» »

Acer servis (Zavrnjena garancija)

Acer servis (Zavrnjena garancija)

«
1
2

Beki89 ::

Lep pozdrav rabim nasvet od tistih ki se na tole spoznate.

Na prenosniku ni je nehal delati wifi. Nesel sem v Ljubljano na uradni servis. Noralno sprejmejo in po enem tednu dobim tole
Na vašem aparatu smo zamenjali Wireless/Bluetooth kartico in nadgradili BIOS.
Vaš aparat je popravljen, prestal je vse teste strojne opreme ter Vas čaka na prevzem.

Vse super. Pridem domov in ne dela.
Ker sem sel potem na dopust sem ga nesel cca en teden nazaj ponovno.
Rece mi da ne ve ce ga bojo lahko popravili ker garancija za slovenijo ne velja in da so prejsnic na svoje stroske menjali zgornje. Danes dobim
Prenosnika ne moremo popraviti pod garancijo, ker ima lokalno garancijo in se lahko popravi samo v drzavi iz katere je uvozen

Zakaj so ga v prvo brez problema "vzeli pod garancijo" in nihce nic ni omenil. Gospod tam je bil isti v obeh primerih.
Prenosniku pa se oktobra iztece garancija.
Gre za acer v5 573g
Hvala za pomoc

Disconnected ::

Kje si zadevo kupil? Zunaj SLO?

Beki89 ::

Sloveniji. ComputerCenter(ptuj). Podjetje je propadlo malo nazaj zato sem nesel v LJ

Trupl0 ::

Si to servisiral na servisu Sistem Ena?
Sestrin laptop zdaj že drugič na servisu, ker so ga "popravili" ampak napake niso bile odpravljene in je sedaj že nazaj.
Prav tako z istim obrazložilom in testi.
Računalnik sploh odprt ni bil in so zamenjali samo adapter, ki pa prenosnika zdaj ne polni..prejšnji ga je...

Če imaš garancijski list na katerem so navedeni oni, morajo zadevo popraviti...
If you are going through Hell, keep going !

valkyrie ::

Beki89 je izjavil:

Sloveniji. ComputerCenter(ptuj). Podjetje je propadlo malo nazaj zato sem nesel v LJ

Glede na to da gre za robo uvoženo iz Nemčije je najbolje da pošlješ na njihov servis v Nemčiji.

MIHAc27 ::

Bluzijo... na veliko.
Servisi na lastno škodo NE popravljamo nič.

če je prenosnik pod garancijo, in so oni uradni servis..ga morejo sprejet. Ampak jaz bi ga raje nesel drugam.
To da je ComputerCenter propadel nima veze, dokler ne propade Acer garancija velja v vseh ostalih uradnih servisih.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Bluzijo... na veliko.
Servisi na lastno škodo NE popravljamo nič.

če je prenosnik pod garancijo, in so oni uradni servis..ga morejo sprejet. Ampak jaz bi ga raje nesel drugam.
To da je ComputerCenter propadel nima veze, dokler ne propade Acer garancija velja v vseh ostalih uradnih servisih.


Tako bi moralo biti, ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

valkyrie ::

MIHAc27 je izjavil:

Bluzijo... na veliko.
Servisi na lastno škodo NE popravljamo nič.

če je prenosnik pod garancijo, in so oni uradni servis..ga morejo sprejet. Ampak jaz bi ga raje nesel drugam.
To da je ComputerCenter propadel nima veze, dokler ne propade Acer garancija velja v vseh ostalih uradnih servisih.

Ni uraden servis, na garancijskem listu piše da se uveljavlja garancija direktno pri prodajalcu(in ne kje drugje). Fora je, da to podjetje je preprodajalo prenosnike in druge aparature iz poznane nemške strani(ali pa lahko kjerkoli v EU uveljavljaš garancijo pa nevem, bo kakšen pravnik povedal).

Source: Tudi sam sem kupil prenosnik tam

solatko ::

Greš na uradno Acerjevo stran in na podlagi s/n dobiš uradno pojasnilo glede garancije. Če je bila roba prodana iz "druge" roke, velja datum prodaje temu osebku in ne njegova prodaja dalje. Lahko je računalnik stal v regalu 2 leti, bil odstopljen v prodajo drugemu, vendar je dal garancijo prodajalec in ne firma ACER, ker je ta garancija že potekla.

