» »

Štipendija

Štipendija

««
«
1 / 39
»»

malal ::

V tole temo prosim pisite vse kar se nanase na temo stipendij.. V ta namen nej se prosim ne odpirajo druge teme. Hvala.

Na spodaj navedenih linkih najdete osnovne informacije o zoisovi stipendiji kako si jo pridobiti, jo obdrzati ipd.. Poleg tega pa tudi razpis za republiške in kadrovske stipendije razna posojila in vse v zvezi z njimi.
Nej spomnim vse bodoče zoisove stipendiste in tudi stare , da je zadnji rok za oddajo vlog za stipendijo (4.9nej nekdo pliz potrdi datum nism cist sur!) v vsakem primeru je nuja oddati vloge tam nekje v zacetku septembra..

zoisova stipendija in ostale drzavne stipendije.


Dodajam se link za stipendije studija v tujini in link do strani vseh objavljenih stipendij po vsem svetu.
stipendija za studij v tujini
internacionalne stipendije

zelim vam cimvec srece pri razpisu na stipendijah..

m.
  • razglasilo: OwcA ()

LPP ::

Zanima me, kako oz. iz katerih ocen računajo povprečje študentom. A če maš npr. 9/7 za predmet/vaje vzamejo obe oceni, samo predmet al njuno povprečje? :\
Ljubljanski potniški promet

Tomi ::

Povprečna ocena je aritmetična sredina vseh ocen, ki so v indeksu v tekočem študijskem letu.

Vsaj tako piše na navodilih (seveda ne dobesedno...).
metrodusa.blogspot.com

Sid Izprijeni ::

Predmet in vaje se računajo za povprečje ločeno. Nekateri predmeti namreč recimo nimajo vaj in se pri njih šteje samo ena ocena.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

mirage ::

V petkovem Večeru piše da je zadnji rok za vlog 5.9.

Tr0n ::

nikonezna ::

ma pri zoisovi štipendiji ti dve najnižji oceni ne upoštevajo...rekla sestra ker je že absolventka...tako da je 100% preverjeno
brez podpisa

frenk ::

kako je pa z avtobusi...jest se bom pelou u lj pa me zanima če ti država to povrne v obliki štipendije, ker na obrzcu nism nikjer vidu tega:\

nikonezna ::

frenk tudi potni stroški so višji, jaz v kopru brez sem dobival amm...recimo nekje 15k moja sestra pa skoraj 40k
brez podpisa

frenk ::

machoman: ja sam mene zanima zakva na vpisnem listu ni blo vprašanja o prevozu...dozdej je bil še vsa leta:\

nikonezna ::

hmm....tega pa nisem opazil...ga nisem še rešil za letos...ma kaj ti si dal šele letos prošnjo, ker tebi plačujejo tisto kar si takrat podpisal....mislim da ne bi smeli spreminjat kar tako...
brez podpisa

frenk ::

lansklet sm mel šolo v bližin tko da prevoza nism rabu, letos grem pa na fax v lj in sm hotu obkrožt da bom uporabljal medkrajevni potniški promet pa tega nism nikjer najdu...zgrešu pa pomoje nism:\

MI_KO ::

uhu, dveh najnižjih ne upoštevajo? Ne veš kako veselje si mi naredil. Je to res 100% oz. ve to še kdo?
Kaj pa če si 12 izpitov opravil (pogoj = 12). Pol ti tabogega tud zbrišejo?

Kaj ni povprečna ocena = povprečna ocena vseh letnikov študija? (1+2)

nikonezna ::

ker nisem niti razumel vprašanja povem konkreten primer :)
ocene izpitov imam naprimer 9, 9, 9, 9, 6, 6
deve najnižji zbrišejo tako da...čestitke, vaše povprečje je 9....:D
sam to je samo za zoisovo štipendijo
brez podpisa

Tjulenj ::

in v katerem pravilniku ti to piše? upoštevajo se vse ocene zadnjega leta (ne vseh let, samo zadnjega).

Pri študentih se uspeh ugotavlja tako, da se izračuna povprečje številčno izraženih ocen, doseženih od 1. oktobra do 30. septembra v preteklem študijskem letu. -> pravilnik o štipendiranju, 18 člen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tjulenj ()

nikonezna ::

hmm....ma poglejte...to mi pravi moja sestra ki ji je bla štipendija dodeljena 9 let nazaj...in direktorca zavoda v kopru je naša soseda in je rekla da dveh najnižjih ocen ne upoštevajo, zdej če so spremenili zakon ali ta člen slučajno ni uraden...to pa ne bi vedel
brez podpisa

iskra ::

glede prevoza in štipenzije: v prvem letniku dobiš 40k in konc, pol pa dobiš xtra $€ v drugem letniku ... če spraviš štipenzijo skozi!

