» »

Pustiti službo da imaš lahko družino

Pustiti službo da imaš lahko družino

1 2
3
4

krneki0001 ::

Lahko ti oni to rečejo, ti greš pa drugam. Jaz sem zato, da jih nehamo plačevat, ker eno leto čakat za pregled je orenk predolgo. Ko ne bodo več plačani iz skupne malhe, ampak bodo odvisni od tega da jih bomo plačevali, bodo hitro spremenili politiko.

Čez 2 tedna imam operacijo. Seveda pri privat kirurgu. Na javnem zdravstvu so mi povedali, da bi čakal od leta in pol do dveh let, pri privatniku sem na vrsti 3 tedne po diagnozi in njegovem pregledu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

thramos ::

mihagr je izjavil:

@nebivedu
Ja morda, ampak pojdi v tvoj zdravstveni dom, potrkaj na vrata zobarja in ga vprašaj kdaj lahko prideš ker te boli zob.


Takoj. Bolečino se sanira prednostno. Za vpis k novemu zobozdravniku (ki sprejema nove paciente) pa se čaka odvisno od čakalne dobe, tudi več let.

lexios ::

Takoj. Bolečino se sanira prednostno. Za vpis k novemu zobozdravniku (ki sprejema nove paciente) pa se čaka odvisno od čakalne dobe, tudi več let.


Zgolj v primerih, ko je urgentno! Pri privatnikih si na vrsti relativno hitro, v javnem zdravstvu skoraj vedno čakaš, mogoče ne eno leto, vsekakor pa dlje kot privat (vsakič preverim obe možnosti)...

Celoten sistem je v razsulu, ne zgolj zdravstvo... Praktično povsod, "čaklne dobe v sodstvu", "čakalne liste za vpis v vrtec", "birokratske čakalne dobe" za podjetnike itd.,, no vsaj na cestniskih postajah AC smo jih delno odpravili. Znajo pa naši to zelo hitro tam, kjer je potrebno pobrati davke... Komu in kaj plačujemo s prispevki za zdravstveno zavarovanje, pokojnino, takse etc.? Dejte mal premislit ali gredo ti prispevki v ločen šparovček in s tem "častite" razne hipohondre, rome, borčevske penzije, vzdrževanje cest, ljudji na sociali ali morda vsaj z delno od teh prispevkov "častite" (tudi) razne "Teš 6" in birokracijo?

V primeru OP so najbrž še najbolj problematični odhodki, ne višina plače! Podobno kot na sistemski/državni ravni...

Valda udri vsak najprej pri "sosedu"... Če menite, da je srž problema te države tistih 120k ljudi na zavodu za zaposlovanje, pa kot rečeno: dejmo ukinit prispevke za socialno varnost pa naj se vsak znajde in zavaruje pred porastom kriminala kot se zmore. Po "novem" sicer ljudem na sociali ne častite nič, saj v primeru, da imajo v lasti npr. nepremičnino se socialna pomoč vrača! A ste mogoče tudi za to, da se vsem nam, ki hodimo k privatnik zdravnikom vrne prispevke za zadravstveno zavarovanje? Ali da se svojcem ljudi, ki so 20+ let vplačevali prispevke za pokojnino in le te nikoli niso prejeli (smrti pred ali tik po upokojitvi) vrne vse vplačane prispevke? A to pa ne, al kako? Kdo v tej državi komu kaj "časti"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Trololololol ::

mihagr je izjavil:

@nebivedu
No lepo si napisal, tudi jaz sem pri privat zobarju, ampak od decembra 2013 sem v penziji, zato sem šel marca 2014 v zdr.dom potrkal na vrata zobarja, in rekli so mi -ja imamo knjigo kjer vas vpišemo, čakali boste eno let. No in sedaj je leto in pol in ni ne duha ne sluha o kakršnem koli obvestilu, jaz bom šel zopet k privat zobarju, KAM BOJO ŠLI PA ONI NA SOCIALI?

Vprašaj FRAKNOja. On je s svojo partnerico in njuno večjo plačo vred nesposoben preživljati dve OSEBI, medtem ko marsikdo lahko hodi delat za minimalca, preživlja sebe, ženo in še otroka. Če se moraš kurćiti na vsakem voglu, ti pač količina denarja ne pomaga.

Drugo vprašanje je, zakaj bi morala OBA pustiti službo, da lahko naštempata enega froca? A si morata oba vzeti 24 ur časa, da vama bo uspelo zaploditi eno jajčece?

Tretjo vprašanje je, zakaj bi OBA DVA BILA nezaposlena samo zato, da bi si ustvarila družino (beri froca), ki bi ga nato dala v vrtec?

Bo trebalo prvo v glavi razčistit, ker količina dnarja ni vse.

Pithlit ::

lexios je izjavil:

Zgolj v primerih, ko je urgentno! Pri privatnikih si na vrsti relativno hitro, v javnem zdravstvu skoraj vedno čakaš, mogoče ne eno leto, vsekakor pa dlje kot privat (vsakič preverim obe možnosti)...

Zanimivo. H kakim dohtarjem to vi hodite? Če me boli... pokličem. In traja maksimalno 2 dni da pridem na vrsto (če boli tolk da ni za zdržat pa isti dan). Pri koncesionarju. Tamala isto. Če ne boli pa čakam mogoče en mesec (prej kak teden, ampak ok).

