» »

Lidl in vračilo blaga

Lidl in vračilo blaga

Temo vidijo: vsi

smash ::

Pred dnevi smo v lidlu kupili nek karaoke set (cca 30eur), katerega ne moremo (vzroki niso pomembni) priklopiti na tv

Danes smo hoteli zadevo vrniti (brez vračila kupnine, ker bi kupili kaj drugega), pa blaga niso hoteli vzeti s pojasnilom, naj pokličemo neko številko in se tam zmenimo.

Oseba na drugi strani je povedala, da za produkte z omejenim rokom garancije ne vračajo kupnine... Sem ji razložil, da nebi radi kupnine, ker bi namesto tega kupili kaj drugega, pa je bil odgovor da ne gre

Nekako sva na koncu le pristala na tem, da oseba na drugi strani spiše nek dopis nadrejenemu, da nam odobri vračilo kupnine - vprašanje je seveda kdaj bo če bo to odobreno

Se komu sanja, kakšne možnosti mi preostanejo, če slučajno ta prošnja nebi bila odobrena

Upam, da ne bom produkta prodajal na bolhi :|

Malo mi je "bedno", ko pa v isti štacuni spustimo vsak teden xy evrov (samo danes dodatnih 80eur), zdaj pa komplicirajo zaradi nekega karaokeseta

šernk ::

Zaradi še bolj banalne stvari sem prenehal 3 leta nazaj obiskovati lidl. Trgovka mi na blagajni ni hotela zamenjat kovanca za 2€ v kovanec za 1€, da bi lahko njihov voziček uporabil in pri njih zagonil 40€, enostavno rekla da ne sme. Ne spadajo ravno med ustrežljivejše.

kakšnih posebnih možnosti nimaš, razen če na škatli piše, da zadeva ima potreben priklop, pa ga nima. Vendar, če se ujema s karakteristikami, veliko sreče, da ti odobrijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

Če se izdelek da normalno prodati naprej novemu kupcu, ne vidim razloga, zakaj ne bi stornirali in ti dobiš potem bon itd. Če pa so vidne sledi uporabe, je pa jeba to prodati naprej.
Probaj prodati naprej?

JamesTheMan ::

Nekateri trgovci vzamejo kupljeno stvar nazaj, vendar to je njihova dobra volja. To velja le, če gre za brezhiben izdelek in je v originalni embalaži. Marsikateri kupec pa je mišljenja, da si lahko kadarkoli premisli in vrne izdelek v prodajalno in zahteva vračilo kupnine. Kolikor mi je znano lahko v Lidlu vrneš le tisto blago, ki nima proizvajalčeve garancije.

Venum ::

Ne!

Mislim da lahko blago vrneš v vsakem primeru, če je nepoškodovano in v originalni embalaži po največ 8. dneh od nakupa..

M-XXXX ::

Venum je izjavil:

Ne!

Mislim da lahko blago vrneš v vsakem primeru, če je nepoškodovano in v originalni embalaži po največ 8. dneh od nakupa..

V fizičnih trgovinah ne!

smash ::

blago ni poškodovano

bluefish ::

Me prav zanima, kdo je bil tisti, ki je prvič iz nekje privlekel ta 8-dnevni rok, ker je zadeva že komična.

JamesTheMan ::

Ta 8-dnevni rok so si kupci izmislili in ni nikjer zakonsko določen. Kot sem že napisal je dobra volja prodajalca, da vzame izdelek nazaj in vrne kupcu kupnino. To velja za brezhibne izdelke. Če pa ima izdelek kakšno napako je pa druga pesem.

fosil ::

Mislim da je Merkur včasih oglaševal da lahko zadevo zamenjaš v 8 dneh, morda tudi kak drug trgovec.
Potem pa je to očitno prešlo v ljudsko izročilo.
Tako je!

def0r ::

JamesTheMan je izjavil:

Ta 8-dnevni rok so si kupci izmislili in ni nikjer zakonsko določen. Kot sem že napisal je dobra volja prodajalca, da vzame izdelek nazaj in vrne kupcu kupnino. To velja za brezhibne izdelke. Če pa ima izdelek kakšno napako je pa druga pesem.

Se mi zdi da je samo za online nakup. Za nakup v trgovini pa je samo dobra volja trgovca.

smash ::

8 dni nima nobene zakonske podlage

za spletni nakup je 15 dni brez pojasnila

bauci ::

Na strani Lidl.si piše (pod doživljenska garancija):
- časovno neomejena možnost vračil blaga
- 100% vračilo denarja
- nakup pri Lidlu - nakup brez tveganja

Piše še malo več ampak preberi si sam.

Sklicuj se na to.

