» »

Evtanazija

Evtanazija

Temo vidijo: vsi
««
13 / 26
»»

GregiB ::

Vajenc je izjavil:

Evtanazija je medicinska pomoč pri umiranju ali medicinska pomoč pri samomoru. (wiki)


Če že navajaš Wikipedijo kot vir, daj taisto definicijo najdi na anleški wikipediji, ki ločuje eno od drugega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

PaX_MaN ::

Ye olde SSKJ pravi: evtanazíja -e ž (i?) med. pospešitev smrti iz usmiljenja: obsojati, zagovarjati evtanazijo ?
Tkoda uresnic ne gre za vprašanje dovoljenja pacienta (in da je evtanazija že sam odklop aparatur za ohranjanje življenja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

sheeshkar ::

PaX_MaN je izjavil:

Ye olde SSKJ pravi: evtanazíja -e ž (i?) med. pospešitev smrti iz usmiljenja: obsojati, zagovarjati evtanazijo ?
Tkoda uresnic ne gre za vprašanje dovoljenja pacienta (in da je evtanazija že sam odklop aparatur za ohranjanje življenja).

In kaj ima izjemno skopa slovnična definicija besede v slovenskem jeziku sploh veze z argumenti za ali proti evtanaziji?

GregiB ::

sheeshkar je izjavil:

In kaj ima izjemno skopa slovnična definicija besede v slovenskem jeziku sploh veze z argumenti za ali proti evtanaziji?


sarcasm/on Kaj ni SSKJ glavna študijska literatura na medicinskem faksu? sarcasm/off
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vajenc ::

GregiB je izjavil:

Če že navajaš Wikipedijo kot vir, daj taisto definicijo najdi na anleški wikipediji, ki ločuje eno od drugega...

To je stvar sementike. Pri nas pomeni evtanazija pospešitev smrti iz usmiljenja, medtem, ko za samomor ob zdravniški pomoči nimamo svojega termina. Slovenska zakonodaja ne pozna ne evtanazije ne samomora ob zdravniški pomoči. Termin izvira iz staro grške besede, ki je pomenila lepo oz. lahko smrt. Zaradi vsega naštetega je po slovensko dovolj korektno, če enačiš evtanazijo s samomorom z zdravniško pomočjo. Upam, da bo šank sedaj pomirjen.

GregiB je izjavil:

sarcasm/on Kaj ni SSKJ glavna študijska literatura na medicinskem faksu? sarcasm/off

Naš medicinski slovar pravi takole: evtanazíja -e ž pospešenje smrti z opustitvijo določenih načinov zdravljenja, posegov ali medicinskih postopkov, da bi se trpečemu, neozdravljivemu bolniku skrajšalo trpljenje prim. opustitev zdravstvene pomoči. Torej povsem nekaj tretjega, ker uradne evtanazije ali asistence pri samomoru naša zakonodaja ne dopušča.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Vajenc ::

Slovenci smo po javnomnenjski raziskavi ZA evtanazijo (oz. karkoli si že predstavljamo pod tem imenom).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

OutOfTheBox ::

9 Junija bo referendum o evtanaziji. Vprašanje bo:

Ali se za to, da se sprejme zakon, ki bo urejal pravico do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja?


Kakšna so vaša mnenja?

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

9 Junija bo referendum o evtanaziji. Vprašanje bo:

Ali se za to, da se sprejme zakon, ki bo urejal pravico do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja?


Kakšna so vaša mnenja?

Jaz sem proti. Samomorov je preveč tudi brez tega. Kdor hoče končati življenje, za to, ne potrebuje žegna psihopatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

OutOfTheBox ::

Gre se za ljudi, ki so na smrt bolni in s tem samo skrajšajo čas trpljenja. Ali danes ali pa čez dva meseca. Ni to da bo šel lahko vsak na evtanazijo.

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Gre se za ljudi, ki so na smrt bolni in s tem samo skrajšajo čas trpljenja. Ali danes ali pa čez dva meseca. Ni to da bo šel lahko vsak na evtanazijo.