Še največ sem čakala za MRI glave... pa še to ker sem sama zahtevala naj mi ne dajejo datuma prej kot v treh mesecih (pa so mi pač dali v štirih, za ziher). Maksilofacialna UKCL (nenujno) - prva obravnava, čakala cela dva meseca (operacija pa 3 mesece za tem). Najlepše? Povsod se lahko zmenim za tak datum ki meni odgovarja. Pa sem kar na sociali. In kar lepo gre. Očitno je z mano nekaj 'narobe'. Je pa res da je partnerka na onkološki pregled (prvi) čakala 4 mesece - kar pa je nedopustno dolgo, glede na to da zna bit rak peklensko hiter.
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

čakaj ti si na socialni? Kako ti znese z 260 € ? je to sploh mogoče? Ker to je dejansko beda.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

čakaj ti si na socialni? Kako ti znese z 260 € ? je to sploh mogoče? Ker to je dejansko beda.


Kje ste našli 260€ za socialno?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lexios ()

Pithlit ::

socialno zdravstvo...
Life is as complicated as we make it...

lexios ::

krneki0001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

čakaj ti si na socialni? Kako ti znese z 260 € ? je to sploh mogoče? Ker to je dejansko beda.


Kje ste našli 260€ za socialno?


http://www.mddsz.gov.si/nc/si/medijsko_...

opeter ::

Okapi je izjavil:

Pa tudi če imajo zastonj vrtec
Zakaj bi nezaposlena starša na socialni pomoči dala otroka v vrtec???


Ker nočeta imeti otroka doma.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

Jaz sem tudi bil takoj na vrsti, ko sem omenil, da me boli. In najprej mi je pihnil zrak na zob, da je videl, da res boli, potem je pa vrtal.

krneki0001 ::

lexios je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

čakaj ti si na socialni? Kako ti znese z 260 € ? je to sploh mogoče? Ker to je dejansko beda.


Kje ste našli 260€ za socialno?


http://www.mddsz.gov.si/nc/si/medijsko_...


2 otroka, 2 starša na sociali dobijo na mesec:
2x 265€ - starša
1x 114€ - prvi otrok
1x 125€ - drugi otrok
subvencioniran vrtec in subvencionirana malca v šoli ter zvezki in knjige

Potem pa 5x 834 evra izredne socialne pomoči, letovanje s raznimi sončki na debelem rtiču in podobno. Patronažna nosi zasto0nj plenice, če so otroci majhni.

Pa še neprofitno stanovanje lahko dobijo.

Poleg vsega tega pa starša še fušata in kasirata kakega jurčka do jurčka in pol na mesec.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AnotherMe ::

Thuban je izjavil:

Frakno je izjavil:

Invictus je izjavil:

@Frakno

Ali si troll ali pa idiot.

Sicer pa povej koliko je tvoja nadpovprečna plača. Tole se mi zdi neko tipično slovensko jamranje človeka, ki ne razume kaj je to sistem. In se v njem ne znajde ...

Pač nimaš otrok, če se jih ne moreš privoščiti ... Sploh če se jih časovno ne moreš privoščiti.


Če razumeš sistem mi povej, zakaj imajo lahko zaposleni na minimalcu po 3 otroke (vrtec in stanovanje praktično zastonj), medtem ko se meni isti standard ne izzide? Razumeš, 1+1 zame ni enako kot je za njih.


zaradi inteligence. Višji kot je standard ljudi, manj otrok imajo ker vedo koliko truda in financ je potrebno imet za jih preživeti in narediti iz njih nekaj pametnega. Bolj kot so nespametni, več otrok imajo. DOkler ne prideš do obdelovalcev zemlje ki imajo po 6 in več otrok (tu je govora o revnih državah).


"dokumentarec" na to temo :http://www.imdb.com/title/tt0387808/ (deloma off-topic, ampak vseeno precej realno ogledalo družbe)

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:

tale tema je tako neverjetna, da mocno smrdi po trolanju...se opravicujem ampak, da si pred taksno dilemo in da z dvema nadpovprecnima placama ne mores kvalitetno urediti zivljenja je ze malo zalostno oz milorecene nenavadno. Lahko poves kaksne stroske imata, da se z 2K in vec evri proracuna postavljajo taksna vprasanja?


recimo 2k€ (2 odrasla + 3 leta star otrok)
300€ najemnina
200€ stroški
377€ vrtec
50€ internet + 2x gsm
350€ hrana
2x 35€ položnica za registracijo dveh avtomobilov
4x 75€ tankanje dveh avtomobilov
2x 36€ parkirni prostor pred službo
150€ za drobnarije

Tole je 1870 evrov na mesec, torej od plače ostane lih 130 evrov, če ni nobenega servisa za avto ali če ni treba nič drugega kupit.

Pa večinoma bi moral računat zraven še kredit za ene 400 evrov minimalno, da sta si lahko kupila avtomobile.
Uglavnem z 3k evrov je težko na mesec preživet, če si v najemniškem stanovanju, če je otrok v vrtcu in se starša vozita vsak v svoj kraj v službo, ker rabita 2 avtomobila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

lexios ::

2 otroka, 2 starša na sociali dobijo na mesec:
2x 265€ - starša
1x 114€ - prvi otrok
1x 125€ - drugi otrok



No, zdj pa tole preračunajte še na tem primeru, črtaj vrtec in najemnino:

recimo 2k€ (2 odrasla + 3 leta star otrok)
300€ najemnina
200€ stroški
377€ vrtec
50€ internet + 2x gsm
350€ hrana
2x 35€ položnica za registracijo dveh avtomobilov
4x 75€ tankanje dveh avtomobilov
2x 36€ parkirni prostor pred službo
150€ za drobnarije

Tole je 1870 evrov na mesec, torej od plače ostane lih 130 evrov, če ni nobenega servisa za avto ali če ni treba nič drugega kupit.

