» »

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi"

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi"

«
1
2

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Zanima me, ali so v Big Bangu dolžni podaljšati popolno zaščito "Se zgodi" za čas, ko je bil izdelek, zavarovan s to zaščito, na servisu?
Pri meni tega namreč niso storili, prodajalec pa mi je dokaj neprijazno povedal, da tega običajno ne počnejo.

To pa sprašujem zato, ker iz letaka nisem izvedel prav veliko.
Lp
  • spremenilo: Grega_K ()

St235 ::

odvisno za kakšno porpavilo je šlo. če garancijsko potem veljajo pogoji za garancijo.

zuz3k ::

ta SE ZGODI so ena jajca, kolegici se je polila tekočina čez
tipkovnico kljub tej zaščiti je morala za popravilo plačat 100€ :|
Life is a psychological game.

spirit ::

ČE je šlo za popravilo v okviru se zgodi potem se ti garancija ne podaljša za ta čas, če je šlo za garncijsko popravilo, se ti na to kar se je popravilo garancija podaljša ( začne teči znova če je del zamenjan) sama se zgodi pa se ne podaljšuje, oziroma ne vem za noben primer ko bi se podaljšala.

genesiss ::

zuz3k je izjavil:

ta SE ZGODI so ena jajca, kolegici se je polila tekočina čez
tipkovnico kljub tej zaščiti je morala za popravilo plačat 100€ :|

Zaščita »Se zgodi« krije celoten strošek popravila, razen v primerih, kadar nastane škoda zaradi nenamerne nerodnosti: padca, razbitja, napačne uporabe izdelka ali vdora tekočine v izdelek. V takšnih primerih morate plačati lastni delež, katerega višina se razlikuje glede na vrsto izdelka:
-lastni delež v višini 25% škode oz. najmanj 30 € v primeru stacionarnih izdelkov
-lastni delež v višini 33% škode oz. najmanj 90 € v primeru prenosnih izdelkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Magic1 ::

Vzet to se splača pri artiklih večje vrednosti, sigurno pa ne za prenosno zadevo do 200€.
Drugič pa naj štorasta kolegica ne vzame začite, bo raje kupila nov laptop, ko bo neumnosti počela.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Zheegec ::

Grega_K je izjavil:

Pozdravljeni!

Zanima me, ali so v Big Bangu dolžni podaljšati popolno zaščito "Se zgodi" za čas, ko je bil izdelek, zavarovan s to zaščito, na servisu?
Pri meni tega namreč niso storili, prodajalec pa mi je dokaj neprijazno povedal, da tega običajno ne počnejo.

To pa sprašujem zato, ker iz letaka nisem izvedel prav veliko.

Navadna garancija se podaljša, se zgodi pa ne. Če bi se, bi to pisalo v pogojih :) Saj vse notri piše, dokaj razumno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spirit ::

Magic1 je izjavil:

Vzet to se splača pri artiklih večje vrednosti, sigurno pa ne za prenosno zadevo do 200€.
Drugič pa naj štorasta kolegica ne vzame začite, bo raje kupila nov laptop, ko bo neumnosti počela.

V letaku vse to lepo piše, v večini primerov prodajalci tudi to povedo, res je ko poliješ in uničiš tipkovnco se ravno ne splača, če pride tekočina do matične in je strošek nenadoma 300€ se pa splača, ko poščiš zaslon in je 400€ se tut splača a ne? ko ti crkne disk (cca 120€) in je popravilo zastonj je tut fajn a ne? še bi lahko našteval pa mislim da sem povedal bistvo. Drži da se na poceni naprave splača na to gledat izključno kot varnost v primeru okvar ali udarov strel,... ne pa za lastno škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

St235 ::

Zheegec je izjavil:

Grega_K je izjavil:

Pozdravljeni!

Zanima me, ali so v Big Bangu dolžni podaljšati popolno zaščito "Se zgodi" za čas, ko je bil izdelek, zavarovan s to zaščito, na servisu?
Pri meni tega namreč niso storili, prodajalec pa mi je dokaj neprijazno povedal, da tega običajno ne počnejo.

To pa sprašujem zato, ker iz letaka nisem izvedel prav veliko.

