» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
50 / 64
»»

m0LN4r ::

Bolt je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@Bolt v drugi gostilni pa ima drugacne izkusnje.

Zate jutubčkar, kapo di banda. Uči sine, uči, pa kakšen revju o meni napiši na jutubu.;)

Se vedno ne vem koliko zimskih gum si testiral 2020/21

A bo kj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

poper ::

Timmah je izjavil:

Zdravo,
Imam probleme izbrat zimske gume za dimenzijo 225/55/R18. Bolj kot gledam teste bolj sem zmeden. Trenutno se odločam med:
Bridgestone Blizzak LM-005
GoodYear UltraGrip Performance SUV Gen-1
Continental WinterContact TS 850P SUV

Kakšnje izkušnje imate vi ?

Sem zelo neagresiven voznik, po avtocesti običajno nastavim tempomat na 110hk/h. Dirkanje po cestah in avtocestah sem dal iz sebe v mladih letih tako, da sedaj več dam na varnost in udobje.
Rad bi varne in čim tišje gume.


Preveri še GY Ultragrip Performance+ SUV in Continental TS870 P. To sta naslednika modelov, ki si jih naštel. Če so cene podobne bi se raje odločil za novejši model.

Menim da ne boš zgrešil z nobeno izmed naštetih. Osebnih izkušenj nimam, gre le za mnenje na podlagi testov.

bbbbbb2015 ::

Tilen je izjavil:

Letne 1,6 milimetra in zimske 3 milimetre. Koliko let, je pa odvisno od samomorilskih nagenj voznika.


Število let, koliko je stara guma, niso samomorilska nagnjenja vozika.
Nedvomno starost gum vpliva na kvaliteto tekalne površine. Vendar...

Vse je odvisno od hrambe gum, tudi izpostavljenosti elementom, ko je guma v teku. Če imaš avto garažiran in ga ne razžira vroče sonce, bodo gume še po 4-5 letih povsem v redu.
Če pa avto ni garažiran in je izpostavljen pozimi mrazu in soli, poleti pa vročina, bodo gume na površini spokale po enem letu in so boljkone ničvredne.

Gume lahko relatvno enostavno preveriš. Na površini sploh ne smejo biti razpokane. Potem pa malo bolj ostro zaviješ na novem asfaltu ali recimo v garažni hiši. Če cvilijo, so v redu. Če slišno zdrsavajo, a ne cvilijo, pa so stare, ne glede na datum izdelave.

darck ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Letne 1,6 milimetra in zimske 3 milimetre. Koliko let, je pa odvisno od samomorilskih nagenj voznika.


Število let, koliko je stara guma, niso samomorilska nagnjenja vozika.
Nedvomno starost gum vpliva na kvaliteto tekalne površine. Vendar...

Vse je odvisno od hrambe gum, tudi izpostavljenosti elementom, ko je guma v teku. Če imaš avto garažiran in ga ne razžira vroče sonce, bodo gume še po 4-5 letih povsem v redu.
Če pa avto ni garažiran in je izpostavljen pozimi mrazu in soli, poleti pa vročina, bodo gume na površini spokale po enem letu in so boljkone ničvredne.

Gume lahko relatvno enostavno preveriš. Na površini sploh ne smejo biti razpokane. Potem pa malo bolj ostro zaviješ na novem asfaltu ali recimo v garažni hiši. Če cvilijo, so v redu. Če slišno zdrsavajo, a ne cvilijo, pa so stare, ne glede na datum izdelave.



Po garažni hiši misim,da vse gume cvilijo tudi tiste z letnico 2014 katere ima moj brat na Renault Scenicu a na mokrem asfaltu so pa že kar orenk slabe,drsijo

korenje3 ::

darck je izjavil:

Naj mi nekdo pove ali se splača kupiti NOVE gume od vulkanizerja z starejšim DOT 2018 pravijo,če je guma skladiščena ustrezno ni z tem nič narobe. Gre se pa za Continental zimsko gumo za kombi katera ima zato nižjo ceno namesto,da je cena blizu 130 eur jo jaz dobim za 74 Eur.


