» »

Xbox One bo stal pol tisočaka, pride novembra

1
2
3

enpac ::

Pa nevem, ce bo cisto res nezmoznost kupovanje rablenih spilov, kolko razbiram in razumem, spile bo mozno posoditi, svoje spile bos lahko igral na bilo keri konzoli v katero se bos povezal z svojim racunom pomojem podobno kot ima steam, potem prodal bos lahko tud spile, ki si jih kupil prek spleta in kupljen ploscek razen, ce bo tisti ki je nardil spil to onemogocil in kolko sem se nekje zasledil niti nebo microsoft nic pobiral fee. Potem igre bos lahko snemal na zunanji usb3 disk tak, da bos v bistvu lahko vzel svojo kolekcijo iger zraven priklopo na drugi xbox se prijavo z svojim uporabniskim in igral. Lahko pa da se motim samo predno nebo dejansko kozola veni je tesko govorit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

Seljak ::

D3m je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zato da lahko igrce kradeš.


Kako bo pa to naredil?


Saj je ne bo fizično ukradel.On bo igral varnostne kopije(tako se lepše sliši).Upam,da ne bo imel 3 enake kopije,ker potem ga lahko obtožijo piratstva.

3furious ::

Mogoče pa Xbone sploh ne bo delal v Sloveniji?

 Not sure if serious

Not sure if serious

In the age of information, ignorance is a choice.

D3m ::

Če ne bo. Bo PS4 prevladoval.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Čisto možno. Potem imaš na izbiro PS4 ali Wii U. Ali pač PC.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

3furious ::

Zgleda je kar uradno, da bo Xbone ob izzidu delal le v 21 državah, seznam je tu.

 X Box One

X Box One

In the age of information, ignorance is a choice.

D3m ::

Ojoj. :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hayabusa ::

3furious je izjavil:

Zgleda je kar uradno, da bo Xbone ob izzidu delal le v 21 državah, seznam je tu.

 X Box One

X Box One


Zadnji odgovor smo nazadnje slišali pri DVD regija omejtvah.
Crap.

hojnikb ::

In your face, xbox fans :))
Lahk še M$ bol zajebe to konzolo ?

In še najbol žalostn del tega je, ker se bojo pr nas najdl kekci, ko jo bodo vseen prodajal ;((
#brezpodpisa

opeter ::

Saj, če si boš ustvaril recimo account v Nemčiji, Franciji ali VB, bo verjetno delovalo. Ali pa se bo gledalo striktno a IP številke, oz. odkod si (torej, če imaš SLO IP si avtomatsko izključen)?

Sicer je meni vseeno, Xboxa se ne bi pipal, pa če bi mi ga brezplačno dali. No mogoče takrat bi :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

glede na vse zaščite znajo tut ip preverjat..
#brezpodpisa

D3m ::

Več, kot očitno je, da bo PS4 zmagovalec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Vsaj na papirju je to res..
Bojo pa igre in sam odziv folka pokazal kdo bo dominiro to generacijo..
#brezpodpisa

opeter ::

Ali mislite, da je MS-ju slovenski trg pomemben?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

hojnikb ::

opeter je izjavil:

Ali mislite, da je MS-ju slovenski trg pomemben?

nep :D
#brezpodpisa

D3m ::

Če jim denar smrdi pa naj bo tako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ahac ::

D3m je izjavil:

Če jim denar smrdi pa naj bo tako.


Prodaja same konzole ne prinese velik denarja, verjetno celo izgubo (pri Sonyju še tolk večjo), ki se pokriva z prodajo iger. Kaj bi torej sploh delal na trgu, kjer se 90% iger piratizira? Ravno zato nočejo v Slovenijo, ker jim denar NE smrdi in ga nočejo metat stran. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Seljak ::

opeter je izjavil:

Ali mislite, da je MS-ju slovenski trg pomemben?

Ja,ampak ni samo naša država takšna,ki je ni na spisku.Zaradi takšnih ali drugačnih napak Microsofta je priljubljenost njihove nove konzole takšna kot pač je,pa konzola še ploh ni na tržišču.

ahac ::

Microsofta je priljubljenost njihove nove konzole takšna kot pač je,pa konzola še ploh ni na tržišču.