Pa večinoma bi moral računat zraven še kredit za ene 400 evrov minimalno, da sta si lahko kupila avtomobile.

krneki0001 ::

lexios je izjavil:

2 otroka, 2 starša na sociali dobijo na mesec:
2x 265€ - starša
1x 114€ - prvi otrok
1x 125€ - drugi otrok



No, zdj pa tole preračunajte še na tem primeru, črtaj vrtec in najemnino:

recimo 2k€ (2 odrasla + 3 leta star otrok)
300€ najemnina
200€ stroški
377€ vrtec
50€ internet + 2x gsm
350€ hrana
2x 35€ položnica za registracijo dveh avtomobilov
4x 75€ tankanje dveh avtomobilov
2x 36€ parkirni prostor pred službo
150€ za drobnarije

Tole je 1870 evrov na mesec, torej od plače ostane lih 130 evrov, če ni nobenega servisa za avto ali če ni treba nič drugega kupit.

Pa večinoma bi moral računat zraven še kredit za ene 400 evrov minimalno, da sta si lahko kupila avtomobile.


Če sta oba doma, ne rabita dveh avtov, niti ne rabita novega avta, niti jima ni treba plačevat parkirnega prostora, drobnarije pa izpustita.

Sem pa pozabil obleke. Tudi te stanejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

G-man ::

@nebivedu - se kar strinjam z napisanim. Sem v podobni situaciji kot OP, z ženo imava "nadpovprečno" (+1-5%) plačo, a z eno (pomembno) razliko - oba sva zaposlena v javnem sektorju. In trenutno nimava stroškov z najemnino, nobenih kreditov. Za 1. otroka sva lani plačevala cca. 140€/mesec, ne plačujemo park placa za službo, gorivo je tam-tam. Tako čez prst bi rekel, da si lahko otroke privoščiš, če ne živiš v Ljubljani.

@Frakno - tudi mene je zmotil ton tvojega vprašanja, iz ene skrajnosti: "je še problem, da večino dneva prebijeva v službi" rineš v drugo: "Torej če oba dava odpoved". Žal ni čudno, da so nekateri zavohali trolanje (npr. "da si Slovenec"), ker ti je uspelo zelo lepo povzeti stanje duha Slovenca, ki mu ne gre vse po planih, a ta namesto, da bi rekel, fuck we'll do it live, zapade v fovšijo. Npr. tudi moja situacija (loba zaposlena v JU!) ni idealna (za zdaj imam job le še 15 dni). Res se mi ne zdi najbolj zrelo, da nekdo računa na "mamo državo", da mu bo pomagala priti do otrok, če pa ne bomo pa kuhali mulo. Lahko pa skušaš spremeniti socialni sistem, da bo bolj pravičen ... ;-)

Pa še to - imam prijateljico, ki je pred kratkim pustila službo, da je lahko samo mama (že dvema otrokoma). To je naredila kreditu navkljub, ker ji je služba začela načenjati zdravje in odnose v družini. Ona pa ima prijateljico, ki se boji imeti otroke zaradi "big bad world" in še eno prijateljico, ki je tudi raje samo mama otrokom in žena možu. Torej, možno je marsikaj, le pogum je treba najti, nato pa se bodo že našle rešitve.

Po moje je najbolje, da zavihata ahem ... perilo..., potem pa imata še 9 mesecev cajta za tuhtat in izpeljat neke rešitve ;-) Tudi otrok ti bo lahko dal pogum, da ti bo vseeno, če te v službi gledajo postrani za manjšo plačo, ali še bolje - najdi novo službo. Imam prijatelja, ki je delal v dostavi: nenormalne ure, petek in svetek, ko pa se je bližal rok za porod, mu je uspelo najti novo, normalno službo (sicer bi se najbrž v par letih utrgalo).

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:


recimo 2k€ (2 odrasla + 3 leta star otrok)
300€ najemnina
200€ stroški
377€ vrtec
50€ internet + 2x gsm
350€ hrana
2x 35€ položnica za registracijo dveh avtomobilov
4x 75€ tankanje dveh avtomobilov
2x 36€ parkirni prostor pred službo
150€ za drobnarije

Tole je 1870 evrov na mesec, torej od plače ostane lih 130 evrov, če ni nobenega servisa za avto ali če ni treba nič drugega kupit.

Uglavnem z 3k evrov je težko na mesec preživet, če si v najemniškem stanovanju, če je otrok v vrtcu in se starša vozita vsak v svoj kraj v službo, ker rabita 2 avtomobila.


od kje teb, da vsi plačujemo parking pred službo. Dober delodajalec ti zagotavlja brezplačen parking =).

Ni res, da potrebuješ dva avtomobila. Dovolj je eden. Drugače se preseli bližje službam.
Eden od partnerjev uporabi vlak, avtobus...

Stroški pri 2 sobnem stanovanju tudi niso na mesec 200€.

Internet ni nuja. Lahko dostopaš do njega preko telefona. Povsem dovolj za osnovne zadeve.
Drugače vzameš en paket za 20-30€ in dvakrat špar mobil za 6.99 oz bob za 8.9€.

Iz tega, kar sem dopisal na koncu privarčuješ 800-850€ na mesec, če si dovolj pameten.

