» »

Pustiti službo da imaš lahko družino

Pustiti službo da imaš lahko družino

«
1
2 3 4

Frakno ::

Pozdravljeni,
kakšne pogoje moraš izpopolnjevati da lahko od države dobim dovoljšno pomoč za preživetje (v bistvu da mi vrnejo kar sem skozi delovni čas vplačeval)?

S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo. Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči. Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa). Seveda je še problem da večino dneva prebijeva v službi, tako da z otrokom preprosto ne gre skozi.

Torej če oba dava odpoved in pričneva družino, ali bo država financirala najino preživetje z dvemi otroki?

Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in si slovenec?

koyotee ::

Država to sem jaz, in ne, ne bomo plačevali tvoje družine. Dejmo pol vsi bit brez služb, nekdo bo že plačal za otroke,lol!

V tem primeru otroka vsame csd in pol je vseeno, če ga nimaš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Jinto ()

nejcek74 ::

Kje dajejo nadpovprecno placo ljudem, ki postavljajo taksna vprasanja? Ker sta dve moznosti, ali si izmisljujes ali pa si neumen.
Se opravicujem, ce si izmisljujes, potem ni problema s tem da imas visoko placo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

konspirator ::

Koliko imata plače, kakšne izdatke imata ?

primer iz Nemčije
--

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Frakno je izjavil:


S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo. Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči. Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa).

Logicni sklep iz tega je, da sluzbi prosita, da vama obema znizajo placo na minimalno.

Mocno sumim pa da sta nekaj narobe izracunala.

Frakno ::

V podjetju imajo nizko izobraženi delavci po 3 otroke in njemačka kola. Dostikrat se hvalijo kako dajo za stanovanje 100EUR na mesec in ne 1 sobno.

Plus na koncu leta dobijo še 1 plačo samo z povrnjeno dohodnino, medtem ko je pri meni ravno obratno.

Poznam ljudi ki imajo 3 otroke in so dali odpoved, ampak živijo doma pri starših, medtem ko midva nimava te možnosti.

EDIT: aja, problem je prekvalificiranost, drugače bi že veselo prekladal paketke na pošti. Mislim da je problem pri mojem vprašanju to, da morda poznate kaj piše na papirju, a ko prideš na razgovor za delovno mesto za katerega si prekvalificiran, ni popolnoma nobene možnosti da te vzamejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frakno ()

nejcek74 ::

Znižaj pričakovanja, pa 12 let opel Corsa je kar poceni, če želis nemški avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

jakan123 ::

Frakno je izjavil:

Pozdravljeni,
S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo. Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči. Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa). Seveda je še problem da večino dneva prebijeva v službi, tako da z otrokom preprosto ne gre skozi.



Če z nadpovprečno plačo prideta skozi mesec slabše kot tisti na minimalcu, potem delata nekaj zelo narobe.

branc ::

Frakno, tvoje razmišljanje je utopično. Če se ne motim, država financira enega starša kot 'gospodinjca' pri štirih otrocih.

"Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in si slovenec?"
Ne razumem. Imata nadpovprečni plači, brez kreditov in nimata za hrano?

Občutek imam, da se bo tema razvila v UTD debato...

Frakno ::

Ne bi si mogel privoščiti plačevanja vrteca za 2 otroka! Z 'nadpovprečno' plačo izgubiš toliko ugodnosti, da se dejansko več ne izzide. Vključno s tem, da je pri mojem delu nemogoče pobrati otroka ob uri v vrtecu in tako postane to še en velik dodaten strošek.

Zakaj pa misliš da toliko odraslih parov živi doma, medtem ko 'reveži' lepo shajajo s stanovanjem in avtom ter tremi otroki?

Kaj si pa vi sploh predstavljate z nadpovprečno plačo? Povprečna mesečna neto plača za december 2014 je znašala 1.021,37€

Bellzmet ::

Ne razumete kaj hoče OP.

