» »

Xbox One bo stal pol tisočaka, pride novembra

Xbox One bo stal pol tisočaka, pride novembra

BBC - Končno smo dočakali še najpomembnejše informacije, ki se tičejo nove Microsoftove konzole Xbox One. Naprodaj bo od novembra, prodajala pa se bo po 500 evrov (ali 500 dolarjev, če ste v ZDA), je razkril Microsoft na E3 v Los Angelesu. To je bistveno več od 300 evrov za predhodnik Xbox 360 (bo pa imel priložen Kinect), dodatno pa žolčne odzive v Evropi dodaja 30 odstotkov višja glede na ameriško. Resda je slednja brez prometnega davka, a ta ni tako visok, da bi upravičil razliko. Pa saj smo tega že navajeni.

Poglejmo h konkurenci. Ta ne počiva, ampak pripravlja svoje odgovore. PlayStation 4 pride takisto novembra (nekaj govoric sicer omenja oktober), tako da bo bitka težka. Po navadi pa ne odloča tehnična odličnost izdelka (osemjedrnik, 8 GB pomnilnika, Blu-ray, 802.11n Wi-Fi), ampak igre, ki so na voljo. Prvi Xbox je, recimo, zaslovel prav zaradi igre Halo, ki je bila ekskluzivno priložena. Microsoft se tega zaveda, zato so na E3 pokazali ekskluzivne Ryse: Son of Rome, Killer Instict in Forza 5, še več pa jih prihaja. Druge podrobnosti smo že podrobno opisali. Tako je znano že praktično vse o obveznem povezovanju na splet, oteženem izposojanju iger in tehničnih podrobnostih.

Xbox Live Gold se imenuje posebna naročnina za zahtevnejše igralce. Kdor jo ima že na Xbox 360, jo bo seveda imel še naprej tudi na Xbox One. Sicer stane naročnina pet dolarjev mesečno. Z njo igralci dobijo dostop do večigralske baze, hitro iskanje sparing partnerjev že med igranjem igre, tako da odpade čakanje na novega po koncu igre, snemanje in deljenje posnetkov iz iger itn. Člani bodo dobili tudi brezplačne igre, recimo Fable 3 ta mesec in Assassin's Creed 2 in Halo 3 prihodnji mesec.

Novosti se obetajo tudi pri starejših modelih. Tudi Xbox 360 bo dobil novo preobleko, tako da bo na pogled podoben novi konzoli. Štirigigabajtna inačica bo stala 200 dolarjev, sto dolarjev dražja pa bo inačica s priloženim Kinectom. Prodaja se je že začela, priloženih pa je tudi nekaj novih iger.

103 komentarji

«
1
2 3

GabrieLeo ::

strel v koleno

alexa-lol ::

Mogoče kdo ve če to kupim recimo v Londonu, potem velja servis tudi kle... tako kot ima Apple in Nokia Worldwide warrenty. + kako je s slovenščino?

Bom rezerviral 750EUR da nabavim to čudo :D

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

hmmm sam stari xbox bi pa lahko bil cenejši... 200€ za cca 8 let staro konzolo ?
#brezpodpisa

Looooooka ::

alexa-lol je izjavil:

Mogoče kdo ve če to kupim recimo v Londonu, potem velja servis tudi kle... tako kot ima Apple in Nokia Worldwide warrenty. + kako je s slovenščino?

Bom rezerviral 750EUR da nabavim to čudo :D

Hmmm prej preveri, da nimajo anglezi svoje regije in svojega kabla. Ker men se zdi, da ga majo...kar pomen, da bos double fucked.
Iz istega razloga mam jst zdej 2 xboxa doma. Ker sem kupoval kot pet letni otrok in se mi je mudilo na letalo :)
Ampak tle bi znala bit napaka kokr vidim 300 eurov drazja :P

opeter ::

hojnikb je izjavil:

hmmm sam stari xbox bi pa lahko bil cenejši... 200€ za cca 8 let staro konzolo ?


