» »

LCD in naključne zelene pike

LCD in naključne zelene pike

Veron ::

Gre se za en malo starejši LCD televizor, ki ima "čudn" problem.
Ko je neka naprava (setupbox) priklopljen preko scart-a ni nobenih problemov. Ko pa priklopim računalnik preko DVI ali VGA pa se na ekranu začnejo pojavljati zelene pike, ki ubistvu utripajo na različnih mestih, je zelo odvisno od tega kakšna slika je. Recimo če dam enobarvno ozadje, teh pikic praktično ni, če dam nek film se malo bolje vidi.

Sicer sem probal slikat, pa se komaj vidi, ampak toliko za mogoče občutek.
Se mi pa zdi, da se z višjo resolucijo pojavi več pikic. Zgodba ubistvu je, da se je zadeva začela prvo pojavljati samo preko DVI konektorja, nato pa sem pc priklopil raje preko vga, pa sedaj tudi na vga (oz. je manj izrazito preko vga konektorja vse skupaj).

Torej dejstva:
na scart/rgb dela povsem normalno
na dvi prikaže sliko kot je spodaj
vga prikaže sliko podobno kot dvi, le da brez verzikalnih linij, oz. kot že opisano, zelene pikice, ki se pojavljajo naključno, ampak odvisno od slike, torej ni točno na nekem določenem delu tvja

 4mb velika slika !

4mb velika slika !



Bi znal kdo pomagat, kaj ponavadi v takih primerih gre? Načeloma bi probal popravit, če ni preveč draga zadeva

Riff ::

po mojem so to mrtvi piksli sam ne vem če se to da popravit

Siddh ::

grafična kartica je verjetno problem
slučajno nvidia geforce 8000 serija?


Veron ::

mrtvi pixli niso, ker se menjajo, drugo pa na scart vhodu tega ni oz. direktnem antenskem (TV kanali dvb-t)
Grafična kartica ni problem, ker gre za prenosnik, ki preko istega izhoda na LCD monitorju prikazuje normalno sliko (brez "dodatkov").

Problem je nekje v TV in sicer v delu, ki "dela" z DVI/VGA vhodom. Tukaj me zanima, če ima kdo kake izkušnje s podobnim primerom

Unknown_001 ::

Lahk še kabl preveriš :P

Veron ::

probal 3 različne, rezultat isti. ni kabel kriv, nekaj v tvju pa probam ugotovit kaj in poskusit popravit

Veron ::

ima mogoče kdo kako idejo ali naj raje skočim po nov TV? :)

Janac ::

To mi deluje kot motnja pri stiku konektorjih... kajs e zgodi če kabel mal vlečeš okrog, mal ziblješ?

Veron ::

sem probal, ni razlike.

glede na to, da se motnja pojavlja na VGA in DVI vhodu, sumim ploščo, na kateri sta oba konektorja, ker ostali konektorji so na drugi plati, katere se potem povežejo na neko skupno ploščo preko kablov.

Razmišljam, ali je možno, da je samo kak kondi problem? Ali zna napihnen kondi oz. kakšena druga komponenta (katero se dokaj enostavno zamenjat s spajkalnikom), ki bi povzročila take probleme? Ker sam ekran je vredu, drugače bi bila težava prisotna tudi na drugih vhodih.

#000000 ::

Ko pri PC ali laptopu pokaže podobno težavo je večinoma problem v grafiki.

Veron ::

ni problem v grafiki, ker na monitorju dela normalno in isto pokaže iz dveh različnih sourcov (prenosnik in stacionarni).

Toliko na hitro overall:
- prenosnik imam trenutno priklopljen na monitor preko hdmi-dvi kabla in dela vse normalno
- prenosnik priklopim preko ISTEGA kabla na drug TV - vse dela normalno
- ko prenosnik preko ISTEGA kabla priklopim na TV, se pojavi omenjena težava (slika zgoraj)
- ko prenosnik priklopim preko pretvornika HDMI -> VGA je teh motenj BISTVENO manj, predvsem teh vertikalnih črt NI, so samo zelene pikce, ki naključno utripajo glede na ralzično podlago (barvo slike)

Torej:
- prenosnik je brez težav
- stacionarni računalnik enako
- kabli so vredu (probal več različnih)
- na TVju preko navadne antene, scart dela vse normalno (brez motenj)

