» »

Evtanazija

Evtanazija

««
6 / 15
»»

Barakuda1 ::

"Vsekakor verjamem in te številke zgolj dokazujejo, da je to tema, ki jo je potrebno čimprej urediti tudi drugje."

če res vrjameš, da na letni ravni toliko ljudi neznosno trpi, in to tako da se tega trpljenja in muk ne da zmanjšati na znosno mero, potem lahko rečem samo eno. Pri njih je tako medicina, da ne govorim o paliativni oskrbi, nekje na ravni zgodnjega srednjega veka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

jype ::

Barakuda1> problem je v tem, da praksa kaže, da s tem ko "ščitiš" željo po smrti manjšine, z veliko vrjetnostjo, ki je že skoraj 1/1 oropaš večino paliativne oskrbe.

To je res izključno v primeru, da _nihče noče_ paliativne oskrbe.

Barakuda1> Jah, pa ni...sej v tem je problem. Evtanazija na Nizozemskem predstavlja kar 3% vseh smrti njihovih državljanov.

Z medicinskim in tehnološkim napredkom bosta evtanazija in samomor skupaj počasi postala 100% vseh smrti.

Barakuda1> če res vrjameš, da na letni ravni toliko ljudi neznosno trpi, in to tako da se tega trpljenja in muk ne da zmanjšati na znosno mero, potem lahko rečem samo eno. Pri njih je tako medicijan, da ne govorim o aliativni oskrbi, nekje na ravni zgodnjega srednjega veka.

Če res verjameš, da si vsi neznosno želijo živet, potem te moram obvestiti, da se motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mn ::

problem je v tem, da praksa kaže, da s tem ko "ščitiš" željo po smrti manjšine, z veliko vrjetnostjo, ki je že skoraj 1/1 oropaš večino paliativne oskrbe.


Pravzaprav med tema dvema opcijama NI vzročne povezave.

Jah, pa ni...sej v tem je problem. Evtanazija na Nizozemskem predstavlja kar 3% vseh smrti njihovih državljanov.


Ja in kaj potem. Jaz v tem ne vidim problema.

Pa kakor je bilo tudi že povedano. Če je Nizozemska zakonodaja pomanjkljiva naredimo boljšo.

Barakuda1 ::

"Če res verjameš, da si vsi neznosno želijo živet, potem te moram obvestiti, da se motiš."

Že ves čas ti dopovedujem, da je tvoj problem če hočeš narediti siuicid. Fentaj se, če ti ni več do življenja. sam ne ustvatjat pogojev in klime, kjer bodo pobijali tudi tiste, ki tega ne želijo.

mn ::

Pri njih je tako medicina, da ne govorim o paliativni oskrbi, nekje na ravni zgodnjega srednjega veka.


Daj ti malce razloži od kje dobivaš te podatke. Zakaj bi bila paliativna oskrba na Nizozemskem na ravni srednjega veka. Od kje ti podatek, da se da vedno preprečiti muke takšnim bolnikom. Ker meni so zdravniki razložili drugače.

SimplyMiha ::

reader je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Dobro, ti bom pojasnil.


Tvoje pojasnilo ni vredno pol kozarca postane vode. Rakavi starčki in DU v istem stavku?! Priporočam ti, da nehaš parafrazirat in podajat popolnoma neprimerne spine, ker tvojemu pogledu na evtanazijo prejkone škodijo kot pa koristijo, obenem pa precej povedo o tebi samem.

Edini argument, ki je takorekoč valid in ga priznavam, je strah pred zlorabami in morebitni namerni ali nenamerni pritisk na pacientovo odločitev. Zaradi tega je zadeva vsekakor zelo občutljiva in mora biti rešena primerno. Vendar si točno zaradi tega še toliko bolj zasluži, da jo obravnavamo in rešimo odgovorno ter čimbolj omejimo možnost zlorab, ne pa da streljamo kretenizme tipa "ti's pa za zažiganje 70-letnih babic!".

V razmerah, ko nekdo zaradi zares zajebanih okoliščin želi končat svoje življenje in pri tem žal potrebuje pomoč ljudi okoli sebe, takšni konstrukti zgolj škodijo. Takšnemu človeku se pomaga, ne pa da se ga takorekoč žali s takšnimi idiotskimi poenostavitvami.


