» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
12 / 12
»
»»

St235 ::

darkolord je izjavil:

A se je z avtom pripeljal šprinter na 100m al tetraplegik sploh ni važno.

bazo registrskih tablic, ki so upravičene do parkiranja na njegovem vrtičku


Kaj zdej?


Thor trola in vleče ven dva meseca stare poste, ki so popolnoma irelavantni za debato.

WarpedGone je izjavil:

V 21. stoletju bo ustrezen organ namesto tiskanja in izdajanja poštempljanih pildkov vzpostavu online bazo registrskih tablic, ki so upravičene do parkiranja na njegovem vrtičku. Njegov redar bo pa preveru obstoj zapisa v tistem registru. Nobenega imena, priimka, naslova,barve, oči itd.


teoretično vsekakor možna rešitev. V praksi pa se ljudje zmrdujejo, ko probajo soroden pilotski projket uvest na policiji.

Predvsem pa to ne reši problema, ki si ga ti izpostavil dva posta višje, ko iz avta z oznako invalid izstopi šprinter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

darkolord je izjavil:

A se je z avtom pripeljal šprinter na 100m al tetraplegik sploh ni važno.

bazo registrskih tablic, ki so upravičene do parkiranja na njegovem vrtičku


Kaj zdej?

vsem dol visi, a avto, ki ima invalidsko kartico, res vozi invalid, al si jo je pač zrihtal en povsem zdrav frajer, ki se hoče v miru parkirati na invalide

glavno, da sta pravnik in birokrat dosegla ejakulacijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Naj uganem Thor, po enem letu si doživel erekcijo in te to tako veseli da trolaš po forumu?

T-h-o-r ::

jaz na srečo le po forumih pišem

hujši ste pravniki, ki s trolanjem krojite usode ljudi v resničnem/vsakdanjem življenju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

šernk ::

teoretično vsekakor možna rešitev. V praksi pa se ljudje zmrdujejo, ko probajo soroden pilotski projket uvest na policiji.


problem je da je soroden pilotski projekt narobe zastavljen.

tudi ta bi bil, saj grem stavit, da bi imeli ipade samo zato da lahko preverijo registrsko v bazi. da bi bila zadeva uporabna: scan tablice, slikanje in izpis kazni v enem samem procesu. Ampak to pač pri nas ne gre.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Predvsem pa to ne reši problema, ki si ga ti izpostavil dva posta višje, ko iz avta z oznako invalid izstopi šprinter.

Tega problema ne reši noben register in nikakršen poštempljan pildek ampak edinole live kontrola uporabe posameznega parkirnega mesta in uporaba ZKP.
Če tam iz avta izstopi al pa vanj vstopi oseba z očitno omejenimi gibalnimi zmožnostmi je vse OK ne glede na posest pildkov ali vpisanost v kak register.

Je sploh zanimivo, da na parkirplacih za invalide lahko parkirajo invalidi, ne smejo pa tam parkirat nesrečniki, ki so si samo zlomili nogo in so čist v gipsu - ker pač uradno niso invalidi. Pa komod najdeš uradnega invalida ki je bistveno manj gibalno oviran kot kak nesrečnik, ki si je grdo polomu noge.
Zbogom in hvala za vse ribe

Redar ::

dottor je izjavil:

A samo v Kopru al še kje imajo navedeno v Obvestilu o prekršku, Pravni pouk: Ugovor zoper obvestilo o prekršku ni dovoljen.
Jaz razumem to kot: Dobu si kazen, plačaj in mouči, nimaš možnosti pritožbe, samo plačaj.


Obvestilo ti lahko veter odpihne (ali pa ti ga redar iz zlobe vrže proč) in bi prikrajšan za svoje pravice. Zato ni možno podati ugovora na OBVESTILO O PREKRŠKU. Vsakemu obvestilu VEDNO sledi PLAČILNI NALOG, ki ga dobiš domov po pošti in moraš podpisati da si ga prejel - ker je organ sedaj PREPRIČAN da si odločbo prejel, ti da možnost ugovora/zahteve za sodno varstvo!