Popolnoma razumem, ampak bolan je lahko tudi 20 letnik. Psihično. In se odloči, da to dejanje za katerega nima jajc, prestavi na tistega, ki naj bi življenja reševal.
Zakaj bi od nekoga zahtevali, da postane morilec. Sicer ne spremljam dosti, a če se ne motim, zdravniki niso navdušeni.
Bi ti sprejel to delo odrešitelja? Naj se zmenijo med sabo tisti, kateri so v zgodbo vpleteni, pa naj oni triger potegnejo. Familijo, frendi, tisti, ki se jim smili. Kaj jaz vem....vse to lahko brez referenduma, ker se tudi je in verjetno se še.
Še enkrat. Ne moreš izglasovali, da bo nekdo ubijal, če ubijati noče. To je moj Point.
Sem pa prepričan, da se bo tudi med doktorji našlo mnogo psihopatov, ki bi radi gledali kako lesk izginja iz oči ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

mtosev ::

Jaz bom glasoval za.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Slopek ::

mtosev je izjavil:

Jaz bom glasoval za.

Bi bil pripravljen tudi vzeti življenje?

tikitoki ::

Si ti pripravljen nepopisno trpeti kaksno leto, ker drugi mislijo, da je tako prav?

OutOfTheBox ::

Slopek je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom glasoval za.

Bi bil pripravljen tudi vzeti življenje?


Če bo glasoval "DA" potem bi verjetno bil pripravljen vzeti svoje življenje. Noben drugi ga sicer ne bo, ker je to pomoč pri končanju življenja, kar pomeni da te drugi ne "ubije", ampak ti samo prinese zadevo, ki jo potem ti spiješ in zaspiš.

Mislim da tisti ki bodo glasovali proti, sploh ne vejo kaj to pomeni.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Jaz sem za.

Ampak bi zakompliciral do amena. Ne vem pa če ja trenutna vlada tega sposobna.

Raje bi sicer videl, da se več naredi na paleativni oskrbi, hospicu in še kako drugo stvar je po moje bolje prej porihtat. To je samo bližnjica naše vlade kako opraviti čimhitreje. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Slopek je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom glasoval za.

Bi bil pripravljen tudi vzeti življenje?


Če bo glasoval "DA" potem bi verjetno bil pripravljen vzeti svoje življenje. Noben drugi ga sicer ne bo, ker je to pomoč pri končanju življenja, kar pomeni da te drugi ne "ubije", ampak ti samo prinese zadevo, ki jo potem ti spiješ in zaspiš.

Mislim da tisti ki bodo glasovali proti, sploh ne vejo kaj to pomeni.

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

111111111111 ::

Slopek je izjavil:

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.

Prenašanje odgovornosti. SAmo za to gre. Da si lahko umijejo roke, nekdo drug si jih pa naj umaže.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

OutOfTheBox ::

Slopek je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Slopek je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom glasoval za.

Bi bil pripravljen tudi vzeti življenje?


Če bo glasoval "DA" potem bi verjetno bil pripravljen vzeti svoje življenje. Noben drugi ga sicer ne bo, ker je to pomoč pri končanju življenja, kar pomeni da te drugi ne "ubije", ampak ti samo prinese zadevo, ki jo potem ti spiješ in zaspiš.

Mislim da tisti ki bodo glasovali proti, sploh ne vejo kaj to pomeni.

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.


Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne?


Zakaj pa ti ne obkrožiš "DA", bo lažje?

Slopek ::

111111111111 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.

Prenašanje odgovornosti. SAmo za to gre. Da si lahko umijejo roke, nekdo drug si jih pa naj umaže.

To sem napisal že zgoraj, ja.
Kako lahko na referendumu iz zdravnikov narediš morilce? Naj delo opravijo sami. Sploh ne vidim problema. Sredstev za to res ni težko dobit, jajca, to je pa drugo.

OutOfTheBox ::

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Slopek je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Slopek je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom glasoval za.

Bi bil pripravljen tudi vzeti življenje?


Če bo glasoval "DA" potem bi verjetno bil pripravljen vzeti svoje življenje. Noben drugi ga sicer ne bo, ker je to pomoč pri končanju življenja, kar pomeni da te drugi ne "ubije", ampak ti samo prinese zadevo, ki jo potem ti spiješ in zaspiš.

Mislim da tisti ki bodo glasovali proti, sploh ne vejo kaj to pomeni.

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.


Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne?


Zakaj pa ti ne obkrožiš "DA", bo lažje?

