» »

Rabljen avto za 5000-6000€

Rabljen avto za 5000-6000€

«
1
2

drzni86 ::

Zdravo!

Malo se razgledujem po trgu za menjavo avta.

Vzel bi nekaj rabljenega za 5000-6000€ in me zanima kaj bi bila trenutno najboljša izbira. Letno delam nekje 25.000 kilometrov. Ne pridejo v poštev švohejši modeli z 1.2 in podobno. Pomembna mi je seveda tudi čim nižja poraba in cena servisa (menjave delov).

Kja mi svetujete, da gledam.

Hvala!

sandmat ::

povej kaj več, ker sta zahtevi "Ne pridejo v poštev švohejši modeli z 1.2 in podobno" in "čim nižja poraba in cena servisa (menjave delov)" lahko povezani.

Glede na nešteto tem na slo-tech je verjetno osnovno vprašanje, ali želiš staro VAG ladjo ali novejšo nenemško ladjo, ki pa ne paše v definicijo zatahmašnih spuščenih golfov od prostovoljnih gasilcev. Tema se bo definitivno ustavila tam.

Prav tako je dobro, če v naprej definiraš gorivo. Eni ti bodo predlagali dizla nomatterwhat, drugi bencinarja pod 30kkm. Te zanima bencin + LPG?

Pred kratkim sem videl opel merivo 1.7 bencinarja s 150kkm 2009 letnik in predelavo na plin za dobre 4k na avto.net. Jaz bi vzel kaj takšnega za 25kkm letno. Čeprav je meriva meni osebno grd avto, slednje nadomesti s prostornostjo in ogromnimi zadnjimi vrati. Če te zanima, lahko pobrskam za linkom.

drzni86 ::

Vem, da sem bil malo skop s podatki. :)

Torej... Raje bi izbral novejšega nenemškega kot starega nemca.

Ne vem, če je izbira za kaj, ampak jo dajem kot primer... :)

klik

Kako je sploh s temi cruzi? Avto mi je vizualno kar všečen...

Bellzmet ::

Samo za info. Motor od tegale Cruza 1.6 je slabši kot 1.2 TSI motorji pri VAG (ko si že ravno omenil, da ne bi imel 1.2).

terryww ::

hja, načeloma je z rabljenimi z veliko konji nekako tako, da je servis potreben in _drag_. menjava olja min 120EUR (za olje samo), menjava bremz in vseh diskov 1-1,5k. rabljeni imajo ponavadi tudi (iz)rabljene gume in pošrenfane felne. poglej si malo cene novih pnevmatik s hitrostnim indexom Y. rabljene dobiš za pribl 1/2 cene in tud takrat plačaš tolko kot tvoj kolega (z recimo malo manj močno mašino) za nove.
pri višjih razredih zna bit problem z elektroniko itd. kar se da uredit izključno samo na pooblaščenih servisih, kjer ti tudi ustrezno zaračunajo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

drzni86 ::

Bellzmet je izjavil:

Samo za info. Motor od tegale Cruza 1.6 je slabši kot 1.2 TSI motorji pri VAG (ko si že ravno omenil, da ne bi imel 1.2).


Kako to misliš slabši? Vem, da je slabše kvalitete... Kako pa je z zmogljivostjo?

Utk ::

Ne, "kvalitete" je boljše, crknil ne bo, ne gre pa nikamor. Relativno.

AnriK ::

Če te malo več kilometrov ne moti vem za odličnega Seat Leon 1.6 TDI maj 2015, še v tovarniškem jamstvu do letošnjega maja. Od prve lastnice, nikol karamboliran, znotraj in zunaj kot nov. Pred kratkim menjana sklopka na pooblaščencu, lastnica je želele menjat tudi vztrajnik, le ta se je pregledal in ker ni bil potreben menjave. Bi pa še moral dat nekaj 100EUR poleg zgornje meje.