St235 je izjavil:

Kako pa naj po tvoje preveri ali sem res invalid / imam dovolilnico?


To mora preveriti tisti ki ti dovolilnico izda.

WarpedGone je izjavil:

Registrska tablica je povsem zadostna označba vozila.

kot pa da ima vsak redarček vpogled v moje stalno bivališče, zdravniško kartoteko in še ne vem kaj.

Od kje si to potegnu, tudi tebi ni jasno.


Pred kratkim se je spremenil Zakon o prekrških in redarčki v primeru da plačaš globo na obvestilo o prekršku, ne smejo vpogledat v tvoje podatke, še celo reg. oznako morajo izbrisati iz evidenc...

St235 je izjavil:

Rootz je izjavil:

Zdravo!
Zanima me, kakšne so možnosti za sprejetje ugovora na prejeto kazen za nepravilno parkiranje. Moja situacija je takšna, da živim v centru Ljubljane, kjer imam dovolilnico za parkiranje v označeni coni. Moja napaka je bila ta, da sem pozabil dovolilnico pustiti na armaturni plošči, zato so mi odpeljali avto. Je možnost ugoditve ugovora možna, če predložim sliko veljavne dovolilnice ali je bolje da kar plačam kazen? Je imel že kdo mogoče podobno situacijo in mi lahko bolje svetuje? Hvala!


Možnost za pritožbo je praktično nična. Ti si dolžan imet dovolilnico na armaturni plošči. Dovolilnice ni bilo, kar pomeni, a je bil odvoz upravičen.

Ali jo je odpihnilo ali si jo pozabil nima nobene veze.


Zadnja sprememba Odloka o urejanju prometa MOL, predvideva globo tudi za "pozabljivce"...
(2) Parkiranje na površinah iz prejšnjega odstavka je dovoljeno le s parkirno dovolilnico, ki jo izda pristojni organ. Parkirna dovolilnica mora biti nameščena v parkiranem vozilu na sprednji strani vetrobranskega stekla tako, da je dobro vidna in v celoti čitljiva z zunanje strani vozila skozi vetrobransko steklo.

dottor ::

Redar je izjavil:

dottor je izjavil:

A samo v Kopru al še kje imajo navedeno v Obvestilu o prekršku, Pravni pouk: Ugovor zoper obvestilo o prekršku ni dovoljen.
Jaz razumem to kot: Dobu si kazen, plačaj in mouči, nimaš možnosti pritožbe, samo plačaj.



V Kopru dobiš na šipo prozorno rdečo koverto z napisom OBVESTILO REDARJA, noter se nahaja Obvestilo o prekršku v SLO in ITA jeziku na formatu računa ki ga dobiš v trgovini in dolžine daljše od A4 formata, poleg pa dobiš na pol izpolnjeno položnico, kjer moreš vpisat samo še svoje osebne podatke in jo plačat. Dobil sem 2 tedna nazaj, ker pol Slovenije je za vikend v Kopru parkiranih en čez drugega, pol ti kot domačin parkiraš "nepravilno" in dajo samo tebi obvestilo (si ne zmišljujem, bil sem edini avto s kuverto gor in edini avto s koprskimi tablicami). Ok požreš, plačaš in greš dalje...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Redar ::

dottor je izjavil:

Redar je izjavil:

dottor je izjavil:

A samo v Kopru al še kje imajo navedeno v Obvestilu o prekršku, Pravni pouk: Ugovor zoper obvestilo o prekršku ni dovoljen.
Jaz razumem to kot: Dobu si kazen, plačaj in mouči, nimaš možnosti pritožbe, samo plačaj.