Se strinjam. Potem se PS3 bolj splača nabavit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

66speeder66 ::

Matr je grd, pa še precej velik. Po eni strani me spominja na kompe iz pred par 10 let nazaj, ki so bli tko položni in je pol gor pršu še monitor.

Ganon ::

"Pol tisočaka", da se ja sliši ogromno.

opeter ::

Meni pa ni grd. Meni je bolj všeč kvadratasta oblika kot pa ta vsepovsod neke obline (oz. kot novi Mac Pro v drugi novici).
Pri krogu/valju, okroglih vogalih vedno izgubiš dragocen prostor.

Isto je z avti. Recimo v staro Renault petko si lahko brez težav dal not kakšno manjšo omaro (sestavljeno), v tanovega Clia pa zaradi krivuljastih linij je to dejansko nemogoče.

Dobro, kar se PS4 tiče, mi je oblikovanje bolj "dzrno". Malo retro tukaj pa tudi tam. Spominja na sedemdeseta leta, ko je bil trend vse, kar ima škatlasto obliko. I like.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Unknown_001 ::

opeter je izjavil:

Meni pa ni grd. Meni je bolj všeč kvadratasta oblika kot pa ta vsepovsod neke obline (oz. kot novi Mac Pro v drugi novici).
Pri krogu/valju, okroglih vogalih vedno izgubiš dragocen prostor.

Isto je z avti. Recimo v staro Renault petko si lahko brez težav dal not kakšno manjšo omaro (sestavljeno), v tanovega Clia pa zaradi krivuljastih linij je to dejansko nemogoče.

Dobro, kar se PS4 tiče, mi je oblikovanje bolj "dzrno". Malo retro tukaj pa tudi tam. Spominja na sedemdeseta leta, ko je bil trend vse, kar ima škatlasto obliko. I like.


Haha, to ti dam prav, jst ko sem mel ps2 na omari sem komot nanj gamepad gor dau, zdj na trojki mi pa skos dol pada ko disk menam, pa še zvezkov ne morem gor dat čez njega, ko ga uporabljam, ker se mi drgač use prevrne. ;((

skika ::

500 eur

nemores prosto posojat iger

always online


top lel

FireSnake ::

Primerjava s PS4 je v tej novici:
http://www.dailytech.com/Microsoft+Xbox...

Ne izgleda preveč rožnato :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RejZoR ::

500 EUR za igranje igric in nič drugega. Khm... PC kar naenkrat postane bolj smiselen, pa še drugo lahko delaš na njem. Vse nakladanje o komplikacijah z driverji pa so tud en BS. V vseh letih nisem imel nobenih posebnih težav, snet nove driverje za grafo pa tud ni nobena znanost, tud če moraš to naredit mal bolj pogosto...

Ves point konzol je bil, da so bile ugodne problem free škatlice za zabavo. S tem ko so postale drage, zaklenjene kište s katerimi skoraj ne boš smel delat ničesar, se bo folk spet začel vračat k PC-jem. Mark my words.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mijav7 ::

Unknown_001 ::

RejZoR je izjavil:

Mark my words.


Wise words! :D

RejZoR ::

Tud ne vem kaj folk zganja tak halo okoli Halo-ja. Men je bil čist povprečen špil z obupnim level designom. Edino kar je bil zabavno je bil multiplayer, kjer sem imel rad dogfighte v zraku. To pa je bilo tud to. Prov ne zastopim folka zakaj Halo-ja tolk kujejo med zvezde, ko pa je vse drugo kot vrhunski špil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Formula 1 ::

RejZoR je izjavil:

500 EUR za igranje igric in nič drugega. Khm... PC kar naenkrat postane bolj smiselen, pa še drugo lahko delaš na njem. Vse nakladanje o komplikacijah z driverji pa so tud en BS. V vseh letih nisem imel nobenih posebnih težav, snet nove driverje za grafo pa tud ni nobena znanost, tud če moraš to naredit mal bolj pogosto...