...med nerdi, ki spremljajo gaming novice in QQjajo po forumih. Ampak to je samo en del gamerjev, drugi del bo pa enostavno kupil Xbox ker ima Halo in CoD.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Seljak ::

Recimo,da ostane tako kot pač je trenutna situacija glede Xboxa in PS4.Naklonjenost je večja v prid Sony-ju.To vemo vsi,ki to spremljamo.Drugače je z ljudmi,ki tega ne vedo in se pač odpravijo po nakupih,kjer pa jih prodajalci "nafopajo" z vsemogočimi trditvami.Meni je recimo prodajalec pri nakupu konzole svetoval,da naj raje kupim xbox360,ker se da na njem igrati kopije,seveda,da je pred tem opravljen poseg v samo konzolo.Ravno zaradi tega je recimo predlagal 250HDD,ker bom pač več gor spravil.Veste o čem pišem,kajne?! Jap,takšna je situacija v SLO.Ko sem mu odgovoril,da si jaz ne bom dal odkleniti in nadeljeval z vprašanjem kako to,da ponujajo tako malo iger za Xbox je bil odgovor: "Piratstvo".
Zdaj pa jaz ne razumem,ali sem jaz fu**en ali pa prodajalec dela napako >:D

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

Recimo,da ostane tako kot pač je trenutna situacija glede Xboxa in PS4.Naklonjenost je večja v prid Sony-ju.To vemo vsi,ki to spremljamo.Drugače je z ljudmi,ki tega ne vedo in se pač odpravijo po nakupih,kjer pa jih prodajalci "nafopajo" z vsemogočimi trditvami.Meni je recimo prodajalec pri nakupu konzole svetoval,da naj raje kupim xbox360,ker se da na njem igrati kopije,seveda,da je pred tem opravljen poseg v samo konzolo.Ravno zaradi tega je recimo predlagal 250HDD,ker bom pač več gor spravil.Veste o čem pišem,kajne?! Jap,takšna je situacija v SLO.Ko sem mu odgovoril,da si jaz ne bom dal odkleniti in nadeljeval z vprašanjem kako to,da ponujajo tako malo iger za Xbox je bil odgovor: "Piratstvo".
Zdaj pa jaz ne razumem,ali sem jaz fu**en ali pa prodajalec dela napako >:D

Še večja žalost pri tem je pa to, da konkurenci tudi ponujata odklep..
#brezpodpisa

Seljak ::

To pomeni,da sem jaz bedak,ker nisem dal odkleniti konzole in tako zapravljam denar za predrage igre. Jebiga,pač podpiram razvijalce iger.

opeter ::

Na tem zgornjem zemljevidu se sploh ne vidi Slovenije ... niti piksel ni. Tako da ne vem, ali so zaj pri nas ljudje proti ali za (Xbox1).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lonsarg ::

Tisti procenti so kr neki, podobno kot ameriške volitve ne pomenijo odstotka ljudi, ki je za katero konzolo.

Je pa žalostno, da se folk ne izobrazi in se odloči za konzolo glede OSa, kontrolerja, dodatkov, cene, iger. Pač pa zaradi enih napumpanih medijskih izlivov, oziroma po besedah prodajalcev, če spada v skupino laikov.


To mene zanima, kaka je izkušnja z obema kontrolerjema, kakšna z Kinect, kakšna z Playstation kamero. Take reviewe rabimo.

Seljak ::

Lonsarg je izjavil:

Tisti procenti so kr neki, podobno kot ameriške volitve ne pomenijo odstotka ljudi, ki je za katero konzolo.

Je pa žalostno, da se folk ne izobrazi in se odloči za konzolo glede OSa, kontrolerja, dodatkov, cene, iger. Pač pa zaradi enih napumpanih medijskih izlivov, oziroma po besedah prodajalcev, če spada v skupino laikov.


To mene zanima, kaka je izkušnja z obema kontrolerjema, kakšna z Kinect, kakšna z Playstation kamero. Take reviewe rabimo.


Se strinjam. Kakšni so kontrolerji in ostala oprema pa je najbolje počakati,da pridejo v trgovine in jih sprobamo ;)

Doc123 ::

Ekskluzivne igre so kriminal in bi jih bilo treba prepovedati. V interesu razvijalecev in igralcev je da igra pride za čimveč platform. To je zas mene čisto podkupovanje med posredniki (ki iger niti ne razvijajo, niti igrajo).

zeleni ::

ahac je izjavil:

Microsofta je priljubljenost njihove nove konzole takšna kot pač je,pa konzola še ploh ni na tržišču.

...med nerdi, ki spremljajo gaming novice in QQjajo po forumih. Ampak to je samo en del gamerjev, drugi del bo pa enostavno kupil Xbox ker ima Halo in CoD.


In ker ima Kinect 8-)

Seljak ::

Sicer še nisem nikoli probal igrati preko kinect-a,ampak,če bi lahko preko njega kontroliral vojaka v kakšni strelski igri kot je recimo Battlefield in podobne ga takoj nabavim.

zeleni ::

Ne. Za vojake je se vedno najboljsa tipkovnica.

