» »

Mesečni stroški bivanja

Mesečni stroški bivanja

1
2
3

Mr.B ::

slotechar je izjavil:

Itak da se da z povprecno placo solidno zivet. Ampak priblizno 75% zaposlenih ima placo nizjo od povprecne place.

Se mi je zdelo da matematika ravno ni najbolja vrlina.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MasterTade ::

Ja lej, tud z minimalno se da in če si samski. Sicer moraš malo bolj iskat ampak kdo je pa rekel da bo tako vedno? Zanimiva mi je Nemčija, kjer cca 50% ljudi plačuje najemnino. Ne vem no, kredit plačevat 20 let, tisti z družino in ki bodo ziher tam živeli že, ampak da nekdo samo zato da ne bo denarja "stran metal" raje gre v kredit...Vsakemu svoje

strup121 ::

a pol je bolš bit 20 let v najemu?

Invictus ::

strup121 je izjavil:

a pol je bolš bit 20 let v najemu?

Za koga je...

Sploh če ni kreditno sposoben...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strup121 ::

Invictus je izjavil:

strup121 je izjavil:

a pol je bolš bit 20 let v najemu?

Za koga je...

Sploh če ni kreditno sposoben...


to potem ne pomeni da je bolje zanj temveč da je to zanj edina možnost.

NikolormousB ::

strup121 je izjavil:

a pol je bolš bit 20 let v najemu?


Odvisno od situacije. Ampak razlika med obrokom za kredit in najemnino + obresti, ki jih plačaš banki nanesejo ogromno. Kredit na 20 let ni poceni šport.

zobnik ::

OrkAA je izjavil:

Zagotovo je najceneje živeti v skupnosti večih ljudi. Problem življenja pri starših je, da ti dostikrat ne krijejo le najemnine, temveč en kup drugih stroškov in obveznosti. Predvsem ti pa prihranijo veliko časa, ker ti kuhajo, perejo cunje, gredo v trgovino, pomagajo pospravljat, financirajo obnove objekta, itd.


Pri meni/nas ej ravno obatno, zanimivo ne. Lahk mi rečeš kar univerzalna fata. Starša tako al drugač nimata avta, vozniškega, tak da.

Mato989 ::

Govorit o tem kar je bolje za nekoga je brezpredmetno, ker debata o tem je relevantna samo v kolikor ima oseba dejansko realno možnost izbirat med obojim... in tega verjetno 50%+ ljudi nima... zato živijo doma ali so v najemu.

V vsakem primeru pa je bolje dajat denar na stran in potrpet par let doma kot pa metat denar za najemnino samo zato da lahko pri 25tem rečeš kako si samostojen...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fosil ::

Mimogrede trenutno je zunaj razpis MOL za neprofitna stanovanja.
Cenzus za samsko osebo je 2.000 EUR neto na mesec.
Najemnina za 55 m2 stanovanje v Ljubljani je 180 EUR.
Tako je!

zobnik ::

Meni se bolj zdi, da je boljš doma in smo vsi bolj zadovoljni, čeprav tud sam nisem več ravno mlad. Moji letniki so na videz kot že kakšni stari fotri z otrokom v naročju....za sebe vem, d abi lahko vzel nahrbtnik in se dopravil v prvi letnik fax pa nebi noben posumil, da imam že tolk let

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:


Odvisno od situacije. Ampak razlika med obrokom za kredit in najemnino + obresti, ki jih plačaš banki nanesejo ogromno. Kredit na 20 let ni poceni šport.

Pozabljaš, da si po 20 letih kredit 100% lastnik stanvoanja in ga lahko prodaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Ne, ne pozabljam.

1. stanovanja ne moreš kar prodati, če živiš v njem.

2. Stanovanje s kreditom kar konkretno preplačaš, sploh v 20 letih. Ko ga prodajaš, ti kupec ne bo plačal obresti, ki si jih ti dal banki.

strup121 ::

pozabljaš pa, da po 20 letih kredita ni več, najemnina za stanovanje pa ostane.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Ne, ne pozabljam.

1. stanovanja ne moreš kar prodati, če živiš v njem.

2. Stanovanje s kreditom kar konkretno preplačaš, sploh v 20 letih. Ko ga prodajaš, ti kupec ne bo plačal obresti, ki si jih ti dal banki.


Zagotovo boš dobil od prodaje stanovanja več kot od plačevanja najemnine :)

Garantiram!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

jaz imam ~500€ stroškov na mesec za vse. če si omislim še stanovanje bi moral imeti osebni dohodek vsaj 1000€/mesec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

NikolormousB ::

Zagotovo boš dobil od prodaje stanovanja več kot od plačevanja najemnine :)

Garantiram!


