» »

Zdrava dieta

Zdrava dieta

kitewing ::

Pojej vsak večer 6 jabolk in sporoči koliko si shujšal :)

GGGGG ::

Ne jem vedno jabolk, ampak za večerjo običajno pojem vsaj kakšno kilo sadja, pa potem še v nočnih urah kakšno banano ali 2, kakšno marelico, jabolko itd. Zdaj, ko je sezona lubenic sem sposoben za večerjo pojesti pol velike lubenice (3, 4kg z olupki?).

Hujšam kakšne pol kile na teden, mogoče malo več. Maščobne obloge počasi ampak vztrajno kopnijo. Če bi vse obroke jedel tako bi šlo dol še precej hitreje, tako pa se kar pogosto "pregrešim" s kakšno pico, mastno hrano iz restavracije itd.

dolenc ::

Dok ga ne biksaš s ostalimi stvari hujšaš, recimo tista punca z bananami je kavč potato.

Se pa strinjam, da se lahko vse navedene heroje opiše z besedo ki se začne z i in konča z dijoti, pogledaš kak filmček pa ti je tkoj jasno zakaj :)

_IKE_ ::

GamerBoy je izjavil:

Imajo nekateri ameriški možki potemtakem težko nalogo :D

Sicer tale zgoraj res zgleda kot en dečko star 20-25 let. Ampak če mu ustreza, kdo smo mi da mu očitamo, da ni pravi moški ?!? Ker po mnenju nekaterih hribovcev to tudi mi nismo.




Jah tudi ona mora skrbet zase>:D

Nihče mu ne očita ničesar; vendar on arnstein ni ravno najboljši zgled zaradi dveh razlogov :


a) postave ; ima komaj 163 cm in temu primerna nizko težo 55 kg


b) tip je napram običajnim posameznikom abnormalno aktiven; 5x tedensko teče v službo 24km. 24km na dan je na dneve ko ne trenira za maratone, tedaj teče tudi iz službe nazaj ( torej 28 km dnevno ) in še ob vikendih.


Je potem čudno da bo ob manjših korekcijah dnevnega vnosa zgledal tak kot je ?


Pač je extrem, kot v tej temi tudi omenjeni Ronnie Coleman

A obema je skupno da se njun zelo visok kalorični vnos porabi zaradi aktivnosti ali postave.


GGGGG je izjavil:

Ne jem vedno jabolk, ampak za večerjo običajno pojem vsaj kakšno kilo sadja, pa potem še v nočnih urah kakšno banano ali 2, kakšno marelico, jabolko itd. Zdaj, ko je sezona lubenic sem sposoben za večerjo pojesti pol velike lubenice (3, 4kg z olupki?).

Hujšam kakšne pol kile na teden, mogoče malo več. Maščobne obloge počasi ampak vztrajno kopnijo. Če bi vse obroke jedel tako bi šlo dol še precej hitreje, tako pa se kar pogosto "pregrešim" s kakšno pico, mastno hrano iz restavracije itd.


Telesna aktivnost pa zajema ?

Dejansko sem prej narobe zapisal vzrok padca %BF za Arnsteina:

Tip je na dotedanjih dietah jedel premalo, zato se je telo ščitilo z ohranjanjem višjega procenta %BF. Ko pa je vnos povečal, je prišlo do boljše regeneracije ki je privedla do boljših rezultatov in zmanjšanja %BF

Podoben princip ( zvišan kalorični vnos ) , a za namen pridobivanja fizične moči uporablja Riptojev program Starting strength v kombinaciji z GOMAD. Maščobne obloge so zaradi manjka kardio aktivnosti seveda zagotovljene.


Glede tega ali sadje redi : seveda redi če predstavlja tisti presežek kalorij ki je sega preko kaloričnega vnosa potrebnega za vzdrževanje trenutne teže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

urosz ::

kitewing je izjavil:

Pojej vsak večer 6 jabolk in sporoči koliko si shujšal :)


ne bo shujšal. s preveč cukra se težko hujša.

kitewing ::

Res je pa tudi, da telo do cca 24 - 28 leta deluje drugače. Sam se do 28 leta nisem mogel na noben način zrediti. Po tem letu se pa na žalost z lahkoto.

Okapi ::

zakaj ljudje, ki na dan pojejo za 3, 4k kalorij iz sadja (in so čisto povprečno telesno aktivni) niso debeli.
Ker ne znajo prav šteti kalorij.;)

Res je pa tudi, da telo do cca 24 - 28 leta deluje drugače.
In sicer kako drugače?

