» »

Sušilni stroj in zamrzovalna omara

Sušilni stroj in zamrzovalna omara

Konlov ::

Oboje kupujemo, pa me zanima, katero znamko priporočate, da bo servis zagotovljen.
Pa morda kak model. Povdarek naj bo na osnovni funkciji aparata, torej sušenje in zamrzovanje. Raznih elektronik in pametnih zadev ne potrebujem.
Hvala.
  • poskusil klonirati: Konlov ()

Konlov ::

Uff, tole pa ni za slotech?

Stikalo ::

Seveda je.

Znamke in servis je tako. Midva sva imela Candy pralni stroj - 400€ nakupna s 4 letno garancijo. Potem se nama je po 4,5 letih pokvaril ležaj. Boben je zalepljen in se ni dalo zamenjati ležaja. Torej samo menjava bobna (like 300 €). Čisto lep 4,5 let star stroj sem lepo peljal na odpad in šel po novega. Mogoče bi pa recimo BOSH delal 10 let, ali pa bi ga lahko vmes pokvaril ležaj in bi ga zamenjal za 50€.

Stroji so ponavadi narejeni za 5-7 let delovanja. Dražji so pa tkao, da ti pri večji nakupni vrednosti ni škoda dati nekaj za popravilo. Pa tudi malo bolje so narejeni.

Za enkrat imava BOSH pečico, indukcijo, pomivalni stroj in ni nič crknilo do sedaj. 6 let dela kot novo. Starši imajo 15 let star pomivalec BOSH dela kot nov. Ampak se pritožujejo da zelo slabo pomije, nama pa pomije odlično.

Kaj bi rekel, meni osebno tudi 5 let garancije ne pomeni nič, če moraš kupiti nov stroj po 6 letih.

Sedaj 14 dni nazaj sva kupila sušilni stroj BOSH:
WTW8761BY
Bil je v akciji nekje 600€, vzel sem sicer še 5 letno garancijo za 37 €
https://www.bigbang.si/susilni-stroji/w...
Sva zelo zadovolnja. Selo je dobro da je 9 kg, relano lahko daš notri precej manj. Zanimiva je tudi kondenzacijska učinkovitost A, da nimaš vlage v prostoru.
Je s toplotno črpalko, kar porabiš pol manj energije.. ampak to je tako.. to je ranga 30€ letno, trej v 10 letih dobiš notri 300€, stroj je pa recimo še enkrat dražji.. tako da bi lahko vzel tudi navadnega pa je čisto OK. Razen tam gre veliko vlage v prostor če te to miti (lahko ti kaj plesni)

Mislim, da je večino loterija, ampak mogoče ni slabo kupiti malo boljšega izdelka. Največ privrčuješ če izdelek dela dobro 10 let, kot pa da imaš 5 let garancije 6 leto pa zamenjaš.

fikus_ ::

Zamrzovalna omara je malo delikatna, če se pokvari, tam bi mogoče gledal "boljše" zadeve, za sušilec išči cenejšega s čimveč garancije.

Konlov ::

Hvala za mnenja.
Zamrzovalna omara Liebherr nam dela težave (daš notri 1kg živil in se ne pobere več na -18. Ostane na -6. Menda da je problem nek senzor, ki se zarosi)
OMG. Kupili smo Beko danes, sicer naj model.

Stikalo ::

Konlov je izjavil:

Hvala za mnenja.
Zamrzovalna omara Liebherr nam dela težave (daš notri 1kg živil in se ne pobere več na -18. Ostane na -6. Menda da je problem nek senzor, ki se zarosi)
OMG. Kupili smo Beko danes, sicer naj model.


Starši so kupili Liebherr in so zelo zadovolnji. Prej so imeli gorenje in vem, da se jim je delala ogromna bula zadaj na steni. Sam imam Beko zamarzovalno omaro in deluje brez problemov.

Načeloma kar boš kupil ne boš zgrešil. Če pa crkne popraviš ali kupiš novo.

Pri teh aparatih je tako, da nekaj že morajo delati, drugače bi bil cel norija. Je pa pomojem res odvisno od sreče, modela, serije, proizvajalca. Nikjer pa ne boš dobil dejanskih statistik kaj se kvari, kaj je dobro... Uporabniki imajo pa tudi samo 1 aparat in težko primerjajo... oz ne morejo.

