» »

Življenski stroški

Življenski stroški

««
11 / 14
»»

matobeli ::

vidim da so glede bajt problemi:
a) bajta je od staršev in oni določajo kako se bo urejalo, ureja seveda podmladek
b) gre se za vikende/hiše v gričevnatih področjih (vinograd težko vzdrževat, bejž, bejž?)
c) vzdrževanje starih "podrtij"

Sam ne govorit da je treba vsak teden še en šiht nardit okol bajte zaradi, pač bajte, ampak je to posledica slabo optimiziranih pogojev. Veliko novograjenih hiš nima teh problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

m0LN4r ::

Ce je to letelo na mene, potem ne razumes kr nekaj stvari.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

vidim da so glede bajt problemi:
a) bajta je od staršev in oni določajo kako se bo urejalo, ureja seveda podmladek
b) gre se za vikende/hiše v gričevnatih področjih (vinograd težko vzdrževat, bejž, bejž?)
c) vzdrževanje starih "podrtij"

Sam ne govorit da je treba vsak teden še en šiht nardit okol bajte zaradi, pač bajte, ampak je to posledica slabo optimiziranih pogojev. Veliko novograjenih hiš nima teh problemov.


Maš prav,

v bajti je definitivno manj časa namenjenega košnji kot v bloku recimo:
v bajti je definitivno manj časa namenjenega vzdrževalnim delom kot v bloku(popravilo strehe, ometa ipd.)
v bajti je definitivno manj urejanja okolice (drevesa, grmovje, rože, ipd.) kot v bloku:
v bajti je definitivno manj zalivanja kot v bloku
v bajti je definitivno manj kidanja kot v bloku (s podzemno garažo recimo):
v bajti je manj notranjega dela kot v bloku (kvadratura povprečnega stanovanja je tam okrog 60m2 medtem ko je bajta 130m2+)

itd. tja v nedogled:

/Sarcasm off

Kdorkoli trdi da je v bajti manj dela kot v bloku je vsaj biased ali pa opravičuje svojo situacijo. Razen če si bajto zoptimiziral do točke ko postane blok :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Sej tega nihče ne trdi. Še najmanj pa tist, ki si ga citiral.
Če smo glih pri garaži, podzemnih je bolj malo, vsaj ne v isti stavbi. V hiši se vsedeš v avto in odpelješ, če si prej skidal do ceste (to zimo sem kidal dvakrat). V bloku ti vsak najmanjši mrazek povzroči 10 min dela. Tam kjer že so podzemne garaže, so pa tako tesne da bog pomagaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

invisuu ::

Torej verdict je, da gremo vsi v bajte k mami živet. Če komurkoli to ni po godu, nima prav.

Thanks slo-tech!

m0LN4r ::

Jah prinas pa bi blo jebeno v hisi na 120m2 z 7+2 ljudi na kupu. Od tega pa samo dva dirigenta/lastnika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej tega nihče ne trdi. Še najmanj pa tist, ki si ga citiral.
Če smo glih pri garaži, podzemnih je bolj malo, vsaj ne v isti stavbi. V hiši se vsedeš v avto in odpelješ, če si prej skidal do ceste (to zimo sem kidal dvakrat). V bloku ti vsak najmanjši mrazek povzroči 10 min dela. Tam kjer že so podzemne garaže, so pa tako tesne da bog pomagaj.


Tip govori o optimizaciji pogojev. Zato ker za njega je hiša samo vrstna hiša z 10x15m trate in morda ena gredica in ograja okrog, po sreči niti ne živa ograja ker s to je že neoptimizirano za delat.

Ob današnjih časih ko delam 2 izmene, ali pa ko ljudje delajo 10 ur, hkrati pa se še vozijo 30 min v eno smer recimo v povprečju, je vsaka dodatna ura dela okrog bajta naj bo še tako zoptimizirana čas ko bi ga lahko namenili nečemu kar te bolj veseli, ker le redki ljudje imajo hobi urejanje bajte in delo ki ne čaka ampak je odvisno od letnih časov ne pa od tvoje volje.