Lahko se greš pa razskošje pa delaš tako, kot si ti napisal pa ti ostane 130€ evrov pa se treseš, da ti slučajno ne crkne bojler za vodo, se pokvari pralni stroj.

me veseli, da vidim kako neprudarno si zamišljate življenje in potem pišete, da rabiš 3000€ na mesec, da preživiš.

nekikr ::

Najemnina 300€....kaj pa dobiš za ta denar?

lexios ::



Če sta oba doma, ne rabita dveh avtov, niti ne rabita novega avta, niti jima ni treba plačevat parkirnega prostora, drobnarije pa izpustita.


Novega avta ne rabita niti v primeru obeh zaposljenih, odvisno od tega kje živiš (delaš) niti ne rabita dveh avtov, kranj-lj greš recimo komot na vlak, ljubljana-ljubljana greš na kolo kot jype ali trolo, parkirni prostor je marsikje zastonj...

Skratka strinjam se z Rupsi31, problem OP so v vsakem primeru odhodki, z 2k se v razno raznih okoliščinah da tudi tako, da ti na koncu meseca ostane ena cela plača. Primer, ki si ga navedel je v posmeh družinam kjer oba zaposljena prejemata minimalno plačo ali kjer je zaposljen le en starš. Prav tako kot je v posmeh vsem 120k na zavodu tvoja izjava o fušanju, očitno ste mnenja da je prostih delovnih mest dovolj za vse, le naketeri so raje na sociali in fušajo. ;((

Družina na sociali s cca. 600 eurov (en otrok, tako kot v primeru 2 zaposljenih, sicer pa tudi v primeru dveh otroh znesek denarne pomoči ni bistveno večji) pokrijeta zgolj položnice in stroške hrane. Izredna denarna pomoč se pokrije npr. za ogrevanje in obleko. Na srečo ima otrok v socialnem primeru subvencionirano malico in učbenike v šoli ter praktično zastonj vrtec (kar je ok, ker je v tej fazi odraščanja dost pomembna tudi socializacija) in prav je tako... Očitno bi se nakteri v tej temi raje šli diskriminacijo nič krivih otrok? Če pa nekateri tak sistem izkoriščajo je to predvsem problem nadzora in mentalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Invictus ::

Frakno je izjavil:

Invictus je izjavil:

@Frakno

Ali si troll ali pa idiot.

Sicer pa povej koliko je tvoja nadpovprečna plača. Tole se mi zdi neko tipično slovensko jamranje človeka, ki ne razume kaj je to sistem. In se v njem ne znajde ...

Pač nimaš otrok, če se jih ne moreš privoščiti ... Sploh če se jih časovno ne moreš privoščiti.


Če razumeš sistem mi povej, zakaj imajo lahko zaposleni na minimalcu po 3 otroke (vrtec in stanovanje praktično zastonj), medtem ko se meni isti standard ne izzide? Razumeš, 1+1 zame ni enako kot je za njih.

Zato ker:

1. jim je ušlo
2. ker se jim splača (socialni transferji)
3. imajo res radi otroke

Zato ima večina ljudi, ki dobro zasluži, večinoma enega ali dva otroka. Problematične so tudi želje žensk po karieri. S katero ni nič narobe. Ampšak če si ne dobijo kake copate, ki namesto njih naredi vse, potem le te ženske niti nočejo imeti otrok. Ker bi se preveč stvarem odpovedale. Moški pa pač ne moremo imeti otrok. Lahko jih pazimo, ampak roditi jih pač ne moremo.

Sicer gresta pa lahko oba delat za minimalno plačo, naštepata 3 otroke, pa bosta imela vrtec in vse ostalo zastonj ... Pa še DDVja ne bo potrebno plačati pri novem avtu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

rupsi31
Recimo živiš v širši okolici ivančne gorice, mož dela v novem mestu, žena v ljubljani. Povezave so slabe, avtobus gre 2x na dan(ob 5h in ob 17h nazaj), do vlaka je 25km. Torej rabiš 2 avtomobila, da se vsak v svojo službo pripeljeta.
Preselit se bližje službi? Kateri, če sta pa 80km narazen? Za bajto v ivančni ne dobiš toliko, kot bi dal v ljubljani ali novem mestu za dvosobno stanovanje. In bajta je veliko bolj udobna za življenje kot dvosobno stanovanje v bloku.

Pa še ena stvar. Zakaj moraš na vsak način šparat in pri 2k plači obeh skupaj moraš prišparat 800 evrov? Zakaj je sploh treba šparat? Privoščiš si malo več, saj ne boš nič v grob odnesel. To šparanje je res ena velika neumnost. Zaradi tega šparanja potem več okol zdravnikov hodte, ker je slaba prehrana.

Pa prosim, če tukaj objasniš, kako prišparaš 800 evrov od plače 2000 evrov.


lexios
In zakaj se nebi smel voziti z avtom? Zakaj moraš na vlak ali kolo?

Ti bi pri plači 2k prišparal 1k? Daj nam to objasni. Bi bilo zelo zanimivo slišat in mogoče tudi probat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SimplyMiha ::

Če si v hotelu Mama, seveda prišparaš več.

NLight ::

Ideja o uporabi javnega transporta namesto avta je zgrešena. Nekateri ne želimo biti odvisni od ure oz. prihoda/odhoda vlaka, še manj pa vsak dan 1 uro prej vstat da ne zamudiš vlak / avtobus. Živim relativno blizu Ljubljani in imam z avtom 25 minut do cilja, z javnim prevozom pa uro in pol. Avtobus ustavi na vsaki drugi postaji, vlak pelje 15 min manj ampak to je še vedno velika izguba časa. Uro in pol v LJ in uro in pol iz LJ = 3 ure na dan samo za prevoz? A z avtom porabim 1 uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Super Sonic ::

S punco sva oba zaposlena in imava (nad)povprečno plačo

Zelo lepo.

