» »

Podnajemna pogodba - problem

Podnajemna pogodba - problem

««
«
1 / 6
»»

rokomet ::

Zdravo!

Imam sledeč problem: Jaz sem z najemodajalcem podpisal najemno pogodbo za stanovanjski prostor 1.10.2013 do 30.5.2014. Stvar je v tem, ko je prišla kurilna sezona sem ugotovil, da stene stanovanjske hiše niso izolirane in me posledično zebe. V hiši se z drugimi študenti ogrevamo na elektriko - radiatorji in termo akumulacijska peč. Če se ogrevamo non stop je vredu, ampak nastali so enormni stroški, ki se nam (študentom) zdijo pretirani in zato posledično manj kurimo. Sedaj imam namen iti ven iz stanovanja, ampak me bremeni 3 mesečni odpovedni rok ki pravi:

Najemnik lahko odpoved najemno pogodbo vselej, ne da bi za to navajal razloge, če o tem pisno obvesti najemodajalca, z 90 dnevnim odpovednim rokom. Če najemnik poišče novega najemnika, se lahko odpovedni rok skrajša v dogovoru z najemodajalcem.

Je kakšna varianta, da mi ni potrebno plačati 3 mesece najemnine, ker ne želim več bivati v tem stanovanju.
Tudi danes, ko sem govoril z lastnikom in mu pojamral, da so stene mrzle, mi je pritrdil, da hiša nima ustrezne izolacije...

St235 ::

bore malo, podpisal si pogodbo, ki te zavezuje.

rokomet ::

bi lahko to s problematiko ogrevanja spodbijal, če bi oz tudi bo izvršil izvržbo?

lonz ::

Lakotnik je zelo dober v pravu. Če on pravi da mrzla piha; pol dejansko mrzla piha.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Mavrik ::

rokomet je izjavil:

bi lahko to s problematiko ogrevanja spodbijal, če bi oz tudi bo izvršil izvržbo?


Na kakšni podlagi pa? Imate v pogodbi napisane stroške oz. zagotovljeno ogrevanje?
The truth is rarely pure and never simple.

rokomet ::

V pogodbi imamo zapisano naslednje:

Najemnik poleg najemnine plačuje tudi obratovalne stroške to so stroški vode, elektrika, odvoza smeti, kanalščine, ogrevanje in interneta. Najemodajalec te stroške na koncu mesca obračuna in jih sporoči najemniku.

Stene so stare ne izolirane, kar nisem vedel prej(in mnogo je takih, ki imajo pri najemodajalcih take probleme). Kaj naj zdaj šopam ogrevanje na polno... samo potem bom dobil tudi nenormalno položnico. Lastnik je za moje pojme baraba, saj mi je tudi razlagal kako je v prejšnjih letih opravil izvršbo, s tem mi je v bistvo dal sporočilo, kaj mi sledi v primeru ne plačila. Tudi ko sem mu predlagal, da skleneva sporazum ni pristal. V igri je 400EUR, če mi kdo zna svetovati in da uspem, bom trud tistega tudi poplačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokomet ()

Hayabusa ::

Prilepi sken najemne pogodbe z zabrisanimi os. podatki.

btw, take zadeve moraš vprašati pred podpisom pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PaX_MaN ::

Tudi danes, ko sem govoril z lastnikom in mu pojamral, da so stene mrzle, mi je pritrdil, da hiša nima ustrezne izolacije...
/
Stene so stare ne izolirane, kar nisem vedel prej(in mnogo je takih, ki imajo pri najemodajalcih take probleme).

To bi bla loh stvarna napaka, sam rabš prej povedat par stvari ( členi 592. do 599.).

rokomet ::

Hvala Hayabusa za pop. delujočih linkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokomet ()

Hayabusa ::

Utk ::

Nisi prej vedel, da se boš ogreval na elektriko? Nisi prej videl kakšna so okna? Stene so najmanjši problem. Od kdaj je dobra izolacija tako defaultna v Sloveniji, da jo bi lahko tako na blef pričakoval, kot recimo pričakuješ barvno televizijo, in ne črnobele? Si vprašal prej kakšni so stroški?
Sej si si sam odgovoril. Najdi naslednjega najemnika ali pa potrpi še 2 meseca.

