» »

Višina plače za življenje v Sloveniji

Višina plače za življenje v Sloveniji

Temo vidijo: vsi

Smrekar1 ::

feryz je izjavil:

Vsak, katerega nabavna je 100 k plus. Vključno s teslom.


Za 3,5kEUR mesečno dobiš avto za ~190kEUR, sicer so te nategnili brez vazelina.

Toliko ni vreden noben avtomobil. Stane lahko toliko, ampak vrednost ima zate tako samo v primeru, da moraš nekaj kompenzirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

looser ::

eh, odvisno, iz katerega konta gre kupnina za avto...
če čisto privat, je eno..
če pa iz firminega, je pa drugo...
ampak spet, domnevam, morda se motim, OP tega ni imel v mislih...

Smrekar1 ::

looser je izjavil:

eh, odvisno, iz katerega konta gre kupnina za avto...
če čisto privat, je eno..
če pa iz firminega, je pa drugo...
ampak spet, domnevam, morda se motim, OP tega ni imel v mislih...


Če avto in stroške plačuje nekdo drug je seveda vseeno koliko stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

looser ::

Smrekar1 je izjavil:

Če za avto plača nekdo drug ti je seveda vseeno koliko stane.

vzemi nazaj, takoj zdaj... vseeno ti je NAVZGOR, koliko stane, ne pa tudi NAVZDOL...

TheBlueOne ::

@feryz, to pa je redko. Malo pod 100.000€ so ze zelo zelo lepo opremljene sedmice, vse ostalo je pod tem, na vsak nacin pa so pod tem vecina tistih, ki jih je fino vozit, torej petke in trojke.

Smrekar1 ::

looser je izjavil:


vzemi nazaj, takoj zdaj... vseeno ti je NAVZGOR, koliko stane, ne pa tudi NAVZDOL...


Ne. Če mi firma da na uporabo Rolls-Royca in zanj plačuje stroške mi je čisto vseeno ali so zanj dali milijon evrov ali so ga dobili kot promocijsko darilo. Prav tako mi je vseeno ali so za 30 let staro Lado Nivo plačali ali dobili denar, da so jo sploh vzeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

poweroff ::

D3m je izjavil:

Se trudiva. Ne jamrava slovenca sva. ;)

Ne, nista.

Sta Slovenca, ne slovenca. :D
sudo poweroff

looser ::

Smrekar1 je izjavil:

...

ojej, a res moram razložiti na primerih...
torej, vseeno ti je, če ti dajo pasata ali mercedeza ali bmwja za 200k€, ja?
najbrž ti pa ni vseeno, če ti dajo eno staro rajnglo za 500€...
meni že ni/ne bi bilo...

Smrekar1 ::

TheBlueOne je izjavil:

@feryz, to pa je redko. Malo pod 100.000€ so ze zelo zelo lepo opremljene sedmice, vse ostalo je pod tem, na vsak nacin pa so pod tem vecina tistih, ki jih je fino vozit, torej petke in trojke.


Zdi se mi, da bi tip predvsem rad hlinil koliko denarja ima in napihuje ceno avtomobila, ki si ga želi imeti novega, ker ima doma 11 let starega, rabljenega.

Pri lastnikih BMW je to kar točen stereotip. Brez zamere ljubitelji, ni osebno.

looser je izjavil:


ojej, a res moram razložiti na primerih...
torej, vseeno ti je, če ti dajo pasata ali mercedeza ali bmwja za 200k€, ja?
najbrž ti pa ni vseeno, če ti dajo eno staro rajnglo za 500€...
meni že ni/ne bi bilo...


Podal sem ti dva primera, v obeh mi je vseeno koliko je avto star.

Nisem rekel, da bom z obema enako (ali sploh) zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

looser ::

Smrekar1 je izjavil:

Podal sem ti dva primera, v obeh mi je vseeno koliko je avto star.

Nisem rekel, da bom z obema enako (ali sploh) zadovoljen.

pa če meni avto ni ok, rečem f*ck off s tem, ne grem, grem s svojim, vi pa plačate ostalo...
je pa res da sem največ, kar sem dobil, bili pasati, golfi, toyote, honde itd.
pač, tipični affordable cars...
mene s kakšnimi merđoti in bimerji ne razvajajo, sem veliko premajhna riba...

Smrekar1 ::

looser je izjavil:


pa če meni avto ni ok, rečem f*ck off s tem, ne grem, grem s svojim, vi pa plačate ostalo...


