» »

26 leto starosti in opcije

26 leto starosti in opcije

freesty ::

Torej, novembra bom star 26 let in, ker je to nekaksna prelomnica za studenta, me zanima kaksne so moje opcije.

Moja situacija je sledeca, trenutno sem nezaposlen brez vsakrsnega statusa. Letos, v roku enega meseca, bom diplomiral. Naslednje solsko leto bi se rad vpisal na magisterij. 26. rojstni dan bom pa imel v novembru.

Kolikor mi je znano lahko studiras dokler ti je volja, ce le ne prekines studija. Je to res? Ce grem kam delat letos, se lahko naslednje solsko leto redno vpisem na magisterij? Bom ze star 26.

Zanima me tudi, ce se vpisem v srednjo solo za status, mi ta status potece z mojim 26. rojstnim dnevom ali velja do konca solskega leta? In ce velja do konca solskega leta, se lahko v tem primeru vpisem redno na magister, saj sem bil vpisan kot dijak in "nisem prekinil izobrazevanja"?

Skratka najbolj pomembno mi je, da se lahko naslednje solsko leto vpisem na magisterij, redno!
Druga pa, da bi si zagotovil se za to leto vmes status.
Kaksne so moje opcije?

Za vsak napotek bom hvalezen. Tudi, ce me napotite v kaksno ustanovo, kjer bodo to tocno vedeli, ker niti ne vem kje to vse sprasevat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Isotropic ::

itak da se lahko vpišeš, sam če boš delal, boš moral dat 25% akontacije.
vsaj tko je bilo včasih.

BigHugo ::

freesty je izjavil:

Zanima me tudi, ce se vpisem v srednjo solo za status, mi ta status potece z mojim 26. rojstnim dnevom ali velja do konca solskega leta?


Glede na tvoje pisanje in razmišljanje ti priporočam, da se vpišeš kar v osnovno šolo. Še status boš lahko imel dlje, devet let.

A ti to resno, ali samo trolaš. Študiraš pa lahko do smrti. Saj bodo delali drugi, da boš lahko ti mirno študiral na stroške davkoplačevalcev.
LP BigHugo

Invictus ::

A na delo pa nisi pomislil? Boš še kar pod mamino kiklo?

Za magisterij imaš pisarno na faksu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K3kec ::

Referati so ponavadi ravno namenjeni za take zadeve. Na magisterij se lahko redno vpišeš kadarkoli, če seveda še nisi izkoristil vpisa. 26 let je samo starostna meja, po kateri ti določene ugodnosti(zavarovanje, izguba olajšav za delo preko študentskega servisa on podobno) izgubijo, sam vpis pa nima veze s starostjo. Zdej, določene ugodnosti se upoštevajo, če začneš študij pred 26. letom(kakšne, naj kdo drug pove), kar pa v tvojem primeru ne bo res(in ne, srednja šola se ne šteje nadaljevanje visokošolskega študija).

Phantomeye ::

K3kec je izjavil:

Referati so ponavadi ravno namenjeni za take zadeve. Na magisterij se lahko redno vpišeš kadarkoli, če seveda še nisi izkoristil vpisa. 26 let je samo starostna meja, po kateri ti določene ugodnosti(zavarovanje, izguba olajšav za delo preko študentskega servisa on podobno) izgubijo, sam vpis pa nima veze s starostjo. Zdej, določene ugodnosti se upoštevajo, če začneš študij pred 26. letom(kakšne, naj kdo drug pove), kar pa v tvojem primeru ne bo res(in ne, srednja šola se ne šteje nadaljevanje visokošolskega študija).


6 let od vpisa na do-diplomski študij imaš pri študentskem delu še olajšave (ko si že 26) oz. 4 leta od vpisa na po-diplomski študij, ja.

korenje3 ::

je stopnja izobraževanja res tako padla, da v zadnjem letniku sprašujejo po slo-tech o nadaljnih možnostih?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

jype ::

Halo!

Tip pravi, da bi rad šel na magisterij, da še ni čisto končal diplome in da ne ve kako nadaljevati študij, da ne bi šlo kaj brez potrebe narobe. Ni ga treba zmerjat. Sprašuje, če lahko gre za eno leto delat in potem nadaljuje magisterij, ali če je bolje, da dela kot študent z vpisom v poljubno srednjo tehnično šolo in potem redno nadaljuje z magisterijem.