Opere in zmrzni ti bo pa vsak. Dobro idino pri pralnem se pozna inverter, da je tišji stroj...

Ganon ::

Stikalo je izjavil:

Konlov je izjavil:

Hvala za mnenja.
Zamrzovalna omara Liebherr nam dela težave (daš notri 1kg živil in se ne pobere več na -18. Ostane na -6. Menda da je problem nek senzor, ki se zarosi)
OMG. Kupili smo Beko danes, sicer naj model.


Starši so kupili Liebherr in so zelo zadovolnji. Prej so imeli gorenje in vem, da se jim je delala ogromna bula zadaj na steni. Sam imam Beko zamarzovalno omaro in deluje brez problemov.

Načeloma kar boš kupil ne boš zgrešil. Če pa crkne popraviš ali kupiš novo.

Pri teh aparatih je tako, da nekaj že morajo delati, drugače bi bil cel norija. Je pa pomojem res odvisno od sreče, modela, serije, proizvajalca. Nikjer pa ne boš dobil dejanskih statistik kaj se kvari, kaj je dobro... Uporabniki imajo pa tudi samo 1 aparat in težko primerjajo... oz ne morejo.

Opere in zmrzni ti bo pa vsak. Dobro idino pri pralnem se pozna inverter, da je tišji stroj...


Zato mi je smešno, ko nekomu odpove določen aparat in reče, da te znamke nikoli več ne bo kupil. Pri vseh se kvarijo, vse je odvisno od sreče.

inferno666 ::

Glej dolžino garancije in najnizjo ceno za funkcije ki jih res potrebuješ. Jaz se požvižgam na znamko, imam aparate različnih znamk, enih poznanih, drugih čisto no name, in do sedaj nisme opazil, da bi bile priznane znamke kaj boljše.

itak je sedaj trend lablinga, proizvodni obrati izdelujejo izdelke za različne znamke.

perci ::

Stikalo je izjavil:

Konlov je izjavil:

Hvala za mnenja.
Zamrzovalna omara Liebherr nam dela težave (daš notri 1kg živil in se ne pobere več na -18. Ostane na -6. Menda da je problem nek senzor, ki se zarosi)
OMG. Kupili smo Beko danes, sicer naj model.


Starši so kupili Liebherr in so zelo zadovolnji. Prej so imeli gorenje in vem, da se jim je delala ogromna bula zadaj na steni. Sam imam Beko zamarzovalno omaro in deluje brez problemov.

Načeloma kar boš kupil ne boš zgrešil. Če pa crkne popraviš ali kupiš novo.

Pri teh aparatih je tako, da nekaj že morajo delati, drugače bi bil cel norija. Je pa pomojem res odvisno od sreče, modela, serije, proizvajalca. Nikjer pa ne boš dobil dejanskih statistik kaj se kvari, kaj je dobro... Uporabniki imajo pa tudi samo 1 aparat in težko primerjajo... oz ne morejo.

Opere in zmrzni ti bo pa vsak. Dobro idino pri pralnem se pozna inverter, da je tišji stroj...

Zanimivo, moji imajo hladilnik z zamrzovalnikom Liebherr in so nezadovoljni.

Ta mainstream roba je (če mene vprašaš) vsa isti šit. Isto ti je če kupiš beko ali bosch. Miele je druga kategorija ampak je tudi cena krat 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Stikalo ::

perci je izjavil:


Ta mainstream roba je (če mene vprašaš) vsa isti šit. Isto ti je če kupiš beko ali bosch. Miele je druga kategorija ampak je tudi cena krat 3.


Mislim je pa ni. Saj so tudi cene zelo podobne. Bosh ni veliko dražji kot recimo Candy. Oz sploh ni.

Recimo Candy 420€ https://www.ideo.si/pralni_stroji/praln...
Bosh pralni stroj 403 € https://www.ideo.si/pralni_stroji/praln...
Recimo: https://www.ideo.si/pralni_stroji/praln...
tudi ta ni slab:
https://www.ideo.si/pralni_stroji/praln...

Fino se je tudi ustaviti v trgovini, malo pogledati kako trdno stoji stroj, kakšna plastika je, če ti je všeč na izgled.
Candy je problem recimo če ni globok 60 cm, ozki so mikavni, ampak cunje so bolj zmečkane. Sam bi obvezno vzel inverter motor, res manj nadležno ropota. 8 kg, da lahko opereš realno 5-6 kg cunj oz. so manj zmečkane Mogoče tudi luč v bobnu, da vidiš pobrati ven.