Kinect je odlicen motivator za gibanje.

itsjure ::

meni se zdi cena čisto primerna.
dobiš 500gb prostora, kinect, blu-ray player, dobro konzolo za igre ipd.

5er--> ::

Pa še kot teleekran deluje. Win-win. :D

Jst ::

MS se lahko tako lahko reši iz situacije, ki si jo je sam zakuhal... bom obrazložil:

XBox One laufa specialno (lite only for xbox one) verzijo HyperV, virtualizacijske tehnologije, ki lahko takoj preklaplja mes "Games" in "Store&TV"

Če bi se dalo namesto "Store&TV" windowse ali bilokateri drug operacijski sistem, lahko je tudi za tablice, bi takšna mašinca postala kar naenkrat bolj uporabna. Delal bi lahko vse, kar delaš s PCjem v bistvu, še arhitektura je enaka.

Če se ga bo dalo "odklenit" in s tem mislim na inštalacijo drugega OS, je Xbox One kar naenkrat bolj zanimiv od PS4. No, da ne bo kdo rekel, nimam X360, ampak kolikor berem, ponujajo dobre stvari, isto kot Sony z PS3.

Če bi lahko imel Xbox One za Desktop, gor pa naložene Windowse, kar bi bila idealna rešitev, se bolj splača kupiti konzolo, kot pa PC. Enkratni strošek, zdržal bo 7 let, priklopljenega imaš pa itak tako na TV kot na Desktop monitor, miš in tipkovnico.

No, mogoče se bo to dalo narediti z PS4, ampak dvomim, ker je MS že pripravil lite verzijo HyperV za konzolo.

Če bi špil delal, ko daš notri original BluRay, brez kolobocij, ne vidim razloga, zakaj MS ne bi ponudil Windowse 9 za XBox One. Saj vidijo, da PC prodaja upada in tukaj ima tržno nišo, kjer lahko proda veliko licenc za Win 9.

Za resne gamerje to ni, seveda. Za nekoga, ki pa bo kupoval jeseni hardware in se odločal med PS4 in Xbox One, bi imel One dodatno vrednost. MS bi moral narediti še prej - do izida je "še daleč" - veliko PR kampanjo, kako lahko njihovo konzolo uporabljaš za Desktop down the line. Še na "Store&TV" OSu bi lahko ponudil to možnost, seamless experience, obesiti še en OS na HyperV.

Mislim, da bi se takoj tehnica prevesila na MSjevo stran...

Sonyju ne bi preostalo nič drugega, kot move integritati in ponuditi podoben experience. Samo Sony ne laufa virtualizacije in je vprašanje, kako bi bil PS4 kot Desktop izkušnja.


---

edit: No, jaz vem, da ostajam na PCjih, že zaradi dela, ampak ta ideja se mi je porodila med pogovorom na kavi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Ganon ::

Evo, uradno iz Microsofta. Po vseh negativnih odzivih so se odločili, da DRM enostavno črtajo. Ne obstaja več. Vse bo enako, kot na 360-ki. Torej lahko prodajaš igre, lahko igraš offline in tako naprej.

So dojeli, da jim s tako politiko ne bi uspelo. Thumbs up!

Lonsarg ::

Ja pri ploščkih iz 20. stoletja.

Normalni moderni ljudje bomo itak tako pri PS4 kot Xbox One se šli digitalno distribucijo in verjemi, a se ne pri eni ne drugi konzolo ne bo dalo "filov" od špila kar tako prenašat naokoli, pa naj bo to DRM ali ne, efekt je isti.

Res me firbec, koliko ljudi dejansko še misli ploščke kupovat od tega foruma.

hojnikb ::

Nimajo vsi 100Mbit linij, da lahko kr tak potegnejo dol par 10GB za en špil...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Tut če imaš 1Mbit je v 90% to hitreje kot pa naročiti plošček po pošti, ali se furati po igro, če jo trgovec sploh ima, če je bil ravno izzid zna trajati da dobi... In najpomembneje, imeti plošček notri med igranjem, pff a ste nori resno...

hojnikb ::

veliko sreče pri downloadanju cca 30GB fajla na 1Mbit liniji...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Okoli 2 dni, enako kot spletno naročilo ploščka.

opeter ::

Jaz se iger, ki zavzamejo več kot 10 GB, načeloma izogibam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

potem odpade 95% naslovo za nove konzole, sploh high end iger.

