» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
47 / 64
»»

msms ::

Mah dosti ljudi vidi veliko profila in tako avtomatsko misli da so gume dobre. Tako en kolega gledam gume DOT2011 ima gor kar je za moje pojme smrtno nevarno pa še pogon na zadnje.

clix ::

eventyrer je izjavil:


Letos vidim da so Continentalke ocenjene slabše kot prejšnja leta. Ali je Conti poslabšal kvaliteto izdelave ali pa so jo ostali dvignili.


AMZS/ADAC je testiral TS860, letos pa je continental izdal že TS870.

Na tem testu, so si TS870 skupaj delile prvo mesto z Michelinkami:
https://www.tyrereviews.com/Article/202...

perci ::

Predvidevam, da tisti, ki govorite, da se na gumah ne špara, kupujete nove vsako sezono?

feryz ::

Včasih celo dvoje. Če niso za ponucati od prejšnje sezone.
Ne zdržijo do marca.

stara mama ::

Ti si fenomen. Ti si izven robnih pogojev. Ti si tisti 0.001% uporabnikov na katere ne mislijo dost, ko se proizvaja gume.
Povprečen slotechovec orgazmira na neke forde al kaj že vse berem tule gor, tak ne rabi najdražjih gum vsako leto.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Nah, samo malo več kilometrov naredim. Guma z manj kot 4 mm profila je nevarna. Najsi bo dež ali sneg.

stara mama ::

feryz je izjavil:

Guma z manj kot 4 mm profila je nevarna. Najsi bo dež ali sneg.

Prodaš naprej, noben problem :)
Trg za to je velik, predvsem slovensko negovoreč.
Poskusi na FB marketplace, kjer imen nekaterih kupcev za tovrstne gume ne znam niti prebrat :)

darck ::

Jaz maksimalno do 4 leta stare gume bi imel na avtu seveda to niso tiste ta najboljše. Do sedaj sem imel najdlje 3 sezone gume Yokohama in potem sem jih stran vrgel z profilom 5 milimetrov. Pač nočem vozit starejše gume razen,da so res pri teh letih še dobro držijo kar pri Yokohama ni bilo glih tako. Sem imel občutek,da so mi že v drugi sezoni bile malo slabše. A povem še eno zanimivost kar mi je kolega povedal in sicer on kupi vsako sezono zimske gume in jih potem vozi celo leto in spet isto ponovi. Res pa,da niso to gume tako drage saj je za starejši avto. Kolega je imel tudi na Hondi Bridgestone Potenza gume katere so imele še veliko profila 4 milimetre a jih je stran vrgel ker so bile stare 5 let in bolj kot ne že trde.

feryz ::

Ponavadi jih šenkam. Problem je, ker jih nimam komu. Kdor ima avto s takimi gumami, ima tudi denar za nove.

eventyrer ::

perci je izjavil:

Predvidevam, da tisti, ki govorite, da se na gumah ne špara, kupujete nove vsako sezono?


Stare so max 4-5 let (z zavedanjem da 5 sezono so že nevarne). Nato se jih menja ne glede na globino profila.

Se ti to zdi predrago? Kupi dimenzijo platišč, ki omogoča nakup cenejših gum.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jst nimam problemov z gumami. Trenutno imam zimske goodyear in letne Nexen. Po treh sezonah bodo šle v smeti.

Ampak verjetno bi moral pogledat na cenik, katere so najdražje in kupiti slednje? In jih potem menjati enkrat na mesec? Ker na gumah se ne špara.

eventyrer ::

LAhko daš konstruktiven nasvet lahko pa si kreten.

Tvoj lasten post bi najbrž po tvojih merilih že davno brisal, če bi ga napisal kdo drug.


Odloči se. :)

Zgodovina sprememb…

perci ::

Kretenske so izjave, da se na gumah ne špara.

Če nisi kupil najdražjih, si verjetno šparal? Torej je edini odgovor na vprašanje, katere gume kupiti, da se kupi najdražje.

Če pa že hočeš konstruktiven odgovor:
- kupiš karkoli, kar ni kitajc
- menjaš pogosto (če ne narediš dovolj kilometrov, da bi jih znucal, na 3-4 leta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Bolt ::

eventyrer je izjavil:

LAhko daš konstruktiven nasvet lahko pa si kreten.

