» »

Formula 1 2016

Formula 1 2016

««
20 / 40
»»

Jst ::

>Na suhem sta bila z vrhunskim avtom še Jacques Villeneuve in Damon Hill hitra.

Ej!!! Jaz sem navijal za Damona Hilla, ko je še vozil in potem tudi postal prvak. Res da bi bil lahko dvakrat, če ga ne bi Šumaher zbil iz proge (NIKOLI ne bom to pozabil, nikoli! No Šumi, kje si sedaj? [zloben smajli + žalosten smajli]), je pa leto ali dve kasneje deklasiral vse z perfektno vožnjo. Potem je bilo pa konec. Kot da mu je bil cilj osvojiti naslov in končati. Čeprav, mogoče me spomin že daje, je naslednje leto vozil za "Manor/Haas" takratne dobe, ki pač očitno več ne vem, kako so se imenovali...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

win64 ::

Po znamki posode se je klicala ekipa, zepter al neki takega :)

Sem šel prav preverit: Arrows je bila ekipa Damon Hill @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

kosta ::

Pa prvo zmago za Jordan je dosegel na znametiti dirki v Belgiji 1998.:))
Meni najljubši dirkač v tistem obdobju.

TribesMan ::

Ja in s to posodo je skoraj zmagal dirko na Madžarskem. Če mu nebi odpovedal dirkalnik v zadnjem krogu...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

balluf ::

Jst je izjavil:

>Na suhem sta bila z vrhunskim avtom še Jacques Villeneuve in Damon Hill hitra.

Ej!!! Jaz sem navijal za Damona Hilla, ko je še vozil in potem tudi postal prvak. Res da bi bil lahko dvakrat, če ga ne bi Šumaher zbil iz proge (NIKOLI ne bom to pozabil, nikoli! No Šumi, kje si sedaj? [zloben smajli + žalosten smajli]), je pa leto ali dve kasneje deklasiral vse z perfektno vožnjo. Potem je bilo pa konec. Kot da mu je bil cilj osvojiti naslov in končati. Čeprav, mogoče me spomin že daje, je naslednje leto vozil za "Manor/Haas" takratne dobe, ki pač očitno več ne vem, kako so se imenovali...


Tudi jaz sem bil njegov fan, no ja mogoče še prej Nigel Mansel, Prost...
Tistega Nemca pa od takrat ,ko se je zanalašč zaletel v Hilla nisem več prebavljal..
Stari dobri časi F1....

theBill ::

Jst je izjavil:

>Na suhem sta bila z vrhunskim avtom še Jacques Villeneuve in Damon Hill hitra.

Ej!!! Jaz sem navijal za Damona Hilla...

In? Je zato kaj boljši voznik? Podobno posran na mokrem kot Rosberg.

Tudi danes marsikdo navija za Rosberga, pa ne zaradi njega samega ampak zgolj zato, ker ne marajo Hamiltona.

Poznam precej raznih zagrenjencev, ki so navijali kar po vrsti za Hilla, Villeneuva, Hakkinena, Montoyo, Kimija, Alonsa. Za tistega pač, ki se je tisto leto boril s Schumacherjem za naslov.

MotoGP ravnotako premore take patetike med navijači, ki so skozi leta navijali od Biaggija pa vse do Lorenza, proti Rossiju pač.

connel ::

Heh, bi moral videti henno chat med dirko. Ham je bil vse, samo človek ne. Cepci so povsod.

AvtoR ::

Ja, jaz se pa spomnim, ko Hill v superiornem Williamsu z dežnimi gumami v rahlem dežju ni mogel mimo Schumacherja, ki je bil na slicks gumah. Rabil je ene par krogov, da ga je prehitel, čeprav je bil kar nekaj sekund na krog hitrejši. Prehitel ga je šele ko je Scumacher zapeljal s proge v travo.
Mislim, da je bil to v Spa, leta 1995, nisem pa siguren. Če se ne motim, je takrat vseeno zmagal Schumacher.
Schumacher = rainmaster ;)

PredatorX ::

theBill ::

AvtoR je izjavil:

