» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
9 / 77
»»

grburd ::

kixs je izjavil:

Ti resno sprasujes o kotlih na pelete v temi o Toplotnih crpalkah?? 8-O

Pomota sem kasneje ugotovil. Prosim če se lahko izbriše in bom vprašal v ustrezni temi.
Hvala

Zvezdica27 ::

lp,

ima kdo doma toplotno črpalko, kitajsko (pred časom so jih veliko nabavljali in vgrajevali). Naj s emi javi oz. naj tu napiše. Hvala,

zz

;-) ::

Katero kitajsko tocno

Dimnik ::

Verjetno misli AVT 09, skupinski nakup....forum pod svojo streho

;-) ::

Mitsubishi ni kitajc. Jaz jo mam ze drugo

Go-ahead ::

;-) je izjavil:

profii je izjavil:

@;-) malo več povej o montaži te TČ. Je res da je brez notranje enote?


Nevem kaj naj povem ker sem laik tak da sem komaj pri montazi komaj ugotovil da nesmem dat minusa in ground kabla skupaj ker vrze fit ven:D

Montaza je preprosta povezes dve cevi toplo in hladno na svoje ogrevanje stikala in das ji strom.

To je vse krmilim rocno po procentih vceraj sem jih dvignil na 77% ker bo dsnes malo odklopljena da si ustvarim zalogo toplote. Zdajle je nabilo cez 27stopinj kljub nenehnim defrostom ponoci. Defrostne v 3min in prav spektakularno odpihne paro...v 3 min je spet ready. Kolegu daikin melje 10min plus.

Notranje enote nima prvoten namen sem imel da bi vezal 300l bojler preko tripotnega ventila za sanitarno vodo ker imajo manjsi premali izmenjevalec a sem idejo po kmeckih izracunih pustil in se lazje mi je bilo takole priklopit samo na ogrevanje. Sanitarno vodo bom ogreval z pretocnim bojlerjem ker bo ceneje kot da skos ogrevam 300l dzabe za 2 clana in pol :) ce pa se mi nebo dalo pa bom pustil 100l bojler gorenje tiki ki sem ga zmontiral rablenega in mi poje 15eu elektrike na mesec.

Nima svoje obtocne zato sem vzel nekega odpakiranga grundfusa v odprodaji kateri bo laufal vedno.

Najprej sem mislil ogrevat samo etazo in mansardo a sem dobil cevi po 40centov na meter pert al pert pa sem potegnil se kaco po kleti sedaj pa laufam vse na polno. Ampak samo zdaj ko se dela potem mislim imeti klet neogrevano.

Vrjetno bom cez leto spacal krmilje na logu da bo pretikalo med mocjo...ali pa ne odvisno od racuna za elektriko.

Zdaj laufa tretji dan in mislim da zmore vse brez problema v hisi brez fasade se vec, danes je prava savna.

Edino kar mi je zal mi jenda nisem vzel se za v stanovanje eno ker bi komot zmontiral na balkon bloka in eno za vikend pa bi mel udobje na vseh 3 nepremicninah prakticno zastonj.

Sedaj mam povezano kar na eno vticnico ki je varovana z 16A odklopnikom danes pa bom okoli hise ruknil kabel zato jo bom odklopilza par ur.

Test je prestala vec kot dobro, upam da me greje vsaj 5,6 let potem je pravi fenomen



A tole Micko je še mogoče nabavit? Rabim dve!

kixs ::

Ne.

;-) ::

Ne

Go-ahead ::

Kaj podobnega?

;-) ::

Za 600 700 dobis kaj ces od kitajcev z regulacijo itd. Plug and play samo prevoz je vprasaj organiziraj kak group buy. Kandidati se bojo nasli bp. Mick je iz te teme o ivt 200 v slo povprasevanja pa se ogromno.

eriCartman ::

Sem kandidat

kosarkar ::

Mitsubishi se nikoli ni bil kitajc :) tudi sam jo imam, prek slovenskega "posrednika". nedvomno nekajkrat povrnjena investicija.

red_baron ::

Živjo,
Jaz imam najmanjšo toplotno od Kronoterma sicer prvo kurilno sezono v pasivni hiši ( nizkotemperaturna) in se mi samo smeji, ko preverjam mesečno porabo elektrike.