Simko ::

Imam eno vprašanje glede kadrovske štipendije.
Naslednje leto nameravam s pomočjo programa Socrates nekaj mesecev študirati v tujini . Zanima me, če mi pripada kakšen dodatek k štipendiji glede na pravilnik o štipendiranju.

Sam imam pravilnik iz leta 1999 (UL 33/99). V njem jasno piše:

11. člen
Študentom dodiplomskega študija v tujini se določi štipendija v višini mesečne plače pripravnika in povračila potnih stroškov od kraja stalnega prebivališča do kraja študija....


Ko sem povprašal svojega štipenditorja (Vlada RS) o višji štipendiji zaradi odhoda v tujino mi je gospa "prijazno" odgovorila:
" Zaradi teh programov Socrates in kaj jaz vem kaj vse še, še nihče ni dobil višje štipendije in je tudi nihče nikoli ne bo."

Ali mi res ne pripada noben dodatek? Do sedaj sem študiral v kraju bivanja, ampak v tujini se to spremeni, torej mi po pravilniku pripada vsaj dodatek zaradi študija izven kraja bivanja, mar ne? Gospa je odgovorila, da ne...pa sem vprašal, a če pa grem študirati v LJ (sedaj MB), pa dobim dodatek? Ona : "Ja, seveda".

Štipenditor vztraja pri tem, da štipendija ostane nespremenjena (mimogrede, za najvišji razred popvrečne ocene, dobim že zdaj pod 40 k SIT - izogibajte se razpisov vlade, če se le lahko), meni se pa to zdi čudno.
Kaj je z 11. členom?
Zakaj mi ne nameravajo upoštevati študija izven kraja bivanja?

Ima kdo izkušnje s podobno situacijo?

Aja, še to, a ima kdo novejši pravilnik o štipendiranju, ker bi ga rad malo prebral...?

Hvala!

Ziga Dolhar ::

Vprašanjce o Zoisovi štipendiji in bivanju v "oddaljenem kraju".

a) mesečna avtobusna karta me pride cca 30k sit: kolikšen je največji znesek, ki mi ga za prevoz prispeva Zavod?
b) če bi se odločil za bivanje v oddaljenem kraju, kolikšen znesek bi dobil za to? [oddaljenost cca 45 km].
c) koliko znaša osnovna zoisova štipendija za bruce?

Hvala :).
https://dolhar.si/

Tomi ::

Za preračunavanje imajo na ZZ posebno tabelo, ki je precej natančna.

Glede oddaljenosti je pa znesek fiksen, in sicer 20.000 oz. malo več.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

@ljash ::

evo, sm meu 1 zlato (Vesela šola), 5 srebrnih (ang, fiz, vš, rač.oblikovanje, rač.programiranje-pascal+lani 1 srebrno). Dj pa kr ne bom dubu Zoisove štipendije! Jst grem dirketno do Gabra pa ga šutnem u tisto njegovo pr*****no faco!

btw: edn iz naše šole bo pa kr dubu, pa je meu sam 3 srebrne).

Sistem pa tak! :(

mi lohk kdo pomaga? baje, da so tle v igri večinoma "plave kuverte", pa me zanima, kva nj nardim - jih nej prjavim?:(

iskra ::

bmw-f1: za začetek greš na Zavod za zaposlovanje in nafehtaš koga da ti pove kaj o štipendijah. Najbolši da prpelješ mamo al pa tatu s sabo (tistega k je bol tečn) in bo use laufalo ... pa pohiti da ne bo prepozno!!!!

@ljash ::

iskra: dubu sm, da morm še enkrat pisat it tiste teste nadarjenosti! Sam te niso normalni. Meu sm se mi zdi 82 procentov pa jim ni dost. Več pa itaq ne morm met, ker mam probleme z očmi in tistih nalog s tistimi geo.liki ne morm rešit dovolj hitro... (pa tud seštevam pa množim še na prste...:( ). Sam vseen - postopek je čist zgrešen - en upošteva se hitrost! (ne pa pravilnost - lohk maš prou prvih 10 pa boš meu mn kot nekdo, ki je na blef jih 50 obkrožu (in ma lohk 10 pik več)

.smidge. ::

