» »

Formula 1 2015

Formula 1 2015

««
48 / 69
»»

billy ::

Saj nisem mislil, da bi se na dirki dogajale nesreče, ampak da bi pač moral merc zaradi tega ubrati bolj konzervativen pristop, kar bi pomenilo da bi moralo "šparati" in ne bi bili več tako superiorni, druge ekipe pa recimo ne bi rabile, ker so praviloma bolj prijazne do gum...

btw, avtor veveričjega streama je pred nekaj minutami izjavil:

viz0uk: This might be the last season i do the stream . We will see

Upam da najdemo kakšne nove vire, meni so načeloma FPji bolj zanimivi za spremljat, kot recimo qualy, ker se izve več tehnikalij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

BT52 ::

billy je izjavil:

Saj nisem mislil, da bi se na dirki dogajale nesreče, ampak da bi pač moral merc zaradi tega ubrati bolj konzervativen pristop, kar bi pomenilo da bi moralo "šparati" in ne bi bili več tako superiorni, druge ekipe pa recimo ne bi rabile, ker so praviloma bolj prijazne do gum...


Noted. In razumljivo.

btw, avtor veveričjega streama je pred nekaj minutami izjavil:

viz0uk: This might be the last season i do the stream . We will see


Maš številne opcije. Po novem opažam, da dajejo posnete streme dirk, FP-jev tudi na YT. Z lahkoto jh je najti. POtme so tukaj ACE stremi, torrenti, TV itd.

Upam da najdemo kakšne nove vire, meni so načeloma FPji bolj zanimivi za spremljat, kot recimo qualy, ker se izve več tehnikalij.


Če te tehnikalije resno zanimajo se prijavi na F1T forum, pa boš imel dobro dozo informacij o posodobitvah, težavah, govoricah itd.

win64 ::

BT52 je izjavil:


Drugače Ted pravi, da so porabili te 3 tokene predvsem na področju ICE-ja (motor z notranjim izgorevanjem). To se pravi so bojda naredili spremembe na batih, izgorevalni komori, ter glavi motorja. Skratka podobno, kot je storil Ferrari v Kanadi. Seveda pa te spremembe moraš, kot natančno in postopoma preverit in analizirat. Zato bodo po govoricah tudi pokasirali malce več kazni za to dirko. Teoretično bi lahko odprli po več sklopov. Potem bi imeli pač tistih 70 mest kazni, katerih prevežki se po novem več ne kaznujejo in pač v vsakem primeru štartali na Manorjem.


izračunanih 105 mest bosta pokasirala :)
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3292...

billy ::

Ma kdo ok stream za qualy, od veverce mi vse šteka...ni treba da je HD, samo da ni laga ni zatikanja

MaterVola ::

Meni veverica dela BP, v HD.

billy ::

direkt link, ker mi niti strani več ne odpre...?

innerspace ::

Real Stream United - link
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PrimozR ::

Čak, na RTVSLO bo dejansko posnetek, ki naj bi se začel ob treh, ampak še kar masirajo atletiko? Niso resni...

TribesMan ::

Kaka polomija Ferrarija... O_o

Pa tudi pol sekunde prednosti Hamiltona, Rosbergu je še kr dobro kazalo na koncu Q2, potem pa pol sekunde...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ttommy ::

Mater jim na SLO- sem prišel z morja in hotel gledati F1 pa vidim atletiko...
Pol sem pa na RTL zadnje sekunde Q3 videl. Kje je pa Kimi?
Gamer

b3D_950 ::

ttommy je izjavil:

Kje je pa Kimi?


http://www.formula1.com/content/fom-web...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Super Sonic ::

The BBC found out that Honda's engine upgrade is indeed working, but that the nature of the circuit at Spa-Francorchamps is such that the car finds itself with 0% ERS power halfway through the lap.
Kriza.