Navadna garancija se podaljša, se zgodi pa ne. Če bi se, bi to pisalo v pogojih :) Saj vse notri piše, dokaj razumno...


Načeloma je res, vendar pa veljajo tudi zakonska določila, ki prostovoljno garancijo enačijo z obvezno garancijo. Tako, da če se popravilo vrši v okviru se zgodi, pa gre po značaju za garancijsko popravilo (torej ne za poškodbo in ostale stvari, ki jih krije se zgodi) ima potrošnik pravico zahtevat,da se spoštuje vsa zakonska določila okoli garancije. Druga zgodba pa je koliko časa bi trajalo, da bi potrošnik to uspel izsilit, močno dvomim, da bi šlo brez tržnega inšpektorata.

RejZoR ::

Za Se Zgodi ni nobenega zakona ker to ni garancija ampak dodatna zaščita. Zato nobena pravila za navadno garancijo ne veljajo za Se Zgodi. Tud 45 dnevnega roka za popravilo ni zakonsko določenega, čeprav se vedno gleda, da se stvar zrihta veliko prej oz najmanj v roku 45 dni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jan_g ::

A ni ta "se zgodi" (in podobne storitve pri drugih prodajalcih) v bistvu zgolj zavarovanje? Se pravi, da nima direktne povezave z garancijo oz. zakonodajo, ki ureja to področje?

r3dkv1c4 ::

moje izkušnje z big bangom:


reklamacija prenosnika zaradi odpoveda ramov...3x sem nesel na servis in nič...dokler nisem nesel na servis kolegu da je uradno priložil teste in šele potem so zamenjali rame, čez teden dni še display...

...nakar so zaradi groženj o tožbi glede potnih stroškov in mojega časa le ponudili bon v vrednosti 200€...

....skratka mene ne vidijo v big bangu NIKOLI VEČ!!!!

RejZoR ::

jan_g je izjavil:

A ni ta "se zgodi" (in podobne storitve pri drugih prodajalcih) v bistvu zgolj zavarovanje? Se pravi, da nima direktne povezave z garancijo oz. zakonodajo, ki ureja to področje?


Ja. Tud če pogledaš v leaflete Se Zgodi zaščite nikjer ne govorijo "garancija" ampak "zaščita" oz "dodatna zaščita".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

ne vem v kater leaflet gledaš, ampak v temle, ki je objavljen na bigbangovistrani jasno piše:
Big Bang popolna zaščita SE ZGODI omogoča poleg podaljšane garancije tudi dodatno popolno
zaščito za nepredvidene poškodbe in/ali uničenje zaščitene strojne opreme (Hardware),

http://www.bigbang.si/info/se-zgodi

RejZoR ::

Ne smeš čist vsega brat striktno dobesedno, ker je težko povedat, da poleg poškodb in tega podaljša samo garancijo s kakšnimi drugimi besedami. Ker če preletiš dokument nikjer ne omenjajo več "garancije". Oz jo omenjajo ampak ne v tem kontekstu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Popolnoma irelavantno. IMO je takšna navedba jasen indikator, da gre za prostovoljno garancijo in pade v zakonsko definicijo le tega. Sam način izvrševanja (zavarovanje, lasten strošek, strošek proizvajalca...) je za kupca irelavanten. ČE nekdo v leafletu oglašuje, da plačilo se zgodi omogoča podaljšanje garancije, potem je to za potrošnika to. Kako je pa s tem v praksi pa tukaj ne bomo rešili, ker nobeden od nas nima sodnih pooblasti. sem 100%, da je stališče Big Banga, da se zgodi nima veze z garancijo. Če imajo prav bomo pa zvedeli ko bo nekje dovolj zapelo, da bo šlo na sodišče.

Nisem pa jaz kriv, če so pri Big Bangu preneumni, da bi namesto omogoča podaljšanje garancije napisali omogoča odpravo napak/okvar. Res ne rabiš doktorata iz slavistike, da enako poveš brez besede garancija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

No, ko si tolk pameten, kako bi ti napisal v 5 besedah, da gre za zaščitno storitev, ki ponuja enake prednosti kot garancija ampak to ni garancija niti podaljšanje garancije. Prav rad bi to videl... S poudarkom na to da stvar ni dvoumnega pomena. Ker odprava napak kot si am rekel definitivno je. Kakšnih napak? Kakšnih okvar? Kar so rekli je da ti oni podaljšajo "garancijo" po istih pogojih kot je redna ampak preko njihove zaščite.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

kmetek ::

r3dkv1c4 je izjavil:

moje izkušnje z big bangom:


reklamacija prenosnika zaradi odpoveda ramov...3x sem nesel na servis in nič...dokler nisem nesel na servis kolegu da je uradno priložil teste in šele potem so zamenjali rame, čez teden dni še display...

