» »

Hofer vs. Lidl "tehnična" roba

Hofer vs. Lidl "tehnična" roba

«
1
2

Bellzmet ::

Zdravo,

kakšno mnenje/izkušnje imate glede nabave bolj "tehnične" robe pri Hoferju in Lidlu? Kdo ima to boljše, bolj kvalitetno/cenovno ugodno, uporabno...je sploh kakšna razlika?

Govorim o izdelkih npr. za vrt, rekreacijo, orodje, luči, aparati, žarnice, oprema...se pravi vse razen živil, pijače, oblek, osebne higiene, ipd.

lp

Master_Yoda ::

Sem ravno vceraj nesel nazaj v Hofer pohodniske palice, ki sem jih kupil v zacetku junija. 1 Mesec pa pol so zdrzale heh. Sem pa dobil denar nazaj.
Dovie'andi se tovya sagain.

kixs ::

Ne smes prevec pricakovat. Ampak za obcasna opravila so dovolj dobra.

Kar se tice Hofer/Lidl... ne vidim kaksne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

starfotr ::

Če stane isto, če izgleda isto ... Potem kupiš tisto, kar je težje (masa).

mtosev ::

Leta 2006 smo v hoferju kupili nek grill oz nekaj v čem se pečejo/delajo topli sendviči in drug stuff. Še deluje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMax ::

Pri nas še dela gorenjev hladilnik iz 197nekaj, pa to ne pomeni da bo današnji tudi delal 50 let.

Pred leti so se mi zdele zadeve iz hoferja boljše/kvalitetnejše napram lidlovim.
Danes te razlike ne opazim, je pri obojih loterija.
Bi pa še vedno rekel da hofer manj komplicira pri reklamacijah.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

NiDobraCena ::

Pri nas še dela gorenjev hladilnik iz 197nekaj, pa to ne pomeni da bo današnji tudi delal 50 let.

Tako je. Loterija je pri vseh znamkah in pri vseh izdelkih. Še-sedaj delujoča bela tehnika iz prejšnjega tisočletja ni pravilo, temveč izjema.

Osebno imam dobre izkušnje z vračili v Hoferjevih prodajalnah, je bilo pa veliko predebatiranega o tem v temi kakšne 3 ali 2 leti nazaj.

Senzor ::

Za Lidl ne vem, ampak v Hoferju je vidno padla kvaliteta tehnične robe, hkrati pa tudi cene niso več tako zelo ugodne. Se da z malo iskanja za isto ceno ali samo malenkost več dobiti boljše stvari uveljavljenih znamk.

Druga stvar, ki sem jo opazil je, da so cene marsikdaj samo navidez nižje. Zadnji primer, vrtna cev (šlauf po domače) na kolutu. Nekih 35 eur, na prvi pogled dobra cena. Dokler ne vidiš, da je gor samo 10 metrov cevi. To je faking 3,5 eur/meter. Medtem v Merkurju (ki je relativno drag) dobiš 25 m od Gardene za 60 eur, kar je 2,4 eur/meter.

Podobno pri raznih drobnarijah, kot so vijaki, žeblji, žarnice, ročno orodje ... na videz poceni, v resnici pa nič bistveno cenejše od Merkurja, Obija, Bauhausa.

Zadnjič so mi padle v oči tudi LED žarnice. Preračunano na kos dražje kot v Ikei.

Kar je res poceni, je bolj klump. Ni več to Hofer izpred 5 in več let, ko si lahko za dobro ceno dobil kvalitetno tehnično robo. Okej, se še kaj najde, ampak na splošno so se pa podražili in poslabšali. Tudi električno in baterijsko orodje (Ferrex) je že na pogled in otip slabše od prejšnjega programa (Workzone ali kaj je bil).

Raje malo več za kvaliteto, ki jo kupiš enkrat, kot pa prišparat 10-20% in kupovat dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Senzor ()

darkolord ::

"Ferrex Pro", "Workzone Titanium+" in "Parkside Professional" je še vedno zelo solidno orodje.

Mislim, da ni bistvene razlike med temi, Lidlove baterije (Parkside) so poceni in bolj popularne, se dobi veliko adapterjev na ostale znamke strojčkov (ravno sem kupil Makita vijačnik, kamor bodo šle Parkside baterije).

