» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
51 / 64
»»

Sparkxl ::

Groot je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.


Meni pa je mesar ravno odsvetoval falken in priporočal hankook, pa sem jih zato vzel

PacificBlue ::

Če kdo isce p/p gumo naj pogleda za Kleber Krisalp hp3. Zelo dobra na snezni podlagi, malo slabse na mokri, uvrsca se v zgornjo sredino , pri letosnjem adac testu je bila pri 17palcnih pnevmatikah uvrscena med top 4 gume.

darck ::

PacificBlue je izjavil:

Če kdo isce p/p gumo naj pogleda za Kleber Krisalp hp3. Zelo dobra na snezni podlagi, malo slabse na mokri, uvrsca se v zgornjo sredino , pri letosnjem adac testu je bila pri 17palcnih pnevmatikah uvrscena med top 4 gume.


Jo imam 205/55R16 pa ni nič kaj posebnega verjetno na mokri cesti je Nexen boljša zato jaz vem,da ne kupim jo več sploh,ker je še bolj glasna. Glede kako je dobra pa po snegu pa ne morem nič povedati saj nisem niti enkrat imel šanso v 2-letih da bi jo probal. Kakor pravim na mokri cesti se mi velikokrat prižiga sistem proti zdrsavanju tudi,če malo hitreje pohodim na plin se bo že začelo vrteti Nexen je v teh primerih boljša. A ja pa moj avto ni neka makina ima samo 136 konjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

;-) ::

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

Razprava o ožjih gumah pozimi je odveč, pri cliu pač lahko izbiraš pri boljših avtih pa kake manevracije ni.


Dobro da lahko jaz izbiram na kombiju med širino 195/65r16c ali 215/65R16C in vedno bom izbral manjšo pa še cenejša je. Na osebnem imam na izbiro pa 205/55R16 ali 215/50R17 in spet izberem manjšo. Hvala bogu,da imam slabe avtomobile :) najbolj važno mi pa je,da se lahko tam pripeljem kot tisti z boljšimi :)

More pa res biti kanta od avta ta kombi da ima možnost različne širine ob enem pa možnost istega preseka. Vrjetno se zavedaš kaj to pomeni?

Na različni bimaš različen radij gume wtf? Daj slikaj prometno ali pa daj tablico avta ker dvomim da to drži in je prišlo iz tovarne tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

darck ::

;-) je izjavil:

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

Razprava o ožjih gumah pozimi je odveč, pri cliu pač lahko izbiraš pri boljših avtih pa kake manevracije ni.


Dobro da lahko jaz izbiram na kombiju med širino 195/65r16c ali 215/65R16C in vedno bom izbral manjšo pa še cenejša je. Na osebnem imam na izbiro pa 205/55R16 ali 215/50R17 in spet izberem manjšo. Hvala bogu,da imam slabe avtomobile :) najbolj važno mi pa je,da se lahko tam pripeljem kot tisti z boljšimi :)

More pa res biti kanta od avta ta kombi da ima možnost različne širine ob enem pa možnost istega preseka. Vrjetno se zavedaš kaj to pomeni?

Na različni bimaš različen radij gume wtf? Daj slikaj prometno ali pa daj tablico avta ker dvomim da to drži in je prišlo iz tovarne tako


Evo tukaj imaš homologacijski list in poglej kaj piše

 Homologacijski list

Homologacijski list

PacificBlue ::

darck je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Če kdo isce p/p gumo naj pogleda za Kleber Krisalp hp3. Zelo dobra na snezni podlagi, malo slabse na mokri, uvrsca se v zgornjo sredino , pri letosnjem adac testu je bila pri 17palcnih pnevmatikah uvrscena med top 4 gume.


Jo imam 205/55R16 pa ni nič kaj posebnega verjetno na mokri cesti je Nexen boljša zato jaz vem,da ne kupim jo več sploh,ker je še bolj glasna. Glede kako je dobra pa po snegu pa ne morem nič povedati saj nisem niti enkrat imel šanso v 2-letih da bi jo probal. Kakor pravim na mokri cesti se mi velikokrat prižiga sistem proti zdrsavanju tudi,če malo hitreje pohodim na plin se bo že začelo vrteti Nexen je v teh primerih boljša. A ja pa moj avto ni neka makina ima samo 136 konjev :)


Imam enako dimenzijo na avtu pozimi, pa tega zdrsavanja se nisem opazil. Pa imam vcasih se kar “tezko” nogo.:)
Verjetno imas tisti starejsi dot, ki so bile bolj glasne. Te novejse pa niso več.
Za v sneg so pa zelo dobre, moram potrkat.knock knock:D

darck ::

PacificBlue je izjavil:

darck je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Če kdo isce p/p gumo naj pogleda za Kleber Krisalp hp3. Zelo dobra na snezni podlagi, malo slabse na mokri, uvrsca se v zgornjo sredino , pri letosnjem adac testu je bila pri 17palcnih pnevmatikah uvrscena med top 4 gume.