...nakar so zaradi groženj o tožbi glede potnih stroškov in mojega časa le ponudili bon v vrednosti 200€...

....skratka mene ne vidijo v big bangu NIKOLI VEČ!!!!


In kaj ima to veze z naslovom teme?

joze67 ::

@Lakotnik, meni se zdi, da precej jasno piše, da poleg garancije ponujajo še zaščito. Lahko bi poleg garancije ponujali tudi pivo, pa to še ne bi bila garancija.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

No, ko si tolk pameten, kako bi ti napisal v 5 besedah, da gre za zaščitno storitev, ki ponuja enake prednosti kot garancija ampak to ni garancija niti podaljšanje garancije. Prav rad bi to videl... S poudarkom na to da stvar ni dvoumnega pomena. Ker odprava napak kot si am rekel definitivno je. Kakšnih napak? Kakšnih okvar? Kar so rekli je da ti oni podaljšajo "garancijo" po istih pogojih kot je redna ampak preko njihove zaščite.


Čaki, če hočeš povedat,da nudiš vse enako kot garancija potem uporabi besedo garancija in se potem tega drživ povsod, ne samo tam kjer ti ustreza. Če pa se zgodi ni envivalent garanciji potem mi pa prosim povej kaj manjka stavku, da v okviru se zgodi krijejo vse okvare in napake (ki niso posledica malomarne uporabe in mehanskih poškodb) + tisti šmoren ki je naprej naveden.

Kar so rekli je da ti oni podaljšajo "garancijo" po istih pogojih kot je redna ampak preko njihove zaščite.

Potem naj pač ne jokajo, da ne bodo podaljšali garancije za čas popravila in napake odpravili v 45 dneh, če njihova garancija velja po istih pogojih kot redna garancija.

joze67 je izjavil:

@Lakotnik, meni se zdi, da precej jasno piše, da poleg garancije ponujajo še zaščito. Lahko bi poleg garancije ponujali tudi pivo, pa to še ne bi bila garancija.


Preberi 5x na glas:
Big Bang popolna zaščita SE ZGODI omogoča poleg podaljšane garancije tudi dodatno popolno
zaščito za nepredvidene poškodbe in/ali uničenje zaščitene strojne opreme (Hardware)


Torej ponujajo podaljšano garancijo + kar je našteto naprej. Ne pa da poleg obvezne (enoletne) garancije, ponujajo zaščito. Torej tudi če bi ponujali pivo gre še vedno za prostovoljno podaljšanje garancije in veljajo pogoji kot veljajo za garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Sorry sam to je zgolj in samo pikolovstvo. Če se ti da zarad tega it drkat na sodišča, be my guest.
Eno je splošna proizvajalčeva garancija, drugo pa X garancija. Lahko jo imenuješ dildo garancija, pa se na nobenem nivoju ne bo oklepala splošnih zakonskih določitev za proizvajalčevo garancijo, ker se že v štartu imenuje drugače.

Ker če rečeš da je to "Se Zgodi garancija" je to avtomatično nekaj drugega kot samo "garancija".
Ko smo že pri pivu, če gor piše "pivo z limono" to ni pivo ampak je pivo z limonado. Ne? "Se Zgodi garancija", če bi se navajalo kot tako pomeni da gre za sicer storitev podaljšane zaščite na kakovost izdelka, ki pa NI garancija in se ne pokorava zakonom, ki določajo kako se navadno garancijo tretira.
Pogoje, pravice in dolžnosti pa imaš navedene v dokumentu. Noben te ne sili da jih sprejmeš in ko zadevo kupiš pomeni da se strinjaš s pogoji navedenimi na dokumentu. Navadno garancijos prejmeš ob samem nakupu izdelka.