Dosti je tudi klumpa, ampak sam imam na ta račun veliko orodja, ki ga sicer ne bi imel - za nekaj 10 eur lahko kupim nekaj, kar bom mogoče kdaj rabil. Da bi za takšne stvari kupoval brand name, ne bi imelo smisla.

Po mojem najboljši nasvet glede teh zadev: kupiš poceni, ko izrabiš/polomiš, kupiš kvalitetno. Tako imaš več orodja (ceneno orodje je 1000x boljše kot če orodja nimaš), tisto, kar bolj rabiš, imaš pa kvalitetno.

Senzor ::

za nekaj 10 eur lahko kupim nekaj, kar bom mogoče kdaj rabil. Da bi za takšne stvari kupoval brand name, ne bi imelo smisla.

Stvar pogleda vsakega posameznika. Jaz raje kupim takrat, ko rabim, kvaliteto pa prilagodim temu, kako pogosto bom stvar rabil. Če bo nekaj redno v uporabi (vsaj na mesečni ravni), potem grem v zgornji rang, ker s slabim orodjem delo postane muka in začnem zraven popizdevat.

Včasih sem tudi kupil kaj na zalogo (ker je bilo v akciji), ampak sem potem videl, da na tak način zapravim več, kot pa če kupim malo dražje takrat in tisto, kar res rabim.

mtosev ::

Hoferček ima klimo VOX za 399EUR. 5 let garancije. Tole si nikoli ne bi upal kupiti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MIHAc27 ::

mtosev je izjavil:

Hoferček ima klimo VOX za 399EUR. 5 let garancije. Tole si nikoli ne bi upal kupiti.

Sem imel VOX pomivalca. ni bilo z njem nič narobe, prodal sem ga zaradi selitve. Če ima ta klima 5 let garancije, ima da dela 5 let. Po tem se pa nabavi drugo, če ta crkne.

floyd1 ::

Sranje je, ker je montaža draga... Sam pa brez orodja težko narediš.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

Hoferček ima klimo VOX za 399EUR. 5 let garancije. Tole si nikoli ne bi upal kupiti.

a te je strah it v hofer?
#brezpodpisa

mtosev ::

Jaz sn v hoferju 1x na teden. Nimam pa zaupanja v EX YU brands kot je npr Tesla, Končar, VOX in še kaj bi se našlo. Xiaomi skiro sn vzel v hoferju, yugo stuff pa mi ne paše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

"yugo" stuff je samo yugo stuff po imenu. VOX pa se ziljon drugih cheap brandov (tudi bolje zvenecih) itk delajo na kitajskem, zelo verjetno v isti fabriki. Isti smorn z drugim brandingom. Se dizajna ne spreminjajo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

Da se razumemo nobenih random brandov klim ne bi kupil ne samo EX YU stuffa. LG, Samsung, Mitsubishi, Panasonic etc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

svecka ::

VOX se izogibajte, ker še software ne znajo proper narest. Vnaprej zapečen firmware brez updejtov.

Tidule ::

Ker firmware na klimah vsako leto vsaj 3x updataš?

starfotr ::

Teh zadev se ne obeša na net. Sploh.

OK.d ::

Imamo par VOX klim doma in ni nobenega problema, hladi ko jo rabiš.
Za 300€ bestbuy;)
LPOK.d

darkolord ::

Senzor je izjavil:

za nekaj 10 eur lahko kupim nekaj, kar bom mogoče kdaj rabil. Da bi za takšne stvari kupoval brand name, ne bi imelo smisla.
Jaz raje kupim takrat, ko rabim, kvaliteto pa prilagodim temu, kako pogosto bom stvar rabil.
..
kot pa če kupim malo dražje takrat in tisto, kar res rabim.
No ja, tako se IMO zelo omejiš, kaj lahko počneš.