V Kopru dobiš na šipo prozorno rdečo koverto z napisom OBVESTILO REDARJA, noter se nahaja Obvestilo o prekršku v SLO in ITA jeziku na formatu računa ki ga dobiš v trgovini in dolžine daljše od A4 formata, poleg pa dobiš na pol izpolnjeno položnico, kjer moreš vpisat samo še svoje osebne podatke in jo plačat. Dobil sem 2 tedna nazaj, ker pol Slovenije je za vikend v Kopru parkiranih en čez drugega, pol ti kot domačin parkiraš "nepravilno" in dajo samo tebi obvestilo (si ne zmišljujem, bil sem edini avto s kuverto gor in edini avto s koprskimi tablicami). Ok požreš, plačaš in greš dalje...


Ne razumem kje je težava, da nemoreš podati ugovora ali da si samo ti dobil kazen? Glede ugovora sem ti razložil, glede samo meni sosedu pa ne je pa škoda obrabljanja tipkovnice (predvsem ne vem kakšne so okoliščine prekrška) --> lahko mi pa na ZS posreduješ več podatkov, bom pogledal pa ti povem ali se splača uveljavljati katero od pravic...

blaz_ ::

WarpedGone je izjavil:

Nepomembno. Je lastniku avtomobila bilo izdano dovoljenje do parkiranja na tistem mestu? Da.

Dovolilnice so tehnologija 19. stoletja.


Če tole zastopim, potemtakem dovolilnice ne bi bile potrebne za steklom.
No pa, če je ulica z nekaj 100 vozili... bo pa za vsakega delov poizvedbo, če slučajno nima dovolilnce?
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

T-h-o-r ::

da!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vofra ::

Da ne smetim po drugih temah bom kar tu vprašal.

Ali lahko redarstvo napiše kazen na privatnem parkirišču, npr v Europarku ali Qlandiji.
Vsaj mislim, da je to privatno parkirišče trgovine in da v tem primeru redarstvo tu nima pristojnosti.

Šimpanz ::

Ja ker so jih lastniki pooblastili. Vsaj tako je v Cityparku v Ljubljani, ker mestno redarstvo kontrolira parkirne prostore za invalide.

vofra ::

to bo to, hvala

WarpedGone ::

No pa, če je ulica z nekaj 100 vozili... bo pa za vsakega delov poizvedbo, če slučajno nima dovolilnce?

V 21. stoletju bi z ročno elektronsko enoto v poljubni izvedbi (ja, lahko je tut navaden butast telefon, lahko pa pameten prenosni računalnik kakršne imajo že sedaj za evidentiranje prekrškov) pogledal registrsko cifro.
To lahko nardi tudi iz +10m oddaljenosti, mu sploh ni treba pridet čist zraven tvojga avtomobila in šnofat po njegovi notranjosti ali morda kje vidi ležat kako dovolilnico.

Če bo pa nekoč satelitsko cestninjenje z gps sledilci pa še takih dvonožnih redarčkov ne bo treba več.
Ko boš zapeljal na nedovoljen parkirplac, boš izpod havbe zaslišal:
Move the vehicle or it will selfdestruct in 10 seconds, 9 seconds, 8 ...


Vse za red!
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Redar ::

vofra je izjavil:

Da ne smetim po drugih temah bom kar tu vprašal.

Ali lahko redarstvo napiše kazen na privatnem parkirišču, npr v Europarku ali Qlandiji.
Vsaj mislim, da je to privatno parkirišče trgovine in da v tem primeru redarstvo tu nima pristojnosti.



Šimpanz je izjavil:

Ja ker so jih lastniki pooblastili. Vsaj tako je v Cityparku v Ljubljani, ker mestno redarstvo kontrolira parkirne prostore za invalide.


Niso jih ravno pooblastili, so pa izpolnili zahteve ki jih predvideva zakon, da lahko potem redarji (ali policisti) delajo na tem območju.

Zakon o pravilih cestnega prometa
2. "cestni promet" je promet vozil, pešcev in drugih udeležencev cestnega prometa na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet;

Zakon o cestah
38. nekategorizirana cesta, ki se uporablja za javni cestni promet, je vsaka prometna površina, na kateri se opravlja promet na način in pod pogoji, kot jih v skladu s tem zakonom in predpisom, ki ureja pravila cestnega prometa, določi lastnik ali od njega pooblaščeni upravljavec;

WarpedGone je izjavil:


Če bo pa nekoč satelitsko cestninjenje z gps sledilci pa še takih dvonožnih redarčkov ne bo treba več.
Ko boš zapeljal na nedovoljen parkirplac, boš izpod havbe zaslišal:
Move the vehicle or it will selfdestruct in 10 seconds, 9 seconds, 8 ...