Pooblaščeni servisi popravljajo samo stvari, ki imajo world waranty, sicer pa samo izdelke, ki jih uvozi dealer s katerim imajo pogodbo.
Delo krepa človeka

Beki89 ::

valkyrie je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Bluzijo... na veliko.
Servisi na lastno škodo NE popravljamo nič.

če je prenosnik pod garancijo, in so oni uradni servis..ga morejo sprejet. Ampak jaz bi ga raje nesel drugam.
To da je ComputerCenter propadel nima veze, dokler ne propade Acer garancija velja v vseh ostalih uradnih servisih.

Ni uraden servis, na garancijskem listu piše da se uveljavlja garancija direktno pri prodajalcu(in ne kje drugje). Fora je, da to podjetje je preprodajalo prenosnike in druge aparature iz poznane nemške strani(ali pa lahko kjerkoli v EU uveljavljaš garancijo pa nevem, bo kakšen pravnik povedal).

Source: Tudi sam sem kupil prenosnik tam


Torej ta servis ne bo. Ja v nemcijo pa ne da se mi posilt. Ma res ni opcihje da tu popraviji.

mtosev ::

ne saj ti oni niso dožni popraviti, če je bil izdelek uvožen v slovenijo in ta izdelek nima mednarodne ali pan evropske garancije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

valkyrie ::

Beki89 je izjavil:


Torej ta servis ne bo. Ja v nemcijo pa ne da se mi posilt. Ma res ni opcihje da tu popraviji.

Bo nekdo drug povedal kako je z garancijo če je podjetje propadlo oziroma se lahko pozanimaš na Acer Europe kako je z garancijo glede na nakup države.
Drugače pa ti ostane 1. popravi sam(najceneje, problematično če nimaš izkušnje z tem) 2. Daš nekomu popraviti, uradni servisi so dražji, popoldanski s.p pa vrjetno malo cenejši.

Beki89 ::

Koliko pa bi prislo popravilo okvirno? Pac da bi tam popravli..

shadeX ::

Ma to lohk pomoje še sam popraviš. Če je nehal delat wifi, je pač šel wifi modul.

Odpreš prenosnik (zdej ne vem kako težko je pri tvojem), potegneš wifi kartico iz matične in zamenjaš z drugo. Pri mojem asusu je to v 5.min popravljeno.

Beki89 ::

Kje pa se naroci nov potem. To se pogleda model in se dobi pri nas to? Bom poizkusil.

mtosev ::

v slo to ne boš dobil razen pri uradnem servisu ali iz drugega prenosnika
tujina pa ebay
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

To da je ComputerCenter propadel nima veze, dokler ne propade Acer garancija velja v vseh ostalih uradnih servisih.

To.

da to podjetje je preprodajalo prenosnike in druge aparature iz poznane nemške strani

Nima veze, ti si kupil v slo in z slo računom odšel iz trgovine, velja slo (oz. Acerjeva EGP-EU garancija) garancija. Ma kaki lokalna garancija. bullshit.

1.5 Jamstveno obdobje začne teči z datumom nakupa izdelka. Vaš originalni račun (potrdilo o nakupu), ponazarja datum nakupa 'sistema', in služi kot dokaz o datumu vašega
nakupa.
.....
Stranka pošlje enoto v Acerjev servisni center. Ko je popravilo zaključeno, Acer pošlje enoto
nazaj k stranki.

http://si.acer.com/ac/en/SI/content/ser...

To velja enako za vse Acer prenosnike v EGP (....ob njegovi prodaji končnemu uporabniku, v državi Evropskega gospodarskega prostora )
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Sistem ena... Nuff' said.

