» »

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala

1
2
»

kstendler ::

Malo sem gledala kaj takšnega...

LED LCD LG 47LM670S 3D

SAMSUNG UE46ES6710 3D

SAMSUNG UE46ES6570 3D LED TV

od Panasonica sem pa gledala samo dve plazmi, vendar mi nekak plazma ni predvsem zaradi precej večje porabe elektrike, pa ne vem zdi se mi bolj kot ne korak nazaj...

PANASONIC TX-P50UT50 3D PLAZMA

PANASONIC TX-P50STW50E 3D PLAZMA TV

kstendler ::

No ja, če bom pa slučajno še enkrat probala srečo s philipsom, bom pa gledala kakšen drug model. Mogoče zna kdo ugotovit, kakšna je razlika med temi tremi modeli - razen v ceni?

http://www.ceneje.si//ap.aspx?p0=3&p1=3...

RejZoR ::

todman74 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne vem kaj komplicirate z drugimi državami, če moraš pri letošnjih modelih izbrat Slovenijo med državami. Finsko se je izbiralo pri tastarih, ker takrat še niso vedel, da bo slovenija imela tud DVB-T.

Izbereš Slovenija in Slovenski jezik menujev in v menuju kjer nastavljaš vir signala moraš izbrat mislim da Zrak (DVB-T) in pustit da poišče. Pa seveda ne pozabit priklopit antenskega signala (koaksialni kabel) direktno v LCD na za to namenjen priključek. Staro škatlo DVB-T niti ne nosi blizu.

Skor težko verjamem, da bi nov TV imel vse fuč in ti ne bi nič našel, v 99% primerov folk nastavlja in povezuje neki po svoje in potem nič ne dela.


Bi bilo pametno, da prebereš celo temo, preden pametuješ.....to kar si ji ti "svetoval", je po njenih besedah poizkusila vsaj ene parkrat, pa ni bilo uspeha. Kaj boš pa zdaj "rekel"?


Prodajam TV-je in sem v 6 letih videl in slišal že marsikaj... Od tega da folk misli, da z digitalnim tunerjem sploh ne rabi več antene do tega, da so priklapljal preko DVB-T škatlice in iskal signal s televizijskim tunerjem do tega, da so imel izbran DVB-C namesto DVB-T za strešno anteno itd itd itd
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negot ::

kateri bi bil tvoj izbor 60" TV, lp

kstendler ::

Rejzor, če prodajaš tv-je, potem pa lahko iz prve roke poveš, kateri proizvajalec je trenutno najboljši oz pri katerih je najmanj reklamacij, težav...

hodu63 ::

Med temi tremi modeli je razlika samo v dizajnu. Elektronika je pri vseh treh enaka(z izjemo števila hdmi priključkov).
l.p.

kstendler je izjavil:

No ja, če bom pa slučajno še enkrat probala srečo s philipsom, bom pa gledala kakšen drug model. Mogoče zna kdo ugotovit, kakšna je razlika med temi tremi modeli - razen v ceni?

http://www.ceneje.si//ap.aspx?p0=3&p1=3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

fpbs ::

kstendler je izjavil:

fpbs je izjavil:

Jaz sem ti v zgornjem postu že svetoval, kaj vzemi. Glede 3D bi vsekakor svetoval pasivno tehnologijo, ki ima precej prednosti pred aktivno. Pri aktivni 3D je precej moteča temna slika, prepletanje slike, že po kratkem gledanju povzroča težave z očmi, glavobol....vse to pri pasivni tehnologiji odpade.


Katerega LG-ja pa priporočaš? :) Imaš sam tudi Lg?
Kaj pa kakšen Panasonic ali pa Samsung? Kakšna je kvaliteta in razmerje kvaliteta/cena?


Sam imam 2 LGeja. Lanski model 42LW570S in pa letošnji 47LM860S. Z obema sem zelo zadovoljen. Ko sem pred kakim letom in pol, spraševal tako, kot ti sedaj, kaj naj kupim, sem dobil precej različne nasvete, ki mi niso kaj dosti pomagali. Moraš tudi vedeti, da so tukaj različni svetovalci, ki so kakorkoli tudi službeno vezani z določeno firmo in ti bodo vedno svetovali tisto svoje. Tako, da sem se potem kar nekajkrat odpravil v trgovine, predno sem se odločil za nakup. Zato ti svetujem, pojdi v trgovino in zahtevaj, da ti naprimer pokažejo 3D sliko na različnih firmah TVejev. Lahko ti rečem da sem že po 5 minutah gledanja izločil TVeje z aktivno tehnologijo.

kstendler ::

Obhod po trgovinah je že bil, vendar ko človek vsak dan prebere, sliši kaj novega, si kmalu spet na začetku...