Je pa hiša na sončni legi ogromno oken, full izolacije v stenah, pod streho.
V glavnem prva sezona z Kronotermom in je super. Ima tudi web vmesnik in lahko vse na daljavo nastavljaš- tudi posodabljaš programso opremo.

K0l1br1 ::

Point being - na najcenejši način spraviti toploto v hišo. Kar se da, skozi okna. IVT je zakon.

Steinkauz ::

Red baron, poročaj še poleti :)
Ponavadi je potem pa kontra problem, razn če rešiš z žaluzijami.

nekikr ::

Takrat pa z dobro klimo ohlajaš in je strošek skoraj tak kot pozimi ogrevanje :) Vem, ker imam prav tako sončno lego in Kronoterm črpalko (pa itak ni pomembno katera črpalka je). Pametne žaluzije sicer precej pomagajo.

Uporabnik ::

Pri nizkotemparaturni hiši je praktično vseeno kakšna je TČ. Mene zanima kaj izbrati za starejšo hišo (45 let) cca 250m2, 5cm kombi plošče fasada in podstrešje. Če grem na Daikin je takoj 10k (dvostopenjska)...

flyko ::

Steinkauz je izjavil:

Red baron, poročaj še poleti :)
Ponavadi je potem pa kontra problem, razn če rešiš z žaluzijami.


Lahko zasnujes hiso tako, da poleti dela senco sama sebi. Jaz sem to rešil z enim balkonom čez južno stran. Previsa je dovolj, da v poletnem času senči površino v zimskem pa omogoči osvetljenost steklenih površin pod njim.

red_baron ::

Steinkauz je izjavil:

Red baron, poročaj še poleti :)
Ponavadi je potem pa kontra problem, razn če rešiš z žaluzijami.


Imam povsod žaluzije. Lani je prilezlo do 26-27 stopinj.
Klime nimam.

Zvezdica27 ::

lp,

hja, v pasivni hiši so pravila drugačna... meni monter (kolega) pravi, da za obnovljeno 50 let staro, s 15 cm sivega stiroporja (kao 18 navadni) in izoliranim podstrešjem, 2 štuka in klet (v resnici torej 4 nadstropne enote) potrebujem vsaj 12kW zadevo. Zdaj imam 23 KW peč na olje in kamin na centralni (naj bi bil 18kW, če je naložen)

TOrej - kaki kitajc poceni, ma kdo link? Jaz sem se pripravljen igrati...


zz

kixs ::

Meni je to sezono tale 9KW IVT lepo grela hiso letnik 1985 in takratno perlitno fasado. Recimo, da to velja kot 1 mm stiroporja. Nic posebej veliko izolirano podstresje, en del 8 cm XPS, drugi del nic. Ogreval sem 130m2 od cca 250m2, ker ostali prostori niso izdelani. Do marca je bilo porabljeno 390€ za toplotno. Kamin v dnevni sobi je bil zakurjen 5x. Toplotna je delala 24/7 non-stop. Moc sem sam prilagajal od 43% do 77%. Se vedno dela non-stop, trenutno na 30%, kar je minimum.

Letos se do konca izdelajo prostori in bo skupaj za ogret cca 200m2. Pride se nova fasada, 15cm grafitne. Se ne bojim, da ne bi bilo teh 9KW dovolj. Pred nabavo IVT-ja sta bila dva instalaterja pri meni in sta oba predlagala 9kW toplotno (vsak svojo firmo in cena cca 9K€).

Preden sem nasel to IVT, mi je sosed predlagal kitajko Meeting. Pride cca 2K€ + instalacija (vsaj lani je bilo tako). Ce ne bi ze imel te, bi danes gledal nekaj poceni od LG - menda pride s subvencijo cca 3K€ al tam nekje.