Seveda tako plačava visok davek in ne moreva dobiti nazaj od države popolnoma nobene pomoči.

Moraš nujno v tujino. Tam ni tako visokih davkov (baje). Tako da čim prej pot pod noge.

Nimava nobenih kreditov, a vseeno prideva na koncu skozi mesec slabše kot povprečni prebivalec slovenije na minimalcu (s kupom ugodnosti in prostega časa).

To, da ne znata opravljati s svojimi financami bo težko problem družbe, še težje boš pa prodal, da tiste dva do tri dni dopusta več, ki jih dobi družina z otroki, naredi tako razliko, da ostaneta vidva brez prostega časa. Pravzprav ti očitam, da si pravi časovni bogataš, saj se moramo ljudje, ki imamo družine veliko ukvarjati s podmladkom in nam za osebne stvari praviloma primanjkuje časa. Ravno tako imamo več prisiljenih bolnišk (kar po definiciji niža plačo) in ženski del populacije je celo težje zaposljiv, ter izrazito šikaniran s strani delodajalcev. Tako, da bi na uč rekel, da tako kot ne znaš s svojimi financami ne znaš s svojim časom. Nisi edini, takih falotov je dans na tisoče.

Seveda je še problem da večino dneva prebijeva v službi, tako da z otrokom preprosto ne gre skozi.

Ekonomija pravi, da je treba delat/ustvarjat, da se kaj denarja dobi. Tako, da če nam zaupaš ime podjetja, ki razdaja svoje delo znotraj organizacije na podlagi stana in češ hkrati povedat, da vsi, ki imajo družine lahko hodijo ob dveh' domov, med tem, ko morate samski delat pozno v noč do brutalnih jutranjih ur, ter na koncu meseca dobite za to vsi enako plačilo: PROSIM, ne se nazaj držat saj bi mnogi, pa ne samo na tej strani, vključno z menoj, želeli izvedeti ime tega podjetja.

kakšne pogoje moraš izpopolnjevati da lahko od države dobim dovoljšno pomoč za preživetje (v bistvu da mi vrnejo kar sem skozi delovni čas vplačeval)?

Kot razumem imaš za življenski cilj dobit socialno stanovanje. To niti ni tako težko. Najprej mora žena zanosit in izgubi službo, potem se morate klatit po podnajemih, kjer vas bo socialna služba točkovala in če boste med več tisoč prosilci točkovani dovolj nizko; tadaaaaaa - jaz mislim, da če začneta dans delat na tem projektu vama stanovanje za 100EUR, ki nikoli ne bo vajino, do leta 2025 ne uide.

Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in si slovenec?

Splošni odgovor je, da si debilen kreten, ki je ženo pripeljal v situacijo, ko ne more jest in je noseča. Vendar se da na takšno vprašanje dejansko diplomatsko odgovoriti tudi z vprašanjem: Kaj se zgodi če imaš nosečo ženo in ne moreš plačati najemnine niti hrane in nisi Slovenec?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ja, v hotelu mama, bi lahko prišparal od 2k skoraj vse. Ko pa enkrat sam plačuješ položnice, pa ni več tako enostavno. Sploh če imaš svojo hišo - stavbno zemljišče, davek, ogrevanje,.... Pa pri hiši je vedno kaj za narest, obnovit, zamnejat. Vedno so kakšni manjši stroški. Pol pride pa čas, ko pride še kak večji strošek - recimo fasada ali streha za zamenjat.

Kr naenkrat se ne da več šparat takih velikih zneskov, kot nekateri tukaj nabijajo.


Osebno se mi zdi da je tukaj gor zelo veliko razvajenih mulčkov, ki živijo v hotelu mama in nimajo ravno razčiščeno, kaj vse potegne za sabo in kaj pomeni živeti na svojem, brez pomoči staršev. Definitivno pa ne moreš od plače 2k prišparat 1k evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Moraš nujno v tujino. Tam ni tako visokih davkov (baje). Tako da čim prej pot pod noge.

In visoki življenjski stroški.

thramos ::

nekikr je izjavil:

Najemnina 300€....kaj pa dobiš za ta denar?


Tam kjer rabiš 2 avtomobila za v službo ... kar veliko.

krneki0001 je izjavil:

Osebno se mi zdi da je tukaj gor zelo veliko razvajenih mulčkov, ki živijo v hotelu mama in nimajo ravno razčiščeno, kaj vse potegne za sabo in kaj pomeni živeti na svojem, brez pomoči staršev. Definitivno pa ne moreš od plače 2k prišparat 1k evrov.


Seveda lahko. Sicer bolj težko ob udobju življenja v veliki hiši na podeželju in dvema avtomobiloma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

krneki0001 ::

thramos je izjavil:

nekikr je izjavil:

Najemnina 300€....kaj pa dobiš za ta denar?


Tam kjer rabiš 2 avtomobila za v službo ... kar veliko.

krneki0001 je izjavil:

Osebno se mi zdi da je tukaj gor zelo veliko razvajenih mulčkov, ki živijo v hotelu mama in nimajo ravno razčiščeno, kaj vse potegne za sabo in kaj pomeni živeti na svojem, brez pomoči staršev. Definitivno pa ne moreš od plače 2k prišparat 1k evrov.