Ja, jaz se pa spomnim, ko Hill v superiornem Williamsu z dežnimi gumami v rahlem dežju ni mogel mimo Schumacherja, ki je bil na slicks gumah. Rabil je ene par krogov, da ga je prehitel, čeprav je bil kar nekaj sekund na krog hitrejši. Prehitel ga je šele ko je Scumacher zapeljal s proge v travo.
Mislim, da je bil to v Spa, leta 1995, nisem pa siguren. Če se ne motim, je takrat vseeno zmagal Schumacher.
Schumacher = rainmaster ;)

Vsi odlični vozniki so bili rainmasterji (razen Prosta, on je izjema), dva sta izstopala v polpretekli zgodovini, Senna in Schumacher. Ta dva bi v njunih najboljših letih res rad videl v enakem avtu na mokri stezi.

V zadnjem času so to Hamilton, Vettel, tudi Ricciardo je zelo dober, Alonso zadnjih nekaj let ne izstopa po mokrem, se mi zdi da je bil včasih boljši. V dežju se tudi hitro vidi ne samo vrhunske, ampak tudi nadpovprečne voznike, razni "šampioni suhih stez" pa se v mokrem tudi v vrhunskih avtomobilih hitro izgubijo v povprečju.

MaterVola ::

Dr_M ::

theBill je izjavil:

Jst je izjavil:

>Na suhem sta bila z vrhunskim avtom še Jacques Villeneuve in Damon Hill hitra.

Ej!!! Jaz sem navijal za Damona Hilla...

In? Je zato kaj boljši voznik? Podobno posran na mokrem kot Rosberg.

Tudi danes marsikdo navija za Rosberga, pa ne zaradi njega samega ampak zgolj zato, ker ne marajo Hamiltona.

Poznam precej raznih zagrenjencev, ki so navijali kar po vrsti za Hilla, Villeneuva, Hakkinena, Montoyo, Kimija, Alonsa. Za tistega pač, ki se je tisto leto boril s Schumacherjem za naslov.

MotoGP ravnotako premore take patetike med navijači, ki so skozi leta navijali od Biaggija pa vse do Lorenza, proti Rossiju pač.


Kok si ti bogi v glavi, da gres take neumnosti govorit. Kar malo sem bruhnil.
Imas kar primeren nick, DeBill.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

          ::

Saj ni sam kriv. Kako že pravi Iztok Mlakar? Človk mona ne rata, se tak že rodi.

Jst ::

Še ko je Hill vozil, sem imel na očeh smešnega finca Miko Hakkinena (ki se je sredi dirke šel zjokati za grm, LOL)... Ki je tudi postal prvak. Ko je zmagoval Alonso, sem kakšno leto prej popolnoma nehal gledati F1 in ko sem spet začel, sta bila v McLarnu Hamilton in Alonso. In sem navijal za underdoga Hamiltona, ker sem vedel, da je Alonso osvojil dva naslova. Češnja na torti: Hamilton mu je pa "z lahkoto" sledil in na nekaterih dirkah bil celo boljši. Navijal pač za novinca, v katerem sem videl potencial.

In čeprav mi gre nigga-nigga_rap_yo-yo_Hamilton pošteno na jetra, sploh z njegovimi nigga nigga USA gang (in Justin Bieber!) frendi, ne bom zato zanikal njegovo sposobnost voziti kot robot 160 krogov z nihanjem ene desetinke gor/dol.

Moj post, ki se je nanašal na Hilla, sem pa samo hotel izpostaviti, da ni bil kr en, ki je po naključju postal prvak.

Je pa tako, kot je en pred mano omenil: Ko je Šumi zbil Hilla, da ni postal prvak, se mi je zameril in nikoli nisem navijal zanj. Ali ko je zanalašč v kvalifikacijah sredi ovinka parkiral avto, da je onemogočil konkurenco. In še polno takšnih stvari je Šumi delal, da se omenimo podarjenih zmag v Ferrariju iz strani Barichella.