Jaz drugače vidim ta problem. Evtanazijo vidim kot simptom bolezenskega stanja družbe, ki se noče več ukvarjati s starčki in jim zato omogoča "dostojen izhod" pod krinko olajšanja trpljenja. Za bolnike, ki umirajo v mukah, ne rečem nič, vendar večina zahtev evtanazije prihaja od psihično trpečih ljudi, katere so najbližji odločili v hiralnico in jih obiščejo samo še parkrat na mesec, pa še takrat gledajo na uro. Živijo v okolju, ki jim ne nudi nobene motivacije do življenja.

Na eni strani imamo ljudi, ki umirajo v prehudih bolečinah, na drugi pa ljudi, ki iščejo "lahek" izhod iz brezupnega položaja. Pogosto po evtanaziji sprašujejo zgolj iz želje po pozornosti - ljudje se začno sukat okrog njih in jih začno prepričevat, da tako hudo vendarle ni! Tipično prelaganje odgovornosti.

mn ::

Fentaj se, če ti ni več do življenja. sam ne ustvatjat pogojev in klime, kjer bodo pobijali tudi tiste, ki tega ne želijo.


Zato bi jaz zahteval, da nihče drug ne more tega odobriti zame. Jaz sem edina oseba, ki ima to pravico. Ni potrebna popolna prepoved.

jype ::

Barakuda1> pobijali tudi tiste, ki tega ne želijo.

Kdo pa pravi, da vsaka oblika pravne ureditve evtanazije to omogoči?

Barakuda1 ::

"Daj ti malce razloži od kje dobivaš te podatke. Zakaj bi bila paliativna oskrba na Nizozemskem na ravni srednjega veka. Od kje ti podatek, da se da vedno preprečiti muke takšnim bolnikom. Ker meni so zdravniki razložili drugače."

teh podkov je na netu kolikor hočeš. Celo največji zagovorniki evtanazije ne oporekajo tem podatkom in priznavajo da je to problem. Najdeš pa te podatke tudi v integralnem tekstu akademika J. Trontelja, katerega del tega teksta sem tukaj tudi objavil.
Poleg tega dvomim, da so ti kaj takega razlagali zdravniki (razen če niso bili sami zagovorniki evtanazije)
Veš, v družini sem imel kar nekaj primerov, ko smo se srečevali s to problematiko, zato dobro vem, kako je s tem, brez da bi mi nekdo tretji pripovedoval.

mn ::

Jaz drugače vidim ta problem. Evtanazijo vidim kot simptom bolezenskega stanja družbe, ki se noče več ukvarjati s starčki in jim zato omogoča "dostojen izhod" pod krinko olajšanja trpljenja. Za bolnike, ki umirajo v mukah, ne rečem nič, vendar večina zahtev evtanazije prihaja od psihično trpečih ljudi, katere so najbližji odločili v hiralnico in jih obiščejo samo še parkrat na mesec, pa še takrat gledajo na uro. Živijo v okolju, ki jim ne nudi nobene motivacije do življenja.


Ampak ti preprečuješ pomoč tudi tistim, ki umirajo v mukah. Poleg tega, od kje ti podatki da večina zahtevkov prihaja od "psihično trpečih ljudi". Daj številke in vire!

jype ::

SimplyMiha> Evtanazijo vidim kot simptom bolezenskega stanja družbe

Mislim, da to že kaže na to, da potrebuješ najmanj psihološko oskrbo.

Se sploh zavedaš, da so pred dobrimi šestdeset leti še vedno obstajali ljudje, ki so gradili hiše brez kopalnic, ker je imeti kopalnico v hiši greh?

Barakuda1 ::

"Kdo pa pravi, da vsaka oblika pravne ureditve evtanazije to omogoči?"

Razsvetli me, katera do sedaj ni.

mn ::

Veš, v družini sem imel kar nekaj primerov, ko smo se srečevali s to problematiko, zato dobro vem, kako je s tem, brez da bi mi nekdo tretji pripovedoval.


Tudi jaz. Evtanazija ni bila nikoli sploh omenjena. Tudi če bi bila zakonita ne bi prišla v poštev. Si pa želim, da če bom jaz kdaj v takšnem položaju, da bom imel možnost odločitve.

jype ::

Barakuda1> teh podkov je na netu kolikor hočeš.

Ja, ampak ti podatki so nepomembni, ker so tako slabi. Edino, kar nas skrbi, so podatki o tem, koliko primerov je takšnih, ko bi ljudje iz objektivnih razlogov radi umrli, pa ne morejo, ker fizično niso zmožni izvesti samomora, evtanazirat jih pa ni dovoljeno nikomur, v nobenem primeru.