Seveda lahko. Sicer bolj težko ob udobju življenja v veliki hiši na podeželju in dvema avtomobiloma.


Prosim, razsvetli nas, kako v najemniškem stanovanju družina z dvema otrokoma prišpara 1000 evrov od skupne plače 2000 evrov. (ker s tako plačo nisi več upravičen do otroških doklad, oziroma dobiš 70 centov na otroka, plačaš vrtec brez popustov,...)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dragana ::

Ne zavajat. Vrtca ne plačajo polno ceno niti miljarderji. Poglej še enkrat tabelo, ki sem jo navedel zgoraj.
Poleg tega, če sta v najetem stanovanju se splača preseliti tako, da bo samo en potreboval avtomobil. Je znatno ceneje in manj časovno bolj ugodno.
Če imata vsak po malo čez povprečno plačo, potem prištejte 2000€ še vsaj 300€ v proračun(če se vozita malo dlje pa še več), ki ga dobita v službi za prevoz in hrano.

PrihajaNodi ::

Preselit kam? V Prekmurje? Kaksni nasveti. Ce imata poceni najemnino je z razlogom in se selitev v center ne splaca.

krneki0001 ::

dragana je izjavil:

Ne zavajat. Vrtca ne plačajo polno ceno niti miljarderji. Poglej še enkrat tabelo, ki sem jo navedel zgoraj.
Poleg tega, če sta v najetem stanovanju se splača preseliti tako, da bo samo en potreboval avtomobil. Je znatno ceneje in manj časovno bolj ugodno.
Če imata vsak po malo čez povprečno plačo, potem prištejte 2000€ še vsaj 300€ v proračun(če se vozita malo dlje pa še več), ki ga dobita v službi za prevoz in hrano.


Polna cena za vrtec za 2 leti starega otroka v Črnučah je 485 evrov, potem ti dajo pa tok popusta, da je cena 377 evrov. Lahko ti poskeniram odločbo, če ne verjameš. Ker pa ne mislim podpirat tega, je otrok v privat varstvu za 3x manjšo ceno.

Razlika med najemnino nekje 40km iz ljubljane in v ljubljani je?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dragana ::

Tisto ni popust ampak znižano plačilo - razliko ti krije država (ja vsi mi delavni ljudje) in občina.
Koliko pa te stane avtomobil na leto? Mene moj stane malo več kot 350€ na mesec (v 6 letih sem za avtomobil, ki je prevozil 155000 km dal skupno tja proti 30 000€).
Izpis iz poraba.com:
Skupno porabljen denar: 28.474,66 €
Skupno porabljen denar za gorivo: 9.904,53 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov: 19.96 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo): 6,94 €
Povprečna poraba denarja na mesec: 355,93 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo): 123,81 €

šernk ::

@dragana: menjaj avto ker je predrag za vzdrževanje, moj:

statistika za 70.000km, pa mi je motor razsulo umes, kar me je stalo dodatnih 500eur nepredvidenih stroškov. avto ima skupaj čez 200.000km sedaj, tako da je že iztrošen precej.
Skupno porabljen denar: 11.136,44 EUR
Skupno porabljen denar za gorivo: 7.662,45 EUR
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov: 15.73 EUR
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo): 10,82 EUR
Povprečna poraba denarja na mesec: 188,75 EUR
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo): 129,87 EUR

edit: ja vem, pije mi preveč :P

če želiš kaj denarja prišparat ga moraš dati stran na dan ko ga dobiš. ne če kaj ostane ampak recimo dobiš plače 800eur, od tega 200eur daš na stran, z 600eur pa potem živiš. če daš na stran kar morda ostane od plače potem ne boš nikoli nič imel.

poleg tega 4 članska družina lahko da mesečno za hrano 200 al pa 500eur. če nakupuješ v bližnjem merkatorju vsak dan po 20eur daš 500eur na mesec, če narediš 1x tedensko večji nakup v hoferju/lidlu daš pa 1x tedensko 50eur in imaš doma vse.

revež bo pač revež, ker ne zna z denarjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Okapi ::

A je v te stroške vključena cena avta?

dragana ::

Okapi je izjavil:

A je v te stroške vključena cena avta?

V mojem je všteta cena.

Če plačajo 377€ za vrtec, potem morata zaslužiti oba skupaj vsaj za 3 povprečne plače (če imata samo enega otroka), ali pa nista odddala vloge za znižano plačilo.

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

Najemnina 300€....kaj pa dobiš za ta denar?


Obstaja še kaj drugega ko Ljubjana z okolico veš :).

Za 300€ dobiš dobro 2 sobno stanovanje.

Super Sonic ::

Ker pa ne mislim podpirat tega, je otrok v privat varstvu za 3x manjšo ceno.

To je popolno zavajanje, ker:
- za 120EUR ne obstaja varstvo za otroka niti na črno za cel mesec (se pravi 20 dni/mesec/vsaj 6 ur na dan),
- za 120EUR otrok ne dobi vodenega programa s strani stroke, niti prostora, kjer bi se sploh lahko razvijal,
- za 120EUR se otrok ne druži z vrstniki.