Mavrik ::

Wow, kakšno pogodbo ste pa vi to podpisali.

A je zakonsko sploh dovoljeno, da:
1.) pogodba določa druženje najemnikov?
2.) pogodba dopušča najemodajalcu prost vstop v hišo?

Problem ko ga imaš, da stroški in način ogrevanja niso vpisani v pogodbo. Bo pa moral kakšen pravnik odgovoriti, če spada urejanje izolacije pod dolžnosti najemodajalca.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Hayabusa ::

Centralnega sistema ogrevanja radiatorjev/sanitarne vode v hiši ni ?

Mavrik ::

Utk je izjavil:

Nisi prej vedel, da se boš ogreval na elektriko? Nisi prej videl kakšna so okna? Stene so najmanjši problem. Od kdaj je dobra izolacija tako defaultna v Sloveniji, da jo bi lahko tako na blef pričakoval, kot recimo pričakuješ barvno televizijo, in ne črnobele? Si vprašal prej kakšni so stroški?
Sej si si sam odgovoril. Najdi naslednjega najemnika ali pa potrpi še 2 meseca.


Jasno da ni, ker je študent. Cut him some slack no, 18 letnik po koncu SŠ pač ni 100% pripravljen na miljon nategov, ki jih doživiš pri najemanju stanovanja.
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Ja jaz takrat tudi nisem niti ne bi gledal na izolacijo, niti danes ne bi, če bi šel v nek začasen najem. Ne moreš se pa zgovarjat, da nisi vedel, da je slaba izolacija oz. da je ni. To ni noben nateg. Ogrevanje ni drago zaradi neizolacije, ampak zaradi električnih radiatorjev.
Da je ogrevanje na električne radiatorje drago bi pa moral vedet vsak, ki končna osnovno šolo, ne pa srednjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mihec87 ::

Je sploh predpisano kje oz so predpisi kako more bit izolirano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

rokomet ::

Utk je izjavil:

Nisi prej vedel, da se boš ogreval na elektriko? Nisi prej videl kakšna so okna? Stene so najmanjši problem. Od kdaj je dobra izolacija tako defaultna v Sloveniji, da jo bi lahko tako na blef pričakoval, kot recimo pričakuješ barvno televizijo, in ne črnobele? Si vprašal prej kakšni so stroški?
Sej si si sam odgovoril. Najdi naslednjega najemnika ali pa potrpi še 2 meseca.


To je povedal, da bo ogrevanje na elektriko. Okna so nova in dihtajo. Stene so problem in čutim, ko spim zraven stene. Ne nisem vprašal kakšni bojo približni stroški. V času toplih dni sem za stroške plačeval 25€ sedaj kar 50€ in še to sem bolj ali manj preživel v mrazu.

PaX_MaN ::

Ne moreš se pa zgovarjat, da nisi vedel, da je slaba izolacija oz. da je ni. To ni noben nateg.

Obnovljeno 2013, bajta ni lih stara 150 let da bi bla izolacija preperela, da slabo izolira mraz težko zveš takrat ko je zuni 20 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Hayabusa ::

Odpri okno in poglej/izmeri debelino stene.

fosil ::

Kaj pa je zate mraz? Koliko stopinj?
25 EUR na mesec za ogrevanje ni neka velika cifra.
A pravilno uporabljaš termoakumulacijsko peč? Da jo polniš ko je poceni elektrika?
Tako je!

Hayabusa ::

Odvisno je tudi, katerega "ISP"-ja za elektriko ima, ter kateri paket.

Utk ::

Aha, 50 evrov namesto 25 so "enormni stroški"? Koliko vas pa je? Ogrevanje štuka bajte pač nekaj stane. 30 evrov na osebo na mesec je skoraj zastonj, če vas ni ravno 10 v enem štuku.
Mrzle stene so pa hudič, tu res ni druge kot izolacija. Tudi če ogrevaš sobo na 25, bojo stene še zmeraj mrzle.

Obnovljeno 2013, bajta ni lih stara 150 let da bi bla izolacija preperela, da slabo izolira mraz težko zveš takrat ko je zuni 20 stopinj.