Avto ima povprečno porabo pod 5l, vzdrževanje pa nič dražje kot na na starejših nemcih ali kateremkoli novejšem francozu/italjanu. Za primer vsak del ki sem ga šel iskat za mojega 10 let starega fiata je bil dražji kot za omenjenega leona. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()

Bellzmet ::

Po zmogljivosti je 1.6 slabši od 1.2.

Po kvaliteti pa ne vem.

hojnikb ::

ti tsi niso ravno znani po nepokvarljivosti...
#brezpodpisa

drzni86 ::

Okej... Mogoče kak link na avto.netu do kakšnega primernega kandidata. :)

Blinder ::

leon tdi letnik 2015 za 5-6k€? TSI za 5-6k€? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AnriK ::

Blinder je izjavil:

leon tdi letnik 2015 za 5-6k€? TSI za 5-6k€? :D


dobrih 6,5k maj/2011.. to sm jst govoru :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()

Blinder ::

pa valda ne stane samo 6500€?

Najcenejši na avto.net 2011 diesel je 7700€, od vključno tretjega najcenejšega dalje pa so 10+k€.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

AnriK ::

Točno o tistem za 7700 govorim... Se da za vredu ceno zmenit ko pride kdo na ogled ker je nov avto že naročen... Pride v roku 1 ure nov oglas ker je lastnica razočarana nad objavo uradnga servisa ( neopran avto... Zanic fotografije...)

GTX970 ::

terryww je izjavil:

hja, načeloma je z rabljenimi z veliko konji nekako tako, da je servis potreben in _drag_. menjava olja min 120EUR (za olje samo), menjava bremz in vseh diskov 1-1,5k. rabljeni imajo ponavadi tudi (iz)rabljene gume in pošrenfane felne. poglej si malo cene novih pnevmatik s hitrostnim indexom Y. rabljene dobiš za pribl 1/2 cene in tud takrat plačaš tolko kot tvoj kolega (z recimo malo manj močno mašino) za nove.
pri višjih razredih zna bit problem z elektroniko itd. kar se da uredit izključno samo na pooblaščenih servisih, kjer ti tudi ustrezno zaračunajo.

Kakšno super olje pa je notri ?

Ker če gledam tu je 5l max 45eur, gre za čisto sintetiko 0W-40 viskoznosti:
http://www.olja.si/mobil/mobil-1-new-li...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

theBill ::

terryww je izjavil:

hja, načeloma je z rabljenimi z veliko konji nekako tako, da je servis potreben in _drag_. menjava olja min 120EUR (za olje samo), menjava bremz in vseh diskov 1-1,5k.

OK, pri kateremu avtu pride samo olje 120 €, še bolj pa me zanima tale menjava zavor za 1,5k € 8-O

Dober dan ::

theBill je izjavil:

terryww je izjavil:

hja, načeloma je z rabljenimi z veliko konji nekako tako, da je servis potreben in _drag_. menjava olja min 120EUR (za olje samo), menjava bremz in vseh diskov 1-1,5k.

OK, pri kateremu avtu pride samo olje 120 €, še bolj pa me zanima tale menjava zavor za 1,5k € 8-O


To je verjetno mislil, da vsakič ko menjaš zavore, menjaš tudi diske. Torej imaš to za cca 4 sete, pa še mogoče ostane za kavo, ali manjši servis... Jaz sem v torek peljal mojega Mondea na redni servis (vsi filtri, olje, hladilna tekočina), poleg pa sem dal menjati sprednja diska in ploščice na vseh 4 kolesih, pa sem za vse skupaj z delom odštel 380€... Fordov pooblaščeni serviser, tako da je tudi servisna knjiga potrjena. To je vsaj 1120€ ceneje. Kam s preostalim denarjem?

terryww ::

bmw 7, bp visco, 9,5l. načeloma pa ima bmw svoje olje za 400EUR

komentar:
govora je o rabljenih avtomobilih z neko močjo (i.e. ne neki fiat punto, mondeo s 100hp). in pri rabljenih se zna zgoditi, kot se je meni, da je potrebno mejati tudi diske, ne le obloge
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

black ice ::