Kokr sem gledal se starih gum močno pozna cena. Po moje so take gume vredene samo še kakšne 2/5 nove.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darck ::

korenje3 je izjavil:

darck je izjavil:

Naj mi nekdo pove ali se splača kupiti NOVE gume od vulkanizerja z starejšim DOT 2018 pravijo,če je guma skladiščena ustrezno ni z tem nič narobe. Gre se pa za Continental zimsko gumo za kombi katera ima zato nižjo ceno namesto,da je cena blizu 130 eur jo jaz dobim za 74 Eur.


Kokr sem gledal se starih gum močno pozna cena. Po moje so take gume vredene samo še kakšne 2/5 nove.


Kaj potem bolje,da kupim nove z DOT 2021 samo potlej ne bom vzel premium gume,ker toliko denarja ne mislim dati za njih bi pa potem vzel FALKEN gumo katera je tudi solidno ocenjena in ima nekaj najboljših lasnosti od vseh in cena je še sprejemljiva 86 Eur ali pa,če vzamem kar Kormoran za 66 Eur samo za te pa ni nikjer testa kako se kaj obnesejo.

 TEST  zimskih gum za kombi

TEST zimskih gum za kombi



A ja pa baje da so tiste Continental gume dva komada DOT 2018 in dva pa celo DOT 2016

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

korenje3 ::

Jaz ko sem kupoval bmw gume s platišči je bilo tako:

nova platišča z gumami 2600EUR.
nova platišča z gumami DOT**19 = 1900EUR
nova platišča z gumami DOT**17 = 1500EUR

s tem da so nove gume 1100÷1200EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

perci ::

darck je izjavil:

korenje3 je izjavil:

darck je izjavil:

Naj mi nekdo pove ali se splača kupiti NOVE gume od vulkanizerja z starejšim DOT 2018 pravijo,če je guma skladiščena ustrezno ni z tem nič narobe. Gre se pa za Continental zimsko gumo za kombi katera ima zato nižjo ceno namesto,da je cena blizu 130 eur jo jaz dobim za 74 Eur.


Kokr sem gledal se starih gum močno pozna cena. Po moje so take gume vredene samo še kakšne 2/5 nove.


Kaj potem bolje,da kupim nove z DOT 2021 samo potlej ne bom vzel premium gume,ker toliko denarja ne mislim dati za njih bi pa potem vzel FALKEN gumo katera je tudi solidno ocenjena in ima nekaj najboljših lasnosti od vseh in cena je še sprejemljiva 86 Eur ali pa,če vzamem kar Kormoran za 66 Eur samo za te pa ni nikjer testa kako se kaj obnesejo.

 TEST  zimskih gum za kombi

TEST zimskih gum za kombi



A ja pa baje da so tiste Continental gume dva komada DOT 2018 in dva pa celo DOT 2016

Jaz bi raje vzel nove. Eno leto stare res niso problem, če so ok skladiščene. Ampak 2016? Come on.

darck ::

perci je izjavil:

darck je izjavil:

korenje3 je izjavil:

darck je izjavil:

Naj mi nekdo pove ali se splača kupiti NOVE gume od vulkanizerja z starejšim DOT 2018 pravijo,če je guma skladiščena ustrezno ni z tem nič narobe. Gre se pa za Continental zimsko gumo za kombi katera ima zato nižjo ceno namesto,da je cena blizu 130 eur jo jaz dobim za 74 Eur.


Kokr sem gledal se starih gum močno pozna cena. Po moje so take gume vredene samo še kakšne 2/5 nove.


Kaj potem bolje,da kupim nove z DOT 2021 samo potlej ne bom vzel premium gume,ker toliko denarja ne mislim dati za njih bi pa potem vzel FALKEN gumo katera je tudi solidno ocenjena in ima nekaj najboljših lasnosti od vseh in cena je še sprejemljiva 86 Eur ali pa,če vzamem kar Kormoran za 66 Eur samo za te pa ni nikjer testa kako se kaj obnesejo.