Sej ni preperela, če je sploh ni. Jaz bi tudi najprej dal 15 centi stiropora na bajto, ki jo nameravam oddajat študentom. Not.

rokomet ::

Mavrik je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisi prej vedel, da se boš ogreval na elektriko? Nisi prej videl kakšna so okna? Stene so najmanjši problem. Od kdaj je dobra izolacija tako defaultna v Sloveniji, da jo bi lahko tako na blef pričakoval, kot recimo pričakuješ barvno televizijo, in ne črnobele? Si vprašal prej kakšni so stroški?
Sej si si sam odgovoril. Najdi naslednjega najemnika ali pa potrpi še 2 meseca.


Jasno da ni, ker je študent. Cut him some slack no, 18 letnik po koncu SŠ pač ni 100% pripravljen na miljon nategov, ki jih doživiš pri najemanju stanovanja.


Ja lepo povedano. Obstaja verjetnost, da me bo ta "šola" stala... (upam da ne)

Sporazumno sem hotel da bi plačal le del (50%), ampak pohlepni lastnik na to ne pristaja. Če ne bo popustil, mu bom temu primernu naredil reklamo na oglasnih straneh, kjer oddajajo...

Utk ::

Še zmeraj ne vem kje je tu nateg, da bi moral komu delat reklamo?

PaX_MaN ::

Prodal mu je bajto z napako.

rokomet ::

fosil je izjavil:

Kaj pa je zate mraz? Koliko stopinj?
25 EUR na mesec za ogrevanje ni neka velika cifra.
A pravilno uporabljaš termoakumulacijsko peč? Da jo polniš ko je poceni elektrika?


25 EUR za mesce, ki nismo kurili... 50€ v kurilni.... redko nad 20 stopinj. Ja ob 10ih zvečer pa zutri jo sklopim.

rokomet ::

Flat: 105m2 Nas je 6 notr. 3 sobe po 2 študenta. Notri ogrevamo z elek. radiatorji. Dnevno in kuhinjo z termo akumulacijsko. Bojler za tuširanje prižgemo po potrebi.. Za december nas je elektrika za ogrevanje prišla 150EUR s tem da v mesecu decembru v času božica ni bilo nikogar. Od lastnika sem zahteval položnice, saj nam nosi nek svoj izračun. Pozvali smo ga 2x in nam še ni prinesel...

P.S tisti, ki je izkusil kaj je slabo izolirana bajta, ve o čem govorim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokomet ()

Mavrik ::

A lahko napišeš celotne postavke? Torej, koliko so položnice (ker je to pomemben podatek), ne koliko plača vsaki po razdelitvi.
The truth is rarely pure and never simple.

Hayabusa ::

Če noče pokazati računov je že fishy.Si sploh videl kakšnega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

rokomet ::

Mavrik je izjavil:

A lahko napišeš celotne postavke? Torej, koliko so položnice (ker je to pomemben podatek), ne koliko plača vsaki po razdelitvi.


Smetarina: 14,2 EUR
Internet: 37,9 EUR
Voda; 19,6 EUR
Elektrika 219,8 EUR ( z 20% DDV-jem)
Str nakazil 4x0,38EUR = 1,52EUR
_______________________________
SKUPAJ: 293 EUR / 6 oseb = 49EUR

V novembru ko še nismo kurili pa 25EUR x 6 oseb (150EUR stroškov za mesec november), kar se pravi smo za v decembru za 3 tedne ogrevanja dali cca: 150EUR samo za ogrevanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokomet ()

rokomet ::

Hayabusa je izjavil:

Če noče pokazati računov je že fishy.Si sploh videl kakšnega ?


Ne... razen za internet vem, ker smo pogledali na netu. Malo mi je sumljivo, saj mu je rekel že cimr naj pokaže in danes, ko se je dobil z mano ni prinesel nič, razen svojih izračunov na listu papirja. Isto sem mu jaz danes povedal, da hočem papirje da bo vse črno na belem... če bi hotel bi mi lahko prinesel takoj, saj živi 10 km stran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokomet ()

Brane22 ::

Če ti hoče nekdo obračunati stroške, ti jih mora prikazati.

