» »

We have found a civilization

We have found a civilization

Temo vidijo: vsi
««
9 / 21
»»

vostok_1 ::

Whate are you talking about?

Pred sonce spraviš par sončnih celic in si že pokril planetarno porabo zemlje za nadaljnih 500 let. Problem je zgolj prenest to energijo čez atmosfero.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

clancy ::

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

Je kdo rekel, da je nasa oblika zivljenja edina mozna?


Kako to misliš, naša oblika življenja? Po vsej verjetnosti je katera koli oblika kompleksnega življenja Carbon based. Variacije znotraj tega so bolj verjetne.
- Hoc est qui sumus -

hendriks ::

BigWhale je izjavil:

Na koncu se izkaze, da gre za nek cudaski signal, ki je trajal skoraj tri sekunde. Ampak se ni nikoli vec ponovil.


Prosim še link vira te tvoje trditve.

eric_cartman ::

hendriks je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Na koncu se izkaze, da gre za nek cudaski signal, ki je trajal skoraj tri sekunde. Ampak se ni nikoli vec ponovil.


Prosim še link vira te tvoje trditve.


Saj ne rabi niti linka oz. karkoli dokazovat.. Stvar se je do sedaj zgodila enkrat.. Ali so Rusi res imeli veliko "srečo", ali pa je to eden redkih pojavov, ki se zgodi enkrat na nekaj miljonov let. Saj ne vemo. Mogoče pa je bil nastanek kakšne "white hole"... :D

Kakorkoli.. Ne zdi se mi logično če bi civilizacija tipa II, ki išče neko drugo civilizacijo usmerila v določeno točko oz. planet le nekaj sekunden signal.

Meni pride na pamet naredit če iščem drugo civilizacijo tak signal, ki ga narava ne more sproducirat.. Recimo že Morsejeva abeceda in SOS signal.. 3kratke 3dolge 3 kratke.. Al se motim?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

hendriks je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Na koncu se izkaze, da gre za nek cudaski signal, ki je trajal skoraj tri sekunde. Ampak se ni nikoli vec ponovil.


Prosim še link vira te tvoje trditve.


Pozabil.

https://setiathome.berkeley.edu/forum_t...

BigWhale ::

clancy je izjavil:

Je kaj na tem?

http://m.24ur.com/novice/znanost-in-teh...


Ne. 95% stvari, ki so jih napisali na 24ur.com v tistem clanku je bullshit. Rusi so 'ujeli' nek signal, ki je trajal 2.7 sekunde. Podobnih signalov je SETI@home analiziral ze kar precej in so se vedno izkazali za false alarme.

vostok_1 je izjavil:

Whate are you talking about?

Pred sonce spraviš par sončnih celic in si že pokril planetarno porabo zemlje za nadaljnih 500 let. Problem je zgolj prenest to energijo čez atmosfero.


Ne, problem je narediti taksne solarne panele in problem jih je spravit pred sonce. Sele potem prides do problema prenasanja energije. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

LeQuack ::

Zakaj bi sploh nekdo hotel kontaktirati našo primitivno civilizacijo, ki ima za višek dosežkov nove načine, kako se pobijati med sabo. Če bi bi jaz nezemljan bi se na veliko ognil temu.
Quack !

grobijan ::

Sej mogoče ga civilizacija sploh ne zanima. Pride, spuca, pobere kar rabi, pa gas naprej. :D

DarkSite ::

No, če so oddaljeni 94 svetlobnih let potem sej jim bo kmalu začelo dogajati, ko bodo začeli sprejemati naše radio signale. Posebno zanimivo bo ww2. To jim bo zaštartalo vojno industrijo ala space destroyers itd.

Spajky ::

... ma civilizacija, ki je poslala signal (če!) je zdej že zradirana (dokler je prišel njihov SOS signal do nas) ... kaj ne gledate Sci-Fi pravljic na TV/kinu etc ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Okapi ::

DarkSite je izjavil:

No, če so oddaljeni 94 svetlobnih let potem sej jim bo kmalu začelo dogajati, ko bodo začeli sprejemati naše radio signale. Posebno zanimivo bo ww2. To jim bo zaštartalo vojno industrijo ala space destroyers itd.

