» »

"hreščanje" iz prenosnika

"hreščanje" iz prenosnika

Veron ::

Opažam "zanimiv" pojav in sicer neko čudno hreščanje iz prenosnika, ko recimo samo z miško preletim listo prijateljev na FB chatu, ali ko prenosnik nekaj melje, recimo ko se prižiga.

Nekako ne morem locirati od kje prihaja zvok.

Video zvoka:
Potrebno je dati zelo na glas, da se kaj sliši, ker telefon malo slabše posname

Prenosnik je HP Envy 6, še v garanciji, tako da če se komu sanja kaj bi bilo "narobe" oz. če se da zadevo popravit kaj bolj na easy, bi celo sam naredil

Izi ::

Off topic: Zanimivo je, da si je v 14 urah 35 ljudi prebralo ta prispevek in sem jaz šele četrti, ki je kliknil na video.

On topic: Na videu se ne sliši popolnoma nič. Imam kvalitetno 5.1 ozvočenje z močnim ojačevalcem in tudi če dam ojačanje na tako moč, da zvočniki že sami od sebe začno malo brneti se iz tvojega videa še vedno ne sliši popolnoma nič, razen zadnji 2 sekundi trikrat poči.

Mogoče imaš prisluhe :P

black ice ::

Prišel sem do istega zaključka kot Izi (na slušalkah).

2loud4u ::

@Izi
@black ice

Priporočam nakup novega 5.1 ozvočenja oz. slušalk, pa ojačevalec očitno ni dovolj močan ;) Na mojem bolj, ko ne nostalgičnem sistemu (receiver iz leta 1978) se brez problema sliši tako zvok, ki ga moti in pa tudi ventilator od laptopa že pri nižji glasnosti.

Ko premika miško gor in dol čez ikonce, se sliši neko "pokanje", ne kot pokanje ampak z nekim zanimivim tonom.

Jaz bi rekel, da imaš mogoče nastavljene neke zvočne efekte, da vsakič, ko miško daš na ikonco spusti nek zvok. Lahko bi bil tudi disk ampak tisto je malo manj verjetno...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Veron ::

No ja, sem odprtu prenosnik, da malo bolje slišim in se zgleda zadeva sliši iz SSDja (Samsung 830).
Hotel dati nazaj original HDD (imam še mSata 32GB SSD notri, primerno za cache), vendar se tukaj pojavi problem, ker nikakor ne uspem priti do raid kontrolerja (CTRL + I).

Klical na HP helpdesk pa pojma nimajo, eden mi celo govori, da tega ne podpira, ko mu omenim, da je to še 15min nazaj delalo (ko javi pač da je drug disk, pokaže kot non-raid hdd), ampak to samo prvič, drugič ne pridem več zraven, ker prenosnik instantno začne bootat iz diska. Tukaj se lovim kako priti v raid conf, da postavim nazaj hdd + ssd cache in pošljem ssd na servis.

Samo pritiskat ctrl+i ne pomaga, je kaka druga fora, ker sedaj niti ne pokaže tega...
 raid conf

raid conf



za 1s se pokaže, da pritisni ESC za možnosti, tam imaš diagnostiko, bios, boot order in to je to

2loud4u ::

Najbolj zanimivo je, da bi SSD spuščal zvoke. Potem nisi probal s starim SSD-jem?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Veron ::

Ne uspem priti v tale Raid conf. (CTRL + I), da bi stari disk nazaj skonfiguriral, bom pa probal s starim diskom.

Edino probal SSD na usb3.0 ohišju in na drugem pc, pa ni bilo slišat, samo verjetno tudi ni toliko obremenjen kot direktno na sata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
412996 (1229) alkoo
»

Šumenje v grafični kartici/napajalniku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
231351 (1026) opeter
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160695 (118288) Icematxyz
»

tezava z diski ter SSD

Oddelek: Strojna oprema
6851 (701) chrispy113
»

Problem z RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
171458 (1226) OK.d

Več podobnih tem