Saj tud od dobi od Elektra obračun, ne pa na roko počečkanega ceglca s cifro in brez utemeljitve.

Zdaj kaj in kako pa to lahko dosežeš v realu in koliko si se pripravljen bosti, je pa druga zgodba.

Ampak po drugi strani, če pa stalno samo bežiš od tovrstnih konfliktov, boš vedno samo tepen in kojekakvi debili se bodo s tem hvalili pred naslednjimi žrtvami.

Je dober razlog zakaj je pokazal internet stroške, ne pa štroma. Ker net je verjetno konstanten in preverljiv strošek, štrom pa ne.

Če vas je sedem, bi se komot nabralo za odvetnika, ki bi poslal en dopisek, da ne bo potem spet kdo je kaj rekel in česa ni - brez dokazov in prič.

m0LN4r ::

Ja debelina stene je zelo odvisna. Staro meščansko poslopje z približno meter debelim starim zidom, neogrevano kletjo itd. Lahko kuriš kuk hočeš zida segrel pozimi neboš.
Sam sem še vedno v takem stanovanju. 3,5m strop, spodaj neogrevana klet, na vogalu SV, kurjava plin. Lahko mam kurjavo vklopljeno nonstop na 21C, tla in zid majo še vedno izmerjeno 13-15C odvisno kje merim.

Plin je povprečno 90-100EUR od vključno oktobra do vključno marca za slabih 40m2 in 20.5 stopinj čez dan.
Ko so temperature pod ničlo in kurim z vodo 50C se mi stanovanje hitreje ohlaja kot pa segreva, zato takrat dvignem na 60C.

Eni kolegi so tudi stanoval v podobni stari bajti. Lani je bil največji račun 180EUR za plin. Februarja se mi zdi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hayabusa ::

http://www.zdruzenje-najemnikov.si/najb...
12 člen tvoje pogodbe:
Vstop v stanovanje najemnika
Stanovanjski zakon določa, da mora najemnik dopustiti lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu vstop v stanovanje za preveritev pravilne uporabe stanovanja največ dvakrat letno po predhodnem dogovoru. Dogaja se namreč, da najemodajalci vstopajo v stanovanja, ko so najemniki odsotni, seveda brez soglasja najemnika ali da zahtevajo več vstopov v stanovanje zaradi ogledov kupcev v primeru prodaje.


Pazi da vam ne bo podturil "Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča".
Najemnik naj bi plačeval le obratovalne stroške.

Evo podobna tema glede računov oz skrivanja le teh:
https://slo-tech.com/forum/t398080/zace...

matobeli ::

Se pridružujem klubu "ki ne ve kje je nateg".

In ni potrebe po odvetnikih, ker:

Trenutno se tudi jaz grejem na elektriko. Nimam izoliranih zunanjih sten, ampak imam na zunaj odprto samo 2x po 3.5m stene (skupaj slabih 19m2, nova okna).
Dela mi sicer vse na eletriko, ampak nisem nek hud porabnik, "kurilna" položnica (DEC) je bila več kot 90€. Za 2 človeka, 40m2 (mi pa ni mraz in redno luftam).

Glede na pogodbo je hiša velika 105m2.
Moja poraba (elektrika) na m2 je 2.25€
Porabo v hiši pa imate 2.09€/m2.

In "hiša" če je to hiša, ima ponavadi vsaj 4 mejne stene na zunaj. Torej vsaj "miljonkrat" več m2 kot jaz. Pa še sosedov nimate in toplotnega zalogovnika ki ga daje blok.

Hmm.. Ubistvu se mi zdi da imam jaz drago.

Utk ::

kar se pravi smo za v decembru za 3 tedne ogrevanja dali cca: 150EUR samo za ogrevanje

Potem ste res kar šparali. Drugače bi blo več kot 150. No, pa tudi strašnega mrazu ni blo decembra. Ne vem kaj si nekateri predstavljajo. Štuk v hiši ni blok, kjer ti grejejo tla spodnji sosedi, strop pa zgornji, imaš pa vsega 2 zunanji steni, ali pa samo eno. Za 150 evrov se porabi drv na mesec, kaj šele štroma. Torej drago ni bilo, problem je samo, če te je vseeno zeblo. Pač bo treba še malo bolj nažgat, in še malo več plačat. Ali se pa ljudje zaman jebejo s toplotnimi črpalkami, vrtinami, izolacijami in ne vem s čim, če bi lahko postavli samo par električnih radiatorjev in ogrevali hišo za 100 evrov na mesec.