Opcije:
1. 2x malenkost nadpovprečna plača in zaradi tega si čisto brez vseh ugodnosti, vse davke, vrtec plačuješ maks,...in za to si po cele dni v službi ter otrok odrašča brez tebe
vs.
2. si brezposeln in vlečeš socialno, cena za vrtec minimalna,...in si z otrokom ter z njim odraščaš. Koliko v tem primeru dobiš od države in kako se s tem živi?

To pomoje zanima OP-ja. Pač primerjava 2x povprečna plača (in vsi davki zraven) vs. brezposelnost in koliko dobiš ven ter če je dovolj, da lahko (pre)živiš in si v zameno več z družino.

Thuban ::

Frakno je izjavil:

Pozdravljeni,
kakšne pogoje moraš izpopolnjevati da lahko od države dobim dovoljšno pomoč za preživetje (v bistvu da mi vrnejo kar sem skozi delovni čas vplačeval)?

S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo. Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči. Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa). Seveda je še problem da večino dneva prebijeva v službi, tako da z otrokom preprosto ne gre skozi.

Torej če oba dava odpoved in pričneva družino, ali bo država financirala najino preživetje z dvemi otroki?

Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in si slovenec?


imaš službo, dobivaš redno plačo in dejansko ti je nekaj kliknilo v glavi da bi dal odpoved in živel od zraka in ne bi vedel kje boš prihodnji mesec dobil denar?! resno?! A to danes pomeni biti slovenec??

Bellzmet je izjavil:

Ne razumete kaj hoče OP.

Opcije:
1. 2x malenkost nadpovprečna plača in zaradi tega si čisto brez vseh ugodnosti, vse davke, vrtec plačuješ maks,...in za to si po cele dni v službi ter otrok odrašča brez tebe
vs.
2. si brezposeln in vlečeš socialno, cena za vrtec minimalna,...in si z otrokom ter z njim odraščaš. Koliko v tem primeru dobiš od države in kako se s tem živi?

To pomoje zanima OP-ja. Pač primerjava 2x povprečna plača (in vsi davki zraven) vs. brezposelnost in koliko dobiš ven ter če je dovolj, da lahko (pre)živiš in si v zameno več z družino.


ah na tak način je postavil vprašanje. Nisem pomislil na to. Pač ja, verjetno bo lahko "preživel", če bo kupoval v eurospinu in kiku. V primeru okvare vozila pozabi na nakup novega.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Val202 ::

Mislim, da je odgovor preprost: "tako pač je". Tudi midva z ženo imava pomisleke, ko ugotoviva kako padeva v najvišji razred plačevanja za vrtec, kako ne dobiva nobenih dodatkov za otroka, itd.. itd.. itd.. Na koncu res ugotoviš, da če bi bila žena brezposelna bi zaradi vseh dodatkov, ki bi ji potem pripadali, bi bila praktično na istem. Enako je tudi pri odpisu dolgov - zakaj se enim lahko odpišejo, nama pa ne, samo zato, ker redno hodim v službo in služim povprečno slovensko plačo - žena malenkost višjo.

Po drugi strani pa privatniki, ki pridejo po otroka v vrtec v avtu za 100K€ in skrivajo velikost plače (to jim tudi svetujejo na CSD-ju), plačajo na mesec 30% cene kot pa midva. Ali je to nepošteno? Seveda da je. Ampak dokler ne bo boljše zakonodaje, večjega nadzora in višjih kaznih, se ne bo spremenilo nič. V človeški naravi je, da želi za čimmanj dela pridobiti čim več denarja.

Za vajin primer bi bila morda rešitev zamejava službe za tisto, ki ima bolj fleksibilen delovni čas, četudi na račun plače.