Men je jasno kot beli dan, sam enim očitno še vedno ni, pa če pustimo ob strani pikolovstvo okoli posameznih besed ali pa ne.

In še kot sidenote, sam sem navajal Se Zgodi dokument Merkur-ja, ki tega ne navaja kot je v dokumentu, ki si ga linkal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Ne vem zakaj sicer navajaš merkurjev se zgodi, če govorimo o big bangu, ampak ti že veš.

Lej, če ti ne poznaš in nočeš razumet v čem je razlika ali se nekaj imenuje garancija ali zavarovanje to pač ni naš problem. Zakon jasno definira, da v kolikor podjetje prostovoljno ponuja garancijo za dalj časa kot to predvideva zakon potem je podjetje te obljube dolžno spoštovat.

Ravno tako splošni pogoji neke storitve niso nad zakonsko ureditvijo.

In če bi se vsaj potrudil prebrat kar sem linkal bi videl, da ni govora o X garanciji, Se zgodi garanciji in ne vem še kakšnem pridevniku. V bigbangovi brošuri je jasno navedeno, da gre za podaljšano garancijo. Brez pridevnikov, ki jih ti tako veselo tlačiš zraven. Jasno piše, da gre pri Se zgodi zaščiti za:
a. podaljšano garancijo
b. dodatno popolno zaščito.

Kje ti tukaj vidiš, da gre za neko specialno garancijo, ki v bistvu ni garancija ne vem.


In ja, ko bom plača par 100€ za neko storitev in se potem trgovina ne bo držala zakonskih določil jih bom z veslejem drkal tako z inšpektoratom kot sodiščem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

garamond ::

Čeprav ima Lakotnik29 tipično pravne poglede se tukaj strinjam z njim. Ta storitev se oglašuje tudi kot "podaljšana garancija", in za vse ostalo, kar v letaku specifično ne piše ali nasprotuje zakonu, potem velja zakon. Če BigBang tega ne želi naj potem ne uporabi preveč sugestivnih besednih zvez.

joze67 ::

Jaz pa se posipam s pepelom, sem slabo prebral; sem bral, da Big Bang to ponuja, kjer piše, da to ponuja Big Bang popolna zaščita.

RejZoR ::

Se Zgodi je enak v Big Bang in Merkurju. Krovna firma te zaščite je ista in ima iste pogoje. Edina razlika, ki je med njima je da Big Bang ponuja Se Zgodi za fizične in pravne osebe, Merkur pa samo za fizične osebe. Vse ostalo je popolnoma enako.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

r3dkv1c4 ::

kmetek

In kaj ima to veze z naslovom teme?

da že osnovna garancija v big bangu en k... in ne več zakaj bi bila potem "se zgodi" kaj boljša, če že v defaultu pogorijo pri izpeljavi reklamacije...

...to je stran vržen denar, ker trgovina itak ne more ponudit krajšo garancijo od predpisane, ki jo zagotavlja proizvajalec.
Big bang pa v dosti primerih tisto storitev uveljavitve garancije potem ponudi pod rubriko "se zgodi" !!

čisto enostavno folk pali na to in meče denar čez okno...je toliko boljših ponudnikov kot je big bang, samo malo truda je treba vložit pri iskanju po netu...

r3dkv1c4 ::

kmetek lahko ti še primer povem v drugi obliki....
....kupil sem izdelek v neki rač. trgovini in trgovina je dala kao 1 leto garancije...proizvajalec pa 3 leta...

...po 2 letih mi je zadeva po nesreči umrla in sem se obrnil na proizvajalca in oni so gladko zamenjali izdelek za novega...razen kar je ostalo so bili moji poštni stroški...

...no big bang ti te "stroške pošiljanja" ponudi kot se zgodi...in oni odpošljejo do proizvajalca....v skrajnem primeru...pa še to so dostikrat težave.


...prijateljica mi je delala na reklamacijah v big bangu pa ti lahko povem da brez nje ne bi nič dobil za čisto banalno okvaro fotoaparata(serijska napaka)....z njeno pomočjo so mi odobrili reklamacijo...

Zheegec ::

....kupil sem izdelek v neki rač. trgovini in trgovina je dala kao 1 leto garancije...proizvajalec pa 3 leta...