Ferrari enako; se mi je zdelo že po tretjem treningu, da bodo tam nekje okoli 1:48+, za MB sem vedel, da bo šel pod 1:48s, samo da bodo šli pa tako nizko si pa verjetno tudi Lauda ni mislil, ko je debelo pogledal Hamiltonov čas.

Jasno, race craft pri MBju zna bit bistveno bolj počasen in predstavljam si, da bo dirka dosti bolj zanimiva.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Tole še:


Bojda je De Jong brez prask in dobre volje v Medic centru...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TribesMan ::

Ufff... dobro da je cel.

Fernando bi reku: "All the time you have to leave a space. OK?"
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MaterVola ::

Vetel zmaga. :)

Sicer pa, uff nesreča. Upam, da ima vse prste cele.

connel ::

RedBull hoče/je prekinil pogodbo z Renaultom, slednji noče sprejeti prekinitve - http://t.co/A8SVLFYkJs (članek v nemščini, žal).

Jst ::

Meni je tisti HD stream, ki je bil na squirrel strani delal od 13 in nekaj minut do zadnjega dela kvalifikacij. Potem je pa prekinjalo, tako da zadnjih 10 minut nisem videl nič. Sem moral pogledati na live timing (ki ga danes nisem spremljal). Šele potem sem videl primerjavi Ham vs. Ros, ki so jo prikazali na Sky: Rosberg je prvi del zvozil hitreje, potem je pa Ham v drugi tretjini in do konca kroga nabral ogromno prednost.

Upam, da bo jutri veveričin stream delal brez problema.


---

Glede ACE playerja. Ko ga zaženeš in vpišeš ContentID, se spodaj v taskbaru pojavi ikona, ki, če greš z miško gor, prikaže DL, UP in Helping. Zanima me, zakaj imam vedno samo par KB Uploada, ko bi lahko imel pol mega. Ter kaj pomeni "Helping". Koliko ljudi streama k tebi?

Je potrebno poskrbeti za eksplicitno odprt port?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TribesMan ::

Kakšne obremenitve so na gumah skozi Eau Rouge:

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Alonso museum visit:

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Super Sonic ::

Tribes -> Pierre Gasly bi rabil eno okol ušes; je pa tudi res, da ga morda ni videl, ker je bila njegova linija in je šel ven po apex in je hotel furat svoj ego oz. si delat plac.

Red Bull bo pomoje kar šel na MB motorje, je pa vprašanje kaj bodo dobili. B-spec sigurno, na oko bi rekel da bo to ena večjih napak RedBulla. Prepričan namreč sem, da bo Renault v doglednem času ven ruknil konkurenčen PU. Imajo ogromno tokenov in se ne zaletavajo, vzporedno vodijo tudi Imorjev program, ipd. Skratka zelo analitično in mislim si, da bodo zraven.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TribesMan ::

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Super Sonic ::

Kakšne obremenitve so na gumah skozi Eau Rouge:

En filing imam, da bo jutri še veselica s temi gumami. Tudi zelo agresivne zmesi so pripeljali v SPA.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TribesMan ::

Če ne bo dežja in bo tako vroče kot je že cel vikend bo prvi stint s polnim tankom žurka.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Super Sonic ::

Sicer je nehvaležno, ampak kaže na manjše plohe med dirko jutri...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

connel ::

Super Sonic je izjavil:

Tribes -> Pierre Gasly bi rabil eno okol ušes; je pa tudi res, da ga morda ni videl, ker je bila njegova linija in je šel ven po apex in je hotel furat svoj ego oz. si delat plac.

Red Bull bo pomoje kar šel na MB motorje, je pa vprašanje kaj bodo dobili. B-spec sigurno, na oko bi rekel da bo to ena večjih napak RedBulla. Prepričan namreč sem, da bo Renault v doglednem času ven ruknil konkurenčen PU. Imajo ogromno tokenov in se ne zaletavajo, vzporedno vodijo tudi Imorjev program, ipd. Skratka zelo analitično in mislim si, da bodo zraven.