Kar garantiraj tistim, ki so tam okoli leta 2000 vzeli kredit za 10, 15 let in so hoteli 2015 prodati stanovanje.

Če pavšalno oceniš, da se eno bolj splača od drugega, si full of shit. Lahko pa na hitro preverimo.

Kliknil sem prvi zadetek na "stanovanjski kredit" na googlu: http://www.skb.si/osebne-finance/inform...

Za 100 jurjev na 20 let z zavarovanjem na zavarovalnici in fiksno obrestno mero je skupni strošek kredita 39.995,83€ oz. 166€ na mesec. Mesečna anuiteta je 567€.

Zdaj pa sam izračunaj pri kakšni višini najemnine si na break even.

mayne ::

FTad je izjavil:


Stanovanje pa nekje bogu za hrbtom...


V središču Velenja.

Mavrik ::

Jadrate v temo ki ste jo do smrti zlajnali v Nakup stanovanja kot naložba . Nazaj na stroške življenja prosim :)
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Zagotovo boš dobil od prodaje stanovanja več kot od plačevanja najemnine :)

Garantiram!


Kar garantiraj tistim, ki so tam okoli leta 2000 vzeli kredit za 10, 15 let in so hoteli 2015 prodati stanovanje.

Če pavšalno oceniš, da se eno bolj splača od drugega, si full of shit. Lahko pa na hitro preverimo.

Kliknil sem prvi zadetek na "stanovanjski kredit" na googlu: http://www.skb.si/osebne-finance/inform...

Za 100 jurjev na 20 let z zavarovanjem na zavarovalnici in fiksno obrestno mero je skupni strošek kredita 39.995,83€ oz. 166€ na mesec. Mesečna anuiteta je 567€.

Zdaj pa sam izračunaj pri kakšni višini najemnine si na break even.


Glej obračaj kot hočeš, če bi bili v najemu bi na koncu dobili nič, zdaj so še vedno imeli stanovanje.

Zdaj pa ontopic... ne splača se na svoje, sploh če si sam :) Če nimaš vsaj 1.000€ neto seveda.

mayne je izjavil:

FTad je izjavil:


Stanovanje pa nekje bogu za hrbtom...


V središču Velenja.


Ja saj, bogu za hrbtom :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

Ja, sam živet kot podnajemnik je neumnost. Že zarad nepotrebnih stroškov pa še zmeša se ti od samote. Edino če imaš punco z zaposlitvijo pol pa ja, da se preselita skupaj. Da bi živel z nekimi neznanci tudi za nikamor, no razen če so nasprotnega spola. :)


ja ni boljšega kot si delit stanovanja z nekom, ki se skrivaj slini po tebi ... heh

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ali pa če mater sploh ne briga kar delam in edino zadevo ki jo opravi namesto mene je likanje :) Za punce mam pa vikend hišo ;)

Win-win

Mamini sinki imajo vedno milijon izgovorov zakajso doma...


Ne vem, meni je pred leti ena očitala zakaj sem bil še doma. Me je vprašala če je v hotelu Mama preveč udobno.


Lahko njej, ko pa so ji starši plačevali stanovanje v Ljubljani in zraven vse stroške. Pri nas so si komaj privočili mi kupiti mesečno karto do ljubljane študirat - in to takrat, ko še ni bilo teh fensi šmensi subvencij za prevoz.

Invictus ::

kuall je izjavil:

Da bi živel z nekimi neznanci tudi za nikamor, no razen če so nasprotnega spola. :)

Če ima vsak svoj osobo, ni tukaj nič strašnega.

Spoznaš lahko prav zanimive ljudi. Pa tudi dogaja se non stop. Ko si mlad (do 30), te to ne moti.

Phantomeye je izjavil:


Ne vem, meni je pred leti ena očitala zakaj sem bil še doma. Me je vprašala če je v hotelu Mama preveč udobno.


Lahko njej, ko pa so ji starši plačevali stanovanje v Ljubljani in zraven vse stroške. Pri nas so si komaj privočili mi kupiti mesečno karto do ljubljane študirat - in to takrat, ko še ni bilo teh fensi šmensi subvencij za prevoz.

Še bolje pa jamrat, meni pa niso kupili stanovanja. A si polnoletna oseba al pa si mamin sinko.

Ona ni kriva, če ima fotr keš.

Sam sem se odselil takoj, ko sem imel službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Mato989 ::

Še bolje pa jamrat, meni pa niso kupili stanovanja. A si polnoletna oseba al pa si mamin sinko.

Ona ni kriva, če ima fotr keš.