Kaj bo lažje? Da bo strup nalili tisti, ki tega noče storiti?
Pa nažri se strupa stari. Kaj me briga. Jaz ga bom, svojega, ko pride čas. Ne bom pa tega ZAKONSKO zahteval od nekoga.

OutOfTheBox ::

;((

Pa nažri se strupa stari.


Bi se, ampak ni prosto dostopen na trgu.

Zgodovina sprememb…

IMBB ::

Ugovor vesti za zdravnike je predviden v predlogu zakona, tako da je to mlatenje prazne slame.

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?

Gledal enkrat posnetke iz Švice?
Pravim, da so to vprašanja, ki se ne tičejo politike in če zdravniki tega nočejo izvajati, je referendum brezpredmeten.
Vse to se da brez njih. Končati življenje, ali ga vzeti.
Doktorji naj se ukvarjajo z reševanjem težav za tiste z ki bodo živeli. Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.
Vsak lahko kupi strup, tabletke....kaj jaz vem? Pa ni neka umetnost končati življenje, razen če se ne moreš premikati pa to. Če ti pa sin al pa frend pomaga, pa sploh ne bi smel biti težav.
Zdravniki naj zdravijo, tako, kot to pravi ime.

IMBB ::

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IMBB ()

Scaramouche3 ::

Zelo podobno kot Suicide by Cop! Nekoga prisiliš v to da drugi pritisne sprožilec, problem je da bi se potem ko je uzakonjeno lahko zelo hitro izkoriščalo, veliko ljudi bi hoteli da nekdo prej gre da se dobi bajta, zdravnik lahko napiše fake prognozo in terminira pacijenta!

IMBB ::

Scaramouche3 je izjavil:

Zelo podobno kot Suicide by Cop! Nekoga prisiliš v to da drugi pritisne sprožilec, problem je da bi se potem ko je uzakonjeno lahko zelo hitro izkoriščalo, veliko ljudi bi hoteli da nekdo prej gre da se dobi bajta, zdravnik lahko napiše fake prognozo in terminira pacijenta!


Nekateri pa imajo radi, da se vleče penzija čimldje, čeprav prejemnik sam ne bi več, včasih celo smrt prikrijejo. dvorezen meč.

Slopek ::

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

IMBB ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.


Nekateri ja, nekateri ne in izbira bo omogočena preko ugovora vesti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

Slopek ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Sori za izbris.
Sem vseeno proti. To se bo izrodilo in umirali bodo psihično bolni 20 letniki, ki se bodo naveličali življenja.
Pa Fak folk. Ne moreš uzakonit umora, pod nobenim pogojem. To se bo izrodilo, da bo hudo.

IMBB ::

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Slopek ::

IMBB je izjavil:

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Zakaj bi potem odvračal od nečesa, kar zdaj ni treba? Potem bi bil in odvračanje.....pa kaj hočeš s tem sploh povedat?
Res ne razumem? No, ali pa vedno bolj. Gre dejansko za prelaganje neke odgovornosti in s tem bi ogrozilo mladi rod. Vi bi pa mehanizem odvračanja. Pa meni se povrača.
Pa še noben star ni preživel starosti. Bolezen to čudežno pospeši. Obstajajo pa že od vedno mehanizmi, kot praviš, ki to boostajo. Busterček je že uveden izraz, ki je še kako primeren za dosego cilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

IMBB ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Zakaj bi potem odvračal od nečesa, kar zdaj ni treba??


Kako ni treba, če se že zdaj se odvrača ljudi/mladostnike od samomora? S spodbudo je OK, ne pa s prisilo in prepovedmi. V neakaterih situacijah je samomor nepotreben in pretiran, v nekaterih pa upravičen, logičen in razumljiv. Kako ne razumeš, da ne gre vsega skupaj tiščati na silo in uveljavljati s prisilo in prepovedmi?

IMBB ::

Slopek je izjavil:


Pa še noben star ni preživel starosti.


To ne, je pa masikdo po nepotrebnem trpel hude muke do konca.

c3p0 ::

Da ne pridemo na kanadski model, kjer se 20 letniki v depresiji lahko odločijo za evtanazijo, ali jo komu celo priporočijo.