Frakno ::

Aha, razumem. Torej kot 2 slovenca ki sta nekje 10 let vlagala v sistem, nimata pravice do otrok in življenja na istem standardu kot osebkom ki že celo življenje iz sistema samo pobirajo. Njim pa je treba omogočiti lagodno življenje?

cekr ::

Nehajte. Vprašal je čisto logično:
Slovenski finančni sistem deluje po sistemu "solidarnosti".
Nekdo, ki zasluži zelo malo ali celo ves čas gleda v zrak, dobi od države toliko ugodnosti, da je na koncu na istem, kot tisti, ki se je učil kot norec in še dela po cele dneve po vrhu, da si lahko privošči malo višji standard.
Ker pa je naš sistem tako nastavljen, ima lenoba toliko dokladov in popustov, da je na koncu finančno še na boljšem kot ta priden.

Tu je pa tudi glavni odgovor, zakaj je cela država v "....".
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nekikr ::

Po drugi strani pa privatniki, ki pridejo po otroka v vrtec v avtu za 100K€ in skrivajo velikost plače (to jim tudi svetujejo na CSD-ju), plačajo na mesec 30% cene kot pa midva.

Lažeš. Pogledajo tudi kakšen avtomobil voziš in koliko stane.

Sicer pa je najboljši odgovor res tak: tako pač je. Ti pač garaj, da boš nekaj več zaslužil in dal nazaj državi za socialo, da bodo drugi, ki ne morejo ali pa so samo leni, od tega živeli.

Frakno ::

No, Val202 razume ker je v podobni situaciji.

Menjava službe za tako, kot so jo imeli naprimer moji starši (so se tedensko izmenično menjavali popoldne/dopoldne), pa je rahlo otežena. Kot prvo bi to zahtevalo selitev, ker v kraju bivanja ni ravno veliko podjetij. Izobrazba pa tudi tega ne omogoča, niti ni zakonito da mi zmanjšajo plačo na minimalca za isto delo. Sem že govoril z nadrejenim, da bi šel v to smer, a so mislili da se šalim ali da imam vročino.

Thuban ::

Frakno je izjavil:

Aha, razumem. Torej kot 2 slovenca ki sta nekje 10 let vlagala v sistem, nimata pravice do otrok in življenja na istem standardu kot osebkom ki že celo življenje iz sistema samo pobirajo. Njim pa je treba omogočiti lagodno življenje?


boš povedal ko bo čas za penzijo in boš imel 400 EUR penzije ker si živel od države celo življenje. Je malo drugače ali dobiš 1000 EUR penzije ali 400 potem nadaljnih 30 let, veš.

boš takrat povedal kaj več o lagodnem življenju.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

@Frakno

Ali si troll ali pa idiot.

Sicer pa povej koliko je tvoja nadpovprečna plača. Tole se mi zdi neko tipično slovensko jamranje človeka, ki ne razume kaj je to sistem. In se v njem ne znajde ...

Pač nimaš otrok, če se jih ne moreš privoščiti ... Sploh če se jih časovno ne moreš privoščiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jakan123 ::

nekikr je izjavil:

Po drugi strani pa privatniki, ki pridejo po otroka v vrtec v avtu za 100K€ in skrivajo velikost plače (to jim tudi svetujejo na CSD-ju), plačajo na mesec 30% cene kot pa midva.

Lažeš. Pogledajo tudi kakšen avtomobil voziš in koliko stane.

Sicer pa je najboljši odgovor res tak: tako pač je. Ti pač garaj, da boš nekaj več zaslužil in dal nazaj državi za socialo, da bodo drugi, ki ne morejo ali pa so samo leni, od tega živeli.


Zato pa vzameš avto na leasing, ker je lastnik leasing hiša. Ko je leasing odplačan vzameš spet novega.

Thuban ::

jakan123 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Po drugi strani pa privatniki, ki pridejo po otroka v vrtec v avtu za 100K€ in skrivajo velikost plače (to jim tudi svetujejo na CSD-ju), plačajo na mesec 30% cene kot pa midva.

Lažeš. Pogledajo tudi kakšen avtomobil voziš in koliko stane.