Ampak Šumi je bil kralj v vožnji v dežju. To mu pa priznam in sem občudoval, kako je lahko tako dobro kontroliral dirkalnik v največjem nalivu (sedaj se dirka sploh začela ne bi).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kosta ::

A js prav vidim, da že cel teden nič ne pišete? :))
Tole je med drugim prišlo na plan:

http://www.f1-fansite.com/f1-news/stewa...

billy ::

Zatišje pred viharjem, vsi nestrpno pričakujemo, če je renaultu res uspel čudež in RBR se bo povzpel iz pepela, ferari pa z dolgimi nosovi....spet.

pirlo ::

Tudi Ferrari ima napovedanih kar nekaj posodobitev za Kanado. Nova turbina in krajši nos ;). Ta Monte Carlo ni ravno merodajna dirka.

billy ::

Pa za ferari že čakamo ne vem koliko let, pa se zdi da jim vedno merc pobegne.

Monaco res ni merodajen, ampak je rikiardo pokazal konkretno boljšo hitrost od merca. Če ga ne bi v boksu zajebali bi pomoje komot bil +30 če ne še več, kar pa je ogromen napredek od lani. In če predpostavimo, da so imeli tako lani kot letos super aero, je edina razlika mootor.

springfield ::

Merc vsem pobegne. Kakor se mu nekdo pribliza, uporabijo par zetonov ali pa dajo celo pod 'zanesljivost' in so takoj pol sekunde hitrejsi.
Bomo videli sicer kako bo, ampak v Kanadi pricakujem 1. Merc, 2. Fer, 3. RBR. S tem da bi lahko bil Williams tudi zelo blizu (mogoce celo pred RBR), ker so vedno hitri na stezah, kjer downforce ni tak pomemben.

billy ::

No za nedeljo je celo nekaj možnosti za dež, tako da lahko še to dodatno začini dirko.

Ampak ja, od RBR se tu ne pričakuje zmage, temveč samo dokaz, če je renault res toliko napredoval. Če pridejo na kakšnih 20sec od merca, potem je to resna napoved.

abyssus ::

@billy, brez skrbi, jo bodo najprej posušili. :D

PredatorX ::

billy je izjavil:

No za nedeljo je celo nekaj možnosti za dež, tako da lahko še to dodatno začini dirko.

Ampak ja, od RBR se tu ne pričakuje zmage, temveč samo dokaz, če je renault res toliko napredoval. Če pridejo na kakšnih 20sec od merca, potem je to resna napoved.



Rosber bo spet v tezavah

Dr_M ::

Ce ne bo spet gremlinov v njegovem avtu, se bo odpeljal mimo hamiltona. :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

Ce ne bo spet gremlinov v njegovem avtu, se bo odpeljal mimo hamiltona. :)):))


Aja... Smo pa kr optimisticni

Jst ::

V enem intervjuju so ga vprašali, če se mi ne zdi, da trpi njegova forma, zaradi nigga-nigga-USA-friends-YOyo stila življenja. In je v svoj zagovor povedal, da je na kvalifikacijah bil večinoma prvi in da je imel probleme z bolidom, tako, da on misli, da ne.

No, jaz mislim, da da, čeprav so letos imeli res veliko težav, ampak Rosberg se sigurno ni toliko "dvignil", kot je padla forma Hamiltona. Čeprav moram priznati, da je tudi Rosberg zelo dober dirkač, ni pa "Senna"-do-zoba(roba) tipa dirkač. Eni na to gledajo kot na pozitivno, drugi pa kot negativno lastnost. Jaz sem nevtralen - štejejo rezultati na koncu dirke.

ps: Kaj se je za Hamiltona kakšen mesec nazaj govorilo, da razmišlja, da bi si naslednje leto vzel "dopust"? (Nakar je potem to on zanikal?)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AvtoR ::

Rosberg je kar hiter, sploh na en krog. Se spomnim še v Williamsu, je bil v kvalifikacijah vedno pri vrhu, potem pa je v dirki izgubljal. Konec koncev je v MB pariral Schumacherju, v kvalifikacijah pa je bil praviloma celo hitrejši od njega.

billy ::

Šumaher bi potreboval še par sezon, da bi se navadil na vse te nove tehnikalije, vseeno je to bil dirkač iz drugega obdobja.

PrimozR ::

Ma, to je tako, kot starši oz. stari starši potrebujejo še nekaj vaje, da bodo znali uporabljati računalnik. Pa do tega le redko pride. Če si 'past your prime time', je to to.

billy ::

Kaj pa vem, vseeno je pripeljal razvoj bolida tako daleč, da se je potem lojza vsedel in praktično začel zmagovati od začetka.