Trgovina ne da nobene garancije (če pustimo te podaljšane in ostalo pri miru), to ti da dobavitelj za Slovenijo, ki po Slo. zakonodaji lahko da garancijo na izdelek krajšo od proizvajalca, ampak ne manj kot eno leto.
...no big bang ti te "stroške pošiljanja" ponudi kot se zgodi...in oni odpošljejo do proizvajalca....v skrajnem primeru...pa še to so dostikrat težave.

Čisto narobe. V veliki večini primerov je pri garanciji eno leto dejansko tudi proizvajalčeva garancija eno leto (HP prenosnik, Apple prenosnik,...) in potem Se zgodi krije vse stroške popravila ali zamenjave.
Kolegu je že 2 leptopa "skurila strela" in enega je dobil zastonj popravljenega, drugega pa zamenjanega za novega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Itaq pa je na uproabniku da presodi če je ekonomično. Pred leti ko je Philips dajal samo 1 leto garancije na LCD TV-je se je Se Zgodi za 3 leta še kako splačal. Cena pa je bila pri nižjih modelih tud samo zelo majhen delček celega zneska. 5 let se še vedno kar splača za belo tehniko, predvsem za proizvajalce, ki imajo samo 2 leti garancije (Bosch, Electrolux, Candy/Hoover...). Pa na prenosnike in dražje fotoaparate, ki se jih prenaša in radi zletijo po tleh. Pri teh zadevah se tud precej splača premislit za Se Zgodi.

Ne splača pa se pri nizkocenovnih zadevah kjer bi bila polovica celega zneska Se Zgodi. Al pa pri stvareh, ki že imajo 2 leti tovarniške in je zelo malo verjetno da se mu drugače karkoli zgodi. Tam se bolj splača gledat 5 letno če že oz če ti zaščita za nenamerne poškodbe odtehta zgolj 1 dodatno leto za okvare, ki niso po krivdi uporabnika. Vglavnem, vsak mora sam pretehtat če je smiselno al ne, nikoli nihče nikogar ne sili v nakup tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Se Zgodi je enak v Big Bang in Merkurju. Krovna firma te zaščite je ista in ima iste pogoje. Edina razlika, ki je med njima je da Big Bang ponuja Se Zgodi za fizične in pravne osebe, Merkur pa samo za fizične osebe. Vse ostalo je popolnoma enako.



Pa sploh bereš kaj govoriš? kako je nekaj popolnoma enkako če zadaj stojita dve različni pravni osebi? To, da je isti lastnik nič ne pomeni. Ravno tako sam utavljaš da razlike so. Enako smo ugotovili, da tudi brošure in oglaševana storitev nimata enakih pogojev. Torej nikakor ne ger za enako kaj šele isto stroitev in pogoje.

Še vedno pa nisi odgovoril kjer v bigbangovi brošuri kaj piše o "vstavi poljuben bedast pridevnik" garanciji? Zakon jasno določa, da v kolikor prodajalec oglašuje neko garacnijo jo mora potem tudi spoštovat v skaldu z velajvno zakonodajo. Big bangova brošura pa govori zgolj o podaljšanju garancije brez vsake druge omejitve.

RejZoR ::

Ne vem če ti sploh karkoli bereš. Gor lahko napišejo katerikoli bedast pridevnik, ki si ga ti hočeš nekam vtaknit, če so zraven navedeni lastni pogoji in pravila, veljajo slednji in ne gre za obvezno garancijo ampak za opcijsko zaščito/garancijo/you fuckin name it, ki pa se NE pokorava zakonu neglede na to kako kurac jo poimenujejo ker NE gre za obvezno garancijo za katero so navedeni zakonski pogoji in pravila.
Zakonsko je določeno najmanj 12 mescev po zakonskih določbah. Proizvajalec se lahko odloči in ponudi več let garancije po istih pogojih. Ko pa karkoli ekstra doda TRGOVEC pa ne velja noben zakon več ampak zgolj individualna pogodba, ki jo skleneta KUPEC in TRGOVEC.
Če ti kej ne paše je pač ne vzameš. Noben te ne sili. Za razliko od OBVEZNE garancije, ki pride z izdelkom pa če ti je prav ali ne. A ZDEJ OPAZIŠ RAZLIKO!? Al boš še naprej nabijal traparije?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Ne se kregat z Lakotnikom29 če je doktor prava no, on je uberalles 8-)