Hm ce sklepam po mojem primeru steje recimo 60% tisti testi ostalo pa priznanja in uspeh seveda. Jaz sem imel bore malo priznanj (ene 2 srebrni, par bronastih) in odlicen uspeh, pa baje ful dobre rezultate tistih testov barvanja kvadratkov(nikoli nisem izvedel podrobnejsega rezultata). In sem dobil stipendijo bp.
Po drugi strani pa vidim eno sosolko ki je imela v vse priznanja kar sem jaz kdaj zanje slisal in tudi zdaj je bila odlicna same petke, hm, stipendije pa ni bilo, je bilo treba se enkrat na teste
To naj bi bila stipendija za nadarjene in NIC zaenkrat ne pokaze nadarjenosti bolj kot hitrost v resevanju preprostih racunov. Ne vem kaj mislis no, ce mi das 200 let lahko tudi jaz izumim nov Pitagorov izrek za elipso :\

V glavnem niso testi nic krivi ker edini pokazejo iz kje priznanja/uspeh izvirajo ali iz naravnih sposobnostih ali iz drdranja ucbenika na pamet
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Matek ::

bmw-f1

Tisto, da se upošteva hitrost, ne pa pravilnost, je malo zgrešeno. Ko sem jaz reševal tiste teste, je bilo časa dovolj (ok, najprej v šoli nekje v sedmem razredu je bilo res da ni blo možno rešit vsega, ampak tisti, ki smo se uvrstili naprej (kr dost), smo pol pisali na višji ravni al whatever in tam je blo dost več časa, vsaj zame. Sem tisto komot rešu in pol čečkal okoli, drugi so pa pisali, da se je kadilo). Mja, očitno sem bil sposoben, ti pa sedaj nisi (tega ne mislim kakorkoli osebno), tako kot večina drugih in pač ne moreš dobiti štipendije, ker ne izpolnjuješ kriterijev. Poznam ogromno folka z odličnim uspehom in kopico diplom, ki nimajo štipendije, poznam tudi par zelo sposobnih ljudi (en znanec je pisal teste super pa ni dobil štipendije, ker je zabluzu čist in je bil dober). OK, mogoče ti delam krivico, če res imaš takšne vrste problemov z očmi, da težko rešuješ naloge (btw, lahko kaj več poveš o tem, zakaj ne gre?) in bi ti štipendija morala pripasti, vseeno pa ni smiselno kar tako po kmečki logiki zaključiti, da ti testi niso v redu. Zagotovo imajo neko znanstveno podlago in služijo svojemu namenu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

@ljash ::

mah tko je no - jst drgač nimam problemov s temi nalogami (tekstovne in računske) in sm jih tud dost dobr rešu. Problem nastopi pri grafičnih, ker likov pač ne vidim enkakih - npr. mam dva enaka trikotnika pa enga pogledam pa druzga pa bom čist različna vidu (sj sm biu pr okulistu, pa so tud odkril, da mam eno stvar - da vidm razširjeno pa da mam razlito steklovino a kwa....:D...). No v glavnem glih pr tistih nalogah grafičnih (povezovanje enakih likov...), sm zgubu največ točk.

Aja, MadManMito: kako si mogu vse rešt? Pr ns ni noben rešu vseh stvari niti pr enm testu, kva šele pr vseh! Sj to je itaq baje tko narjen, da pač čimveč rešš, oz. redkim uspe rešiti vse.... Zgleda, da si med elito! :))

btw: sj ne zamerm, če mislš, da sm debil....:D

@ljash ::

aja - tisto tazadno sm pa med najboljšimi v slo rešu... (hitrost risanja enakih predmetov a kwa) Sm jih do konca lista popisou

Matek ::

Mi smo mel najprej v oš tiste naloge ko si mogu povezovat like, nadaljevat zaporedja, reševat simpl račune,...

Tam sem, kolk se spomnim, smo dve vrsti nalog rešu do konca, ene 4 vrste pa ne. Pol, ko je blo pa dodatno, ko smo bli sam tabolši, sm pa čisto vse do konca. Sicer so rekli da je več časa na voljo, tako da se mi ne zdi tako čudno. Je pa res, da je večina še pisala.

Mja, glede tega z vidom bi se pa po moje lahk pritožu da malo nepravilno vidiš in pač teh nalog ne moreš reševat. Vprašanje je sicer, kaj bi dosegu, ampak vseeno, probaj se pozanimat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Tomi ::

Obvestilo za vse, ki ste dobili obvestilo, da morate dostaviti potrdilo o začasnem bivanju. Gre namreč za tiste študente, ki ne bivate v kraju študija stalno.