Čez 40 let, ko bodo videli, da imamo že Warp drive, bodo pa poslali sporočilo, da se predajo.:))

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je kdo rekel, da je nasa oblika zivljenja edina mozna?


Kako to misliš, naša oblika življenja? Po vsej verjetnosti je katera koli oblika kompleksnega živjenja Carbon based. Variacije znotraj tega so bolj verjetne.


Bolj verjetne, ni pa nobenega dokaza, da je to absolutno edina moznost.

Pa tudi pri carbon based oblikah je mozna variacija.

Mah, sem naredil napako, da sem sploh odgovoril na prestar post.

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Whate are you talking about?

Pred sonce spraviš par sončnih celic in si že pokril planetarno porabo zemlje za nadaljnih 500 let. Problem je zgolj prenest to energijo čez atmosfero.


Zakaj se ni tega spomnil ze kdo drug. Res ne vem zakaj je problem ze prenosa elektrike iz sahare do Evrope.

BTW par soncnih celic v vesolju pac ni D. sfera.

tikitoki ::

V koncni fazi pa je tudi vprasanje zakaj bi nas kdo kontaktiral. Koliko razglednic ste vi ze poslali simpanzom? Ce so bolj inteligentni ali cisto enostavno drugacni, mogoce na nas gledajo, kot mi na hobotnice. Kolk kjukt k resuje logicne probleme, ocitno je inteligentna, se bolj se pa prileze hladna solata iz hobotnice.
Res apocentrizem na vrhuncu. Tocno ta zavozena vrsta, k nima niti najbolj osnovnih stvari pr sebi poslihtanih, bi nujno morala zanimati, ocitno bolj napredno vrsto.

Kar sicer ne pomeni, da jih nebi. Nihce pa ni rekel, da bi jih.

hendriks ::

BigWhale je izjavil:


Pozabil.
https://setiathome.berkeley.edu/forum_t...


Tnx. Po prebranem linku tale doktor trdi, da je takih opažanj polno, pa tudi
lepo poda čemu mora signal ustrezati, da postane zanimiv. Žal ta 2.7 sekundni
signal ne ustreza nobenemu pogoju, tako da gremo dalje.

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

imagodei je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je kdo rekel, da je nasa oblika zivljenja edina mozna?


Kako to misliš, naša oblika življenja? Po vsej verjetnosti je katera koli oblika kompleksnega živjenja Carbon based. Variacije znotraj tega so bolj verjetne.


Bolj verjetne, ni pa nobenega dokaza, da je to absolutno edina moznost.

Pa tudi pri carbon based oblikah je mozna variacija.

Mah, sem naredil napako, da sem sploh odgovoril na prestar post.

Glede na to, kako kemijsko aktiven je ogljik, si stroka danes težko predstavlja življenjsko obliko, ki bi furala osnovo na siliciju (ne govorim o kakšnih računalnikih in uploadu, da ne bo pomote). No, pri kakšnih bistveno drugačnih pogojih (tlak, temperatura) je možno marsikaj, samo zelo malo verjetno je.

Na carbon based oblikah je pa možna variacija, ja - to sem pa tudi jaz napisal. Nihče ne pravi, da mora biti informacija nujno zapisana v DNK, da mora biti genetska koda enaka, da mora kodirat enake aminokisline... Kdo sploh pravi, da mora biti zadeva rešena z aminokislinami in beljakovinami?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Zakaj ne bi govorili o računalnikih? Življenje se morda res povsod začne z ogljikom, zaradi njegovih lastnosti in pogojev, ki vladajo v vesolju, ampak evolucijsko pa se lahko sčasoma preseli na silicij. Čisto lahko si predstavljamo, da bomo ljudje sčasoma prešli na "silicijeve" možgane in kibernetična telesa. In bomo še vedno živi, morda tudi še dolgo potem, ko bo "ogljikovo" življenje na Zemlji izumrlo.

Skratka, ko potuješ po vesolju, te ne sme preveč presenetiti, če naletiš na silicijevo življenje (ki se je morda pred milijardo let začelo kot ogljikovo).

