» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 15
»
»»

nurse013 ::

^^ Ja,civilizacija je napredovala ker si zopet z nami...
:)
you gotta be kidding me...

D3m ::

....and...what did you see?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sift ::

isto koda bi zaspal, sam brez sanj in se ne zbudiš več. vsekakor je pa možnost da obstaja posmrtno življenje, sam je možnost izredno majhna.

upam da obstaja in da obstaja pekel namreč eni bi mogli plačat za smeti k so delali v življenju.

GummyBear ::

Še malo filozofije z moje strani. Enkrat sem slišal eno podrobno teorijo, vendar si nisem vse podrobnosti zapomnil. Recimo takole:

Človeka (njegovo fizično telo) si predstavljaj kot nekakšen računalnik. Ta računalnik ima nameščen nekakšen softver, ki se je sposoben sam učiti - to naj bi bili možgani človeka. BIOS oz. operacijski sistem je v tem primeru človekova podzavest. Uporabniški programi pa so človekovi talenti in sposobnosti - tisti, ki so pri določeni veščini spretni, imajo naprednejši ali drugačen softver. Vse lepo funkcionira, ampak podatke je treba nekam shranit in za to se uporablja cloud... tako kot datoteke lahko shraniš nekam drugam na strežnik, človek spomine shranjuje na neki višji ravni.
Po letih delovanja se računalnik pokvari oz. človek umre. Podatki (človekovi spomini) so kljub okvari shranjeni nekje v cloudu na oddaljenem strežniku (torej na neki višji ravni). Že naslednji dan pride na vrsto nov računalnik (se nekdo rodi) in iz tega računalnika je možno dostopati do podatkov v cloudu. Torej, sedaj imam na računalniku podatke, katere je ustvaril prejšnji računalnik... kot bi rekel, da se človek spominja nečesa, česar ni doživel (primer ponovnega rojstva oz. reinkarnacije). Možno pa je tudi, da ta naš računalnik uporablja OS, ki je naložen nekje v internetu (mrežni boot) in je človek samo "stroj", ki obdeluje podatke. Računalnik (človek) je torej nekaj, kar deluje le nekaj časa, podatki (duša človeka) pa je nekaj, kar traja večno.

Računalnik je le naprava, ki je namenjena obdelavi podatkov in ničesar ne ve o uporabniku. Tako je tudi človek morda omejen le na eno dimenzijo in o drugih dimenzijah (onostranstvu) ne ve ničesar.

>> Isto kot se zgodi s podatki na disku, potem, ko disk unicis. Pac ni jih vec. Ne rabis nic komplicirat.

Zgoraj opisana teorija lepo ovrže to trditev. Večina nas še vedno razmišlja o tem, kako je vse v možganih (torej, kako se vse shrani na disk v našem računalniku). Ampak sedaj živimo v obdobju, ko se namesto na disk shranjuje v cloud (vbistvu gre še vedno za disk, ampak ti do njega nimaš fizičnega dostopa). Še znanost sama pravi, da so človekovi možganih zaenkrat bolj skrivnost.

Toliko o moji filozofiji (ki sem jo pobral nekje drugje). Ne pravim, da je res tako, niti nimam razloga, da bi verjel v kaj več kot trenutno življenje, vendar včasih rad pogledam z drugega zornega kota.

energetik ::

Dokler nimaš niti enega dokaza za tvoje trditve o cloudu, je to res samo tvoja filozofija. Zakaj bi kompliciral? Uporabi Occamovo britev. Najbolj preprosta teorija je (in tudi delno podprta z dokazi), da so vse kar smo, samo komplicirane povezave nevronov.

jype ::

In ko računalnik ugasneš... Se flip-flopi premaknejo v naključne položaje. Entropija te raztrga.

nevone ::

Po zakonu o ohranitvi informacije vsekakor ostane za tabo vsa informacija o tebi, samo temu ne moreš ravno reči, da je preživela duša.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Unilseptij ::

Kaksen zakon je to, kako tocno je formuliran, kako je potrjen z eksperimenti in kdo/kdaj ga je odkril?

APPluk ::

sift je izjavil:

isto koda bi zaspal, sam brez sanj in se ne zbudiš več. vsekakor je pa možnost da obstaja posmrtno življenje, sam je možnost izredno majhna.

Ja samo ko spiš še vedno nakako "obstajaš", moje razmišlanje: ko pa umreš je neskončna tema in tišina ki pa je ne vidiš in slišiš (čudno mi je to, ampak še bolj čudno mi je tisto o vesolju: iz niča je nastalo vse, in vse (vesolje) se širi čeprav je to vse kar obstaja)

nevone ::

Unilseptij je izjavil:

Kaksen zakon je to, kako tocno je formuliran, kako je potrjen z eksperimenti in kdo/kdaj ga je odkril?


Tukaj je tema o tem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GummyBear ::

APPluk je izjavil:

sift je izjavil:

isto koda bi zaspal, sam brez sanj in se ne zbudiš več. vsekakor je pa možnost da obstaja posmrtno življenje, sam je možnost izredno majhna.