Ima kdo kakšno izkušnjo, mnenje o 3d plazmah? Kakšna je kvaliteta pri teh?

V mislih imam tole - gre za aktivni 3d, če se ne motim...

http://www.areadvd.de/hardware/2012/pan...

JohanP ::

Moj nasvet: Plazme in aktivni 3D ne! Glej v smeri LED LCD in pasivni 3D. Torej Philips, LG....

kstendler ::

Jaz se tudi bolj nagibam h pasivnemu 3dju, se pravi po slabi izkušnji s philipsom raje lg.

Kakšna pa je kaj kvaliteta lg-jev? Sploh serije LM? Kdo ve, kaj pomenijo te oznake pri Lg-ju?

Zakaj pa prodajalci reklamirajo plazme? Meni je sicer to bolj kot ne korak nazaj... je razlog večja razlika v ceni in posledično več eur v žep prodajalca? ali kaj drugega?

king67 ::

Philips ima pasivni 3d samo pri seriji 6xx7. 55x7, 7xx7, 8xx7 in 9xx7 serije imajo aktivni 3d.

lp,
king67

kstendler ::

Ja sem imela doma že enga philipsa sereije 6067, pasivni. Pa ni delal, žal... Ne vem pa če bi tvegala in še enkrat vzela philipsa. Kakšna je pa razlika med philipsom in lg v ceni, kvaliteti, v tem kaj ponuja?

king67 ::

Verjetno zmaga LG (p/p). Je pa vse pač stvar osebnega okusa. Sam imam Phlips (ker sem v danem času dobil dobro ponudbo), če pa bi kupoval danes, bi najbrž izbiral med Samsungom in Philipsom. Sony je cool, ampak letos bistveno predrag. Pri LG-ju me moti, da nima avtomatske prilagoditve formata slike (4:3-16:9). Strojno pa je čist ok. Tako da...

lp,
king67

kstendler ::

Pa ti philips dela ok? Al si imel kdaj kakšne težave? Ne vem, a sem imela res tako srečo, da sem dobila enega ki ne dela, al je večkrat kaj narobe s temi tvji...Ker še vseeno mi ima Philips dovolj stvari, je bil prva izbira, vendar ne vem če bi si ga upala še enkrat vzet, ker mi je požrl malo morje živcev. Kater model pa imaš?

RejZoR ::

LG 42LM620 in naprej imo. Sam sem velik fan LG-ja, ker imajo dobro zaokrožene funkcije. Al pa kakšenga Samsunga sam znajo bit za odtenek dražji in v ponudbi nimajo velikosti 42 inčev...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

kstendler ::

jaz bi itak 47 al pa 55. razlika v ceni je ponekod tudi samo 100 eur...

kej takšnega sm gledala http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

al pa tega http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Razlika je samo v velikosti, ane?

Kaj pa pomeni oznaka LX ali pa LW?

Je LM ok? Ali priporočaš katero drugo oznako?

hunter01 ::

Jaz res še nisem imel problemov s Philipsom, tako da ali imam jaz tako veliko srečo al imaš pa ti še večjo nesrečo :)

Doma imam:
LED LCD TV sprejemnik Philips 40PFL5507K (3D)
Starši in babica imajo (vsak svojega):
PHILIPS 32PFL5604H LCD TV (že par let staro)
Teta ima:
LCD TV sprejemnik Philips 37PFL5405H/12

Na nobenem ni bilo problemov, sploh ne s tako "banalno" stvarjo kot je namestitev kanalov. Tako da si res "srečo" imela.

