» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
40 / 40
»
»»

J.McLane ::

Kot sem napisal:
...preveriti (nastavit) je edino treba prikaz hitrosti...

Zakonsko hitrosti ne sme nikoli prikazovati premalo, v drugo smer, sem pa pravkar preveril je lahko 10% + 4 kmh:
http://www.unece.org/fileadmin/DAM/tran...

Torej, od kje si ti potegnil da je "3% zakonsko dovoljeno max preseganje"?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WarpedGone ::

>> Torej, od kje si ti potegnil da je "3% zakonsko dovoljeno max preseganje"?

Ja, števcem je dovoljeno lagati v plus največ 10% + 4 km/h.
Od kje sm potegnu 3% pa ne najdem... tko da please ignore.

TSVji: http://mzi.arhiv-spletisc.gov.si/si/zak...
Zbogom in hvala za vse ribe

TehDucky ::

Sem vprašal zavarovalniškega agenta glede V in H oznake na gumah, pa je rekel da zavarovalnice ne komplicirajo glede tega, ne glede na to koliko se piše in govori o tem.

Sem se odločil, da prišparam 90€ na gumah zaradi drugačne dimenzije (ki je homologirana), pa potem še 2x30€ premontažo gum letno in sem na 310€ v 4 letih, ker sem iz 15kkm 6 let nazaj padel na 7kkm letos in bo verjetno še manj naslednje leto in mi je pomembno, da je avto izpraven z najmanj možnimi stroški.

zobnik ::

Sprobal GY ultra grip 9 v snegu, defintivno je v prednosti Sava, sm mislu da bo tist klanec zvozil pa se je ustavl, pri savskih se mi ni nikol ustavl. Je pa v mokrem boljša GY kot savska.

WizzardOfOZ ::

Ista dimenzija gum? enaka starost?
Če so enako stare in enake dimenzije, potem skoraj ne verjamem, da bi bile goodyear UG 9 slabše v snegu kot sava. Če je bila pa sava nova, UG pa 2 leti stara, pa komot, saj stara guma otrdi, nova sava je pa še vedno mehka in se po snegu drugače pelje.

Miha 333 ::

Bi verjel, namreč Sava je za po snegu fenomenalna, drugje pa bolj tako. UG9 so bolj uravnotežene in verjetno zato malo slabše na snegu od Save.

Po ADAC-u je bil UG9 druga najboljša guma 2018/2019. Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu. Lahko, če je sava nova UG9 pa stara guma.
https://www.oponeo.co.uk/blog/the-best-...

Da, ampak vožnja v snegu je samo 20% ocene.

Vseeno, UG9 ima boljšo oceno na snegu kot sava

XLapsus ::

Mogoče bi ti rajši ostal pri svojem prejšnjem nicku - nebivedu. Vse je odvisno od dimenzije gum. Ker na letošnjem testu (185/65/15) 2019 Sava kr lepo pohrusta UG9 v snegu.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: XLapsus ()

Za oprijem je enaka ocena, torej ni boljša.

Brez debilnega žaljenja pa ne gre, ane?

Na sliki je UG9 v snegu v vseh točkah slabša od Save. Pri skupni oceni za sneg 3,1 vs 1,9 je precejšnja razlika v prid Save. Ampak kot rečeno, je Sava drugje slabša, zato je njena skupna ocena slabša. Poleg tega pri Savi spodaj piše, da je najboljša na snegu. Povsod drugje pa katastrofalna, vključno s suho cesto.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Miha 333 ()

Buggy ::

Miha 333 je izjavil:

Bi verjel, namreč Sava je za po snegu fenomenalna, drugje pa bolj tako. UG9 so bolj uravnotežene in verjetno zato malo slabše na snegu od Save.

Spet govorimo o Sava na splosno? Sej vemo, da obtaja vec Savinih zimskih gum kali? S3 ne vem kaksne so, dejmo pa konkretizirat stvari lepo prosim!
Sava Eskimo HP2 XL 225/55/17 sedaj sprobana tudi na snegu. To pomeni podlaga v smislu nekaj cm snega, ko se ni posipano s soljo. Torej pod snegom zmrznjeno. Dost solidno obnasanje. Predvidljivo. Gume so zelo dobre na mojem avtu. Ko je podlaga posoljena pa gre kot po tirih.
Za to ceno jaz vzamem ponovno.