Jo imam 205/55R16 pa ni nič kaj posebnega verjetno na mokri cesti je Nexen boljša zato jaz vem,da ne kupim jo več sploh,ker je še bolj glasna. Glede kako je dobra pa po snegu pa ne morem nič povedati saj nisem niti enkrat imel šanso v 2-letih da bi jo probal. Kakor pravim na mokri cesti se mi velikokrat prižiga sistem proti zdrsavanju tudi,če malo hitreje pohodim na plin se bo že začelo vrteti Nexen je v teh primerih boljša. A ja pa moj avto ni neka makina ima samo 136 konjev :)


Imam enako dimenzijo na avtu pozimi, pa tega zdrsavanja se nisem opazil. Pa imam vcasih se kar “tezko” nogo.:)
Verjetno imas tisti starejsi dot, ki so bile bolj glasne. Te novejse pa niso več.
Za v sneg so pa zelo dobre, moram potrkat.knock knock:D


Ja moje so bile kupljene in narejene leta 2019 tudi DOT je takšen.

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

Razprava o ožjih gumah pozimi je odveč, pri cliu pač lahko izbiraš pri boljših avtih pa kake manevracije ni.


Dobro da lahko jaz izbiram na kombiju med širino 195/65r16c ali 215/65R16C in vedno bom izbral manjšo pa še cenejša je. Na osebnem imam na izbiro pa 205/55R16 ali 215/50R17 in spet izberem manjšo. Hvala bogu,da imam slabe avtomobile :) najbolj važno mi pa je,da se lahko tam pripeljem kot tisti z boljšimi :)

More pa res biti kanta od avta ta kombi da ima možnost različne širine ob enem pa možnost istega preseka. Vrjetno se zavedaš kaj to pomeni?

Na različni bimaš različen radij gume wtf? Daj slikaj prometno ali pa daj tablico avta ker dvomim da to drži in je prišlo iz tovarne tako


Evo tukaj imaš homologacijski list in poglej kaj piše

 Homologacijski list

Homologacijski list



 homologacija

homologacija



Mater kaj to sedaj zajebava,da mi niti eden program ne more slike pravilno gor naložiti. Morda ga jeblje windows ker se nekaj trenutno posodablja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Groot ::

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.


Meni pa je mesar ravno odsvetoval falken in priporočal hankook, pa sem jih zato vzel


Kaj točno si želel s tem spamom točno povedati?

primoz4p ::

poper je izjavil:

simphony je izjavil:

Zdravo, ali se testa gum 2020[1] in 2021[2] lahko primerja med sabo, glede na to da so testirali različne velikost?
Recimo score BridgeStone Blizzak LM005 je v 2021 (195/65/R15) konkretno slabši kot v 2020 (205/55/R16).

Imam Mercedes A 180 in trenutno gume 195/65/R15. 90% vožje v okolici Ljubljane in okoli 20k km na leto. Sem bil odločen za LM005, dokler nisem videl letošnji test (predvsem sta me zmotila slab score za notranji hrup in obraba). Imate kakšen nasvet?

[1]Test 2020:

[2] Test 2021:
https://siol.net/media/files/2021-39/ta...


Gume s podobno visoko bočnico in širino istega modela bi morale biti dokaj podobne po voznih lastnostih. Ni Bridgestone edina, ki je spremenila pozicijo med tvojima testoma, tudi Goodyear jo je.

Do diskrepanc lahko pride ker gume niso testirane v istih pogojih, na isti lokaciji, z istim voznikom, na enakem avtu. Še bolj verjetno je da so razlike, ker gume niso bile izdelane v isti tovarni na enakem tipu strojev. Ko so večji proizvajalci prevzemali manjše so posvojili tudi njihovo opremo/stroje, tako da obstaja verjetnost da različne tovarne istega koncerna operirajo z različnimi proizvodnimi linijami. Potem je pa primer ko je 195/65R15 z ene linije, 205/55R16 pa z druge. Ali pa da eno sezono delajo 195/65R15 v eni tovarni, naslednjo pa v drugi.