Glede na izjave vodilnih v tovarni (bil prispevek na Sky - ogled tovarne) vsa moštva dobijo popolnoma enake motorje, po njegovi izjavi je tudi precej lažje slediti sestavnim delom, bil kar zanimiv ogled.

Super Sonic ::

Ja mehansko ne verjamem, da so razlike, ker se jim "ne splača" posebi štancat B-spec, v programski kodi pa so lahko ogromne razlike. Pa tudi tu lahko pride do "sive cone", ker pač enostavno ne poveš določenih stvari ali pa ne dostaviš najnovejših posodobitev vsem naekrat in je effekt enak. Pa še največja težava: koncept MBja je zgrajen okoli motorja, pri ostalih je pa obratno. V koncept pade motor.

Edini haklc je, da MB kot moštvo dela veliko napak (vsaj letos). Imajo relativno majhno prednost odnosno na razliko v materialu. RedBull je iz tega stališča precej bolj "opasan", tako, da jaz bi jim dobavljal B-spec.:)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PrimozR ::

TribesMan je izjavil:

Kakšne obremenitve so na gumah skozi Eau Rouge:


Tole bi bilo pa čist awsm videti ultra slow motion posnetek. Trailing edge zadnje gume zgleda kot da bi valovil zaradi zračnih vrtincev, podobno, kot se to dogaja pri dragsterjih. Sam pomojem je bil bolj kak udarec četrt obrata prej.

billy ::

Kakšne so kaj trenutne napovedi za vreme, se obeta kaj ali bo spet dull dirka?

roCkY ::

Glede na modele bodo danes padavine po dirki med 18 in 20 uro. Lokalnih belgijskih napovedi nisem iskal. Ni verjetnosti za dež popoldne.

Edino ponoven slab štart Mercedesa bi naredil dirko za vrh zanimivo.

win64 ::

TribesMan je izjavil:

Alonso museum visit:


Če je kdo opazil med prispevkom, Fernando govori tudi o tem da bo poizkusil v naslednjih 3 letih osvojiti prvenstvo.
Ne bo še šel tako hitro, kljub trenutnemu stanju dirkalnika.

Sriple Tix ::

Zdajle so imeli fantje v GP3 neznansko srečo, da odletelo Bosakovo kolo ni koga zadelo v glavo in se ni ponovila tragedija izpred let, ko je na ta način umrl sin legendarnega Johna Surteesa, Henry :(



Drugačen zorni kot od 17. sekunde.


Brands Hatch 2009, Formula2

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Je škoda mislit o zanimivi dirki,ker ma Marcedes preveliko prednost,tud če bi kdo od njih slabo štartal je tukaj dolga ravnica v kateri bodo šli zlahka skoz.Tukaj je lahk samo zanimivo,če se bo Vetel lahko naprej prebil.Dežja ne bo.

Super Sonic ::

Smrt Surteersa je res grozna, dostikrat se ob vsaki nesreči spomnim na njo. Taki vikendi, ki se začnejo s pokom gume pri 300 km/h brez vzroka imajo vedno nekaj v sebi.

Kar se pa tiče De Jonga jo vendarle ni odnesel nedolžno, štiriurna operacija hrbta in počeno 6 vretence. Zna se zgoditi marsikaj, tudi slabega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Kimi bo šel še dve mesti nazaj zaradi kazni:
http://www.f1fanatic.co.uk/2015/08/23/f...

Je pa včeraj rekel Alonso, da bi McLaren moral torto naročit ob rekordni kazni za oba dirkača ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Jst ::

Ima kdo kakšen stream, ki dela brez prekinjanja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TribesMan ::

O bad...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Hehe, Grosjean :D Cestitke za 3. mesto :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Gone in 1 second:

https://streamable.com/hutw
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Super Sonic ::

Tudi Ferrarijeva inženirska falanga, ki letos opravlja res odlično svoje delo, se občasno igra bogove. Tole dans je bilo sam WTF ko sem slišal team radio.