Prihrani si čas pa raje nabavi mini usb wifi kjuček kot pa da zgubljaš čas z temi amaterji
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

destroyer2k ::

Malo na pamet govorim, ampak če so oni popravili prenosnik oz. zamenjali wifi modul potem mora biti 6 mesecov garancije na zamenjen del?

hojnikb ::

Btw OP, si probu se povezat na kak drug wifi ?
Ti sploh najde kak wifi ?
#brezpodpisa

Beki89 ::

hojnikb je izjavil:

Btw OP, si probu se povezat na kak drug wifi ?
Ti sploh najde kak wifi ?


Najde wifi ampak ne poveze. Izprobano na 3 razlicnih routarjih

Mare2 ::

Beki89 je izjavil:



Najde wifi ampak ne poveze. Izprobano na 3 razlicnih routarjih


Probaj začasno izklopit "požarni zid". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Beki89 ::

Vse sem probal pa ne dela. Je tudi na to odprta tema. Cudno je k se poveze in po parih mimutah izgine signal in spodaj ikona od wifija in se prikaze po parih sekundah

hojnikb ::

si probu druge driverje ?
#brezpodpisa

sandmat ::

Beki89 je izjavil:

Vse sem probal pa ne dela. Je tudi na to odprta tema. Cudno je k se poveze in po parih mimutah izgine signal in spodaj ikona od wifija in se prikaze po parih sekundah


windows 8.1? sem imel podoben primer, problem je v driverjih

Beki89 ::

Da pa tudi OS sem menjal. Kaj pa tole bi resilo moje tezave?
https://www.mimovrs
te.com/mrezne-kartice-adapterji/asus-brezzicna-usb-mrezna-kartica-usb-n10-nano?v=691750

lovi preko tega wifi?

hojnikb ::

seveda
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Še preden kupiš, bi lahko probal še kak live linux USB, glede nato da so rekli da je bilo zamenjano in dela...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Beki89 ::

Am live linux usb nepoznam. Drugace prenosnik je se kar v LJ na servisu mi niti niso poklicali oz sporocili na mail da ne bodo popravljali. V prvo ko sem nesel so oboje (sms/mail+klic). Sem preko njihove strani prevril stanje popravila. Res cuden odnos majo

Mare2 ::

Beki89 je izjavil:

Am live linux usb nepoznam. Drugace prenosnik je se kar v LJ na servisu mi niti niso poklicali oz sporocili na mail da ne bodo popravljali. V prvo ko sem nesel so oboje (sms/mail+klic). Sem preko njihove strani prevril stanje popravila. Res cuden odnos majo

Naloži najnovejše driverje iz uradne Acerjeve strani.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Greghorian ::

Če ni več v garanciji pač enostavno kupiš drugo wifi kartico in zamenjaš, na ebayu so po manj kot 10 eur, nima smisla kupovati USB verzije, če jo zamenjaš na matični plošči ebay link in ja paše vsaka PCI-E varjanta, verjetno bo pa morala biti kratka ker za dolgo verjetno ne bo prostora.

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

Greghorian je izjavil:

Če ni več v garanciji pač enostavno kupiš drugo wifi kartico in zamenjaš, na ebayu so po manj kot 10 eur, nima smisla kupovati USB verzije, če jo zamenjaš na matični plošči ebay link in ja paše vsaka PCI-E varjanta, verjetno bo pa morala biti kratka ker za dolgo verjetno ne bo prostora.


Ni nujno,da bo bios prenosnika podpiral kar vsako tako kartico...
Silvo

Beki89 ::

Mare2 je izjavil:


Naloži najnovejše driverje iz uradne Acerjeve strani.

So bili nalozeni pa ni delalo

m0LN4r ::

Kupi rabljeno iz istega modela prenosnika pa bo delalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AvtoR ::

Da si malo sposodim tole temo.
Izdelek ki ima 3 leta garancije se je po 2 letih pokvaril.
Na servisu so mi ga zamenjali z novim. Ko sem vprašal glede nove garacije za nov izdelek, so mi odgovorili, da imam še eno leto obstoječe garancije
in da oni ponujajo samo minimalno enoletno garancijo.
Sedaj ima ta nov izdelek v prosti prodaji namesto 3 letne samo 2 letno garancijo, oni mi pa ponujajo enoletno!
Kako je sedaj s tem, mi pripada nova triletna garancija ali ne?