Vedeti moraš, da tako kot povsod tudi tu proizvajalci segmentirajo izdelke, tako da Kleber ne bo nikoli boljši od Michelina, Semperit ne bo boljši od Continentala, Fulda od Goodyeara ali Firestone od Bridgestonea. Pri nakupu bi se na tvojem mestu odločil za razred, iz katerega bi rad gumo in pogledal kak test da se prepričaš, da guma nima resnejših problemov.

Ena lista podjetij in blagovnih znamk je tudi na Wikipediji: List of tire companies @ Wikipedia

Je pa tako, da je za vožnjo 110 km/h po avtocesti vsaka guma dobra, ko si pa na poti proti drevesu pa vsak centimeter zavorne poti šteje.

Doplonjujem še z eno diskrepanco; malo se je že pozabila
Nokian Tyres admits use of better-quality tyres in tests

Ales ::

darck je izjavil:


 homologacija

homologacija




195/65-R16 in 215/65-R16 ??

Tukaj nekaj konkretno ne štima. Med obsegom vpisanih gum je cca. 4% razlike, to se ne dela. So se zatipkali, ko so vpisovali podatke?

Razumel bi 195/65-R16 in 215/60-R16 ali 215/65-R15, tole zgoraj pa nikakor.

Preveri, katere gume gredo tovarniško gor in ne zaupat temu homologacijskemu kartončku, ker ni točen.

Sparkxl ::

Groot je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.


Meni pa je mesar ravno odsvetoval falken in priporočal hankook, pa sem jih zato vzel


Kaj točno si želel s tem spamom točno povedati?


Da je mnenje mehanika glede gum enakovredno mnenju mesarja ali frizerja

simonchelo ::

Blizzak od bridgestone. 2. Sezono ravno prišel iz Švice. Čez prelaz gotard že sneg na cestišču, drugje dež. Šlo brez težav.
ciao

Groot ::

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.


Meni pa je mesar ravno odsvetoval falken in priporočal hankook, pa sem jih zato vzel


Kaj točno si želel s tem spamom točno povedati?


Da je mnenje mehanika glede gum enakovredno mnenju mesarja ali frizerja


Aha zate je mnenje nekoga, ki se že celo življenje ukvarja z avti, je zamenjal že nešteto kompletov gum in ima redne stranke, ki mu poročajo kako se posamezne gume obnesejo, enako mnenju nekoga ki se s tem sploh ne ukvarja. Zanimivo logiko imaš. No saj je kar aktualna, v skladu s trenutnimi prepričanji da ne verjet nekomu, ki je usposobljen za nekaj, ampak better believe in Facebook right.

stara mama ::

Odvisno, v katero smer zapiha kapital. Tud pri teh testih gum :)
Ni pa tu nobene natančne znanosti, večina gum je dovolj dobrih za večino ljudi. Vse ostalo so specifike in iskanje dlake v jajcu.

feryz ::

simonchelo je izjavil:

Blizzak od bridgestone. 2. Sezono ravno prišel iz Švice. Čez prelaz gotard že sneg na cestišču, drugje dež. Šlo brez težav.
Kaj si pa pričakoval? Rolling stone po hribu navzdol?
Švica ni merodajna za test kvalitete gum. Za vožnjo po omejitvah so vse dobre.

poper ::

Groot je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Groot je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.


Meni pa je mesar ravno odsvetoval falken in priporočal hankook, pa sem jih zato vzel


Kaj točno si želel s tem spamom točno povedati?


Da je mnenje mehanika glede gum enakovredno mnenju mesarja ali frizerja


Aha zate je mnenje nekoga, ki se že celo življenje ukvarja z avti, je zamenjal že nešteto kompletov gum in ima redne stranke, ki mu poročajo kako se posamezne gume obnesejo, enako mnenju nekoga ki se s tem sploh ne ukvarja. Zanimivo logiko imaš. No saj je kar aktualna, v skladu s trenutnimi prepričanji da ne verjet nekomu, ki je usposobljen za nekaj, ampak better believe in Facebook right.


Meni se zdi, da imaš ti težave s presojanjem, kdo je usposobljen za kaj.