Sam sem se odselil takoj, ko sem imel službo.


Seveda ni, ampak taki so običajno najbolj pametni da so kao na svojem... ampak če ti starši plačujejo vse pa še flet dajo, potem dejansko si na svojem samo na papirju, v reali pa je isto kot da si doma :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Seveda ni, ampak taki so običajno najbolj pametni da so kao na svojem... ampak če ti starši plačujejo vse pa še flet dajo, potem dejansko si na svojem samo na papirju, v reali pa je isto kot da si doma :)

Nov izgovor maminega sinka.

Če imaš svoje stanovanje, ki so ti ga kupili starši, je to isto, kot da si doma. Nisem vedel...

Normalno da, če imaš denar, svojim mulcem kupiš lastno stanvoanje, da jih odseliš. Kdo pa hoče gledat jamrajoče 30 letnike doma? Po možnosti mu zaračunaš še neko najmenino. Ne komercialno, ampak nekaj pa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Otroku najemnino. Come on.. Če mu kupiš stanovanje verjetno nisi socialni problem, da bi jo rabil za preživetje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Wrop ::

Gre se za princip.

NikolormousB ::

Kak princip? Da otroka naučiš, da je treba vsem, tudi svojim najbližjim zaračunat vsako stvar v denarju?

zobnik ::

Men je logično, ko si nad 18 leti, da doma pomagaš staršem ali pa če to ni mogoče primakneš svoj del stroškov. Al se motim in večina živi 100% na račun staršev, kar pomeni da jim starši perejo cunje, kupujejo hrano, plačujejo položnice.....ker pri nas tega na kmetiji ni blo nikol. Delal smo že od recimo 8-10 leta dalje, skupaj.
Na njivo pelt skupaj, v gozd podirat smreke skupaj, kot majhen otrok sem to že počel se vozil na traktorju in metal veje na kup, zapenjal hlode z mamo in podobno. Samo žal časi se spreminjajo, tehnlogija gre naprej, hrana je za nas kmete precej bolj dostopna. Delat moramo še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Tilen ::

Delati morate več, ker se grebete in nimate nikoli dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wrop ::

NikolormousB je izjavil:

Kak princip? Da otroka naučiš, da je treba vsem, tudi svojim najbližjim zaračunat vsako stvar v denarju?


Seveda. Nič ni zastonj. Zakaj bi otroka učil, da bo vedno nekdo, ki mu bo dal free money, njemu pa ne bo potrebno narediti nič. Sploh pa polnoletne, po končani šoli. Hočeš lastno stanovanje pri tridesetih? Delaj, varčuj, se zakreditiraj, dava ti 10-20 % zneska. Celega stanovanja pa otroku ne bi kupil, pa četuti bi imel denarja za 10.

Machete ::

Vse te vrednote lahko vzgajaš tudi drugače, kot z bruteforce.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Wrop ::

Seveda lahko. Koliko se jih tak način vzoje prime, je pa druga stvar.

Markus386 ::

Nekje je gor nekdo pisal o "500eur na stran", pa da bo za stanovanje.

500eur * 12 mesecev je 6000eur letno.
10 let, 60.000eur

Torej nekje 20 let šparanja za malo stanovanje (nakup + za porihtat, kar je treba).

Če študiraš, pa začneš zares delat in šparat nekje pri 24-ih, se pri 44ih lahko odseliš od mame.

Mimogrede, v najemu odpade kar nekaj stroškov, od vzdrževanja nepremičnine, do obnovitvenih del in zavarovanja, pa še ponavadi precej prišparaš, ker ne vlagaš toliko v opremo, kot bo, če bi bil lastnik. Pa še strošek selitve (v primeru, da hočeš drugam) je za nekaj velikostnih razredov nižji.

OrkAA ::

Pozabljate tudi na to, da se z odselitvijo od mame lahko preselis v mesto, ki ponuja visje place kot domaca vas. Na tak nacin lahko za stanovanje prisparas bistveno hitreje, ce ti je to prioriteta.

Machete ::

No ja. Primerljivo delovno mesto je dokaj podobno plačano v lj, kot v Podplatu.
Ni to kritična razlika za prišparat bistveno hitreje. Je pa življenje za tisto razliko malo dražje, pa si na istem ali slabšem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

OrkAA ::

Za IT svet ti lahko povem, da to absolutno ne drzi.