Sam se do 28 leta nisem mogel na noben način zrediti.
Aha, zato ni debelih otrok, ker jim metabolizem drugače deluje>:D

O.

kitewing ::

Metabolizem deluje drugače.... so pa tudi genske preddispozicije pri nekaterih drugačne.

GGGGG ::

Telesna aktivnost pa zajema ?


Povprečno 1 uro teka na dan. Ne tečem s HRM tako, da je poraba kalorij zelo okvirna, ampak pri moji teži in telesni aktivnosti bi moral porabiti kakšnih 2700 do 3000 kalorij dnevno. Pojem precej več, brez izjeme.

ne bo shujšal. s preveč cukra se težko hujša.


Niti ne. Ravno obratno.

Ker ne znajo prav šteti kalorij.;)


Ne. Razlog je v tem, da kalorije iz različnih virov niso enake. Kalorije iz sadja (sladkor + vlaknine) se "porabljajo" drugače kot tiste iz maščob. Sladkor se porablja in shranjuje na precej načinov, pretvorba v maščobe se dogaja z zelo majhnem obsegu.

Z drugimi besedami. Tale dnevna potreba po kalorijah je zelo pavšalna in nenatančna ocena. Človek, ki naj bi porabil 2000 kalorij na dan se lahko redi že na 1800 kalorijah, če so te iz maščob in hujša pri 3000 kalorijah iz sadja.

_IKE_ ::

Samo tek ?

Nič drugega ?


3000 kcal samo iz sadja ali samo maščob ali samo beljakovin bo nekoga kateri ima dejanski vzdrževalni nivo vnosa ( z aktivnostmi vred ) recimo 2500 kcal, redilo, brez izjem.


Se pa strinjam da je dnevni kalorični vnos tako-tako ocena in da je potrebno z nekaj poizkušanja ugotovit dejansko.

Okapi ::

Metabolizem deluje drugače.... so pa tudi genske preddispozicije pri nekaterih drugačne.
Zdaj se pa še s Thramosom zmenita, kakšne so razlike v metabolizmu med ljudmi.;)

Znanstvene literature na to temo sicer še nisem natančno študiral, sem pa skoraj povsem prepričan, da je izkoristek med ljudmi zelo različen (ne bi pa rekel, da se močno spreminja s starostjo, še zlasti ne potem, ko po puberteti nehaš rasti). Od 1000 kalorij banan nekdo izkoristi 900, kdo drug pa mogoče samo 500 kalorij, pri 1000 kalorijah pršuta pa je mogoče ravno obratno.

O.

GGGGG ::

3000 kcal samo iz sadja ali samo maščob ali samo beljakovin bo nekoga kateri ima dejanski vzdrževalni nivo vnosa ( z aktivnostmi vred ) recimo 2500 kcal, redilo, brez izjem.


Če so potrebe dejansko presežene potem bo sadje redilo. Ampak pri istem vnosu maščob se boš zredil bistveno hitreje, zato je brezveze izpostavljati sadje kot redilno.

V praksi se od sadja definitivno ne boš zredil, boš prej preveč sit.

Okapi ::

Kar sploh ni res. 2000 kalorij špeha je mnogo bolj nasitno od 2000 kalorij banan.

O.

Terman ::

2 deci olja je bolj nasitno od 20 banan :))

Okapi ::

Poskusi enkrat in se potem smej.

O.

Freaxx ::

Kalorije iz sadja je tudi za vzet malo z rezervo. Iz jabolka, ki ima označeno vrednost 80 kalorij jih dejansko lahko dobiš kvečjemu 50. Dejstvo je, da sadje ne redi. Prehranjuj se samo z sadjem/zelenjavo in mesom, (brez predelane hrane) pa ti garantiram da ne boš debel, tudi če poješ malo več. iKst, normalno je da te tvoji maratonci ne bodo debeli, saj porabijo. Če pa bi se povprečni "kavčar" prav tako prehranjeval samo s sadjem ne bi bil debel. Veliko več sadja moraš pojest da se zrediš, kot pa makaronov. Makaroni so rafiniran škrob, zmlet v fin prah (moko), ki ima tako brez drugih primesi ulala hitrost absorbcije, da ne govorim koliko ljudi ima intoleranco na gluten, ki vse samo poslabša.

GGGGG ::

Okapi, na to temo je bilo narejenih kar nekaj raziskav. Na sitost vpliva več dejavnikov, ampak najmočnejši je količina hrane, ki jo poješ.