Mam občutek, da me hočejo nategnit. Sem pa prepričan, da bo ta nov izdelek spet crknil prej kot v treh letih, ker gre pač za krš serijo.

K3kec ::

Pripada ti minimalna zakonsko določena garancija, torej eno leto.

AvtoR ::

Ok, hvala za odgovor.
Ko mi je pred časom crknil mobi, pol leta pred iztekom garancije, sem dobil novega z dvoletno garancijo. Pa še v parih primerih je bilo podobno, zato sprašujem.

K3kec ::

Zakonsko je določen minimum, maksimum pa seveda ne, tako da ti lahko podjetje da 1 leto garancije ali pa 10.

AvtoR ::

Problem je v tem, da sem jaz kupil izdelek s 3 letno garancijo, v bistvu pa sem sedaj dobil samo enoletno garancijo! Takrat sigurno ne bi kupil izdelka z enoletno garancijo. Še več, podobni izdelki so se takrat prodajali s 5 letno garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

Magic1 ::

Kako lahko trdiš da imaš le eno leto garancije, če pa si že dve leti koristil???
Magic

AnotherMe ::

A lahko eno (ne)umesno vprašanje glede garancije?

Primer 1:
Garancija velja 2 leti.
Prodajalna kupi zalogo laptopov od veletrgovca na datum recimo 01.01.2015
Prodajalna proda laptop končnemu kupcu na datum recimo 01.06.2015

Kdaj začne veljati garancija?

Če začne veljati 01.06., me zanima naslednji

primer 2:
Garancija velja 2 leti.
Prodajalna kupi zalogo laptopov od veletrgovca na datum recimo 01.01.2015
Enega od laptopov v prodajalni uporabljajo za svoje delo. Ta laptop crkne recimo 1 mesec Po poteku garancije (01.02.2017)
Prodajalna proda laptop enemu od uslužbencev 01.02.2017, torej je ta uslužbenec upravičen do brezplačnega popravila, saj ima še skoraj 2 leti garancije?

telexdell ::

AnotherMe je izjavil:

A lahko eno (ne)umesno vprašanje glede garancije?

Primer 1:
Garancija velja 2 leti.
Prodajalna kupi zalogo laptopov od veletrgovca na datum recimo 01.01.2015
Prodajalna proda laptop končnemu kupcu na datum recimo 01.06.2015

Kdaj začne veljati garancija?

Če začne veljati 01.06., me zanima naslednji

primer 2:
Garancija velja 2 leti.
Prodajalna kupi zalogo laptopov od veletrgovca na datum recimo 01.01.2015
Enega od laptopov v prodajalni uporabljajo za svoje delo. Ta laptop crkne recimo 1 mesec Po poteku garancije (01.02.2017)
Prodajalna proda laptop enemu od uslužbencev 01.02.2017, torej je ta uslužbenec upravičen do brezplačnega popravila, saj ima še skoraj 2 leti garancije?

Ah daj no- misliš, da lahko podjetje uporablja računalnik, brez da bi ga kupilo. Pa četudi bi to nekako zatajilo misliš, da servis ne vidi razlike med uporabo računalnika npr. 1 leto in 3 leta???

PS- drugače pa garancija velja od dneva nakupa, kar dokazuješ s potrjeno garancijo in računom. Torej ni važno, kdaj je bila naprava izdelana ampak kdaj je bila prvič prodana.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

AnotherMe ::

Laptop bi podjetje seveda kupilo (na zalogo) - od kje ideja, da ga nebi?

Torej, če odštejemo vidne znake uporabe, bi varjanta bila možna? Ali pa da se malo rešimo vidnih znakov uporabe:

Garancijo uveljavlja po slabih 4 letih - 2 leti je laptop "stal v skladišču", slabi 2 leti pa se je uporabljal...

AvtoR ::

Magic1 je izjavil:

Kako lahko trdiš da imaš le eno leto garancije, če pa si že dve leti koristil???