 TEST zimskih gum za kombi

TEST zimskih gum za kombi



A ja pa baje da so tiste Continental gume dva komada DOT 2018 in dva pa celo DOT 2016

Jaz bi raje vzel nove. Eno leto stare res niso problem, če so ok skladiščene. Ampak 2016? Come on.


Ja saj kot prvo mi je najbolj pomembno,če so bile skladiščene tako kot morajo kot drugo pa to,da nekateri prodajalci imajo v zapisu napisano ob dimenziji še oznako C,da je guma za kombije ampak nekateri pa nimajo in so povedali,da verjetno ni objava oglasa več ponujala da se lahko zraven napiše drugače pa da je sigurno guma za kombi saj model Continental VanContac Winter je edino za kombi guma. Recimo na Continental strani ko grem iskati gumo imam izbiro za dostavna vozila in pod to skupino potem izbiraš zimsko gumo in ven ti vrže dva modela VanContac Winter in Vanco Winter 2. Tudi,ko vpišem svojo vozilo mi ven vrže prav to gumo z indeksom 104T čeprav se pri nekaterim prodajalcih pa nahajajo gume z opisom 104/102T.
Kaj vem bolje bi morda bilo vzeti nove in kaj vzeti za toliko malo prevoženih kilometrov kot jih naredim saj v dveh letih sem do sedaj naredil 14.000 kilometrov z letnimi gumami čez celo leto tako,da recimo,če bi v tem času uporabljal dve sezoni zimske gume bi naredil skupaj nič več kot kakih 5.000 kilometrov. Dosti ljudi mi svetuje,da naj si kupim celoletne gume saj to bi bilo zame najboljša varianta. Živim v okolici Krškega na nadmosrski višini okrog 200 metrov in 2-leti se nisem niti enkrat peljal po snegu z avtom ali kombije saj ga sploh ni več. Zato bi res morda celoletna guma bila tudi dobra izbira zame saj,če bi kupil zimske gume bi verjetno potem čez kako leto jih vozil tudi poleti se pravi čez celo leto. tako,da je sedaj vprašanje ali kupiti zimske gume in jih potem tudi voziti poleti ali kupiti celoletne gume in imam vse v enem. Za gumo pa bi recimo odštel največ tam okrog 90 Eur in ja do sedaj se vozim z letnimi gumami MAXXIS 195/65R 16C 104T TL Vansmart MCV-3 Plus iz leta 2019 katere izgledajo še kot nove.
Še ena zanimivost glede letnih gum je tudi ta,da sem leta 2019 imel kombi parkiran na ravnini v snegu višine 5 centimetrov in potem kombija nisem mogel sploh odpeljati tako je zanič letna guma v snegu,pa tudi ko sem se vozil po ravnini po ne asvaltirani cesti mi je kolo začelo v prazno vreti ko sem se umaknil luži in zapeljal iz ceste stran po robu trave. Letna guma je katastrofalna,ko je potrebno samo malo oprijema saj takoj začne vrteti kolo v prazno.

Kaj potem svetujete ZIMSKE ali CELOLETNE gume za prevoženih do 5.000 kilometrov v zimskem obdobju kjer že dve leti ni bilo snega in da mi za poletno sezono sploh ni važna neka perfektna guma saj z tako vožnjo kot se vozimo in na tej relaciji 10 kilometrov okrog bivališča je že skoraj vsaka guma vredu.

forplan ::

da se strinjam

widj3098dj32 ::

forplan je izjavil:


Ce bi covid19 bil zagarantiran tako kot izlet iz ceste z letnimi gumami pri zlindri, bi se mogoce nasmehnil. Tako pa raje facepalmam.

stara mama ::

Bolt je izjavil:

stara mama je izjavil:

KORMORAN je Michelinova budget firma ja (znamka pod njihovim lastništvom). Že 16 let furam njihove gume brez problemov.
https://tiresvote.com/articles/attack-m...