WarpedGone ::

Ena odlična knjiga na sorodno temo: The Black Cloud, Sir Fred Hoyle

The cloud unexpectedly decelerates as it approaches and comes to rest around the Sun, causing disastrous climatic changes on Earth and immense mortality and suffering for the human race. As the behaviour of the cloud proves to be impossible to predict scientifically, the team at Nortonstowe eventually come to the conclusion that it might be a life-form with a degree of intelligence. The scientists try to communicate with the cloud, and succeed. The cloud is revealed to be an alien gaseous superorganism, many times more intelligent than humans, which is surprised to find intelligent life-forms on a solid planet.


Človeka prisili v razmislek zakaj točno že ne?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Vse, kar je za evolucijo nujnega, je prepisovanje časovno omejenih organizmov v nove časovno omejene organizme.

Velike molekule, ki so nujne za prenos informacij, izločijo možnost, da gre za plin. Morda oblak v posebnem agregatnem stanju, ki ni plin, le obnaša se podobno.

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

clancy je izjavil:

Je kaj na tem?

http://m.24ur.com/novice/znanost-in-teh...


Ne. 95% stvari, ki so jih napisali na 24ur.com v tistem clanku je bullshit. Rusi so 'ujeli' nek signal, ki je trajal 2.7 sekunde. Podobnih signalov je SETI@home analiziral ze kar precej in so se vedno izkazali za false alarme.

vostok_1 je izjavil:

Whate are you talking about?

Pred sonce spraviš par sončnih celic in si že pokril planetarno porabo zemlje za nadaljnih 500 let. Problem je zgolj prenest to energijo čez atmosfero.


Ne, problem je narediti taksne solarne panele in problem jih je spravit pred sonce. Sele potem prides do problema prenasanja energije. :)


Noben problem ni narediti take celice in jih spravit v vesolje. Že danes imaš high efficiency +30% celice na voljo. So drage, ampak what the hell.
Spravit pred sonce? kak problem je to. Pališ raketo in voziš do še smiselne razdalje. Morda jih celo lahko pr veneri utiriš. Dobro je sicer dat na zadnjo stran en soliden hladilnik.

tikitoki je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Whate are you talking about?

Pred sonce spraviš par sončnih celic in si že pokril planetarno porabo zemlje za nadaljnih 500 let. Problem je zgolj prenest to energijo čez atmosfero.


Zakaj se ni tega spomnil ze kdo drug. Res ne vem zakaj je problem ze prenosa elektrike iz sahare do Evrope.

BTW par soncnih celic v vesolju pac ni D. sfera.


Veliko se jih je že spomnilo. Sam zaenkrat nima smisla. Jih vržeš res v saharo in rešeno.

Who cares če je sfera ali ne, dela prav tako.

IMO nepremostljiv je problem prenosa na zemljo. Kabli, laserji in mikrovalovi odpadejo. Drugih opcij pa ni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:

Drugih opcij pa ne poznam.

fixed...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Torej, raziskujemo vesolje in naletimo na zvezdo, okoli katere je Dysonova sfera. Nobene komunikacije ni s tistimi, ki so notri. Mi smo seveda radovedni, in bi radi pogledali, kaj je notri. Si upamo? Kajti, mogoče je Dysanova sfera pravzaprav "zapor", v katerem so zaprta za vesolje še posebno nevarna bitja (zgradila jo je neka neznana napredna civilizacija, ki je pred davnimi leti prepoznala nevarnost, ni pa hotela uničiti teh bitij). In če naredimo vanjo luknjo, da pogledamo, kaj je notri, lahko tisti notri pobegnejo, in naredijo štalo.

(iz Hamiltonove serije Commonwealth saga).

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Zakaj ne bi govorili o računalnikih? Življenje se morda res povsod začne z ogljikom, zaradi njegovih lastnosti in pogojev, ki vladajo v vesolju, ampak evolucijsko pa se lahko sčasoma preseli na silicij. Čisto lahko si predstavljamo, da bomo ljudje sčasoma prešli na "silicijeve" možgane in kibernetična telesa. In bomo še vedno živi, morda tudi še dolgo potem, ko bo "ogljikovo" življenje na Zemlji izumrlo.

Skratka, ko potuješ po vesolju, te ne sme preveč presenetiti, če naletiš na silicijevo življenje (ki se je morda pred milijardo let začelo kot ogljikovo).