Pri sposobnosti naše politike in razpadlega zdravstvenega sistema se bat za zlorabe ni, zagotovo bodo.

Bodo morali malo boljše predstavit način, na katerega se bodo lotili problematike, kot le "si za ali proti?", da bom podprl zadevo, čeprav sem za v strogo določenih primerih.

GregiB ::

Hipokriti smo.... namreč... družba soglaša s tem, da lahko pacient zavrne zdravljenje, ki (vsaj po njegovem mnenju) zgolj podaljšuje agonijo in neizogibno smrt. S tem dovolimo in provolimo, da pacient zabrede v nepredstavljive muke in je v nekem momentu že tako prepojen s pain-killerji, da je v bistvu že rastlina, ki čaka na smrt. Da bi mu pa dovolili odločitev, da ko bo prišlo tako daleč, da "kvalitete življenja" ne bo več, samo še muka, s katero tudi pride do nezmožnosti samodestrukcije, da bi mu pa tu pomagali... to pa ne...
Absolutno bom za... Namreč, ni me strah smrti oz. umreti... me je pa strah umiranja... Pa ne filozofsko gledano (umiramo od rojstva) ampak tistega dela... aktivnega umiranja. Ko ugasne še zadnji smisel živeti... In vsako orodje, ki mi je lahko na razpolago, da samo-odločem o tem, kdaj se vdam in neham "boriti"m ker nima več smisla (glej zgoraj), je več, kot dobrodošlo.
Kar pa se zdravniškega ugovora vesti tiče... strinjam se, naj tisti, ki ga peče vest, tega ne počne, a če bo veljal družben konsenz, da je humana pomoč pri humani smrti dober in sprejemljiv proces, koristen za kvaliteto (konca) življenja, bo dovolj razumnih zdravnikov, ki bodo to sprejeli in pripravljeni pomagat... V končni fazi že obstajajo v državah, kjer je pravica do evtanazije in/ali asistiranega samomora uzakonjena. Zanimivo, da smo se v veterini to že zdavnaj zedinili...
Kar pa se tiče zlorab... v 2022 je od 330K smrti v Kanadi, ki ima najbolj lax in širokogrudno evtanazijsko zakonodajo, bilo 13K (daleč največ odkar imajo legalizirano evtanazijo) asistiranih. 4%, 2x toliko, kot v Belgiji in >4x toliko, kot v ostalih državah z evtanazijo... Kje so poročila o zlorabah?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slopek ::

c3p0 je izjavil:


Bodo morali malo boljše predstavit način, na katerega se bodo lotili problematike, kot le "si za ali proti?", da bom podprl zadevo, čeprav sem za v strogo določenih primerih.

Se strinjam. To je to.
Ampak, ko enkrat odpreš ta vrata, jih bo težko zapreti, pa čeprav bodo skozi uhajali tudi taki, ki ne bi smeli. Samo to je moja skrb pri tem.
Kdo bo torej odločal o smislu življenja nekoga drugega? Kdo bo rekel, ti pa greš lahko "počivat"? Nihče ne more imeti te moči, niti te pravice odrekat nekomu drugemu, al kako? Moja glava pravi, da se to ne bo dobro končalo. Ni smiselno, da se o tem sploh odloča, ker za stare, umirajoče, bi moralo biti poskrbljeno in olajšano, za vse ostale, pa to ne bi smela biti neka URADNA, ZAKONSKA, odločitev, ki jo lahko uveljavljaš, kadarkoli se pač odločiš.

Utk ::

Kje so poročila o zlorabah?

2 metra pod zemljo.

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...
Sej za ekonomijo in vse ostale je to lahko dobro, ampak kaj če boste vi v taki situaciji, ko sicer ne bo neke koristi več od vas, ampak vseeno ne bi še ravno hoteli it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mtosev ::

Jaz se spomnim mojega očeta, ki je imel raka. Bil je v hudih bolečinah preden je umrl. Niti iz WC školjke se ni mogel brez pomoči vstati. Smo že pisali v Švico, da bi lahko tam dobil evtanazijo pa je pred tem umrl. Težko je bilo gledati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Slopek ::

mtosev je izjavil:

Jaz se spomnim mojega očeta, ki je imel raka. Bil je v hudih bolečinah preden je umrl. Niti iz WC školjke se ni mogel brez pomoči vstati. Smo že pisali v Švico, da bi lahko tam dobil evtanazijo pa je pred tem umrl. Težko je bilo gledati.