Bistvenih razlik v ceni ni med Beko, Candy, AEG, Bosh, Gorenje. Mogoče je Bosh 100-200 € dražji, je pa sigurno tudi malo razlike v kvaliteti.

Sam se ne bi tukaj ubadal preveč ali je stroj 100 € cenejši, če mi je drugi lepši pa predal za prašek se recimo lepše odpira in ima luč v bobnu. Mogoče boš moral tudi Candya vržti v smeti po 5 letih, Bosh bo pa delal 10 let. Jaz ne bi šel pod edini parameter najnižja cena. Stroj imaš lahko 10 let in če stane 300 € namesto 600 € je to na leto samo 30€ razlike. Ali pa še toliko ni razlike, če ti en crkne hitro.

Sem imel Candya pa se mi zdi veliko slabši, kod Bosh, ali pa AEG, cena je pa tam tam.. Pa še vržti sem ga moral v smeti po 5 letih zaradi ležaja, tako da je tudi drag stroj.

Pač stroj uporabljaš vsak dan, in navsezadnje če ti je en lepiš in je malo dražji je vseeno. Ali pa če se vrata odpirajo lepše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

Ganon ::

Stikalo je izjavil:

Sem imel Candya pa se mi zdi veliko slabši, kod Bosh, ali pa AEG, cena je pa tam tam.. Pa še vržti sem ga moral v smeti po 5 letih zaradi ležaja, tako da je tudi drag stroj.


Naj uganem. Zaradi ušivega ležaja moraš razdreti polovico pralnega stroja in zamenjati celoten boben.

DePalmo ::

Tako kot so že napisali, dan danes ne gledaš toliko za znamko ampak dobo garancije. Časi Gorenja ki je delal 20 let so mimo, sedaj je vse eno in isto ... Tudi Gorenje.

Stikalo ::

Ganon je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Sem imel Candya pa se mi zdi veliko slabši, kod Bosh, ali pa AEG, cena je pa tam tam.. Pa še vržti sem ga moral v smeti po 5 letih zaradi ležaja, tako da je tudi drag stroj.


Naj uganem. Zaradi ušivega ležaja moraš razdreti polovico pralnega stroja in zamenjati celoten boben.


Tako je, in cena bobna je > od cene novega stroja.

DePalmo je izjavil:

Tako kot so že napisali, dan danes ne gledaš toliko za znamko ampak dobo garancije. Časi Gorenja ki je delal 20 let so mimo, sedaj je vse eno in isto ... Tudi Gorenje.


Druga resnica je pa verjetno tudi ta, da je bil včasih stroj, kot bi bil danes 1000 €, sedaj je pa najcenejši stroj 250 €. In seveda, če serviser pride 20 km daleč je že to 20 € stroškov, torej 10 % novega stroja. Če pa še kaj popravi je pa itak noro :)

Kakorkoli sam bi rekel, če ti je malo dražji stroj všeč, je vseeno smiselno dati kakšen € več. Recimo mogoče boben ni zlepljen in pač lahko zamenjaš tisti ležaj za 30 € in to je to. Pa tudi, če je boljša izkušnja z njim je le vredno, stvar je praktično vsak dan v uporabi.

Garancija je pa tudi tako: je max 5 let in, če ti vse crkne po 5 letih je vseeno, če jo imaš. Recimo imam Bosh: pečico, indukcijo, pomivalni stroj in ni bilo nič problema. Candy je pa imel najdaljšo garancijo 40 mesecev in je prvi crknil (seveda malo po garanciji)

Sam bi rekel, da kupiš tisti stroj, ki ti je OK po obratih, inverter motor, všeč dizajn, trden in normalne globine. Za garancijo je praktično vseeno.

Ganon ::

Stikalo je izjavil:

Tako je, in cena bobna je > od cene novega stroja.


Kaj vse v teh časih požremo potrošniki, za norca nas imajo. Pred kratkim je pri maminem Gorenjevem pralnem stroju odpovedal ležaj. Po 24-ih letih. Prvič, da je imel kakršnekoli težave. Strošek? 20 evrov. Dostop do ležaja povsem enostaven. Stroj brezhibno deluje naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181157 (1364) dope1337
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319397 (2058) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154946 (3198) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler

Več podobnih tem