Uporabnik ::

kixs je izjavil:

Meni je to sezono tale 9KW IVT lepo grela hiso letnik 1985 in takratno perlitno fasado. Recimo, da to velja kot 1 mm stiroporja. Nic posebej veliko izolirano podstresje, en del 8 cm XPS, drugi del nic. Ogreval sem 130m2 od cca 250m2, ker ostali prostori niso izdelani. Do marca je bilo porabljeno 390€ za toplotno. Kamin v dnevni sobi je bil zakurjen 5x. Toplotna je delala 24/7 non-stop. Moc sem sam prilagajal od 43% do 77%. Se vedno dela non-stop, trenutno na 30%, kar je minimum.

Letos se do konca izdelajo prostori in bo skupaj za ogret cca 200m2. Pride se nova fasada, 15cm grafitne. Se ne bojim, da ne bi bilo teh 9KW dovolj. Pred nabavo IVT-ja sta bila dva instalaterja pri meni in sta oba predlagala 9kW toplotno (vsak svojo firmo in cena cca 9K€).

Preden sem nasel to IVT, mi je sosed predlagal kitajko Meeting. Pride cca 2K€ + instalacija (vsaj lani je bilo tako). Ce ne bi ze imel te, bi danes gledal nekaj poceni od LG - menda pride s subvencijo cca 3K€ al tam nekje.


Talno ali radiatorji?

Zvezdica27 ::

koliko pa stane 9kW IVT z montažo (na grobo)?

zz

kixs ::

@Uporabnik... radiatorji. To kar bo zdaj do konca izdelano, pa bo talno.

@Zvezdica27... te IVT ni vec mozno dobiti. Mene je vse skupaj prislo okoli jurja.

VIP58 ::

Mene je prišla skupaj (IVT,materjal,delo) 1200€, priklop na obstoječ sistem.
Too much of everything is just enough.

Zvezdica27 ::

Čakaj, čakaj... cela toplotna (notranja+zunanja enota) je bila 1000-1200e? Gledamo brez dela, seveda.

Razloži, prosim.

zz

energetik ::

Pejt na forum podsvojostreho in si preberi temo.
Model je pač naročil iz Anglije 2 šleparja (dobesedno) neke stare zaloge IVT monoblokov (preoblečena Micka) za nekih 700€ po komadu. Ni nobene notranje enote, priklopiš na svoj ogrevalni sistem in gasa.

barakus ::

Škoda, da ni nihče tega omenil tukaj

kixs ::

Zvezdica27 je izjavil:

Čakaj, čakaj... cela toplotna (notranja+zunanja enota) je bila 1000-1200e? Gledamo brez dela, seveda.

Razloži, prosim.

zz


cca 1K€ za IVT monoblok, pomeni samo zunanja enota in material za priklop (cca 20m alumplast cevi, obtocna crpalka, cca 20m elektro kabla, nekaj bakrenih cevi... pa nekaj vrec hobby betona za podstavek... Delo gratis ;)

kixs ::

barakus je izjavil:

Škoda, da ni nihče tega omenil tukaj


O tej sem pisal tu:
toplotna črpalka
Izbira toplotne črpalke

nerro32 ::

@Zvezdica27

si že našel kakšno pametno opcijo? Doma tudi iščemo kakšno kitajsko TČ, cca 14kw za pameten denar. Bom počekiral tudi podsvojostreho. Se pa priporočam tudi tukaj, če ve kdo za kakšno pametno ponudbo (recimo do 2k€).

Zvezdica27 ::

lp,

mene zanimajo korektne opcije, ne gled ena državo. Nizki srednji rang za moje potrebe (ičem Polota, se razumemo?). Mistu, Panasonic, LG, kaj takega.

Zdaj sem prebral par strani foruma - torej monoblok, zunanja enota, to je v bistvu samo "element" brez kontrolne enote ali zalogovnika. Hja... saj to bi tudi šlo, ampak so komplikacije v igri pri meni (solar+kamin+ločen bojler za sanitarno). Jaz se s tem jebal več ne bom, ali bo vse v enem ali pa nič,

javim ko bodo kake konkretne cene v igri, ker poleg TČ je še vprašanje bojlerja, zalogovnika (vsaj tega res ne mislim menjati), ekspanzijskih, starih črpalk... čimmanj stroškov.

zz

kixs ::

Na tistem forumu je ravno en tak, ki ima 5 sistemov ogrevanja vse vezano na eno centralno. Toplotno ima prav to IVT. Vse se da...