Težava se pojavi samo, ko TV dobi source preko DVI ali VGA, s tem, da so motnje občutno večje preko DVI

TV ko sem odpru, ima več različnih vezij, ki so skupaj sestavljene preko kablov. Vezje na katerem sta DVI in VGA je ločeno, na istem vezju ni nič drugega. Zato nekako sumim to vezje. Če je kdo elektro majstr, bi mogoče znal svetovat ali mogoče kako preprosto menjavanje kondijev ali katerih drugih elementov pomaga (bi teoretično lahko pomagalo)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

solatko ::

TV ne podpira signalov iz monitorja in jih pač popači. Če ti drugje dela vse normalno, potem gre za nekompatabilnost signalov. Morda bi nastavitve iz računalnika (pal, secam...), zadevo izboljšale.
Če ti na box-u dela normalno, potem s televizorjem ni nič narobe.
Morda bi se izboljšalo tudi, če bi skart potegnil ven - včasih motnje povzroča kabelski signal, ki se pokriva z določenimi frekvencami iz računalnika.
Delo krepa človeka

Veron ::

še pou leta nazaj je zadeva delala normalno (isti prenosnik in stacionarni).
Nastavitve pa hm... mogoče edino da so se kakšne "default" nastavitve spremenile. Bom poskusil še to.

Izi ::

Moje izkušnje:
Točno tako sliko z zelenimi, včasih tudi modrimi ali rdečimi črtami in pikami sem vedel že najmanj desetkrat v življenju in še VEDNO je bila kriva grafična kartica in nikoli monitor ali TV.

Veron ::

Sej večinoma ko sem se srečal s takim problem je bil to vzrok, vendar tukaj ni, ker:
1) priklopim isti računalnik na drug TV - dela
2) isti pc je vedno priklopljen na 24" lcd monitor - dela
3) 2 različna računalnika (delujoča na monitorju) - isti simptomi
-------
težava 100% v tv, vendar vprašanje kaj in če se da kako "poceni" rešit

#000000 ::

A je ta monitor slučajno LEK al pa Šumi naredil ?

Veron ::

ne, ohišje sicer "Veraben", notri pa Samsung (vezje) :)

fosil ::

A sta tv in pc na isti fazi (vtičnici)?
Lahko se probaš se s tem poigrat.
Tako je!

korenje3 ::

problem je pomnilnik na grafični kartici.
verjetno je preveč navit.

tisti ki pa pravi da so to mrtvi pixli... no comment.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jst ::

Kaj pa če na računalniku nastaviš kakšno manjšo resolucijo? Je full hd (1920x1080) ali je "hd ready" s tisto čudno 1366x768 resolucijo? Nekatere "HD Ready" so imele probleme s popačeno sliko.

Če je "HD Ready," se probaj malo poigrati z resolucijami in tipom signala (US).

Če je Full HD (1920x1080) bi pa jaz povprašal kakšnega serviserja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Yohan del Sud ::

Take simptome sem tudi že sam videl v kombinaciji nove grafe in starega monitorja (ne nujno lcd in z različnimi priklopi) in obratno. Nisem nujno našel zdravila, se je pa ponavadi stanje izboljšalo s kakšnim novim setom gonilnkov. Ne nujno uradnih. Poišči na (pol)uradnih forumih, če ima kdo podobne težave. Še prej probaj z enostavnim nastavljanjem ločljivosti in Hz v win, če še nisi.
www.strancar.com

Veron ::

Grafična ni čisto nič navita in dela na monitorju in lastnem ekranu (od prenosnika) normalno. Še zadnjič - grafična ni kriva.

TV je HD ready, torej 1366x768 resolucija. Če zmanjšam resolucijo, je tudi teh motenj manj.

"pol"uradnih gonilnikov pa žal ne morem nalagat, ker imam switchable graphic v prenosniku (stacionarnega prejšni teden prodal).

ttommy ::

Točno tako težavo imam na enem monitorju- samo včasih je pa čista slika, večino časa pa popačena- motnje. Sam sumim, da je kriv kondenzator, preden ga ne odprem, ne bom vedel..
Gamer

Siddh ::

frekvenco naredi na 50Hz ali celo 24Hz




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564199 (3528) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219643 (9156) kozorog
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
275816 (4751) Alessio983
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523273 (14577) al3n
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253017 (2323) Zako

Več podobnih tem