Na štajerskem pa ima kar nekaj blokov garaže bodisi podzemne ali pa normalne.... to je bil nekaj časa tukaj okrog tudi standard, vsaj v MBju in Ptuju. Res pa da nekateri pač nimajo. Povprašaj še malo one z drugačnih tipov bajt, kako fajn je njim, ko je bolj "huda" zima in plugi ne pridejo okrog pravočasno, pa morjo sami skidat vse do magistralke ali malo bolj prometne ceste.... potem pa govorimo o optimizaciji.

Utk ::

invisuu je izjavil:

Torej verdict je, da gremo vsi v bajte k mami živet. Če komurkoli to ni po godu, nima prav.

Thanks slo-tech!

Ne, verdict je, da je to boljše, če je možno. Če ni možno, potem ni niti boljše.

gruntfürmich ::

glede na psihično stanje večine slovenčkov živeti pri starših ni dobro.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

glede na psihično stanje večine slovenčkov živeti ni dobro.

matobeli ::

v bajti je definitivno manj časa namenjenega košnji kot v bloku recimo.

-če si vse lepo naštelaš imaš pol ure čez glavo za nekih 200m2, to je max vsak teden 1x, ni hude krize.
v bajti je definitivno manj časa namenjenega vzdrževalnim delom kot v bloku(popravilo strehe, ometa ipd.)

-plačaš delavce in je rešeno (tako kot v bloku)
v bajti je definitivno manj urejanja okolice (drevesa, grmovje, rože, ipd.) kot v bloku:

-če želiš imet grmovja, drevesa in rože je to res
v bajti je definitivno manj zalivanja kot v bloku

-odvisno kolk moraš met rož po bajti. zunaj pa odpreš pipo (ali pa to nardi avtomatika) in začne vse špricat
v bajti je definitivno manj kidanja kot v bloku (s podzemno garažo recimo):

-recimo s podzemno garažo... Ali pa če imaš pred bajto grelce v tleh.
v bajti je manj notranjega dela kot v bloku (kvadratura povprečnega stanovanja je tam okrog 60m2 medtem ko je bajta 130m2+)

-sej si ugotovil, odvisno od kvadrature, so tudi večja blokovska stanovanja
itd. tja v nedogled:

-res je, če primerjaš ogromno bajto iz 90h, kjer se ima vsaka ženska pri hiši svoj vrtiček v svojem kotu (ali dva), živo mejo, parkplace za 4 avte in še tisoč kvadratov travnika, in 35m2 stanovanje je to čisto res.
/Sarcasm off


Kdorkoli trdi da je v bajti manj dela kot v bloku je vsaj biased ali pa opravičuje svojo situacijo. Razen če si bajto zoptimiziral do točke ko postane blok :P


Lahko zoptimiziraš bajto do te točke da nimaš veliko vzdrževalnih del. Sploh moderne gradnje (ne "slovensko moderne") so take.

Nič bat, sem živel v taki hiši kjer je bilo samo za delat okoli, poznam stvari precej dobro ampak če pogledaš čez plot vidiš da ni treba da je tako.

invisuu ::

Utk je izjavil:

invisuu je izjavil:

Torej verdict je, da gremo vsi v bajte k mami živet. Če komurkoli to ni po godu, nima prav.

Thanks slo-tech!

Ne, verdict je, da je to boljše, če je možno. Če ni možno, potem ni niti boljše.


Tebi. Jaz ne bi živel v bajti pa če mi jo podariš. Ampak ajde, to me najbrž naredi degeneriranega slovenčka, ker eni enostavno ne razumete, da smo si ljudje različni.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

v bajti je definitivno manj časa namenjenega košnji kot v bloku recimo.

-če si vse lepo naštelaš imaš pol ure čez glavo za nekih 200m2, to je max vsak teden 1x, ni hude krize.
v bajti je definitivno manj časa namenjenega vzdrževalnim delom kot v bloku(popravilo strehe, ometa ipd.)