Vse za red!


Ja TOČNO to še rabimo poleg vsega ostalega! Potem je pa res bolje da začnemo VSI delat v tovarnah po 16 ur na dan in smo plačani 150€ na mesec, da slučajno nebo kakšne neumnosti (nebo ne časa ne denarja za to...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redar ()

WarpedGone ::

Jah kaj? A z redarji zasledujemo nek ideal ali se le delamo da neki delamo?

Se delamo da hočmo met red ampak zaresnega reda pa vseeno nebi mel. Mamo raje precej neučinkovite redarje, katerim tu pa tam (== pogosto) lahko uidemo s prekrškom kot zanesljiv sistem, ki takoj zazna in kaznuje vsak prekršek?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

cegu ::

Malce off-topic.

V Nemčiji sem nekajkrat narobe parkiral in skorja vedno dobil kazen okrog 5€ (več, če je bila parkirnina višja) :) Ker sem kazen plačal trikrat v enem mesecu sem se že sam sebi zdel debil da moram hoditi na pošto:)

Tako da menim da je veliko bolj učinkovito redno dajati nizke kazni, kot pa občasno visoke

bperc ::

Ve kdo mogoče, koliko časa imajo na redarstvu časa za odgovor na pritožbo. Nekje sem zasledil, da imajo 30 dni časa za odgovor, če ne je to smatrano kot molk organa. Namreč po 4 mesecih še nisem prejel odgovora in me zanima, če kdo ve koliko časa imajo.

St235 ::

Da, če v 30 dneh ne dobiš odgovora na pritožbo se to smatra kot molk organa. Glede na to, da je redarstvo prvostopenki organ, tvojo pritožbo pa je dolžan reševat drugostopenski organ, lahko njihov molk obravnavaš kot zavrnjeno prošnjo in skladno s tem nadaljuješ postopek.

bperc ::

Torej če dobim npr. po 6 mesecih odgovor, da je odločba zavrnjena, se lahko na to sklicujem (30 dni) ali ne bo kaj veliko pomagalo.

St235 ::

Molk organa ne pomeni, da so ti ugodili pritožbi, molk organa pomeni, da se ti lahko obnašaš kot da so ti zavrnili pritožbo.

torej če ti jo zavrnejo po šestih mesecih, se na molk organa nimaš kaj sklicevat, ker moraš v obeh primeri ravnat kot da je pritožba zavrnjena.

bperc ::

Hvala za odgovor. Potem pa zgleda lahko samo čakam...

Nika25 ::

Živjo,
Eno vprašanje imam glede teh redarjev in JPkomunala, ki hodijo naokoli in kaznujejo folk. Jst sem parkirala res da narobe v smislu, da nisem pravočasno šla iz stanovanja plačat parkirnino, ampak moj ponit je v tem, da tut ko sem šla plačat, na avtu ni bilo nobenega obvestila od nikogar, tako da sem bila presenečena, ko sem domov dobila plačilni nalog s strani mestnega redarstva Ljubljana. Vem, da komunalci hodijo okoli in obveščajo potem redarstvo, ampak na mojem avtu ni bilo nobenega obvestila.
Imam kakšne možnosti pritožbe?
Kako lahko sploh nek neprekrškovni organ obvešča redarstvo, ki potem deli plačilne naloge?? A redarstvo dobi sploh kake dokaze s strani komunalcev??? Mislim glede na to, da je to neka fizična oseba, ki je videla avto brez parkirnega listka, je na istem nivoju, kot jst. Ni me videl redar, ne vem, a imajo kako sliko, nisem dobila nobenega obvestila.
Kaj mi je za narediti, če sploh kaj? Hvala!