Machete ::

Primerjaj potem še npr. najemnino podobne kvadrature v vasi X in LJ, kar je pri nas edino še najbližje 'mestu'. Pa že tako je Slovenija ena vas, kjer si v 1 uri praktično po celem osrednjem 100km radiju. Tako, da gremo ptem samo še na debato, ki je že bila, življenje v mestu vs na vasi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

OrkAA ::

Mnja, cenovno gledano je dalec najboljsa kombinacija hotel mama + remote job. S stalisca zdravja pa osebnostnega razvoja pa mogoce niti ne.

Smo pa popolnoma zasli s teme. :)

Wrop ::

Markus386 je izjavil:

Nekje je gor nekdo pisal o "500eur na stran", pa da bo za stanovanje.

500eur * 12 mesecev je 6000eur letno.
10 let, 60.000eur

Torej nekje 20 let šparanja za malo stanovanje (nakup + za porihtat, kar je treba).

Če študiraš, pa začneš zares delat in šparat nekje pri 24-ih, se pri 44ih lahko odseliš od mame.

Mimogrede, v najemu odpade kar nekaj stroškov, od vzdrževanja nepremičnine, do obnovitvenih del in zavarovanja, pa še ponavadi precej prišparaš, ker ne vlagaš toliko v opremo, kot bo, če bi bil lastnik. Pa še strošek selitve (v primeru, da hočeš drugam) je za nekaj velikostnih razredov nižji.



Ne rabiš imet denarja za celo stanovanje. Banke dajo že, če imaš 30 % svojega prihranjenega. Nekatere pa še manj. Pod 80.000 € se pa tudi že kaj dobi. Če ravno nimaš dve levi roki, do konca študija tudi kaj prihraniš, še nekaj let delaš, pa imaš pri 30. dovolj denarja za nakup nepremičnine. Če sta dva, še toliko prej oz. toliko večjo. Lahko pa tudi takoj po študiju zaprosiš za neprofitno najemnino in čakaš v vrsti.

NikolormousB ::

Wrop je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Kak princip? Da otroka naučiš, da je treba vsem, tudi svojim najbližjim zaračunat vsako stvar v denarju?


Seveda. Nič ni zastonj. Zakaj bi otroka učil, da bo vedno nekdo, ki mu bo dal free money, njemu pa ne bo potrebno narediti nič. Sploh pa polnoletne, po končani šoli. Hočeš lastno stanovanje pri tridesetih? Delaj, varčuj, se zakreditiraj, dava ti 10-20 % zneska. Celega stanovanja pa otroku ne bi kupil, pa četuti bi imel denarja za 10.


Seveda so zastonj stvari. Cel kup ljudi je prostovoljcev, ki delajo brez plačila. Ne dvomim, da imaš na računalniku naložen kak brezplačen program.

Jaz želim otroke naučiti, da je družina tista, na katero se lahko vedno zaneseš, ne pa, da te celo fotr in matka želita opalit za obresti in najemnine na vsakem koraku. Če nimaš za stanovanje, ga pač ne kupiš. Tisti, ki pa imajo dovolj in vseeno otroku zaračunajo najemnino so pa imho kreteni.

dice7 ::

So tisti, ki od otroka zahtevajo, da kdaj placa kaksno poloznico tudi kreteni?

Nic ne zbadam, samo zanima me pogled

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

NikolormousB ::

Odvisno od situacije. Ne vedno.

Machete ::

Vse je odvisno od razmer. Če ti visi doma 24/7 (in sanja o tem da bi imel psa, ampak ga ni sposoben hraniti) potem je treba nekaj storiti in je tudi soprispevek eno gonilo prisile v spremembe. Če se žene in trudi za svojo pot in si generalno ponosen najn, potem ga ne lupiš niti za pložnico. Recimo da vse vrneš ko starci omagajo in takrat lepo poskrbiš za njih in jim omogočiš oz. pomagaš pri dostojnem življenju na starost. To je nekak idealen princip. Še enkrat pa odvisno od mnogoterih razmer in situacij..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Wrop ::

NikolormousB je izjavil:


Seveda so zastonj stvari. Cel kup ljudi je prostovoljcev, ki delajo brez plačila. Ne dvomim, da imaš na računalniku naložen kak brezplačen program.

Jaz želim otroke naučiti, da je družina tista, na katero se lahko vedno zaneseš, ne pa, da te celo fotr in matka želita opalit za obresti in najemnine na vsakem koraku. Če nimaš za stanovanje, ga pač ne kupiš. Tisti, ki pa imajo dovolj in vseeno otroku zaračunajo najemnino so pa imho kreteni.


Nekdo mora porabiti svoj denar ali vsaj čas, da je za nekoga drugega zastonj. Prostovoljci ponavadi prej poskrbijo za svoje osnovne življenske potrebe, da lahko delajo brez plačila.
Zastonj programi, ki jih imam, v zameno poberejo podatke, s katerimi se naprej služi.