Ajd stara mama ne nabijaj. Že Mišelinke so za en k kaj šele Kormoranke.
Če z novimi iz parkirplaca pred blokom (ravnina) ne pridejo, pol vemo kolk je ura.

Ne vem, mogoč je pa problem v šoferju, ravno tistem ki druge označuje da nabijajo :)
Nesposobnost pa to...

Timmah ::

poper je izjavil:



Preveri še GY Ultragrip Performance+ SUV in Continental TS870 P. To sta naslednika modelov, ki si jih naštel. Če so cene podobne bi se raje odločil za novejši model.

Menim da ne boš zgrešil z nobeno izmed naštetih. Osebnih izkušenj nimam, gre le za mnenje na podlagi testov.


Hvala poper.
donde esta francesca

m0LN4r ::

forplan je izjavil:


Epic facepalm
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bolt ::

stara mama je izjavil:

Bolt je izjavil:

stara mama je izjavil:

KORMORAN je Michelinova budget firma ja (znamka pod njihovim lastništvom). Že 16 let furam njihove gume brez problemov.
https://tiresvote.com/articles/attack-m...

Ajd stara mama ne nabijaj. Že Mišelinke so za en k kaj šele Kormoranke.
Če z novimi iz parkirplaca pred blokom (ravnina) ne pridejo, pol vemo kolk je ura.

Ne vem, mogoč je pa problem v šoferju, ravno tistem ki druge označuje da nabijajo :)
Nesposobnost pa to...

LOL
Ja, draga moja mama, v šoferjih je problem. Si končno dojela, kaj že ves čas trobezlam.
Saj ravno v tem je fora, da za take nesposobne šoferje niso take gume. Ravno taki šoferji morajo imet dobre gume. Za dobrega šoferja je kmalu vsaka guma dobra.

stara mama ::

Pol pa ti še mojemu avtu povej, da ne sme it v hrib v katerega je šel.
Ne sam eden, več njih.

Da nisi mogel speljat iz parkirplaca, ni nič drugega kot nesposobnost.
Pač vržeš cunjo ali tepih pod kolo.

Zgodovina sprememb…

Bolt ::

stara mama je izjavil:

Pol pa ti še mojemu avtu povej, da ne sme it v hrib v katerega je šel.
Ne sam eden, več njih.

Da nisi mogel speljat iz parkirplaca, ni nič drugega kot nesposobnost.
Pač vržeš cunjo ali tepih pod kolo.

Draga moja stara mama. Če bi vsaj znal brat bi lahko prebral, da se to ni zgodilo meni, ampak sem gledal te tvoje nesposobne voznike na mišelinkah in kormorankah, ki tega niso zmogli.
Ja, jaz sem potem porival tega "nesposobneža" da je lahko prišel iz parkirplaca. Pa verjemi, da tudi ti, ki si tako sposoben ne bi prišel ven, ker le ni bil on vsega kriv temveč gume, ker vsi drugi s tem niso imeli problemov. Nesposoben je bil le v tem smislu, da je kupil napačne gume.
Drugič pa malo bolj počasi preberi, da boš lahko sproduciral. Razumem, da si že star in da ti zgornje podstrešje ne deluje več tako kot mora zato ti predlagam, da se primeš kakega bolj lažjega dela.

stara mama ::

Sj veš, starost prinese izkušnje, kot sem že rekel - na ne samo enem paru, ampak več kot jih boš ti kdaj sprobal.
Taki kot ti, ki takoj predalčkajo in označujejo na podlagi ENE objave in ENEGA avtomobila ob ENKRATNEM dogodku, taki ste pa samo neumni.

Bolt ::

stara mama je izjavil:

Sj veš, starost prinese izkušnje, kot sem že rekel - na ne samo enem paru, ampak več kot jih boš ti kdaj sprobal.
Taki kot ti, ki takoj predalčkajo in označujejo na podlagi ENE objave in ENEGA avtomobila ob ENKRATNEM dogodku, taki ste pa samo neumni.