Ja, mehanik je vsekakor dober naslov za nekoga, ki ga zanima kako težavna je guma za montažo in demontažo s platišča. Za vozne lastnosti je pa ravno toliko usposobljen kot mesar ali frizer.

Izkušnje rednih strank, ki jih ima, imajo približno toliko teže kot 51 strani izkušenj v tej temi.

Sparkxl ::

Tudi frizerju zdaj stranke poročajo kako so zadovoljne s katerimi gumami. Torej v čem je razlika med mehanikom in frizerjem, ko pridemo do voznih lastnostih 30 različnih gum v 30 različnih dimenzijah?

darck ::

Ales je izjavil:

darck je izjavil:


 homologacija

homologacija




195/65-R16 in 215/65-R16 ??

Tukaj nekaj konkretno ne štima. Med obsegom vpisanih gum je cca. 4% razlike, to se ne dela. So se zatipkali, ko so vpisovali podatke?

Razumel bi 195/65-R16 in 215/60-R16 ali 215/65-R15, tole zgoraj pa nikakor.

Preveri, katere gume gredo tovarniško gor in ne zaupat temu homologacijskemu kartončku, ker ni točen.


Verjetno je ta kartonček čisto točen saj vsepovsod bilo kam greš pogledat so te dimenzije iste edino imaš še vmesno dimenzijo 205/65R16C.
Moj kombi je pa Renault Trafic Passenger 2.0 DCi 84KW, letnik 2007

 Homologacija

Homologacija


 Homologacija gum

Homologacija gum


 1

1



https://www.wheel-size.com/size/renault...
 Renault Trafic Passenger 2.0 DCi 83Kw 2007

Renault Trafic Passenger 2.0 DCi 83Kw 2007




https://tirewheelguide.com/sizes/renaul...
 1

1



Daj povej mi potem kaj ima z gumo sploh veze,če se njej samo širina poveča vse ostalo ostane isto.Pri taki gumi se samo INDEKS teže spremeni saj PREMER ostane isti,PRESEK ostane isti drugo je ko se premer gume spremeni recimo da greš iz 16 col na 17 col ali kako drugače,če pa ostaneš na istih colah potem ne moreš spreminjati PREMERA gume saj se bo najbrž takoj spremenilo vse saj bo komplet guma manjša ali večja. Je ena opcija za Renault trafic dimenzija tudi 195/75R16C samo ta dimenzija ni predpisana za moj kombi in ta guma je sigurno malo večja kakor moja saj ima PREMER 75 in bog si ga vedi kako bi to vplivalo na koncu na vse.

;-) ::

Daj preberi še kaj pomenijo številke pri dimenziji gum.

Prva cifra je širina/ druga cifra je % širine/ in cole

Nemoreš širine menjat ob enem pa ostat isto "visok" na istih cifrah.

darck ::

;-) je izjavil:

Daj preberi še kaj pomenijo številke pri dimenziji gum.

Prva cifra je širina/ druga cifra je % širine/ in cole

Nemoreš širine menjat ob enem pa ostat isto "visok" na istih cifrah.



In zakaj ne tako imajo napisano in nič drugače

Pa kaj potem če je guma samo širša s tem se nič z gumo drugo ne spremeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

stara mama ::

Očitno nimaš pojma :)
Druga številka pomeni razmerje med širino in premerom - IN NI MERA!
Če povečaš širino ob isti drugi številki, povišaš tud višino gume :)
Preberi si še enkrat.

;-) ::

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

Daj preberi še kaj pomenijo številke pri dimenziji gum.

Prva cifra je širina/ druga cifra je % širine/ in cole

Nemoreš širine menjat ob enem pa ostat isto "visok" na istih cifrah.



In zakaj ne tako imajo napisano in nič drugače

Pa kaj potem če je guma samo širša s tem se nič z gumo drugo ne spremeni

Ce imas gumo širšo ravno moreš drugo številko ki po tvoje pomeni višino zmanjšat da bo ista višina.

Kaj si kupil izpit?

Adder ::

Mam prpravljene Winterhawk4 od Firestone firme. Montiram naslednji teden.

darck ::

Samo zakaj so potem vsepovsod predlagane te dimenzije za moj kombi nikjer ni drugsče?
A se pravi je potem ta razlika kot je tukaj prikazana na sliki

https://www.tacomaworld.com/tirecalc?ti...
 1

1




https://tire-calc.com/comparison/195-65...

