» »

Pralni stroj nakup

Pralni stroj nakup

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Janac ::

Dajte mi svetovat kakega, ker se jaz res ne spoznam na to... do 250EUR.

Lep Sobotni Pozdrav.

draciel ::

Če greš pogledati na mimovrste boš videl da so do 250€ samo štirje pralni stroji..

Za 250e dost neboš dobil..

RejZoR ::

Če že vzemi kaj od Beko. Dobri stroji za malo denarja. Vse drugo je bolj kot ne meh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

Kaj pa Gorenje?

francek1 ::

Priporočam Samsung. Z njim je moja draga izredno zadovoljna. Izbral pa sem ga zaradi posebne tehnologije pranja s peno, ki porabi izredno malo pralnih sredstev.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

francek1 to mi je vse predrago res... kaka je pa prednost LCD-ja?

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

vofra ::

Kupi BEKO, ima 5 let garancije, potem pa ga vrzi stran,
Gorenje in druge za mali denar pa bos vrgel stran cez 3 leta,
ker bo servisiranje predrago

Janac je izjavil:

Dajte mi svetovat kakega, ker se jaz res ne spoznam na to... do 250EUR.

Lep Sobotni Pozdrav.

_IKE_ ::

tole

vofra je izjavil:

Kupi BEKO, ima 5 let garancije, potem pa ga vrzi stran,
Gorenje in druge za mali denar pa bos vrgel stran cez 3 leta,
ker bo servisiranje predrago

Janac je izjavil:

Dajte mi svetovat kakega, ker se jaz res ne spoznam na to... do 250EUR.

Lep Sobotni Pozdrav.

Alamar ::

V Leclercu jih imaš množico od 135 do 300 EUR za izbrat.
Recimo Ariston z inverterskim motorjem, razred A+++, 8 KG, 1400 obratov... za 277 EUR. Top shit za ta denar.
To je tale model
http://www.saturn.nl/mcs/product/HOTPOI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

RejZoR ::

V lajfu ne bi kupil teh zadev, ker o njih nisem slišal še nič dobrega. Sploh pa ne te nizkocenovne modele. Ariston, Indesit, Whirlpool, sam bejž stran od tega. Beko je ena svetla izjema, ki za majhen denar ponuja neverjetno dobre stroje. Nasplošno gledano čez celotni range bele tehnike. Imajo od najbolj cheap zadev pod 200 EUR pa do najbolj high end za 800 EUR, ki se po funkcijah kosajo z najboljšimi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Iskreno? Pejt na bolho in vzemi nekaj v rangu 80 - 100 EUR.
Zbogom in hvala za vse ribe

RejZoR ::

Za ta denar že skor dobiš novega Bekota s 5 let garancije. Zakaj bi se jebal in kar prosil, da te nekdo nategne na Bolhi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

http://www.bigbang.si/home/akcije-in-ug...

http://www.bigbang.si/pralni-stroji/606...

pa ma ta res LCD?

Glede na to da je -10% je lahko malo več recimo 280...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

WarpedGone ::

RejZoR je izjavil:

Za ta denar že skor dobiš novega Bekota s 5 let garancije. Zakaj bi se jebal in kar prosil, da te nekdo nategne na Bolhi?

1. Narcnej nova zadeva prikazana na ceneje.si je 180€
2. Za teh 100 EUR rabljeno dobiš zadevo, ki je bla nova v rangu 400 EUR
3. Če maš tri molekule v glavi znaš ocenit kdaj nakup rabljene zadeve ne bo problem
4. Niso vsi prodajalci na bolhi tudi nateguni, sploh ker se gre po pralni stroj osebno na konkreten naslov. Ni to pošiljanje ramov s plačilom po povzetju
5. Vsak je svojega denarja grobar.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gladi ::

Ups, my bad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

RejZoR ::

Seveda, ker tvoje tri molekule v glavi znajo zaznat, da bo ležaj bobna krepnil čez 1 teden po nakupu na bolhi. Al pa da je z elektronko kaj narobe, pa ti to zamolči. Good luck with that...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Gorenje;)

WarpedGone ::

Ležaj dobi najprej luft pol pa krepne. Te tri molekule zadostujejo da ta luft zaznaš z roko.
Cena novega ležaja za 'pogoste' in 'stare' znamke je bakšiš in ga dobiš v 5minutah. Za kak beko mogoče še tut, za kej novejšga in ultrafensi pa goodluck.