Sicer pa je najboljši odgovor res tak: tako pač je. Ti pač garaj, da boš nekaj več zaslužil in dal nazaj državi za socialo, da bodo drugi, ki ne morejo ali pa so samo leni, od tega živeli.


Zato pa vzameš avto na leasing, ker je lastnik leasing hiša. Ko je leasing odplačan vzameš spet novega.


Točno tako. Zato leasing obstaja, da imaš nekaj česar ne lastiš, takrat ko ti to koristi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Frakno ::

Invictus je izjavil:

@Frakno

Ali si troll ali pa idiot.

Sicer pa povej koliko je tvoja nadpovprečna plača. Tole se mi zdi neko tipično slovensko jamranje človeka, ki ne razume kaj je to sistem. In se v njem ne znajde ...

Pač nimaš otrok, če se jih ne moreš privoščiti ... Sploh če se jih časovno ne moreš privoščiti.


Če razumeš sistem mi povej, zakaj imajo lahko zaposleni na minimalcu po 3 otroke (vrtec in stanovanje praktično zastonj), medtem ko se meni isti standard ne izzide? Razumeš, 1+1 zame ni enako kot je za njih.

Thuban ::

Frakno je izjavil:

Invictus je izjavil:

@Frakno

Ali si troll ali pa idiot.

Sicer pa povej koliko je tvoja nadpovprečna plača. Tole se mi zdi neko tipično slovensko jamranje človeka, ki ne razume kaj je to sistem. In se v njem ne znajde ...

Pač nimaš otrok, če se jih ne moreš privoščiti ... Sploh če se jih časovno ne moreš privoščiti.


Če razumeš sistem mi povej, zakaj imajo lahko zaposleni na minimalcu po 3 otroke (vrtec in stanovanje praktično zastonj), medtem ko se meni isti standard ne izzide? Razumeš, 1+1 zame ni enako kot je za njih.


zaradi inteligence. Višji kot je standard ljudi, manj otrok imajo ker vedo koliko truda in financ je potrebno imet za jih preživeti in narediti iz njih nekaj pametnega. Bolj kot so nespametni, več otrok imajo. DOkler ne prideš do obdelovalcev zemlje ki imajo po 6 in več otrok (tu je govora o revnih državah).
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

klemenSLO ::

@cekr je kar dobr povedal.
Žal je tako da so plače prenizke glede na socialni prejemke/podporo in zato določeni osebki to s pridom izkoriščajo v smislu: zakaj bi delal osem ur in dobil zelo malo, če lahko uradno nič ne delam in dobim pol toliko +še malo pofušam in smo tam tam...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

cekr ::

Ne vem od kje vedno potegnete ven "privatnike"?
Ti so še najmanjši problem. Če ne drugega, plačujejo DDV od bencina, ki ga navaden luzer ne.
Problem je polno ljudi, ki jim je prav vseeno, kaj se dogaja okoli njih.
Samo da cuzajo denar od države. Ti običajno vse sproti zapijejo.
Njihovi otroci so pa na vsemogočih socialnih podporah.

Tu se pa potem vidi, da so nekateri otroci za državo več vredni kot drugi.
Država s tem producira čiste "zgube".
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nekikr ::

Če razumeš sistem mi povej, zakaj imajo lahko zaposleni na minimalcu po 3 otroke (vrtec in stanovanje praktično zastonj), medtem ko se meni isti standard ne izzide?

Ker ti s svojo nadpovprečno plačo plačuješ njihove otroke. Iz mojih davščin se mesečno napaja ena romska vas. Sociala, juhej juhu. No, razen, če kdaj to rabiš, potem je pa dobro :)

Thuban ::

klemenSLO je izjavil:

@cekr je kar dobr povedal.
Žal je tako da so plače prenizke glede na socialni prejemke/podporo in zato določeni osebki to s pridom izkoriščajo v smislu: zakaj bi delal osem ur in dobil zelo malo, če lahko uradno nič ne delam in dobim pol toliko +še malo pofušam in smo tam tam...


