» »

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi"

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi"

1
2
»

Lonsarg ::

Če je 11 mesecev pohiti, da ne bo 12. Ker 12 mesecev je minimalna zakonsko določena če prav vem. Čeprav matične ponavadi imajo 2 leti in ne 1 leto garancije.
Upam da maš račun, oziroma garancijski list..

urkov ::

Saj ko ti popravijo ne dobiš nobenega računa imam samo račun od televizije in pa to 3 leta garancijo.

St235 ::

ko dobiš nekaj iz poravila seveda dobiš zraven tudi servisni list. Na menjane dele veljajo splošni garancijski pogji, kot jih določa zakon.

urkov ::

Dobil sem samo izjavo stranke o škodnem dogodku od big banga, drugega nič, verjetno ostale papirje oni zadržijo???

šernk ::

Ti pojdi s papirji v bigbang. Če je okvarjen isti del imaš zanj garancijo. Če je pa tisti del bistveni del imaš na celo zadevo garancijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

urkov ::

Nič ne bo sem klical na bigbang največ 6 mesecev je garancija na rezervne dele s servisa.

Lonsarg ::

Pa je to po zakonu, da oni to obravnavajo kot rezervni del in ne nKup novega dela?

medenko ::

nenamerno poškoduj tv ;((

urkov ::

Verjetno imajo interni dogovor, samo gre mi na jetra 3 leta nazaj biv tv 900eur, če grem na uradni servis bo min. 200eur ali več popravilo..
Za 600 eur pa dobim že podobno novo zadevo. Kaj se sedaj splača??

medenko ::

jaz na tvojem mestu ne bi sploh plačal centa ne.

urkov ::

@adapipika
Garancija 3 leta je potekla 4 mesece nazaj, tako da če namerno tv poškodujem ne morem uveljavlati 25% vrednosti računa. S tem ne naredim nič...

šernk ::

Podaljšanje garancijskega roka

483. člen

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.


minimalen garancijski rok v sloveniji je pa 1 leto. 6 mesecev ne najdem nikjer omenjenih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

urkov ::

Ja in kaj naj? Očitno so med samo dogovorjeni, saj so oni plačali servisu , če bi jaz plačal bi blo verjetno drugače, dvomim da lahko kaj naredim???

St235 ::

Prijava na TIRS, še prej pa pojdi osebno tja in jih opozori, da je minimalna garancijska doba eno leto. ČE so menjali plato, je za njo začel teč nov garancijski rok, ki ne sme bit krajši od enega leta.

šernk ::

sem imel podoben problem v merkurju ni še 4 mesece nazaj. nesel budilko, ki so mi jo pred 9 meseci zamenjali za novo, pa mi je niso želeli vzeti spet v garancijo, češ da mi je potekla. Drug dan sem poklical vodjo oddelka, povedal stanje in me je čez 2 uri ko sem šel mimo čakal papir za garancijo sprintan.

je pa res, da tu se gre za zamenjavo v zavarovanju se zgodi. Ampak če ti servis menja zadevo, na tist del MORA veljat zakonsko določena garancija. Drugače ti recimo zadeva crkne 1 mesec pred koncem "se zgodi", ti vgradijo notri neko napol popravljeno zadevo in upajo da bo zdržala 1 mesec.

grese za popravilo izdelka z novimi nadomestnimi deli in to spada pod garancijo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SG_101 ::

batarija laptopa je imela 1 leto garancije. Ker se je po cca. 10 mesecih batarija pokvarila, mi je servis dal novo. Velja sedaj na to novo batarijo tudi garancija 1 leto?

medenko ::

da.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951935 (28628) primorc007
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510200 (8828) solatko
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921740 (18438) RejZoR
»

Nakup podaljšane garancije v drugi trgovini

Oddelek: Kaj kupiti
122290 (2080) lopov

Več podobnih tem