Sicer pa nič novega. Williams svojo razstresenostjo kaže tudi malo širše, res dobra dirka za Lotus in kar nekaj okvar. Vse ostalo... Nič novega. Več kot očitno je, da bo Ferrari tudi v Monzi tenko piskal...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

win64 ::

1. 3/4 dirke imet iste gume je zelo veliko tveganje. Lahko bi 5-10 krogov prej šel na mehke gume in bi lahko ujel grosjeana in bi imel mirno dirko.
Tako, pa tudi če bi gume zdržale, so velike možnosti, da bi ga Grosjean prehitel na progi.
2. A je kdo opazil, kako je Vettel praktično v vsakem krogu šel z vsemi gumami preko črte v enem izmed ovinkov? Kazni pa nobene..
3. Tako na oko mislim, da je Renault malo poštimal motor in se približal Ferrariju. Recimo Kvyat je kar švignil mimo Raikonena. Morda pa je samo imel bolj sveže gume.

PrimozR ::

Ma, če bi gume zdržale, bi Vettel pomojem zdržal, razen če bi imel res veliko bolj znaten dropoff v teh zadnjih dveh krogih. Ampak v ovinkih je Vettel v bistvu še imel prednost, torej bi IMO šlo.

Je bil pa tudi meni totalen WTF tisti radio klic, da bodo ostali zunaj. Koliko je bil Grosjean takrat zadaj?

Ma, veliko ljudi je vozilo čez črto. Pomojem je bil problem, da če kaznujejo enega, kaznujejo vse :)

Kvyat je pa pomojem s frišnimi (en krog starimi, če se prav spomnim) gumami verjetno bolje odpeljal La Source in Eau Rouge ter tako na Kemmel prinesel precej več hitrosti. Plus DRS pa to, morda še dodaten boost.

McClane ::

Vettel je po moje zadnje kroge zaradi Grosjeana vozil preveč agresivno, sploh čez Eau Rouge, kjer je kar posekal robnik.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Sriple Tix ::

Kaznovati moraš samo prvega, ki se ne drži pravil in nihče več ne bo tega (nalašč) počel. Lep primer je bil letošnji Silverstone, kjer so končno upoštevali lastna pravila.
... ampak, ker je F1 vse bolj show in vse manj šport, potem velja tudi http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3081... ali http://www.grandprixtimes.com/news/disp...

win64 ::

Po videnem bi rekel, da je Grosjean večji del proge pridobival in največ izgubil v zadnji šikani, ko se je prav videlo koliko prej je Vettel začel pospeševat iz tega ovinka. Tam je pridobil toliko, da se mu Grosjean ni mogel približati in pripraviti napad na Eau Rouge ravnini. Vendar je Vettel v tem ovinku agresivno zaviral, krog pred eksplozijo mu je prav tam pri zaviranju blokiralo gumo.

Saj vem, da bi morali marsikoga še kaznovat. Čudno mi je, ker so komisarji na nekaterih dirkah pikolovski, na drugih pa je praktično dovoljeno vse. Poleg tega so dali dodatne robnike ravno zaradi takih situaciji. Sicer so jih odstranili zaradi varnosti, ampak je to omehčalo komisarje?

Torej je Kvyat imel sveže gume. Poleg Raikonena je prehitel potem še Masso in Pereza za končno 5 mesto. Očiten dober stint.

Whiting: "Circuits are designed so that going off track should always be slower - or at least not faster." Sicer lanska izjava, vendar koga farba s takimi izjavami, ko pa se v praksi iz izletnih con odstranjujejo vse kar ni asfalt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

PrimozR ::

BTW, sem gledal onboard mislim da Bottasa v Les Combes po Kemmelu, pa sta mu sprednji gumi zadaj valovili, ko je bil na top speedu. Nekaj malega se vidi tudi pri Rosbergu tukaj: http://www.formula1.com/content/fom-web...