Brane22 ::

In zdaj bi se njemu moralo zdet fajn, ker tebe nategujejo več al kaj ?

Osnovni point je ta, da če ti nekdo zaračunava stroške, jih mora znat pokazat.

Kar pomeni dat ustrezen račun na vpogled.

matobeli ::

Brane22 je izjavil:

In zdaj bi se njemu moralo zdet fajn, ker tebe nategujejo več al kaj ?


Če je tole slučajno letelo name. Nihče me ne nateguje ker nisem v najemu in dobim položnico vsak mesec v roke ;)
Je pa res da sem že menjal ponudnika.

Položnice bi pa morale biti v vpogled. To je osnovna "poštenost" ki jo najemodajalec mora izkazovati. Vrjetno ga lahko tudi prijaviš če ti jih noče kazati.

edit: Tega da je poraba "normalna" pa ne bo spremenilo nobeno dokazilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

St235 ::

to da je hiša slabše izolirana pač ni razlog, da lahko enostransko odpoveš pogodbo. Lahko sicer poskusiš srečo na sodišču ampak boš v 99% zgubil. Ravno tako si v naprej vedel, da bo ogrevanje na elektriko. to a si ti neveden študent ni merilo.

Drugače pa je v pogodbi par stvari, ki so nične:

5. člen drugi ostavek na primer. Tebi lastnik na noben način ne sme in ne more omejevat druženja s komerkoli ti paše. Nično je tudi določilo v tretjem odstavku, ki govori o prepovedi kajenja.

Ravno tako je ničen in v nasprotju z zakonom 12 člen. Nejodajalec nima nikaršne pravice samovoljno vstopat v stanovanje.

Edina možnost, ki jo vidim za predčasno prekinitev je, da zapneš z najemodajalcem okrog tega, da ti je dal podpisat pogodbo z členi, ki niso v skaldu z zakonom. In potem če dejansko tudi vstopa stanovanje brez vašega dovoljenja na podalgi tega zahtevat izredno odpoved. Sam problem je da vse te zadeve se ne zgodijo čez noč in bo spet mimo mesec dva...

m0LN4r ::

Kaj ko bi posnel, ko pride najemodajalec v stanovanje? Kot varnostna kamera? Pa ma dokaz itn.?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hayabusa ::

Če ima tak pogodba nične člene se smatra da je cela nična ?

Matek ::

Mavrik je izjavil:

Wow, kakšno pogodbo ste pa vi to podpisali.

A je zakonsko sploh dovoljeno, da:
1.) pogodba določa druženje najemnikov?
2.) pogodba dopušča najemodajalcu prost vstop v hišo?

Problem ko ga imaš, da stroški in način ogrevanja niso vpisani v pogodbo. Bo pa moral kakšen pravnik odgovoriti, če spada urejanje izolacije pod dolžnosti najemodajalca.
To so te random pogodbe, kamor si najemodajalci kar dodatno vnašajo stvari, za katere mislijo, da bi bile kul. V resnici zakonodaja veliko stvari opredeljuje in posledično so vsi deli pogodb, ki so v nasprotju s Stanovanjskim zakonom, neveljavni. Ne vem pa, kako je s preostankom pogodbe, najbrž bi bilo malo drastično, če bi bila kar cela neveljavna - bo povedal kak pravnik.

Med najbolj pogosto problematičnimi so vstopanje lastnika v stanovanje (vstopanje kadarkoli brez vprašanja je no-no), možnost obiskov (zakon predpisuje, kako dolgo lahko naključen folk biva pri tebi, preden se to tiče lastnika, mislim da nad 60 dni v 3 mesecih), možnost odpovedi pogodbe s strani lastnika (po zakonu lahko brez razloga prekine zgolj najemnik, lastnik se mora držati trajanja pogodbe, če ni kakih krivdnih razlogov) in tako naprej.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Mavrik ::

Hayabusa je izjavil:

Če ima tak pogodba nične člene se smatra da je cela nična ?