-plačaš delavce in je rešeno (tako kot v bloku)
v bajti je definitivno manj urejanja okolice (drevesa, grmovje, rože, ipd.) kot v bloku:

-če želiš imet grmovja, drevesa in rože je to res
v bajti je definitivno manj zalivanja kot v bloku

-odvisno kolk moraš met rož po bajti. zunaj pa odpreš pipo (ali pa to nardi avtomatika) in začne vse špricat
v bajti je definitivno manj kidanja kot v bloku (s podzemno garažo recimo):

-recimo s podzemno garažo... Ali pa če imaš pred bajto grelce v tleh.
v bajti je manj notranjega dela kot v bloku (kvadratura povprečnega stanovanja je tam okrog 60m2 medtem ko je bajta 130m2+)

-sej si ugotovil, odvisno od kvadrature, so tudi večja blokovska stanovanja
itd. tja v nedogled:

-res je, če primerjaš ogromno bajto iz 90h, kjer se ima vsaka ženska pri hiši svoj vrtiček v svojem kotu (ali dva), živo mejo, parkplace za 4 avte in še tisoč kvadratov travnika, in 35m2 stanovanje je to čisto res.
/Sarcasm off


Kdorkoli trdi da je v bajti manj dela kot v bloku je vsaj biased ali pa opravičuje svojo situacijo. Razen če si bajto zoptimiziral do točke ko postane blok :P


Lahko zoptimiziraš bajto do te točke da nimaš veliko vzdrževalnih del. Sploh moderne gradnje (ne "slovensko moderne") so take.

Nič bat, sem živel v taki hiši kjer je bilo samo za delat okoli, poznam stvari precej dobro ampak če pogledaš čez plot vidiš da ni treba da je tako.





zdaj pa še mi povej koliko je procentualno takšnih hiš v Sloveniji kjer je napram blokovskemu naselju ali stanovanju dela MANJ ali enako? Tako realno, overall cela Slovenija :)

Ti govoriš o idealni hiši z ogromno denarja lastnika (talno gretje, avtomatski namakalni sistemi, sploh če maš par hektarov zraven bajte pa polja itd...) versus, povprečen stanovanjski blok. Kot da bi primerjala nekoga ki živi v bajti in ima plače ene 3.000EUR in nekoga ki ima 800EUR v bloku.

Popolnoma izkrivljena primerjava...


Aja dodajva koliko je takih hiš ki jih opisuješ in si jih lahko človek z 800EUR plače privošči in kje jih kupit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Tip govori o optimizaciji pogojev. Zato ker za njega je hiša samo vrstna hiša z 10x15m trate in morda ena gredica in ograja okrog, po sreči niti ne živa ograja ker s to je že neoptimizirano za delat.


Ni nujno da je vrstna, načeloma bi lahko bilo brez ograje. Kakšne gredice? Če ti je všeč vrtnarjenje vrtnariš, če ti ni, nimaš gredic. Eno trato kjer lahko raztegneš ležalnik/bazenček, roštilj pa je čist nekaj drugega.

lahko se optimizira tudi velike večstanovanjske hiše, pogoji so podobni.

Utk ::

invisuu je izjavil:

Utk je izjavil:

invisuu je izjavil:

Torej verdict je, da gremo vsi v bajte k mami živet. Če komurkoli to ni po godu, nima prav.

Thanks slo-tech!

Ne, verdict je, da je to boljše, če je možno. Če ni možno, potem ni niti boljše.


Tebi. Jaz ne bi živel v bajti pa če mi jo podariš. Ampak ajde, to me najbrž naredi degeneriranega slovenčka, ker eni enostavno ne razumete, da smo si ljudje različni.

Jaz pa raje jem pršut kot kislo zelje. Kar še ne pomeni, da je to pametno in res boljše.

m0LN4r ::

Zoptimiziras samo in le pod pogojem, da se vsi strinjajo in so prihodki in pogoji primerni.
Vrt bos tezko zalival, ce je na drugi strani ceste.
Njive bos tezko prodal, ce jih imas po 20 manjsih kosov po okolici.
Do vinograda je 10 minut voznje in ce nimas vikenda, vode, elektrike. Si moras vse to pripeljat gor.
Domace zivali, tudi ne nahranis v petih minutah in zmeces gnoj.
Ko je treba popravit traktor, kosilnico, zago ali celo kupit novo si, grejo prihranki v ta racun.