Ja glede na merilnik hitrosti pa je itak pri meni skoraj 10 kilometrov razlike,če primerjam po navigaciji in recimo pri osebnem avtu mi je razlike pa okrog 7 kilometrov na uro a pri večji hitrosti se samo še poveča. Pri recimo 150 kilometrov na uro po števcu mi na navigaciji kaže manj kot 140 kilometrov na uro itak pa me to tudi ne moti saj vem,da preveč kaže kakor je resnično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Ales ::

darck je izjavil:

Samo zakaj so potem vsepovsod predlagane te dimenzije za moj kombi nikjer ni drugsče?

Ja, to je dobro vprašanje. Je možno, da je šlo za različne izvedenke kombija (podaljšana, višja, itd.), ki so imele različne gume? Tako da v bistvu ni vsaka dobra za vsak model, le v dokumentaciji navajajo vse v isti tabeli?

Je pa presneto čudno napisano. Sploh v homologacijskem kartončku ne bi pričakoval tega.


A se pravi je potem ta razlika kot je tukaj prikazana na sliki

Aha in to je res čudno. Med obsegoma gume je 4% razlike, kar je nenavadno veliko.

darck ::

Verjetno bi morda morale biti manjše gume te dimenzije 195/75R16C in potem večje 215/65R16C vsaj izračun je tam nekje približen a ne?
https://tire-calc.com/comparison/195-75...
 1

1




Drugače pa jih jaz imam in bom sedaj tudi kupil zimske gume iste dimenzije 195/65R16C zdaj,če je to prav ne vem ampak priporočene pa so take dimenzije.

simonchelo ::

feryz je izjavil:

simonchelo je izjavil:

Blizzak od bridgestone. 2. Sezono ravno prišel iz Švice. Čez prelaz gotard že sneg na cestišču, drugje dež. Šlo brez težav.
Kaj si pa pričakoval? Rolling stone po hribu navzdol?
Švica ni merodajna za test kvalitete gum. Za vožnjo po omejitvah so vse dobre.


OMG Ljuba duša. kwa je s tabo tok narobe. Reku sm, da jih imam in sem bil lansko leto ful zadovoljen. me je nekdo vprašal, kako je letos in poročam, da je še vedno super solidna pnevmatika.

Pa kwa je z vami tle narobe... a lahko napišem svoje mnenje, brez da me en vedno napade.
ciao

stara mama ::

darck je izjavil:

Verjetno bi morda morale biti manjše gume te dimenzije 195/75R16C in potem večje 215/65R16C vsaj izračun je tam nekje približen a ne?

Čist možno, da je tipkarska napaka (nebi bilo prvič).
Lahko greš na eUprava, pa tam pod zavihek -motorna vozila- poiščeš svoj kombi, daš na podrobnosti in imaš cel izpisek o vozilu, med drugim tudi dovoljene dimenzije. Tisto so uradni podatki, IMO še bolj merodajno za policaja kot papir (čeprav bi se moralo skladat).
V glavnem.... tudi če je dimenzija res sfaljena.... s tem ko se sklada z uradnimi podatki je za policaje, preglednike in zavarovalnico to to, nič drugega jih ne briga več. Pa tud če ti piše da grejo na kombi 8" kolesa od samokolnice, za njih je to alfa in omega!

Sicer pa mislim da do 4% je še nekak sprejemljivo, podoben primer sem videl na meganu 3 med 16 in 17 col dimenzijami.
Števci so pa kalibrirani 5% navzgor, če se ne motim.

Če te pa res res te dimenzije žrejo, pa lahko zahtevaš od zastopnika tvoje znamke potrdilo o homologiranih dimenzijah (proti plačilu), in potem homologiraš tist seznam (v kolikor so tam drugačne in dodatne dimenzije). Spet proti plačilu seveda.

Miha 333 ::

Ales je izjavil:

darck je izjavil:


 homologacija

homologacija




195/65-R16 in 215/65-R16 ??

Tukaj nekaj konkretno ne štima. Med obsegom vpisanih gum je cca. 4% razlike, to se ne dela. So se zatipkali, ko so vpisovali podatke?

Razumel bi 195/65-R16 in 215/60-R16 ali 215/65-R15, tole zgoraj pa nikakor.

Preveri, katere gume gredo tovarniško gor in ne zaupat temu homologacijskemu kartončku, ker ni točen.

To ni tako redko, tudi za moj avto sta v homologaciji in tovarniških podatkih dimenziji 195/55/15 in 205/55/15.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

darck ::

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...

