa zelo nedefinirana ko pa resujes je to tilko tezje.

Drugace, ce bos vozil po omejitvah kot bakica in po spluzenem, pa ni nobene drame :P
Kuk pa majo kaj sirine gasilci, terenci, resilci? Resno sprasujem.


avto nima prask.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darck ::

Groot je izjavil:

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...


Moje so iz Turčije. Kupljene cca. 2 tedna nazaj pri Bartogu.

A si kje morda zasledil, da se pojavljajo razlike v kvaliteti med posameznimi tovarnami?



Ne nisem zasledil glede razlik v kvaliteti zato sem tudi tukaj na forumu povprašal glede tega in ja tudi jaz gledam te Falken pri prodajalcu Bartog.

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Predvidevam, da je tvoja guma nekje 245/45/18 in tukaj ni vec problem sam profil, ker imas na kolesih "plavutke" zaradi same sirine gume. V snegu in "zlabudri", predvsem pa pri spustu navzdol tudi ce imas 4x4 (zaradi mase) pazi oz. ne pretiravaj, vsaj na zacetku, ker je meja zdrsa zelo nedefinirana ko pa resujes je to tilko tezje.

Drugace, ce bos vozil po omejitvah kot bakica in po spluzenem, pa ni nobene drame :P


245/40/19
Sicer pa baje morajo biti 300km zvožene, preden primejo, ker je gor sredstvo proti lepljenju na forme.
Moram pa rečt da so ful glasne. Ne samo da se slišijo, tudi čuti se jih na volanu. Te vibracije.


Sem mislil, da so premalo plačali za test, ampak zgleda so dejansko glasne :))
https://www.thetirelab.com/245-45-R19/w...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bolt ::

No danes na lep deževen večer zunaj cca 10 stopinj, sem se drsal kot po drsališču z mišelinkami primacy 3. "Stare" 2 leti, avto 40k, s temi gumami ni bilo narejenih 20k. Tolk o Mišelinkah. Pa sem se vozil kot stara mama. Jutri grem v menjavo, te pa zabrišem v smeti in res nikoli, nikoli Mišelink. Te so bile pač na avtu, ki sem ga kupil.

Alkanoid ::

Primacy 3 225/45/17 sem dobil na avtu junija 2017, letos 4. in 1/2 sezono so prijele še kot šus, pa sem vozil do 120 po regionalkah ter do 170 po AC. Sem jih tudi lepo zlizal, ker ima avto 7s do 100 in nisem nič šparal pri speljevanjih, nisem pa ravno speljeval iz 3000 obratov, da bi vrtelo gume v prazno.
Kilometrov ima avto 32k, z letnimi sem naredil 21k km. Sprednji imata še 3,8 mm, zadnji pa še 3,2 mm, tako da bi se dalo iztisnit še eno sezono. Najmanj kar sem kdaj prišel na gumah, ker imam prvič nov avto, ki sem ga sploh imel več kot 4 sezone ter poleg tega še najmočnejši.
Drugače problemov ni bilo, enkrat vem da sem šel tudi čez precej vode na cesti. V takih pogojih bi moral sedaj pač bolj prilagoditi hitrost, ker pri 3 mm te pa hitro obrne, če greš 100+ čez veliko vode.

Od Michelin sem imel še 195/55/16 Michelin Energy Saver, tudi enako dobre kot Primacy 3.
Edino kar ne morem pohvalit je obraba. In Michelin naj bi bil najboljši pri tem. Očitno vseeno to velja samo za zmerno vožnjo.

Zimske Sava HP2 imajo pa še 6,5 in 6,0 mm. Na začetku 4. sezone sem jih potipal in so bile že trde, ampak problema z oprijemom niti enega majhnega. Še na Vranskem sem bil s temi gumami in ni noben rekel da so za zamenjat. Sem se vedno malo posmehoval tistim, ki podaljšajo zadnjo sezono še čez poletje, ampak mislim da bi bilo za probati. Če držijo v suhem krožnem je drugače že kar dobro, sem imel tudi take ki še to niso.