Želel sem povedat, da narava/fizika/kemija ni izbrala silicija kot nadomestilo za ogljik. Kaj se zgodi, če inteligentno bitje, ki bazira na ogljiku, kasneje migrira na silicij, je druga zgodba.
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Življenje iz silicija bi bilo teoretično možno le pri visokih temperaturah in tlakih. Sedaj pa mi povejte, kako zaboga bi taka silicijevska civilizacija dosegla ubežno hitrost svojega planeta.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Sedaj pa mi povejte, kako zaboga bi taka silicijevska civilizacija dosegla ubežno hitrost svojega planeta.

Kako je pa Gagarin preživel v vakuumu?

vostok_1 ::

Slab odgovor. Try again.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Noben problem ni narediti take celice in jih spravit v vesolje. Že danes imaš high efficiency +30% celice na voljo. So drage, ampak what the hell.
Spravit pred sonce? kak problem je to. Pališ raketo in voziš do še smiselne razdalje.


A nismo o tem ze debatirali? Ko nardis to kar si zgoraj opisal imas 'en panel', ki krozi okrog sonca, z Zemlje ga pa vidis samo vsake toliko casa, ko je na isti strani sonca kot Zemlja.

jype ::

vostok_1> Slab odgovor. Try again.

Ti pa nisi inženir, ane.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Slab odgovor. Try again.

Ti pa nisi inženir, ane.


Ponovno napačen odgovor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Ponovno napačen odgovor.

Če misliš, da bom zdizajniral plovilo, ki v magnetnem polju drži plazmo, ker si ti ne predstavljaš, da se to da naredit, se motiš.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Življenje iz silicija bi bilo teoretično možno le pri visokih temperaturah in tlakih. Sedaj pa mi povejte, kako zaboga bi taka silicijevska civilizacija dosegla ubežno hitrost svojega planeta.


Sicer off-topic ampak, za pobegnit s planeta ne rabis ubezne hitrosti. :)

Okapi ::

Dajte mi dovolj dolgo lestev, in bom splezal na Luno.;)

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Ponovno napačen odgovor.

Če misliš, da bom zdizajniral plovilo, ki v magnetnem polju drži plazmo, ker si ti ne predstavljaš, da se to da naredit, se motiš.


A ti bi kar baterije gor pa dol prevažal.

Meh. Pointless.

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Življenje iz silicija bi bilo teoretično možno le pri visokih temperaturah in tlakih. Sedaj pa mi povejte, kako zaboga bi taka silicijevska civilizacija dosegla ubežno hitrost svojega planeta.


Sicer off-topic ampak, za pobegnit s planeta ne rabis ubezne hitrosti. :)


Res je. Rabiš pa par himalaj mase za naredit varno lestev.

Okapi je izjavil:

Dajte mi dovolj dolgo lestev, in bom splezal na Luno.;)


See above.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

Na Luno ravno ne, v orbito pa ja. :)

Nikec3 ::

http://iopscience.iop.org/article/10.10...

A Fourier transform analysis of 2.5 million spectra in the Sloan Digital Sky Survey was carried out to detect periodic spectral modulations. Signals having the same period were found in only 234 stars overwhelmingly in the F2 to K1 spectral range. The signals cannot be caused by instrumental or data analysis effects because they are present in only a very small fraction of stars within a narrow spectral range and because signal-to-noise ratio considerations predict that the signal should mostly be detected in the brightest objects, while this is not the case.


Zanimivo branje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Must be peer reviewed and throughly rechecked.

Bom kar žalosten če v naslednjih 50 letih ne bomo odkrili prav nič zanimivega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Če bi ta hipoteza držala bi to pomenilo, da je okrog 1% Soncu podobnih zvezd inteligentno življenje, ki komunicira na enak način. Kar sicer meni zveni malo čudno in malo verjetno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

To je tud mene zmotlo. Mal preveč bi bilo tega, In theory bi lahko ena civilizacija imela en array takih oddajnikov. Je sicer Thomas že govoril, da napredna civilizacija bi lahko komunicirala z variranjem svetilnosti zvezde.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

To je tud mene zmotlo. Mal preveč bi bilo tega, In theory bi lahko ena civilizacija imela en array takih oddajnikov. Je sicer Thomas že govoril, da napredna civilizacija bi lahko komunicirala z variranjem svetilnosti zvezde.

