» »

Štipendija

Štipendija

««
4 / 39
»»

Mr_Globus ::

ja neupravečino... Če študiraš gradbeno pa ti gradbena firma ponudi kadrovsko. Ti pač nečeš v uni firmi delat in je to utemeljen razlog? mislim da ne al se motim?

Ziga Dolhar ::

> Če kljub svoji uspešnosti ne morejo pridobiti kadrovske štipendije, pomeni da se jih v gospodarstvu (+javni sektor) ne potrebuje.

"Gospodarstvo" ponavadi najema ljudi s "tremi leti delovnih izkušenj".

To pomeni, da študentov ne potrebujemo?
https://dolhar.si/

Phil ::

Sicer pa, a bi ti kot firma, ki izdeluje neke tehnične zadeve podelil štipendijo gimnazijcu, ki še ne ve, kaj bo postal

Ne vem kako je v pogodbi zapisana zadeva (ker sem jo dobil kot študent), ampak rekel bi da se ob podpisu dijak zaveže, da bo študij nadaljeval v določeni smeri.

Še vedno mislim, da bi kot študent na FRI, ki kadrovsko štipendijo pridobi z lahkoto, moral imeti hkrati možnost da pridobim tudi Zoisovo. IMO je preveč rezervirana za družboslovce, kateri se po končanju šolanja s težavo zaposlijo.
Dolgoročna strategija države, da si pridobi ustrezen kader, ali ostanek iz Yugo?
LP

Phil ::

"Gospodarstvo" ponavadi najema ljudi s "tremi leti delovnih izkušenj".
To pomeni, da študentov ne potrebujemo?


Gospodarstvo, da rado štipendije, če le potrebuje kader. Za računalniško, elektro ali strojno smer ne bi smel biti problem pridobiti kadrovsko štipendijo. Še toliko lažje če imaš visoko povprečje. Ampak Zoisove štipendije ti pa država v tem primeru ne da. Jo da raje nekomu ki je resnično "nadarjen"? Sorry ampak jaz ne vidim razloga zakaj bi se morale kadrovska in Zoisova štipepdija izključevati.
LP

Gandalfar ::

ker potem lahko das to stipendijo nekomu, ki ne dobi kadrovske

Phil ::

ker potem lahko das to stipendijo nekomu, ki ne dobi kadrovske

Torej (logično sledi):
Zoisova štipendija - štipendija za nadarjene posameznike v katerih javna in privatna podjetja ne vidijo perspektive

Če pa izbrišemo (trapast) zakon o izključevanju obeh štipendij pa dobimo:
Zoisova štipendija - štipendija za vse nadarjene posameznike
LP

Ziga Dolhar ::

> Gospodarstvo, da rado štipendije, če le potrebuje kader.

Lahko se greva tvojo igro logičnega sklepanja, kamot.

Po tvojem potrebe gospodarstva definirajo ponudbe kadrovskih štipendij.

Ne pa povpraševanje gospodarskih enot pri agregatih tipa Zavoda za zaposlovanje.
https://dolhar.si/

Phil ::

Število in velikost kadrovskih štipendij definira:
- trenutno potreba in načrtovana potreba po kadrih v podjetjih
- trenutno stanje na trgu delovne sile (vklučuje zavod za zapolosvanje)

Če na trgu nekega kadra ni je potrebno njegov nastanek spodbujati/štipendirati.
Kje je problem in kaj ima tole zveze z mojim prvotnim vprašanjem?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Gandalfar ::

Kaj pa perspektivni javni sektor? :)

BaRtMaN ::

Bejž, bejž, ta je že tako prenasičen. In večji kot je, več je teh presežkov.

Lord ::

Če imaš ti npr. Zoisovo štipendijo v 1. letniku, potem če imaš slab uspeh, a jo moreš res vrnt?8-O

McHusch ::

Ne. Štipendijo vračaš, če se izpišeš.