Na koncu ko to vse zoptimiziras, da ne rabis nic delat okol bajte. Pa vec nevem kaj tako blazno veliko prisparas, ker bos namesto lastnih drv kuril na pelete in strom 3x vecjo kvadraturo, kot sicer, kjer te nihce ne segreva ob strani.

Ce pa imas streho, okna, fasado izpred 90ih, pa ves kam bos dal ves "prihranek" ne samo tvoj.

Na koncu pa ugotovis, da morajo se otroci po soli delat okrog bajte, dokler je se zunaj svetlo in ucenje pride na vrsto sele po tistem.
Sem izkusil to na lastni kozi. Najprej delo, potem sola, ce nisi bil prevec utrujen, ker gres ob sestih ze na bus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Ti govoriš o idealni hiši z ogromno denarja lastnika (talno gretje, avtomatski namakalni sistemi, sploh če maš par hektarov zraven bajte pa polja itd...)


Namakalni sistemi so lahko smešno poceni, tud avtomatski so v samogradnji ugodni. Ali pa magari iz kitajske naročiš kontroler z vsemi senzorji, talno gretje tudi, odvisno od tega koliko ga imaš prižganega. Niso vse stvari drage, treba se je znajti.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tip govori o optimizaciji pogojev. Zato ker za njega je hiša samo vrstna hiša z 10x15m trate in morda ena gredica in ograja okrog, po sreči niti ne živa ograja ker s to je že neoptimizirano za delat.


Ni nujno da je vrstna, načeloma bi lahko bilo brez ograje. Kakšne gredice? Če ti je všeč vrtnarjenje vrtnariš, če ti ni, nimaš gredic. Eno trato kjer lahko raztegneš ležalnik/bazenček, roštilj pa je čist nekaj drugega.

lahko se optimizira tudi velike večstanovanjske hiše, pogoji so podobni.


Ja maš prav, pogoji so veliko višja od povprečne plače v Sloveniji, verjetno faktor 2-3x, idealni položaj, brez klancev in dreves, če ne pač posekat kajne? in brez vsega, kvečjemu trava, pa parcela ne sme bit velika.

Dobro jutro. Koliko povprečnih hiš ima talno gretje zunaj da ne rabijo kidat? Lepo te prosim no.

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Zoptimiziras samo in le pod pogojem, da se vsi strinjajo in so prihodki in pogoji primerni.
Vrt bos tezko zalival, ce je na drugi strani ceste.
Njive bos tezko prodal, ce jih imas po 20 manjsih kosov po okolici.
Do vinograda je 10 minut voznje in ce nimas vikenda, vode, elektrike. Si moras vse to pripeljat gor.
Domace zivali, tudi ne nahranis v petih minutah in zmeces gnoj.
Ko je treba popravit traktor, kosilnico, zago ali celo kupit novo si, grejo prihranki v ta racun.

Na koncu ko to vse zoptimiziras, da ne rabis nic delat okol bajte. Pa vec nevem kaj tako blazno veliko prisparas, ker bos namesto lastnih drv kuril na pelete in strom 3x vecjo kvadraturo, kot sicer, kjer te nihce ne segreva ob strani.

Ce pa imas streho, okna, fasado izpred 90ih, pa ves kam bos dal ves "prihranek" ne samo tvoj.

Na koncu pa ugotovis, da morajo se otroci po soli delat okrog bajte, dokler je se zunaj svetlo in ucenje pride na vrsto sele po tistem.
Sem izkusil to na lastni kozi. Najprej delo, potem sola, ce nisi bil prevec utrujen, ker gres ob sestih ze na bus.

Če imaš eno bajto, še nisi avtomatsko veleposestnik.

invisuu ::

Utk je izjavil:

invisuu je izjavil:

Utk je izjavil:

invisuu je izjavil:

Torej verdict je, da gremo vsi v bajte k mami živet. Če komurkoli to ni po godu, nima prav.

Thanks slo-tech!