Nič ti ne bom več rekel sinko;) Ker kot vidim nimaš vse pošlihtano, si sklerozen, ne znaš brat ali si nepismen, pa še malo bolj počasi ti prihaja, očitno je da ti samo nakladaš preizkusil si pa bolj malo, če pa že, pa od tega nisi nič odnesel ali vse že pozabil. Svetujem ti, da čim manj hodiš na cesto že zaradi svoje varnosti in pa vseh nas.

;-) ::

Bolt je izjavil:

stara mama je izjavil:

Bolt je izjavil:

stara mama je izjavil:

KORMORAN je Michelinova budget firma ja (znamka pod njihovim lastništvom). Že 16 let furam njihove gume brez problemov.
https://tiresvote.com/articles/attack-m...

Ajd stara mama ne nabijaj. Že Mišelinke so za en k kaj šele Kormoranke.
Če z novimi iz parkirplaca pred blokom (ravnina) ne pridejo, pol vemo kolk je ura.

Ne vem, mogoč je pa problem v šoferju, ravno tistem ki druge označuje da nabijajo :)
Nesposobnost pa to...

LOL
Ja, draga moja mama, v šoferjih je problem. Si končno dojela, kaj že ves čas trobezlam.
Saj ravno v tem je fora, da za take nesposobne šoferje niso take gume. Ravno taki šoferji morajo imet dobre gume. Za dobrega šoferja je kmalu vsaka guma dobra.

Bi se strinjal. 1x v življenju sem vozil "dobre" gume, no dobre nevem če so bile, bile so firma Gislaved ampak bile so nove, drugače ponavadi vzamem kot je eden zgoraj omenil 3-4leta stare ki so ostale na zalogi po znižani ceni.

Na vranskem smo imeli "tekmovanje", odnesel sem prvo mesto, meni je bilo čisto vseeno ali se peljem po zimskih, letnih, novih, starih... vse je šlo gladko skozi na stezi ob enem pa brez pribitkov in z najboljšim časom.

Sem pa že parkrat naletel na res zanič gume, to so bile nove Sava, ki jih po mokrem ne moreš vozit.

feryz ::

Zakaj jih ne moreš voziti? A ti gume ne pustijo, da jih pelješ po mokrem in se zmočijo?

Ghost7 ::

Zanimivo, Gislaved "dobre" gume. Sem pogledal in računal na orto kitajca. Pa vidim švedska, v lasti Continentala.
Nekej v stilu Barum.

Ampak oprijem na mokrem D, plus niso poceni (205 55 16 90€), kar naj jih imajo.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

;-) ::

feryz je izjavil:

Zakaj jih ne moreš voziti? A ti gume ne pustijo, da jih pelješ po mokrem in se zmočijo?

Ker samo drsi.

Ghost7 je izjavil:

Zanimivo, Gislaved "dobre" gume. Sem pogledal in računal na orto kitajca. Pa vidim švedska, v lasti Continentala.
Nekej v stilu Barum.

Ampak oprijem na mokrem D, plus niso poceni (205 55 16 90€), kar naj jih imajo.

Glede na moje ostale vožene so bile zakon, takrat sem dosti vozil po snegu in sem imel obcutek da sem ratrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

rejven ::

Ne vem kaj komplicirate s starimi, 4leta stare so mogoče še kako leto dve ok pol ratajo pretrde za kakršenkoli normaln standard (letne gre). Za 60e mate od kleberja, ki je po testih super guma(205/55/16) Će je pa to preveč, pol pa karjolo kupit ne avto.

korenje3 ::

forplan je izjavil:



haha dobra.

spominja na une antivaxer primitivce.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darck ::

rejven je izjavil:

Ne vem kaj komplicirate s starimi, 4leta stare so mogoče še kako leto dve ok pol ratajo pretrde za kakršenkoli normaln standard (letne gre). Za 60e mate od kleberja, ki je po testih super guma(205/55/16) Će je pa to preveč, pol pa karjolo kupit ne avto.