LOL
Največja kretena te teme in tega foruma sta ravno ti in ferdo.
Nakladata 100na uro pa pojma nimata. En kup enga trolanja za brezveze. Delata se full pametna povesta pa nič. To kar ti nakladaš je en velik bull shit, ki nima nobene dodane vrednosti tej temi. Tako da se lahko pobereš iz teme in nehaš smetit, ker te itak nobeden resno ne jemlje.

darck ::

Verjetno ni vse,kar je najdražje tudi najboljše saj se je velikokrat to že izkazalo. Stvar je tudi v tem,da nekateri vidijo po testih lasnosti gume na določenih področjih in na podlagi tega se potem odločijo za gumo. Ni vsakemu potrebno izbrati točno najbolj ocenjeno gumo nekateri ne rabijo gumo,da je vrhunska v snegu ali briga nekatere za hrup, obrabo ali še kaj.

feryz ::

Kupite ene izmed prvih treh v tabeli.
Saj zato se novinarji matrajo. In dobivajo podkupnine. Gume so pa dražje zaradi tega.
Jaz si bom ubodel Goodyear. Če jih bo za dobiti.

Bolt ::

Ni to neka raketna znanost. Potem takem bi se prodajale samo gume, ki so na tabeli med prvimi tremi.
Valjda ne boš gledal zimskih gum, ki so najbolje ocenjene na suhi cesti in jih kupil na podlagi tega.
Odločaš se na podlagi kompromisa med ceno/kvaliteto in izkušnjami, ki jih pridobiš sam ali od drugih uporabnikov.
Potem sta pa samo dve možnosti ali se boš vozil samo na primorskem ali še kje drugje.
Včasih potrebuješ že dobro gumo, da se samo izbrskaš iz parkirplaca, ni potrebno, da lezeš ravno čez Jezersko.

permit ::

Če so platišča 15" moram pri nakupu zimskih/celoletnih gum paziti, da imajo R15?

Han ::

Seveda, če jih misliš zmontirat nanje... 8-O

Pa širina in višina pnevmatike sta tudi pomembna faktorja, poleg indeksa hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

blackbfm ::

Stare so max 4-5 let (z zavedanjem da 5 sezono so že nevarne). Nato se jih menja ne glede na globino profila.


zanimivo da proizvajalci priporocajo menjavo na 10 let, pod pogojem da ni poškodovana / obrabljena

ampak slotech znalci veste da je guma ze trda in nevarna po 4 letih

torej kdo ima prav? :))

Han ::

ST znalci, jasno. :P V določenih primerih že prej.

LeQuack ::

Mene zanima zakaj je v klasični dimenziji 205/55/R16 tak otežko dobiti pnevmatiko z zaščitnim robom. Kot da proizvajalci hočejo da ima vsak opraskane feltne.
Quack !

Han ::

Premalo povpraševanja...

eventyrer ::

perci je izjavil:


Če pa že hočeš konstruktiven odgovor:
- menjaš pogosto (če ne narediš dovolj kilometrov, da bi jih znucal, na 3-4 leta)


a bejž bejž, to pomeni ne šparat, se strinjaš?

Bolt je izjavil:

eventyrer je izjavil:

LAhko daš konstruktiven nasvet lahko pa si kreten.

LOL
Največja kretena te teme in tega foruma sta ravno ti in ferdo.
Nakladata 100na uro pa pojma nimata. En kup enga trolanja za brezveze. Delata se full pametna povesta pa nič. To kar ti nakladaš je en velik bull shit, ki nima nobene dodane vrednosti tej temi. Tako da se lahko pobereš iz teme in nehaš smetit, ker te itak nobeden resno ne jemlje.


ne seri. tvoj povprečen odgovor v zadnjih par tednih je dolg 6 besed, odkar si na forumu pa si 157 postov katerih vsak je bil povprečne dolžine 3 SMS. Fuck off.

LeQuack je izjavil:

Mene zanima zakaj je v klasični dimenziji 205/55/R16 tak otežko dobiti pnevmatiko z zaščitnim robom. Kot da proizvajalci hočejo da ima vsak opraskane feltne.


To so dokaj balonaste gume kjer zaščitnega roba ne rabiš. Razen če res nonstop čohaš orjaške robnike ko z avtom bočno parkiraš na pločnik.

blackbfm je izjavil:

Stare so max 4-5 let (z zavedanjem da 5 sezono so že nevarne). Nato se jih menja ne glede na globino profila.


zanimivo da proizvajalci priporocajo menjavo na 10 let, pod pogojem da ni poškodovana / obrabljena

ampak slotech znalci veste da je guma ze trda in nevarna po 4 letih

torej kdo ima prav? :))


Seveda imaš gume lahko na vozilu tudi 10 let.