Drugače pa mislim da naj vsak menja, ko vidi da so slabe. Posploševat na firmo ne gre. Sicer ni nič narobe, če se izogibaš znamke s katero si imel probleme, oz. se mi to zdi celo priporočljivo. Sam sem imel do sedaj samo z enimi letnimi Dunlop, veliki problemi z oprijemom v mokrih krožnih. Seveda še en čas ne bom kupil Dunlopa, ni pa rečeno da ne bom čez 10 let, če bodo prve na ADAC testu in bodo vsaj 10EUR cenejše od ostalih top firm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alkanoid ()

korenje3 ::

Na mokrem se hitro poznajo leta gum. Na suhem pa skoraj da ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darck ::

Mislim,da v krožnem križišču na mokrem asvaltu se najpoprej pozna vsaj jaz sem večkrat to že opazil.

Alkanoid ::

Jaz sem opazil slabost pri letnih pri vključevanju na glavno cesto na mokrem, spodrsavajo kot zmešane. Danes sem potem tudi z zimskimi iz te navade potegnil prvo in drugo narahlo, ampak mislim da so precej boljše, ker je v drugi že prijelo, prej z letnimi je šele v tretji.
Pa to čeprav gume niso več mehke kot prve 3 sezone kjer se je prst z lahkoto vdrl noter. 5. sezono sem tako siguren da bo šlo brez problemov. Naprej se mi pa že ne da več iskati meje, je 5 let kar lepo okrogla številka, da nima smisla podaljševati na 6 let.

FoxKnox ::

Jaz sem s svojimi Michelinkami starimi 5 let v mokrem redno drsel pri speljevanju in v vožnji po krožnih. Naslednjo sezono sem podaljšal z zimskimi Kumho isto starimi 5 let uporabo skoraj do poletja in sem po mokrem drsel , po suhem in na toplem sem pa vohal gumo. Profila sta obe imele dovolj ampak trdi ko kamen.
Z novimi je vožnja čisto nekaj drugega in ne priporočam "za eno sezono še bodo".Pride nepredvidena situacija pa si v riti

feryz ::

Bolt je izjavil:

No danes na lep deževen večer zunaj cca 10 stopinj, sem se drsal kot po drsališču z mišelinkami primacy 3. "Stare" 2 leti, avto 40k, s temi gumami ni bilo narejenih 20k. Tolk o Mišelinkah. Pa sem se vozil kot stara mama. Jutri grem v menjavo, te pa zabrišem v smeti in res nikoli, nikoli Mišelink. Te so bile pač na avtu, ki sem ga kupil.
Kaj je tukaj sploh poanta?
Da je padal dež in je voda na cestišču?
Da so gume Michelin?
Da so stare dve leti?
Da imaš slab avto?
Ali preprosto to, da ne znaš voziti?

Btw, guma z 20k je zame znucana. Za dež zagotovo. In je treba voziti krepko počasneje kot z novo.

m0LN4r ::

Zdaj ko se megla vsede na cesto je hujse, kot pa normalen dez, ki vsaj malo mastno svinjarijo spere s cete.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Saj to menda vsi vedo,da kadar ni ilo že nekaj časa dežja je cesta takrat bolj kot ne spolzka ali ko je vlaga,megla,listje na cestišču vse to niso dobri pogoji ali taki kot je takrat ko je cesta očiščena z padanjem dežja po nekem času. Jaz sem imel enkrat orenk problem z zadnjim delom avtomobila,ko mi ga je v zavoju zasukalo in sem bočno zdrsel v hrib,od takrat sem vedno zelo previden na mokrem cestišču pa mi je vseeno z kakimi gumami se vozim ali katerim avtom. Ni nič čudnega,da priporočajo boljši profil gume ali boljšo gumo na zadnjem delu avtomobila kakor na prvem čeprav nekateri mislijo sploh za zimo,da mora na gnanih kolesih biti boljša guma zaradi boljšega oprijema.

Buggy ::

Btw, guma z 20k je zame znucana. Za dež zagotovo. In je treba voziti krepko počasneje kot z novo.


Tako! Za bolj dinamicno voznjo vsekakor, pa naj bo teh 20K naarejenih v enem letu, kjer je profila ze bolj malo ali pa 4-ih, kjer je guma ze bolj kot ne otrdela plastika. Predvsem je potrebno zdaj pazit, ce se vozite cez hosto, ker je odpadlo in zvozeno listje na cesti naredilo konkretno "cezano" in je oprijem zelo podoben voznji pozimi, ko je rahla poledica.

Vozite z glavo.