Ves point konzol je bil, da so bile ugodne problem free škatlice za zabavo. S tem ko so postale drage, zaklenjene kište s katerimi skoraj ne boš smel delat ničesar, se bo folk spet začel vračat k PC-jem. Mark my words.

Pa ne vem no PS4 je 400 € soliden komp brez grafe se dobi že pod 500 €( internet, mail in pisarno) in maš skupaj za recimo 900 € računalnik, ki bo delal 5 let konzole so pa itak aktualne do naslednje generacije kar je tam 7 let ( v primeru PS3 če se ne motim), medtem ko moraš gaming komp v 7 letih vsaj 1X nadgraditi. Ne vem no jaz bi imel raje konzolo.

Isotropic ::

ce kupis kaksnih 30% boljso grafiko od konzol, ti verjetno ne bo treba upgradat, ce si pripravljen ziveti z manj detajl oz. na enaki kvaliteti kot konzole pac.
ce bi pa racunalnik vmes nadgradil, bi bil pa boljsi kot konzola.

enpac ::

Prostor je za obe konzoli to je dejstvo prodajali se bota obedve glede cene, ce se prodaja tisti kos samsungove plastike za konkretne € in pa applova podloga za fine denarce, se se bo stvar z kinectom za 500€ :))

Gregor P ::

PS 4 bo očitno res 399,- (400) evrov, piše tudi da ne bo imel nobene on-line prisile in da bomo lahko z igrami počeli karkoli želimo, zato pa naj bi bilo plačljivo on-line igranje (5 dolarjev mesečno).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

RejZoR ::

Pri konzolah bi se moral držat neke cenovne meje. Ker to kar delajo zdej je, da je vsak aserija dražja od prejšnje. Kar bo pripeljalo do tega, da bojo zaklali sami sebe s svojimi high profile apetit in stalno gonjo za super duper high end strojno opremo in grafiko.

Recimo PS2 je bil kolk, pod 200 EUR Sam sem ga proti koncu življenske dobe kupil za 99 EUR), PS3 je bil 299 EUR če se prav spomnim, PS4 je že 399 EUR. What's next, PS5 za 499 EUR itd?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mijav7 ::

 Pred E3

Pred E3

Formula 1 ::

RejZoR je izjavil:


Recimo PS2 je bil kolk, pod 200 EUR Sam sem ga proti koncu življenske dobe kupil za 99 EUR), PS3 je bil 299 EUR če se prav spomnim, PS4 je že 399 EUR. What's next, PS5 za 499 EUR itd?

Hm ali ni bil PS3 ko je prišel na trg 600 € ? Vsaj tak znesek imam jaz zapomnjen od takrat ko sem dobil PS2, ki je bil 130€, PS3 je pa ravno prišel. Ne bom pa trdil ker je bilo to pred 7 leti.

Isotropic je izjavil:

ce kupis kaksnih 30% boljso grafiko od konzol, ti verjetno ne bo treba upgradat, ce si pripravljen ziveti z manj detajl oz. na enaki kvaliteti kot konzole pac.
ce bi pa racunalnik vmes nadgradil, bi bil pa boljsi kot konzola.

Ja, ampak koliko pa stane tak PC, ker kar je več kot 900 € se ne splača razen če vlečeš igre iz travnika ;).

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Pri konzolah bi se moral držat neke cenovne meje. Ker to kar delajo zdej je, da je vsak aserija dražja od prejšnje. Kar bo pripeljalo do tega, da bojo zaklali sami sebe s svojimi high profile apetit in stalno gonjo za super duper high end strojno opremo in grafiko.

Recimo PS2 je bil kolk, pod 200 EUR Sam sem ga proti koncu življenske dobe kupil za 99 EUR), PS3 je bil 299 EUR če se prav spomnim, PS4 je že 399 EUR. What's next, PS5 za 499 EUR itd?

Prosim brez bluzenja. PS2 je stal 299$, PS3 499-599$ in zdaj PS4 399$.. Dodaj še inflacijo in boš vidu da se stvari kvečjemu cenijo..
#brezpodpisa

enpac ::

A ni PS2 stal v Sloveniji 120 000 tolarjev ko je prisel ven ?