Jaz se lahko lotim ogromno stvari, ker imam ogromno orodja. Če bi moral iti v nabavo, preden bi nekaj specialnega pošraufal, se mi ne bi splačalo in ljubilo.
Če pa že vmes ugotoviš, da nekaj rabiš, si pa tudi omejen, kaj lahko v kratkem času dobiš.

mihi666 ::

Js imam od lidla baterijsko mašinco parkside delam vsak dan z njo, sem ful zadovoljen. Foter je kupil 2 bateriji od hofra flex motorno žago in še ful mašin prvo sem mu rekel kaj kopuje te igrače zdaj uporabljam samo te igrače. Ni pa to za profisjonalno uporabo.

jabe ::

Jaz imam voxov podpultni hladilnik in skrinjo ze kar nekaj let. 5 sigurno. Kar nekaj malega orodja tudi in elektronike. Ene stvari so presenetljivo trpezne.

fikus_ ::

Lidl/Hofer električna orodja so čisto ok za hobi rabo, je pa potrebno imeti malo občutka in ne zlorabljat. Dobro je, da z garancijo ne komplicirajo, se da vrnit pokvarjene zadeve.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

OK.d ::

Za Hofer drži, pri Lidlu pa radi komplicirajo.
LPOK.d

p0ki ::

Doma imam večino orodja Parkside in je super za domačo rabo, brez problemov že nekaj let.
Edino ta "dremel" od parkside se mi je pokvaril, dokaj hitro, ampak so mi takoj vrnili denar.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

The Player ::

tehnična roba iz lidla/hofra je za hobi uporabo super, težava pa se pojavi z deli/potrošnim materialom.

Iščem brusni papir za delta brusilnik parkside.

Ravno prejšnji teden so ga prodajal v lidlu, pa sem mislil, da bodo imeli v ponudbi tudi brusni papir zanj, ampak nope, ga ni bilo.

Mogoče kdo ve kje dobiti dele/potrošni material za tehnično robo iz lidla/hofra? Imajo mogoče kak kontakt za vprašat?

OK.d ::

AE verjetno.
LPOK.d

buneech ::

The Player je izjavil:

Mogoče kdo ve kje dobiti dele/potrošni material za tehnično robo iz lidla/hofra? Imajo mogoče kak kontakt za vprašat?

V navodilih je ponavadi kontakt za dele.

mihi666 ::

Inpos mercator tehnika jager? Jaz se ne spomnem kje sem ga kupil.

darkolord ::

The Player je izjavil:

tehnična roba iz lidla/hofra je za hobi uporabo super, težava pa se pojavi z deli/potrošnim materialom.

Iščem brusni papir za delta brusilnik parkside.

Ravno prejšnji teden so ga prodajal v lidlu, pa sem mislil, da bodo imeli v ponudbi tudi brusni papir zanj, ampak nope, ga ni bilo.

Mogoče kdo ve kje dobiti dele/potrošni material za tehnično robo iz lidla/hofra? Imajo mogoče kak kontakt za vprašat?
Nobenih težav ni - v navodilih poglej, kdo je servis in jih pokliči/pošlji mail.

Za parkside je velikokrat servis Birotehnika Renata Hodošček in imajo oz hitro dobavijo večino rezervnih delov.

Če ti ne uspe, pišeš na Lidl in bojo oni posredovali.

Zgodovina sprememb…

Milan48 ::

Imam strojčke in naprave od Lidla in Hoferja, tudi OBI. Solidni izdelki za solidno ceno in dobro garancijo. Ker tudi popravljam te strojčke lahko mirno napišem, da mi je Parkside (zeleni, sploh pa črni program) boljši od Makite (izdelava, design, uporabljeni materiali), da ne pišem o Boschevem programu (za razred slabša kvaliteta zelenih in modrih). In vse to za večkratnik nižje cene pri Parkside in Einhell.

wcpapir ::

Milan, Parkside bi primerjal z Makito, pa spremljaj malo, da ti ne mešajo droge u heroin.

tomaz- ::

parkside performance z lahkoto primerjaš - zelen pa tudi ne odstopa prav veliko, vsaj glede na kar konkretno razliko v ceni

Koraaz ::

Ne resno jemati Milan48 ker dela očitno reklamo.

Objavil je zgornji komentar v dveh temah o parkside orodjih ob istem času.

V 2 letih registracije na Slotechu je komentiral zgolj 2x in to sta ta dva komentarja o parkside orodjih.

Miki N ::

Čakaj lidl ima lastno "klet" zdaj? Pitaj boga s kakimi cenenimi napitki jih šopajo.


Čeprav tehnično ima prav - PRIMERJAŠ ju lahko z lahkoto, keč je rezultat primerjave. ;)

Djuro ::

Kakšna pa je recimo primerjava lidl/hofer vs Einhell orodje? Ker slednjega dobiš v vsakem lokalnem merkurju ...

starfotr ::

Če bi že kupoval, bi kupil neko firmo, kot je makita, dewalt, hilti, bosch, milwaukee, metabo, hitachi ...