hja, delajo to ja, ker ne izračunajo kaj se bo zgodilo ko bo čas za penzijo :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

klemenSLO ::

Drug vidik pa so otroci: eni pravjo, "sej bi ga mel pa mu ne morem vsega nudit kar bi hotel". Po mojem mnjenju je to napačen pogled saj je to pogled iz finančnega stališča. Otrok rabi čas staršev...za novo igračo in smučanje pozimi ni tak problem...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Aston_11 ::

Frakno je izjavil:

S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo.
In kaj bi rad, bil revež, da bi imel družino?

cekr ::

klemenSLO je izjavil:

Drug vidik pa so otroci: eni pravjo, "sej bi ga mel pa mu ne morem vsega nudit kar bi hotel". Po mojem mnjenju je to napačen pogled saj je to pogled iz finančnega stališča. Otrok rabi čas staršev...za novo igračo in smučanje pozimi ni tak problem...


To je čisto res, samo potem bodimo enakopravni. Ne da nekdo dela po cele dneve, da nekaj zasluži. Drugi pa namerno gleda v zrak in pride isto skozi.

Vse popuste, doklade... bi morali lepo ukinit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Frakno ::

Se mi zdi da je nas kar dosti slovencev v podobni zagati in glede na odziv, niti ni čudno da se ne oglašamo. Tragično da me obtožijo 'budalščine' zato ker sem se dejansko poglobil v problem in prišel do negativnega rezultata.

Na žalost niti migracija ni več realistična, sploh v npr. Nemčijo, ki je omejila dovod z balkana.

No ja, pač ne bomo imeli otrok, saj nas ne bo zmanjkalo glede na to da je na poti pošiljka novih slovencev.

dragana ::

Tu je malce zavajanja. Tu je lestvica za vrtec:
dohodkovni razred: povprečni mesečni dohodek na osebo (v % od neto povprečne plače)
plačilo staršev(v % od cene programa)
1 do 18 % )do 180,97 EUR)
2 nad 18 % do 30 % (nad 180,97 do 301,62 EUR) 10 %
3 nad 30 % do 36 % (nad 301,62 do 361,95 EUR) 20 %
4 nad 36 % do 42 % (nad 361,95 do 422,27 EUR) 30 %
5 nad 42 % do 53 % (nad 422,27 do 532,87 EUR) 35 %
6 nad 53 % do 64 % (nad 532,87 do 643,46 EUR) 43 %
7 nad 64 % do 82 % (nad 643,46 EUR do 824,44 EUR)53 %
8 nad 82 % do 99 % (nad 824,44 EUR do 995,36 EUR)66 %
9 nad 99 % (nad 995,36 EUR) 77 %

Če imata povprečno plačo in malček čez, ter enega otroka padeta v 7 razred in plačata 53% cene vrtca.

Otroškega dodatka ne dobita, ker se neha pri 64% povprečne plače.

Če dobita še enega otroka, padeta za vrtec v 5 razred in plačata samo 35% polne cene, ter dobita ogromnih 93€ otroškega dodatka(za oba otroka skupaj). Mislim, da se vama naložba splača.

Če ostaneta pri enem otroku, prosita naj enemu delodajalec zniža plačo(mislim, da bo vesel), ter bosta dobila v zameno ogromnih 27€ otroškega dodatka, ter 8% nižji vrtec.

Prosim ne jamrat s polno ritjo.

Hvala

neon21 ::

Frakno je izjavil:

Pozdravljeni,
kakšne pogoje moraš izpopolnjevati da lahko od države dobim dovoljšno pomoč za preživetje (v bistvu da mi vrnejo kar sem skozi delovni čas vplačeval)?

S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo. Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči. Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa). Seveda je še problem da večino dneva prebijeva v službi, tako da z otrokom preprosto ne gre skozi.

Torej če oba dava odpoved in pričneva družino, ali bo država financirala najino preživetje z dvemi otroki?

Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in si slovenec?