Formula 1 ::

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Pri konzolah bi se moral držat neke cenovne meje. Ker to kar delajo zdej je, da je vsak aserija dražja od prejšnje. Kar bo pripeljalo do tega, da bojo zaklali sami sebe s svojimi high profile apetit in stalno gonjo za super duper high end strojno opremo in grafiko.

Recimo PS2 je bil kolk, pod 200 EUR Sam sem ga proti koncu življenske dobe kupil za 99 EUR), PS3 je bil 299 EUR če se prav spomnim, PS4 je že 399 EUR. What's next, PS5 za 499 EUR itd?

Prosim brez bluzenja. PS2 je stal 299$, PS3 499-599$ in zdaj PS4 399$.. Dodaj še inflacijo in boš vidu da se stvari kvečjemu cenijo..

Potrditev najinih trditev, scroll do primerjave( Comparison): PlayStation @ Wikipedia

zeleni ::

Tako je. Konzole se cenijo. Pc-ji se sicer mogoce hitreje.

Xbox za 500e je sicer res vec kot so bile prejsnje verzije, ampak pride ze s kinectom. Bo pa verjetno cena hitro nekaj nizja.

Se vseeno se za tak denar ne dobi spodobnega pcja, kaj sele da bi imel kaj podobnega kinectu.

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Mark my words.


Samo tvoje pobožne želje, nič drugega. Ker se nikoli nisi podal v svet konzol in ti je PC sveta zadeva.

darkkk ::

Men je še najbolj creepy kinect :)

enpac ::

Ja samo po po eni strani ni slabo, da majo vsi kinect, se razvijalcem vsaj splaca razvijat v to smer ker vejo, da ga imajo vsi to je hoto naret sony tud dodati tisto move kamero k vsakem ps ampak zarad nizanja cene so jo odstralni iz paketa za 400.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

darkkk ::

Ja vsi ga majo pa skos mora bit priklopljen in samo softversko ga lahk izklopiš... (in ziher bo mel feature da se bo slučajno vklapljal,če boš googlal za poleti letal okol WTCja)

Relanium ::

Js vem da je xbox 360 bil cenej kot PS3 ko je prišel slednji ven.
Zato ker je MS pošiljal novinarjem kateri so hvalili PS3 večje količine piva - kao kako veliko Fostersa dobiš za samo razliko v ceni.

Zdaj hočjo pa zgleda naredit obratno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

xxx ::

Hja se pravi, 500€ + 100€ odklep...

Berserker ::

RejZoR je izjavil:

Tud ne vem kaj folk zganja tak halo okoli Halo-ja. Men je bil čist povprečen špil z obupnim level designom. Edino kar je bil zabavno je bil multiplayer, kjer sem imel rad dogfighte v zraku. To pa je bilo tud to. Prov ne zastopim folka zakaj Halo-ja tolk kujejo med zvezde, ko pa je vse drugo kot vrhunski špil...


Halo je pionir konzolne scene z streljačinami.

Smisel hala je v zanimivih in dokaj pametnih sovražnikih ter bojevanju z vozili. Mape so enolične zaradi forerunerske arhitekture. Drugače je bil Reach kar lep špil. Tudi orožja so smiselna in domiselna. Za konec pa je odličen orkestralni soundtrack.

opeter ::

xxx je izjavil:

Hja se pravi, 500€ + 100€ odklep...


Ali bo odklep sploh možen?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Žalostno, da je odklep sploh potreben:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zeleni ::

Zakaj bo potreben?

Sedanji dela brez.

xxx ::

zeleni je izjavil:

Zakaj bo potreben?

Sedanji dela brez.


Dela bolje če je odklenjen... :))

Lonsarg ::

Mene v bistvu firbec, kako bo z podporo Kinect pri PC igrah, ko izdajo Kinect 2 za PC. Če bodo vse igre, ki na konzoli popirajo Kinect tudi na PC to podpirale, zna biti da grem to opcijo, drugače pač xbox.