Bolt ::

feryz je izjavil:

Bolt je izjavil:

No danes na lep deževen večer zunaj cca 10 stopinj, sem se drsal kot po drsališču z mišelinkami primacy 3. "Stare" 2 leti, avto 40k, s temi gumami ni bilo narejenih 20k. Tolk o Mišelinkah. Pa sem se vozil kot stara mama. Jutri grem v menjavo, te pa zabrišem v smeti in res nikoli, nikoli Mišelink. Te so bile pač na avtu, ki sem ga kupil.

Kaj je tukaj sploh poanta?
Da je padal dež in je voda na cestišču?
Da so gume Michelin?
Da so stare dve leti?
Da imaš slab avto?
Ali preprosto to, da ne znaš voziti?

Btw, guma z 20k je zame znucana. Za dež zagotovo. In je treba voziti krepko počasneje kot z novo.

1. Poanta tega, je odgovor stari mami. In pa replika na razna filozofiranja takih kavč strokovnjakov kot si ti, ki jih je poln forum trolanja.
2. Si ti mal prilagojen program!
3. To ni bilo vprašanje!
4. Boljši kot tvoja Zafira definitivno. Kaj ima sploh to veze z konjskimi dirkami! LOL Se vidi da verjetno sploh nimaš avtomobila in izpita.
5. Sine. Ti se še po jajcih nisi valjal, ko sem jaz že vozil, tako da če boš potreboval kakšne učne ure se javi!

Alkanoid je izjavil:

Jaz sem opazil slabost pri letnih pri vključevanju na glavno cesto na mokrem, spodrsavajo kot zmešane. Danes sem potem tudi z zimskimi ...

Točno to.
bdw
Danes v podobnih dežnih razmerah, cca 6 stopinj, z več kot tri leta starimi celoletnimi Nexen kupljenimi 09/18 teh problemov ni bilo.
AJA
BDW
Poanta tega je, da so neke low budget, velikokrat negativno skritizirane, celoletne še posebej Nexen, boljše kot oh in sploh precenjene Mišelinke!
A bo šlo Feriz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Motion ::

feryz je izjavil:

Bolt je izjavil:

No danes na lep deževen večer zunaj cca 10 stopinj, sem se drsal kot po drsališču z mišelinkami primacy 3. "Stare" 2 leti, avto 40k, s temi gumami ni bilo narejenih 20k. Tolk o Mišelinkah. Pa sem se vozil kot stara mama. Jutri grem v menjavo, te pa zabrišem v smeti in res nikoli, nikoli Mišelink. Te so bile pač na avtu, ki sem ga kupil.
Kaj je tukaj sploh poanta?
Da je padal dež in je voda na cestišču?
Da so gume Michelin?
Da so stare dve leti?
Da imaš slab avto?
Ali preprosto to, da ne znaš voziti?

Btw, guma z 20k je zame znucana. Za dež zagotovo. In je treba voziti krepko počasneje kot z novo.

Se nebi glih strinjal, Imam zelo ogresivno vožnjo skozi ovinke, krožna,... Mam gor Hankok ventus s1 evo1 cca 40kkm, blizu indikatorjev. proizvedene (50/16) (225/45/17), Še vedno odlično držijo. Ne opazim da bi bvistveno slabše držale cestišče v mokrem napram par let nazaj. Edino če je ful vode na cestišču zaradi malo profila rata nevarno. Drgač pa glede samega oprijema nimam kaj rečt. Definitivno najboljše gume dosedaj kar sem jih vozu. Se mi zdi da je za ta občutek slabega oprijema najbolj kriva podlaga.

m0LN4r ::

Jaz sem danes sel 120 po gozdu brez trzanja, rosnati cesti z tri leta starimi miselinkami, neverjetno dober oprijem glede na razmere.
S kakimi wangliji bi me sam odneslo s ceste kot na drsalkah.

darck je izjavil:

Saj to menda vsi vedo,da kadar ni ilo že nekaj časa dežja je cesta takrat bolj kot ne spolzka ali ko je vlaga,megla,listje na cestišču vse to niso dobri pogoji ali taki kot je takrat ko je cesta očiščena z padanjem dežja po nekem času. Jaz sem imel enkrat orenk problem z zadnjim delom avtomobila,ko mi ga je v zavoju zasukalo in sem bočno zdrsel v hrib,od takrat sem vedno zelo previden na mokrem cestišču pa mi je vseeno z kakimi gumami se vozim ali katerim avtom. Ni nič čudnega,da priporočajo boljši profil gume ali boljšo gumo na zadnjem delu avtomobila kakor na prvem čeprav nekateri mislijo sploh za zimo,da mora na gnanih kolesih biti boljša guma zaradi boljšega oprijema.