Tukaj je recimo ena od lestvic, ki je seveda spet ne gre jemati za sveto, ampak je kar dober pokazatelj katera hrana najbolj nasiti:



iKst, normalno je da te tvoji maratonci ne bodo debeli, saj porabijo. Če pa bi se povprečni "kavčar" prav tako prehranjeval samo s sadjem ne bi bil debel.


Tole jim jaz poskušam povedati že 2 strani :)

thramos ::

Okapi je izjavil:

Znanstvene literature na to temo sicer še nisem natančno študiral, sem pa skoraj povsem prepričan, da je izkoristek med ljudmi zelo različen (ne bi pa rekel, da se močno spreminja s starostjo, še zlasti ne potem, ko po puberteti nehaš rasti). Od 1000 kalorij banan nekdo izkoristi 900, kdo drug pa mogoče samo 500 kalorij, pri 1000 kalorijah pršuta pa je mogoče ravno obratno.


Sicer tudi jaz nimam trdnih dokazov, ampak po mojem mnenju temu ni tako. Do teh "razlik" pride predvsem zato:

Okapi je izjavil:

Ker ne znajo prav šteti kalorij.;)


kar je zelo dobro dokazano, ljudje precej slabo ocenjujejo vnos hrane in porabo. Kar z dodatkom biasa proti, oziroma za določen način prehranjevanja, prinese čudežne fruktarijance, paleo čudeže in podobno. Še enkrat - ne pravim da razlik v izkoristku ni, ampak da so majhni in zaradi raznolikosti jedilnika verjetno zanemarljivi.

GGGGG ::

Pri ljudeh ki vodijo prehranski dnevnik so te napake precej majhne.

thramos ::

Včasih se pa napakam reče "zavajanja" ali kar "laži". Predvsem pri tistih, ki iz kakršnega koli razloga poizkušajo nekoga prepričati v nekaj, so napake lahko precej pogoste. ;)

Vsekakor pa velika večina nima zanesljivega načina oceniti porabe.

Posledično so takšni "self case study" biased ljudi težko kakršenkoli dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Massacra ::

OP-ju svetujem, da začne z ločevalno dijeto. In naj je vse, a ne vse naenkrat! Izkoristek pri ločevalni dijeti je (mislim da) boljši in boš s časoma jedel manj! Za sitost pa pol litra vode pred obrokom (kakšnih 15 min pred).

Sicer pa je bilo tudi že potrjeno, da se lahko maščobe lahko kopičijo zaradi hormonskega neravnotežja in tudi zaradi primanjkljaja kakšnih esencialnih substanc (recimo B3, magnezij, triptofan, serotonin,... pa zaradi tega ljudje več jejo, ker telo-beri možgabi ves čas daje-jo signal, da mu-jim nekaj manjka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

GGGGG ::

Posledično so takšni "self case study" biased ljudi težko kakršenkoli dokaz.


Saj obstajajo tudi taprave študije, ki potrjujejo, da sadje ni noben baubau.

Teli "self case studyji" so pa samo dober pokazatelj, da se lahko s sadjem dobesedno nažiraš, pa imaš vseeno body fat pod 10%.

_IKE_ ::

GGGGG je izjavil:

Posledično so takšni "self case study" biased ljudi težko kakršenkoli dokaz.


Saj obstajajo tudi taprave študije, ki potrjujejo, da sadje ni noben baubau.

Teli "self case studyji" so pa samo dober pokazatelj, da se lahko s sadjem dobesedno nažiraš, pa imaš vseeno body fat pod 10%.




Ne bi bilo slabo da se omeni da je poleg nažiranja z sadjem potrebno še malo migat zraven. Bo kdo drugače še res dobil napačne ideje....



Mi je pa zanimivo da sem na strani 30bananas a day sem našel same vzdržljivostne športnike, bilderjev pa zelo malo. Še tistih nekaj redkih, je imelo zapisan bodyweight exercises ( to spet samo vzdržljivost)...
I wonder why

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

GGGGG ::

Ne bi bilo slabo da se omeni da je poleg nažiranja z sadjem potrebno še malo migat zraven. Bo kdo drugače še res dobil napačne ideje....


Športat je treba v vsakem primeru, če hočeš biti zdrav. Shujšati se da pa samo s hrano.