Tomi ::

Kot ponavadi me moja upravna enota bila počasna, samo se je pa lepo videlo 53k na računu. In še enkrat bo lepo decembra in tako dalje ;-)
metrodusa.blogspot.com

Phil ::

No 53k je kar lepa vsota za Zoisovo štipendijo. Povprečna kadrovska je ene 35k. Meni se pa stanje na računu vsak mesec poveča za 70k >:D. Letos znižana za 10k, ker mi je povprečje pač padlo pod 9.
p.s. Moral sem se pohvaliti, ko se pa že vsi drugi.
LP

Smorny ::

Sem mel povprečje 4. letnika 9.3 in mam 55k zoisove. Očitno se šolam preblizu :(
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

strictom ::

hehe... mam 14k štipendije, dijak, gimnazija, povprečje $#%,...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

cojss ::

Kako pa je s zoissovo če imaš dve leti zapored povprečje recimo 9, a se pri izračunu upošteva samo zadnji letnik ali kaj šteje tudi uspeh iz prejšnjega ali se ta šteje samo kot opravljen?

lambda ::

Kolikor je meni znano, je važen samo zadnji ...

c00L3r ::

Se opravičujem, če je že kdo to vprašal ali pa tudi mogoče že odgovoril...

Zanima me kdaj je rok za razpis kadrovskih štipendij? Da vem kdaj lahko začnem iskat neki prihodek za drugo leto :D

omgi ::

Torej (logično sledi):
Zoisova štipendija - štipendija za nadarjene posameznike v katerih javna in privatna podjetja ne vidijo perspektive

Če pa izbrišemo (trapast) zakon o izključevanju obeh štipendij pa dobimo:
Zoisova štipendija - štipendija za vse nadarjene posameznike


imho je tale Zoisova bolj kot ne malo visja republiska stipendija. kje je smisel nagrajevanja nadarjenih, ce jo imajo pa eni 50k eni pa 20k zato ker so pac eni 4309574857345 km stran od Ljubljane/Maribora. zunanji opazovalec bi morda celo pomislil da so tisti bolj oddaljeni tudi bolj nadarjeni od drugih.
dodatki za prevoz in razno naj se dodeljujejo socialno ogrozenim, torej upravicencem do republiske stipendije. Zoisova stipendija bi se morala meriti glede na uspehe in dosezke, ne pa glede na to, kje so si starci vilo zgradili in sedaj pamz molze drzavo ker je "nadarjen" obenem pa ima tako ali tako prevoz vsak dan ko gre cela familija v sluzbo/solo z druzinsko BMW5.

fictionel ::

omgi: a tista vila pa bmw5 izvirata iz lastnih frustracij? po tvojem vsak nadarjen izhaja iz ultra bogate družine...? Ja, sej... |O

pa kokr vem, tut republiske stipendije upostevajo oddaljenost od kraja šolanja

Mr_Globus ::

Ahem.. Sam mam Zoisovo in sem prow vesel. Zdi se mi praw da se da potne stroške ker mam tako za pivo. Zdi se mi nepeprav da se upošteva samo zadnjo leto uspeha. Zdi se mi neprav da mi niso dali 4 mesece štipendije ko "kao" nisem bil ne študent ne dijak.

In unim ki so "Envy" => 1. Če je človek nadrjren je nadarjen. Une ki pozanam in majo zopisovo je nimajo zaradi vez. Ne vem kako je v LJ ampak na obali se jo dobi večinoma zaradi sposobnosti.
2. ako niste dovolj sposobni da prideste do nje nestojte jokat
3. Čakte malo zakaj nebi smel zois štipendist dobit prevoznih stroškov? a zato ker je nadarjen al kja? ja ja a bogi in revni pa lahko dobijo socialno? itak itak. Po isti logiki lahko dobijo "višje sposobni" dodatek. In čisto tako mimogrede => ako imaš možnost za republiško in zoisovo dobiš republiško v višini zoisove. Čisto tako btw: KJE PA piše da morejo dobit štipendijo uni ki nimajo denarja? a se zavedaste šele KOLKO LJUDI golfa ko se mati prijavi KOT samoHRANILKA in dobijo otroci republiško kr tko medtem kot sem mogu jst garat za dobit zoisovo? ne to pa je seveda nespodobno govorit ane?
3. prav je da ma "elita" za LAŠKO v "beli" ljubljani.
4. LAŠKO JE ZAKON, in zakon ga je piti

Zemlja je govorila

lambda ::