Nič ne omenja da ne ve kaj bi sam s seboj, da nima interesa delat ali da bi se rad šlepal, samo sprašuje, kako bo imel najmanj težav.

freesty ::

Se enkrat, cilj se je naslednje studijsko leto vpisati na magister in koristiti studentske ugodnosti, kar zajema tudi drzavno stipendijo. Brez nje bom tezko shajal, saj si sam sluzim denar. Letos pa ne vem, ce bom uspel toliko nasparat, da bom potem 2 leti brezskrbno studiral.

Bistvo vseh postov je, da se lahko vpisem kadarkoli na magister in prva stiri leta od vpisa koristim vse studentske ugodnosti? V vsakem primeru bom sel na referat ampak so vcasih malo skopi z informacijami, ce se jih ne vprasa direkt. S tem razlogom sem odprl to temo, da bom tocno vedel kaj vprasat.

Neumesnih postov ne bom komentiral, niti se ne bom zagovarjal. Sem pa prebral, da pritegnes z nenavadnim postom vec pozornosti in s tem dobis potrebne informacije.

Zanima me se, ce status dijaka velja do konca solskega leta ali samo do 26. rojstnega dneva?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Phantomeye ::

freesty je izjavil:

Se enkrat, cilj se je naslednje studijsko leto vpisati na magister in koristiti studentske ugodnosti, kar zajema tudi drzavno stipendijo. Brez nje bom tezko shajal, saj si sam sluzim denar. Letos pa ne vem, ce bom uspel toliko nasparat, da bom potem 2 leti brezskrbno studiral.

Bistvo vseh postov je, da se lahko vpisem kadarkoli na magister in prva stiri leta od vpisa koristim vse studentske ugodnosti? V vsakem primeru bom sel na referat ampak so vcasih malo skopi z informacijami, ce se jih ne vprasa direkt. S tem razlogom sem odprl to temo, da bom tocno vedel kaj vprasat.

Neumesnih postov ne bom komentiral, niti se ne bom zagovarjal. Sem pa prebral, da pritegnes z nenavadnim postom vec pozornosti in s tem dobis potrebne informacije.

Zanima me se, ce status dijaka velja do konca solskega leta ali samo do 26. rojstnega dneva?


Ne, napisal sem, da imaš po 26 letu olajšavo pri študentskem delu (tistih 3000€ ali koliko že, ki ti jih odštejejo od zaslužka, preden ti izračunajo dohodnino), če je od vpisa na do-diplomca minilo minilo največ 6 let. Ali največ 4 leta po vpisu na po-diplomca(magisterij) Ne vem pa kako je, če se na po-diplomca (magisterij!) vpišeš po 26 letu.

hawkwood ::

Sicer 2 leti staro, pa mislim da je še vedno vse aktualno. Predvsem ne pozabi na zavarovanje.

http://filternet.si/dd/clanki/kaj-vse-m...

freesty ::

Da razcistim, ker je nekaterim trn v peti.

Jaz se prezivljam sam ampak se ne vidim v moji stroki, katere tudi pisem trenutno diplomo.

Siht ni problem. Problem je stroka, zato bi rad sel studirat se nekaj drugega in, ker moram delat diferencialne izpite se mi ni letos mudilo z diplomo, ker diferencialnih nebi opravil pravi cas. Res je, da sem se tudi malo pozno spomnil ampak zdaj je kaj je.

Par let sem ze brez statusa in normalno zivim in ne, nisem na socialki.

Zdaj pa bi se ponovno vpisal redno na faks in ce bi bila moznost prejemal drzavno stipendijo in v dveh letih magistriral.

Ni tu nobene lenobe, le sprememba misljenja.

Ce mi kdo lahko da kak namig, je dobrodosel. Ce pa ne pa tudi ne bom obubozal, saj vendarle nisem vse stavil na odgovore na tem forumu.

Malo me je panika, ker sem(se vedno) mislim, da sem zamudil vlak, zato sem hotel na hitro pridobit informacije, po moznosti s prve roke.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Jerry000 ::

freesty je izjavil:

Da razcistim, ker je nekaterim trn v peti.

Jaz se prezivljam sam ampak se ne vidim v moji stroki, katere tudi pisem trenutno diplomo.

Siht ni problem. Problem je stroka, zato bi rad sel studirat se nekaj drugega in, ker moram delat diferencialne izpite se mi ni letos mudilo z diplomo, ker diferencialnih nebi opravil pravi cas. Res je, da sem se tudi malo pozno spomnil ampak zdaj je kaj je.

Par let sem ze brez statusa in normalno zivim in ne, nisem na socialki.