To je očitno napaka, saj sem se danes pozanimal na Zavodu, in nam tega ni potrebno prinesti, potrebno je samo zavesti naslov na polo.

Pa še ena malenkost, ocene se zaokrožajo navzgor. Če ste na meji, je to praktično.
metrodusa.blogspot.com

snow ::

Lepo da se je naš Tomi pozanimal!

Ocene se zaokrožajo navzgor... to pomeni npr. 7,91 -> 8,0?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zheegec ::

MMM; Mogoče so bili pa različni testi, mi smo imeli veliko nalog, potem pa za vsako 1 ali 2 minuti časa, ko je gospa s štoparco rekla "stop" je bilo treba nehat in poslušat navodila... pa nobenih nadaljnih testov za "najboljše" ni bilo, kolikor jaz vem.
Itaq sem se zaje##val pri testih, ker se mi ni ljubilo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@ljash ::

Allien - isto jst. Zgleda da je MadManMito to pisou še v času komunizma...:D

no, pa vseen - upam, da mi bo šlo v ponedelk bolš in da dobim zoisa. Upanje ostane!

btw: a mi lohk poveste, kako vi na hitro seštevate in odštevate (jst še zmeri prste uporablam in to mi preveč časa pr teh "fast" testih uzame.

LP

McHusch ::

Na prste ziher ne :P

;)

Zheegec ::

Na prste? Kako pa potem števila do 20 seštevaš pa odštevaš? Še s prsti na nogah >:D
Seštevam v glavi, čisto spontano, ne vem, kako se razloži taktika :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@ljash ::

ja verjamem...:))

sam res - a mi lohk razložite vš način - npr. jst njprej seštejem/odštejem desetice pol pa enice, in zarad tega pol še na prste "dokončam"... Kakšn je vš postopek?

Zheegec ::

Če so števila pod 100, potem itaq u izi na pamet. Če je med 100-1000, potem pa sekundo dlje traja :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@ljash ::

no za števila do 100 mi razlož, ok? (pr men traja 5 sekund pa bi rd nadgradil do take hitrosti, kt jo ma tvoj procesor....:D )

LP

Zheegec ::

Ja, vsaj 8-bitni procesor mora biti, ker drugače je problem seštevati in odštevati števila do 256 v enem ciklu :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@ljash ::

ne ej -resno mislm. Kakšen način uporablaš (lohk mi tud prek zasebnih sporočiš, če je to skrivnost...)

LP

Tomi ::

snow: seveda sem se moral pozanimati. Ker nočem imeti dodatnih potov.

Kar pa se tiče zaokroževanja. 7,94 je 7,9, 7,95 pa je 8,0. Gre za drugo decimalko, ker imajo zaokroževanje na prvi decimalki.
metrodusa.blogspot.com

mahi ::

folk, mam en problem... sicer ze vec let. Gre se za republisko stipendijo. in sicer... Sedaj sem ze na faxu (upam da 3. letnik kmalu, ce ne pa pavzer), stipendijo sem dobival le v 1,2 letniku srednje sole(ker je pri fjrmi kjer dela fotr nekaj skripalo,pa sem zlahka prisel do nje). Aja, pa takrat sem bil se edini v srednji soli. Nakar je naslednje leto sla v solo se sestra (oba se voziva precej dalec v solo, oba sva v dijaskem/studentskem domu). Stipendije pa NOBEDEN od naju ne dobiva! Stroski so ogromni!!! (35k sit je dom na osebo + voznja z vlakom/busom). Starsa imata pa un dohodek na clana lih majceno prekoracen, mogoce max. za ene par tisoc tolarjev. Skratka, zanima me, ce ima kdo kake izkusnje s tem, ce se kako da priti do stipendije ceprav starsi malo prekoracijo un dohodek. Kaj bi blo potrebno narest?
Ker je glupo to da stipendijo dobi en ki je iz Lj recimo in hodi v solo v istem krajo, midva pa v domu pa ne.

Pa se nekaj. Letos sem slisal da naj bi prevoze z vlakom nekaj sofinancirala drzava? Kako je kaj s tem? Kaj je potrebno imet?
A je mozno dobit to subvencijo ce si pavzer (prvic med studijem (FRI)). Kako pa je z stipendijo ce si pavzer??
Hvala vam!

pivmik ::

10 ni enako 10.1
Takšen je pravilnik.
"Za samo malo prekoračujem max plačo" - to so osnovnošolske.
Naj tvoji starši prosijo za znižanje plače.
Pri tebi oba sta strša zaposlena in jamraš, kaj pa tisiti ki imajo samo enega starša in še ta je brezposeln?
Pejdi delat občasna dela preko študentskega če že takšna kriza.