Pomojem je v tisti fotki Vettla zadnja guma deloma dejansko valovi zaradi zračnih vrtincev :)

TribesMan ::

Vettel not happy:



Ampak se ne strinjam čisto z njim, sej mi je jasno da se Ferrarija ne kritizira, ever, ampak tukaj so krivi največ prav sami.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

And Paul defends:

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PrimozR ::

Po eni strani so, sam WTF, zadeva je razpadla. Po eni strani štekaš, da jo zgonijo 'do žice', ampak potem bi itak moral prej upasti oprijem? Navsezadnje, fantje vozijo s 330 km/h skozi ovinke, jasno, da so obremenitve visoke. Glede na tale vikend se pa vsi po vrsti lahko začnejo spraševati, če bo guma držala. A bodo bremzali v Curvo Grande po novem? :)

Vseeno se mi zdi, da je bil tale dolg stint Vettla napaka.

EDIT: je pa Spa verjetno za gume največji problem, ker imaš dva hitra, full power leva ovinka, zgornji del Eau Rougea in Blanchimont., plus še tisti dvojni levi ovinek po hribu navzdol (nekje na sredini proge).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Super Sonic ::

Ma, če bi gume zdržale, bi Vettel pomojem zdržal, razen če bi imel res veliko bolj znaten dropoff v teh zadnjih dveh krogih. Ampak v ovinkih je Vettel v bistvu še imel prednost, torej bi IMO šlo.

Drop off jih je zje*bal v smislu ocene, ampak vsekakor so šli čez mejo in... končali krog pred koncem. Itak bo vsak športnik norel ob takšnem razpletu in ja; dejansko bi ga lahko silovito odneslo v zaščitne gume, ampak to so si izbrali njegovi inženirji. Jaz nisem njihov inženir pa sem vedel (ne mislil), da je letos Pirelli užgal preagresivno pot s temi zmesmi za to dirko. Bela bi mogla biti soft, oranžna pa hard. Sami so povedal kako in kaj, in videli smo Rosberga v petek. OK, Rosberg naj bi imel zunanji cut, pa vendar. Tega kar so se šli se ne dela.

Šli so se pa zato, ker je VSC zjebal situacijo in je šel Lotus Grosejana spraviti na drug postanek, torej bi jim eventuelni zakasneli drugi postanek odnesel stopničke. To so odločitve, ki so jih sprejeli pri Ferrariju sami, saj vendar niso od včeraj in saga s Pirellijem traja že pet let?

Moti pri teh stvareh me pa to, da so ljudje kot ponorele opice. Kaj imaš sedaj za sikat Pirelliju? A na prejšnji dirki so bili pa super? Razumem vse dirkače, da po dirki trobentajo z adrenalinom povezane neumnosti, da pa moštvo opleta z nebulozami, je pa višek. Pa naj gre za kogarkoli.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

billy ::

No, ampak če guma ne kaže nekih pretiranih problemov na telemetriji, kako se naj inženir odloči, da vpokliče dirkača, ki se bori za stopničke? Ne vemo kako je bilo, mogoče je bila pač guma videt kar OK.

Problem je, kot rečeno, da bi guma morala zgubit vozne lastnosti, tako kot pred leti, ko so naenkrat začelo voziti par sekund počasneje, ne pa da razpade "brez opozorila".

So pa gume letos, IMO, preveč vzdržljive. Saj vem, da pirelli ni sam kriv, je bil takšen pritisk javnosti, moštev in dirkačev, ampak a ni bilo super pred leti ko je bilo polno frnikul ob idealni liniji in par postankov na dirkah, letos pa so marsikje bili že realni postanki samo enkrat...
««
48 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172755 (104314) broken/link
»

Formula 1 2013 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Na cesti
1899234133 (139959) Alexius Heristalski

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177364 (140609) WarpedGone

Več podobnih tem