Ne, verdict je, da je to boljše, če je možno. Če ni možno, potem ni niti boljše.


Tebi. Jaz ne bi živel v bajti pa če mi jo podariš. Ampak ajde, to me najbrž naredi degeneriranega slovenčka, ker eni enostavno ne razumete, da smo si ljudje različni.

Jaz pa raje jem pršut kot kislo zelje. Kar še ne pomeni, da je to pametno in res boljše.


Kul. Jaz pa ne maram pršuta in kislega zelja (v resnici ga, ampak rečiva tako, za ta argument). Ne pridem sem in ti pišem, da nimaš prav, ker imaš rad pršut in kislo zelje. Rečem ti kul, jaz pa ne. Pika. Razumem, da ima en to rad, drugi pa ne.

Razumeš sedaj?

Kot svežepečen lastnik nepremičnine se zavedam, da bi lahko za denar, ki sem ga dal za stanovanje, kupil hiš(ic)o. Ampak meni bivanje v centru mesta pomeni zares veliko. Ja, včasih slišim soseda ko se dere na babn'co in včasih on čuje mojo ko ji prihaja, ampak mi za to dol visi. Dejstvo je, da imam do službe, zabave, druženja, bolnice, pošte, trgovine, zobozdravnika in VSEGA pet minut peš. Pa še ne rabim kosit, kidat snega itd. Ker živim ob mestnem parku imam na voljo bistveno več (lepo urejene) travnate površine kot bi je imel z bajto.

Glej, vsakomur svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

m0LN4r ::

Nevem od kdaj je nekdo z 3Ha njive, 2Ha gozda in 1Ha vinograda, veleposestnik.

No nevem kako je tam dol pri vas, ampak tle si folk ni sezidal bajturin in vikendov iz hrvaskega materiala na crno in ker niso delal pr nuklearki in iskri, ni blo dnara ko dreka.
Dnar je prsu ravno od tega, da je po sihtu se cela familija garala dokler je bilo zunaj svetlo/toplo.

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ti govoriš o idealni hiši z ogromno denarja lastnika (talno gretje, avtomatski namakalni sistemi, sploh če maš par hektarov zraven bajte pa polja itd...)


Namakalni sistemi so lahko smešno poceni, tud avtomatski so v samogradnji ugodni. Ali pa magari iz kitajske naročiš kontroler z vsemi senzorji, talno gretje tudi, odvisno od tega koliko ga imaš prižganega. Niso vse stvari drage, treba se je znajti.

Voda pa je zastonj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Jaz čakam da se nam pokaže količino takih hiš na voljo za nakup in cene, bomo hitro zaključili z to optimizacijo.

Teorija prenese vse, v praksi pa je v stanovanju vsaj 1x manj dela kot v hišah, če ne 5x....

Jaz bi motobeliju zrihtal en podirajoč vikend v halozah in mu povem da ga naj zoptimizira do te mere s svojo plačo da bo živel tam bolje in bolj kvalitetno kot jaz v najemniškem 1 sobnem stanovanju s 5 minutami od službe :)

Pap rimerjajva stroške njegove optimizacije in mojega življenja v stanovanju celo z najemnino.

m0LN4r ::

Mu jas tudi odstopim naso 1900 built kmecko hiso s predelano stalo. Pa naj vlece vodo na drugo stran ceste in vse drugo pusti, da zaraste.
Do delovnega mesta pa se bo vsak dan teleportiral, tut pozim ko je led in sneg na cesti zjutraj ob petih.

Zarad mene lahko na streho se sonce celice obesi, sam ne pozabit konstrukcijo menjat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

1. trave ni treba zalivat, joj malo rata rumena poleti ob res najhujši pripeki-buhu
2. če je samo trava in nič drugega je manj dela
3. če imaš vikend, vinograd, domače živali si praktično kmetovalec, če bi lahko za ta čas dobil več denarja v službi se šteje da delaš za hobi
4. hobiji so dragi

Prodat celo kmetijo z vinogradi vred in postavit eno malo hišico ali kupit stanovanje.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

1. trave ni treba zalivat, joj malo rata rumena poleti ob res najhujši pripeki-buhu
2. če je samo trava in nič drugega je manj dela
3. če imaš vikend, vinograd, domače živali si praktično kmetovalec, če bi lahko za ta čas dobil več denarja v službi se šteje da delaš za hobi
4. hobiji so dragi

Prodat celo kmetijo z vinogradi vred in postavit eno malo hišico ali kupit stanovanje.