Imata pa Philips in LG enake panele, ker jih skupaj razvijajo in proizvajajo. Razlike so v menijih, izgledu televizorja in začetnih nastavitvah. Tudi mene pri LG-ju zelo moti, da nima avtomatskega pretvarjanja med formati slike, kar Philips ima. Mogoče če ne bi nikdar na Philipsu tega imel, tudi na LG-ju ne bi pogrešal. In pa sam izgled LG televizorjev mi osebno ni všeč in so philipsovi zame lepši.

Bi pa če bi sedaj kupoval, vzel enega Philipsa z AmbiLight.

kstendler ::

sem že razmišljala, da bi vzela namesto pfl 6067 mogoče pfl 6097 al pa pfl 6907. Nisem niti potem naprej gledala, kakšne so sploh razlike, ker sem še malo skeptična... tudi meni je ta ambilight ful všeč, vendar bi mi blo še bolj všeč, če bi tv delal, ne sam lučke zadi :)

Kako si pa ti pri teh tvjih nastavil kanale? Normalno na slovenijo ali si imel tudi kakšne čire čare :D

fpbs ::

kstendler je izjavil:

jaz bi itak 47 al pa 55. razlika v ceni je ponekod tudi samo 100 eur...

kej takšnega sm gledala http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

al pa tega http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Razlika je samo v velikosti, ane?

Kaj pa pomeni oznaka LX ali pa LW?

Je LM ok? Ali priporočaš katero drugo oznako?

Oznaka LM pomeni letošnji model 3D, LS letošnji 2D, LW lanski 3D, LV laski 2D, LX je pa že zgodovina.

Zvezdica27 ::

lp,

pojdi v Avstrijo v kak MediaMarkt in nekaj kupi, povanavdi imajo nižje cene in novejše modele.

Firme: LG, Samsung. Torej, Korejci. Glede na funkcije, ki jih rabiš.

Sony absolutno ne, ker ti tudi USB ključa ne bo prebral, če gor ne piše Sony.

V osnovi pa tistega, ki ti najlepše "sede". Meni recimo so stari mat LCD še vedno zakon, samo ko jih nikjer več ni...

zz

kstendler ::

kako je pa z garancijo, če kupiš v avstriji? jo pooblaščeni servis v slo upošteva al komplicirajo in morš pošiljat/vozit v avstrijo, če kaj nebi delalo (glede na srečo, kakršno mam čisto možno)?

Samsung mi ni, ker je 46...

Že prej je bil ožji izbor Philips pa Lg...

Tko da bo najbrž Lg, čeprou mi je philips kot tak lepši...

hunter01 ::

Starši imajo Siol TV - tam ni nastavitev, ker je njihov vmesnik. Samo s hdmi povezano.
Pri sebi doma imam Siol digitalno kabelsko - na slovenijo ni našlo nič, po nasvetu siol tehnika naj probam (ne vem točno) Finsko/Švedsko. Je vse delalo brez problemov, našlo vse kanale, avtomatsko jih posodablja.
Pri babici, ki ima navadno anteno je vse nastavljeno na slovensko in dela normalno.
Tudi pri teti ni bilo problemov, ki bi se jih sedaj spomnil. Je pa to bilo 2 leti nazaj, ko sem ji nastavljal kanale.

Res ne bom ti sedaj rekel, da kupi Philipsa in ne boš imela nikoli problemov. Lahko ti le rečem, da jih jaz do sedaj nisem imel in da delajo vsi 4 televizorji brez problemov in da smo vsi z njimi zadovoljni.

Anney ::

hunter01 je izjavil:

Jaz res še nisem imel problemov s Philipsom, tako da ali imam jaz tako veliko srečo al imaš pa ti še večjo nesrečo :)

Bi pa če bi sedaj kupoval, vzel enega Philipsa z AmbiLight.


Ko imaš enkrat Ambilight, imaš skoz Ambilight, meni je hecno kje drugje gledat TV, ko se enkrat navadiš na tole ql zadevco pa še oči trpijo manj.

Isto tut v naši familiji s taščo vred je 5 philipsov različnih modelov in starosti in vse dela kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

kstendler ::

Kako to da LGji še nimajo teh lučk?

hunter01 ::

Se bojim, da je te Ambilight lučke Philips patentiral? Naj me popravi kdo, če se motim :)

Zvezdica27 ::

lp,

za nakupe v EU preveri pri SLO uvoznikih. Če neka firma nima EU ali celo world garancije, je to že znak, da nekaj ni OK oziroma da so obstali v preteklosti.