Saj to pravim. Ali ti je avto OK ali ne najbrž tudi ne gledaš po tem koliko je firma zanj plačala, kajne?

Ne koliko stane v maloprodaji, temveč koliko je firma plačala za dotični avto.

HappyPills ::

Kar se tiče beleženja stroškov. Jaz sem si začel to beležit potem, ko sem enkrat zaradi nespametne potrošnje pršu do mesca, ko ni blo za futr. Od takrat sem si začel pisat kam gre denar. Od takrat sem si situacijo uredil tako, da sem si ukinil limit na banki nimam pa tudi nobenga kredita več. Zapravim lahko le to kar imam, šparam tudi pretirano ne. Optimizacij je pa zelo veliko sploh če veš kje največ zapraviš.
Primer: Ker s punco zelo rada potujeva, a so stroški potovanj zelo visoki sva se odločila, da greva v homeexchange s tem sva zbila stroške potovanj do 80%. Prej sem za 7 tednska potovanja dal cca 10k €. Zdaj pa npr 7 tednov Francije z avtom naju je prišlo 3.000€ hrana, benz, sladoled all inclusive. Spet niso vsi za tak način and it's OK.

Ljudje pač zapravljamo € in z njimi ravnamo na različne načine.

Eni majo radi hudga BMWja, ki ga parkirajo na travnik pred blokom, potem pa se grejo stiskat v 30m2 garsonjero še z ženo in 2 otrokoma. Spet drugi živijo 3je v 400m2 velki hiši, ki jim za kurjavo požre 50% denarja, šparajo pa na kvaliteti hrane zato, da je za nafto.
Spet tretji zapravijo vse za potovanja, a še vedno živijo doma pri starših, katerim dnevno raidajo hladilnik. Spet eni šparajo vsak evro, ki ga dobijo, ne gredo 20 let na dopust in si ne privoščijo sladoleta, vse zato, da si na koncu kupijo stanovanje brez kredita. Eni majo pa pač tok €, da ne vedo kako človek sploh preživi s 3000€ na mesec.
Vsak zase je pa pač najbolj pameten :)

looser ::

Smrekar1 je izjavil:

looser je izjavil:


pa če meni avto ni ok, rečem f*ck off s tem, ne grem, grem s svojim, vi pa plačate ostalo...


Saj to pravim. Ali ti je avto OK ali ne najbrž tudi ne gledaš po tem koliko je firma zanj plačala, kajne?

Ne koliko stane v maloprodaji, temveč koliko je firma plačala za dotični avto.

ne gre za dejansko nabavno ceno, ampak, ja, za vrednost pri prodaji na drobno.
ampak firme itak navadno ne kupujejo avtov na svoj račun, imajo raje operativni lizink...
a ti vedno tako znanost narediš iz enega preprostega posta?

Smrekar1 ::

HappyPills je izjavil:

Kar se tiče beleženja stroškov. Jaz sem si začel to beležit potem, ko sem enkrat zaradi nespametne potrošnje pršu do mesca, ko ni blo za futr. Od takrat sem si začel pisat kam gre denar. Od takrat sem si situacijo uredil tako, da sem si ukinil limit na banki nimam pa tudi nobenga kredita več. Zapravim lahko le to kar imam, šparam tudi pretirano ne. Optimizacij je pa zelo veliko sploh če veš kje največ zapraviš.
Primer: Ker s punco zelo rada potujeva, a so stroški potovanj zelo visoki sva se odločila, da greva v homeexchange s tem sva zbila stroške potovanj do 80%. Prej sem za 7 tednska potovanja dal cca 10k €. Zdaj pa npr 7 tednov Francije z avtom naju je prišlo 3.000€ hrana, benz, sladoled all inclusive. Spet niso vsi za tak način and it's OK.

Ljudje pač zapravljamo € in z njimi ravnamo na različne načine.

Eni majo radi hudga BMWja, ki ga parkirajo na travnik pred blokom, potem pa se grejo stiskat v 30m2 garsonjero še z ženo in 2 otrokoma. Spet drugi živijo 3je v 400m2 velki hiši, ki jim za kurjavo požre 50% denarja, šparajo pa na kvaliteti hrane zato, da je za nafto.
Spet tretji zapravijo vse za potovanja, a še vedno živijo doma pri starših, katerim dnevno raidajo hladilnik. Spet eni šparajo vsak evro, ki ga dobijo, ne gredo 20 let na dopust in si ne privoščijo sladoleta, vse zato, da si na koncu kupijo stanovanje brez kredita. Eni majo pa pač tok €, da ne vedo kako človek sploh preživi s 3000€ na mesec.
Vsak zase je pa pač najbolj pameten :)


Jup.