Ti pa si biser. BMW 7 ima blizu 4 litre delovne prostornine in je čisto drug cenovni rang. Čeprav dobiš 10 let starega za par čukov, ne spada v to kategorijo.

terryww ::

black ice je izjavil:

Ti pa si biser. BMW 7 ima blizu 4 litre delovne prostornine in je čisto drug cenovni rang. Čeprav dobiš 10 let starega za par čukov, ne spada v to kategorijo.

ja to jaz razumem pod "Ne pridejo v poštev švohejši modeli z 1.2". nisem vedel, da cilja na 1.3
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

black ice ::

Prav tako je napisal, da išče nekje od 5-6k in ne 5-6k + še enkrat toliko.

Dober dan ::

terryww je izjavil:

bmw 7, bp visco, 9,5l. načeloma pa ima bmw svoje olje za 400EUR

komentar:
govora je o rabljenih avtomobilih z neko močjo (i.e. ne neki fiat punto, mondeo s 100hp). in pri rabljenih se zna zgoditi, kot se je meni, da je potrebno mejati tudi diske, ne le obloge


Tu zdaj gledamo, kdo ma večjega? Res nimamo vsi BMW-ja, ampak ne podcenjuj drugih znamk. Nikoli ne veš, kaj ima kdo pod pokrovom.

terryww ::

@dober_dan
se popolnoma strinjam. ko sem se malo o teh stvareh zanimal se nisem mogel načudit kaj vse se da iz "navadnih" mašin naredit in v kakih oblikah ljudje to vgrajujejo v avtomobile. znamka tu nima veze. zraven tega je še tolko drugih faktorjev, ki vplivajo na dinamiko vožnje, ne sam hp.

@black ice
to je stvar pogajanja in kaj prodajalcu ponudiš. 6k za +250hp gre tud danes skoz
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Dober dan ::

Avtor teme bi se moral zjasniti tudi, koliko lahko letno/mesečno vlaga v vozilo. Zagotovo pa več kot 120-140 konjev ne potrebuje in je to vrh glave tako za prehitevanje kot za izživljanje. Zame je mojih 180 konjev še čez glavo. Zagotovo 250+ konjev ne potrebuje, za kaj bi to sploh rabil? Iz razbranega mora vsakemu kapnit, da takšnega avta ne more vzdrževati oz. je to predrag šport, da bi tako star avto s takšnimi karakteristikami in hudo znamko vlačil k hiši, ker si bo samo pamet kupil. Ko pripelješ avto za 5-6k € domov, še ne pomeni da je pa to to. Kaj pa potem še vložek, ki ga takšno vozilo zahteva pred normalno vsakodnevno uporabo? Seveda, treba pa ni.. Ampak potem si za razne probleme kriv sam in ne vozilo..

black ice ::

terryww je izjavil:


@black ice
to je stvar pogajanja in kaj prodajalcu ponudiš. 6k za +250hp gre tud danes skoz


"Skoz' gre" marsikaj. Za ta denar ne boš dobil avta v katerega ne bo potreben precejšen vložek, vsaj tega ranga ne.

drzni86 ::

No, da razčistimo zdaj... Dober dan je kar dobro zadel! Ne išče se avta z 250 HP. od 120 do 140 je čisto dovolj. Trenutno vozim Peugeot 307, 2.0, dizlar. Čisto OK za kar jaz potrebujem, ampak ker se bodo zdaj počasi začele pojavljati različne "starostne hibe" bi mogoče zamenjal za kakšnega mlajšega. Tale je trenutno star dobrih 10 let in ima prevoženih cca 180.000 km.

Blinder ::

Dobiš slavno kio ceed in i30 za ta denar? pa še mogoče celo v garanciji, tako da vsaj vstrajnik pa turbina in injektorji delajo kot morajo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IL_DIAVOLO ::

Golfa 4 dobiš za 5k

Tdi da se razume, tsi sploh ne glej.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

golf 4 za 5k ?
Is this somekind of a joke ? :))
#brezpodpisa

GTX970 ::

Golfi so kot staro vino, bolj je star bolj cena raste.

