» »

Podnajemna pogodba - problem

Podnajemna pogodba - problem

««
6 / 6
»
»»

digitalcek ::

Kašne ustavne pravice neki?
Da plačaš bivanje za eno osebo, notri pa so potem tri? To je zate ustavna pravica?
Lahko citiraš člen, ki dovoljujej take primere:
- sobo plača eden, bivajo trije
- karto za vlak špčača eden, peljejo se trije
- aranžma za dopust vplačan za eno osebo, sončijo se trije?

Ti pa res nisi normalen. Ča pa ustava dejansko podpira take neumnosti, pa ni normalna ustava, oziroma tisti (Hanžek in kompanija?), ki so take neumnosti pisali!

Upam, da svet še ni tako zmešan, čeprav po njem tacajo tako zmešani osebki, kot si ti.

In nisem vedel, da šibkejši lahko serje na glavo manj šibkemu in mu KRADE dohodek...

Mi najdeš še link, ki odovoli, da pir podnajemniku spi vsako noč še nekaj ljudi?

Zgodovina sprememb…

mn ::

Da plačaš bivanje za eno osebo, notri pa so potem tri?


Plačaš stanovanje, ne bivanja za x oseb.

M-XXXX ::

Lahko citiraš člen, ki dovoljujej take primere:
- sobo plača eden, bivajo trije
- karto za vlak špčača eden, peljejo se trije
- aranžma za dopust vplačan za eno osebo, sončijo se trije?

Brez problema:
- sobo plača eden, bivajo trije: povsod kjer najameš stanovanje.
- karto za vlak špčača eden, peljejo se trije: ne ravno za vlak, ampak za taxi. Taxi plača eden, pelje se jih notri kolikor je mest.
- aranžma za dopust vplačan za eno osebo, sončijo se trije?: najameš aparma. biva notri oseb kolikor jih biva, če se meniš pa po osebah je pa tvoja neumnost.

marvin42 ::

Če lahko nekaj dodam v zvezi s plačilom ene in bivanjem več oseb: kar nekaj stroškov se obračunava po številu oseb, ki bivajo v stanovanju. Če se najemodajalcu to skriva, potem sosedje slej ko prej odkrijejo in prijavijo večje število oseb od uradno prijavljenih.
Mostly Harmless

Mehmed ::

marvin42 je izjavil:

potem sosedje slej ko prej odkrijejo in prijavijo večje število oseb od uradno prijavljenih.


A to gre dejansko skozi? Lahko sosedje kar prijavljajo zate spremembe kakor jim pase?

bluefish ::

Sprememb ne prijavljajo, lahko pa opozorijo na odstopanja od zavedenih cifer.

Mehmed ::

Sprasujem, ker sem enkrat videl upravnika samega popraviti stevilo oseb. Brez da bi lastnika kdo vprasal ali bi ta javil spremembo. In se mi je zdelo bolano, da kr en sosed lahko sporoca nekaj pa se spreminja brez preverjanja.

Pithlit ::

marvin42 je izjavil:

Če lahko nekaj dodam v zvezi s plačilom ene in bivanjem več oseb: kar nekaj stroškov se obračunava po številu oseb, ki bivajo v stanovanju.

Razen komunale (vključno z vodo)... še kaj?
Life is as complicated as we make it...

T0RN4D0 ::

Lol ta z obiski je spet blesava, kot da z najemom stanovanja dobiš še all inclusive postrežbo in ležalnik pred blokom. Kaj a če punca prespi parkrat pri nekomu bi zvišal najemnino stanovanja za 200EUR?

Get real.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

St235 ::

digitalcek je izjavil:

Kašne ustavne pravice neki?
Da plačaš bivanje za eno osebo, notri pa so potem tri? To je zate ustavna pravica?
Lahko citiraš člen, ki dovoljujej take primere:
- sobo plača eden, bivajo trije
- karto za vlak špčača eden, peljejo se trije
- aranžma za dopust vplačan za eno osebo, sončijo se trije?

Ti pa res nisi normalen. Ča pa ustava dejansko podpira take neumnosti, pa ni normalna ustava, oziroma tisti (Hanžek in kompanija?), ki so take neumnosti pisali!

Upam, da svet še ni tako zmešan, čeprav po njem tacajo tako zmešani osebki, kot si ti.

In nisem vedel, da šibkejši lahko serje na glavo manj šibkemu in mu KRADE dohodek...

Mi najdeš še link, ki odovoli, da pir podnajemniku spi vsako noč še nekaj ljudi?


Tukaj je link, ki pravi, da lahko pri najemniku kdorkoli kadarkoli prespi:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
94. člen
– pridobiti soglasje lastnika, če stanovanje več kot 60 dni v obdobju treh mesecev uporablja poleg najemnika oseba, ki ni navedena v najemni pogodbi;


Najemodajalec odda stanovanje. V pogodbi se specificira kdo stanovanje uporablja oziroma v njemu biva. In ne brez soglasja lastnika ne more v stanovanju bivat še X oseba. Lahko pa x oseba prespi dokler ne krši zgornjega zakonskega določila.