Večina nas je nekje vmes. :)

looser ::

HappyPills je izjavil:

3je v 400m2 velki hiši, ki jim za kurjavo požre 50% denarja, šparajo pa na kvaliteti hrane zato, da je za nafto.

hej, hej, "kurjava" zelo toplega novembra je prišla sicer ene 50EUR, pa še preplačil je bilo toliko, da je bila račun v minus, tako da... :-)
oops, zdaj pa sem povedal, kdo sem :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Utk ::

3je v 400m2 velki hiši, ki jim za kurjavo požre 50% denarja, šparajo pa na kvaliteti hrane zato, da je za nafto.

3 v 40m2 stanovanju pri 19 stopinjah, jedo pa vsak dan pršut in lososa. Ne vem zakaj bi bili eni bolj pametni od drugih.

D3m ::

poweroff je izjavil:

D3m je izjavil:

Se trudiva. Ne jamrava slovenca sva. ;)

Ne, nista.

Sta Slovenca, ne slovenca. :D


Ow c'mon. Gimme a break.
|HP EliteBook|R5 6650U|

looser ::

Utk je izjavil:

3 v 40m2 stanovanju pri 19 stopinjah, jedo pa vsak dan pršut in lososa. Ne vem zakaj bi bili eni bolj pametni od drugih.

eh, to sploh ni tako nemogoče, v resnici, samo ti tečno rata... tudi bifteka in kaviarje se lahko prenaješ...
ne pravim, da se jaz sem, pa vseeno...

feryz ::

Kam štejete varčevanje oz. nalaganje v bla bla?
Gre pod mesečne stroške ali ne?

looser ::

seveda, to SO stroški...

feryz ::

TheBlueOne je izjavil:

Malo pod 100.000€ so ze zelo zelo lepo opremljene sedmice, v
Če se pogovarjamo o novem avtu, je nova sedmica pod 100k, olupek, ki definitivno ni vreden nakupa. Bi še smrekarju prikimal v tem primeru.

Ok, če so to stroški, potem lahko zelooooooo raztegnete potrebne mesečne stroške za življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

janko934 ::

TheBlueOne je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Stroški za zaposleno samsko osebo (povprečno na mesec):
Reševanje stanovanjskega problema (najemnina/kredit, ...) 300 - 500
Hrana 250 (všteto občasno prehranjevanje zunaj zaradi urnika, pa tudi za 1 osebo se vedno ne splača kuhati)
Oblačila, čevlji 80
Elektrika 40
Komunala 20
Ogrevanje (povprečje) 50
Vzajemna 30
Nezgodno zavarovanje 30
Internet, telefon, tv, rtv 50
Amortizacija avta, servisi, gume, zavarovanje, gorivo 200
Razvedrilo, hobiji, koncerti, rekreacija ... 100
Dopust, potovanja 50
Varčevanje za pokojnino 100
Sklad za ostale planirane in neplanirane izdatke (nakup računalnika, popravila avta, zamenjava hišnih aparatov, ...) 50

Torej skupaj 1300 - 1500 neto, pa sploh še ni všteto npr. kakšno popravilo zob ali npr. doplačevanje doma za starše ali kaj podobnega. Torej nadpovprečna plača je za samsko osebo ena srednja žalost, toliko da živiš in funkcioniraš.


S tem da si uposteval kaksen hack sistma. Za avto si racunal, kakor da ga zares ne potrebujes ampak ga vseeno imas. Avto je tezko pod 400€, ce racunas vse, prej pri 500€. Hobije imas poceni, ker ze Gaming comp bi bil tvoj edini hobi za minimalno eno leto, najemnina je na nivoju golo prezivetje, dupust, potovanja 50/mesec je dovolj za eno morje, drugace si celo leto doma itn. :)


Elektrika. Sicer živim v 80 m^2 hiši s tremi akumulacijskimi pečmi, ki se polnijo ob poceni toku. Račun za elektriko je takle. Hiša je montažna in izolacija je verjetno bolj slaba. Pred parimi leti menjana okna, kar se je precej čutilo. Poleg tega v dnevni sobi kurim še na kamnin, kjer porabim okoli 2-3 m^3 na leto. S tem ogrevam zgolj dnevno sobo. Toplota v ostale prostore ne pride.