Nikakor pa ne bi einhell. Ker je škoda denarja.

Milan48 ::

Da, 2 x sem se javil na tem forumu. Sem pač prvič pofirbcal kaj se tu piše. In iz dolgoletnih izkušenj in pri popravilih prenekatere Makite in Parkside orodja lahko trdno zagotovim, da ni neke razlike (ležaji, navitja, ščetke, regulacije, ohišja, ...), razen v ceni in garanciji. Za Einhell se strinjam, da je malo nižje, je nivo osnovnih Bosch strojčkov.

BorutO ::

Koraaz je izjavil:

Ne resno jemati Milan48 ker dela očitno reklamo.

Objavil je zgornji komentar v dveh temah o parkside orodjih ob istem času.

V 2 letih registracije na Slotechu je komentiral zgolj 2x in to sta ta dva komentarja o parkside orodjih.

To je zdaj tako... Imam sodelavca, ki stavi na kvaliteto iz lidla in hofra, saj tako, kot stalno pravi, je več kot dovolj dobro orodje, koliko ga rabi... Recimo parkrat na leto.
Jaz recimo stavim bolj na znamke hilti, makita, milwake, wurth... Raje dam 100 eur več, pa mene rabi skrbeti, da bo po nekajkratni uporabi crknilo. Drugače razne naprave iz lidla in hofra so sam šrot. Če res ne rabiš niti enkrat na leto, je to ok. Jaz sem nekaj let nazaj kupil električno orodje iz lidla... Vse crknilo kmalu, tudi eno orodje, s katerim sem delal pol ure skupaj brez premora in samo enkrat oz prvič... Zasmrdelo in to je to... Šel denar papa... Oblačila imajo v obeh trgovinah kar dobre za otroke, vse drugo je pa klump oz v redu za tiste, ki nimajo skoraj nič denarja.

delavec44 ::

Zakaj bi šel denar papa, če imaš 3 leta garancije.

A. Smith ::

Master_Yoda je izjavil:

Sem ravno vceraj nesel nazaj v Hofer pohodniske palice, ki sem jih kupil v zacetku junija. 1 Mesec pa pol so zdrzale heh. Sem pa dobil denar nazaj.

A lahko naredim manjšo reklamo za pohodne palice? V Kranju je podjetje, ki jih izdeluje. In so tudi precej kvalitetne.
https://www.tehnomat.si/produkti/modeli...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mat11 ::

Včeraj so imeli v Lidlu (šotori) akcijo električni skiro esa 5000 za 179,99 evra. Se čisto lepo pelje podoben Xiaomiju z manj bonbončki. Presenetila me je 2 letna garancija.
mat

hojnikb ::

obstaja tudi odklep hitrosti z arduino modulom
#brezpodpisa

mat11 ::

Niti ne rabim. Kolikor in za kaj ga bom uporabljal bo čisto uredu. Vseeno hvala.
mat

Daniel ::

mat11 je izjavil:

Včeraj so imeli v Lidlu (šotori) akcijo električni skiro esa 5000 za 179,99 evra. Se čisto lepo pelje podoben Xiaomiju z manj bonbončki. Presenetila me je 2 letna garancija.


A to je bilo izven reklamne ponudbe?

GupeM ::

Glede na to, da piše v oklepaji šotori, bi rekel, da gre za outlet ponudbo. Včasih pri nekaterih Lidlih (za Zaloško v Ljubljani vem) postavijo šotor, kjer prodajajo staro outlet robo, ki je niso prodali v trgovinah.

LuGi ::

Daniel je izjavil:

mat11 je izjavil:

Včeraj so imeli v Lidlu (šotori) akcijo električni skiro esa 5000 za 179,99 evra. Se čisto lepo pelje podoben Xiaomiju z manj bonbončki. Presenetila me je 2 letna garancija.


A to je bilo izven reklamne ponudbe?


https://www.lidl.si/sl/katalog/lidlov-k...

mat11 ::

Outlet, v Lj. Rudnik in na Litijski cesti.
mat
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkside izdelki - vaše izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10323552 (1380) fikus_
»

Ponudba Lidl (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31971588 (1879) d4vid
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8629851 (1853) Zvezdica27
»

Goljufiv Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
788855 (4847) oemdzi
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813039 (8357) bozgo88

Več podobnih tem