Jap, baje se nepremičnine ful prodajajo po ok cenah.... potem pa dobiš tudi zlo super parcele z gradbenim in takoj vse urediš in postaviš.

Eni res živite v sanjskem svetu, svaka vam čast.

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

1. trave ni treba zalivat, joj malo rata rumena poleti ob res najhujši pripeki-buhu
2. če je samo trava in nič drugega je manj dela
3. če imaš vikend, vinograd, domače živali si praktično kmetovalec, če bi lahko za ta čas dobil več denarja v službi se šteje da delaš za hobi
4. hobiji so dragi

Prodat celo kmetijo z vinogradi vred in postavit eno malo hišico ali kupit stanovanje.

Kaj tebi ni jasno, v sluzbi placajo 8ur ne 12. Doma delas se 4, ker matobeli noce vsega tega odkupit.
Izpostavil si vse neoptimizacije in da jih lahko resis. Kaj se cakas, v nakup. win-win za oba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

Jaz čakam da se nam pokaže količino takih hiš na voljo za nakup in cene, bomo hitro zaključili z to optimizacijo.


Jaz pa čakam da nehate jokat kako so hiše bedne in da zahtevajo pregovornega "celega človeka".

-valvoline- ::

V BiH eno podjetje proizvaja in prodaja lustne montazne hise , najcenejsa je bila okrog 10kE za 60m2. Ne vem zakaj pr nas taksnih poceni varijant ni nikjer v ponudbah. Pa recimo kupis plac ene 300-400m2, lepo vse zravnas pa tlakovci, o kakem vzdrzevanju se pol tle pogovarjamo? Stanovanje ti je tko k da si v zaporu, hvala lepa. Sploh pa tiste stare komunajzarske gajbe.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

1. trave ni treba zalivat, joj malo rata rumena poleti ob res najhujši pripeki-buhu
2. če je samo trava in nič drugega je manj dela
3. če imaš vikend, vinograd, domače živali si praktično kmetovalec, če bi lahko za ta čas dobil več denarja v službi se šteje da delaš za hobi
4. hobiji so dragi

Prodat celo kmetijo z vinogradi vred in postavit eno malo hišico ali kupit stanovanje.


Jap, baje se nepremičnine ful prodajajo po ok cenah.... potem pa dobiš tudi zlo super parcele z gradbenim in takoj vse urediš in postaviš.

Eni res živite v sanjskem svetu, svaka vam čast.

Predvsem pa se ful prodajajo take za katere matobeli pravi, da jih je treba prodat, ker niso optimalne.
Najboljse, da vsi prodamo. Kdo bo pa kupil ? Matobeli ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

thramos ::

iKst je izjavil:


To so domneve. Stanovanje v hiši je lahko bolj ločeno ali manj ločeno. Je pa v vsakem primeru verjetno tako, da ustreza tistim, ki tam živijo.


Ali pa si ne morejo privoščiti drugače. Prisotni izključeni - smo že ugotovili, da pri vas everything is awesome.

Začuda pa so že stanovanja v (enako stari) hiši praviloma bistveno cenejša, kot stanovanja v bloku.

Kot kaže takšen način življenja ustreza bistveno manjšemu deležu ljudi. Kdo bi si mislil? Prisotni izključeni, še enkrat.

iKst je izjavil:

Povsod se je treba prilagajati. Tudi pri selitvi v svojo hišo je potrebnega ogromno prilagajanja in predvsem odrekanja. Meni relaxed in finančno bolj varen lifestyle definitivno odtehta občasno nesoglasje s sosedi.