Oba nad povprečno plačo pa ne prideta skozi? Ja kje pa živita v 3 sobnem stanovanju v lj? Naredita otroke in jih ob davčni napovedi vpišita kot davčno olajšavo. Za otroka se vedno najde čas , če pa sta že tako prezaposlena pa oddajta prošnjo k drugemu podjetju , ki nudi bolj prilagodljiv urnik oz. nevem 40ur tedensko pa fertik. Ne moreš mešat vsakega , ki je na minimalcu , da živi bolje. Bolje živijo samo tisti ta rjavi . Po eni strani bi imel otroka po drugi pa spet ne ker neveš kako bo šlo skozi. Mogoče pa bi moral narediti tako , ti biti zaposlen , punca naj da odpoved pa bo doma gospodinja in mati , ti boš pač delal da bo družina imela kaj jest. Punca bo dobila otroške dodatke in posledično tudi kakšno ugodnost , saj bo v družini zaposlen samo eden se pravi ti.

l0g1t3ch ::

Država spodbuja goljufanje oz. vsaj zelo zelo slabo preverja stanje na terenu.

Družina z 4imi otroci, žena se vozi z novim Polotom, družinski avto je novi Sharan.
Otroke dajeta v vrtec, ker pravi da doma več pojedo kot jih stane vrtec.

Oba uradno nezaposlena oz. neki stuts kmeta in gospodinje, skratka sta doma in delata na kmetiji + fuš na črno. Lastnika verjetno še nista ker so starši še dokaj mladi in povsem pri močeh pa tudi foter dvomim da bi izpustil posestvo iz rok.

Skratka, najbol najebeš če si normalno zaposlen in prejemaš plačo na TRR tam država vse vidi in te ustrezno olupi, za ostale pa očitno ni interesa, da bi kaj preverjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Buggy ::

tale tema je tako neverjetna, da mocno smrdi po trolanju...se opravicujem ampak, da si pred taksno dilemo in da z dvema nadpovprecnima placama ne mores kvalitetno urediti zivljenja je ze malo zalostno oz milorecene nenavadno. Lahko poves kaksne stroske imata, da se z 2K in vec evri proracuna postavljajo taksna vprasanja?

Najemnina 300€ + 200 stroski, naprej?

Aston_11 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Država spodbuja goljufanje oz. vsaj zelo zelo slabo preverja stanje na terenu.

Družina z 4imi otroci, žena se vozi z novim Polotom, družinski avto je novi Sharan.
Otroke dajeta v vrtec, ker pravi da doma več pojedo kot jih stane vrtec.

Oba uradno nezaposlena oz. neki stuts kmeta in gospodinje, skratka sta doma in delata na kmetiji + fuš na črno. Lastnika verjetno še nista ker so starši še dokaj mladi inpovsem pri močeh pa tudi foter dvomim da bi izpustil posestvo iz rok.

Skratka, najbol najebeš če si normalno zaposlen in prejemaš plačo na TRR tam država vse vidi in te ustrezno olupi, za ostale pa očitno ni interesa, da bi kaj preverjali.

Si prijavil? Nisi. Alora huš.

Buggy je izjavil:

tale tema je tako neverjetna, da mocno smrdi po trolanju...se opravicujem ampak, da si pred taksno dilemo in da z dvema nadpovprecnima placama ne mores kvalitetno urediti zivljenja je ze malo zalostno oz milorecene nenavadno. Lahko poves kaksne stroske imata, da se z 2K in vec evri proracuna postavljajo taksna vprasanja?

Najemnina 300€ + 200 stroski, naprej?

Mah, po stilu pisanja misli, da ker ima 50 nad minimalko, da je to nadpovprečna plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Frakno ::

Jah, očitno mi postaja jasno zakaj imajo ljudje z 'višjo' inteligenco manj otrok. Očitno sistem deluje po istem principu kot drugi ljudje- namerna usmerjenost proti tistim za katere mislijo da imajo več

Prevelika ozkoglednost in nesposobnost osnovne matematike, kaj naj rečem. Očiten razlog za razpad srednjega sloja.