Lahko pa vprašaš za nasvet in boš dobil naša osebna mnenja. Če ti to ni prav pa pojdi brat revije in s drži kar tam napišejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bolt ()

eventyrer ::

blackbfm je izjavil:


zanimivo da proizvajalci priporocajo menjavo na 10 let, pod pogojem da ni poškodovana / obrabljena

ampak slotech znalci veste da je guma ze trda in nevarna po 4 letih

torej kdo ima prav? :))


TI seveda nikdar nimaš prav.

Odvisno kako kvalitetne gume kupuješ. Dražje zdržijo mnogo dlje.

Tu imaš nekaj informacij (ker vem da si hudo len in jih niti ne znaš sam pogooglati).


https://www.goodyear.com/en-US/learn/ti...
Goodyear offers select replacement tires, which include treadwear wear-out warranties for up to six (6) years

https://www.continental-tyres.com.sg/ca...
ten years ago should be replaced with new tyres


https://nexenaustralia.com.au/2018/11/g...
recommend replacing them at least every five years.

Če se generalno gledano torej držiš menjave na cca 5 let, kar sem jasno zapisal že večkrat, si s tem pokril _vse proizvajalce_.

Zgodovina sprememb…

darck ::

To pa spet ne bo držalo,da vsi proizvajalci so potem pokriti z 5 let uporabe pnevmatik. Saj, če si kakor toliko uredu voznik bi že moral občutiti kako se guma obnaša,ko je starejša in takrat nima nobeno proizvajalčevo pisanje da zdrži toliko let. Če opaziš,da ti guma ni tako kot bi morala biti ali ni več tako zanesljiva je najbolje menjati. Kaj mene briga,če bo Dunlop ali Goodyear napisal da guma zdrži toliko let, če sam vidiš kako je res. Yo nakladanje proizvajalcev je isto kot politiki kateri so in še vedno lažejo in vedno bodo lagali.

A. Smith ::

Na šoli varne vožnje učijo, da se pnevmatike zamenja na 5 let. Verjetno ne pravijo tega za brezveze.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

perci ::

Na šoli varne vožnje imajo kao pravilo 4x4 - "uporaba štirih zimskih gum z vsaj štirimi milimetri profila, najmanj štiri mesece in zamenjava gum po štirih letih."

Sparkxl ::

Lani sem prvič menjal gume po 5 letih namesto 4. Delam ca. 20k km letno. Letne so šle ok skozi, zimske pa v snegu katastrofa. Te vaje več ne ponovim

Bolt ::

eventyrer je izjavil:


Bolt je izjavil:

eventyrer je izjavil:

LAhko daš konstruktiven nasvet lahko pa si kreten.

LOL
Največja kretena te teme in tega foruma sta ravno ti in ferdo.
Nakladata 100na uro pa pojma nimata. En kup enga trolanja za brezveze. Delata se full pametna povesta pa nič. To kar ti nakladaš je en velik bull shit, ki nima nobene dodane vrednosti tej temi. Tako da se lahko pobereš iz teme in nehaš smetit, ker te itak nobeden resno ne jemlje.


ne seri. tvoj povprečen odgovor v zadnjih par tednih je dolg 6 besed, odkar si na forumu pa si 157 postov katerih vsak je bil povprečne dolžine 3 SMS. Fuck off.


Ma nemoj. Tvoje povprečno nakladanje in filozofiranje je 1000 besed na sekundo. Od tega 1001 beseda neuporabnega sranja.
Zato še enkrat - "lahko se pobereš iz teme in nehaš smetit, ker te itak nobeden resno ne jemlje."
Bogi tvoji, če jih sploh še imaš, da te morajo doma prenašat. Verjetno so ti že vsi ušli zato se sedaj tukaj gor spravljaš na nas!
Get the Fuck Out!

simonchelo ::

jest sem lansko leto kupu blizak LM005... (imam minija f55 s 175 širine) in moram priznati da boljše zimske gume še nisem mel. zaradi narave dela sem bil dosti po zasneženih cestah, nikoli problema. bom povedal kako se obnese letos.

sam povem
ciao

Kodi ::

simonchelo je izjavil:

jest sem lansko leto kupu blizak LM005... (imam minija f55 s 175 širine) in moram priznati da boljše zimske gume še nisem mel. zaradi narave dela sem bil dosti po zasneženih cestah, nikoli problema. bom povedal kako se obnese letos.