Mi je pa zanimivo da sem na strani 30bananas a day sem našel same vzdržljivostne športnike, bilderjev pa zelo malo. Še tistih nekaj redkih, je imelo zapisan bodyweight exercises ( to spet samo vzdržljivost)...
I wonder why


Zato, ker ni bodybuilderska stran. Večinoma so gor ljudje, ki jih zanima zdravo življenje in ne delijo tvojega pogleda na "moško postavo".

edit: pa še enkrat. Frutarjance sem dal za primer, ki precej jasno kaže, da sadje ne redi, ne kot nek prehranski ideal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

thramos ::

GGGGG je izjavil:

Teli "self case studyji" so pa samo dober pokazatelj, da se lahko s sadjem dobesedno nažiraš, pa imaš vseeno body fat pod 10%.


Ja, seveda. Tako kot se lahko nažiraš z mesom in olji pa se ne zrediš.

Massacra ::

Maščobe seveda delujejo odvajalno, če se jih zaužije preveč. In mehko blato, polno hranil, leti iz telesa iz dneva v dan

alexa-lol ::

Našel sem tale dokumentarec o Atkinsovi dieti - delovanje še ni popolnoma jasno a izkaže se da deluje


in pa tole Why are thin people not fat?

Janac ::

Torej če kombiniraš OH do recimo 12h(fruštk+južna), po tej uri pa beljakovine in zelenjavo bo(večerja)?

Okapi ::

Nič ne bo. Čisto vseeno je, kdaj kaj ješ. Edino spal boš morda malo slabše, če se boš za večerjo preveč najedel težko prebavljive hrane.

O.

Looooooka ::

Sadje ma neki cemur se rece fruktoza...torej sladkor(ajde ni ravno tok skodljiv kot rafiniriran bel sladkor ampak vseeno...).
Od sladkorja ne bos ti nikol dobil obcutka sitosti. In ravno zato se vecina folka zredi, ko gre na neke "locevalne" diete oz ko zacnejo jest na tono sadja, ker je to baje zdravo. Ker vse preberejo in izvedejo povrsno.
Ce bos pojedel prevec cukra se bos zredil. Fertik. Pika. Konec.
Ampak ok...ce bos ti to sadje jedel sveze v svoji originalni obliki bos ZELO tezko dosegel te kolicine fruktoze.
Problem je predvsem v tem, da ma folk zdej doma nekaj cemur se rece mesalnik.
In potem vidis folk, ki gre "jest zdravo" in si takoj zmiksa fige, banane, mangote, cesnje in podobno "zdravo" sadje. V taki obliki pa seveda brez kakrsnega problema presezes dnevno kolicino potrebnih kalorij(in to v obliki SLADKORJA). In potem mas seveda polno mesto teh new age debilckov, ki mislijo, da so vegetarijanci.
V bistvu majo pa viseco kozo, debel trebuh in koscene roke...sami pa sveto prepricani, da izgledajo fenomenalno in zivijo bolj zdravo od celega sveta.
Ampak vazno, da oni "jejo" sadje.

GGGGG ::

Loooooooka strikes again :) (žal spet z nekimi svojimi domnevami).

Od sladkorja ne bos ti nikol dobil obcutka sitosti.




Sladkor sam po sebi res ne nasiti (nekaj malega pripomore zaradi okusa, ampak ne dosti). Sadje overall je pa precej nasitno.

In ravno zato se vecina folka zredi, ko gre na neke "locevalne" diete oz ko zacnejo jest na tono sadja, ker je to baje zdravo. Ker vse preberejo in izvedejo povrsno.


Glede ločevalnih diet ne vem, če poješ tono sadja v nekem doglednem času se boš pa definitivno zredil. Na srečo ne poznam dosti ljudi, ki bi bili sposobni pojesti takšne količine sadja.

Od par kil sadja na dan se pa še nihče ni zredil.

In potem vidis folk, ki gre "jest zdravo" in si takoj zmiksa fige, banane, mangote, cesnje in podobno "zdravo" sadje. V taki obliki pa seveda brez kakrsnega problema presezes dnevno kolicino potrebnih kalorij(in to v obliki SLADKORJA).


Hvala bogu za blenderje. Zmiksano sadje je kul, lahko se igraš z okusi, bolj praktično je, dosti vode dobiš zraven...

Količino potrebnih kalorij boš pa na tak način prav tako težko presegel. Bi moral biti "on a mission", da bi se od smoothija zredil. 2000 kalorij sadno zelenjavnega smoothija pomeni vsaj 5, lahko tudi 7 litrov smoothija. To morš konstantno žret, pa še vedno ne dosežeš dnevne porabe.