Barakuda1> Razsvetli me, katera do sedaj ni.

Tista, ki sem jo jaz predlagal.

Barakuda1> Veš, v družini sem imel kar nekaj primerov, ko smo se srečevali s to problematiko, zato dobro vem, kako je s tem, brez da bi mi nekdo tretji pripovedoval.

Jaz tudi, zato mi ne moreš razlagat, da je evtanazija nekaj, česar si nihče ne želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gogyto ::

Barakuda1 je izjavil:

"Vsekakor verjamem in te številke zgolj dokazujejo, da je to tema, ki jo je potrebno čimprej urediti tudi drugje."

če res vrjameš, da na letni ravni toliko ljudi neznosno trpi, in to tako da se tega trpljenja in muk ne da zmanjšati na znosno mero, potem lahko rečem samo eno. Pri njih je tako medicina, da ne govorim o paliativni oskrbi, nekje na ravni zgodnjega srednjega veka.


Jah, ne vem. 3000 ljudi na letni ravni se meni ne zdi velika številka. Glede na število vseh obolelih, recimo.
In spet - kot že omenjeno - z boljšo zakonodajo kot na Nizozemskem se da verjetno zelo specifično določit, kdaj, kako in kdo lahko dobi evtanazijo. Načeloma sam verjamem, da je človek v osnovi še vedno žival, ki si želi živeti in ne umreti...;)

Barakuda1 ::

"Jaz tudi, zato mi ne moreš razlagat, da je evtanazija nekaj, česar si nihče ne želi."

Pustivo to, da je stavek iztrgan iz koncepa, ter tako dobi drug pomen.
Pa dajva po tvoje če hočeš.
Kdo pa si je želel v tvojem primeru evtanazijo?
A ti in še nekateri tvoji svojci, ker ste težko prenašali obveznosti, ki so nastale z bolnikom v hiši?
Al si je to želel bolnik, pa je dokonca upal in čakal, da bo vendarle kaj boljše...skratka, ni imel jajc, da nardi suicid, ko je imel še to možnost

sheeshkar ::

Edini dober argument proti evtanaziji, ki ga vidim jaz, je možnost zlorabe. Vendar zlorabe se dogajajo že danes in se bi dogajale tudi v najboljšem možnem sistemu, kjer bi evtanazija bila legalizirana. Tako kot se dogajajo zlorabe pri policiji, vojski, sodstvu oziroma na kateremkoli področju, ki ga je ustvaril človek.

Nevem, kako je področje evtanazije urejeno na Nizozemskem in seveda obstaja možnost, da so zakoni napisani preveč ohlapno in dopuščajo preveliko število zlorab. Ne razumem pa, zakaj bi to bil argument proti evtanaziji na splošno. Morebitna slaba zakonodaja (če sploh je, ker je ne poznam) neke države, ki si je upala poseči na neko novo področje še ne pomeni, da bi zato morala evtanazija ostati prepovedana tudi drugje. Kvejčemu se lahko kaj naučimo in to naredimo bolje.

Ima še kdo kakšen dober predlog, kako bi potencialne zlorabe zmanjšali na minimum? Sam sem svojega (nedodelanega in daleč od popolnega) podal v svojem prejšnjem prispevku.

Barakuda1 ::

sheeshkar

Jaz sem svoj predlog (kompromisen) podal...vendar nekateri tudi s tem niso zadovoljni. Oni terjajo vse...pravzaprav vse, kar bo v skladu z njihovo željo. To pa dvomim, da je ravno sprejmljiva opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

GregiB ::

Barakuda1 je izjavil:

Vprašanje zagovornikom evtanazije.

... mar res mislite in vrjamete da
- je najmanj 1.000 oseb trpelo neznosne bolečine, ki se jih ni dalo blažiti do znosne mere

Da... znosnost bolečine je subjektiven pojem...

Barakuda1 je izjavil:

ter
da si je teh 1.000 oseb ultimativno želelo umreti, pa tega niso mogli storiti sami?