Kolikor jaz razumem, to ni komuniciranje z variranjem svetilnosti zvezde. Komunikacija lahko poteka tudi iz planeta, ker pa sta iz naše perspektive zvezda in planet zelo skupaj, se signal "zlije" s spektrom zvezde. Opazimo ga, ker zelo izstopa v spektru, kjer zvezda ni tako "močna" in lahko signal jasno zaznamo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

No, sem samo prelistal, tko da zna bit da sem napačno štekal, ampak sem mel filing, da oni ocenjujejo nek poseben sinusoidni pojav iz svetilnosti zvezde? Ampak ja, kar si povedal, glede superpozicije planeta in zvezde makes sense.

Sam še vedno, je preveč tega. Čist možno, da se bo izkazalo za nek naravni pojav.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gaius ::

Sam še vedno, je preveč tega. Čist možno, da se bo izkazalo za nek naravni pojav.


Nevem česa si bolj želim. Ugotovitve, da gre za naravni pojav, ali ugotovitve, da gre za umeten pojav. Ozirajoč se na Hawkinga, je boljša prva varianta (enostavno ena nevarnost manj), po drugi strani pa bi ugotovitev, da gre za umeten pojav popestrila življenje. Mislim, da bi človeštvu bolj koristilo, če bi z gotovostjo potrdili, da je tista stvar plod inteligence. Neka zunanja skupna "grožnja" bi nas morebiti začasno odvrnila od nesmiselnega pobijanja med sabo in prinesla več k razvoju vesoljske tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

vostok_1 ::

It is possible yes.

Sam ne vem kako boš člana ISISa ali papeža prepričal v obratno.
To so precej motene osebe, ena več kot druga sicer.
Če bi zvedli, da obstajajo nezemljani, bi nekako Alaha ali koga drugega želeli stlačit v to novo paradigmo.
In zgodba bi se nadaljevala.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

Ja, med hladno vojno je bilo ful super.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

vostok_1 je izjavil:

It is possible yes.

Sam ne vem kako boš člana ISISa ali papeža prepričal v obratno.
To so precej motene osebe, ena več kot druga sicer.
Če bi zvedli, da obstajajo nezemljani, bi nekako Alaha ali koga drugega želeli stlačit v to novo paradigmo.
In zgodba bi se nadaljevala.

Mogoce bi mel pa sreco in bi nas prisli izbrisat s planeta. V tem primeru bi lahko vsem tem blaznezem rekel "ha ha". Kdor se zadnji smeje pa to...

BigWhale ::

Off-topic ste.

BigWhale ::

Pojutrisnjem ima NASA press konferenco na temo exo planetov.

https://www.nasa.gov/press-release/nasa...

Bodite pozorni na mainstream medije, ce bo kdo stvar naredil v senzacijo. :)

vostok_1 ::

"we have found an exoplanet full of big booty bitches"...strap me on that ship Elon and press the launch button.

Ne seriously. Običajno vedno pretiravajo tam v NASI, mediji pa še tolk več.
Pričakujem mogoče kak podatek o "atmosferi" or something.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

"we have found an exoplanet full of big booty bitches"...strap me on that ship Elon and press the launch button.

Ne seriously. Običajno vedno pretiravajo tam v NASI, mediji pa še tolk več.
Pričakujem mogoče kak podatek o "atmosferi" or something.

Se strinjam. Na NASI imajo glede tega veliko soli na glavi. Mainstream publiki najlažje upravičijo svoj obstoj talo, da predstavljajo senzacije. Tako so sami recimo povsem razvrednotili pomen planeta kot "earth-like", pa še kaj bi se našlo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Nasina objava je v bistvu povsem OK. Napisali so, da je exoplanet related press konferenca. Morda gre za kaksno vecje odkritje oziroma potrditev, kaj tocno lahko sicer samo ugibamo. Ni pa v njihovi najavi nic senzacionalisticnega.

Prvo taksno senzacionalisticno objavo sem pa jaz zasledil tukajle http://www.iflscience.com/space/nasa-to...
««
9 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28665683 (53739) garamond
»

Kepler odkril prek 700 planetov

Oddelek: Znanost in tehnologija
295217 (4153) noraguta
»

Kepler najdu planet podoben zemlji! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16529951 (23611) Jst

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241538 (35142) Gandalfar
»

fizikalni zakoni vesolja niso povsod enaki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
24935957 (31078) sprasujem

Več podobnih tem