» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

Viktor33 ::

Pozdravljeni!

Se opravičujem za nekrofilijo, samo počasi bo to spet aktualna tema. Torej moja situcija je taka: sem absolvent in mi do konca manjkata še 2 izpita in diploma, izpite bi moral letos zaključiti, torej rad bi si pridobil še eno leto statusa da lahko diplomo spišem v miru. V prvem roku sem se prijavil na višjo gostinsko šolo bled in na drugo mesto sem dal višjo gostinsko šolo maribor (ja nisem dobro prebral stroškov) torej obe šoli imata poleg vpisnine še obvezno uniformo ki na bledu stane 250€ v mariboru pa 150. Torej me zanima če je že imel kdo podobne izkušnje in če se da kaj narediti glede teh uniform. Pa glede na to da še nisem dopolnil 26 let a to pomeni da se lahko septembra upišem na poljubno srednjo šolo?


Kakršni koli nasveti in izkušnje dobrodošle.
Hvala za odgovore.

Mesar ::

Če se vpišeš v poljubno srednjo šolo je problem, da boš moral biti prisoten pri pouku, če ne boš te bojo po par tednih izpisali.
Your turn to burn!

Pires ::

boro10 je izjavil:

na šolo zavoda za zaposlovanje oz. na sončno upravo


upam da res ni to edina možnost letos :) nisem še nikoli pavziral pa itak nimam namena zabušavati

evaa ::

moja situacija je pa taka:

lani sem bila redno vpisana na UL, letos sem prvi letnik na fhšju na UP. nimam pogojev za vpis v drugi letnik, zato mi za drugo leto preostane le še pavziranje. se lahko prijavim na višjo šolo ali imam možnost vpisa le na sš?

lp

lebdim ::

evaa:
če je še isto kot nekaj let nazaj, mislim, da se lahko 2x vpišeš na UNI program in 2x na VSŠ program ... sicer pa, a ni še jesenskega izpitnega obdobja? se mogoče ne bi čez poletje učila za septemberske izpite? jaz v štirih letih študija NIKOLI nisem imel brezskrbnega poletja, ker so me vedno kakšni pogoji zafrkavali ...

bluefish ::

Lahko enkrat ponavljaš ali pa se prepišeš na drug faks. Nato pa konec veselja.

lebdim ::

ja, samo kolikor vem, lahko to narediš tako na UNI kot na VSŠ, zato bi se evaa lahko komot vpisala na VSŠ, če je bila prej, kot pravi, na UNI programu in če prav razumem, še ni bila vpisana na VSŠ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

bluefish ::

Ja, na VSŠ se lahko vpiše, ker sta programa ločena.

Alexius Heristalski ::

A pol še kar nimajo enotnih evidenc?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lebdim ::

ja, ne, nimajo, pa tudi višješolski pa visokošolski program se razlikujeta ... ravno zato sta potem tudi dve različni prijavni službi ... ena je v LJ, druga pa v CE ...

evaa ::

lebdim: imam v planu odpisat še 4 izpite v avgustu ampak nekaj predmetov sem že v začetku zaj***** zato moram pavzirati. :)

sem se pogovarjala z enim kolegom, to za vpis na vsš nekje sredi septembra imaš samo 2 minuti časa da oddaš prijavo na splet?se sprašujem če bi se raje za sigurno vpisala v srednjo šolo in plačala klikor pač bo kot pa reskirala da bom za minuto zamudila prijavo in ostala brez statusa..

lebdim ::

VSŠ prijavna služba prijavi drugi vpisni rok na nek ponedeljek ob 16h (vsaj lani je bilo tako, da je bil enkrat konec avgusta ali pa takoj v začetku septembra) ... saj veš pregovor: kdor prej pride, prej melje ... :D

PS: tudi zame bo tole aktualno letos, poglej pa si na tej spletni strani ...

Jebac18 ::

no zanima me najcenej varjanta za vpis za status tista u kopru še vedno najceneje ?

Marino88 ::

V Kopru več ne vpisujejo, vsaj tko sem slišal. Ker so tam itaq množično vpisovali in so jih pol zalotili.
Tudi za mene je letos, na žalost, ta tema aktualna in moram se nujno vpisat na neko SŠ zarad statusa.
Ima kdo kak predlog?

Alexius Heristalski ::

Raje razmišljaj o redni zaposlitvi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Marino88 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Raje razmišljaj o redni zaposlitvi.

Zaploskal bi ti.
Če nemoreš nič konstruktivnega dodati k tej temi potem raje šuš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marino88 ()

DOOM_er ::

in kaj je nekonstruktivnega napisal?
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Marino88 ()

Alexius Heristalski ::

Marino88 je izjavil:

Zaploskal bi ti.
Če nemoreš nič konstruktivnega dodati k tej temi potem raje šuš.

Naslednje leto boš pa spet spraševal. In naslednje. In tako naprej do dopolnjenega 26. leta. Zakaj bi odlagal ta preskok?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Marino88 ::

Status pač ni samo zato, da bi prek študentskega dela, delat in, da mi nebi rabilo plačevat zavarovanja.
Zavarovanje si že nekaj let sam plačujem kljub statusu, delati mi pa pač nerabi prek študenta. Status ima druge prednosti.

Jebac18 ::

kok mi greo pa taki na živce Naslednje leto boš pa spet spraševal. In naslednje. In tako naprej do dopolnjenega 26. leta. Zakaj bi odlagal ta preskok? a ti si pa angelcek in ti je use uspel narest? pač nekateri rabimo status za marsikj druzga kot za zavarovanje.

Marino88 ::

Jebac18 je izjavil:

a ti si pa angelcek in ti je use uspel narest? pač nekateri rabimo status za marsikj druzga kot za zavarovanje.