Evo točno te zimske gume KLEBER KRISALP HP3 sem jaz nabavil leta 2019,ker so bile kar dobro ocenjene ampak po snegu jih nisem mogel nikoli probati kako se obnesejo zato sem leta 2020 šel kupit Nexen 205/55R16 91H Winguard Snow G 3 WH21 m+s da vidim razliko. Recimo na mokrem asvaltu je sigurno Sava Eskimo najslabša saj poprej sem njih imel a med Kleber in Nexen bi pa poprej rekel,da se je pri meni Nexen bolje odrezala pa tudi sigurno pa je Sava na mokrem najslabša. Kot prvo leta 2015 sem pa imel Yokohama gume katere so bile na drugem mestu na testu in ja po 3-letih sem jih vrgel stran saj niso veeč bile tisto kar so bile prve dve sozene. Sedaj pa na osebnem vozilu vozim gume 2-sezone in potem dve vržem stran in kupim nove,ker ne mislim starih gum vozit ne zaupam in ne verjamem,da so res pri 4-5 letih še tako dobre. Raje vozim novo Nexen kakor 4-5 let staro bilo katero premium gumo.

simphony ::

Zdravo, ali se testa gum 2020[1] in 2021[2] lahko primerja med sabo, glede na to da so testirali različne velikost?
Recimo score BridgeStone Blizzak LM005 je v 2021 (195/65/R15) konkretno slabši kot v 2020 (205/55/R16).

Imam Mercedes A 180 in trenutno gume 195/65/R15. 90% vožje v okolici Ljubljane in okoli 20k km na leto. Sem bil odločen za LM005, dokler nisem videl letošnji test (predvsem sta me zmotila slab score za notranji hrup in obraba). Imate kakšen nasvet?

[1]Test 2020:

[2] Test 2021:
https://siol.net/media/files/2021-39/ta...

;-) ::

Iščem najcenejšo gumo zimsko 245 45 18 ima kdo idejo, rabim 4kom.

sonij ::

Da ne bom odkrival tople vode - če imam na avtomobilu štiri zimske gume verig ne rabim (po zakonu), če pa imam štiri celoletne pa jih moram imeti? Sem pravilno informiran?
Razmišljam ali bi nabavil 4x sava eskimo ali sava adapto.

;-) ::

Ni res če imaš all season gume ne rabiš verig.

darck ::

;-) je izjavil:

Iščem najcenejšo gumo zimsko 245 45 18 ima kdo idejo, rabim 4kom.



---SEBRING SNOW 245/45R18 100V 65 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---TAURUS WINTER 245/45R18 100V 65 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---KORMORAN SNOW 245/45R18 100V 67 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---HIFLY WIN-TURI 212 245/45R18 100H 70 EUR https://www.gume-pnevmatike.com/product...
---TIGAR WINTER 245/45R18 100V 77 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---ROYAL BLACK Royal Winter 245/45R18 100H 79 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---LAUFENN LW31 245/45R18 100V 88 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---SAILUN ICE BLAZER Alpine EVO 1 245/45R18 100V 88 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---SEIBERLING SEIBERLING WINTER 245/45R18 100V 90 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
---SAVA Eskimo HP2 245/45R18 100V 95 EUR https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...
-

LeQuack ::

;-) je izjavil:

Iščem najcenejšo gumo zimsko 245 45 18 ima kdo idejo, rabim 4kom.


Tak športen avto s tako velikimi gumami rabi najdražje pnevmatike, ne najcenejše.
Quack !

;-) ::

Nič ne najdem o Sebring prav...darck hvala. Kako dolgo pa rabite da pošljete?

LeQuack avto ni športen, je A4 2014 in se ne vozi skoraj nic. Bi šel homologirat drugo dimenzijo manjšo če bi se vozil z bolj kulturno gumo, zaenkrat še raziskujem kaj se je zgodilo, da ima vpisano samo to dimenzijo od uvoza dalje.

https://www.vulkanizerstvo-gros.com/trg...

Tole sem se nasel ampak so pa res prestare se za mene.