Z elektroniko je načeloma narobe to, da ne dela. Če dela, dela v celoti (razn kaki knofi in senzorji).
In glih zarad potencialnega zamolčanja problemov se gre po zadevo osebno do prodajalca. Kjer ima tut on riziko da mu boš Hebal Mater, če se zadeva izkaže za nateg.
Sej pravm, ti kr bod grobar svojga dnarja, js sm fetiš na deviške zadeve prerasu. Kupujem leto dve stare za tretjino do polovico nove cene. Življenska doba zadev je pa v rangu 10let. Tut če bo tu in tam kako gnilo jajce, sm v prednosti, ker:
- Kupu sm rabljeno in je lažje sprejet da zadeva ni več popolna. Žal niso popolne niti nove stvari, ker to bistveno bol boli in jezi.
- Ko crkne, se še vedno da popravit. Če bi cena popravila slučajno presegla razliko v ceni, se pa pač ne popravlja in se kupi drugo rabljeno.
- Garancija je overrated ker ne upošteva vrednost časa, živcev in 'izpadlega obratovanja', katerega ti nihče ne povrne. Ko jo maš, si psihološko prisiljen v čakanje na servis da uredi zadevo. Kar lahko zakonsko čisto traja do 45 dni ko si brez zadeve. Če se kej zalomi, traja še dlje. Če ni pritiska garancije, maš zadevo lahko urejeno v par dneh. Pač neki malga plačaš in je.
Zbogom in hvala za vse ribe

Alamar ::

RejZoR je izjavil:

V lajfu ne bi kupil teh zadev, ker o njih nisem slišal še nič dobrega. Sploh pa ne te nizkocenovne modele. Ariston, Indesit, Whirlpool, sam bejž stran od tega. Beko je ena svetla izjema, ki za majhen denar ponuja neverjetno dobre stroje. Nasplošno gledano čez celotni range bele tehnike. Imajo od najbolj cheap zadev pod 200 EUR pa do najbolj high end za 800 EUR, ki se po funkcijah kosajo z najboljšimi.
Zakaj bi bil beko kaj drugačen od zgoraj naštetih? Zato, ker ima pet let garancije ali zato, ker se prodaja v Merkurju? Tisti Ariston gor je top shit po specifikacijah za ta denar. Ne vem pa od kje jim tako ugodna cena, ker v drugih državah se prodaja za dosti več denarja.

RejZoR ::

Warped, razen tega da moraš pri večini strojev v primeru crknjenih ležajev zamenjat celotno kad. Ampak hej, sej so napol zastonj ane? Ti kar kupuj rabljeno, pač imaš tako logiko. Če ti deluje, pol pa kar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Praviš, da je Beko neverjetno dobra zadeva. Dvomim, da znajo kej tako posebnega, kar drugi ne, torej ostane le nepokvarljivost. Zakaj je pol nujno plačat še garancijo?
Zbogom in hvala za vse ribe

RejZoR ::

Sej pravim, whatever floats your boat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Resno sm vprašal. Zakaj je pol po tvoje potrebno novo in z 5 let garancije?
Zbogom in hvala za vse ribe

freesty ::

Sem tudi ze sam slisal, da je Beko izredno dober kljub nizkim cenam.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Pralnih strojev ljudje v glavnem ne menjajo tako kot telefone, ko pride boljši model, ampak jih uporabljajo, dokler delajo. Se pravi je precej verjetno, da lastnik pralnega stroja, ki je na bolhi, z njim ni zadovoljen.

Mipe ::

Smešno se mi zdi, da se tako navdušujete nad LCD displeji... Kot da bodo gate zato bolj bele.

algo ::

V Jagru dobiš tale pralni stroj za 260 EUR http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Boljšega za ta denar ne boš dobil. Pa še 5 let garancije ima tko da nimaš več kaj izbirat in samo kupi ;)

WarpedGone ::

Pralnih strojev ljudje v glavnem ne menjajo tako kot telefone, ko pride boljši model, ampak jih uporabljajo, dokler delajo.