Že vseksozi razmišljam, kako bi porabo zmanjšal. Kaj bi naredil? Vsaka investicija je precej draga. So pa te akumulacijske peči precej stare. Vzrok bi lahko bil tudi 20 let star 60 litrski bojler v neizolirani kleti, kjer so pozimi temperature okoli 10 °C.




Morda kdo predlaga kaj konkretnega?

lani sem bil še pri Telekomu, kjer sem skupaj s TV, internetom in telefonom plačeval okoli 250 € v februarju in marcu.

looser ::

feryz, lej, ti si kešur, mi smo pa tu srednja sirotinja, a ti res še ni svanulo?
vi bogatuni se ne chetate na tak način, ampak pač tam na avionu nekje, ko ravno jezdite manekenke... :-)
mi smo pač mi, neka vmesna žalost...
se nam niti pretvarjati ne da več, da ni tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Machete ::

Pišite kar želite, sam ne mi nikoli več napisat sladolet, ker bom moral vzet bolniško.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

janko934 je izjavil:


Elektrika. Sicer živim v 80 m^2 hiši s tremi akumulacijskimi pečmi, ki se polnijo ob poceni toku. Račun za elektriko je takle. Hiša je montažna in izolacija je verjetno bolj slaba. Pred parimi leti menjana okna, kar se je precej čutilo. Poleg tega v dnevni sobi kurim še na kamnin, kjer porabim okoli 2-3 m^3 na leto. S tem ogrevam zgolj dnevno sobo. Toplota v ostale prostore ne pride.

Že vseksozi razmišljam, kako bi porabo zmanjšal. Kaj bi naredil? Vsaka investicija je precej draga. So pa te akumulacijske peči precej stare. Vzrok bi lahko bil tudi 20 let star 60 litrski bojler v neizolirani kleti, kjer so pozimi temperature okoli 10 °C.




Morda kdo predlaga kaj konkretnega?

lani sem bil še pri Telekomu, kjer sem skupaj s TV, internetom in telefonom plačeval okoli 250 EUR v februarju in marcu.


Brez investicij ne bo šlo. Potrebuješ izolacijo in drugačen način ogrevanja - toplotna črpalka je odlična stvar, plin je tudi v redu.
Odvisno je tudi od tega kje živiš, če si na Gorenjskem na 900 m n.m. je plin boljša izbira kot če si na Obali.

Za manjše stvari si sposodi termo kamero in ugotovi kje izgubljaš največ energije in tisto izoliraj na kak poceni način. Veliko razlike od takih mini del ne pričakuj, ampak morda prihraniš 5EUR/mesečno in sočasno pridobiš pol stopinje več v hiši, kar se v končni fazi tudi pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Malo pod 100.000€ so ze zelo zelo lepo opremljene sedmice, v
Če se pogovarjamo o novem avtu, je nova sedmica pod 100k, olupek, ki definitivno ni vreden nakupa. Bi še smrekarju prikimal v tem primeru.

Ok, če so to stroški, potem lahko zelooooooo raztegnete potrebne mesečne stroške za življenje.


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Opipan olupek?

Utk ::

Če se za 200 evrov greješ cel februar na elektriko (jaz sicer mislim da se bolj slabo greješ, ampak če je tebi dovolj, je tudi meni), potem nimaš kaj razmišljat in investirat in uživaj dokler traja. Karkoli boš delal, boš plačal 10-15-20 jurjev, zato, da se boš grel za 100 evrov namesto 200, teh par mesecov. Ni matematike.

feryz ::

Ok, tilko, ni tako slabo, čeprav še precej manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Ok, tilko, ni tako slabo, čeprav še precej manjka.


Nic ne manjka. :) Ajde, ce je bencinar in xDrive bos dodal se kaksne 15% ampak upostevaj, da se bos kamot pogajal se od tu naprej, kjer je trenutna cena. Na 3500€/mesec bos tezko prisel. Govora pa je bilo o zabavnih BMWjih, kar tale zagotovo ni ampak je verjetno trojka, ki pa je lahko ze zelo super za ca. 50k€.

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

Lahko se izkaže, da za pivo zapraviš 300EUR na mesec. Ker si pač đek in v kafani častiš frende, ker maš tako ali tako poln TRR in si lahko privoščiš.