Ni vse samo v denarju in če padeš v ti. 80% razred plačila (kar je nakako največ kar lahko plačaš od polne cene vrtca) moraš imeti takšne prihodke, da te tja uvrstijo. Se pravi se sklepa, da imaš denar (nad 995EUR NETO prihodka na družinske člana), samo ti ga za otroka žal dat.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Hipotetično - v bloku gospa pazi 10 otrok v svojem stanovanju, preurejenem v majhen (ilegalen) vrtec. 1200 evrov neobdavčenega zaslužka, otroci se družijo z vrstniki, program je lahko tudi boljši kot v pravem vrtcu. win-win, dokler ne pride kakšen inšpektor>:D

Rupa ::

Hipotetično že... ampak ta gospa ne more hkrati pazit toliko otrok, obenem pa kuhat, niti jih ne more kontrolirano peljat ven na igrišče.
Tako da je win win, dokler ne pride inšpektor, zastrupitev s hrano, poškodba otroka, ko je gospa kuhala in ni hkrati pazila otrok itd. Se pač da tako prišparat v zameno za večja tveganja.

Mimogrede, tisto s 377€ za vrtec bo verjetno za več otrok skupaj... ne vem kako je izven Ljubljane, ampak v LJ za enega otroka niti miljonar ne plača toliko. Tako kot je napisal dragana, njegove številke v tej temi držijo.

Okapi ::

Deset otrok pač lahko pazi. Koliko jih ima v vrtcu ena vzgojiteljica?

O.

Invictus ::

Rupa je izjavil:

Mimogrede, tisto s 377€ za vrtec bo verjetno za več otrok skupaj... ne vem kako je izven Ljubljane, ampak v LJ za enega otroka niti miljonar ne plača toliko. Tako kot je napisal dragana, njegove številke v tej temi držijo.

V Kranju sem plačeval 380 EUR za enega otroka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Rupa je izjavil:



Mimogrede, tisto s 377€ za vrtec bo verjetno za več otrok skupaj... ne vem kako je izven Ljubljane, ampak v LJ za enega otroka niti miljonar ne plača toliko. Tako kot je napisal dragana, njegove številke v tej temi držijo.

Ali nimas otrok ali pa imas slabo placo. Meni so poslali odlocbo za 377 evrov. Zato je otrok v varstvu pri eni upokojeni vzgojiteljici, ki ima 6 otrok v varstvu, pomaga ji moz ki je tudi v pokoju. Imata tudi kombi da lahko otroke tudi kam peljeta. Starsi smo se pa zmenili med sabo, da otrokom zrihtamo letne karte za zoo in volcji potok.

Invictus je izjavil:

Rupa je izjavil:

Mimogrede, tisto s 377€ za vrtec bo verjetno za več otrok skupaj... ne vem kako je izven Ljubljane, ampak v LJ za enega otroka niti miljonar ne plača toliko. Tako kot je napisal dragana, njegove številke v tej temi držijo.

V Kranju sem plačeval 380 EUR za enega otroka ...

Z nadpovprecno placo je toliko tudi v LJ.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Deset otrok pač lahko pazi. Koliko jih ima v vrtcu ena vzgojiteljica?

Na papirju se da to zrisat, v praksi pa pomoje, da ne. Sicer ima pa ena vzgojiteljica lahko različno otrok. V "jaslih" se pravi prvo obdobje 1-3 je lahko največ 14 otrok na dve vzgojiteljici (za brisat riti in otroke učit hodit, ipd rabiš malo več "prostora"), kasneje se ta številka prestavi do 24 otrok na dve vzgojiteljici, ampak tam gre že za vodeno skupinsko dinamiko in se vodi skupino, ne otrok.

Otroci sicer v vrtcu dobijo 2 malici, kosilo, zajtrk in imajo predviden počitek (vsak otrok ima pravico do počitka). Njihov starostni okvir je max 1 leto v smislu razlike v letih. Skupino obvladujeta dva vzgojitelja, ob pomoči strokovnih sodelavcev, pri čemer se garnitura ljudi v popoldanskem času kompletno zamenja, saj gre za res naporno delo. V fazi razvoja jih izrazito pripravljajo na šolski sistem, pri čemer se lokalni vrtci često povezujejo s šolami, da je prehod čim lažji. V vrtcu je ustrezno poskrbljeno za higieno in varnost.

Potem je pa tu še morje ostalih bombončkov: različni izleti, druženje z ostalimi vrstniki, športne aktivnosti, ipd. Tako recimo vrtec vedno zaključi izlet v zadnjem letu s kakšnim 4 dnevnim bivanjem na morju ali kakšni kmetiji. OK, je treba dodatno plačati, ampak ne vedno in ne vsem, zelo veliko je odvisno od vrtca.

Sedaj vse to primerjamo z gospo/gospodično/gospodom/gospodičem, ki bi naj bi sam kontroliral 10 otrok, pri čemer bi delal na črno in s 1200EUR moral skrbeti za 4 obroke na dan za 10 otrok, jih voditi na izlete, jih vsaj približno primerno izobraževat, jim zagotovljati primeren (topel) prostor in se, verjetno, spopadati z dejstvom, da bo varirala starost otrok v varstvu od leta in pol do 6 let. To je neresno in to ne obstaja, čeprav so ljudje lahko zelo neumni, tolk neumnega primerka, ki bi to dejansko počel, še nisem srečal, verjetno zato, ker je na drugi strani dovolj staršev, ki jim ni vseeno kaj bo njihov otrok delal, ko otrok ni pri njih in je v varstvu.

