» »

Uber bi vozil tudi tovor

Uber bi vozil tudi tovor

Slo-Tech - Kalifornijsko podjetje Uber, ki je dvignilo ogromno prahu s svojimi storitvami za plačljiv prevoz potnikov, ki so zaradi nelojalne konkurence taksislužbam v mnogo mestih in državah prepovedane, si želi postati prevoznik, ki pokriva vse vrste prevozov ljudi in tovora. Zato so v Hongkongu začeli testiranje nove storitve UberCargo, ki uporabnikom omogoča najem kombijev za prevoz tovora.

Uber je začel svoje storitve ponujati kot UberBlack, kjer je šlo za najem limuzinskih avtomobilov, kar so kasneje dopolnili še z UberX oziroma UberPop (naročanje prevoza s kakršnim koli avtomobilom) in (deljenje prevoza in UberTaxi (naročanje klasičnega avtotaksija, ki ima pogodbo z Uberjem). V spor z oblastmi so prišli povsod, kjer so Uber prepoznali kot nelojalno konkurenco klasičnim taksislužbam, saj ga vozijo neprofesionalni vozniki brez potrebnih licenc.

Uber pa nudi tudi nekaj manj storitev, ki so na voljo zgolj v nekaterih mestih. V New Yorku obstaja UberRush, kjer kurirji na kolesih hitro prevažajo manjše pakete po mestu. V Washingtonu pa nudijo UberEssentials, ki ljudem na dom dostavlja izdelke iz lokalnih supermarketov. UberFresh je na voljo v delu Los Angelesa in omogoča dostavo sveže hrane.

Naslednji korak na poti h končnemu cilju, ki se imenuje UberEverything in pomeni poslanstvo podjetja pokriti vse možnosti transporta, je prevoz tovora. Začeli so v Hongkongu, kjer bo UberCargo doživel ognjeni krst. Osnovna premisa je enaka. Prek aplikacije na pametnem telefonu pozovemo najbližjega prostega voznika s kombijem, da nas pride iskat, pri čemer označimo, kako velike predmete želimo prevažati. Ko kombi pripelje, vanj naložimo tovor, se usedemo zraven (ali pa tudi ne) in se odpeljemo na cilj. Voznika plačamo s kreditno kartico prek Uberja.

Na področju prevoza tovora ima sicer Uber že nekaj konkurence. Storitev dostave že dlje časa preizkuša Google, Amazon pa testira kar avtonomna leteča plovila, DHL pa kvadrokopterje. Uberjeva storitev ni povsem enaka, gre pa v osnovi za reševanje sorodnega problema. V Hongkongu pa obratuje že nekaj podobnih storitev. Lalamove (EasyVan) je ravno minuli teden dobil 10 milijonov dolarjev tveganega kapitala, GoGoVan pa 16,5 milijona dolarjev lani.

24 komentarjev

popster ::

Nekateri pa tole v kokoški že težko čakamo.

PrihajaNodi ::

Amazonove drone tudi, skupaj s quad kopterji...

matijadmin ::

S "prevozi" logistiko šiba tudi tovor (prisame day delivery lahko celo izbiraš med zjutraj, opoldne in popoldne, če sta kraja na prometni poti). Nekaj krat sem že dostavljal komu kaj na poti, ki sem jo sicer imel za opraviti. Za uslugo so me prosili neznanci naključno, ki so z menoj stopili v stik prek prevozi.org spletišča. Fino je, ker običajno lahko sprejmeš "tovor", četudi imaš "poln" avto potnikov. Največ krat je šlo za dokumente (v pismu), enkrat neke načrte ali risbe v tulcu, pa tudi obutev. "Tovor" sem pred pošiljateljem vedno pregledal, da ne bi prevažal česa nedovoljenga (pa tudi, če bi sem to počel v nevednosti in imel št. prejemnika ter pošiljatelja).

Okapi ::

Da ne odpiran nove teme - je kdo uporabljal Uber v Bruslju?

stara mama ::

matijadmin je izjavil:

S "prevozi" logistiko šiba tudi tovor (prisame day delivery lahko celo izbiraš med zjutraj, opoldne in popoldne, če sta kraja na prometni poti). Nekaj krat sem že dostavljal komu kaj na poti, ki sem jo sicer imel za opraviti. Za uslugo so me prosili neznanci naključno, ki so z menoj stopili v stik prek prevozi.org spletišča. Fino je, ker običajno lahko sprejmeš "tovor", četudi imaš "poln" avto potnikov. Največ krat je šlo za dokumente (v pismu), enkrat neke načrte ali risbe v tulcu, pa tudi obutev. "Tovor" sem pred pošiljateljem vedno pregledal, da ne bi prevažal česa nedovoljenga (pa tudi, če bi sem to počel v nevednosti in imel št. prejemnika ter pošiljatelja).

Misliš to, da si objavil prevoz in so te potem prosili če kaj dostaviš al je kaka posebej zadeva za to?
Bi bila drugače super nadgradnja prevoz.org

Sicer pa, vsaka čast uberju in podobnim, zbijajo cene prevozov hkrati pa povečujejo izkoriščenost vsega pleha ki kroži okrog po cestah, da se ne vozi v njih več samo po eden.

SimplyMiha ::

Tu pa tam pa tudi koga posilijo... Uber ne more zagotoviti popolnega nadzora nad "svojimi" taksisti.

zee ::

Okapi je izjavil:

Da ne odpiran nove teme - je kdo uporabljal Uber v Bruslju?