Dadyy ::

Predlagam ti Mazdo3 l.07-09 za 5000-6500 eur.
Bulletproof motor 1.6 bencin s ketno, 105 konjev, poraba okrog 7 litrov.
LP Damjan

Blinder ::

če ima 1.6 7 litrov porabe bi imel diesel z isto vožnjo 5. 2.5-3€ na 100 km razlike, 600-700€ letno prihranka na gorivu z dieslom zanj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Arctander ::

Renault Megane 1.5 DCI 105 ali 110 KM. Motor je šparovček, od leta 2006 naprej DCI-ji niso več problematični. Vzdrževanje, če se izogibaš pooblaščenega servisa, je poceni. Redni servis na interval 20k km (olje, filtri) pri lokalnem mehaniku pride 110€.

black ice ::

110€ se ti zdi poceni? Ni tako zelo ceneje od uradnega servisa kot se ti mogoče zdi.

Arctander ::

Filter olja Mann 8€
Filter zračni Mann 8€
Filter kabine Mann 25€
Filter nafte Mann 25€
Olje 5 litrov Elf 5w40 30€
Delo 30€
--------------
Skupaj 126€

Tole so cene zadnjega servisa. Tokrat sem menjal tudi filter kabine, sicer bi bilo 111€. Naftni filter se po servisni knjigi menja vsak drugi do tretji interval, vendar ga jaz raje vsakokrat glede na to, da imamo slabšo nafto kot na zahodu.

Egidij88 ::

Mogoče kaj takega?

Bencinarja dobiš ceneje. Drugače pa... treba bo malo več pljunit, ali pa gonit tega peugeota še 5 let. Če menjaš zdaj za avto, ki je 2-3 leta novejši, boš na izgubi s kešom in kaj dosti ne boš na boljšem.

Aston_11 ::

GTX970 je izjavil:

Golfi so kot staro vino, bolj je star bolj cena raste.
Kar precej pada in to hitro. 6 let stari stanejo kot nove Dacie, so pa še vedno bistveno boljši od dač.

theBill ::

terryww je izjavil:

bmw 7, bp visco, 9,5l. načeloma pa ima bmw svoje olje za 400EUR

komentar:
govora je o rabljenih avtomobilih z neko močjo (i.e. ne neki fiat punto, mondeo s 100hp). in pri rabljenih se zna zgoditi, kot se je meni, da je potrebno mejati tudi diske, ne le obloge

Pa dobr, a se ti norca delaš. Človek linka Cruza z 1.6 mašino, ti mu pa o cenah olja in zavor (pa še to dirkalnih, ker obične OEM kvalitete kot so npr. ATE, Textar Pro, Ferodo Premier,... tudi približno ne stanejo toliko) za BMW 7 tu pišeš.

Za to kar on išče je že 2.0 mašina in 150 hp veliko konjev. Nikjer ni napisal da je čapodron ki išče neko staro zjahano nemško ladjo v velikosti Audija A8.

black ice je izjavil:

110€ se ti zdi poceni? Ni tako zelo ceneje od uradnega servisa kot se ti mogoče zdi.

Na servisu ti za tole zaračunajo dve delovni uri (že to znese 80-100 €), pa še olje imajo po zlatarski ceni, tako da tole JE precej ceneje od uradnega sevisa.

stara mama ::

drzni86 je izjavil:


Vzel bi nekaj rabljenega za 5000-6000€ in me zanima kaj bi bila trenutno najboljša izbira. Letno delam nekje 25.000 kilometrov. Ne pridejo v poštev švohejši modeli z 1.2 in podobno. Pomembna mi je seveda tudi čim nižja poraba in cena servisa (menjave delov).