Zdajle bulim v homolomo v bistvu je 245 40 18 vpisana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

stara mama ::

Bolt je izjavil:


Nič ti ne bom več rekel sinko;) Ker kot vidim nimaš vse pošlihtano, si sklerozen, ne znaš brat ali si nepismen, pa še malo bolj počasi ti prihaja, očitno je da ti samo nakladaš preizkusil si pa bolj malo, če pa že, pa od tega nisi nič odnesel ali vse že pozabil. Svetujem ti, da čim manj hodiš na cesto že zaradi svoje varnosti in pa vseh nas.

Kaj zdaj, ali sem sinko ali sem že prestar?
Če se o taki osnovni zadevi ne moreš odločit, potem ne vem kako lahko daješ kakršnekoli nasvete.
Ti bom pustil, da si glavni v tej debati, ker saj veš.... vsak mentalno zaostali hoče bit center vesolja in glavni na svojem hribčku.

Pa ljudje.... da nebi slučajno kupli michelin gum. Ker @bolt pravi, da ne zmorejo speljati niti iz parkirišča!

;-) je izjavil:

Ni res če imaš all season gume ne rabiš verig.

Zaenkrat pri nas ne, pri severnih sosedih in višje pa ja.
Pripravlja se podoben zakon pri nas, sicer se že o tem govori dve leti in ni še nič.

Zgodovina sprememb…

darck ::

Kak zakon se pripravlja vem to,da v Nemčiji je zakon kjer je potrebno za zimski čas imeti prav zimske gume in nič drugega na gumi oznaka snežinka

m0LN4r ::

In Deutschland gilt die situative Winterreifenpflicht

To s tem
Vorschlag der Bundesregierung soll künftig die M+S-Kennzeichnung durch das Alpine-Symbol (Bergpiktogramm mit Schneeflocke) auf Winterreifen abgelöst werden.

nima kaj dosti veze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

darck je izjavil:

Kak zakon se pripravlja vem to,da v Nemčiji je zakon kjer je potrebno za zimski čas imeti prav zimske gume in nič drugega na gumi oznaka snežinka

Pa saj Conti ima snežinko na all season gumi.

Masayoshi ::

Vse vsesezonske imajo 3PSMF oznako...

darck ::

Masayoshi je izjavil:

Vse vsesezonske imajo 3PSMF oznako...


Potem je vredu mislim pa,da je bilo še nekaj let nazaj drugače,da niso imele te oznake.

Grega3 ::

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??

Groot ::

Grega3 je izjavil:

Lep pozdrav,

Ima kdo izkušnje z Falken Eurowinter HS01??


Sem jih ravno kupim, ti lahko poročam spomladi :)) sem jih pa kupil na priporočilo mehanika. Naj bi bil soliden srednji rang gume. Sam sem se odločal med Hankook in Falken, pa sem potem pač ceneje dobil Falken in jih zato vzel.

darck ::

Ja recimo ta test spodaj je za gume 195/65R15 in tam recimo je Falken Eurowinter HS01 bila na mokrem nekaj slabša drugače pa kar v redu edino obraba gume je tudi nekaj višja. Kot zanimivo,da pri tej dimenziji je pa Bridgestone Blizzak LM005 bila najslabša v snegu od vseh gum katere so testirali ampak ni to malo čudno.

 TEST  195/65R15

TEST 195/65R15

primoz4p ::

Čudno? Ne.
Preberi si:
https://www.amzs.si/motorevija/test/pne...

Določene stvari se uravna s tlakom:
https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o...

Še to:
Kar je boljše pozimi: ozke ali široke gume
https://sl.cnc-lathe-machines.com/1130-...

Na enem imam: Toyo Snowprox S943 195/65 R15
Na drugem: Toyo Observe G3 Ice 205/70 R15 100T XL
Oboje kupljene nove starejšega DOT in made in Japan, prve v uporabi že več sezon, nobenih problemov oz. občutnega poslabšanja lastnosti.