šernk ::

na žalost se tokrat strinjam z lakotnikom (pa se redko) oni ponujajo podaljšano garancijo in to je to. mislim da je to odličen začetek za na sodišče.

saj tudi proizvajalci ponujajo care pakete, pol to tud ni garancija?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Care paketi so neko vmesno območje, ker ga še vedno daje proizvajalec, ampak po drugi strani pa je zadeva spet opcijska in neobvezna za kupca. Lahko vzame, lahko pa ne. Je čist odvisno od njega samega.
Proizvajalec pa se lahko za care pack izmisli čist svoja pravila, pravice in dolžnosti. In nato je spet na uporabniku, da jih ali sprejme ali zavrne. Spet, nihče te ne sili in v vsakem primeru dobiš najmanj zakonskih 12 mescev garancije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Lej Rejzor, če ti oglašuješ opcijo, ki ti podaljša garancijo + dodatne bonuse. To lahko pomeni le to in ne nekaj tretjega. Drugače je to čisto preprosto zavajanje in je za prijavit inšpekciji.
Magic

RejZoR ::

Facepalm in faceplant.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

spirit ::

Fino se kregate tuki res, nej nekdo od vas, ki ste tako prepričani, da je zadeva direkt za na sodišče sproži tožbo, lahko kar skupinsko, za vse lastnike Se zgodi, a res mislte, da se podjetji kot je BB in zavarovaslnica pri kateri imajo pogodbo nista vsaj malce pozanimai kaj napisati v brošuro in kako zadevo razložiti? Mislim sej se tega ni sspravu napisat nekdo v garaži malo za šalo, ampak če ste tako prepričani ne vem zakaj ne prizkusite sej če vm rata, dobiste par cekinov žep, če vm pa ne jih pa par izgubite :D

St235 ::

Slo zakonodaje ne pozna what if tožb, tako da dokler en pride do zapleta ni možno vložit tožbe.

RejZoR je izjavil:

Ne vem če ti sploh karkoli bereš. Gor lahko napišejo katerikoli bedast pridevnik, ki si ga ti hočeš nekam vtaknit, če so zraven navedeni lastni pogoji in pravila, veljajo slednji in ne gre za obvezno garancijo ampak za opcijsko zaščito/garancijo/you fuckin name it, ki pa se NE pokorava zakonu neglede na to kako kurac jo poimenujejo ker NE gre za obvezno garancijo za katero so navedeni zakonski pogoji in pravila.
Zakonsko je določeno najmanj 12 mescev po zakonskih določbah. Proizvajalec se lahko odloči in ponudi več let garancije po istih pogojih. Ko pa karkoli ekstra doda TRGOVEC pa ne velja noben zakon več ampak zgolj individualna pogodba, ki jo skleneta KUPEC in TRGOVEC.
Če ti kej ne paše je pač ne vzameš. Noben te ne sili. Za razliko od OBVEZNE garancije, ki pride z izdelkom pa če ti je prav ali ne. A ZDEJ OPAZIŠ RAZLIKO!? Al boš še naprej nabijal traparije?


Totalen bullshit. Zakon nikjer ne govori o tem, da prostovoljno/dalšo garancijo lahko ponuja samo proizvajalec. Ponuja jo lahko seveda tudi trgovec. In če trgovec nekaj oglašuje kot garancijo potem si lahko pogoje vtakne tja kamor ne posije sonce, ga javna obljuba zavezuje. Ker evidentno obvladaš vse pogoje uporabe ki pridejo s se zgodi (da jih nisi mogoče pisal?) potem mi prosim pokaži ali je kje kupec opozorjen na to, da besedo garancija ne uporabljajo v skladu z zakonskimi določili in da je obljubljena podaljšana garancija pravzaprav vse to kar ti nakladaš že dva dni? Lahko mi naprimer napišeš iz česa naj jaz kot kupec sklepam, da podaljšana garancija, ki jo obljubljajo sploh ni garancija ampak nek izvenzakonski fonomen, ki je nad veljavno zakonodajo?