Izbira je jasno samo ena:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Vse drugo ma dražje servise.

M-XXXX ::

Mene za laguno 2.0 pride uradni servis ponavadi pod 200€ (odvisno kaj se menja) pa bo za enega starega kliača samo za delo dajalo 100€?

Aston_11 ::

2004. joke pa še vedno.

hojnikb ::

Klikni na oglas, predlagani avto je 2004 l


Klikni na wikipidijo, dragi moderator, model je iz 1997.

Production 1997-2004 (4.3 million units)


Je pa res, da je letnik izdelave 2004. Ampak to ni nil moj point.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Aston_11 ::

Golf V, ki zgleda kot IV, je na sliki.

hojnikb ::

Se pardoniram, sem bil skor ziher, da gre za IV.
Nevertheless, predrago.

Pa prešov tudi, OP je rekel, da noče 1.2 jajčkov (od česa 2.0 atmosferc dizl ni daleč).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Unknown_001 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Golfa 4 dobiš za 5k

Tdi da se razume, tsi sploh ne glej.


Če dobiš golfa 4 s TSI motorjem pa svaka čast. TSI so novi motorji in z njimi ni nič narobe, le v prvi seriji so mislim da 1.4 litrskim pokale ketne, kar so poštimal dokaj kmalu in na servisih so jih večinoma že vsi menjali v okviru garancije.

Med 5-6k EUR se že golfa 5 dobi, 4 ni vredna več kot 2-3 jurje, pa še to bi bila cena bolj nagnjena na 2 jurja.

Aston_11 je izjavil:

Golf V, ki zgleda kot IV, je na sliki.


Golf 5 in 6 sta eno te isto sranje, sam kar je 6 bolj ko ne pomladitev generalnega izgleda pa z novimi motorji. Še za 7 bi lahko podobno rekel sam je tehnološke razlike že kar dosti (jasno bolje opremljeni modeli).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

AnriK ::

Blinder je izjavil:

pa valda ne stane samo 6500€?

Zgolj za info, ker sem moral. Avto gre v račun za 6k€. Še za 6500€ ga ni prišel noben povohat. Pa čeprav je avto star 3 leta in pol, prva lasntica in ves čas servisiran na pooblaščencu.

Slovenci pač raje kupujejo, previte, zgarane uvožene avte z magičnimi kilometri. Kako že preavijo: "Ovce so zato da se strižejo" :)

lonewolf_ ::

Gledam chevya Cruze, pa me zanima kak so kaj tile avti?

Rabljeni so ravno v mojem budgetu, tja do 5000€. Sicer se km gibljejo od 60k do 130k, razlika v ceni pa je morda okoli 500€. Kaj od tega se bolj splača vzeti? Ker gre za moj prvi avto, do sedaj sem sicer uporabljal corso c 2003, ga bi verjetno tudi zvozil do konca. Punca ima kombilimozino, zato ne rabim večjega avta, če bo v bodoče kak otroški voziček.
So tile cruzi ok ? Pač ja, na netu lahko prebereš svašta. Zanima me mnenje še tukaj. Po obliki bi rad limuzino, kak civic ali pa octavia do 5000€ recimo. Kak teden že gledam po netu, pa nič prav pametnega ne najdem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

crniangeo ::

ga imam, pričakuj veliko porabo :)
je lep, tako znotraj kot zunaj, vendar je slaba stran samo velika rporaba. sam jo imam cca 9 l, vendar me rešuje to da imam precej relacijske voznje. po mestu pa je poraba enormna..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Wimbip ::

Tudi jaz imam Cruza 2011, pa edino kar me moti je da nima pospeškov, sploh v hrib imam občutek, da bi peš hitreje štartal.
Porabo imam 7.5l je pa res da se vsak dan vozim Trebnje-Medvode-Trebnje..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187001 (152014) Spajky
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603125615 (109628) parus
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612498 (10909) Mesar
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026400 (23228) ;-)
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650932 (47813) Matwic

Več podobnih tem