V katerem kraju si in kje se šolaš sploh nima veze s pridobitviojo štipendije.
Tisti ki hodi v istem kraju v šolo in dobiva štipendijo jo dobiva dosti nižjo kot tisti ki se hodi v drug kraj šolat.

Za vozovnice od vlakov pa mislim da je subvencija že "všteta" v ceno.
Ti že kupiš vozovnico "s popustom".
Mislim da je glavno da imaš POTRDILO O ŠOLANJU.

Štipendije pa kot pavzer NE DOBIVAŠ.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

mahi ::

in ti zdej mislis da si pameten k se nekej pizdi.. Znamo brat tudi male crke, in razlocevat njihov pomen.
Glede vozovnic pa je dodatna subvencija in ni samo tisti popust ki ga dobis, ker zanj ne da nic drzava. Tko da ni treba nekih tvojih brezveznih misli pisat ce ne ves zakaj se gre.
Pa hvala za pojasnila, k si mi prow velik povedal :) Jaz imam hvala bogu oba starsa, in socustvujem s tistimi ki imajo samo enega,al pa oba brezposela - tem bi mogli dat se visjo stipendijo! Ampak ti sploh ne ves kako je tezko za starsa, ce morajo 3/2 place dat samo za solanje, 1/2 pa za racune. S tem ko sem reku da prekoracjo placo, nisem mislu da imajo maksimalno slovensko placo.
Kaj pa uni ki so tezki privatniki, pa njihovi otroci dobijo toliksno stipendijo da kar glava boli. Pa saj nimam nic proti, naj jo dobijo, pravim le to, da bi lahko imeli malo vec razumevanja.
Ce pa jaz delam preko studenta pa tudi ni pomembno za nobenega, razen zame.
tenks

snow ::

> Kaj pa uni ki so tezki privatniki, pa njihovi otroci dobijo toliksno stipendijo da kar glava boli.

Prijavi jih na davčno inšpekcijo. :))
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

@ljash ::

nism dubu....:(

sam ni fer - sošolc je meu eno samo srebrno priznanje (jst 8 srebrnih+1 zlato), pa je teste IQ pisou manj, je pa dubu!

Se naj pritožm?

Matek ::

nemogoce, ce ma manj priznanj in je slabse pisal ne more pod nobenim pogojem dobit...

btw, to niso IQ testi, to so testi sposobnosti
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McHusch ::

bmw-f1: Kaj se toliko ženeš? Če nisi imel dovolj priznan in/ali si (pre)slabo pisal teste, štipendije letos pač ne bo. Pridno nabiraj priznanja v letošnjem šolskem letu, pa boš na začetku naslednjega spet zaprosil za štipendijo, in če boš teste pisal dobro, jo boš dobil.

Sistem je pač tak. Nihče ne pravi, da je do vseh pravičen, ali da je najboljši, ampak jebiga.

@ljash ::

sej glih to je nefer - sm meu več priznanj (natančno 9* več srebrnih) in 2 pike več sm pr testih pisou kt on... Men neki smrdi tle - on je v prvem krogu dubu, jst pa sm mogu še enkrat pisat dj pa šoK!:(

Tomi ::

Pravila, ki jih imajo na ZZ glede Zoisove štipendije, so zelo stroga. Konec koncev, ko sem bil zadnjič na diskusiji glede neke banalnosti, je uslužbenka ravno imela pogovor, kako nekdo ni dobil štipendije.

Gre namreč za to, da se upošteva precej dejavnikov, in da niso niti skučajno enakovredni. Pa tudi to je treba upoštevati, da gre v "elito" samo 3 procente vse populacije.
metrodusa.blogspot.com

@ljash ::

vseeno je sošolc dubu z enim samim srebrnim priznanjem (in nč druzga ni meu), pisou je pa slabš (za 2 piki) od mene! In je DUBU V PRVEM KROGU! Jst sm mogu še enkrat pisat, dj sm pa dubu pošto, da nism dubu...

Kva nej nardim? Se lahko pritožim zaradi problemov z očmi - namreč vidim razpotegnjeno in sm verjetno največ pik izgubu pri tistih geometrijskih likih, ker ne vidm ok.

LP
««
«
1 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277806 (4795) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459496 (7322) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395363 (3915) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum

Več podobnih tem