» »

Višina plače za življenje v Sloveniji

Višina plače za življenje v Sloveniji

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

hammock ::

Treba je ukiniti vse neobdavcene prihodke in ustrezno spustiti davke (ali dvigniti davcne razrede). Vse ostalo je ustvarjanje megle.

Pro_moted ::

Tilen je izjavil:

Izgovorov za opravljanje slabo plačanega dela nikoli ne zmanjka. Imaš prav.

Zakaj bi sploh gledal kaj je najbolj pogosto izplačana plača in koliko je povprečna? Da se boš tolažil, da le ni tako slabo, ker gre drugim enako slabo ali slabše?

Teži samo k temu, da boš nad povprečjem. V kolikor je to v trenutnem podjetju težko izvedljivo, si lahko za začetek nastaviš cilj, da boš nadpovprečno plačam v podjetju, kjer si zaposlen. Če je povprečna plača v podjetju 1200 bruto in ti neseš 1400 bruto, si na dobri poti. Če niti to ne gre, boš moral nekaj konkretno spremeniti.

Povprečna bruto plača za november 2018 je znašala 1.812,73 EUR


Sem nad povprečjem. Seveda sem zato tudi zadnja leta konkretno delal.
Vem pa da je, tudi v našem podjetju, veliko takih, ki vestno in nadpovprečno opravljajo svoje delo, pa se jim nikjer ne pozna. Seveda stari 50 let, ne upajo nikamor in potem delajo za minimalca ali kakšen evro več. Večinoma takšna dela, ki so nujno potrebna za delovanje podjetja in jih nihče noče opravljati, ker so umazana, nevarna in na dolgi rok zelo škodljiva.
Pa niti ni to važno. Hotel sem samo poudariti, da povprečna plača bore malo pove o tem, koliko bruto plače dobi večina Slovencev. In večina je pod povprečno plačo. Ker eni tako radi izpostavljajo kakšno povprečno plačo imamo tukaj v SLO.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

UnChien ::

Sem ter tja je videti še mediano. Baje naj bi bila po zadnjih podatkih okoli 1350 EUR (bruto, cca.). Torej polovica zaposlenih prejema nižji bruto, polovica pa višji.

Kako pa bi bilo z modusom? Katera je najbolj pogosto prejeta plača...me prav zanima.

p.s.: od časa 'statistike' je dolgo, če sem se zmotil pri izrazih ali dojemanju le-teh, mea culpa.
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11223023 (18877) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44691255 (78848) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117397 (100278) Mato989
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630348 (24116) krneki0001

Več podobnih tem