Ni tako enostavno, zadek lahko odleti, ce je veliko lazji od sprednjega dela in zaviras v ovinku in se dodatno prevesis tezisce naprej in potem ti zadek dvigne. Se dogaja, tudi hitrejsim ljudem poleti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darck ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem danes sel 120 po gozdu brez trzanja, rosnati cesti z tri leta starimi miselinkami, neverjetno dober oprijem glede na razmere.
S kakimi wangliji bi me sam odneslo s ceste kot na drsalkah.

darck je izjavil:

Saj to menda vsi vedo,da kadar ni ilo že nekaj časa dežja je cesta takrat bolj kot ne spolzka ali ko je vlaga,megla,listje na cestišču vse to niso dobri pogoji ali taki kot je takrat ko je cesta očiščena z padanjem dežja po nekem času. Jaz sem imel enkrat orenk problem z zadnjim delom avtomobila,ko mi ga je v zavoju zasukalo in sem bočno zdrsel v hrib,od takrat sem vedno zelo previden na mokrem cestišču pa mi je vseeno z kakimi gumami se vozim ali katerim avtom. Ni nič čudnega,da priporočajo boljši profil gume ali boljšo gumo na zadnjem delu avtomobila kakor na prvem čeprav nekateri mislijo sploh za zimo,da mora na gnanih kolesih biti boljša guma zaradi boljšega oprijema.

Ni tako enostavno, zadek lahko odleti, ce je veliko lazji od sprednjega dela in zaviras v ovinku in se dodatno prevesis tezisce naprej in potem ti zadek dvigne. Se dogaja, tudi hitrejsim ljudem poleti


zato pa morajo biti zadaj dobre gume ne kot nekateri mislijo,da rabijo spredaj dobre gume za po snegu a zadnji del bo pa opletal sem in tja.

m0LN4r ::

Tudi dobra gume te ne resi, ce gres narobe v ovink.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

m0LN4r je izjavil:

Tudi dobra gume te ne resi, ce gres narobe v ovink.


Tudi to res drži samo ko se voziš normalno in ti zadnji del obrne ali začne počasi drseti-obračati potem veš koliko je ure in to ni neko divjanje ali narobe voziti v ovinek.

;-) ::

Bremzati v ovinek je vedno narobe voziti.

b3D_950 ::

Na dirkališču je običajno asfalt po idealni liniji "zbrušen/gladek" in greš v dežju bolj po robu. Podobno je z asfaltom verjetno v krožiščih?

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

darck ::

;-) je izjavil:

Bremzati v ovinek je vedno narobe voziti.


Tudi to točno drži :)

korenje3 ::

Bom jaz povedal zakaj odnese zadek, kljub temu da so 4 enake gume.

1. pospeševanje v ovinku - zdrs koles
2. razporeditev mase
3. avto nima spojlerja. veter dviguje zadek, posledično manjša sila v tla kot spredaj
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darck ::

korenje3 je izjavil:

Bom jaz povedal zakaj odnese zadek, kljub temu da so 4 enake gume.

1. pospeševanje v ovinku - zdrs koles
2. razporeditev mase
3. avto nima spojlerja. veter dviguje zadek, posledično manjša sila v tla kot spredaj




Pri normalni vožnji to je 40-50 kilometrov na uro ti nima nobene veze spojler ali pospeševanje ima pa sigurno teža zadnjega dela vozila sploh,če se pelješ v dolino in pa seveda če imaš 5-6 let stare zimske gume zadaj katere se uporabljajo celo leto na vozilu. Tako nekateri vozijo in se potem čudijo zakaj se avto tako obnaša.

b3D_950 ::

Pri nekaterih bi moral bit še v glavah namontiran kakšn spojler.:)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

;-) ::

Jaz sem sel vulkanizerju narocit gume, mislil sem vzeti nekaj pod 100€ na koncu. Dimenzija 245 40 18, mu povem dimenzijo...ej mam ene za tebe en teden so bile montirane. Ok kolk hoces? 20€ pa montaza. Baje se je clovek bal vozit z njimi in vrgel dol.

Semperit, letosnji dot jutri montiram pa da vidimo :)

rejven ::

Če je kaj podobno semperit speed grip3 (letna), bo super. Res fajn gume.