Vse to jaz popolnoma razumem, ampak zakaj bi čakal na državo? Zato ker vse to uredi? Dobava prave stekleničke? Je problem samo v tem? Pravim, da ljudje smo res iznajdljiva bitja. Najprej smo se rojevali samo na en način, zdaj na več. Umirali smo pa vedno zelo zanimivo, ker človeška domišljija ne pozna meja, pravijo.

GregiB ::

Slopek je izjavil:

Kdo bo torej odločal o smislu življenja nekoga drugega? Kdo bo rekel, ti pa greš lahko "počivat"?


??? Ja sam boš o tem odločil... ne bo "nekoga drugega". Jaz bom rekel, da bi šel počivat pod kakšnimi pogoji... Obtajala pa bo seveda zdravniška, etična in/ali še kakšna druga komisija, ki bo kompetentno in strokovno ocenila, ali so moje želje glede na stadij umiranja upravičene... Where's the problem? "Kaj pa če" scenariji so straw man argumenti...
Sicer pa, v rodni grüdi je prepovedano evtanazirati zdrave živali, ki niso gojene za prehrano... zakaj bi drugače veljalo za ljudi?

Utk je izjavil:

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...


To se dogaja že sedaj, brez pravice do evtanazije ali PAS (physician-assisted suicide). Pogoltni in pohlepni svojci dajo že zdaj svojim premožnejšim prednikom vedet, da komaj čakajo, da jih pobere. Seveda se zgodi, da le ti pritiskom podležejo in vzamejo "usodo" v svoje roke... A prosim za kakršnokoli študijo, ki priča o tem, koliko je bilo v državah z PAS in evtanazijo primerov, kjer so svojci nagovarjali prednike, da gredo v asistirano smrt (in so to dejansko storili ob odobritvi zdravniških in drugih komisij).

Slopek je izjavil:

Vse to jaz popolnoma razumem, ampak zakaj bi čakal na državo?

Veliko razlogov... Zato, ker marsikdo nima več moči sam zadeve sprovesti, "ko pride čas" in lahko le še nemočno trpi do neizogibnega, bridkega in nepredstavljivo bolečega konca. Zato, ker je asistiran PAS ali evtanazija bolj humana, tako za pacienta, kot za svojce. Zato, ker marsikdo želi imeti poleg opcij za samodestrukcijo tudi to možnost. etc, etc...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Webmojster ::

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.

OutOfTheBox ::

Slopek je izjavil:

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Sori za izbris.
Sem vseeno proti. To se bo izrodilo in umirali bodo psihično bolni 20 letniki, ki se bodo naveličali življenja.
Pa Fak folk. Ne moreš uzakonit umora, pod nobenim pogojem. To se bo izrodilo, da bo hudo.


Še enkrat, ti ne veš kako te stvari potekajo. Za to se ustvari posebna komisija, ki odloča ali se bo človeku pri končanju življenja pomagalo. To ni EN človek (samo ti), ali dva človeka (ti in zdravnik), to so ljudje ki rečejo DA ali NE na podlagi trenutne situacije. Če so rešitve, to nikoli ne gre skoz. To gre skoz samo za ljudi, ki TRPIJO od bolečin in je smrt neizbežna.

Noben 20 letnik ki ni fizično na SMRT bolan ne bo šel skoz komisijo. Mentalne probleme se rešuje drugje, ne s strupom.

Tole bo padlo ker folk ne šteka kako zadeva deluje ;(( in mi hočemo bit druga švica lol.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Webmojster je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.
Obstaja, če se ne motim, uporablja 100% dušik. Zaspiš brez nelagodja v ~10 sekundah.

Ampak ko si tako na koncu, večina sama tega ne more storiti. Zato bi morala biti legalizirana asistenca in nadzor.

Nikakor ne razumem nasprotnikov. Kaj ima opt-in evtanaziji povezave z njimi? Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

OutOfTheBox ::

Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.


Dokler sami niso v isti situaciji.

Drgač sem gledal starega fotra umirat, mel je raka na črevesju ki se je potem razširil povsod. To ga je trgalo od znotraj, nepopisne bolečine,.. kričal naj se to konča čimprej. Zadnje 2 meseca je bilo hudo, so pa bile bolečine prisotne že dost prej.