O upravičenosti podeljevanja bi se dalo razpravljati. Poznam ljudi, ki coizovo majo in so se zelo potrudili, da so do nje prišli in to zasluženo. Precej je tudi takih, ki bi si jo zaslužili, so se za to trudili, pa je nimajo, ker je pač sistem tako pravičen. Poznam pa tudi ljudi, ki jim jo na koncu osnovne šole podelijo, ampak po kakšnih načelih - ker imamo pač možnost našim učencem "zrihtat" coizovo tako, da jih pač predlagamo za dodelitev le-te in če imajo srečo jim jo celo dodelijo. Pa tudi to bi še nekako šlo, za dodelitev je pač tudi treba imeti kakšen dosežek, kajne? Večji problem so pogoji za obdržanje le-te. Dejstvo, da se lahko nekomu pretežno jebe celo gimnazijo, niha tam med dobrim in prav dobrim uspehom, saj je vendar potrebno imeti le dober uspeh in ni treba nobenih posebnih dosežkov, je zaskrbljujoče. Na drugi strani, jo nekomu ki je imel v osnovni šoli izredne uspehe le na družboslovnem področju (t.i. zlata priznanja na državnih tekmovanjih) je pač niso podelili in ker so v srednji šoli kriteriji za dodelitev precej strožji, mu tu kljub trudu, odličnemu uspehu skozi 4 leta in uspehom na tekmovanjih ni uspelo.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem jaz eden onih "oškodovancev", ki so osatali brez coizove in se zdaj tu nekaj buni. Ne, nimam coizove in glede na procent ljudi, ki naj bi bili upravičeni do te vrste dodatka, si je po mojem mnenju, glede na uspeh, tudi ne zaslužim in se zato nikoli nisem počutil oškodovanega ...

Bedarija je sploh razpravljat o vsaj približno pravični ureditvi sistema, ker ta ne obstaja. Zato mi Mr. globus ne tukaj podajat stvari, kot so zapisane v tvoji drugi točki. Sicer sem pa vesel zate, da lahko greš na pivo, čeprav ne razumem zakaj imajo ljudje s tako nizko moralno stopnjo razmišljanja coizovo štipendijo - verjetno zaradi sposobnosti, kajne?

Mr_Globus ::

Se strinjam da je trojka za obdržat prenizka. Smiselno če bi bla 8ka na fasku in 4ka v srednji. In maybe dajo res preveč poudarka na uni test sposobnosti. Samo dejstvo je da smo v našem mestu dobilil vsi ki smo si jo zaslužili + kaka 2 ki si jo ne. Pivo pa nobenmu ne škodi če se ne pretirava seveda

Ziga Dolhar ::

8ka na faksu ...

... jaz mam v 1. letniku prava precejšne težave z lovljenjem sedmice.
https://dolhar.si/

Utk ::

Dober uspeh je čist dober pogoj, vse srednje šole, še manj pa faksi niso enaki...in je čist prav, da je malo rezerve... Je 7 na tehniških faksih (+ pravo in še kaj) enako vredna kot 7 na...(rajši ne bom napisal da ne bo vojne)? Pa čeprav je oboje uni progam. Ko bo povsod enako naj bo 8 pogoj ali pa 9, zarad mene.
No, ta sistem pa drugače res ni popoln, ampak boljše kot nič...itak je pa pri "navadnih" republiških štipendijah dost več goljufije in nepoštenosti, pa nč ne naredijo.

lambda ::

@Ziggga

Pravo je druga zgodba, tam verjamem, da je cela pizdarija. Pa to tudi ni edini faks, pri katerem se nadarjenost ne izraža ravno v ocenah. Tukaj zaradi neenakovrednosti faksov meja nikakor ni prenizka. Ampak kdor pa v srednji šoli ni sposoben biti prav dober, pa bi rad kljub temu coizovo obdržal ...

Gandalfar ::

nubes: prevec posplosujes pomojem.

lambda ::

Ma ja, vem ;>
Res je, da je stanje, ki sem ga opisal precej resnično v mojem okolišu oz. se izraža pri menih poznanih ljudeh. Upam, da se motim glede splošne veljavnosti ...

Phil ::

Ampak kdor pa v srednji šoli ni sposoben biti prav dober, pa bi rad kljub temu coizovo obdržal ...

