» »

Bermudski trikotnik danes

Bermudski trikotnik danes

pirx ::

Nedolgo nazaj sem prebral bestselling knjigo iz 70ih, The Bermuda Triangle, avtorja Charlesa Berlitz.

Očitno se je v 70ih ogromno dogajalo in pisalo okoli tega, po tem obdobju pa skoraj nič več. Čudi me, kako to, da je bilo obdobje, ko so več deset tisoč ton težka ladjevja izginjala kot za hec (ali samo posadka s tudi po 300 ljudmi), na desetine letal in stotine ljudi, danes pa več noben niti ne omeni Bermudskega trikotnika, kot da je najbolj varen kraj na Zemlji.

Najbolj verjetna od vseh razlag se še sliši tista o anomalijah v energijskem/magnetnem polju, ki omogoča potovanje skozi dimenzije in čas. (o tem je že bilo govora v času Nikola Tesle in Einsteina v projektu Philadelphia Project - več o tem tukaj)

V glavnem, kako to, da se je vse okoli tega tako poleglo in pratično nobene nove informacije več ni mogoče izslediti?

nojus ::

imamo to knjigo tudi mi in sicer jo fotr bere že 15 let. Sedaj je na 3 strani:D .

Drugač je pa to pomoje en lari-fari ista scena kot krogi na žitnih poljih ter povezava z UFO.
sovražim Gargamela.

Thomas ::

Ker je bull, zato.

Jasno, da se potapljajo ladje, zaradi raznih vzrokov. Okoli pol milijona jih že leži na morskem dnu. Precej več kot v "Bermudskem trikotniku", pred prometno luko New York. Naprimer.

Over.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nojus ::

hey Thomas, midva sva pa sekundno usklajena.
sovražim Gargamela.

Thomas ::

Časovno, pa tudi vsebinsko! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

LoneWolf ::

Bull je bolj mitologija, ki je nastala okoli Bermudskega trikotnika, vzrok pa je menda znan in dokazan, ceprav je se vedno veliko debat na to temo. Nekateri imajo raje marsovcke.
Oceanska tla na tistem podrocju vsebujejo velike kolicine metana, ki se obcasno sprosca v manjsih ali vecjih izbruhih, ki lahko pokrijejo vec kvadratnih kilometrov morja. Ladja, ki naleti na tak podvodni izbruh plina izgubi ves vzgon, podobno velja za letala, hkrati pa je metan se visoko eksploziven, kar v kombinaciji z letalskim ali ladijskim motorjem/pecjo ni najboljsa kombinacija.
Menda so poskusna vrtanja v oceanska tla in simulacije potrdile teorijo z metanom.

pirx ::

Okej, ampak Bermudski trikotnik je znan predvsem zaradi tega, ker so okoliščine *neznane*, medtem, ko so okoliščine pri prometni luki New York verjetno nekoliko bolj razjasnjene :)

Enostavno je prebrati, da so tega in tega leta izginili ti pa ti ljudje, ampak takrat, mislite, da je ljudem bilo vseeno? Kako bi danes odreagirali, če bi na dnevniku sporočili, da manjka 200 ljudi iz neke letalonosilke, ki povsem neobljudena pluje okoli?

V tistih letih je to bilo realno in ne samo neka zgodbica, statistika. Ljudje ne izginjajo kar tako, še posebej ne sredi morja, nekam v neznano, brez sledi.

pirx ::

@LoneWolf: O tem je že bilo tudi marsikaj napisanega, nek kratek povzetek pa na svarogovih novicah. Za ladje bi mi še bilo jasno, ampak za letala, ki letijo vsaj kilometer nad morjem, težko verjamem, da je koncentarcija metana dovolj visoka za eksplozije.

Thomas ::

Metan je kar dobra razlaga za precej potopov.

Je pa res, da je tega vedno manj, saj so ladje in letala vse boljše.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

LoneWolf ::

@pirx: V zraku ni toliko problem moznost eksplozije metana, gre za to, da ima metan skoraj 2x manjso gostoto kot zrak. Letalsko krilo v metanu generira bistveno manj vzgona kot v zraku - vprasanje, ce se dovolj, da lahko letalo ostane v zraku. Tudi ce ne pride do eksplozije metana.

pirx ::

Res je, da je bilo veliko poročanj o tem, da so letala nenadno začela padati. Če pa vse to še kombiniramo z elektomagnetnimi motnjami, ki verjetno uničijo elektroniko in onemogočajo oddajanje SOS signalov (nekaj podobnega bo začela uporabljati ameriška policija - nič več zaletavanja v avtomobile, ampak "izstrelek" močnega elektromagnetnega polja, ki bo uničil vso elektroniko v getaway avtomobilih) in ugasnejo motorje, nato pa strmoglavljeno letalo požre še kak vrtince, ki jih je na območju bermudskega trikotnika nemalo, imamo skrivnost delno rešeno :D

Thomas ::

Mističnega ne ostane nič. Nič. Sploh nobenega prostora za UFOte in Atlantido.