Jst ::

Lobiranje Mercedesa pri FIA-i je tudi pomagalo, da so "v prvo zadeli" z pogonom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TribesMan ::

No ja, to tud ni čist 100% res... Mercedes je lobiral za hibridnega 4 cilindraša.
Potem se je spuntal Ferrari, češ da njim taki motorji niso zanimivi. In dobili smo V6.

Je pa res Mercedes začel delat na hibridnem sklopu veliko prej kot ostali, in so ga veliko bolje naštudirali.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

TribesMan je izjavil:

No ja, to tud ni čist 100% res... Mercedes je lobiral za hibridnega 4 cilindraša.
Potem se je spuntal Ferrari, češ da njim taki motorji niso zanimivi. In dobili smo V6.

Je pa res Mercedes začel delat na hibridnem sklopu veliko prej kot ostali, in so ga veliko bolje naštudirali.

Ah, dejte no, pa od kad vam te nebuloze?
Zadnjih nekaj postov je čisti nonsense...
Everybody lies!

TribesMan ::

Hja, to niso nobene nebuloze.

https://www.blubrry.com/map/14129069/mi...

@22min...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

          ::

AvtoR je izjavil:

Rosberg je kar hiter, sploh na en krog. Se spomnim še v Williamsu, je bil v kvalifikacijah vedno pri vrhu, potem pa je v dirki izgubljal. Konec koncev je v MB pariral Schumacherju, v kvalifikacijah pa je bil praviloma celo hitrejši od njega.


Pariral Šumaherju? To, da je v vsaki sezoni nabral 2x toliko točk kot Šumaher se ne imanuje pariranje ampak deklasiranje.

billy je izjavil:

Kaj pa vem, vseeno je pripeljal razvoj bolida tako daleč, da se je potem lojza vsedel in praktično začel zmagovati od začetka.


To je res. Za Šumaherja je namreč znano, da je vse noči in ves prosti čas, ko ni bil na stezi in trteniral, preživel za risalno desko in razvijal nove ideje. Vsaj tako so trdili njegovi zvesti privrženci.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: win64 ()

billy ::

Here we go again? Pro et contra šumaher debata?

billy ::

Opa, v kanado pridejo vsi "z novim":

http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...
http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...

Bo kaj, ali se bo spet samo tresla gora?

win64 ::

          je izjavil:

[

billy je izjavil:

Kaj pa vem, vseeno je pripeljal razvoj bolida tako daleč, da se je potem lojza vsedel in praktično začel zmagovati od začetka.


To je res. Za Šumaherja je namreč znano, da je vse noči in ves prosti čas, ko ni bil na stezi in trteniral, preživel za risalno desko in razvijal nove ideje. Vsaj tako so trdili njegovi zvesti privrženci.


Predvsem med sezono je pomembno, da ekipa dobi od dirkača veliko količino pravih informaciji. In tudi zato je dobrodošlo, da imaš v ekipi izkušene dirkače.
Daš nov del na dirkalnik, dirkač pa ti bo potem po občutku povedal ali neka reč deluje ali ne. Vsega se tudi ne zna izmerit.

Govorim na splošno, ne bom se spuščal v konkretno situacijo.

PS: Oprosti za izbris

billy ::

kosta je izjavil:

Pa prvo zmago za Jordan je dosegel na znametiti dirki v Belgiji 1998.:))
Meni najljubši dirkač v tistem obdobju.


Takrat je moral Jordan urigirati in dati ralfu jasna navodila da hilla ne sme prehiteti, samo zato je zmagal.

Hill žal ni bil nič kaj posebnega, še en tistih, tako kot button, ki so prvaki zgolj zaradi avta, v resnici pa povprečni dirkači brez neke hude specifike, razen mogoče simpatičnosti.

MaterVola ::

Hill je takrat Jordanu po radiu enostavno povedal, da bosta oba zletela s steze, če bi Ralf napadel. Je imel daljši staž v ekipi in si je "zagotovil" zmago.

billy ::

Ja, kar pa ne pomeni da je ravno dominiral dirko in recimo temu "nascal" moštvenega kolega, ampak ga je celo zadržal za sabo. In to ralfa, ki ni bil nek biser.