Primer: Bosch ima tako garancijo, zato imam jaz belo tehniko iz Nemčije...

zz

Anney ::

hunter01 je izjavil:

Se bojim, da je te Ambilight lučke Philips patentiral? Naj me popravi kdo, če se motim :)


Ne motiš se.

http://patent.ipexl.com/EP/EP1379082.ht...

kstendler ::

Nekaj sem se mučila z branjem tem plazma vs led lcd...

Prišla do zaključka, da vsak hvali svoje. Vendar meni stavek ne plazme še vedno ni dovolj, mi ne odgovori na vprašanje... Torej a lahko kdo v kratkem pove kakšne so prednosti in kakšne slabosti plazme in kakšne prednosti/slabosti led lcd? Bi bla ful hvaležna, ker bi mi zelo pomagali pri odločitvi:)

r3dkv1c4 ::

en kup pisanja za prazen nič, kaj mas ljudi na slotechu za norca.......so pristojni ki so plačani pa naj poštimajo.

nikjer nisem prebral da siga nesla k sosedu priklopit...najprej vse poizkusi potem pa teži tu.

Anney ::

RejZoR ::

Par popravkov na komentarje zgoraj, LG in Philips ne razvijata več skupaj panelov. V preteklosti sta, sedaj pa sta se njuni poti ločili, saj je Philips odprodal vse svoje delnice, LG Philips LCD pa se je preimenoval v LG Display.

Kar pa se tiče Ambilighta, Philips ga je dolgo časa držal kot ekskluzivo saj so ga tud patentirali, sedaj pa ga je licenciral tud Sony. Drugi se zaenkrat še niso odločili za to tehnologijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kstendler ::

r3dkv1c4 je izjavil:

en kup pisanja za prazen nič, kaj mas ljudi na slotechu za norca.......so pristojni ki so plačani pa naj poštimajo.

nikjer nisem prebral da siga nesla k sosedu priklopit...najprej vse poizkusi potem pa teži tu.


OMG... kakšna nastrojenost... tema je še od prej, če bi prebral bi videl, da sem probala vse živo in da je tudi prodajalec prišel sem s serviserjem, pa nista mogla zrihtat, tko, da je tv šel nazaj. Debata je šla pač v smeri, kaj zdaj kupiti in sorry, ker za to nisem odpirala nove teme, ampak se pač pogovarjamo naprej tukaj.

fpbs ::

Kaj hočes, redkvice so pač kisle.

kstendler ::

No, sem se nakako odločila... da bom sedaj kupila ta Tv

http://www.mimovrste.com/artikel/135023...

Ga že kdo od vas ima, kako ste zadovoljni?

All ::

Lg-ju zamerim da nima voyo....mislim pa da niti rtvslo ne med aplikacijami..

negot ::

http://www.mimovrste.com/artikel/135024..., sam sem naročil to plazmo, lp:)

Anney ::

Slikaj nam ga ko bo na steni, da vidimo kako zgleda takšna TV v prostoru. ;)

r3dkv1c4 ::

fpbs je izjavil:

Kaj hočes, redkvice so pač kisle.

HVALA za kislo žalitev.....res pa je da se vsakemu decu skisa če ma tok tečno babo doma....predvidevam da je samska.....pa ne zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: todman74 ()

amigo_no1 ::

OP bi lahko vrnil očitno pokvarjen tv in vzel isti model, delujočega...
Ampak ne, potrebno je čimbolj zakomplicirati vse skupaj in iz muhe narediti slona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

negot ::

Na žalost ne bo na steni ampak na podstavku v regalu, katerega smo za ta namen že predelali, dobim ga predvidoma sredi prihodnjega tedna, tako da komaj čakam, da pošljem slike, lp:D

todman74 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

HVALA za kislo žalitev.....res pa je da se vsakemu decu skisa če ma tok tečno babo doma....predvidevam da je samska.....pa ne zastonj.


A če bi bila pa moškega spola bi bilo pa OK (jih kar precej na tem forumu krepko bolj teži, pa te nič ne moti).

Pa če imaš ti s "svojo" probleme doma, še ni treba zato osebne frustracije na druge prenašat....

fpbs ::

r3dkv1c4 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kaj hočes, redkvice so pač kisle.