Ales ::

Miha 333 je izjavil:

Ales je izjavil:

darck je izjavil:


 homologacija

homologacija


195/65-R16 in 215/65-R16 ??

Tukaj nekaj konkretno ne štima. Med obsegom vpisanih gum je cca. 4% razlike, to se ne dela. So se zatipkali, ko so vpisovali podatke?

Razumel bi 195/65-R16 in 215/60-R16 ali 215/65-R15, tole zgoraj pa nikakor.

Preveri, katere gume gredo tovarniško gor in ne zaupat temu homologacijskemu kartončku, ker ni točen.

To ni tako redko, tudi za moj avto sta v homologaciji in tovarniških podatkih dimenziji 195/55/15 in 205/55/15.

Tudi bi rekel, da je malo nenavadno, je pa vseeno manjša razlika med tvojima, tam 2,1%. To se mi zdi še nekako sprejemljivo, četudi že malo veliko. Lahko bi dali malo drugačne dimenzije in to spravili proti 1%, ne vem, zakaj niso... da bi bilo več izbire ob nakupu gum, zaradi popularnosti posameznih dimenzij?

buttcrack ::

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...

Moje eurowinter so s Tajske npr.

Eno hipotetično vprašanje... kakšna je razlika med dim. 205 in 215/55/16?

Par let nazaj sem gladko površno prebral homologacijo in skoraj montiral 205ke pa me je vulkanizer opozoril, da imam 215...
Kolk hud feler bi bil, ne z vidika zavarovalnice ali policije?

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

;-) ::

buttcrack je izjavil:

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...

Moje eurowinter so s Tajske npr.

Eno hipotetično vprašanje... kakšna je razlika med dim. 205 in 215/55/16?

Par let nazaj sem gladko površno prebral homologacijo in skoraj montiral 205ke pa me je vulkanizer opozoril, da imam 215...
Kolk hud feler bi bil, ne z vidika zavarovalnice ali policije?

Glede zavarovalnice in policije je feler feler ni vazno kako velik, še oznake najvišjih hitrosti morajo štimat.

darck ::

;-) je izjavil:

buttcrack je izjavil:

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...

Moje eurowinter so s Tajske npr.

Eno hipotetično vprašanje... kakšna je razlika med dim. 205 in 215/55/16?

Par let nazaj sem gladko površno prebral homologacijo in skoraj montiral 205ke pa me je vulkanizer opozoril, da imam 215...
Kolk hud feler bi bil, ne z vidika zavarovalnice ali policije?

Glede zavarovalnice in policije je feler feler ni vazno kako velik, še oznake najvišjih hitrosti morajo štimat.



Verjetno.če se boš držal predpisanih dimenzij gum kot jih predlaga proizvajalec ali je zapisano v homologacijskem kartončku se nimaš kaj bati tudi,če bi bilo narobe saj ti nisi kriv,če je proizvajalec narobe naredil bo pa on kril stroške ot je moje mnenje. Da imam jaz na avtu gume kot je predpisano in da potem ne bi bile ustrezne po ne vem kateri strani mene nič ne briga zaradi mene naj proizvajalec krije vse kar je nepravilno jaz sem se držal pravil.

darck ::

Strokovnjaki povejte mi katere od teh gume vzeti za KOMBI jaz mislim,da je FALKEN najboljša izbira?

--MINERVA FROSTRACK VAN 195/65R16C 104/102T M+S
--KORMORAN VANPRO WINTER MS C 195/65 R16 104/102R
--SAVA ESKIMO LT 195/65R16C 104/102T M+S
--SAVA TRENTA MS 195/65R16C 104/102R M+S
--VIKING WINTECH VAN 195/65R16C 104/102R 8PR M+S
--BARUM SNOVANIS 3 195/65R16C 104/102T 8PR M+S
--FALKEN EUROWINTER VAN01 195/65R16C 104/102T M+S

Tukaj na sliki je tudi test iz leta 2019 zimskih gum 205/65 R16C za kombi res,da ni to ista dimenzija kot jo jaz kupujem samo približno pa je menda že nekako tem testom podobna. Na seznamu so gume zapisane po zaporedju od cenejše Minerve za 60 EUR do najdražje Falken 86 EUR saj do te cene nekje bi kupil gumo več kot 100 EUR po komadu ne mislim dati lot so tiste najboljše. Koliko kaj sedaj stane montaža gum in centriranje,da vem ali je bolje malo več dati za gumo pri vulkanizerju saj montaža je potem pri njem zastonj vsaj tako je zmeraj bilo.