Je pa takrat v arrowsu(?) v mađarskem res vozil dirko življenja in če mu ne bi crknil dirkalnik, bi celo zmagal. A ena lastovka...

PrimozR ::

win64 je izjavil:

          je izjavil:

[

billy je izjavil:

Kaj pa vem, vseeno je pripeljal razvoj bolida tako daleč, da se je potem lojza vsedel in praktično začel zmagovati od začetka.


To je res. Za Šumaherja je namreč znano, da je vse noči in ves prosti čas, ko ni bil na stezi in trteniral, preživel za risalno desko in razvijal nove ideje. Vsaj tako so trdili njegovi zvesti privrženci.


Predvsem med sezono je pomembno, da ekipa dobi od dirkača veliko količino pravih informaciji. In tudi zato je dobrodošlo, da imaš v ekipi izkušene dirkače.
Daš nov del na dirkalnik, dirkač pa ti bo potem po občutku povedal ali neka reč deluje ali ne. Vsega se tudi ne zna izmerit.

Govorim na splošno, ne bom se spuščal v konkretno situacijo.

PS: Oprosti za izbris

Vsega se ne da, vseeno pa so izmerjeni podatki, če meriš pravilno, bolj zanesljivi od dirkačevih občutkov. Navsezadnje so pogosti primeri, ko se avto nastavi v simulatorju (sploh pri več voznikih v istem avtu), potem se pa na željo posameznega voznika na treningu avto prilagodi po njegovih željah, nato pa se počasi leze nazaj proti osnovi, kjer je dirkač 'magično' najhitrejši ;)

billy ::

Za dirko se je še povečala možnost dežja.

Ob 12.00 so tako možnosti za padavine 68%, ob 15.00 pa celo 82%.

Držimo pesti.

Aja..petek pa sobota pa suha, tako bi imeli dirkači nič občutka za mokro stezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

          ::

billy je izjavil:

Za dirko se je še povečala možnost dežja.

Ob 12.00 so tako možnosti za padavine 68%, ob 15.00 pa celo 82%.



Se pravi, da imamo 82% možnosti, da bo dirka zanimiva.

PrimozR ::

Ali pa predčasno prekinjena.

win64 ::

Nadgradnje pogonskega sklopa za ferrari in hondo:
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3403...
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3403...

Predvsem zanimiva je poraba žetonov:
Ferrari 28 (4 remaining)
Mercedes 21 (11 remaining)
Honda 20 (12 remaining)
Renault 11 (21 remaining)

Ferrari razen malenkosti ne more več spremeniti dosti to sezono.
Renault po drugi strani se je z zadnjo posodobitvijo kar približal najboljšim(resnično sliko bomo še videli v Kanadi) in ima še ogromno žetonov.
Ker bo drugo leto tako ali tako prost razvoj, menim da nima smisla šparati teh žetonov. Bo le kmalu pol sezone mimo.
Kaj pa vi menite?

PrimozR ::

Vprašanje, če je šparanje še vedno namen, lahko so težave v razvoju in pač prihaja do zamud.

Jst ::

Kanada je proga, kjer imajo dirkači 80% časa do podna stopalko za plin.

Dober Bird's eye view:

http://www.formula1.com/content/fom-web...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

billy ::

https://twitter.com/F1/status/741286587...

Mogoče pa je renaultu res uspel čudež, se spomni kdo kakšne so bile hitrosti lani?

springfield ::

No ja, Sainz je z lanskim Ferrarijem hitrejši in skoraj enako hiter kot Mercedesa. Petek je samo, jutri se bo pokazalo, če se jim je uspelo približat.

b3D_950 ::

Q2015 speed trap:
http://www.fia.com/sites/default/files/...

R2015 speed trap:
http://www.fia.com/events/fia-formula-o...

Daniil	Kvyat		Infiniti Red Bull Racing	329.7
Daniel	Ricciardo	Infiniti Red Bull Racing	326.2
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
««
20 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616169725 (104285)          
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664273481 (168949) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146130987 (89736) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177797 (141042) WarpedGone

Več podobnih tem