Zdaj pa bi se ponovno vpisal redno na faks in ce bi bila moznost prejemal drzavno stipendijo in v dveh letih magistriral.

Ni tu nobene lenobe, le sprememba misljenja.

Ce mi kdo lahko da kak namig, je dobrodosel. Ce pa ne pa tudi ne bom obubozal, saj vendarle nisem vse stavil na odgovore na tem forumu.

Malo me je panika, ker sem(se vedno) mislim, da sem zamudil vlak, zato sem hotel na hitro pridobit informacije, po moznosti s prve roke.

Tudi po 26 letu se lahko na MAG vpišeš...tudi jaz sem se. Ampak nisem končal ker mi smer ni preveč dišala ter vmes sem našel službo s katero sem zelo zadovoln...če bo potreba bom ob službi se vpisal izredno na kakšno drugo smer (MAG)

freesty ::

No isti namen imam jaz. Vpisat se na magister. V trajanju studija pa si najdit zaposlitev ali pa se "samozaposlit". Skratka aktivno iskat vir zasluzka. Sedaj sicer imam prihodek ampak ni reden niti prevec visok. Za prezivet.

Moram se samo se pozanimat kako je s stipendijo, ce sem se upravicen ali ne. Nekako dvomim, mi bi pa zelo prav prisla.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Jerry000 ::

freesty je izjavil:

No isti namen imam jaz. Vpisat se na magister. V trajanju studija pa si najdit zaposlitev ali pa se "samozaposlit". Skratka aktivno iskat vir zasluzka. Sedaj sicer imam prihodek ampak ni reden niti prevec visok. Za prezivet.

Moram se samo se pozanimat kako je s stipendijo, ce sem se upravicen ali ne. Nekako dvomim, mi bi pa zelo prav prisla.

Če misliš aktivno iskati zaposlitev in ne študirat, pol pomoje se ti ne splača imeti štipendije. Jaz sem se vpisal, ker nisem imel zaposlitve in smer me je veselila (na koncu sem videl da so čisto druge tematike). Vendar bolj sem se vpisal da sem lahko na natečaje hodil in razne takšne stvari kjer sem videl priložnost za vstop v mojo smer - zaposlitev. To mi je tudi uspelo.

youPlonker ::

Imam vprašanje glede Zoisove štipendije. Na temo se navezuje, ker bom tudi sam kmalu star 26 let.

Vpisal sem se v drugi letnik druge stopnje in ker izpolnjujem predpisane pogoje, bom najbrž vložil vlogo za pridobitev Zoisove štipendije. Predhodno nisem nikoli prejemal nobenih štipendij. Nekje v sredini tekočega študijskega leta bom dopolnil 26 let. Verjetnost, da do konca študijskega leta napišem magistrsko delo, je majhna. Zato me zanima:

a) Ali lahko vpišem dodatno leto na drugostopenjskem programu (čeprav sem star 26 in sem na prvi stopnji že vpisal dodatno leto)?

Na spletni strani od javnega sklada je napisano, da lahko štipendijo dalje prejemam tudi v tem dodatnem letu (ob pogoju zadostnega povprečja). Mene to nadaljnje prejemanje niti ne zanima. Zanima pa me:

b) Ali v ekstremnem scenariju, kjer magisterija ne dokončam še nekaj let, vračam štipendijo za letošnje študijsko leto?

Lepo bi prosil za pomoč.

SaXsIm ::

Če si se vpisal pred 26. letom v 2. stopenjski program, potem zate dopolnjeno 26. leto ne igra vloge (razen plačevanja zdravstvenega zavarovanja). Absolventa lahko koristiš, na vsaki stopnji ti pripada eno ponavljanje ali absolventski staž.

V primeru ekstremnega scenarija boš moral štipendijo vračati, ja.
SaXsIm

youPlonker ::

Te moram popraviti. Na javnem skladu mi je bilo rečeno, da štipendije ni potrebno vračati, če po 2. letniku vpišeš absolventa in vloge za nadaljnje prejemanje štipendije ne vložiš.

Vračaš pa v primeru (in to kar za obe leti), ko štipendijo podaljšaš v absolventa in do konca absolventa ne zaključiš študija.

SaXsIm ::

No, saj pod ekstremni primer je bilo mišljeno nedokončanje študija/ absolventski staž za več let (kar je efektivno pavziranje, ker ti absolventa podaljšajo enkrat, pa še to izjemoma).
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473454 (13182) History
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198039 (36856) Filip8
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838227 (21832) BCSman
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618590 (14140) K3kec
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822620 (9983) AndrejO

Več podobnih tem