To da si ti ovca in mirno skloniš glavo ko ti trgovec reče , da beseda garancija pravzaprav ni garancija ampak prst, ki ti ga bo sedaj zaril v rit je pravzaprav tvoj problem. Nekdo drug si pa tega ne bo dovolil. Dokelr do tega en pride in zadeve ne obravajo pristojne inštitucije pa je tako ali tako vse teoretiziranje. Kakor je meni znano uradnega (sodnega) razpleta morebitnega zapleta ni ne za eno ne za drugo stališče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Sej nismo rekl, da je za na sodišče. Tam itak sodnik odloči, kot mu veter zapiha. En bo dal v korist eni strani, drug drugi, potem gre na višjo stopnjo, kjer spet nekaj odločijo. Po pritožbi pa spet vse gre spet na nižjo stopnjo in se vse ponovi v nasljednih desetih letih...

Take zadeve so za inšpekcijo, ti ne dobiš nič, BB pa kazen, če nimajo kakih vez. Stranka mora v večini požreti izgubo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

Sam tudi tržni inpektorat ne mroe ukrepat, če ni kršitve. Kar tako, ker se ljudem zdi da nekaj bi lahko bilo narobe, ali ker je en prodajalec z dvemi razredi osnovne šole tako rekel to ni možno.

Zheegec ::

glede na te napisane pogoje ima dejansko lakotnik prav,... Vsaj po mojem skromnem mnenju.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Magic1 ::

Lakotnik: prijaviš na inšpektorat, ko ti zadevo ne obravnavajo pod pogoji splošne garancije. V tem kontekstu je bilo mišljeno.

Kaj pa zveza potrošnikov, ali ni njihova pristojnost da uredijo take nejasnosti.
Magic

St235 ::

Zveza potrošnikov ima približno toliko pristojnosti kot društvo podeželskih žena. Gre pač za "ljubiteljsko" organizacijo, ki svetuje svojim članom.

Drugače pa vsekakor lahko podaš prijavo, če pride do kršitve. Moj komntar se je bolj nanašal na padalsko akcijo spirita.

DuleKrtola ::

Če vzamem disk iz prenosnika, preden ga oddam na popravilo bigbangu, bojo kaj težili? Kolikor vem garancija pri prenosnikih običajno dovoljuje, da disk in ram lahko menjaš sam.

Zheegec ::

Če bo kdo težil bo to servis, samo še nisem doživel tega. Dejansko je to precej standard :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

Jst sem svojega vzel ven(3 vijaki) pa ni nihče nič rekel..Bilo je popravilo ekrana...

šernk ::

DuleKrtola je izjavil:

Če vzamem disk iz prenosnika, preden ga oddam na popravilo bigbangu, bojo kaj težili? Kolikor vem garancija pri prenosnikih običajno dovoljuje, da disk in ram lahko menjaš sam.


imam ACERja na prafaktorjih in ima pokrov za disk zaščiten tako da bi bilo bolje za se pozanimat na servisu najprej. Recimo thinkpadi imajo disk ob strani in se ga lahko menjuje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

urkov ::

Imam tv lcd Samsung LE40A656 in garancijo se zgodi 3 leta, pozimi se mi je pokvaril. Zamenjali so matično ploščo in zadeva je delovala skoraj eno leto. Sedaj se je pojavila zopet ista napaka "razlitje barve-obrisi..). No torej garancija je zdaj pretekla (3 leta), kako je možno da je delovalo samo 11 mesecev (so mi vgradili rabljeno matično??). Obstaja kakšna garancija na zamenjane dele??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

Zheegec ::

Načeloma BigBang to isto plača servisu kot bi ti in ima načeloma 1 leto garancije na nadomestni model, ki so ga kupili (kot bi ti stvar kupil na servisu), razen če se gre za renew.
Pojdi tja, kjer si uveljavljal in povprašaj, če lahko uveljavljajo garancijo na popravilo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

Na nov del ti vsekakor pripada vsaj minimalna zakonsko določena enoletna garancija.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951608 (28301) primorc007
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510149 (8777) solatko
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921607 (18305) RejZoR
»

Nakup podaljšane garancije v drugi trgovini

Oddelek: Kaj kupiti
122255 (2045) lopov

Več podobnih tem