Sicer vse toplotne, ki jih lahko kupis imajo ze vgrajeno regulacijo. Tej IVT je pac to manjkalo, kar smo kupci vzeli v zakup.

Ne razumem kaj mislis, vse v enem? Ce imas razlicne stvari, pac ne more ravno biti vse v enem... ali bos vse vrgel ven?

energetik ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

mene zanimajo korektne opcije, ne gled ena državo. Nizki srednji rang za moje potrebe (ičem Polota, se razumemo?). Mistu, Panasonic, LG, kaj takega.

Zdaj sem prebral par strani foruma - torej monoblok, zunanja enota, to je v bistvu samo "element" brez kontrolne enote ali zalogovnika. Hja... saj to bi tudi šlo, ampak so komplikacije v igri pri meni (solar+kamin+ločen bojler za sanitarno). Jaz se s tem jebal več ne bom, ali bo vse v enem ali pa nič,
Če so to zahteve, mislim da je optimum LG ali Panasonic monoblok. Dobiš zraven že obtočno, grelec, ekspanzijo in krmilje.

nosilec ::

kosarkar je izjavil:

Mitsubishi se nikoli ni bil kitajc :) tudi sam jo imam, prek slovenskega "posrednika". nedvomno nekajkrat povrnjena investicija.


prek koga pa?

kixs ::

A je pomembno? Itak jih ni vec... Ce pa res rabis kontakt, gres na prej omenjeni forum in bos nasel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kosarkar ::

nosilec je izjavil:

kosarkar je izjavil:

Mitsubishi se nikoli ni bil kitajc :) tudi sam jo imam, prek slovenskega "posrednika". nedvomno nekajkrat povrnjena investicija.


prek koga pa?


Termoshop. Mislim da so iz savinjskih koncev, našel sem jih na netu.

nosilec ::

kosarkar je izjavil:

nosilec je izjavil:

kosarkar je izjavil:

Mitsubishi se nikoli ni bil kitajc :) tudi sam jo imam, prek slovenskega "posrednika". nedvomno nekajkrat povrnjena investicija.


prek koga pa?


Termoshop. Mislim da so iz savinjskih koncev, našel sem jih na netu.


Hvala, grem v akcijo.

morosito ::

dejstvo je to da ko se odločiš za tč je to da imaš samo en vir porabe in to je to.

kaj če ti tč in peč na drva če pol ne varčuješ nič? drva imajo svojo ceno, tudi sami se ne prižgejo. zgubljaš čas, trud, zdravje, itd.

pol ta neka tč za 1000€...verjamem da nihce jo ni kupil kot glavni vir ogrevanja ampak temveč kot neko nadgradnjo na obstoječi sistem...očitno ni poguma..?

tudi sosed se je lotil investicije pa vzel tč od mitsubishi...pa dobil od ekosklada nazaj tako da dejanski strošek za tč z inštalacijo cca 2500€. pa to je edini vir ogrevanja. enkrat pa ko imaš samo tč pozabiš dejansko na vse neumnosti kot so drva, peleti, nafta, itd. je kot da bi živel v bloku in ti prihaja non stop topla voda brez da bi skrbel za nič.

Sem pa gledal dejansko kaj pogosto lahko crkne v tč kar se smatra kot "potrošni material" ki odpove lahko v roku 3-5 let. Zato je dobro postaviti pred sistemom kakšen dober filter od caleffi...tisti z magnetom za trde delce in filtrom...ki kamen v vodi zna bit res kurba...mitsubishi in daikin imajo rezerne dele dostopne v slo v 24h in niso sploh dragi (nič ne presega 30-50€). Je pa v kombinaciji zunanjo + notranja enota boljša saj ko pride do težave se stvari menjujeo z lahkoto ki je vse narejeno tako da se lahko sname in zamenja (glej navodila ki so narisane za otroke od 10 let kot lego kocke).

BorutK-73 ::

Peč na drva ali kamin je kar dobro imeti za backup ko je ali zelo mrzlo ali pa elektirke ni par dni (žled, sneg).

morosito ::

V kateri to drzavi zivis da elektrike ni nekaj dni?
Kotel na drva brez elektrike samo nabija toploto v dimnik...