Se strinjam. (vsaj)Prav dober uspeh bi moral biti pogoj, saj navsezadnje le govorimo o nadarjenih dijakih.
LP

omgi ::

Napak ste me razumeli. Nisem rekel, da zdaj pa bogati ne smejo met stipendije. sam mam Zoisovo, spadam pa med tarevne in tezko sem gledal kako je sel dnar dobesedno v zrak pr tistih ki so se mal komolčil med osnovno da so Zoisovo dobil potem pa mal hodil v sredno mal ne, vecinoma pa travo pušil, vlekl pa 30 cukov stipendije ker so se bogi revcki mogl kao vozit v ljubljano iz nekih 3pm (kako je blo s tem sem ze napisal). uspeh pa 3 al pa 4, vcasih kak kol al pa dva pa obnasanje ki ni vredno gimnazijca.
ne vem zakaj se morata republiska pa zoisova izkljucevat. mislim samo, da bi morala biti zoisova merjena izkljucno glede na uspehe, dodatek za prevoz/dom ali karkoli naj pa dobijo upravicenci pod okvirom republiske stipendije.
sicer je pa pr tej stipendiji itak tak da sparajo kjer le morejo (uspeh 4. letnika ali mature se sploh nikjer ne uposteva... wtf???)

pivmik ::

omgi, se stinjam s tabo.
CrniE, s tabo pa se sploh ne.
LP, Gregor GRE^

Utk ::

PicNiK, torej je vsak faks enako težak? Da ne govorimo o tem, da nikjer ne piše da se z zoisovo ne smeš vpisat na visoko.

ddeben ::

Js se mnenja, da tisti ki so se u osnovni res trudl, da so dobil pac zoisovo, si jo zasluzijo. Ker je bilo le nekaj truda vlozenega v to... Prehod na srednjo solo pa le zahteva malce privajanja (konec koncev se tudi vsi nismo bili navajeni uciti 3-5 ur na dan oz. redkokdo) in imam sosolce in tud sam sem tak, k mamo recmo dober - prav dober uspeh na splosni gimnaziji.

Cman: Programi šol niso vsi enako zahtevni, tako da ne govorit ce mas npr zoisovo mors met zdj vse odlicne ocene. Saj smo samo ljudje....:\ ne pa stroji...
Vse je pa tudi odvisno od profesorjev kaksno oceno ti bo dal - primer: u sredo je bil sosolc vprasan, znal u nulo vse, pa mu je dal 3. Zdj mi pa rec kje je tu logika?;(

Mr_Globus ::

Vsak faks sigurno ni enako težek. Je čista razlika če je matematični alpa medicinski alpa pravni. Eno je logika drugo je piflanje tretje piflanje in logično povezovanje... itd

Ipak da treba dobi prevoz? zakja pa ne? Če sem perspektiven naj da država čimveč da bom čimlepše študiral in pol bom tako navezan na državo da bom delal tlele plačeval davke in prispeval k narastku :D Sicer pa je najbolj izy zdej da se starša ločita. Mama se najavi kot samohranilka in evo oba sina masta republiško. Pa ni nobene zajebancije s zoisovo in vsi smo veseli anE? >:D

Phil ::

Programi šol niso vsi enako zahtevni, tako da ne govorit ce mas npr zoisovo mors met zdj vse odlicne ocene.

Saj ni treba da so vse odlične, večina je pa lahko prav dobrih. Mimorede govoril sem o SŠ, da se ne bo kdo brezveze zaletaval.
Glede težavnosti programov (SŠ) - če določen procent ne dosega prav dobrega uspeha (ali več) je šola pretežka in bi bilo treba težavnost znižati. Če ga dosega in tebe ni noter si štipendije ne zaslužiš. Ta procent bi se moral določiti glede na primerjave med različnimi šolami.

p.s. Od kje in zakaj različna težavnost gimnazij (če le ta sploh je) mi ni jasno. Mah ena zmeda je zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

ddeben ::

Sj je govora o SŠ. Pa skorajda so ocene tud odvisne od prfoksov - se en primer: prfokso za nemscino je zadnjic neki razp**dil, pa je vsepovprek spone zacela talat:D Zgledal je spasno, samo u reality ni blo.