Lonsarg je izjavil:

Okoli 2 dni, enako kot spletno naročilo ploščka.


to je dva dni, ko mora bit konzola neprekinjeno prižgana in imaš zabito kompletno linijo. Da o temu, da veliko večino špilov preigraš in potem si z digitalno kopijo niti riti ne moreš obrisat ne govorimo.

Nimam nič proti digitalni distribuciji, samo zakaj so cene enake kot v fizičnih tgovinah?

Vsakemu pač svoje. MS je hitro ugotovil, da s posiljevanjem uporabnikov z kvazi naprednimi metodami ne bo prišel daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ganon ::

Lonsarg je izjavil:

Ja pri ploščkih iz 20. stoletja.

Normalni moderni ljudje bomo itak tako pri PS4 kot Xbox One se šli digitalno distribucijo in verjemi, a se ne pri eni ne drugi konzolo ne bo dalo "filov" od špila kar tako prenašat naokoli, pa naj bo to DRM ali ne, efekt je isti.

Res me firbec, koliko ljudi dejansko še misli ploščke kupovat od tega foruma.



Kaj? Jaz (in večina ostalih igralcev) vedno kupujem ploščke, ker imam rad igro v fizični obliki, nekaj oprijemljivega. Pa še lepo paše na polico. In dobrih iger nikoli ne prodam, jih zbiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

enpac ::

Zdaj bo pac, drm v malem tisku na konzoli ga nebo, ampak lahko pa vsak proizvajalec ga doda v samo igro in pa onemogoci prodajo rabljenih iger tak ma sony in tak bo mel microsoft. Lahko bi pa obdrzali deljenje digitalnih kopij med 10 oseb , in pa sposoja in prodaja njih a nebi blo fajn kupi en igro in lahko 10 kolegov igra ne pa da mores zaj tale ploscek nosit do njega. Upam da bodo to omogocli nazaj mene osebno ne zanimajo ploscki in menjavo njih. Osebno bi nardil moznost, da se kupec odloci kaj hoce 24 urni drm al pa klasicne ploscke in sposojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

St235 ::

Lahko bi pa obdrzali deljenje digitalnih kopij med 10 oseb , in pa sposoja in prodaja njih a nebi blo fajn kupi en igro in lahko 10 kolegov igra ne pa da mores zaj tale ploscek nosit do njega.


kdo pa je imel deljenje digitalnih vsebin med 10 oseb?

enpac ::

The 10-person "family" game share plans have been killed, as used game sharing reverts to the methods used for the Xbox 360: disc based games can be shared physically, digital cannot. Previously the Xbox One was planned to have a feature where users could share their entire game library, whether the games were sourced from discs or digital, with up to ten people so long as no more than one person was playing a game at a time; this feature is no more.

These changes will impact some of the scenarios we previously announced for Xbox One. The sharing of games will work as it does today, you will simply share the disc. Downloaded titles cannot be shared or resold. Also, similar to today, playing disc based games will require that the disc be in the tray."

St235 ::

marketinška raca, nikjer ni bilo govora, da bi lahko igro uporabljal na 10 različnih kozolah. Mogoče so pa z family share hotel povedat, da omejuje število uporabniških računov na 10.

enpac ::

Itak da je blo omenjeno ze od nevem kdaj, samo noben ni dejansko poslusal novih funkci amapak samo slisal DRM!

St235 ::

ob tem je seveda odveč omenjat, da MS nikjer ni razložil kaj za njega pomeni "Family", ob enem pa bi bila to funkcija, ki bi jo založnik specifično moral dovolit.

enpac ::

Saj to ti govorim, da vam je tesko rezlozit :))! Sony to na lazji nacin razlozi v drobnem tisku noooooooooooo drm ........ ampak lahko pa vsak proizvajalec posebaj doda drm v igro in pa onemogoci prodajo rablenih iger! Nevem kaj je tak neverjetnega v deljenju iger, saj nebi moglo jih 10 na enkrat igret. Ce pa hoces met deljenje digitlnih kopi pa moras imet neki DRM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

St235 ::

Enako kot je MS v drobnem tisku napisal, da bo deljenje family game share stvar dobre volje založnikov in ne privzeta funkcija.

enpac ::

Lahko bi pustili moznost, da ob prvem zagonu izberes kaj hoces in to je to vsi zadovolni. V koncni fazi je tako ali tako isto, ce nosis ploscke in posojas okol amapak meni je prednost digitalna kopija se ne zgubi in ne poskoduje pa se vrne se ko ti zelis :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293838 (13552) filip007
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532525 (21958) greeenmaster
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7020971 (19212) LitralSM
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038432 (31647) LuGi
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5621987 (17229) Doc123

Več podobnih tem