Ne, to pa ne verjamem... Amapak, dajmo pogledat, kakšne možnosti samomora so mi, kot državljanu RS na razpolago?!
- Glavo si ne morem razstreliti, ker nimam strelnega orožja in ga legalno tudi ne morem pridobiti. Pa zadeva je sorazmerno umazana, obstaja tudi možnost neuspeha (imam v soseščini rožico, ki je že pred leti zgrešil cilj)...
- Obešanje... boli... nekako nebi... Too physical
- Skok s stolpnice... hmmm, boli, traja, messy
- Pod vlak... traja, boli, messy, pa še vozne rede zjebe...
- ....

Evo, verjetno bi v neizhodni situaciji iskal najmanj bolečo varianto in verjamem, da bi to bila strokovno izvedena evtanazija... Ampak ne... bolje, da iz sebe naredim 80kg faširanga...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gogyto ::

SimplyMiha je izjavil:





Jaz drugače vidim ta problem. Evtanazijo vidim kot simptom bolezenskega stanja družbe, ki se noče več ukvarjati s starčki in jim zato omogoča "dostojen izhod" pod krinko olajšanja trpljenja. Za bolnike, ki umirajo v mukah, ne rečem nič, vendar večina zahtev evtanazije prihaja od psihično trpečih ljudi, katere so najbližji odločili v hiralnico in jih obiščejo samo še parkrat na mesec, pa še takrat gledajo na uro. Živijo v okolju, ki jim ne nudi nobene motivacije do življenja.

Na eni strani imamo ljudi, ki umirajo v prehudih bolečinah, na drugi pa ljudi, ki iščejo "lahek" izhod iz brezupnega položaja. Pogosto po evtanaziji sprašujejo zgolj iz želje po pozornosti - ljudje se začno sukat okrog njih in jih začno prepričevat, da tako hudo vendarle ni! Tipično prelaganje odgovornosti.


Ne glej tako plastično in poenostavljeno na zadevo. Da ne rečem populistično. Nihče ni omenjal malone da gas celic in 'tuširanja' v stilu naci taborišč. :) Za informacijo - neozdravljivi in v strašnih bolečinah so tudi mladi ljudje. In kot rečeno - vsaj TE tvoje strahove se da enostavno izničit z zakonom, ki recimo določa, da tega tvojega starčka lahko evtanazira dohtar zgolj če ima diagnozo, ki mu predvideva smrt v bolečinah in ČE sam podpiše...

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Na eni strani imamo ljudi, ki umirajo v prehudih bolečinah, na drugi pa ljudi, ki iščejo "lahek" izhod iz brezupnega položaja. Pogosto po evtanaziji sprašujejo zgolj iz želje po pozornosti - ljudje se začno sukat okrog njih in jih začno prepričevat, da tako hudo vendarle ni! Tipično prelaganje odgovornosti.


OK. Ampak še vedno ne vem, kaj ima vse to pravzaprav z našim problemom?

Kot sem rekel, praktično edini zadržek je lahko zgolj strah pred zlorabami. Nič od tega, kar si naštel, ni povezano s tem.

jype ::

Barakuda1> Kdo pa si je želel v tvojem primeru evtanazijo?
Barakuda1> A ti in še nekateri tvoji svojci, ker ste težko prenašali obveznosti, ki so nastale z bolnikom v hiši?
Barakuda1> Al si je to želel bolnik, pa je dokonca upal in čakal, da bo vendarle kaj boljše...skratka, ni imel jajc, da nardi suicid, ko je imel še to možnost

A je treba bit žaljiv?

Pri nas je bilo točno tako, da je pred poslabšanjem demence jasno izrazil željo, da se ga "likvidira", ko bo njegova osebnost izginila - pa to ni beseda, ki bi si jo jaz izmislil.

No, potem je še skoraj štiri leta močno zadrogiran živel z neko žensko, ki je ni poznal, s katero je prej bil več kot 50 let poročen in je skrbela zanj. Po nasvetu psihiatrov smo ji rekli "snažilka". Ves čas je spraševal po sorodnikih, ki so umrli že med vojno. Ni bilo prijetno, vsekakor pa ni šlo za družinskega člana, ampak nekoga drugega, čeprav v istem telesu. Pa ključavnico na omari za orožje je bilo treba zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Jaz nočem ne umetne kome in ne palativne oskrbe, ko bom stareši prosim spuštujte mojo željo in me uspavajte, takoj ko bom v stadijo, ki sem ga podpisal pri notarju danes.
Problem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

"Nihče ni omenjal malone da gas celic in 'tuširanja' v stilu naci taborišč"

jah...skor smo blizu tega...v obdobju 5 let, so Nizozemci s pomočjo evtanazije "pospravli" okoli 20.000 oseb.
če to zate ni številka, ki bi morala skrbeti, potem pa tudi ne vem kaj je.