Zadeva je pri meni delovala brez problema - vračilo dveh tehničnih zadev - brez vprašanj dobil denar nazaj.

amigo_no1 ::

bauci
Verjetno OP ni kupil v istem Lidlu.

smash ::

zadeva je v reševanju trenutno, tako da moram počakat nekaj dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

MaterVola ::

Ta Lidlova doživljenjska garancija je meni tudi že kravžljala živce. Ima zvezdico in drobni tisk. Za robo, kjer garancijo nudijo njihovi partnerji, ta garancija ne velja. Torej za maslo velja, za tehnično robo pač ne. Razlog več, da tako robo kupim v Hoferju, kjer ne lovijo na take finte.

jalovec09 ::

Kako lahko kupujet v Lidlu, a ne vidte, da prodajajo pocen pa kukr tolk slabo robo, kaj je dobrega pri njih jaz ne vem, smo kupoval, ampak kvaliteta je nizka, cene so res mal nižje sam to ni to, na hrani se ne špara.

Brane22 ::

V bistvu ne vidim tega. Moje izmerjeno povprečje je, da je roba v Lidlu dobra za svoj denar.

Nad oblačili nisem posebej navdušen, tudi tehnična roba je velikokrat v najcenejšem razredu a še vedno ponavadi vredna svojega denarja, nad hrano pa nimam pripomb.

Pa tudi tehnikalije so ponavadi kul, če se zavedaš kaj kupuješ. Vzel sem modelarko bormašinco za pest drobiža in jasno dela po pričakovanjih. Daleč od proxxona ampak za tu pa tam kaj na brzino pobrusit, ščetkat ali povrtat čisto OK.

Šimpanz ::

Moja je pred meseci kupila neke pohodne hlače v Lidlu, ampak jih ni poizkusila (pač futr štacuna), ko pa je prišla domov je ugotovila, da so ji prevelike. Čez teden je šla v nek drug Lidl pa so jo samo vprašali ali ji vrnejo denar ali bo vzela drugo številko. Itak je vzela manjšo številko. Tako da jaz imam z njimi dobre izkušnje.

Apple ::

MaterVola je izjavil:

Ta Lidlova doživljenjska garancija je meni tudi že kravžljala živce. Ima zvezdico in drobni tisk. Za robo, kjer garancijo nudijo njihovi partnerji, ta garancija ne velja. Torej za maslo velja, za tehnično robo pač ne. Razlog več, da tako robo kupim v Hoferju, kjer ne lovijo na take finte.


Pri čakanju na blagajni v Hoferju sem včeraj zasledil podobno besedilo...
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

bauci je izjavil:

Na strani Lidl.si piše (pod doživljenska garancija):
- časovno neomejena možnost vračil blaga
- 100% vračilo denarja
- nakup pri Lidlu - nakup brez tveganja

Piše še malo več ampak preberi si sam.

Sklicuj se na to.

Zadeva je pri meni delovala brez problema - vračilo dveh tehničnih zadev - brez vprašanj dobil denar nazaj.

Lidl NI Hofer! Zgoraj napisano(kar Lidl oglašuje) je debela laž. Tehnično robo zelo težko vzamejo nazaj.

jalovec09 je izjavil:

Kako lahko kupujet v Lidlu, a ne vidte, da prodajajo pocen pa kukr tolk slabo robo, kaj je dobrega pri njih jaz ne vem, smo kupoval, ampak kvaliteta je nizka, cene so res mal nižje sam to ni to, na hrani se ne špara.

No, tole je pa druga laž. Je treba bit pošten in priznat, da roba ni slaba za svojo ceno. Tvoja mamica naj pa še kar kupuje v Mercatorju...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

smash ::

lidl ma super robo!

jalovec09 ::

francek1 je izjavil:

bauci je izjavil:

Na strani Lidl.si piše (pod doživljenska garancija):
- časovno neomejena možnost vračil blaga
- 100% vračilo denarja
- nakup pri Lidlu - nakup brez tveganja

Piše še malo več ampak preberi si sam.

Sklicuj se na to.

Zadeva je pri meni delovala brez problema - vračilo dveh tehničnih zadev - brez vprašanj dobil denar nazaj.

Lidl NI Hofer! Zgoraj napisano(kar Lidl oglašuje) je debela laž. Tehnično robo zelo težko vzamejo nazaj.

jalovec09 je izjavil:

Kako lahko kupujet v Lidlu, a ne vidte, da prodajajo pocen pa kukr tolk slabo robo, kaj je dobrega pri njih jaz ne vem, smo kupoval, ampak kvaliteta je nizka, cene so res mal nižje sam to ni to, na hrani se ne špara.

No, tole je pa druga laž. Je treba bit pošten in priznat, da roba ni slaba za svojo ceno. Tvoja mamica naj pa še kar kupuje v Mercatorju...


Namesto, da bi kupoval SLOVENSKO kupuješ tuje izdelke.

mihec87 ::

Jalovec si gdaj pogledal od kje so izdelki v merkatorju,tušu,sparu itd.sploh tisti cenejši..Ne se hecat pa trkat oz igrat na karto nacionalizma...Btw hofer ze ima tudi dosti slo robe v ponudbi.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

In mal poglejte iz kje je ogromna večina stvari v Lidlu. Iz slovenije. Imajo sicer tud precej nemških, avstrijskih in nekaj stvari iz poljske čeprav so tistih kar precej povsem ukinli iz ponudbe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

RejZoR je izjavil:

In mal poglejte iz kje je ogromna večina stvari v Lidlu. Iz slovenije. Imajo sicer tud precej nemških, avstrijskih in nekaj stvari iz poljske čeprav so tistih kar precej povsem ukinli iz ponudbe.