 205/65R16C

205/65R16C

msms ::

Montaža cca 25€ ali še boljše ponudbe imaš na kuponko:

https://www.kuponko.si/zbirka/menjava-p...

;-) ::

Darck to je un kombi z prebito št šasije???

darck ::

;-) je izjavil:

Darck to je un kombi z prebito št šasije???


Kako to misliš prebito? Kombi je res rabil na novo vsekanje karoserijsko številko in baje je bil prvi del celo menjan kakor so mi potem povedali na tehničnem pregledu,kjer so mi tudi to vsekali. Sigurno pa nikoli v življenju ne kupim noben avto več iz Celja ali okrog saj so sami nateguni gredo razbit avto skupaj sestavljat in potem naslednje leto ko greš delat tehničnega izveš kaj vse ni dobro in treba kupiti verifikacijsko nalepko katera pride na stebričku na novo vsekanje karoserijske številke en kup zajebancije z potrdilom da je avto legitimen.

koyotee ::

.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

buttcrack ::

;-) je izjavil:

buttcrack je izjavil:

darck je izjavil:

Eno vprašanje za vse ali tiste kateri vedo,če se pri nas v Sloveniji ali Evropi prodajajo gume FALKEN katere so narejene v Turčiji? Kakor sem po spletu iskal in našel je zapisano,da se Falken gume izdelujejo v Ameriki,Japonski,Južni Afriki,Brazilija,Kitajska,Tajska in Turčija.

https://roadsumo.com/where-are-falken-t...

Moje eurowinter so s Tajske npr.

Eno hipotetično vprašanje... kakšna je razlika med dim. 205 in 215/55/16?

Par let nazaj sem gladko površno prebral homologacijo in skoraj montiral 205ke pa me je vulkanizer opozoril, da imam 215...
Kolk hud feler bi bil, ne z vidika zavarovalnice ali policije?

Glede zavarovalnice in policije je feler feler ni vazno kako velik, še oznake najvišjih hitrosti morajo štimat.

pravna podlaga me ne zanima, se je zavedam, spraševal sem za "vozne" lastnosti.

b3D_950 ::

Števec bi kazal več, mogoče boš lažje vrtel volan z ožjo gumo... Lahko pa poguglaš "205 vs 215 tyre width"

Sicer je pa tudi odvisno od širine feltne, lahko da imaš preširok feltno in je 215 ravno na spodnji meji in 205 sploh ni priporočljivo natikat gor.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

b3D_950 ::

Podatek o velikosti platišča:

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

buttcrack ::

b3D_950 je izjavil:

Števec bi kazal več, mogoče boš lažje vrtel volan z ožjo gumo... Lahko pa poguglaš "205 vs 215 tyre width"

Sicer je pa tudi odvisno od širine feltne, lahko da imaš preširok feltno in je 215 ravno na spodnji meji in 205 sploh ni priporočljivo natikat gor.

evo, to sem potreboval, hvala!

koyotee ::

.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

korenje3 ::

Nove gume gor :)


i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

koyotee ::

Sottozero 3?

https://www.thetirelab.com/225-45-R17/w...

Počasi z njimi na cesti :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

korenje3 ::

Sej vemo kako je z ocenami. Dražje kot so gume, boljše ocene imajo. Pa ne zato ker so res boljše ampak ker gre 50% za podkupnine xD
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

Pa saj tvoja guma je med dražjimi, in je mnogo cenejših boljših. Kaj pol tvoja logika ne velja za pirelli? Ali hočeš rečt, da nimajo dovolj denarja za dobro reklamo? Ali nekaj tretjega?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Buggy ::

Predvidevam, da je tvoja guma nekje 245/45/18 in tukaj ni vec problem sam profil, ker imas na kolesih "plavutke" zaradi same sirine gume. V snegu in "zlabudri", predvsem pa pri spustu navzdol tudi ce imas 4x4 (zaradi mase) pazi oz. ne pretiravaj, vsaj na zacetku, ker je meja zdrsa zelo nedefinirana ko pa resujes je to tilko tezje.

Drugace, ce bos vozil po omejitvah kot bakica in po spluzenem, pa ni nobene drame :P
««
51 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45157228 (2239) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712910 (10560) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777916 (48698) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297843 (70256) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623880 (19734) Domobrancek

Več podobnih tem