Tema se lahko zaklene, saj sem dobil svoj odgovor. Vi pa tudi upam da boste kaj pobrali iz tega.

LP.

Aston_11 ::

Frakno je izjavil:

Vi pa tudi upam da boste kaj pobrali iz tega.LP.
Ja smo. Potrebno je pustiti dobro plačane službe, da si lahko revež, ker otroke imajo pri nas lahko samo reveži.

nekikr ::

Buggy je izjavil:

tale tema je tako neverjetna, da mocno smrdi po trolanju...se opravicujem ampak, da si pred taksno dilemo in da z dvema nadpovprecnima placama ne mores kvalitetno urediti zivljenja je ze malo zalostno oz milorecene nenavadno. Lahko poves kaksne stroske imata, da se z 2K in vec evri proracuna postavljajo taksna vprasanja?

Najemnina 300€ + 200 stroski, naprej?

Neverjetno je, ker si nepismen. Preberi kaj je vprašal, pa bo morda šlo. Pa nisi edini nepismen tukaj. In kar sprašuje je čisto na mestu. Čim imaš nadpovprečno plačo ti ne pripada nič, plačuješ pa vse. In potem nimaš nadpovprečne plače ampak si tam-tam z ostalimi, ki imajo precej manjšo (a se kompenzira s kupom ugodnosti).

l0g1t3ch ::

@Aston_11
Prijavil kam ? Veš da sploh nisem razmišljal o tem, ker mi osebno nič ne manjka. Ma vseeno, ko berem tole temo in malo pomislim koliko moje plače gre za socialne transferje da ima nekdo za neupravičeno pocen vrtec...

Pa kaj sploh napisati, da se ti da vozita predobra avte glede na nezaposlenost in da se okol hvali kako ima vrtec zastonj.
Glede fušanja pa preden se bo inšpektor pripeljal gori v hribe bo že davno vse poskrito in na žagi samo še lastnik in ta domači :)

marvin42 ::

Frakno je izjavil:

Jah, očitno mi postaja jasno zakaj imajo ljudje z 'višjo' inteligenco manj otrok. Očitno sistem deluje po istem principu kot drugi ljudje- namerna usmerjenost proti tistim za katere mislijo da imajo več

Prevelika ozkoglednost in nesposobnost osnovne matematike, kaj naj rečem. Očiten razlog za razpad srednjega sloja.

Tema se lahko zaklene, saj sem dobil svoj odgovor. Vi pa tudi upam da boste kaj pobrali iz tega.


Ali se delaš idiota ali si pa res. Uporabnik dragana ti je na preprostem primeru pokazal, da nimaš prav.
Mostly Harmless

Aston_11 ::

nekikr je izjavil:

In potem nimaš nadpovprečne plače ampak si tam-tam z ostalimi, ki imajo precej manjšo (a se kompenzira s kupom ugodnosti).
Moj ata je enkrat, očitno je imel prav, nekomu rekel, da je butelj, ker mu žena hodi v službo, saj bi sicer lahko prejemal otroški dodatek. Sedaj, ko je žena od unga v penziji, in dobi penzion, in jima ni nič hudega, klatita po svetu, najbrž ne razmišlja o tem, če je to res pametno.

Izenačeni so drek. Uni z minimalo bo enih 10 do 15 let vlekel še par 100 EUR zraven, unemu s 2 jurjema pa se bo jebalo za to. Foušija press.

l0g1t3ch je izjavil:

@Aston_11 Prijavil kam ?
Pristojnim organom itak, da goljufajo državo.

l0g1t3ch je izjavil:

Glede fušanja pa preden se bo inšpektor pripeljal gori v hribe bo že davno vse poskrito in na žagi samo še lastnik in ta domači :)
Bo čakal pred vrtcem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pithlit ::

Pa dejmo no... človek je tak trol da glava peče.

