» »

Štipendija

Štipendija

««
3 / 39
»»

Tear_DR0P ::

No ja pred prepluvate državo in njene funkcionarje, vse sošolce in vse med seboj bi sam omenu da so ti testi stari že več kot 30 let.
Jst sm jih v 7. razredu pisu čist zanič, so mi svetovalci rekl da nej grem rajš na 2-letno šolo, kr nimam šans da bi naredu zaključne na 4 letni. Delno sm jih upoštevu in uspešno maturiral.
Drug hec je pa ta da so nam dal une teste še v 8. razredu enkrat za pisat. Takrat sm se zajebavu in kr obkrožval, ne glede na logiko. Dobu sm nazaj povabilo na dodaten test za Zoisovo.
Testi so pač v kurcu, mi je poznej pojasnla v Sloveniji zelo priznana psihologinja.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

LapD ::

heh Mtbiker21 je pa glih mojo zgodbo napisu sam en drug šport :) tko da ni osamljen primer. Men so isto rekl da sm kao ful dobro pisal tiste teste odličn sm bil pa en kup priznanj od športnih zvez sm mel pa je blo. Na šolska tekmovanja ponavadi nism šu vse kar sm dubu je blo kkšno vegovo priznanje;) Sicer pa če tko gledaš ta štipendija ni nevem kaj...je neki pa tud odvisno od situacije. Jst k sm v dijaškem se mi že neki pozna sam sošolka ki je pa par metrov od šole pa dobi glih za en burek na dan:\ tko da ni to en bav bav neki pa le je. Kaki so testi nam komentiral ker se mi je zdelo smešno barvat krogce ampak dobr...če po tem vidjo kok je kdo sposobn (v kar dvomim lol) pol kul. Je pa res da se letos še borim da bom ZŠ obdržal :D :D

trpo ::

Sedaj imam pa še jaz eno vprašanje. Glede na to, da sem bil vsa 4 leta gimnazije odličen in sem pisal maturo 30 točk bi rad zaprosil za Zoisovo štipendijo. Vendar zdaj ne vem kam naj se obrnem? A naj se pozanimam pri gimnazijski psihologinji, a naj grem na bodoči faks prašat, a naj grem kar takoj na Zavod?

Če ima kdo že take izkušnje naj mi prosim odgovori. LP
www.LOST-serija.net

Ziga Dolhar ::

Svetovalna delavka. Alias, "psihologinja" :).
https://dolhar.si/

trpo ::

To misneš na gimnaziji?
www.LOST-serija.net

Ziga Dolhar ::

y
https://dolhar.si/

depresija ::

Paradoks je v tem, da do zoisove težko prideš (bedno mi je da jo dobiš preko nekih testov in o tem ali jo dobiš al ne odločajo neke kvazi psihologinje, ki v življenju niso spregovorile ene besede s tabo). Ko jo pa enkrat imaš jo pa obdržiš s končnim dobrim uspehom, ki meni ne predstavlja posebne nadpovprečnosti (že nekateri prav dobri gimnazijci so ZELO povprečni).

Gandalfar ::

Se moram pocutiti neumnega, ker sem imel dober uspeh v gimnaziji hkrati pa se goro obsolskih dejavnosti fural, ki jih ne bi mogel tako intenzivno, ce bi se moral bolj zaradi sole sekirat?

pivmik ::

Ja pol pa vleči denar ven in izvenšolskih dejavnosti in ne Zoisove štipedije.
LP, Gregor GRE^

Ziga Dolhar ::

Zavist?
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

PicNiK: ja.. naj me solski cajtn placa ane, pa solska spletna stran, pa slo-tech pa na splosno vsi, ki jim kaj pomagam. Ce imam stipendijo je itak edino prav, da se piflam dokler ne dosezem povprecja 5.0 . Zato so mi pa tudi dali stipendijo.

pivmik ::

Mam tudi jazst, tako da ne bo zavist.

Pa moj komentar je bil v stilu šale, ne pa resno.
(Sem pozabil smeškota dodat.)

Je pa res, da dobro(3) je prenizka meja za neke Zoisove štipendirance, saj šola 'plačuje' da se boljše/več naučiš in boljše znaš in ne da s štipendijo sponzoriraš izvenšolske dejavnosti in zanemariš šolo.
LP, Gregor GRE^

depresija ::

imam cojzovo
Furam šolo s 4.7 povprečjem (in ne 5.0), tekmovanja + se kar resno ukvarjam s plesom, občasno kaj napišem za šolski časopis in še mi ostane časa zase, ki ga med drugim zabivam za kulturne prireditve, razstave, potovanja in kašen žurčič
pa mi nič ne manka, kar se tiče mladostniške norije ipd
in iz tega vidika se mi ne zdi fer, da imajo nekateri povprečneži zoisovo
Pa ne žamerte.