Janac ::

A lahko kdo komentira tale meni?

Zajtrk: kava, jajce, toast, polovica grenivke

Malica: sadje

Kosilo: polovica grenivke, mešana solata z olivnim oljem(veliko zelenjave)

Malica: sir brez maščobe,

Večerja: polovica grenivke, 115g mesa(puran, piščanec ali celo riba), mešana solata

GGGGG ::

Jaz bi se toasta izogibal. Če že ješ kruh jej polnozrnatega.

Pa meni se zdi tole precej malo. Si poračunal koliko kalorij poješ? Tole meni vse skupaj zgleda za en malo bolj pošten obrok :)

GamerBoy ::

Eh tak jedilnik, raje povej kaj si do sedaj jedel in to pošteno povej ... To so napol profi jedilniki, kaj ti to lepiš gor(sicer mal zgrešen) in ni šans da se ga lahko nekdo drži več mesecev, če je prej jedu totalno preveč in faljeno. Jaz sem enkrat že dal 25kg dol s tem, da nisem jedel čokolade, cukr edino iz sladoleda, pa junk food 1x tedensko, ostalo pa sem jedel rižoto,zelenjavo, krompir, belo meso,ribe (tuna, sardine, skuše, imajo dosti B in dobrih maščob) meso iz žara(belo, svinjina, tud kak čevap), samo gledal sem na kalorije in da sem vsaj približno imel dovolj B. Aja pa seveda vsaj vsak 2. dan sem ali kvihtal ali pa šel vsaj na sprehod/kolo itd.

No sedaj sem na isti misiji (nazaj dobil 15kg zaradi poškodbe točno pred decembrom in sem pač pol leta se prenajedal, ker je bilo pač fino :P, mi pa ni bilo prvih pol leta kilažo držati, sem lepo zmerno jedel in še vedno pazil da ni bil glih junk food vsak dan)

Vglavnem ne kompliciraj preveč in tudi ne pričakuj preveč, ker se spomnim svojih začetkov, sem se vsak dan živciral pa kalkuliral kolk pa do kdaj bom tok pa tok kalorij imel. Pa tudi tehtam se samo 1x ali 2x mesečno, ker sicer ti zna motivacijo zbiti popolnoma neumna stvar kot je da si si recimo napolnil glihkogenske zaloge pa še malo vode vezal nase in imaš 2kg več kot prejšni teden, ko si bil glih dehidriran in zgonjen...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

GGGGG ::

samo gledal sem na kalorije in da sem vsaj približno imel dovolj B


Koliko pa je dovolj B?

GamerBoy ::

Jah približno sem rekel, jaz misim da sem jih od oka imel nekje 80 do 140 gramov dnevno. Pri hujšal pa sem od 120 do 95kg višina pa 198cm. Tisto kar pa pravjo fitneserji od 1,5 do 2g na telesno težo, mehh če bi jaz prodajal proteine bi tudi rekel še raje 3g/kg :P Sicer pa tudi če imajo popolnoma prav, meni se je šlo za dol dat kile pa četudi bi kakšna bila od mišic, pa se mi zdi, da sem mišično maso ohranil oz celo pridobil.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

GGGGG ::

Vprašal sem zato, ker so proteini zelo nahypani, uradna priporočila pa precej nizka. Minimalne dnevne količine, ugotovljene v raziskavah so pa še nižje.

http://www.cdc.gov/nutrition/everyone/b...


Women ages 19 - 70+ - 46g
Men ages 19 - 70+ - 56g

GamerBoy ::

Hja, saj no.. ;) Pa tam na fitneserskih forumih, B iz zelenjave, kruha in podobne hrane proteinov ne štejejo... No meni je vseeno, raje tvegam in imam(morda) malo slabši rezultat, kot pa ves denar njim zmečem za dodatke in v trgovini za top food. Imam sicer kanto proteinov oz šejka, ki se spremeni v puding in je super recimo zraven 2 banan, 4kilska kanta ga je pri meni skoraj za pol leta.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

GGGGG ::

Ja, na fitnes forumih štejejo samo proteini, ki jih prodaja lastnik dotičnega foruma, vse ostalo je crap :)

Looooooka ::