Ales ::

primoz4p je izjavil:

... Kar je boljše pozimi: ozke ali široke gume
https://sl.cnc-lathe-machines.com/1130-...

Nek "Auto Journal" na sl.cnc-lathe-machines.com domeni? Kaj linkaš tu, phishing strani?

darck ::

Večji,ko je pritisk gume s podlago v snegu boljši bo oprijem to je isto kot če stopiš v cel sneg z čevlji ali pa s tem k je na sliki

 .

.

MrStein ::

He he, to je neki google translate
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darck ::

TEST zimske gume Dunlop Winter Sport 5 na različnih dimenzijah z avtom Volkswagen Golf. Ozka in manjša guma se je kar bolje izkazala.

https://siol.net/avtomoto/novice/zimske...

 test

test

poper ::

simphony je izjavil:

Zdravo, ali se testa gum 2020[1] in 2021[2] lahko primerja med sabo, glede na to da so testirali različne velikost?
Recimo score BridgeStone Blizzak LM005 je v 2021 (195/65/R15) konkretno slabši kot v 2020 (205/55/R16).

Imam Mercedes A 180 in trenutno gume 195/65/R15. 90% vožje v okolici Ljubljane in okoli 20k km na leto. Sem bil odločen za LM005, dokler nisem videl letošnji test (predvsem sta me zmotila slab score za notranji hrup in obraba). Imate kakšen nasvet?

[1]Test 2020:

[2] Test 2021:
https://siol.net/media/files/2021-39/ta...


Gume s podobno visoko bočnico in širino istega modela bi morale biti dokaj podobne po voznih lastnostih. Ni Bridgestone edina, ki je spremenila pozicijo med tvojima testoma, tudi Goodyear jo je.

Do diskrepanc lahko pride ker gume niso testirane v istih pogojih, na isti lokaciji, z istim voznikom, na enakem avtu. Še bolj verjetno je da so razlike, ker gume niso bile izdelane v isti tovarni na enakem tipu strojev. Ko so večji proizvajalci prevzemali manjše so posvojili tudi njihovo opremo/stroje, tako da obstaja verjetnost da različne tovarne istega koncerna operirajo z različnimi proizvodnimi linijami. Potem je pa primer ko je 195/65R15 z ene linije, 205/55R16 pa z druge. Ali pa da eno sezono delajo 195/65R15 v eni tovarni, naslednjo pa v drugi.

Vedeti moraš, da tako kot povsod tudi tu proizvajalci segmentirajo izdelke, tako da Kleber ne bo nikoli boljši od Michelina, Semperit ne bo boljši od Continentala, Fulda od Goodyeara ali Firestone od Bridgestonea. Pri nakupu bi se na tvojem mestu odločil za razred, iz katerega bi rad gumo in pogledal kak test da se prepričaš, da guma nima resnejših problemov.

Ena lista podjetij in blagovnih znamk je tudi na Wikipediji: List of tire companies @ Wikipedia

Je pa tako, da je za vožnjo 110 km/h po avtocesti vsaka guma dobra, ko si pa na poti proti drevesu pa vsak centimeter zavorne poti šteje.

;-) ::

Razprava o ožjih gumah pozimi je odveč, pri cliu pač lahko izbiraš pri boljših avtih pa kake manevracije ni.

darck ::

;-) je izjavil:

Razprava o ožjih gumah pozimi je odveč, pri cliu pač lahko izbiraš pri boljših avtih pa kake manevracije ni.


Dobro da lahko jaz izbiram na kombiju med širino 195/65r16c ali 215/65R16C in vedno bom izbral manjšo pa še cenejša je. Na osebnem imam na izbiro pa 205/55R16 ali 215/50R17 in spet izberem manjšo. Hvala bogu,da imam slabe avtomobile :) najbolj važno mi pa je,da se lahko tam pripeljem kot tisti z boljšimi :)
««
50 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45157251 (2262) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712910 (10560) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777928 (48710) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297859 (70272) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623882 (19736) Domobrancek

Več podobnih tem