Utk ::

Glejte, pri pridobivanju štipendije ocene niso odločilne, lahko si v osnovni šoli skoz "samo" prav dober in je dobiš...torej ni niti nekega razloga da bi blo za obdržat to preveč strogo, ker pol bi samo odličnim to talali pa sploh ne bi blo nobenga problema, niti se nebi mogu nihče tu pritoževat, da kaj ni pošteno...ampak to ni namen teh štipendij. Še zmeraj pa neka meja mora bit, ker če je nekdo zadosten s takšno štipendijo, potem je bil morda vseeno zgrešena naložba in je res preveč len. Dober uspeh je pa čist dobra meja...nekdo ki je bil prav dober v osnovni, je skoraj logično da bo dober v gimnaziji, še posebej če je malo težja od povprečja, ali pa že samo en smotan učitelj je čist dovolj. No, lahko se bi pa potem vpisal tudi v kakšen lažji program, in bi bil na boljšem...kar spet ni pošteno.

ddeben ::

Se strinjam.0:)

Phil ::

Glejte, pri pridobivanju štipendije ocene niso odločilne, lahko si v osnovni šoli skoz "samo" prav dober in je dobiš

Prvi del stavka zanika drugi del. Ocene očitno so odločilne če rabiš biti vsaj prav dober.

Dober uspeh je pa čist dobra meja

Heh. Recimo da imaš 7 predmetov. Z ocenami 2,2,2,3,3,3,3 potem obdržiš Zoisovo štipendijo.
LP

Utk ::

Ne zanika nič...nikjer tega ne piše, ampak težko boš zbral z dobrim uspehom dovolj točk, al kako že to gre...da niso odločilne se pa vidi že iz tega da vsi odlični ne dobijo, dosti prav dobrih pa...je pa tudi že kakšen dober dobil, če se ne motim.
In kaj pol če maš 7 predmetov in 3 dvojke...ocene v srednji šoli med srednjimi šolami niso primerljive, kako to ni jasno, niti med osnovnimi šolami ne, še manj med faksi, zato pa obstajajo mature pa te scene, in hvala bogu za to, pa naj bo kdorkoli še tako proti temu.
Sej zarad tega morda kdo obrži štipendije po krivici, ampak vseeno bolše to kot da jo kdo zgubi po krivici, in takih bi blo več.
Na naši gimnaziji v enem razredu gimnazije ni mel nihče manj kot 3 zaključeno matematiko, v paralelki so pa morda 3 v razredu pisali nad 3 kakšno kontrolko...pa ista generacija, vse isto, samo drug učitelj. aja, na maturi je bil uspeh prbližno enak pri obeh razredih. Kako boš šele dve gimnaziji na drugih koncih slovenije primerjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BaRtMaN ::

Morda vas bo zanimal podatek, da je glavni kriterij za dodelitev štipendije v OŠ rezultat IQ testov. Glede na to, v kakšen procent populacije spadaš (po Gaussovi krivulji normalne porazdelitve), jo dobiš, ali pa tudi ne.

hury ::

Za kere štipendije bi lahk js vse zaprosu za nasledno leto !
če bo vse vredud bom 2 letnik kemijskega tehnika.
če je kdo iz velenje alpa da dela v gorenju pa da ma mal pojma a bi lahk js zaprosu v gorenju!
Pamet je pametna!

Athena89 ::

No. zdj bi pa ae js povedla, ka mislim :) pomoje je zoisova v VECINI primerov kr prav dodeljena, ker kdor pac doseze na unmu testu sposobnosti dovolj visok rezultat, jo dobi takoj, komu mal manjka pac gre pisat se enkrat. pa priznanja v OS so bolj tk... ce dobis zlato iz npr. zgodovine, pol ni nujno, da si pametn, lahk si sam piflar, ce pa mas npr. zlato iz matematike, pol pa ze skor ziher mas vsaj mal pameti v glavi, a ne... pa da jo dobis v OS je treba prav dober uspeh...pomoje cist OK . poznam sicer enga k je IQ test ful dobr pisu, ampak je bil v OS samo dober in je pac zato ni dobil...sej u bistvu prav...pametn je ze...samo sam pa pol zato nic ne naredi... k bi z lahkoto biv odlicn, a ne... glede prevoza je pa ful bedn: ce si blizu sole doma, se bolj splaca preselit kam bolj dalec (dobis najmanj 10k), kot pa bit odlicen (7k)...tk da brezveze...pa veliko kdo v prijavi doda ene par kilometrov, tk da brezveze...Da si pa v srednji lahk dober je pa pomoje kr vredi :) NO, TO JE PAC MOJE MNENJE :) NEKI ME PA ZANIMA: A CE DOBIS V SREDNJI SOLI ZLATO PRIZNANJE, A TO POL POMENI DA JE KAJ VEC KESA PRI STIPENDIJI AL NE? HVALA ZA ODGOVORE.... :)
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