Kamin lahko te resi...samo to predvidevam da celinci ga imajo po standardu....

energetik ::

Nimamo kamina, samo TČ. Brez štroma smo bili v kosu 10h max. Nobenega backupa nismo pogrešali, temp. v bajti se je spremenila le za 0,1K, zunaj je bilo 5° in oblačno. Še tople vode smo imeli zadosti v 300L bojlerju.

K0l1br1 ::

morosito je izjavil:

V kateri to drzavi zivis da elektrike ni nekaj dni?
Slovenija, žled, par let nazaj.

DarwiN ::

Tak vremenski ekstrem se zgodi kako pogosto? Pa tudi ob žledu vas je le peščica ostala brez elektrike. Tko da...

Pa tudi če ostaneš par dni brez elektrike in nimaš alternativnega gretja. So what. Bundo oblečeš za tiste 3 dni na vsake 20 let.

Moja tastara sta tudi hotela obdržat 30 let staro peč in 2000l cisterno "za vsak primer". IMO čista neumnost in bi jima bilo žal.

Pa še eno priporočilo za tiste, ki ste v postopku nabave TČ. Podjetje Telsat. Ugodna montaža in velika strokovnost, vse tipi topi.. Sem pred nakupom primerjal več ponudb, tudi Termoshop, ki se ga na veliko opeva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SmotaniJanez ::

DarwiN je izjavil:

Tak vremenski ekstrem se zgodi kako pogosto? Pa tudi ob žledu vas je le peščica ostala brez elektrike. Tko da...

Pa tudi če ostaneš par dni brez elektrike in nimaš alternativnega gretja. So what. Bundo oblečeš za tiste 3 dni na vsake 20 let.

Moja tastara sta tudi hotela obdržat 30 let staro peč in 2000l cisterno "za vsak primer". IMO čista neumnost in bi jima bilo žal.

Pa še eno priporočilo za tiste, ki ste v postopku nabave TČ. Podjetje Telsat. Ugodna montaža in velika strokovnost, vse tipi topi.. Sem pred nakupom primerjal več ponudb, tudi Termoshop, ki se ga na veliko opeva.


Topla voda sam do 60 stopinj, dons ma vsak bojler program da enkat na mesec sistem mal pogreje na okol 65 zaradi legionarske bolezni, kak je to tle porihtano?

K0l1br1 ::

Če imaš stalen pretok skozi bojler, zakaj bi to delal?

energetik ::

SmotaniJanez je izjavil:


Topla voda sam do 60 stopinj, dons ma vsak bojler program da enkat na mesec sistem mal pogreje na okol 65 zaradi legionarske bolezni, kak je to tle porihtano?
V našem 300L ni nikoli več kot 45°, antilegionelo naredim le ko pridemo z dopusta več kot ~3dni.
Sicer se nima legionela kdaj zaredit, ker ga celega spraznimo na 1-2 dni.

Optex ::

Pozdravljeni letos nameravam obnoviti kurilnico staro centralno pec na drva ven in notri bi dal toplotno črpalko. HišA zgrajena 1980 obnovljena pvc okna dvoslojna fasada 13cm stiropor mansarda 25cm steklena volna ogreval se bi samo z radiagorji. Zanima me ali kupiti ctc ecoair 614M ali fujitsu 11kw watersage?

kixs ::

Kaksno povrsino ima hisa in koliko m2 bo ogrevanih?
Kje je hisa locirana - pokrajina/kraj?
Koliko drv je bilo porabljenih in na koliko stC se bo ogrevala hisa?

Optex ::

kixs je izjavil:

Kaksno povrsino ima hisa in koliko m2 bo ogrevanih?
Kje je hisa locirana - pokrajina/kraj?
Koliko drv je bilo porabljenih in na koliko stC se bo ogrevala hisa?

2×90m2 Bela Krajina Metlika 1100 evrov poraba drv.
««
9 / 77
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16610307 (2622) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936907 (13547) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557296 (22025) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141240 (11882) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382153255 (120079) Zvezdica27

Več podobnih tem