sam povem

Ta guma naj bi bila zelo dobra v dežju. Lahko kaj več poveš kako se obnaša v snegu, oziroma na suhi cesti?
Verjetno zato ker je zelo mehka. Jo zelo hitro pobira?

darck ::

Ko bi naredili gumo samo za eno sezono in za lepo ceno bi se sigurno najbolje splačalo seveda to mislim glede varnosti,saj v največji meri se tudi gumo kupi zaradi varnosti. raje si kupim gume pa ne grem na morje poleti kakor da neko sranje na avto vržem ali kot nekateri rabljene ali nalite gume.

koyotee ::

simonchelo je izjavil:

jest sem lansko leto kupu blizak LM005... (imam minija f55 s 175 širine) in moram priznati da boljše zimske gume še nisem mel. zaradi narave dela sem bil dosti po zasneženih cestah, nikoli problema. bom povedal kako se obnese letos.

sam povem


Tudi jaz, le da so 225/50/17. Sprednje fuc, zadnje pa bodo se za eno leto.
2020 overall 1st place.
https://alltyretests.com/bridgestone-bl...
Cenejse in boljse od vseh goodyear/michelin/dunlop...
Kar ovrze percijevo nabijanje, da ce ne kupis najdrazjih pol sparas.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

blackbfm ::


https://www.goodyear.com/en-US/learn/ti...
Goodyear offers select replacement tires, which include treadwear wear-out warranties for up to six (6) years

https://www.continental-tyres.com.sg/ca...
ten years ago should be replaced with new tyres


https://nexenaustralia.com.au/2018/11/g...
recommend replacing them at least every five years.

Če se generalno gledano torej držiš menjave na cca 5 let, kar sem jasno zapisal že večkrat, si s tem pokril _vse proizvajalce_.


Povsod piše o obrabi in razpokah v tem primeru normalno da menjaš, nikjer pa ne piše da guma rata trda po 4 letih in da je zato zanič - razen seveda na slotek™ forumu

Na šoli varne vožnje učijo, da se pnevmatike zamenja na 5 let. Verjetno ne pravijo tega za brezveze.


me zanima če gume sami kupujejo al jih kdo sponzorira:))

darck ::

Ko te čevlji enkrat začneje tiščati greš druge kupiti pa ni važno koliko so obrabljeni ali stari :)

koyotee ::

darck je izjavil:

Ko te čevlji enkrat začneje tiščati greš druge kupiti pa ni važno koliko so obrabljeni ali stari :)


Lol cevlji te ne zacnejo tiscat :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darck ::

koyotee je izjavil:

darck je izjavil:

Ko te čevlji enkrat začneje tiščati greš druge kupiti pa ni važno koliko so obrabljeni ali stari :)


Lol cevlji te ne zacnejo tiscat :))


O tudi čevlji te lahko začnejo tiščati,če se ti naredi tak problem kot pri meni jih je potrebno zamenjati ali pa takoj na operacijo :D

m0LN4r ::

Meni so ponavadi zdrzale zimske in letne 4-5 let, tudi po 4 letih sem z zimskimi prisel v snegu gor na Pecico, medtem ko so se drugi zakopavali. Ni samo pritisni gas pa pici misko vcasih.

Zdaj po par letih pa sem ugotovil, da se tiste 1-2 tedna snega komot izognem, so zato zimske na zeninem avtu. Lani sem videl tocno enkrat sneg, pa se ta je bil spucan, ko sem se zbudil. Bom letos na svojem komot spet prevozil z letnimi, ce bo tako.

Za letne pa zdaj prakticiram, da jih na vsake 5000km zamenjam takole:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Pa ne moreš vsak mesec gume premikat!

kixs ::

Sam ze nekaj desetletij kupujem rabljene gume. Nekaj let vozene z dovolj profila. Ce dobim stiri za ceno ene nove, zakaj ne. To zimsko sezono bodo Continental TS860 in za 25km dnevno bodo cisto OK.

PS:
Morda obstaja kaksen "direktorski" forum. Ampak tam se bodo tisti s sluzbenimi (aka firma casti) avti tezko ven metali.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Pa ne moreš vsak mesec gume premikat!
Tolk slab tire wear management nimam, tudi ko se za brezveze vozim se vozim po idealni liniji in ne skripam po ovinkih, ker nic ne doprinese.

kixs je izjavil:

Sam ze nekaj desetletij kupujem rabljene gume. Nekaj let vozene z dovolj profila. Ce dobim stiri za ceno ene nove, zakaj ne. To zimsko sezono bodo Continental TS860 in za 25km dnevno bodo cisto OK.