Prva resna številka, kjer bi tole lahko izpeljal je IMO 450EUR, pri čemer bi moral imeti dodatno (najraje strokovno pomoč) in lasten prostor (hiša + atrij). Se pravi max 15 otrok po 450EUR = cca 6500EUR/mesec. Vsaj 1350EUR po normircu je vzgojiteljica, lastna plača; vse ostalo so stroški za poslovanje, pri čemer je zelo pomembno, da se razume, da se morajo starši v naprej obvezati, da bodo vozili otroke do konca šolskega leta in da bo v juliju in avgustu "prometa" za vzorec.

Tle nekje se začne resno razmišljanje o vrtcu in slej ali prej postane očitno, da rabiš veliko lastnih sredstev in različnih pogojev, volje in sreče, pri čemer ne boš nikoli obogatel, da se to sploh greš.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Rupa ::

Okapi je izjavil:

Deset otrok pač lahko pazi. Koliko jih ima v vrtcu ena vzgojiteljica?
O.

Edit: kar preberi, kaj je Super Sonic napisal, da ne bom ponavljal, je lepo razloženo.

krneki0001 je izjavil:


Ali nimas otrok ali pa imas slabo placo. Meni so poslali odlocbo za 377 evrov. Zato je otrok v varstvu pri eni upokojeni vzgojiteljici, ki ima 6 otrok v varstvu, pomaga ji moz ki je tudi v pokoju. Imata tudi kombi da lahko otroke tudi kam peljeta. Starsi smo se pa zmenili med sabo, da otrokom zrihtamo letne karte za zoo in volcji potok.


Moje navedbe niso anekdotične in niso vezane na mojo plačo ali število mojih otrok. Možno je, da so bile številke drugačne toliko let nazaj, nisi napisal, kdaj je bila izdana odločba, da bi se preverilo.
Za mestno občino Ljubljana je za 1. starostno obdobje (ki je najdražje) max cena 321,17EUR za zadnji razred, kjer so tudi milijonarji.
Da ne bo dvomov: http://www.ljubljana.si/si/mol/novice/7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rupa ()

Super Sonic ::

Za mestno občino Ljubljana je za 1. starostno obdobje (ki je najdražje) max cena 321,17EUR za zadnji razred, kjer so tudi milijonarji.

Ne, to ne smeš tako gledat. Prvič, dal si stare podatke; vse je vezano na povprečno bruto plačo v državi in drugič, včasih, nekje, določene občine financirajo določen del polnega zneska in je ta potem v osnovi nižji; čeprav defacto ni.

Za 2012 sem ti tako poiskal svojo občino:
http://www.brezovica.si/?m=news&id=3094
468 EUR je bilo za prvo starostno skupino v smislu 100% osnove iz katere so se računali razredi.

ps
Zakaj imajo občine interes financirat vrtec? Ker so dolžne z zakonom zagotoviti vsakemu otroku mesto v vrtcu. Če tega ne morejo pa plačujejo nadomestilo: nam so na Brezovici ponudili 150EUR na otroka v letu 2010, med tem, ko sem za druge občine slišal precej nižje zneske. Se pravi vsaka občina je prisljena sodelovati v tovrstnih izračunih.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Rupa je izjavil:

Okapi je izjavil:

Deset otrok pač lahko pazi. Koliko jih ima v vrtcu ena vzgojiteljica?
O.

Edit: kar preberi, kaj je Super Sonic napisal, da ne bom ponavljal, je lepo razloženo.
Ti si pa preberi, kaj je nebivedu napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Super Sonic ::

Ti si pa preberi, kaj je nebivedu napisal.

Dva upokojena človeka držita niti nad šestimi otroki za 720EUR bruto.

V bistvu je kar strašljivo, že po definiciji.

ps
Če se pogovarjamo o preživetju se strinjamo že v naprej: preživel bodo, zrastl bodo tako kot vsi uni, ki hodjo v vrtec, bla, bla... Kar jaz govorim je to, ali ima otrok primeno oskrbo času v katerem živi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

V čem točno je problem?

Rupa ::

Super Sonic je izjavil:

Za mestno občino Ljubljana je za 1. starostno obdobje (ki je najdražje) max cena 321,17EUR za zadnji razred, kjer so tudi milijonarji.

Ne, to ne smeš tako gledat. Prvič, dal si stare podatke; vse je vezano na povprečno bruto plačo v državi in drugič, včasih, nekje, določene občine financirajo določen del polnega zneska in je ta potem v osnovi nižji; čeprav defacto ni.


Podatki so čisto fajn, so zadnji aktualni, v vrtcih v moji okolici računajo po točno teh objavljenih razredih, se ujema do centa, tako da ne vem od kje naj bi bili stari ali kako drugače neustrezni podatki.
Kot drugo pa je nebivedu uletaval z neustreznimi številkami in navajal, da gre za Črnuče, zato sem navajal ustrezne podatke za ustrezno občino. Za Črnuče je tako povsem jasno, koliko financira občina in koliko znaša znesek vrtca.
Kot rečeno ne navaja, kdaj je dobil to odločbo. Možno pa je seveda, da ni upravičen kakšnega znižanja, recimo če otroke v LJ vozi iz druge občine.

@Okapi: sem prebral, kar je nebivedu napisal. Kljub temu da vem, kako stvari stojijo pri njemu, brez da berem...
Ti pa kar preberi, kaj Sonik piše, da se boš, ko boš moral poskrbeti za svoj naraščaj, lahko sprejemal bolj informirane odločitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rupa ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Lastništvo 2 avtov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
618648 (6790) facepalm
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240968 (21606) bambam20

Varčevanje in dražje plačilo vrtca

Oddelek: Loža
4816394 (15587) Utk

Več podobnih tem