O tem govorim že ves čas. Selitev v stanovanje na drugi strani ...

m0LN4r ::

-valvoline- je izjavil:

V BiH eno podjetje proizvaja in prodaja lustne montazne hise , najcenejsa je bila okrog 10kE za 60m2. Ne vem zakaj pr nas taksnih poceni varijant ni nikjer v ponudbah. Pa recimo kupis plac ene 300-400m2, lepo vse ruknes z tlakovci, o kakem vzdrzevanju se pol tle pogovarjamo? Stanovanje ti je tko k da si v zaporu, hvala lepa. Sploh pa tiste stare komunajzarske gajbe.

A to kaj si pa zdaj ti predlagal, je veliko boljse? 60m2 konzerva na 300m2 tlakovcih, pa do vsega moras z avtom in porabit X-kratnik casa ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

Jaz osebno sem raje v sotoru alpa bivalno prikolico kot pa v stanovanju (zaporu).

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:


Kaj tebi ni jasno, v sluzbi placajo 8ur ne 12. Doma delas se 4, ker matobeli noce vsega tega odkupit.


Kaj tebi ni jasno, jaz v svojih 8h zaslužim dovolj zase in za familijo, kolikor mi je znano ti tudi, moj foter tudi, če te zanima.

Ampak za razliko od mene on uživa v vrtičkarstvu in ima nekih 200m2 gredic. jaz pa ne. Pa bi jo lahko potavil direktno zraven njegove.

Če je pa fora v denarju in teh 4 urah, potem pa se zahvali slabim odločitvam tvojih staršev, oziroma tvojim starim staršem.

iKst ::

O tem govorim že ves čas. Selitev v stanovanje na drugi strani ...


...pomeni za nekoga še bistveno več prilagajanja. Saj smo že prej govorili. V hiši imaš že statistično gledano ene 20x manjšo možnost za konflikte s sosedi, ker jih je toliko manj.

m0LN4r ::

Se dobro, da se mi pogovarjamo o takih idealcih, kot si ti in 3/4 slovenije zivi tako lagano.

iKst je izjavil:

O tem govorim že ves čas. Selitev v stanovanje na drugi strani ...


...pomeni za nekoga še bistveno več prilagajanja. Saj smo že prej govorili. V hiši imaš že statistično gledano ene 20x manjšo možnost za konflikte s sosedi, ker jih je toliko manj.

Razen ce si nov v ulici in skregan z vsemi sosedi xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

Ne, ne pomeni.

V bloku, še posebej velikem, lahko živiš mimo vseh "sosedov", ker so stanovanja dizajnirana kot samostojne enote.

Če si ne želiš stikov s sosedi, jih nimaš.

m0LN4r ::

Tako je.
Se dobro, da 3/4 slovencev zivi v razvitih vaseh, blizu mest in optimiziranimi bajtami.
Do mesta pa ce nimas avta gres, komot z vlakom vsake pol ure.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

iKst ::

Enako kot v hiši.

thramos ::

Utk je izjavil:

Sej tega nihče ne trdi. Še najmanj pa tist, ki si ga citiral.
Če smo glih pri garaži, podzemnih je bolj malo, vsaj ne v isti stavbi. V hiši se vsedeš v avto in odpelješ, če si prej skidal do ceste (to zimo sem kidal dvakrat). V bloku ti vsak najmanjši mrazek povzroči 10 min dela. Tam kjer že so podzemne garaže, so pa tako tesne da bog pomagaj.


Za takšne situacije obstajajo zadeve, ki se jim reče garaže. Vse soseske, ki so vredne svojega imena, jih imajo. Z dostopom iz bloka.

Žal pa imajo takšne soseske svojo ceno - v Sloveniji so žal standard zavožene socialistične soseske tipa Fužine.

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:

Se dobro, da se mi pogovarjamo o takih idealcih, kot si ti in 3/4 slovenije zivi tako lagano.


Karma je kuzla.

thramos ::

iKst je izjavil:

Enako kot v hiši.


Everything is awesome. Đakuzi included.

iKst ::

thramos je izjavil:

iKst je izjavil:

Enako kot v hiši.


Everything is awesome. Đakuzi included.