SimplyMiha ::

Gogyto je izjavil:

Ne glej tako plastično in poenostavljeno na zadevo. Da ne rečem populistično. Nihče ni omenjal malone da gas celic in 'tuširanja' v stilu naci taborišč. :) Za informacijo - neozdravljivi in v strašnih bolečinah so tudi mladi ljudje. In kot rečeno - vsaj TE tvoje strahove se da enostavno izničit z zakonom, ki recimo določa, da tega tvojega starčka lahko evtanazira dohtar zgolj če ima diagnozo, ki mu predvideva smrt v bolečinah in ČE sam podpiše...


Opravka imam z betežnimi starejšimi občani, vsak dan gledam njihovo stisko, pa gledam preveč plastično in poenostavljeno? No, mogoče preveč generaliziram, vendar zanemarjanje ljudi, ki so nas vzgojili in podpirali, ostaja dejstvo.

stjan ::

Čudno prečudni ljudje capljajo po deželici gnili.

Počasi dobivam občutek, da si bom moral nabaviti orožje, vsaj avtomatsko puško za obrambo, tako ogroženega se počutim.

Na eni strani name prežijo teroristi, pedofili, zdravniki bi me radi pokončali, ali pa še kdo drug. :(

V tej temi se je zašlo v neke skrajnosti, namesto da bi se posvetili bistvenemu vprašanju :

Čigavo je moje življenje?

Ali o svojem življenju lahko vsak samostojno odloča?, ali pa obstajajo neke višje sile v podobi cerkve in politikov, ki odločajo o naših življenjih.

Ko bomo sprejeli odločitev, da je življenje človeka njegovo lastno in o njem samostojno odloča, tudi problema evtanazije ne bo več. Zakaj človek danes ne sme odločati o tem kdaj in kako bo umrl?
Nekateri bi prepovedali samomore, čeprav je za nekatere to edini izhod iz tega ponorelega sveta. Zakaj pojmujemo samomor kot nekaj nedopustnega, nemoralnega itd.. ? Zakaj nebi človeku, ki si ne želi več živeti omogočili dostojno smrt?

jype ::

Barakuda1> če to zate ni številka, ki bi morala skrbeti, potem pa tudi ne vem kaj je.

Ni. Veliko več jih je v tem času umrlo "naravne smrti" in odločiti se, da sam končaš svoje življenje pod svojimi pogoji, ni niti nenavadno, niti narobe.

Barakuda1 ::

stjan
...a si ti prepričan, da nisi zgrešil teme.
V tej temi praktično nisem naletel na nobenega, ki nasprotuje samomoru...ti si prvi.

"Ni. Veliko več jih je v tem času umrlo "naravne smrti" in odločiti se, da sam končaš svoje življenje pod svojimi pogoji, ni niti nenavadno, niti narobe."

A ti zdaj zavestno provociraš...al nam poskušaš dopovedat, da bi bilo še najbolj smotrno pobit vse neozdravljivo bolane, dementne, ostarele in nemočne...skratka vse, ki so dela nezmožni in ni pričakovati, da več kdaj bodo.
če je to agenda tvojega zavzemanja ...pol ne vem, kaj si sploh še lahko poveva:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

m0LN4r ::

Dodajam babica mi je rekla, da nekoč si bistveno hitreje umrl doma. Nisi umiral par let in par mescev, kot je to danes trend. To je bila izjema.

Prišla je zima, prvi večji minus in je dedke pa babice zvečer pobralo. 3 mesce pred tem pa je bil še na bratvi.

m0LN4r je izjavil:

Jaz nočem ne umetne kome in ne palativne oskrbe, ko bom stareši prosim spuštujte mojo željo in me uspavajte, takoj ko bom v stadijo, ki sem ga podpisal pri notarju danes.
Problem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Barakuda1> A ti zdaj zavestno provociraš...al nam poskušaš dopovedat, da bi bilo še najbolj smotrno pobit vse neozdravljivo bolane, dementne, ostarele in nemočne...skratka vse, ki so dela nezmožni in ni pričakovati, da več kdaj bodo.