Ziga Dolhar ::

Greš na redarstvo na vpogled spisa, pa boš ugotovila, kaj "imajo".
https://dolhar.si/

Nika25 ::

Potemtakem dejansko bi lahko kaj bilo na tem? Upanje ostaja :)

strup121 ::

Upanje ostaja, samo vprašanje je na kaj ti upaš :)

St235 ::

To ali ti dobiš na avtu obvestilo o prekršku ali ne nima popolnoma nobene veze s tem ali te lahko sankcionirajo ali ne.

Ko boš šla na mestno redarstvo te bo tam čakalo par slik tvojega vozila. Ponavadi so tri. Spredaj, zadaj in closeup pretečenega listka oziroma prazne armature.

Če tega ni potem se vsekakor lahko pritožiš, samo je verjetnost za kaj takšnega minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lebdim ::

mestno redarstvo te načeloma lahko oglobi tudi za prehitro vožnjo. vsaj mene so oglobili za 20 € (uradno 40), drugič pa za neplačano parkiranje v parking coni. sedaj se tem stvarem lepo izognem tako, da vozim po omejitvah, tako kot je napisano, pa četudi mi kdo rine v zadek in me sili v prekrške. pa četudi mi ne vem kako trobi. ne bom plačeval kazni zaradi prehitre vožnje. sem iz LJ, tako da v center grem pa itak redko z avtom. če se le da, uporabim javni prevoz. če pa že grem z avtom, pa gledam, da sem izven ur parkomatov ali pa vedno plačam tist parkirni listek.

Tomi ::

Od doma so me obvestili, da sem od Mestnega redarstva dobil priporočeno pošiljko. Sklepam, da gre za obvestilo o domnevnem prekršku, vendar pošte vsaj do konca naslednjega tedna ne morem prevzeti.

Ali imam pravico na sedežu redarstva v času uradnih ur do vpogleda v domnevni prekršek in ali to pravno pomeni, da začne s tem teči rok za plačilo oz. pritožbo?
metrodusa.blogspot.com

St235 ::

Rok za pritožbo začne teči z dnem, ko si dobil vročeno kazen. Zgolj to da greš na vpogled ne bo dovolj. Je pa možno da ti tam potem se vročijo kazen in to potem šteje. Dodatno je možno da bodo od tebe zahteval da pri zahtevku za vpogled da navedeš za katero zadevo gre (številka zadeve) in ne bo zadostovalo samo ime in priimek. Če boš to hotel dobit pa bos seveda mora prevzet pošto.

korenje3 ::

Utk je izjavil:

V normalni državi ne bi bilo, v Sloveniji pa bo. Sem videl in slišal na lastna ušesa. Bil je robnik, 20 centi zemlje, ne betona, asfalta ali česarkoli, dobesedno 20 centi zemlje, in takoj živa meja. Kolo je bilo na tisti zemlji in to je bilo parkiranje na pločniku. Tako je rekel redar, da so pač na občini odločli, da je tisto pločnik. In res ima občina tam opredeljen pločnik. Lahko se samo na glavo postaviš.
Najbrž ni treba pisat da tam nikoli ni hodil niti en človek, ker še za psa bi bilo premalo prostora.


Lahko narediš pritožbo, da ima sosed živo mejo na občinski parceli. v naši ulici so si prilastili tako 1m zemlje, ker imajo vsi živo mejo tik ob cesti, medtem ko so ulične svetilke na notranji strani žive meje.

oops, stara tema.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Tomi ::

St235 je izjavil:

Rok za pritožbo začne teči z dnem, ko si dobil vročeno kazen. Zgolj to da greš na vpogled ne bo dovolj. Je pa možno da ti tam potem se vročijo kazen in to potem šteje. Dodatno je možno da bodo od tebe zahteval da pri zahtevku za vpogled da navedeš za katero zadevo gre (številka zadeve) in ne bo zadostovalo samo ime in priimek. Če boš to hotel dobit pa bos seveda mora prevzet pošto.