Se mi je zdelo, da malo bluziš v prazno. Kot prej glede kvalitete stanovanj in namigovanj, da manjša stanovanja ful vplivajo na kakovost življenja.

m0LN4r ::

Karma nima veze s tem, da optimalna okolica in pogoji so v veliki manjsini. Potem pa nekateri se posplosujejo na podlagi tega.
Ce bi bilo res vse tako enostavno, bi blo razmerje obrnjeno. Mesta prazna, vasi super razvite.

Kolko jypetov in matobelije imamo ? Kje je statistika ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Okapi ::

thramos je izjavil:

Žal pa imajo takšne soseske svojo ceno - v Sloveniji so žal standard zavožene socialistične soseske tipa Fužine.
Ti si itak že večkrat dokazal, da pojma nimaš, kakšne so v resnici Fužine. Večina "nadstandardnih kapitalističnih" blokov je slabših od "socialističnih" Fužin.


O.

Mato989 ::

Torej, matobeli predlaga da tožijo nekateri starše ker so imeli napačne odločitve pred 60 leti ali celo stare starše in naj proda hišo na Pohorju ali v Halozah staro 100 let, zato da bo živel s tem dnarom nekje kjer bo imel varčno hiško in optimizirano, kakršnih je mogoče nekaj 10 ali maksimalno nekaj 100 (zanemarljiv procent vseh nepremičnin v zemljiški knjigi) če te bajte noben ne bo kupil naj verjetno niža ceno dokler je ne proda in dobi zanjo morda 10.000€ od kakšnega špekulanta, potem pa lahko gre samo še v najem v blok, kjer ga bo matomeli spet obiral kako lahko optimizira.

Seems legit.

Smešnice, kot da bi mi Bill Gates razlagal kako se da tudi ranč zoptimizirat pa vilo z kakšnimi 60 sobami in 2.000 kvadrati.... seveda če imaš milijone ali milijarde. pol se da vse, pa v teoriji.

thramos ::

iKst je izjavil:

Se mi je zdelo, da malo bluziš v prazno. Kot prej glede kvalitete stanovanj in namigovanj, da manjša stanovanja ful vplivajo na kakovost življenja.


Nič ne bluzim. Ne dvomim, da imate vsi prisotni urejeno bivanje v deljeni hiši idealno.

Stanje glede slabe kvalitete nepremičnin v Sloveniji pa je lepo opisano in podprto z viri v citiranem članku. Prav tako povezave med velikostjo stanovanj in številom sob na kvaliteto življenja.

Nisi prebral?

-valvoline- ::

Stanovanje = zapor. tudi tista najbl fensi. Mimo tega ne gre.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Ti si itak že večkrat dokazal, da pojma nimaš, kakšne so v resnici Fužine. Večina "nadstandardnih kapitalističnih" blokov je slabših od "socialističnih" Fužin.


V danem kontekstu - je iz Fužinskih blokov omogočen neposreden dostop do garaž?

Okapi ::

Stanovanje = zapor. tudi tista najbl fensi.
Ja, hiša pa prisilno delo. Jaz imam raje zapor.>:D

thramos je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ti si itak že večkrat dokazal, da pojma nimaš, kakšne so v resnici Fužine. Večina "nadstandardnih kapitalističnih" blokov je slabših od "socialističnih" Fužin.


V danem kontekstu - je iz Fužinskih blokov omogočen neposreden dostop do garaž?
Ni. Garaže so čez cesto. Je pa zato ob blokih dovolj parkirnih mest, da lahko pride deset kolegov na obisk, vsaj s svojim avtom, in dobijo prosto parkirno mesto, brezplačno. Boš povedal za eno novo naselje, ali "nadstandardni" blok, kjer je to mogoče?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hruske ::

A lahko nehate z vrednostnimi sodbami? To, da je za nekoga stanovanje zapor, je popolnoma subjektivno. Če ti prednosti stanovanja v bloku pač ne odtehtajo slabosti, si boš poiskal drugačno rešitev. Če ti hiša ne odtehta slabosti, boš svoj stanovanjski problem rešil drugače.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275179 (60978) damirj79
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621864 (16712) BorutO
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326497 (23406) bender rodri

Več podobnih tem