Ne bluzi.
Slovenski izdelki so v Lidlu zelo redki.
Tako je!

šernk ::

Treba se je vprašat, kaj sploh še je slovenski izdelek :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Šimpanz ::

Alpsko mleko in Ljubljanskih mlekarn je vsej polovica iz Slovaške in Madžarske. Hofer mleko pa je iz Slovenije. Kateri je torej slovenski.

RejZoR ::

fosil je izjavil:

RejZoR je izjavil:

In mal poglejte iz kje je ogromna večina stvari v Lidlu. Iz slovenije. Imajo sicer tud precej nemških, avstrijskih in nekaj stvari iz poljske čeprav so tistih kar precej povsem ukinli iz ponudbe.

Ne bluzi.
Slovenski izdelki so v Lidlu zelo redki.


Kaj je bolj slovensko, jogurt narjen v Ljubljanskih mlekarnah iz Madžarskega mleka ali jogurt narejen v eni avstrijski mlekarni iz slovenskega mleka?

Al pa kaj je bolj slovensko, Bosch aparat narejen v Nazarjih ali Gorenje aparat narejen na kitajskem?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

V Lidlu ni niti enega niti drugega.
Bi rekel da je v Lidlu od vseh trgovin v Sloveniji najmanj slovenskih izdelkov in to ne glede na to kakšno definicijo uporabljaš.
Tako je!

amigo_no1 ::

Brane22 je izjavil:

V bistvu ne vidim tega. Moje izmerjeno povprečje je, da je roba v Lidlu dobra za svoj denar.

To je nekako v stilu "saj je tudi drek za svoj denar dobra roba".

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

amigo_no1 je izjavil:


To je nekako v stilu "saj je tudi drek za svoj denar dobra roba".


V bistvu res. Če ga dobiš kot gnojivo, ga lahko s pridom uporabiš.

Vsekakor bolje kot da ti ga svinjsko zaračunajo drugje.

kmetek ::

Narodu 1000-1500€ plače, da bo lahko trošil in podpiral lastno robo pa mir.

jan_g ::

šernk je izjavil:

Zaradi še bolj banalne stvari sem prenehal 3 leta nazaj obiskovati lidl. Trgovka mi na blagajni ni hotela zamenjat kovanca za 2€ v kovanec za 1€, da bi lahko njihov voziček uporabil in pri njih zagonil 40€, enostavno rekla da ne sme. Ne spadajo ravno med ustrežljivejše.



Sicer nima veze s to temo, ampak meni so tako v lidlu kot v hoferju dali njihov plastični (reklamni) kovanec/žeton, ker nisem imel drobiža za voziček. Pač, v velikost enega evra, a piše gor lidl oz. hofer.

RejZoR ::

fosil je izjavil:

V Lidlu ni niti enega niti drugega.
Bi rekel da je v Lidlu od vseh trgovin v Sloveniji najmanj slovenskih izdelkov in to ne glede na to kakšno definicijo uporabljaš.


O pa je. Navadni jogurti 500g al ml v tetrapakih so vsi iz slovenskega mleka, ampak narejeni v avstriji. Tud praktično celotni pekovski program (kar je svežega kruha in peciva) je iz slovenskih pekarn. Vsaj za eno ti lahko garantiram, ni pa edina. Potem cel kup polskih paštet Chira so v zadnjem času povsem zamenjali z Argeta. Lahko da nima največjega deleža, vsekakor pa ima tud slovenske stvari oz z izvorom iz slovenije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

AFAIK je tudi "AVE" program mesnih produktov slovenski.

fosil ::

Kruh je v vseh trgovinah slovenski, to je pač taka stvar da je ne moreš vozit od daleč.
Tako je!

smash ::

ok..da zaključim zgodbo...

so me poklicali in rekli, da sicer ne vračajo denarja, vendar bodo v mojem primeru (ker sem tečnoba) naredili izjemo in sem tako danes odnesel zadevo nazaj in dobil denar

einstein :P ::

šernk je izjavil:

Zaradi še bolj banalne stvari sem prenehal 3 leta nazaj obiskovati lidl. Trgovka mi na blagajni ni hotela zamenjat kovanca za 2€ v kovanec za 1€, da bi lahko njihov voziček uporabil in pri njih zagonil 40€, enostavno rekla da ne sme. Ne spadajo ravno med ustrežljivejše.

kakšnih posebnih možnosti nimaš, razen če na škatli piše, da zadeva ima potreben priklop, pa ga nima. Vendar, če se ujema s karakteristikami, veliko sreče, da ti odobrijo.



ne sme zmenati kovanca za 2€?! 8-O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

šernk ::

ne sme zmenati kovanca za 2€?!


jap to je bilo sicer v italiji, vendar lidl je lidl in takrat sem resnično zadnjič bil pri njih, ker sem od takrat naprej raje hodil po takšne stvari v 10m bolj oddaljeno famillo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104027 (40485) zmaugy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20340650 (27034) Machete
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462488 (56562) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255562 (40330) cholt45

Več podobnih tem