Se podpišem pod to.
Nevedneži res mislijo, da je status za zavarovanje in, da greš delat prek študentka za 500€.

DOOM_er ::

kaj pa je še drugega pol? Bi prosil za razsvetljenje
Robots will steal your job. But that's OK

Alexius Heristalski ::

Kakšna preživnina/podedovana penzija verjetno, na kar res nisem pomislil. Samo za večino pa še vedno velja zavarovanje + delo prek šs, bognedaj, da bi si kdo komu dobronamerno drznil predlagati redno zaposlitev.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Jebac18 ::

alexius kje pa naj človek dandanes dobi redno zaposlitev no povej mi ? lohk si še tako dober a zaposlitev danes je pač zelo težko najti

D3m ::

Jebac18 je izjavil:

alexius kje pa naj človek dandanes dobi redno zaposlitev no povej mi ? lohk si še tako dober a zaposlitev danes je pač zelo težko najti


Jaz sem svoji bivši zrihtal 7 rednih služb preden sem jo dal na čevelj.

Zavrnila vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jebac18 ::

no pustimo to debato pa se držimo teme.

kickboxerka ::

Oj.

Moram si podaljšati status in iščem čimcenjšo srednjo šolo.

Ve kdo za kakšno? Lahko je kjerkoli v Sloveniji.

Mesar ::

A more bit v Sloveniji?
Your turn to burn!

toplakd ::

Najprej izčrpat vse kar se da potegnit iz raznih statusov, potem pa brez šole ali kupljeno diplomo nadaljevati v politiki :)

Tjasika_89 ::

Mene samo zanima ta STŠ pa ta rezervacija za upis na izobraževanje odraslih če gdo ve.. kaj pa če ne rezerviraš pa prideš kr dol takrat k so upisi..a gdo preverja če si res pisu mail oz razerviru pa da moreš kak mail povedat pa to???

kickboxerka ::

Mesar je izjavil:

A more bit v Sloveniji?


Mora biti nujno v SLoveniji.

Matija82 ::

Tjasika, najverjetneje imajo seznam.

m0LN4r ::

Kaj pa to?
Konec

Torej niso tega še uvedli?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Matija82 ::

Ne, in tudi članek je bolj tko na hojladri, brez primarnih virov in nerazumevanjem slovenskega šolskega sistema.

Danes (in tudi v letu 2011) si lahko vpisan na višjo in visoko šolo hkrati.

yami222222 ::

V Portorožu se vpisat vpisnina 200 eu. status pa dobiš po pošti ;)

_commandos_ ::

yami222222 je izjavil:

V Portorožu se vpisat vpisnina 200 eu. status pa dobiš po pošti ;)

srednja pomorska ?

yami222222 ::

jess :D

gappon ::

Imaš kasne pametne kontaktne informacije od tele šole da ne pišem ravno na splošni mail :D

_commandos_ ::

GEPŠ (Gimnazija, elektro in pomorska šola Piran)
Pot pomorščakov 4,
6320 Portorož
tel: +386 (0)5 6713 241

tx-z ::

Torej če si 1x bil vpisan v UNI, ter 1x na VSŠ, se še zmeri lahko prjavš na te redne roke zdej? Kljub temu da bi že imel recimo končan nek faks? Kako pa sploh preverjo a še maš možnost vpisa al ne? Kr tm na netu na obrazcu se lahko prjavš bp.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

lebdim ::

pravilo je, da se lahko 2x vpišeš v UNI in 2x v VSŠ ...

Ice-Heki ::

Torej če si 1x bil vpisan v UNI, ter 1x na VSŠ, se še zmeri lahko prjavš na te redne roke zdej? Kljub temu da bi že imel recimo končan nek faks? Kako pa sploh preverjo a še maš možnost vpisa al ne? Kr tm na netu na obrazcu se lahko prjavš bp.

Če VSŠ predstavlja Višjo strokovno šolo, potem DA.

tea_novak ::

A se je kdo uspel letos že kam vpisat na SŠ za status? Kam in kakšne so cene vpisa??

svetli ::

Mene pa zanima kdaj so kakšni roki za vpis na srednjo šolo samo zaradi statusa?
Pa zanima me kako poteka vpis?

tx-z ::

lebdim je izjavil:

pravilo je, da se lahko 2x vpišeš v UNI in 2x v VSŠ ...


A pa to vela isto če bi že diplomiru? Al velja samo za vzporedni študij, oz. če se prepišeš al je tut to drgač?
tx-z

lebdim ::

če si diplomiral na UNI, se lahko potem še 1x vpišeš na drug UNI program ...

yila ::

Imamo eno vprašanje. Bil se vpisan na faks eno leto in nisem naredil letnika. Zdaj pa bi se vpisal na srednjo šolo samo zaradi statusa in s tem ne bi porabil še enega leta faksa. Ali je treba na faks po izpisnico ali te sami izpišejo? Grem samo na eno srednjo šolo in se tam vpišem?Kako je s tem?
Lp

lebdim ::

ni se treba izpisat iz faksa, se pač ne vpišeš na faksu ... se greš vpisat zgolj v SŠ ...

slace ::

se je kdo že vpisal v tisto srednjo šolo v portorožu in to letos, ki je omenjena par komentarjev višje, vse štima??

avonladybrid ::

Ali je kaj časovnega roka, do kdaj sprejemajo SŠ prijave samo za status ali se lahko vpišeš kadarkoli? Koliko hitro pa pošljejo račun za vpisnino? Ali se lahko naredi, da ti potrdila o vpisu pač ne pošljejo? Jaz bi namreč najprej izkoristila možnost vpisa na višjo šolo, pa potem izkoristila vpis na SŠ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838016 (21621) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622644 (21066) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014088 (9009) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515975 (9037) Jerry000

Več podobnih tem