Ja, taki frajerji so znani po tem, da si beležijo stroške v excel.
Jaz ne razmetavam, kolk ostane poskusim še kako obrnit, in to je to.
Če si lahko privoščim bmw 5 ali golfa vem tudi brez excela.
Sej če šparaš za neko hišo je druga stvar, ko enkrat živiš normalno brez teh stresov, se pa brez veze obremenjevat s tem. A naj grem zdaj računat, če si lahko čez 5 let privoščim jadrnico, če zmanjšam pivo za 30%? Bom že videl čez 5 let...

Nakup nizji srednji razred rabljen 10.000 po petih letih 3500EUR 6500EUR razlike 108EUR/mesec
Zavarovanje 300EUR/leto 25EUR/mesec
15.000km 9l = 146EUR/mesec 1,3EUR/l
Vinjeta = 8,75EUR
1x letno servis 300EUR =25EUR/mesec
Popravila 400EUR/leto = 33EUR/mesec
Gume 200EUR/leto ca. 17EUR/mesec

362EUR/mesec

Točno to, brez veze beležit porabo vsakih 10 evrov, če se potem pri nakupu avta mimo vserje mimogrede za 200 na mesec, da ne govorimo o hiši, vikendu, ne vem čemu. Kolk kaj stane je treba dobro preračunat, ne pa kolk porabiš. To vidiš na vsakem izpisku.

Smo pač frajerji. Vsaj vem in vidim kam gre denar, kje sem zapravil, lahko lažje korigiram in kontroliram. Pa tudi navadil sem se tako, neka disciplina da lahko dam več denarja na stran na koncu meseca oziroma par dni pred plačo. Če ne bi vodil bi pač verjetno več denarja zapravljal in ne bi vedel kam in koliko gre kam. Tak sem, jebi ga, če teb ni do tega ti pač ni :D

looser ::

jaz imam dovolj discipline, da vem, da je nimam...
in imam nekako v podzavesti, da iščem najugodnejše enakovredne ponudbe...
pač poskušam pridobiti notri pri res velikih stvareh, da mi pri majhnih ni potrebno...
zdaj, da bi si pa res vsak nakup pisal v excel...
me mogoče čas za to stane več, kot je koristi.

HappyPills ::

Zakaj bi si pisal v Excel, k da smo leta 2000. Enostavno klik na spletni banki in izvoz v recmo youneedabudget program in je to to. 5 min dela za cel mesec :)

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zakaj izvoz, če klik že vsebuje evidence, grafe in podobno? K da smo leta 2000.

looser ::

očitno gre predvsem za planiranje in projekcije...
pretekli dogodki so itak razvidni vsako sekundo na klik.

HappyPills ::

Ker NLB sux azz in ker imam ene 4 TRRje :).

Zgodovina sprememb…

juroz ::

Kdo sploh se uporablja NLB? K da smo leta 2000.

D3m ::

Zato....ker 100 ljudi 100 čudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

juroz je izjavil:

Kdo sploh se uporablja NLB? K da smo leta 2000.
Meni se zdi čisto spodobna analiza, tako naredi Klik sam.

Če želiš, pa ga lahko Klik naučiš v katere kategorije dajati, premetavaš podatke ...

Zakaj klik?
Ker imam popolnoma vsa plačila gratis in jih ni malo.
Ker imam gratis dvig na vseh bankomatih po Sloveniji.
Ker imam free Mastercard.
Ker imam še KlikIn.
Ker je prvi imel mobi Pay.
Ker je dva jurja in pol limita gratis.
Ker brez komplikacij dajo 10 jurjev limita.

Pa še bi se našlo kaj. Ostale banke se lahko samo slikajo.

NikolormousB ::

Na N26 imam vse to brezplačno. Razen limita, ki ga ne rabim, ker ne dam 3500 eur na mesec za avto.

feryz ::

Govorim o resnih bankah, ne o nečem, s čimer imaš pol plačevanja blokiranega.
Ko rabiš, ne dela.

NikolormousB ::

Kaj pa na NLB ne dela? Zakaj imaš pol plačevanja blokiranega? Support imajo sicer zanič pa odzivni čas je slab, da jim pa plačilni promet ne dela pa nisem vedel.