Uni z minimalcem se majo s tremi otroki ful lepo (torej dobrega jurja za 5 ljudi)... tale parček z nadpovprečno plačo brez otrok (torej najmanj dobra 2 jurja za 2 osebi) pa skoz mesec ne pride (in to brez kreditov). Naj zamenjata službi pa je. Kopat jarke za optiko. To idealiziranje folka na minimalcu je naravnost bolano.
Life is as complicated as we make it...

Buggy ::

Buggy je danes ob 13:13:09 izjavil:

tale tema je tako neverjetna, da mocno smrdi po trolanju...se opravicujem ampak, da si pred taksno dilemo in da z dvema nadpovprecnima placama ne mores kvalitetno urediti zivljenja je ze malo zalostno oz milorecene nenavadno. Lahko poves kaksne stroske imata, da se z 2K in vec evri proracuna postavljajo taksna vprasanja?

Najemnina 300€ + 200 stroski, naprej?


Neverjetno je, ker si nepismen. Preberi kaj je vprašal, pa bo morda šlo. Pa nisi edini nepismen tukaj. In kar sprašuje je čisto na mestu. Čim imaš nadpovprečno plačo ti ne pripada nič, plačuješ pa vse. In potem nimaš nadpovprečne plače ampak si tam-tam z ostalimi, ki imajo precej manjšo (a se kompenzira s kupom ugodnosti).


...se dobro da imamo tebe in OP-a z visjo inteligenca, da nam dajo misliti.

Ja vprasanja so jasna zato pa nic manj nenavadna in zato me zanima cemu dilema.

"kakšne pogoje moraš izpopolnjevati da lahko od države dobim dovoljšno pomoč za preživetje (v bistvu da mi vrnejo kar sem skozi delovni čas vplačeval)?"

Kaj bojo pa vrnili ...kam pa si dajal? A se nisi solal zastojn, a nisi imel zdravstvene in druge socialne oskrbe v teh letih? A zdej ko se je 10 let vplacevalo v sistem si pa kar naenkrat opravicen do "dopusta z otroci"?

"Torej če oba dava odpoved in pričneva družino, ali bo država financirala najino preživetje z dvemi otroki?"

a to je potrebno odgovarjat al je vsem jasno?

Torej "krivica", ki ga muci je to da ima dobro sluzbo in mora zaradi davcne ureditve, proporcionalno vplacevati vec v sistem kot kdo drug ter ne dobi tistih simbolicnih dodatkov kot ostali...ja kako bogi revcek in kako je nasa drzava cist drugacna od ostalih a ne?!? A ves koliko bi sele bil na dobrem ce bi bil namesto revez celo paraplegik ...kero razmisljanje ;((

Bellzmet ::

Kalkulacije gor ali dol - seveda je vsem takoj jasno, da je več denarja, če sta oba zaposlena. To sploh ni treba računat.

Še enkrat - vprašanje je koliko bi imela, če bi bila oba brezposelna? Seveda veliko manj kot sicer ampak - ali je dovolj za živet oz. koliko si res na slabšem? Pač zamenjaš več denarja za izpolnitev drugega cilja: več časa z družino.

Thuban ::

spet si izpustil penzijo, čas ko boš imel natanko 0 denarja, če si ga ne boš z delom prislužil v letih do penzije.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Bellzmet ::

No koliko bo (če sploh) penzije čez 30-40 let je čisto druga debata...

Thuban ::

če ne bo delal je bo natanko 0.
Če bo delal in varčeval, pa jo morda bo nekaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

cekr ::

Še vedno pa bo dobil zajamčeno minimalno penzijo.

Le zakaj bi delal....
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tr0n ::

Zato, ker je doma dolgcajt in nekaj moras delat. :)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Lastništvo 2 avtov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
618666 (6808) facepalm
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240989 (21627) bambam20

Varčevanje in dražje plačilo vrtca

Oddelek: Loža
4816404 (15597) Utk

Več podobnih tem