Poskušam vam dopovedat, da bi bilo najbolj smotrno pobit _VSE_, ki si tega dolgoročno, konsistentno in pri polni zavesti želijo (plus tiste, ki so si, dokler so bili tega še sposobni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Podčrtaj želijo, ker generalno izpuščajo tole. Pa še sami so rekli, da spoštujejo željo o odločitvi o lastnem življenju...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Ko boste nasprotniki evtanazije/prostovoljnega samomora opazovali kako se bolnik v zadnjem stadiju raka utopi v lastnih tekočinah, potem si boste mogoče premislili.

Ampak večina tukaj je mladih presrancev, z malo izkrivljenih pogledov na življenske procese in samo naravo.

Sam za info, to zgleda kot waterboarding v Abu Grajbu. Nič kaj fajn ... Sam bi se hitro odločil za kako "močnejšo" injekcijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Barakuda1 ::

jype

zmeraj teže se znebim občutka, da je pri tebi poudarke na pobit _VSE_, ki ne delijo tvojega mnenja in pogleda na življenje, starost in smrt.
pravzaprav, če to dosežeš, bodo tvojo zahrtevo celo brez problema uzakonli >:D

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:

"Nihče ni omenjal malone da gas celic in 'tuširanja' v stilu naci taborišč"

jah...skor smo blizu tega...v obdobju 5 let, so Nizozemci s pomočjo evtanazije "pospravli" okoli 20.000 oseb.
če to zate ni številka, ki bi morala skrbeti, potem pa tudi ne vem kaj je.


3 % smrti na Nizozemskem? Pa verjetno je odstotek višji, zaradi tujcev. Meni se ne zdi velik odstotek. Pa zakaj je treba v trezno debato vpeljevati čustveno nabita "pospravljanja"?

Barakuda1 ::

"Sam bi se hitro odločil za kako "močnejšo" injekcijo."

Sej tega ti nihče ne brani...sam če si to želiš, nard to sam...to je vse.

jype ::

Barakuda1> zmeraj teže se znebim občutka, da je pri tebi poudarke na pobit _VSE_, ki ne delijo tvojega mnenja in pogleda na življenje, starost in smrt.

Meni je vseeno, kakšen občutek imaš ti - jaz zagovarjam pravico do odločanja o lastnem življenju tudi takrat, ko je človek tako bolan, da si ga ne more več sam vzet.

m0LN4r ::

E vidiš ni videl tega, moti ga samo prvi del:
ki si tega dolgoročno, konsistentno in pri polni zavesti želijo (plus tiste, ki so si, dokler so bili tega še sposobni).
in tega
ko je človek tako bolan, da si ga ne more več sam vzet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

"3 % smrti na Nizozemskem? Pa verjetno je odstotek višji, zaradi tujcev"

Ne, 3 % predstavljajo smrti državljanov Nizozemske. Tujci v to niso všteti.
Zato pa opozarjam na to številko.
Mimogrede. Pred legalizacijo je bil ta odstotek bistveno nižji in sicer 0,8 %.
Pri tem pa je upoštevati, da je bil tudi ta odstotek visok, ker Nizozemci kljub temu da evtanazija (še) ni bila legalizirana, niso preganjali zdravnikov, ki so jo kljub nelegalnosti izvajali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

m0LN4r ::

Če imam jaz željo za evtanazijo mi je čisto vseeno ali je legalno ali ne. Umrl bom. Bi ba bilo fajn da bi bilo, da sestra ne dobi kazni za brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

"ko je človek tako bolan, da si ga ne more več sam vzet."

Bi bil pa to nardil, ko je še lahko. Enako velja za tiste, ki si že dolgo želijo. Kaj še čakajo.

"Bi ba bilo fajn da bi bilo, da sestra ne dobi kazni za brezveze."
Fentaj se sam...in sestra za to ne bo kaznovana...vrjem...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

m0LN4r ::

Zakaj jemlješ samo tiste par besedic iz konteksta, katere ti ravno pašejo?

Probaj takole:
Ki si tega dolgoročno, konsistentno in pri polni zavesti želijo (plus tiste, ki so si, dokler so bili tega še sposobni)
plus to
ko je človek tako bolan, da si ga ne more več sam vzet.

Probaj razumeti kot celota. Od _ki_ pa do _vzet._

Bi bil pa to nardil, ko je še lahko. Enako velja za tiste, ki si že dolgo želijo. Kaj še čakajo.