HappyPills ::

Nisi povedal kolk za to zstonj sceno plačuješ na mesec :)

looser ::

ja, pri nas vse dela, če pa kaj resnično ne dela, pa napišemo konkreten hatemail, pa se sporazumemo za kakšno nadomestilo...
res, ne hecam se...

kikach ::

user4683 je izjavil:

Kaj pomeni "mimo tega budgeta"?

A) Dobita vsega skupaj 4200, od cesar gre 1200 v prihranke, 400 za kredit, zapravita pa preostalih 2600?

B) Dobita skupaj 3000, 1200 gre v varcevanje, 400 za kredit in ostane 1400 na mesec za stroske in lajf?


Opcija A. V to ni vsteta bozicnica in regres, to porabiva za dalsji dopust ali dva.

UnChien ::

Iščem kje bi po teh naših statistikah našel podatek o modusu slovenske plače? Torej katera je najbolj pogosta izplačana (bruto) plača v slovenskem okolju? Morda kdo ve? Sicer mediana je napisana, nekje okoli 1350 eur bruto mislim, da je bila nazadnje kar so podatki dostopni (2016?), ampak modusa pa nikoli ne prikažejo.

Kaj menite vi o tej srednji vrednosti - v smislu "koliko nam ta podatek opiše realno stanje"?

Lp
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

Utk ::

Vsake tolk časa se pojavi kak graf kolk plač je po zneskih od-do. Kako boš pa modus izračunal, sej niso niti tri plače enake.
No, tu imaš: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pro_moted ::

Ne se preveč sekirat za povprečno plače, ker je večini slovencem nedosegljiva in zgolj predmet sanj. Tole je samo važno:

" Povprečna mesečna bruto plača polovice zaposlenih oseb je bila tako nižja od 1.394 EUR. Prvi kvartil porazdelitve je znašal 1.017 EUR, kar pomeni, da je bila povprečna mesečna bruto plača 25 % zaposlenih oseb nižja od 1.017 EUR. Na drugi strani je samo 10 % zaposlenih oseb prejelo povprečno mesečno bruto plačo, ki je bila višja od 2.730 EUR, in samo odstotek (1 %) zaposlenih oseb prejel povprečno mesečno bruto plačo višjo od 5.903 EUR. "


Pač imamo 20% ljudi, ki jim dobro gre, ostalo pa tako-tako. Žalost bolj , kot ne.

Edini modus, ki ga lahko predvidiš je pa minimalec, teh je verjetno 10%.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen ::

Izgovorov za opravljanje slabo plačanega dela nikoli ne zmanjka. Imaš prav.

Zakaj bi sploh gledal kaj je najbolj pogosto izplačana plača in koliko je povprečna? Da se boš tolažil, da le ni tako slabo, ker gre drugim enako slabo ali slabše?

Teži samo k temu, da boš nad povprečjem. V kolikor je to v trenutnem podjetju težko izvedljivo, si lahko za začetek nastaviš cilj, da boš nadpovprečno plačam v podjetju, kjer si zaposlen. Če je povprečna plača v podjetju 1200 bruto in ti neseš 1400 bruto, si na dobri poti. Če niti to ne gre, boš moral nekaj konkretno spremeniti.

Povprečna bruto plača za november 2018 je znašala 1.812,73 EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hammock ::

Povprecna bruto placa tudi ne zajema davcne anomalije stroska malice in prevoza.

V resnici marsikdo zasluzi slabo bruto placo, potem pa na koncu dobi cisto spodoben neto ven. Seveda jamra, kako slab bruto ima. Nas butasti davcni sistem je tozadevno unikaten. Zaradi relativno nizkih pragov za davcne razrede marsikateri delodajalec raje muti s stroski, kot da dvigne bruto, ker se ne splaca.

Tega v normalnih zahodnih drzavah ni.

Mato989 ::

hammock je izjavil:

Povprecna bruto placa tudi ne zajema davcne anomalije stroska malice in prevoza.

V resnici marsikdo zasluzi slabo bruto placo, potem pa na koncu dobi cisto spodoben neto ven. Seveda jamra, kako slab bruto ima. Nas butasti davcni sistem je tozadevno unikaten. Zaradi relativno nizkih pragov za davcne razrede marsikateri delodajalec raje muti s stroski, kot da dvigne bruto, ker se ne splaca.

Tega v normalnih zahodnih drzavah ni.


Tako je zato pa ukinit vse nepbdavcene zadeve..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222899 (18753) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690743 (78336) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116983 (99864) Mato989
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630210 (23978) krneki0001

Več podobnih tem