Sicer pa Xbox One bi v bistvu čisto lepo nadomestil moj dekstop PC tudi za gledanje filmov, browsanje, skypanje, pisanje emailov,... pač skoraj PC. Če bom pa rabil kak profesionalen software bom pa zagnal svoj Core i3 tablet, to bi blo stroškovno kar smiselno.

hojnikb ::

bi blo še kr kul, da bi stvarce mele other os podporo :D
#brezpodpisa

Seljak ::

zeleni je izjavil:

Zakaj bo potreben?

Sedanji dela brez.


Hahaha ta je svetovna :))

Lonsarg je izjavil:

Mene v bistvu firbec, kako bo z podporo Kinect pri PC igrah, ko izdajo Kinect 2 za PC. Če bodo vse igre, ki na konzoli popirajo Kinect tudi na PC to podpirale, zna biti da grem to opcijo, drugače pač xbox.

Sicer pa Xbox One bi v bistvu čisto lepo nadomestil moj dekstop PC tudi za gledanje filmov, browsanje, skypanje, pisanje emailov,... pač skoraj PC. Če bom pa rabil kak profesionalen software bom pa zagnal svoj Core i3 tablet, to bi blo stroškovno kar smiselno.


Kaj si hecn, i3 imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

xxx ::

Mah takole je, xbox bi bil čisto vredu, če ne bi probavali preko njega ufuravat še kup drugih stvari, komu bom posodil svoj kupljen špil na mojem mediju je čisto moja stvar, tudi prodal ga bom tistemu, ki mu bom jaz hotel in za ceno, ki jo bom jaz določil. Če mi tega ne bodo omogočili, bom xbox kupil takrat ko bo to omogočal, ergo ko ga bodo unlockali, hardwarsko ali softwarsko, me ne zanima in če še vedno ne bo tega omogočal, ga ali ne bom kupil ali pa se bom drugače "znašel". Proizvajalce je pač treba naučiti, da se tega ne dela, če bi tako počeli vsi, potem ne bi imeli danes takih problemov z DRMji, vdiranjem v zasebnost,... Glede replacementa za home cinema je pa spet problem, že PS3 je imel podporo za Cinavio in verjetno bo imel podporo tudi xbox. Odsvetujem nakup za te namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

opeter ::

Seljak je izjavil:

Kaj si hecn, i3 imaš?


Kaj pa je narobe z i3? Tudi jaz ga imam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

sam 2 jedra ma :))
//sarcasm off
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

če bo konzola ok jo kupim do cene 400eur. tolk sn nekje dal za xbox 360 leta 07.aja,da ne pozabim rabi biti tud moddable.me zanima še kaj drugega početi z konzolo kot samo igrice igrati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

če bo konzola ok jo kupim do cene 400eur. tolk sn nekje dal za xbox 360 leta 07.aja,da ne pozabim rabi biti tud moddable.me zanima še kaj drugega početi z konzolo kot samo igrice igrati


Aja? Zakaj pa to? Saj imaš računalnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Seljak ::

mtosev je izjavil:

če bo konzola ok jo kupim do cene 400eur. tolk sn nekje dal za xbox 360 leta 07.aja,da ne pozabim rabi biti tud moddable.me zanima še kaj drugega početi z konzolo kot samo igrice igrati



Zakaj pa bi morala biti konzola "moddable"?

Mavrik ::

Zato da lahko igrce kradeš.
The truth is rarely pure and never simple.

D3m ::

Mavrik je izjavil:

Zato da lahko igrce kradeš.


Kako bo pa to naredil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

Mavrik je izjavil:

Zato da lahko igrce kradeš.


Joj, sj ne bo ne prvi ne zadnji. Ne vem kaj kle misliš kot krajo, ampak zarad zaprtosti in nezmožnostjo kupovanja rabljenih špilov bo to deloma čisto upravičeno.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293826 (13540) filip007
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532518 (21951) greeenmaster
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7020968 (19209) LitralSM
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038403 (31618) LuGi
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5621976 (17218) Doc123

Več podobnih tem