30-40 eur za 2 kili proteinov glih ni neko metanje denarja...se posebej ce pogledas enakovredno kolicino/ceno recimo...belega pustega mesa.
Pa se piscanca nisi rabil fentat :)
Ce ze resno rabis nek povecan vnos beljakovin.
Ampak puste zdej to pr mir.
Dejstvo je, da so vse piramide, ki se jih trenutno uporablja za "zdravo" prehrano bullshit, ki ni nikoli baziral na nicemer oprijemljivem kar je pa se najboljse je to, da so poleg tega se zastareli.
Ampak itak se nobenmu ne da nic narediti glede tega zato pa je tko kot je.
Starsi pa veselo futrajo svoje otroke z vnaprej pripravljenimi "kasicami" iz "sadja". In to bo se ena zavaljena generacija folka, ki bo na koncu dneva alergicen na zrak.
Ker med tem, ko oni ne delajo prenovljenega programa...poslusamo neke samooklicane strokovnjake za zdravo prehrano, ki nam govorijo, da je pametno enkrat na teden piti samo vodo.
Da "spucas" telo...ker ocitno smo zelo dober pribljizek kanalizacijske cevi, ki jo je pac treba dobr spucat vsake tok cajta.

GGGGG ::

Dejstvo je, da so vse piramide, ki se jih trenutno uporablja za "zdravo" prehrano bullshit, ki ni nikoli baziral na nicemer oprijemljivem kar je pa se najboljse je to, da so poleg tega se zastareli.


Ogromno oprijemljivih podatkov je zadaj. Neprimerno več kot za razne high-fat diete in podoben BS. Dejansko so te prehranske piramide precej dober približek idealne prehrane, ki je trenutno dosegljiva ljudem (bomo videli kaj bo, ko pride soylent dobro na sceno).

Ker med tem, ko oni ne delajo prenovljenega programa...poslusamo neke samooklicane strokovnjake za zdravo prehrano, ki nam govorijo, da je pametno enkrat na teden piti samo vodo.


Mogoče rabimo pa malo več izobrazbe na področju kritičnega razmišljanja, pa bo manj ljudi poslušalo take šarlatane.

Okapi ::

Big fail prehranske piramide je, da nič kaj dosti ne pove o dejanskih količinah, samo o razmerjih.

O.

GGGGG ::

Saj količine so okvirno znane. Tistih cca. 2000 do 2500 kalorij, glede na spol, starost itd. Potem pa razdeliš to na 70/20/10 pa imaš dokaj točne količine v gramih/kosih oz. kar pač hočeš.

nevone ::

Jest pa mislim, da bi v prehranski piramidi morali zamenjat škrobna živila in sadje in zelenjavo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Freaxx ::

Je mogoče kdo pogledal predavanje Paul Chek: How to eat, move and be healthy ? Obstaja tudi istoimenska knjiga, ki jo mislim naročit. (predavanje pa povzame pomembne dele te knjige). Res fenomenalno za pogledat in se nanaša predvsem na prehranjevanje etc., priporočam.

kratek opis: http://www.rehabgate.com/vb/showthread....
download: http://btdigg.org/search?info_hash=b176...

lp

Janac ::

a je res surovo maslo maščoba?

nevone ::

S kje s pa ti padu?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Janac ::

Tako je rekla učiteljica za kemijo. Sem na test napisal beljakovina pa ni prav.

alexa-lol ::

Je... http://nutritiondata.self.com/facts/dai...
Se pa dobi iz mleka, to je res. Potem imaš pa margarino, ki je pa maslo rastlinskega izvora, isto maščoba.

Pa sej ravno zato ga lahko uporabljaš namest olja pri peki npr. mesa.

STU-III ::

Janac je izjavil:

A lahko kdo komentira tale meni?

Zajtrk: kava, jajce, toast, polovica grenivke

Malica: sadje

Kosilo: polovica grenivke, mešana solata z olivnim oljem(veliko zelenjave)

Malica: sir brez maščobe,

Večerja: polovica grenivke, 115g mesa(puran, piščanec ali celo riba), mešana solata


Janac, poleg menijev ti predlagam tudi malo miganja, boš dosti hitreje opazil rezultate, pa še bolj kvalitetni rezultati bodo, če boš migal. Jaz zjutraj, ko vstanem pač pojem kakšna dva sendvičaa, mogoče še kaj (nič posebnega) in potem se malo razmigam, potem pa na bicikl pa gor v hrib. Pa moram reči, da ko komaj par dni delam tako, že opažam, da imam več kondicije, itd...
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830256 (8168) janja765
»

Ali se izplača jemati "fat burner-je"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8220593 (19001) Tony710
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823372 (20805) Okapi
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973361 (65937) thramos

Več podobnih tem