Tomi ::

Zoisova je tako precej nesmiselna v SŠ, bolj ima pomen na faksu, ko ni toliko zavisti in kjer je stimulacija za učenje vsaj mal boljša (vsaj prvi dve leti, potem človek ugotovi, da se da delati in služiti drugače).

Res pa je, da lahko Zoisovo dobijo nekateri, ki komaj naredijo SŠ, precej dobri (nadpovprečni) študentje pa jih recimo nimajo, ker so pogoji na faksu nesramno visoki. Na srečo pri nas na faksu ni problema, če si le pripravljen, da boš za čas štipendije po diplomi delal v dotični firmi. Kar niti ni slabo, ker lahko greš potem po lastni želji.
metrodusa.blogspot.com

TylerDurden ::

Kje je definiran uspeh, ki ga moraš doseči, da ti odmrznejo zoisovo? Pa ne rekla kazala, ampak če kdo ve oz. lahko da link od uradnega lista, kjer je to napisano, ali pa če ima pogodbo pri roki, jaz sem svojo nekje usjal in nimam pojma kje naj jo iščem (se vidi da sem napol genij >:D )
Let\'s make some soap ...

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

depresija ::

verjetno dobiš na strani zavoda za zaposlovanje

McHusch ::

McHusch ::

Ziggga bil prehiter. :-)

Ziga Dolhar ::

McHusch: veš kaj je zanimivo? Da imamo te dni ta link vsi tako zelo pri roki ;).
https://dolhar.si/

dusangonzo ::

A kdo ve kje bi dobil primer pogodbe kakšne (kadrovske) štipendije? Jo morm sestavt.
8rda+ rev 2.1 , XP 1662@2312(Thorton) , 1GB Geil Value PC3200 , Gf 6600GT

Zgodovina sprememb…

lambda ::

@trpo

Čestitke za coizovo :) Je po dolgih letih trud le poplačan ...

trpo ::

Kva, a že spet težiš! Drgač pa hvala.

Ja v tretje mi je pa le ratalo!! :D :D :D Upam, da jo bo dovolj se za kaj drugega kot le faks. Kar se pa tiče poplačanega truda, pa nič ne vem. Trenutno je moj račun še prazen;)
www.LOST-serija.net

snow ::

Kdaj že pride prva štipendija za študente? :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BaRtMaN ::

Upam, da čimprej, ker je nisem dobial med počitnicami in se to tudi precej pozna na stanju. :O

Pa tudi me zanima, koliko jo bom sedaj dobil, ko sem študent.

Phil ::

Kdaj že pride prva štipendija za študente?

Enkrat oktobra. Odvisno od podjetja. Jaz dobivam 14. v mesecu.
LP

Ziga Dolhar ::

Izi, izi.

Še čakamo septembrsko štipendijo :-))).

[Ker se izplačujejo desetega naslednji mesec, lahko prvo ("oktobrsko") štipendijo pričakuješ šele 10. novembra.]
https://dolhar.si/

BattleMaster ::

A že kdo ve kakšen morš bit letos v srednji šoli, da obdržiš zoisovo štipendijo. Kr dober bom, prav dober pa malo težje, pa me zanima

McHusch ::

Dovolj je, da si dober (3).

depresija ::

Kaj se komu sanja kdaj dobimo nove obračune štipendij, ki naj bi jih fobili vsako šolsko leto znova?
Z oktobrom naj bi se stvari obračunavale na novo, poslano pa ni blo še nič nobenmu... (vsaj kolkor jaz poznam folka ne)

fictionel ::

en moj frend je sicer že dobu nakazan, cca 1 tedn nazaj
jz pa u petk še nč (za novo šolsko leto, seveda)

Obračun pa že zelo težko pričakujem! :D

Ga je že kdo dobu?

fictionel ::

dobu obračun predvčerišnjem..