E vidiš spet se vtikaš v željo drugega o lastnem življenju.
Ti si še hujši, kot zlorabitelji, ker vsiljuješ svoje mišljenje o lastnem življenju nekomu drugemu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Barakuda1> Bi bil pa to nardil, ko je še lahko. Enako velja za tiste, ki si že dolgo želijo. Kaj še čakajo.

Če bi jaz bil podobno neolikan bi zdaj trdil, da ti hočeš samo povzročiti val samomorov in da ti je vseeno za človeška življenja, pa ne bom.

Bom napisal, da si verjetno samo omejen, pa ne razumeš, zakaj je ljudem v stiski kot rešitev predlagati samomor ena najbolj abotnih reči, ki jih lahko izjaviš.

zmaugy ::

A se zagovorniki zavedajo, da pričakujejo, da bo nekdo zaradi njih moral vzeti človeško življenje?

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:


Ne, 3 % predstavljajo smrti državljanov Nizozemske. Tujci v to niso všteti.
Zato pa opozarjam na to številko.
Mimogrede. Pred legalizacijo je bil ta odstotek bistveno nižji in sicer 0,8 %.
Pri tem pa je upoštevati, da je bil tudi ta odstotek visok, ker Nizozemci kljub temu da evtanazija (še) ni bila legalizirana, niso preganjali zdravnikov, ki so jo kljub nelegalnosti izvajali.


Ok, brez tujcev. Še vedno se mi odstotek ne zdi visok.

Barakuda1 ::

"zakaj je ljudem v stiski kot rešitev predlagati samomor ena najbolj abotnih reči, ki jih lahko izjaviš."

To jim tud pod razno ne bi predlagal. Res pa je, da ne bi temu nasprotoval, če bi se tako odločili.

Da pa sem tle (v nekaterih zadnjih prispevkih) bil morda preveč srkastičen in ciničen, bo pa vrjetno držalo. razlog pa je v tem, ker mi takšni kot si ti (ker si to pač oni želijo zase), vsiljujejo nek družbeni model, ki je za družbo, oziroma večino lahko izjemno nevaren.
Ko postane legalizirano ubijanje družbeno sprejemljiva praksa, se moramo bati vsi...tudi tisti, ki si evtanazije (za razliko od tebe in tebi podobnih) želijo

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:


Ko postane legalizirano ubijanje družbeno sprejemljiva praksa, se moramo bati vsi...tudi tisti, ki si evtanazije (za razliko od tebe in tebi podobnih) želijo


Je že. Francoskim policajem vsi ploskajo.

stjan ::

Kako se naj sam fentam, če mi tega družba ne omogoči?

S čim? Na kakšen način?

Ali nebi bilo boljše da se nekomu, ki se želi "fentati" to omogoči z injekcijo, namesto da ta uporabi štrik, pištolo, se pelje po napačnem cestnem pasu, ali pa s kupom razstreliva gre v parlament.

Ali lahko človek v Sloveniji legalno izvrši samomor ?
Kje lahko človek v Sloveniji legalno kupi kakšno mešanico, ki si jo bo vbrizgal v žilo in zaspal?

Niti samomora ne toleriramo, kaj šele da bi sprejemali evtanazijo kot nekaj, s čim bomo pomagali ljudem.

Vse je vprašanje človekovih pravic in svoboščin.

m0LN4r ::

Sej pa nebo legalizirano ubijanje, ampak to, da lahko IZBIRAŠ o tem. MFG.

Če se pa zameriš kakemu dohtorju danes, pa te bo spakiral tudi že zdaj, pa ne skrbi nihče nebo vedel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Barakuda1 ::

"Ok, brez tujcev. Še vedno se mi odstotek ne zdi visok."

??? Kdaj se bo pa tebi zdel visok...a takrat ko bo več kot 50 - 60 - 70 % popolacije evtanizirane...al kdaj je zate tista meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:

"Ok, brez tujcev. Še vedno se mi odstotek ne zdi visok."

??? Kdaj se bo pa tebi zdel visok...a takrat ko bo več kot 50 - 60 - 70 % popolacije evtanizirane...al kdaj je zate tista meja.


Brez podatka o tem, kolikšen odstotek umre v bolečinah brez možnosti ozdravitve je težko ocenit.
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija da ali ne?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1337589 (5029) solatko
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161777 (1450) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31554295 (49658) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415146 (13509) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401101663 (94461) Pyr0Beast

Več podobnih tem