Uporabil Uber v Lizboni, Kuala Lumpurju in Singapurju. Brez pripomb.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

3p ::

Nelojalna konkurenca in utaja davkov kot poslovni model? Klik in še en klik. iNeoliberalizem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

GTX970 ::

3p
Saj "tax problems" imajo vse renomirane svetovne korporacije, vključno z Applom.
S tem da gre pri njih za nekja več nul v cifrah.

mihec87 ::

SimplyMiha je izjavil:

Tu pa tam pa tudi koga posilijo... Uber ne more zagotoviti popolnega nadzora nad "svojimi" taksisti.

Navaden taksist pa ne more posilit?

SimplyMiha ::

Gre takoj v zapor. Uber taksist pa se lahko ponikne in se prijavi pod drugim imenom.

Lejte, komu boste zaupali paket z 2000€ vrednimi računalniškimi deli? Neznancu, ki se prostovoljno javi za prevoz? Ali profesionalni kurirski službi?

m0LN4r ::

Misliš to, da si objavil prevoz in so te potem prosili če kaj dostaviš al je kaka posebej zadeva za to?
Bi bila drugače super nadgradnja prevoz.org

Sem že peljal eno kišto v MB in en Pasuš na Dunaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GTX970 ::

SimplyMiha
Ali profesionalni kurirski službi?

Tipa GLS/DPD/TNT nesposobnežev na minimalcu :)) ali PS, ko imajo poleti npr najetih en kup študentov, in še vedno pišejo na liste (zadnji dinozaver) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

SimplyMiha ::

Pod profesionalno ne štejem šalabajzerskih firm.

GTX970 ::

Katere so te profesionalne službe ?

SimplyMiha ::

UPS.

stb ::

SimplyMiha je izjavil:


Lejte, komu boste zaupali paket z 2000€ vrednimi računalniškimi deli? Neznancu, ki se prostovoljno javi za prevoz? Ali profesionalni kurirski službi?

johanblond ::

stara mama je izjavil:

Misliš to, da si objavil prevoz in so te potem prosili če kaj dostaviš al je kaka posebej zadeva za to?
Bi bila drugače super nadgradnja prevoz.org


Objavil prevoz (oseb), so me samo kontaktirali, če imam kaj prostora v prtljažniku in če sem malo fleksibilen glede dostave tovora (itak je bil prevzem in oddaja na poti), tako da sem prevzel brez problemov.

Ja, če bom jaz želel kdaj imeti mednarodni osebni prevoz, pa ravno ne bo ravno paleta, bom preveril prevozi.org.

matijadmin ::

stara mama je izjavil:

matijadmin je izjavil:

S "prevozi" logistiko šiba tudi tovor (prisame day delivery lahko celo izbiraš med zjutraj, opoldne in popoldne, če sta kraja na prometni poti). Nekaj krat sem že dostavljal komu kaj na poti, ki sem jo sicer imel za opraviti. Za uslugo so me prosili neznanci naključno, ki so z menoj stopili v stik prek prevozi.org spletišča. Fino je, ker običajno lahko sprejmeš "tovor", četudi imaš "poln" avto potnikov. Največ krat je šlo za dokumente (v pismu), enkrat neke načrte ali risbe v tulcu, pa tudi obutev. "Tovor" sem pred pošiljateljem vedno pregledal, da ne bi prevažal česa nedovoljenga (pa tudi, če bi sem to počel v nevednosti in imel št. prejemnika ter pošiljatelja).

Misliš to, da si objavil prevoz in so te potem prosili če kaj dostaviš al je kaka posebej zadeva za to?
Bi bila drugače super nadgradnja prevoz.org

Točno tako.

Hude nadgradnje pa ne rabiš, samo boolean spremenljivko (sprejemaš blago za dostavo z vrednostjo da ali ne).

stara mama je izjavil:


Sicer pa, vsaka čast uberju in podobnim, zbijajo cene prevozov hkrati pa povečujejo izkoriščenost vsega pleha ki kroži okrog po cestah, da se ne vozi v njih več samo po eden.

...:TOMI:... ::

Tole je pa "über" uporabno.

Mnogo kombijev, avtov, kamionov gre v isto smer in so tudi na pol prazni...
Tomi

matijadmin ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tole je pa "über" uporabno.

Mnogo kombijev, avtov, kamionov gre v isto smer in so tudi na pol prazni...


Pošta in kurirske službe naj se razmnožujejo, dobesedno. Mi bomo pa (dampinško) skrbeli za ekologijo. In svojo denarnico.

...:TOMI:... ::

Pošta in dostavne službe imajo veliko dela. Nič kaj slabo jim ne gre.
Tomi

matijadmin ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pošta in dostavne službe imajo veliko dela. Nič kaj slabo jim ne gre.


Ne pravim tega.

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Da ne odpiran nove teme - je kdo uporabljal Uber v Bruslju?

Bom kar sam sebi odgovoril. Deluje odlično. Iz centra Bruslja do letališča je recimo 19 evrov, kar je pol manj kot z rednim taksijem. Če se peljeta dva, je cena praktično enaka kot če greš z vlakom (karta pride 8,5 evra).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber: ljudje s skoraj prazno baterijo pripravljeni plačati več (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6419807 (14483) Markoff
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215941 (13394) nekikr
»

Tudi Italija prepovedala Uber (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16356220 (45568) Glugy
»

Uber v Nemčiji prepovedan (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
24568785 (56970) hotwheels
»

Uber v Nemčiji dosegel manjšo zmago

Oddelek: Novice / Ostale najave
3813535 (11843) AndrejO

Več podobnih tem