McHusch ::

Ne. V SŠ štejejo samo uspeh. Niti 1. mesto na kakšnem mestu ne pomaga (iz lastnih izkušenj).

strictom ::

Priznanja se ne štejejo v SŠ. V OŠ ti pridejo prav samo dobiš štipendijo brez kakšnega pa če si komaj prav dober. Tisti test moraš tako dobro pisat da ti je avtomatsko dodeljena. Drugače smo pa imeli primere ki so imeli po 9 zlatih priznanj ša je niso dobili.

PS.: Tisto da dobiš unih 10k zravn je z razlogom(za avtobusno oz. prevozni stroški)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Athena89 ::

Aja, a pol ti priznanja v srednji nic ne koristijo :( a mas sploh kje drugje korist od njih?
ej tistih 10k za prevoz je v veliko primerih brez razloga! stroski prevoza...ja, pri tistih ki se res vozijo z avtobusom, ampak velikokdo se vozi s starsi, ki gredo mimogrede v sluzbo. pa velik je takih , ki dodajo kaksen kilometer ko napisejo razdaljo od sole, samo zato da bi dobili, v resnici so pa tok blizu doma, da ponavadi kr pes grejo v solo(mam take sosolce)...tko da to sploh ne preverjajo...js sm tut misla napisat 5 km (bi dobla), napisala sm pa 3km-kokr je res (in nism dobla 10k zraven), ampak me je blo najprej mal strah da zarad nersenicnih podatkov izgubim stipendijo...ampak zdj vem da to sploh ne preverjajo... :( aja pa uno z 9 zlatimi...sori, sam nemogoce :) ne verjamem
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

lambda ::

Saj res ... stvar, ki me je resnično razpizdila potem ko sem to zvedel, je dejstvo, da ko smo na naši šoli (gre za neko lokalno z 40 učenci/generacijo) reševali te teste, so nam rekli nekaj v stilu: "To testiranje je samo za to, da vidimo kakšne so sposobnosti vaše generacije, vi se kar sprostite, v miru rešujte, bla bla bla ... te podatke bomo mi obdržali zase ..."

Da, res je bilo tako. Prišli smo tja na tiste teste, čudno če ne vsi prešvicani po uri fuzbala ... ni mi treba razlagati, da so bili rezultati, ki so se odrazili na tem testiranju bolj random zadeva, kot pa kaka realna slika, saj se je reševalo za zabavo, ne pa da bi dal vse od sebe.

In potem, ko se kar naenkrat razve, kdo je štipendijo dobil in kdo ne, pa so nekaterim odgovorili, da kao niso dovolj dobro reševali testov. WTF? Ko bi nam povedali (to leti na šolsko pedagoginjo, pri kateri smo imeli vsak teden uro pouka, kot tudi na ono pupiko, ki nas je prišla "testirat"), da je to testiranje, ki je glavni dejavnik pri podeljevanju coizovij štipendij, bi mogoče vsi vzeli to malo bolj zares. Če je to normalno ...

MadMicka ::

Jaz sm mel kadrovsko štipendijo na vladi RS in je bila seveda do neke mere odvisna od ocen. Zdej pa, probem je bil v tem, da mi, ki smo hodili na PF v Ljubljano, smo imeli v povprečju nižje ocene in zato nižje štipendije, kot tisti, ki so hodili na PF v Mariboru, pa čeprav so na mariborsko hodili takšni, ki so cepnl v Ljubljani. Ljubljanska PF je bila namreč precej težja, kot mariborska. Kje je kle pravica? :D

p.s.: nič ne trdim, da je danes še vedno tako, da me ne bo zdej kdo iz mariborske PF tožil zaradi duševni bolečin :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

strictom ::

aja pa uno z 9 zlatimi...sori, sam nemogoce :) ne verjamem

popravek, 9 srebrnih
dober je biv pa uni test je slabo piso. Samo angleščina, kemija in pa zgodovina so mu pa šle

PS.: če si pri podatkih ki jih izpolnjuješ zlažeš pa da te dobijo moraš štipendijo vrnt.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
««
4 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277807 (4796) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459496 (7322) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395363 (3915) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum

Več podobnih tem