Arthur C. Clarke je svoje čase naredil eno (nekoliko populistično sicer, ampak vseeno dost okay) oddajo o tej zadevi. Na koncu je omenil yachto, ki so jo našli prazno sredi Sredozemskega morja. Friki so šli vsi na nočno kopanje. Poskakali so z ladje in noben ni vrgel lestve v vodo. Nazaj niso več mogli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

migič ::

Tudi jaz sem veliko prebral o trianglu, o metanu itd....
Veliko bolj me je razveselila zadnja novica;


Mislim, da je naš lep planet veliko bolj skrivnosten, kot si lahko predstavljamo in enim uspeva to lepo prekrivati že desetletja,...vendar čas bo naredil svoje....upam.
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Smurf ::

migič je izjavil:

Tudi jaz sem veliko prebral o trianglu, o metanu itd....
Veliko bolj me je razveselila zadnja novica;

Mislim, da je naš lep planet veliko bolj skrivnosten, kot si lahko predstavljamo in enim uspeva to lepo prekrivati že desetletja,...vendar čas bo naredil svoje....upam.

Tudi mene jezi, da zanikajo obstoj zobne vile =/. Bo ze prislo na plan!

Sc0ut ::

LoneWolf je izjavil:

Bull je bolj mitologija, ki je nastala okoli Bermudskega trikotnika, vzrok pa je menda znan in dokazan, ceprav je se vedno veliko debat na to temo. Nekateri imajo raje marsovcke.
Oceanska tla na tistem podrocju vsebujejo velike kolicine metana, ki se obcasno sprosca v manjsih ali vecjih izbruhih, ki lahko pokrijejo vec kvadratnih kilometrov morja. Ladja, ki naleti na tak podvodni izbruh plina izgubi ves vzgon, podobno velja za letala, hkrati pa je metan se visoko eksploziven, kar v kombinaciji z letalskim ali ladijskim motorjem/pecjo ni najboljsa kombinacija.
Menda so poskusna vrtanja v oceanska tla in simulacije potrdile teorijo z metanom.

Pred več kot 10 leti sem to napisal v osmem razredu OŠ in dobil nič pik. Nisem vedel točnega odgovora na vprašanje "naštej lastnosti metana" in sem probal inmprovizirat:) Potapljanje ladij očitno ni bila ena izmed lastnosti:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

para! ::

Pred več kot 10 leti sem to napisal v osmem razredu OŠ in dobil nič pik. Nisem vedel točnega odgovora na vprašanje "naštej lastnosti metana" in sem probal inmprovizirat:) Potapljanje ladij očitno ni bila ena izmed lastnosti:)

Glede na (ne)izobraženost in (ne)razgledanost osnovnošolskih učiteljev, na to ne bi polagal neke realne vrednosi :)

lp
Death before dishonor!

jb_j ::

Saharski pesek prinese iz Sahare v evropo in ZDA.

V Čilu imajo puščavo polno magnetita,
ali obstaja možnost, da ta magnetit ponesejo vetrovi.

In se kompasi letal in ladij "zmešajo", ker nanese pesek poln magnetita.

Ker letala in ladje vsebujejo velik železa, in če bi nanesl čilski pesek.
Bi lahko zmedl vse kompase in komponente.

jb_j ::

Nasina razlaga je bila, gamma žarki ustvarjajo te probleme,

pomoje obstaja opcija, mogoče, da lahko čilski pesek ustvarja ta problem, če je poln magnetita.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30677196 (17184) Machete
»

NOAA: Hitrost globalnega segrevanja se ne zmanjšuje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18238216 (32900) zmaugy
»

UFO tehnologija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20216619 (11909) dukenukem
»

Letala in Fotoaparat!!!!!

Oddelek: Loža
483349 (2362) Super Sonic
»

Atlantida?

Oddelek: Loža
102364 (1960) nicnevem

Več podobnih tem