;-) ::

Mislim da pise speed grip, si ziher da je speed grip letna, ker jaz sem skoraj 100% da pise speed grip na zimski

koyotee ::

E/C poraba/na mokrem
Lih za prehvalit niso, verjetno pa niso tako slabe, da bi se bal vozit z njimi
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darck ::

koyotee je izjavil:

E/C poraba/na mokrem
Lih za prehvalit niso, verjetno pa niso tako slabe, da bi se bal vozit z njimi



Saj te oznake sploh nič ne pomenijo na gumah,če so potem na testiranju čisto zanič najslabše ocenjene a imajo oznako C za porabo in A za mokro.
Kako lahko sploh proizvajalci limajo te oznake gor,ko pa gume testirajo pa niso tiste oznake čisto nič pomembne.

Po eni strani tiste oznake na gumah za oprijem,porabo in glasnost so po domače povedano čisto tako gor saj človek vidi tako gumo jo potem z veseljem kupi a guma sploh ni dobra

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

koyotee ::

darck je izjavil:

koyotee je izjavil:

E/C poraba/na mokrem
Lih za prehvalit niso, verjetno pa niso tako slabe, da bi se bal vozit z njimi



Saj te oznake sploh nič ne pomenijo na gumah,če so potem na testiranju čisto zanič najslabše ocenjene a imajo oznako C za porabo in A za mokro.
Kako lahko sploh proizvajalci limajo te oznake gor,ko pa gume testirajo pa niso tiste oznake čisto nič pomembne.

Po eni strani tiste oznake na gumah za oprijem,porabo in glasnost so po domače povedano čisto tako gor saj človek vidi tako gumo jo potem z veseljem kupi a guma sploh ni dobra


Lol, zakaj pol ne lepijo na vse A/A po tvoje?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darck ::

Te oznake bi morale pomeniti točno to kar piše ne pa,da na testu guma z oznako A je čisto zanič. Te oznake so namenjene kupcu,da vidi kakšne so lasnosti saj to je isto kot pri beli tehniki ali drugod. Kaj bo proizvajalec limal te oznake gor,ko sploh ni res potem taka guma in kakšne teste oni delajo,da pridejo do teh podatkov.

koyotee ::

darck je izjavil:

Te oznake bi morale pomeniti točno to kar piše ne pa,da na testu guma z oznako A je čisto zanič. Te oznake so namenjene kupcu,da vidi kakšne so lasnosti saj to je isto kot pri beli tehniki ali drugod. Kaj bo proizvajalec limal te oznake gor,ko sploh ni res potem taka guma in kakšne teste oni delajo,da pridejo do teh podatkov.


Ajde, dej test gume in prilepi njihovo oznako, da vidimo, ce res ni nobene povezave.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rejven ::

;-) je izjavil:

Mislim da pise speed grip, si ziher da je speed grip letna, ker jaz sem skoraj 100% da pise speed grip na zimski


maš prav, letno so speed life 3 :)

;-) ::

Danes zmontiram pa vidim. Danes se bo lepo videlo kako je kaj na mokri cesti, ker imam letne praktično lih za zadostit zakonu še glede profila, stare 2 leti ampak ko je mokro pri pospeševanju samo drsijo za brezveze, drugače sem bolj "dedek" voznik, tak da pri bremzanju še niso nikoli zdrsnile.

darck ::

koyotee je izjavil:

darck je izjavil:

Te oznake bi morale pomeniti točno to kar piše ne pa,da na testu guma z oznako A je čisto zanič. Te oznake so namenjene kupcu,da vidi kakšne so lasnosti saj to je isto kot pri beli tehniki ali drugod. Kaj bo proizvajalec limal te oznake gor,ko sploh ni res potem taka guma in kakšne teste oni delajo,da pridejo do teh podatkov.


Ajde, dej test gume in prilepi njihovo oznako, da vidimo, ce res ni nobene povezave.



MAXXIS VANSMART SNOW WL2 205/65 R16C 107/105T

Guma je v snegu čisto zanič,na ledu je najboljša,na suhem dobra in v mokrem dobra SKUPNO zanič,najslabša na testu.
Falken guma ima tudi oznako A a je spet v snegu slabo ocenjena

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...

 1

1



 Test gume

Test gume



In ja za zimsko gumo naj bi tudi veljalo ne samo za mokro vožnjo ampak tudi za v sneg ta oznaka a kaj ko je najslabše ocenjena a dobila je oznako za najboljše

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Pretorijanec ::

Hej.