Čist krneky.. sem pričakoval vsaj mal več ne pa bogega prešerna...
kr rahlo sva bla s frendom razočarana...

kolk se je pa kj vem povečevala? ob konstantnem uspehu?

sandmat ::

bedno je, da dobim manj od tistih k majo republiško... pa majo fotre k so samostojni podjetniki, pa majo dnarja v izobilju. Mi k pa smo "nadarjeni" :D pa 14kSIT/mesec

Lih za mesečno pa za pir.

moj_nick ::

Višina štipendije je zelo odvisna od tvoje razdalje do šole ;)
110111001001010001010000

BaRtMaN ::

Jap, sem tudi jaz to opazil. Ker na začetku še nisem mel stnovanja, sem v obrazec za podaljšanje napisal, da se vozim iz 70 km v LJ in imam dodatek za prevoz enak kot osnovo. Če povem, da imam osnovo 21k... 8-O :D

Ziga Dolhar ::

AFAIK je 21k max "dodatek", ne glede na to, ali se voziš z busom ali si v najemniškem stanovanju ...
https://dolhar.si/

moj_nick ::

Ja, 21k dodatka za prevoz na osnovno štipendijo je maksimum.
110111001001010001010000

Sergio ::

Vse studente obvescam, da jih caka edina zamudla stipendija na racunu. :)

Splaca se bit priden student. 50.000 SIT, Zois.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

fictionel ::

Serz, kater letnik?
Kako priden? :D

Z višino letošnje sem kar rahlo razočaran.. Pričakoval sem malo več, kot pa samo prešerna in pol :|

Phil ::

A Zoisovo štipendijo lahko dobivaš poleg kadrovske štipendije?
LP

Ziga Dolhar ::

Ne.
https://dolhar.si/

jRk0 ::

aaaa, a je ze stipendija prisla? :D
rajsni niti ne bom sou gledat na bankomat, bom pocakal se 20 dni, da dobim se drugo in se kaj prisparanega od starsev zraven primazem pa se kaj kje pa grem po ojacevalec, wiii :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Mr_Globus ::

So pa preseta. Zakaj ne upoštevajo zadnji letnik gim? Jst pa se tako muču bit odličen :(

Sergio ::

Sem tretji letnik in priden za 8.7 :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Phil ::

A Zoisovo štipendijo lahko dobivaš poleg kadrovske štipendije?
Ne.


Ne vidim logike zakaj ne. Smiselno je da ne moreš hkrati dobivati republiške in Zoisove, ker ti pač oboje da država. Eh najbrž kakšen ostanek iz samoupravnega socializma v stilu "hitro zabij nazaj, če kdo (preveč) iz povprečja gleda".
Bah.
LP

Ziga Dolhar ::

Beri Pogodbo o pravicah in obveznostih Zoisovega štipendista, 4. člen, 1. odstavek (s prvo alinejo):
"Štipendistu preneha štipendija pred iztekom roka, določenega z odločbo o dodelitvi štipendije, če:
- pridobi ali neupravičeno odkloni kadrovsko štipendijo;


Enivej -- če se pravilno spomnim namena Zoisove štipendije, naj bi jo prejemali tisti, ki bi si po svoji "uspešnosti" prislužili kadrovsko štipendijo, vendar je ne dobijo. Uradn(ejš)a stališča na ess.gov.si.
https://dolhar.si/

Mr_Globus ::

Fora je tudi ta da zoisovo zgubiš tudi če zavrneč kadrovsko. Zvita država ni kej

Ziga Dolhar ::

Če jo _neupravičeno_ zavrneš. Pomembna razlika.
https://dolhar.si/

Phil ::

če se pravilno spomnim namena Zoisove štipendije, naj bi jo prejemali tisti, ki bi si po svoji "uspešnosti" prislužili kadrovsko štipendijo, vendar je ne dobijo.

Če kljub svoji uspešnosti ne morejo pridobiti kadrovske štipendije, pomeni da se jih v gospodarstvu (+javni sektor) ne potrebuje. Država torej podpira izobraževanje kadra, ki se ga ne bo potrebovalo.
Ne tisti ki prejemate Zoisovo razumeti tega kot napad. Je pa na državi da porihta zadeve.
LP

moj_nick ::

Gospodarstvo je tako khm, da jim ni do podeljevanja kadrovskih štipendij, zato daje "nadarjenim" štipendije država. Vsaj nekaj, bi jaz rekel.

Sicer pa, a bi ti kot firma, ki izdeluje neke tehnične zadeve podelil štipendijo gimnazijcu, ki še ne ve, kaj bo postal. In kaj boš, ko se bo izkazalo, da bi rad šel na agrft?
110111001001010001010000
««
3 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277806 (4795) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459496 (7322) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395363 (3915) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum

Več podobnih tem