Skratka če ne doživiš kakšen pekel umirajoči ljudje dajo skoz, ne verjameš. Ljudje ki so proti temu so ali:

- egoisti
- nimajo pojma kaj tile ljudje doživljajo

Ironija je da to bojo lahk sami potrebovali. Argumenti, da bo folk to zlorabljal so bullshit, ni variante da bo fizično zdravega človeka komisija spustila skoz. Drugače pa povprečen človek, tudi če je na smrt bolan, upa do zadnjega da se bo zlizal (tudi star fotr je to upal), do zadnjih nekaj dni ko je ugotovil da dejansko nima šans.

Ne verjamem da bi blo več kot 20 - 40 primerov letno za to.

Zgodovina sprememb…

mn ::

energetik je izjavil:

Webmojster je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.
Obstaja, če se ne motim, uporablja 100% dušik. Zaspiš brez nelagodja v ~10 sekundah.

Ampak ko si tako na koncu, večina sama tega ne more storiti. Zato bi morala biti legalizirana asistenca in nadzor.

Nikakor ne razumem nasprotnikov. Kaj ima opt-in evtanaziji povezave z njimi? Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.


Jaz bom obkrožil NE, ker je vprašanje preveč open ended. Ne podpisujem "blank checks".

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.

Trenutno referendumsko vprašanje pa ne omenja nič od tega, zato bo moj odgovor NE.

OutOfTheBox ::

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.


Tako sistem deluje povsod kjer je evtanazija omogočena. Ne verjamem da bi bilo tukaj kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

mn ::

OutOfTheBox je izjavil:

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.


Tako sistem deluje povsod kjer je evtanazija omogočena. Ne verjamem da bi bilo tukaj kaj drugače.


Potem naj pa to tudi vključijo v referendumsko vprašanje - da bomo vedeli o čem točno glasujemo!

Trenutni vladi definitivno ne zaupam NIČ, karkoli izglasujemo ne bodo sposobni nič izvesti do konca, prejšnja vlada pa roko na srce ni bila kaj dosti boljša, so sicer dejansko bili sposobni kaj izvesti, samo dostikrat bi bilo bolje da ne bi bili.

OutOfTheBox ::

Škoda je samo zato ker je sedaj ena izmed redkih in zgodovinskih priložnosti v Sloveniji. Od desnih ali desno sredniskih tega nikoli ne boš upal pričakovat. Če to ne gre danes skoz (s konopljo je podobna zadeva, čeprav če že moram izbirat raje vidim da gre ta referendum o končanju življenja skoz), potem še naslednjih 50 let ne bo nič in smo stopili korak nazaj.

Potem naj pa to tudi vključijo v referendumsko vprašanje - da bomo vedeli o čem točno glasujemo!


Karkoli vključiš noter v vprašanje je lahko izjemno subjektivnega pomena. To da napišejo "...pod pogojem ostre regulacije", še ne pomeni da bo regulacija dejansko ostra kot si ti predstavljaš da bo, plus da se tudi to na koncu izvaja. Ampak če pogledamo dejstva, države ki imajo evtanazijo uzakonjeno imajo strogo regulacijo glede tega.


A vaših domačih živali, noben še ni dal evtanizirat, pa gledate kako umirajo na obroke?

Zgodovina sprememb…

IMBB ::

Utk je izjavil:

Kje so poročila o zlorabah?

2 metra pod zemljo.

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...
Sej za ekonomijo in vse ostale je to lahko dobro, ampak kaj če boste vi v taki situaciji, ko sicer ne bo neke koristi več od vas, ampak vseeno ne bi še ravno hoteli it.


Je res lahko pritisk v to smer. Z druge strani je pa tudi pritisk, ker trpeči je odlična molzna krava za dohtarje, farmacevte, šarlatane, župnike, kakšne svojce, ki del penzije poberejo, tudi z vztrajanjem in trpljenjem se generira $$$ za določene interesne skupine.
««
13 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija da ali ne?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1339686 (7126) solatko
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161949 (1622) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31558881 (54244) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6416893 (15256) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401106107 (98905) Pyr0Beast

Več podobnih tem