WizzardOfOZ je izjavil:

Za oprijem je enaka ocena, torej ni boljša.

Brez debilnega žaljenja pa ne gre, ane?

Kaj točno je enako pri oceni 2.5 (goodyear) vs 2.0 (sava) pri oprijemu?

Debilno je tvoje rinjenje skozi zid, ko dobiš servirana dejstva.

Se opravičujem, napačen stolpec gledal (napačna guma). Zdej vidim, da ima UG 9 res 2.5.

Ja, cela 2 dneva na leto je sava boljša od UG 9. Če si doma, pa še to ne.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ja, cela 2 dneva na leto je sava boljša od UG 9.
To trditev potrjuje tudi test.

Ampak ti si kljub dokazom večkrat trdil, da je UG9 boljša v snegu.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: XLapsus ()

Ker sem gledal napačen stolpec, eno gumo zraven ug9, ki pa ima enake rezultate kot sava.

otago ::

Zanimiv prispevek:

Se kupuje v Sloveniji obnovljene gume? Kje? So v Sloveniji tako dalec s kvaliteto obnove, da je le ta primerljiva z novimi gumami?

Zgornji prispevek trdi, da so kvalitetno obnovljene gume enakovredne novim. Obnovljene so cenovno ugodnejse, manjsi je okoljski odtis.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: otago ()

Utk ::

Jager jih prodaja, stanejo res bagatelo, ampak...jaz ne bi. To najbrž kupujejo bolj švercerji, da se na kanti svetijo nove gume.

chucki ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Po ADAC-u je bil UG9 druga najboljša guma 2018/2019. Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu. Lahko, če je sava nova UG9 pa stara guma.
https://www.oponeo.co.uk/blog/the-best-...

conti spet zmaga! Zakon guma, res. Jo imam ze cetrto sezono na bmw in se vedno grabi :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kajetan ::

Kere zimske naj nabavim?

225 45 R18

trenutno gledam Continental Wintercontact TS 850P

kajetan ::

kaj si mislite o rabljenih gumah z cca 6mm profila?

recimo:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei...

starfotr ::

Ne seri. Sploh za to ceno ne.

belidihur ::

kajetan je izjavil:

kaj si mislite o rabljenih gumah z cca 6mm profila?

recimo:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei...

Lol.. NOva te pride 124EUR

https://www.gume-direkt.com/product/R-2...

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: belidihur ()

J.McLane ::

Ja ena, tu imaš štiri za 170€. Če imaš avto za to da se v nedeljo pelješ k maši, niti ni napačna odločitev :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Raindancer ::

Update na Bridgestone Blizzak LM 005:

Gume se solidno obnašajo v dežju, zdaj so bile preizkušene tudi v plundri in nekaj snega. Lepo grabijo, avto je stabilen. Za led še ne vem povedat, ker je bilo tokrat mrzlo premalo časa, pa pišem, ko, oziroma če pride to teh razmer.

energetik ::

energetik je izjavil:

Evo, spet sem šel delat zavorni test z zimskimi na mokri podlagi. Odločiti sem se namreč moral, ali nabaviti nove zimske ali ne.
Pogoji: popolna ravnina, povprečen moker in spran asfalt, 12°C, Continental TS800 185/65/14 s 5-6mm profila, prevoženih že kar 7 zimskih sezon.

Presenečeno ugotovim, da še vedno ustavljajo s povprečno 0,8 G-ja, toliko kot pri testiranju 4 leta nazaj (rdeča črta je povprečenje na 100ms). Za tiste, ki ne vedo, 1G spravi skupaj dobra letna guma na suhem asfaltu (1G pomeni 39m zavorne poti od 100km/h).

Torej glede na rezultate ostajajo na feltnah še 8 sezono.

In še par meritev na istem odseku, tokrat pri -2° in mokri cesti (verjetno asfalt okoli -1 do 0°, morda malce tudi soljeno). Nič slabše kot pri višjih temperaturah, povprečen zavorni pospešek 0,8G. Rdeča krivulja je povprečenje na 200ms.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

koyotee ::

Jaz sem zadovoljen z Blizzak lm005, 225/50/17
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
««
40 / 40
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
574912 (2562) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

28744766 (15548) slemarko
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

16819645 (14542) m0LN4r
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

10614054 (9908) Domobrancek

Več podobnih tem