HVALA za kislo žalitev.....res pa je da se vsakemu decu skisa če ma tok tečno babo doma....predvidevam da je samska.....pa ne zastonj.

Hotel sem samo namignit, da se s tem, kar si napisal ne strinjam. Ko se boš tej "tečni babi", kot jo imenuješ, opravičil, se bom tudi jaz tebi.

r3dkv1c4 ::

fpbs je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kaj hočes, redkvice so pač kisle.

HVALA za kislo žalitev.....res pa je da se vsakemu decu skisa če ma tok tečno babo doma....predvidevam da je samska.....pa ne zastonj.

Hotel sem samo namignit, da se s tem, kar si napisal ne strinjam. Ko se boš tej "tečni babi", kot jo imenuješ, opravičil, se bom tudi jaz tebi.

dream on...če bo skočila ona v drek boš ti tudi....al ti skočiš najprej da se nardiš frajerja.

A če bi bila pa moškega spola bi bilo pa OK (jih kar precej na tem forumu krepko bolj teži, pa te nič ne moti).

Pa če imaš ti s "svojo" probleme doma, še ni treba zato osebne frustracije na druge prenašat....

todman niti če bi bila srednjega spola ne bi spremenil mnenja....

seveda me moti če težijo tja v brezveze za stvari ki se jim jih že 3x razloži....kar se pa mojega osebnega življenja tiče in pa moje soproge je pa vse v najlepšem redu in resnično uživam v življenju...mi nič ne manjka, če bi bilo boljše, bi bilo že kičasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

todman74 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

todman niti če bi bila srednjega spola ne bi spremenil mnenja....


Torej trdiš, da si na tem forumu že napisal "nič čudnega, da nimaš "babe", ob takem decu, bi se vsaki ženski skisalo"....

r3dkv1c4 ::

todman74 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

todman niti če bi bila srednjega spola ne bi spremenil mnenja....


Torej trdiš, da si na tem forumu že napisal "nič čudnega, da nimaš "babe", ob takem decu, bi se vsaki ženski skisalo"....

to ti trdiš bedak...kaj si ti njen odvetnik al kaj bi rad od mene idiot?

king67 ::

Ma, dajte no...

lp,
king67

todman74 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

todman74 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

todman niti če bi bila srednjega spola ne bi spremenil mnenja....


Torej trdiš, da si na tem forumu že napisal "nič čudnega, da nimaš "babe", ob takem decu, bi se vsaki ženski skisalo"....

to ti trdiš bedak...kaj si ti njen odvetnik al kaj bi rad od mene idiot?


O kakšna "nestrpnost"......se mi kar malo smilijo "osebki", ki te poznajo, oziroma morajo celo živeti s tabo.

Ne vem pa kaj delajo moderatorji, tole je neposredna žalitev, najmanj kar bi morali naredit je, da zbrišejo njegove "prispevke", so pa nekateri dobili že za manj naziv.

r3dkv1c4 ::

todman74 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

todman74 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

todman niti če bi bila srednjega spola ne bi spremenil mnenja....


Torej trdiš, da si na tem forumu že napisal "nič čudnega, da nimaš "babe", ob takem decu, bi se vsaki ženski skisalo"....

to ti trdiš bedak...kaj si ti njen odvetnik al kaj bi rad od mene idiot?


O kakšna "nestrpnost"......se mi kar malo smilijo "osebki", ki te poznajo, oziroma morajo celo živeti s tabo.

Ne vem pa kaj delajo moderatorji, tole je neposredna žalitev, najmanj kar bi morali naredit je, da zbrišejo njegove "prispevke", so pa nekateri dobili že za manj naziv.

meni se smili tvoja mama ki te je rodila!!

todman74 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

meni se smili tvoja mama ki te je rodila!!


Kakšna izvirnost, še celo otroci v vrtcu so bolj duhoviti od tebe.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175041 (399412) antonija
»

Težje se je odločiti kot kupiti - nakup novega lcd tv

Oddelek: Zvok in slika
204846 (4367) BlaY0
»

PHILIPS 42PFL3604/12

Oddelek: Zvok in slika
294849 (3027) hodu63
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956274 (32986) Alexius Heristalski
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133840 (3495) hodu63

Več podobnih tem