Ja samo ko spiš še vedno nakako "obstajaš", moje razmišlanje: ko pa umreš je neskončna tema in tišina ki pa je ne vidiš in slišiš (čudno mi je to, ampak še bolj čudno mi je tisto o vesolju: iz niča je nastalo vse, in vse (vesolje) se širi čeprav je to vse kar obstaja)


Vesolje se menda ne širi, ampak redi - preberi tukaj

Vesolje nam je vsekakor bližje za raziskovanje kakor onostranstvo, pa o njem še vedno nič ne vemo.

>> vsekakor je pa možnost da obstaja posmrtno življenje, sam je možnost izredno majhna.

Možnost je natanko 50%. Kako to vem? Ker je posmrtno življenje še vedno uganka - torej nihče še ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ali ovrgel ali potrdil. Nihče ne ve, kaj točno se dogaja po smrti. Telo vsekakor propade, a obstaja verjetnost, da nek del človeka preživi.

Pinturicchio ::

Ko umreš se ti vse življenje, ki si ga doživel odvije pred tabo (kot nek posnetek), vidiš vse resnice tega sveta, nato se pa rodiš z isto dušo v popolnoma drugem osebku in se ne spomniš prejšnjega življenja.

jype ::

GummyBear> Možnost je natanko 50%. Kako to vem? Ker je posmrtno življenje še vedno uganka - torej nihče še ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ali ovrgel ali potrdil.

Možnost, da obstajajo vijoličaste žirafe z rdečimi pikami, je natanko 50%, ker še nihče ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ovrgel ali potrdil?

Pinturicchio> Ko umreš se ti vse življenje, ki si ga doživel odvije pred tabo (kot nek posnetek), vidiš vse resnice tega sveta, nato se pa rodiš z isto dušo v popolnoma drugem osebku in se ne spomniš prejšnjega življenja.

To ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

          ::

GummyBear je izjavil:

Možnost je natanko 50%. Kako to vem? Ker je posmrtno življenje še vedno uganka - torej nihče še ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ali ovrgel ali potrdil. Nihče ne ve, kaj točno se dogaja po smrti. Telo vsekakor propade, a obstaja verjetnost, da nek del človeka preživi.


Po tej logiki je možnost, da obstaja superman vsaj 80%.

nevone ::

Ker je posmrtno življenje še vedno uganka - torej nihče še ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ali ovrgel ali potrdil.


Posmrtno življenje je paradoks. Bodisi umreš, kar pomeni za se življenje konča, bodisi sploh ne umreš.

Nihče ne ve, kaj točno se dogaja po smrti.

To je po vsem tem času že precejšen indic, da se po smrti ne dogaja nič, kar bi imelo zvezo z življenjem.

Telo vsekakor propade, a obstaja verjetnost, da nek del človeka preživi.

Ko propade telo, se ustavijo procesi, ki so prej pomenili življenje. Noben del ne preživi.

Razen vsa informacija o tem človeku, tudi informacija o fizičnem telesu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Smurf ::

jype je izjavil:


Možnost, da obstajajo vijoličaste žirafe z rdečimi pikami, je natanko 50%, ker še nihče ni postregel z dokazom, ki bi teorijo ovrgel ali potrdil?

Pa 50% da obstajajo rdece zirafe z vijolicastimi pikami.

Kar skupaj nanese 100%. Torej imamo zagotovo zirafe z zanimivimi barvami nekje.

Unilseptij ::

nevone je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Kaksen zakon je to, kako tocno je formuliran, kako je potrjen z eksperimenti in kdo/kdaj ga je odkril?


Tukaj je tema o tem.

o+ nevone

Razen malo pametovanja in veliko buck ne najdem nic, kar bi odgovorilo na zgornja vprasanja. Nic takega kot ohranitev informacije ne obstaja v splosnem. Obstaja seveda cel kup fizikalnih kolicin, ki se ohranjajo (el. naboj, energija, vrtilna in gibalna kolicina, itd.) in ce naboru vrednosti teh kolicin za nek sistem reces "informacija" o sistemu, potem se ta res ohranja. Ampak ce skurim list papirja, kjer sem imel napisano, kaj moram prinesti iz trgovine, se pa ta informacije pac ni ohranila in cisto podobno velja za cloveka. V naravi pac na makroskopski skali obstajajo ireverzibilni pojavi, ki lahko unicijo informacijo in smrt je tak pojav.

nevone ::

Najprej sprašuješ, potem ti je pa naenkrat vse jasno. Tudi prav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Unilseptij ::

Sprasujem in ker ne dobim pametnega odgovora, se pozanimam sam.... tako da ni "kar naenkrat". Pac sem malo posurfal, ker se tebi ni dalo podkrepiti tvoje trditve z necim, kar bi bilo smiselno.

nevone ::

Sprasujem in ker ne dobim pametnega odgovora, se pozanimam sam.... tako da ni "kar naenkrat". Pac sem malo posurfal,

Zakaj in čemu si spraševal in nisi šel kar takoj surfat?

ker se tebi ni dalo podkrepiti tvoje trditve z necim, kar bi bilo smiselno.

Jaz sem podkrepila svoje trditve. Je pa precej jasno, da jih ti nisi zmožen razumet.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212743 (10106) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027263 (24533) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016697 (12968) DarwiN

Več podobnih tem