Preselijo pa se šele, ko pralni stroj crkne, nič prej. Na bolhi folk prodaja tut par tednov rabljene kuhinje. Po več kosov hkrati. Rationalize that. Razlogov za prodajo nečesa je nebroj, kaj je razlog 'v glavnem' je popomembno.

Primer: Zaradi selitve prodajam pralni stroj BEKO (WML 15106 P) star 3 leta, še vedno v garanciji.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

msjr ::

En hint, ki sem ga dobil pri nakupu nizkocenovnega pralnega stroja, ki se je izkazal za koristnega (vsaj v mojem primeru). Pejt v trgovino in poglej vrata, vzemi tistega, ki ima kovinsko kljuko za zapiranje (notranji del na vratih) in ne plastično. Med temi potem izberi tistega, v katerega gre več perila (kg), in potem tistega, ki doseže višje obrate centrifuge (v glavnem vgrajena močnejša os). Pa več elektronke pomeni večjo možnost, da se kaj pokvari, se pravi izmed winnerjev vzameš tistega z manj programi in feature-ji.

Sam sem po tem sistemu prišel do svojega zanussija, s katerim sem po 6 letih zelo zadovoljen.

Janac ::

Janac je izjavil:

http://www.bigbang.si/home/akcije-in-ug...

http://www.bigbang.si/pralni-stroji/606...

pa ma ta res LCD?

Glede na to da je -10% je lahko malo več recimo 280...


?

Alamar ::

Zakaj bi sploh to vzemal, če sem ti dal gor enega za podoben denar, ki tega poje za malo malico. Pralni stroj s 1000 obrati jaz ne bi vzemal, ker je perilo zelo slabo ožeto.

Vajenc ::

RejZoR je izjavil:

V lajfu ne bi kupil teh zadev, ker o njih nisem slišal še nič dobrega. Sploh pa ne te nizkocenovne modele. Ariston, Indesit, Whirlpool, sam bejž stran od tega. Beko je ena svetla izjema, ki za majhen denar ponuja neverjetno dobre stroje. Nasplošno gledano čez celotni range bele tehnike. Imajo od najbolj cheap zadev pod 200 EUR pa do najbolj high end za 800 EUR, ki se po funkcijah kosajo z najboljšimi.

Whirlpool je precej bolj znana in zaupanja vredna znamka kot Beko, pa tistih pet let garancije mel al pa ne. Pri poceni Bekotih zna pranje časovno trajati enkrat dlje, s slabše spranim pralnim sredstvom ... Če kupuješ poceni pralni stroj v rangu 200€ je imo vseeno kaj kupiš, da ima le čim manj elektronike. Pri malo dražjih pa mora biti inverterski Ariston za 270€ res best buy.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

DOOM_er ::

Alamar je izjavil:

Zakaj bi sploh to vzemal, če sem ti dal gor enega za podoben denar, ki tega poje za malo malico. Pralni stroj s 1000 obrati jaz ne bi vzemal, ker je perilo zelo slabo ožeto.


Stroj z veliko obrati prej crkne, stari pralni stroji s 600 obrati ravno tako ožamejo cunje in služijo ponavadi vsaj pri nas doma več kot 8 let.Cunje se res sušijo malce dlje, pol dneva razlike. Sam imam trenutno 12 let star pralni stroj ki še vedno deluje brez problema, je pa res da je sam do 5 kg ker pač živim sam in mi je v bistvu boljš če ma manj kilogramov nosilnost, vsaj stroj ne teče v prazno. Vzemi pa bekota, cela familija kupuje bekotove stroje in ostalo belo tehniko in še nič nikjer ni ckrnilo + 5 let garancije.
Robots will steal your job. But that's OK

Alamar ::

Takšno razmišljanje je imho čisto zgrešeno, če kupuješ nov stroj. Moja babica je tudi imela svojega več kot 30 let, pa je bila zadovoljna, čeprav je porabil 3x več elektrike in vode, kot povprečen nov. Boljši stroji prilagodijo porabo vode in energije glede na količino perila. Glede ožemanja pa tako, če živiš v bloku, še kako prav pride, da so cunje bolj ožete, ker je veliko krajši čas sušenja. Med 600 in 1400 obrati je razlika kot dan in noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Janac ::

a lahko konkretne predloge do 250?