Hvala, bom jutri poskusil, če mi bodo dali zadevo na vpogled. Ker nimam pojma, kje bi lahko naredil prekršek, ker parkiram v GH, v času konice v koloni tudi težko presežem hitrost, kar je recimo še v njihovi domeni.

Nadležno je sicer, da Mestno redarstvo ne pošilja na naslov začasnega bivališča (čeprav imam to kot privzeto in FURS je recimo poslal na začasni naslov), ampak na naslov stalnega, zato mora prevzemati nekdo od družine, ker sem na stalnem naslovu malo. Da ne omenjam, da res ni nobene potrebe, da starši vedo za ta zadeve.

Edit: 20.06.2016

Na Mestnem redarstvu so mi predstavili vsebino prekrška ob predložitvi prometnega dovoljenja in osebnega dokumenta, rok za plačilo/pritožbo pa začne šteti, ko bo nekdo dejansko prevzel pošto ali bo dostavljena po roku v nabiralnik. Šlo je na koncu za nek minoren prekršek.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

donvito ::

Danes šel k zdravniku, parkiral avto pri blokih, pridem nazaj čez cca eno uro in dobim obvestilo redarstva, kazen. Obrazložitev, da sem parkiral v coni kratkotrajnega parkiranja ...
Zdej ne vem, a me je kdo iz bloka videl in me prijavil, saj redar ne more vedeti a sem stanovalec ali obiskovalec? Zanima me na kakšni podlagi mi je lahko napisal kazen, zakaj bi parkiral in dal obvestilo kdaj sem prišel, saj ni nobene oznake, da je omejen čas parkiranja. Je pa to v Kranju.

Tidule ::

Ce je kazen, da si parkiral v coni za kratkorocni parkiranje potem mora bit taka cona oznacena s prometno signalizacijo. Ne razumem pa kaj ima to s tem ali si obiskovalec ali stanovalec.

Ce me spomin ne vara je tabla cona kratkorocnega parkiranja 10m bolj levo od tega kar je na sliki. Pod njo je tudi dopolnilna tabla kjer je cel roman.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MasterTade ::

Ma nič ne moreš, tudi če dobiš najbolj beden razlog. Enkrat sem dobil kazen ker je zadnje kolo bilo na "cestišču" v resnici pa je šlo za to da se je makadamsko parkirišče ob cesti končalo tako, da so postrani asfaltirali, skratka avto ni motil nikogar. Tam so redno parkirani tudi šleperji, ki so povsem na asfaltu ampak te butlji jih zagotovo ne kaznujejo. Enkrat jim bom krompir nabil v avspuh
Mors omnia aequat

joze67 ::

Parkirišča v Kranju
Podcona C2-G
parkirna mesta na Gosposvetska ulica
Modra cona do ene ure, od ponedeljka do petka med 7. in 18. uro.

Brezplačno parkiranje do ene ure z označitvijo časa prihoda na vidnem mestu v vozilu - s parkirno uro ali z zapisom časa prihoda na listu, ki mora biti dobro viden od zunaj (na armaturni plošči). V tem primeru je parkiranje dovoljeno za največ eno uro, nato je treba vozilo odpeljati. Za imetnike parkirnih dovolilnic za stanovalce je parkiranje časovno neomejeno in brezplačno.


Kakšno je dejansko stanje, je iz fotelja težko presoditi, ker so StreetView fotografije iz 2013. Je pa tisto slepo črevo, ki ga kažeš, Gosposvetska ulica in če so označili na začetku ulice (ali cone, ne vem), velja tudi pri teh smetnjakih.

Če je vse po regelcih, si dobil kazen, ker nisi postavil ure. Sosedje nimajo nič s tem, razen če so ti iz zaprtega avta (domnevam, je le Kranj) ukradli parkirno uro. Če nimaš ure, se šteje, da si prekoračil.