Svet na srečo ni zmešan, pa čeprav bi nekateri oddajo nepremičnin spremenili v koncentracijska taborišča.

Ker samo v bananstanu kjer kršitve avtorskega prava kaznujejo z usmrtitvami bi lahko uvedli idiotizem, ki bi njemodajalcu omogočal, da svojim najemnikom diktira kdo jih lahko obišče in koga lahko vzamejo v svojo posteljo. A o tem, da bi svojim najemnikom v pogodbo dal, da morajo opravit vsak teden še kakih 20 ur prisilnega dela še nisi razmišljal?

In nisem vedel, da šibkejši lahko serje na glavo manj šibkemu in mu KRADE dohodek


Kak dohodek mu krade? Ti oddaš stanovanje/sobo/hišo za XY denarja. In to je to, pa od kje vam idiotizmi, da si upravičen v 60m2 stlačit 10 študentov in računat 150EUR po glavi? Sam si res revež. Prodaja avtorskih del ti ne gre. Pa si krivi pirati, čeprav tista dva ki sta enkrat nekaj skopirala sta to naredila po nesreči. Zdaj si zvisel še pri nepremičninah, ker ne moreš kot v hotelu računat nočnine, vstopnine in še zraka, ki ga porabijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojca ::

T0RN4D0 je izjavil:

Lol ta z obiski je spet blesava, kot da z najemom stanovanja dobiš še all inclusive postrežbo in ležalnik pred blokom. Kaj a če punca prespi parkrat pri nekomu bi zvišal najemnino stanovanja za 200EUR?

Get real.

Ja, moj cimer je enkrat dobil obisk iz druge celine za en mesec. In potem smo nonstop poslušali lastnika, da bo zvišal najemnino, ker se stanovanje bolj obrablja, če nas je več v njem. Takrat je ni, jo je pa dejansko zvišal čez čas, ko se je nekdo priselil (in spet znižal, ko se je odselil) - kar mi je bilo še kar bedno.

Ampak ja, uradno nima kaj reči, če gre za manj kot 60 dni v treh mesecih.

korenje3 ::

lahko povem še moje izkušnje, namreč mi smo najemodajalci že 30 let. oz moji starši.
če je preveč ljudi v stanovanju, se res stvari bolj obrabljajo. še večji problem je pa da več kot je ljudi v hiši, večji hrup povzročajo. največji problem s študenti je v tem ker se je potrebno vedno ukvarjati z njimi. z rednimi najemniki pa je problem ker nimajo denarja in včasih nehajo plačevati poleg tega pa se jih je še težko znebiti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pithlit ::

Najboljš da nehate oddajat, ane?

Če še oddajate se očitno še splača.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Ljudje bi kot ponavadi radi denar in nič ne naredili za to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

mojca je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

Lol ta z obiski je spet blesava, kot da z najemom stanovanja dobiš še all inclusive postrežbo in ležalnik pred blokom. Kaj a če punca prespi parkrat pri nekomu bi zvišal najemnino stanovanja za 200EUR?

Get real.

Ja, moj cimer je enkrat dobil obisk iz druge celine za en mesec. In potem smo nonstop poslušali lastnika, da bo zvišal najemnino, ker se stanovanje bolj obrablja, če nas je več v njem. Takrat je ni, jo je pa dejansko zvišal čez čas, ko se je nekdo priselil (in spet znižal, ko se je odselil) - kar mi je bilo še kar bedno.

Ampak ja, uradno nima kaj reči, če gre za manj kot 60 dni v treh mesecih.


Naj uganem, najemnino je lahko višal, ker niste imeli podpisane pogodbe?

[D]emon ::

Ali pa najemnina ni bila definirana v pogodbi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mojca ::

St235 je izjavil:

mojca je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

Lol ta z obiski je spet blesava, kot da z najemom stanovanja dobiš še all inclusive postrežbo in ležalnik pred blokom. Kaj a če punca prespi parkrat pri nekomu bi zvišal najemnino stanovanja za 200EUR?

Get real.

Ja, moj cimer je enkrat dobil obisk iz druge celine za en mesec. In potem smo nonstop poslušali lastnika, da bo zvišal najemnino, ker se stanovanje bolj obrablja, če nas je več v njem. Takrat je ni, jo je pa dejansko zvišal čez čas, ko se je nekdo priselil (in spet znižal, ko se je odselil) - kar mi je bilo še kar bedno.

Ampak ja, uradno nima kaj reči, če gre za manj kot 60 dni v treh mesecih.


Naj uganem, najemnino je lahko višal, ker niste imeli podpisane pogodbe?


Pogodba je bila podpisana (dasiravno nas ni prijavil), vendar so bili v njej navedeni vsi, ki naj bi tam bivali. Za dodatnega stanovalca je zahteval višjo najemnino (oz. aneks k pogodbi). To je sicer povedal že na začetku, se mi je pa zdelo neumno glede na to, da v primeru, da bi se število stanovalcev zmanjšalo oziroma v primeru, ko nekoga tri mesece ni bilo, najemnina zato ni bila niti za en cent nižja, če že računa "obrabo".
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364034 (56950) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722875 (19442) MrStein
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637555 (24030) Timurlenk

Več podobnih tem