Da še jaz vprašam. Najprej: a potrebujem posebno verzijo gume za 4x4? Zdaj so gor letne Nexen 225/50 R18. Mikajo me Goodyear Ultra Grip Performance +. Ampak pri spletnih trgovcih vidim, da obstaja tudi neka 4x4 verzija, ki me niti ne mika. Ampak... a rabiš posebno verzijo gume, če maš xdrive?

Potem pa: katero? Zbiram med Dunlop, Goodyear in Mišelin. Kot rečeno mi je Goodyear najbolj mikaven. Bom pa vesel nasveta.

Hvala

Buggy ::

a rabiš posebno verzijo gume, če maš xdrive


Ne! Kaksna pa je razlika med isto pnevmatiko, ki ima ali pa nima logota 4x4? Si preprican, da nisi ti gledal druge dimenzije oz. oznako za SUV?
Ce ima avto xdrive, 4motion oz. Haldex 5 gen in se kaj novejsega od 4x4 pa ni terenec, ne rabis nic komplicirat, ker stirikolesni pogon ni konstantno prizgan in se vklaplja po potrebi tako da tudi stari mit o tem, da je lahko ze 1mm razlike v profilu med spredaj/zadaj problem ni vec prisoten.. Gor das kar imas homologirano v kartoncku in/ali pregled specifikacij za svoj avto.

stara mama ::

Bolt je izjavil:


Poanta tega je, da so neke low budget, velikokrat negativno skritizirane, celoletne še posebej Nexen, boljše kot oh in sploh precenjene Mišelinke!
A bo šlo Feriz!

Kajneda? :)
Še posebej ko pride nek forumski znalec @bolt, pa začne vse po vrsti podcenjevat in kritizirat, medtem ko misli da je on sam starešina avtomobilizma, ter da je feryzijeva zafira dejansko zafira :))
Hitro povej v katero kanto boš vrgel >20k gume, da jih pridem pobrat in prodat na bolhi.

Zgodovina sprememb…

Pretorijanec ::

Hej!

@Buggy: hvala! Ej, nimam pojma, zato raje vprašam ;) Ker ima spletni prodajalec posebno oznako za gume, sem si mislil: um, kaj? Ni mi bilo ravno logično, ampak... premalo vem, da bi se kar odločil. Tako da res hvala, sem kupil in čakam na dostavo.

Bolt ::

stara mama je izjavil:

Bolt je izjavil:


Poanta tega je, da so neke low budget, velikokrat negativno skritizirane, celoletne še posebej Nexen, boljše kot oh in sploh precenjene Mišelinke!
A bo šlo Feriz!

Kajneda? :)
Še posebej ko pride nek forumski znalec @bolt, pa začne vse po vrsti podcenjevat in kritizirat, medtem ko misli da je on sam starešina avtomobilizma, ter da je feryzijeva zafira dejansko zafira :))
Hitro povej v katero kanto boš vrgel >20k gume, da jih pridem pobrat in prodat na bolhi.

Zate dr. Bolt
Še bolj žalostno pa je, da ti misliš da je fricova panamera dejansko panamera :)
stara mama ti boljš, da se držiš šporgeta. Si že večkrat dokazal, da nimaš pojma zato boljš, da se nehaš brukat.

m0LN4r ::

Sprobal 4 leta stare miselinke, pa to drzi boljs kot karkoli novejsega od save, kormoran al uniroyal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

stara mama ::

Bolt je izjavil:


Še bolj žalostno pa je, da ti misliš da je fricova panamera dejansko panamera :)
stara mama ti boljš, da se držiš šporgeta. Si že večkrat dokazal, da nimaš pojma zato boljš, da se nehaš brukat.

Ad hominem ti gre odlično, za kaj več je pa treba že uporabit kako možgansko celico ali dve.

Jebomir ::

m0LN4r je izjavil:

Sprobal 4 leta stare miselinke, pa to drzi boljs kot karkoli novejsega od save, kormoran al uniroyal.

Michelin so bile do zdaj edine gume ki so v dežju grabile kot nove, čeprav je že na enem robu gledalo platno ven.
Dobil sem jih s platišči, so pa mal (pre)drage za moje potrebe.
««
52 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45857767 (93) feryz
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712927 (10577) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778071 (48853) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298023 (70436) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623916 (19770) Domobrancek

Več podobnih tem