Lej, samo sprašujem!
V preteklosti so mi par stvari zamenjali v garanciji z novimi in vedno sem dobil zdraven "nov" garancijski list za "novo" napravo. Nov garancijski rok pa mi je tekel od menjave okvarjene naprave dalje. To so mi vedno ponudili sami od sebe, zato sem mislil, da jih k temu zavezuje zakon. Dvomim, da so bili kar tako velikodušni.

Sprašujem pa zato, ker imam zelo slabo iskušnjo s tem izdelkom:

http://www.guru3d.com/news-story/seagat...

Kot je razvidno jih 40% odleti v roku enega leta.

Ko sem ga kupil sem dobil 3 leta garancije.
Če ga kupim sedaj, dobim le 2 leti garancije.
Dejansko pa sem dobil samo eno leto garancije na novi izdelek!

Velika večina teh diskov ne preživi treh let, zato najbrž z razlogom zmanjšujejo garancijski rok!

Sicer pa Seagate ne kupim več!

Magic1 ::

Zakon je dost jasen, ponuditi ti morajo isto, ali boljšo zadevo, tako da ti od dneva nakupa pa do izteka garancije ne boš oškodovan. Ob zamenjavi izdelka ti morajo dati nov garancijsi list, a še vedno ne smeš biti oškodovan. Tako, da če ti zadeva crkne po parih mesecih ti ne smejo spremenit tri letno garancijo v enoletno. Če ti pa crkne po dveh in pol, pa nisi oškodovan s novo le enoletno garancijo(ki je minimalno možna).
Magic

Mare2 ::

AvtoR je izjavil:

Problem je v tem, da sem jaz kupil izdelek s 3 letno garancijo, v bistvu pa sem sedaj dobil samo enoletno garancijo! Takrat sigurno ne bi kupil izdelka z enoletno garancijo. Še več, podobni izdelki so se takrat prodajali s 5 letno garancijo.

Nisi šel na pravi servis.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ales ::

Po moji logiki bi po menjavi izdelka v triletni garanciji morala za nov izdelek ponovno veljati nova triletna garancija. Naknadna sprememba garancije iz triletne v enoletno se mi ne zdi legitimna.

Če se ti da ukvarjati s tem, enostavno naslovi vprašanje na tržno inšpekcijo.

AvtoR ::

Mare2 je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Problem je v tem, da sem jaz kupil izdelek s 3 letno garancijo, v bistvu pa sem sedaj dobil samo enoletno garancijo! Takrat sigurno ne bi kupil izdelka z enoletno garancijo. Še več, podobni izdelki so se takrat prodajali s 5 letno garancijo.

Nisi šel na pravi servis.



Pooblaščen servis ima uvoznik!

SaXsIm ::

@AvtoR - saj drugače vidiš problem s tvojo logiko, ne? Recimo, da bi ti izdelek vedno crknil v roku dveh let, ti pa bi imel tri letno garancijo in bi ti ga zamenjali z novim, ki bi prav tako imel tri leta garancije. Vse skupaj bi imel tako 5 let garancije, plačal pa si samo 3. In če bi ti crknil še zamenjani izdelek, bi imel 8 let garancije. In tako v nedogled.

Če ti dajo nov izdelek in nanj 1 leto garancije, ti nisi v nobenem primeru oškodovan. Imaš delujoč izdelek, ki si ga kupil, in 3 leta garancije, katero si pridobil z nakupom izdelka.
SaXsIm

telexdell ::

AnotherMe je izjavil:

Laptop bi podjetje seveda kupilo (na zalogo) - od kje ideja, da ga nebi?

Torej, če odštejemo vidne znake uporabe, bi varjanta bila možna? Ali pa da se malo rešimo vidnih znakov uporabe:

Garancijo uveljavlja po slabih 4 letih - 2 leti je laptop "stal v skladišču", slabi 2 leti pa se je uporabljal...

Teorija brez prakse je kot kolo brez osi, torej v praksi preveri svojo teorijo, pa nam sporoči rezultate. Vsi bomo veseli.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in pravne osebe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519843 (8442) St235
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513864 (11536) kratos
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869072 (6937) medenko
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610975 (9159) medenko
»

Apple zaradi zavajanja oglobljen v Italiji

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614462 (12148) MrStein

Več podobnih tem