MIHAc27 ::

Jaz sem 10 let parkiral pred hišo, pa mi je nalimal enkrat kazen. Sem se hotel it 'zbunit' ker je polovica javne ceste v bistvu še na našem zemljišču... pa itak nisem nič dosegel. Redarji so prišli pa zato, ker jih je eden ulico stran klical zaradi situacije na njihovi. Pač so še malo kroga naredil.

Sosedje so se še z samim Jankovičem dogovarjali, da se končno nariše parkirišča, ulico spremeni v enosmerno.... pa so namesto tega dali znak prepovedano parkiranje in ustavljanje, ki ga prej ni bilo.

donvito ::

Še z drugega zornega kota, parkiral sem čisto na koncu, na začetku levo pa je časovna omejitev za 3 parkplace. Hočem rećt, da ni nobene logike zakaj je meni pripopal kazen, nobenmu drugemu pa ne, pa nihče ni imel parkirne ure gor, saj je niti ne rabiš.

solatko ::

donvito - V takem primeru se slika vse avtomobile, napiše pritožbo zaradi neenake obravnave in goni zadevo do konca. Če prav ne gre za velik znesek, je bistven princip, da tudi oblast ne more delat po nekih svojih merilih.
Delo krepa človeka

Likalnik ::

dokaži, da so bili ostali avtomobili istočasno tam kot je bil tvoj....redar bo rekel, da je bil v času, ko je pisal kazen samo tvoj/njegov avto tam...ostala dva parkirna prostora sta bila prazna....zadeva zaključena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

donvito - V takem primeru se slika vse avtomobile, napiše pritožbo zaradi neenake obravnave in goni zadevo do konca. Če prav ne gre za velik znesek, je bistven princip, da tudi oblast ne more delat po nekih svojih merilih.


Poglej naša dementna solata je prišla naredit bedaka iz sebe.

A najdeš en primer kjer je nekdo uspel s pritožbo po principu, ne smete me kaznovat, ker tudi drugih niste? Kako točno to gre? Ja sodnik, vem da sem peljal 100 km/h čez naselje, ampak včeraj je tako peljal tudi moj sosed. njega pa niste kaznovali. tako da tudi mene ne smete? Jao, ampak danes je pa tvoje stanje še posebej hudo, kaj?

Bo šlo dementnež? Boš prvič v življenju našel kak vir za svoje idiotizme?

donvito je izjavil:

Še z drugega zornega kota, parkiral sem čisto na koncu, na začetku levo pa je časovna omejitev za 3 parkplace. Hočem rećt, da ni nobene logike zakaj je meni pripopal kazen, nobenmu drugemu pa ne, pa nihče ni imel parkirne ure gor, saj je niti ne rabiš.


Parkirno uro seveda rabiš.

Kako pa veš, da ostali niso imeli dovolilnic?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

solatko ::

UganiKdo - Samo ti lahko parkiraš na pp z omejenim časom, kolikor časa hočeš z dovolilnico.
Meni osebno se je to zgodilo pred leti tam, kjer se zavije na Knežak, ko je cela kolona vozila 63, policist me je pa potegnil iz kolone, kot 2.-ga. Ko je začel postopek, sem samo ženi na glas omenil, če si je zapomnila reg.št. Kangoo-ja pred nama in je pritrdila, je policist samo rekel, da smo bili prehitri, podal papirje in zaželel srečno vožnjo. Prvi je imel reg. PO, midva pa LJ, vsi ostali v koloni pa tudi PO (še štiri vozila).

Zato nehaj srat, čisto na vsak moj post v prometu. Slika vseh 3-eh avtomobilov je zadosten dokaz, če imaš samo ti pildek, ostali pa ravno tako brez ur.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Normalno, potem je pa tebi in ženi še kavico skuhal. Daj delaj idota iz sebe raje v gostilni kjer še kdo verjame tvojim pravljicam.

A ni zanimivo kako si vsvoji dementni glavi popolnoma vsakič izmisliš neko osebno prigodo, ki pritrjuje idiotizmu, ki si ga izjavil?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815665 (13218) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726439 (22269) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944818 (33083) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412641 (11475) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609630 (8146) Matev

Več podobnih tem