DOOM_er ::

Alamar je izjavil:

Takšno razmišljanje je imho čisto zgrešeno, če kupuješ nov stroj. Moja babica je tudi imela svojega več kot 30 let, pa je bila zadovoljna, čeprav je porabil 3x več elektrike in vode, kot povprečen nov. Boljši stroji prilagodijo porabo vode in energije glede na količino perila. Glede ožemanja pa tako, če živiš v bloku, še kako prav pride, da so cunje bolj ožete, ker je veliko krajši čas sušenja. Med 600 in 1400 obrati je razlika kot dan in noč.


treba se je tudi zavedat da tisto hitro ožemanje tudi precej uniči cunje. Sploh razna delikatnejša oblačila
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

Saj za delikatnejša oblačila ne centrifugiraš na 1500 obratov, ampak na manj ...

Saj to že v navodilih piše. Drugače pa še pri mami preveri.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alamar ::

Zato pa imajo stroji več programov, če pereš sintetiko ali občutljivo seveda zmanjšajo obrate. Moj ožema sintetiko na 800. Je pa seveda možnost tudi nastavitve obratov z gumbom.

RejZoR ::

Lepo daš na ~800 RPM, zložiš iz stroja na kup (dejansko zložiš kot bi dajal v omaro), pustiš ene 2 uri, da lastna teža zloženih cunj zlika samo sebe in pol obesiš za sušenje. V lajfu še nisem prijel likalnika v roke, ker ni bilo potrebe. Ne vem zakaj bi si kompliciral lajf če ni treba. Več kot 1000 RPM rabiš sam če imaš sušilca kjer se zmečkanost krepko zmanjša pa še manj časa suši. Razen če tko radi likate. Sam namreč ne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

Janac je izjavil:

a lahko konkretne predloge do 250?


prosim no.

RejZoR ::

Greš v trgovino, pogledaš kere Bekote imajo in koliko stanejo. Vzameš tistega do 250 EUR, ki ima funkcije, ki jih rabiš. Al pa kero drugo znamko če že hočeš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

Beko mi je OK, je tisti ki sem ga linkal ok? ma 5KG, 1000 obr. na min., bel je(hah)...

a je kakšne z več kot 5 let garancije?

zdaj smo mel enga candy star nad 20let in je crkno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

PacificBlue ::

Beko je najbolj smiselna odlocitev do 250 evrov.

Janac ::

Pa a ta ko sem ga linkal ma LCD?

RejZoR ::

Večina v tem segmentu uporablja LED-ice za prikaz stanja funkcij. Tud tisti, ki "naj bi imeli LCD" imajo ponavadi samo imitacijo LCD zaslona, še vedno pa vse prikazuje par LED-ic vgrajenih pod temno napol transparentno plastiko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

http://www.bigbang.si/pralni-stroji/606...

Gledam mal slike po googlu in očitno ta model nima LCD zaslona.

Okapi ::

Boljši stroji prilagodijo porabo vode
Ja, ker je voda pri nas tako grozno draga, ne?

Meni osebno gre že prav na živce to šparanje z vodo - če mene vprašaš, bi raje imel pralni stroj, ki s trojno količino vode na koncu temeljito spere cunje. Jaz recimo vedno vklopim dodatno izpiranje.

Je pa verjetno koristno vzeti pralni stroj, ki ga lahko priklopiš na toplo vodo (samo teh v pocenskem razredu do 250 evrov seveda ni), če si priključen na toplarno. Nepotrebno segrevanje vode je verjetno eden glavnih porabnikov elektrike v pralnem stroju.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Zakaj mora pa pralni stroj imeti LCD?

Boš gor igral igrice?

Sam še ena stvar, ki lahko crkne in zaradi nje zavržeš popolnoma dober pralni stroj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

freesty ::

Saj ima display, da ti kaze koliko casa je se do konca. Ne vem kaj vec rabis?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181147 (1354) dope1337
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154944 (3196) IL_DIAVOLO
»

Sušilni stroj in zamrzovalna omara

Oddelek: Loža
133272 (2762) Ganon
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244500 (3534) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler

Več podobnih tem