» »

Problem z cpu fanom ?

Problem z cpu fanom ?

none1337 ::

lp :) Ponavadi nisem niti gledal temperature cpuja, hitrost fanov itd. Včeraj pa se je računalnik začel kar na random izklapljat. Ko sem ga pustil na off iz elektrike kakšno minutko in ponovno priklopil je spet delal nekih 10ur. Danes ga nikakor nisem moral priklopit(kadar se je vklopil ni deloval monitor/tipkovnica) zato sem ga razstavil, potegnil ven ter noter kable iz PSU v matično in posesal OGROMNO prahu(lahko da je bil to razlog).

Po prvem priklopu me je vrglo v bios ker naj bi bil fan speed premajhen ... Nakar sem malo počakal in je izgledalo da se stabilizira.

Trenutno je top speed cpu fana komaj nad 1000 ... to je blo ko sem laufal cod mf2, film in pa youtube zraven. Ob prižigu računalnika je ~700



Skrbi me ker sem na nekaterih straneh videl da so normalne hitrosti med 2 in pa 3k ? če ne celo več ?

So temeprature normalne in dela cpu fan tako kot je treba ali ne ?

Rainbow Dash ::

cpu fan dela v odvisnosti od temperature, večja ko je večji je speed. Hitrost ventilatorja pa je tudi odvisna od samega hladilnika, poglej temperaturo, 32 stopinj celzija, ni čudno da je samo na 700.. Vklopi program Prime95 gor, da obremeni cpu na 100%, pa boš videl da boš imel vsaj 2000 obratov..

Čist normalno ti dela.. Js lahk mam 0 rpm torej da je pasivno hlajen pa ne preseže 60 idle temperature, v glavnem ti imaš tako ali tako defoult da sam naštimava..

Lp

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877134 (5845) lolipop2
»

Glasen ventilator- procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
354183 (3681) gddr85
»

Intel box cooler - priklop

Oddelek: Strojna oprema
71458 (1258) Blinder
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352141 (1606) PINki
»

COMMANDO + C2D E6600

Oddelek: Strojna oprema
171615 (1228) delpier

Več podobnih tem