Eno je, da se lahko otroci zanesejo na družino, ko potrebujejo pomoč. Drugo je, ko 25 letnik končanem šolanju, s službo, "potrebuje pomoč" in (prostovoljno) ne prispeva niti za hrano in stroške, po možnosti še vse zasluženo sproti porabi.
Bolje otroku pobrat 20 % njegove plače za stroške in najemnino, mu jih vrnit, lahko tudi dvojno, ko kupi svojo prvo nepremičnino. Brezposelnemu pa natankat bencin v avto, da se zapelje do rdečega križa, kjer razdeljuje hrano in obleke pomoči potrebnim.

NikolormousB ::

Brezposelnemu pa natankat bencin v avto, da se zapelje do rdečega križa, kjer razdeljuje hrano in obleke pomoči potrebnim.


Otroku kupiš stanovanje, mu zaračunaš najemnino potem mu pa daš za tank bencina, da gre na rdeči križ po obleko?

Wrop ::

Ne. Najprej je treba otroka opismeniti. Poleg tega, je potrebno otroka še funkcionalno opismeniti, da razume prebrano. Slovenija se, žal, ne more ravno hvaliti glede funkcionalne pismenosti, ti pa še dodatno znjižuješ povprečje.

looser ::

Malo je tole mimo, ampak, po mojem otroku ni pametno ravno preveč nuditi, da ne postane disfunkcionalen.

Scaramouche ::

Wrop je izjavil:

Ne. Najprej je treba otroka opismeniti. Poleg tega, je potrebno otroka še funkcionalno opismeniti, da razume prebrano. Slovenija se, žal, ne more ravno hvaliti glede funkcionalne pismenosti, ti pa še dodatno znjižuješ povprečje.


Ne verjamem da za to rabiš produktivno državo,Američani glih niso pismen narod, da ne dodamo še velik dodtok migrantov, pa so slabi.

Oni so imeli vedno dober sistem kjer so tudi ljudje ki so prišli v Ameriko lahko takoj postali produktivni,odprli firme in služili čeprav so živeli v getih,sosekah kjer se je večinoma govoril samo njihov jezik...

Samo poglej Italijane,Žide, Nemce...

Nekateri priseljenci še zdaj po stoletju ne govorijo dobro angleško pa so produktivni!

Wrop ::

Scaramouche je izjavil:


Ne verjamem da za to rabiš produktivno državo,Američani glih niso pismen narod, da ne dodamo še velik dodtok migrantov, pa so slabi.

Oni so imeli vedno dober sistem kjer so tudi ljudje ki so prišli v Ameriko lahko takoj postali produktivni,odprli firme in služili čeprav so živeli v getih,sosekah kjer se je večinoma govoril samo njihov jezik...

Samo poglej Italijane,Žide, Nemce...

Nekateri priseljenci še zdaj po stoletju ne govorijo dobro angleško pa so produktivni!


Ne vem zakaj meni odgovarjaš. Oz. na kaj se sploh navezuješ v mojem komentarju.

Drugače pa odrasli Američani niso ravno nepismeni v primerjavi z odraslimi Slovenci. Po PIAAC raziskavi so odrasli Američani slabši samo v matematičnih spretnostih.

Mato989 ::

Markus386 je izjavil:

Nekje je gor nekdo pisal o "500eur na stran", pa da bo za stanovanje.

500eur * 12 mesecev je 6000eur letno.
10 let, 60.000eur

Torej nekje 20 let šparanja za malo stanovanje (nakup + za porihtat, kar je treba).

Če študiraš, pa začneš zares delat in šparat nekje pri 24-ih, se pri 44ih lahko odseliš od mame.

Mimogrede, v najemu odpade kar nekaj stroškov, od vzdrževanja nepremičnine, do obnovitvenih del in zavarovanja, pa še ponavadi precej prišparaš, ker ne vlagaš toliko v opremo, kot bo, če bi bil lastnik. Pa še strošek selitve (v primeru, da hočeš drugam) je za nekaj velikostnih razredov nižji.


Pozabil si računat obrestno obrestni račun za začetek, kot drugo pa kdo pravi da morš celega skeširat.... že če prišparaš za 75% je to dovolj... ostalo vzameš en hitro kredit nekaj jurčkov pa je... in garsonjera ne stane 60.000€.

Garsonjera stane tam od oka okol 25.000€ zdaj pa ponovi izračun in boš videl kako dolgo boš čakal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80298626 (64802) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565085 (46326) Okapi
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162893 (132838) thramos

Več podobnih tem