PS:
Morda obstaja kaksen "direktorski" forum. Ampak tam se bodo tisti s sluzbenimi (aka firma casti) avti tezko ven metali.

Meni se je rabljena zamerila. Rabil sem orginal gumo, malo znucano, pa po montazi mi je po 100km spustila. Placal 2x montazo gor dol, kupil en par novih potem, na koncu sem potrosil vec, kot ce bi takoj kupil dva para novih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kixs ::

Smola ali pa poskodovana in nisi opazil. Za te zadnje sem dal 50€ za vse stiri, vozene tri zimske sezone po mestu. Profila se vec kot dovolj.

Parkrat sem kupil nov komplet 4 gum in enkrat mi je dokaj kmalu po montazi spustila guma. Vidim, da sem nekaj povozil. Vulkanizer je resil z injekcijo in ni bilo nobenih tezav vsaj do prodaje avta cez 3-4 leta. Guma je kostala ze takrat (pred vec kot 10 leti) 75€, vulkanizer pa 10€ - ne vem zakaj sem kupil nove, verjetno sem imel prevec denarja... ker sem kupil tudi nove feltne :lol:

m0LN4r ::

Za te zadnje sem dal 50€ za vse stiri, vozene tri zimske sezone po mestu. Profila se vec kot dovolj.
Profil nima veze, ce se peljel 150+ po avtocesti, boknedaj pa z poflikano gumo malo bolj dinamicno. Ce hocem tako vrsto adrenalina, bi raje sel v lunapark.
Za penzionisticko voznjo po vaseh pa bo tudi 8 let stara guma opravila nalogo, true story.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

m0LN4r je izjavil:

Meni so ponavadi zdrzale zimske in letne 4-5 let, tudi po 4 letih sem z zimskimi prisel v snegu gor na Pecico, medtem ko so se drugi zakopavali. Ni samo pritisni gas pa pici misko vcasih.

Zdaj po par letih pa sem ugotovil, da se tiste 1-2 tedna snega komot izognem, so zato zimske na zeninem avtu. Lani sem videl tocno enkrat sneg, pa se ta je bil spucan, ko sem se zbudil. Bom letos na svojem komot spet prevozil z letnimi, ce bo tako.

Za letne pa zdaj prakticiram, da jih na vsake 5000km zamenjam takole:


Pa nemors tko menjat, ce ni pravilna smer rotacije? Al dejansko das gumo dol s platišča? ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darck ::

Seveda je pravilna smer in celo tako sliko imaš ponavadi v tisti knjigi katera pride zraven avtomobila ko ga kupiš. Prva desna guma gre na zadnjo levo info zato,da je zunajni rob potem n notranji strani zadnje osi. Tako se pravilno gume prestavljeno ne pa samo naprej in nazaj saj zunajni rob bo vedno poprej pobran kot notranji to mora biti vsakemu logično. Na zavojih vedno bolj trpi zunajni rob gume kakor notranji in zato se tudi tako gume prestavljajo. Tako kot večina prestavlja gume naprej in nazaj so vedno zunajni robovi gume na zunanjih straneh in to je narobe

blackbfm ::

če gre za asimetrični profil gume potem delaš narobe

edit: aja ne, saj skupaj s platiščem obrneš:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

m0LN4r ::

90% letnih gum nima dolocene smeri rotacije FYI
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

Za te zadnje sem dal 50€ za vse stiri, vozene tri zimske sezone po mestu. Profila se vec kot dovolj.
Profil nima veze, ce se peljel 150+ po avtocesti, boknedaj pa z poflikano gumo malo bolj dinamicno. Ce hocem tako vrsto adrenalina, bi raje sel v lunapark.
Za penzionisticko voznjo po vaseh pa bo tudi 8 let stara guma opravila nalogo, true story.


Problem je ravno takrat, ko enkrat pa res rabis, da se ustavis cim hitreje. Takrat bo starost gume in profil prisel do izraza. Pa ni pomembno, ce se 99,999% vozis penzionisticno - js se pa sploh ne.

darck ::

blackbfm je izjavil:

če gre za asimetrični profil gume potem delaš narobe

edit: aja ne, saj skupaj s platiščem obrneš:))


Ne gumo moraš dati dol iz feltne,če hočeš menjati kot je slika prikazana in ja to je ponovno strošek samo tako pač je.

Samo strošek je tudi,če greš na izlet ali kako drugače :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()
««
47 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155953 (964) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712825 (10475) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777457 (48239) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297269 (69682) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623737 (19591) Domobrancek

Več podobnih tem