To ni tako preprosto, ker so oni tam že živeli in plačevali najemnino, tako da neko razmerje obstaja. Zavedaj se da je tudi brez izrecnega določila v pogodbi zakonsko določen 90-dnevni rok za prekinitev najemnega razmerja.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Hayabusa je izjavil:

Če ima tak pogodba nične člene se smatra da je cela nična ?


ne, zgolj da je ničen tisti člen.

ScumbagSteve ::

Zato pa se ne zaupa nikomur, ki ima stanovanje in ga daje v najem. So večji banditi kot ulične tolpe. Le da se bolj prijazno smejejo. Mam par izkušenj in tile ne poznajo časti :)

Seveda ne mislim čisto vseh, marsikdo ima urejeno stanovanje. Ampak so redki.
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

rokomet ::

St235 je izjavil:




Ravno tako je ničen in v nasprotju z zakonom 12 člen. Nejodajalec nima nikaršne pravice samovoljno vstopat v stanovanje.


Je ta 12 člen res ničen??? (si pravnik), kajti se je zgodilo, sva s cimrom spala je enkrat prišel lastnik, ki je sicer potrkal a še preden sem jaz vstal je že bil notri pred najino sobo, TOREJ VSTOPIL JE BREZ, DA MU BI NEKDO ODPRL VHODNA VRATA. Priča je bil tudi cimer. Misleš, da bi se dalo to izkoristit proti njim?

korenje3 ::

Hayabusa je izjavil:

Delujoči linki od slik:
http://shrani.najdi.si/?2s/10k/4lEYK4pg...
http://shrani.najdi.si/?1z/K5/4YUsCCQb/...
http://shrani.najdi.si/?3W/13q/19is3ypX...


100m^2 za 7 oseb? lol. dobro kasirajo eni.

ravno danes je bilo na novicah, da bodo najemodajalci morali posredovati kartonček o energijskih izgubah hiše ali nekaj takega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

St235 ::

zakon določa, da lastnik v stanovanje lashko vstopi samo in le z soglasjem. Zdaj, da bi zgolj na podlagi tega ker je enkrat vstopi tri mesece kasnje nekaj dokazoval bo težka. Je pa to na primer zadosten razlog, da lastnika pisno obvestiš, da krši zakon in da boš naslednjič ko se bo to zgodilo enostransko prekinil pogodbo ker kerši tvoje rpavice. Sam spet ne pozabi, da ima lastnik varščino, ki jo boš v taki situaciji po vsej verjetnosti moral probat stožit.

nikoli pa nisem čisto dojel zakaj najemniki prvi dan ko se uselijo na vratih, ki vodijo v najete prostore ne menjate ključavnic, jaz sem to naredil tisto sekundo ko je bilo stanovanje najeto. Ob izhodu sem pa seveda montiral staro ključavnico.

Je pa v vajinem primeru problem, kje se pravzaprav začne najeto stanovanje. Če misliš vhodna vrata, ki vodijo tudi v klet potem jih ima seveda pravico odpret.

Matek ::

korenje3 je izjavil:

100m^2 za 7 oseb? lol. dobro kasirajo eni.

105, kar znese 15 m^2 na osebo. To niti ni tako strašansko malo za neko študentsko stanovanje. V študentskih domovih maš apartmaje za 4 s kuhinjo in kopalnico na kakih 40 m^2.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mellons ::

St235 je izjavil:

nikoli pa nisem čisto dojel zakaj najemniki prvi dan ko se uselijo na vratih, ki vodijo v najete prostore ne menjate ključavnic, jaz sem to naredil tisto sekundo ko je bilo stanovanje najeto. Ob izhodu sem pa seveda montiral staro ključavnico.


To je dovoljeno? Nisem vedel...

Ali lahko najemodajalec naprimer v pogodbo da člen, da se ne smejo menjavati ključavnice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mellons ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363367 (56283) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722636 (19203) MrStein
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637370 (23845) Timurlenk

Več podobnih tem