» »

PHILIPS 42PFL3604/12

PHILIPS 42PFL3604/12

janix7 ::

Hoj se eno vprasanje v drugo smer!!
SEm zasledil da lahko preko siola dobim zacasno ugoden lcd televizor pa mi prosim malo pokomentirajte!!
PHILIPS
42PFL3604/12

Prikljucek siol tv
Oddaljenost gledanja cca 3,80 m

orescek ::

Ko smo že pri temu televizorju.
Sam si ga lastim in imam eno vprašanje:
NA UPC tlemachu preko njega lovim Digitalne programe. ZAdnje čase se dogaja da se vrstni red kanalov podre in se sortirajo nazaj po vrstnem redu. Nekako tako kot da bi sprožil novo iskanje po kanalih. NAčelom samo gledanje ni onemogočeno je pa sitno da ko prižgeš TV so vsi kanali pomešani.

Sedaj pa me zanima ali je zato kriv TV ali je to stvar na UPC-jevi strani.

Hvala.

janix7 ::

In kako si zadovoljen z njim?
Iz kaksne razdalje ga gledas?

janix7 ::

Zanima me kaksna je prednost sprejemnika DVB-T/C in mpeg4
Kaj pomeni to za siol tv?
Kako se pozna ker je samo 60 Hz?

Hvala

Okapi ::

Za siol tv to ne pomeni popolnoma nič. Ne potrebuješ. DBV-T pride v poštev, če imaš na strehi lastno anteno, DVB-C pa, če imaš digitalno kabelsko tv.

Razlika med 50/60 Hz in 100 Hz pa je v nekoliko bolj gladkem premikanju pri slednjem, od vsakega posameznega gledalca pa je odvisno, koliko mu razlika pomeni. Tu in tam se najde celo kdo, ki mu ni všeč.

O.

janix7 ::

Sem si sel ogledat sliko na zgoraj omenjenem televizorju (Big bang) povezanem na siol!
Pa nism prav nic navdusen!
Kako je bil NG kanal v hd resoluciji pa mislim da to ni res!!
Kaksna je kvaliteta signala na siolu za ta tv!!
Mam optiko?

janix7 ::

A ga je ze kdo kupil preko siola in kaksna je slika?!

levjos ::

Jaz sem ga ravnokar naročil. Pa mi prijatelj pravi, da bom lahko gledal samo preko Siola, ne pa tudi preko kabelske ( telemacha). Koliko je resnice pri tem. Ker nimam v paketu od Siola čist nč drugega kot internet. Prosim če mi kdo odgovori, ker se ne bi rad zafrknil.
Najlepša hvala za odgovore.
levjos

m4t3i ::

levjos ti si ga že dobil pa me zanima da malo ta televizor opišeš izkušnje, ker sem premišljujem da bi ga tudi jaz zdaj vzel. kakšna je sika prko siol tv, ima vgrajen dvb-t mpeg4 tuner, pa če imaš kako sliko jo lahko prilepiš.

dvihtelic ::

tudi jaz si lastim ta tv, linijo imam pa preko amis. preko sestre sem ga vzel pri siolu. Slika je ista kot pa pri prejšnem lcd samsung, ni razlike, moti me edino to da nima usb vhoda, kar bi ga potreboval. Kako je glede teh digitalnih tunerjev pa ne vem, mora kdo povedat, ki ima izkušnje na tem področju

m4t3i ::

aha če še kdo si lasti ta lcd naj pove še glede dvb-t tunerja

Drugače pa dvihtelic hvala za odgovor

dvihtelic ::

kolkr sem zdej bral malo internetu naj bi imel DVB-T: mpeg-4 digitalni tuner.

m4t3i ::

ja na nekaterih straneh piše da ima ja na nekaterih pa ne piše nič, zato sprašujem.ampak mislim da ima ja bom ga kar vzel. hvala še enkrat

johny23 ::

Jest sem ga vzel preko siola,pa so mi zatrjevali da ima dvb-t mpeg4 ,ko pa sem ga dobil sem ugotovil da ima le analogni tuner.Slika je lepa.Dokupil sem dvb-t resiver ferguson FT8100HD ,imam povezanega prek hdmi in dela super.

m4t3i ::

Jest sem ga vzel preko siola,pa so mi zatrjevali da ima dvb-t mpeg4 ,ko pa sem ga dobil sem ugotovil da ima le analogni tuner.Slika je lepa.Dokupil sem dvb-t resiver ferguson FT8100HD ,imam povezanega prek hdmi in dela super.


Malo me je zhačudla ta tvoja izjava, ker sem na netu nekaj gedal in našel nekaj strani ki piše da ima dvb-t mpeg4. ena taka stran je naprimer: http://www.fiver.si/trgovina/tv42pfl360... , pa še nekaj strani je. no drugače se mi pretirani za dvb-t ne gre, ker imam tako siol tv pa ga trenutno ne rabim.

ps. tudi meni so na siolu rekli da ga ima. bomo videli ko ga dobim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4t3i ()

Scorpia ::

Mislim da ima dvb-t tuner, le da mu ga ni uspelo usposobit. Sam itak boljše da uporablja zunanji, ker tv počasi preklaplja med programi, posebi hd-tv rabi več časa da prikaže sliko.
////

m4t3i ::

Mislim da ima dvb-t tuner, le da mu ga ni uspelo usposobit. Sam itak boljše da uporablja zunanji, ker tv počasi preklaplja med programi, posebi hd-tv rabi več časa da prikaže sliko.


mogoče mu res ni uspelo usposobit, ker sem na kar nekaj strani videl da naj bi imal, zdaj pa ne vem več če ima ali nima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4t3i ()

m4t3i ::

nekaj me zanima če kdo ve če sta ta dva tv-ja enaka ali je kaka razlika Philips 42 PFL 3604/12
Philips 42 PFL 3604H
ker sem gledal nekaj pri televizorjih v trgovini nakupovanje, pa ima pri enem televizorji omenjeni obe imeni.
ker če je enako potem ta tv ponuja siol

http://www.nakupovanje.net/philips-42-p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4t3i ()

hodu63 ::

42PFL3604H ima vgrajen DVB-T tuner, 42PFL3604 brez H pa digitalnega tunerja nima.
Priporočam pa, da vzameš 5000 ali višjo serijo npr. 42PFL5604H, to pa zato, ker imajo bistveno boljšo elektroniko za obdelavo signala.
3000 je pri Philipsu low cost serija in kvaliteta je temu primerna.

l.p.

m4t3i ::

42PFL3604H ima vgrajen DVB-T tuner, 42PFL3604 brez H pa digitalnega tunerja nima.
Priporočam pa, da vzameš 5000 ali višjo serijo npr. 42PFL5604H, to pa zato, ker imajo bistveno boljšo elektroniko za obdelavo signala.
3000 je pri Philipsu low cost serija in kvaliteta je temu primerna.

l.p.


tv imam tako že prek siola naročen.

zanima me še ena stvar če ta /12 pomeni H, pri teh televizorjih ( Philips 42 PFL 3604/12, Philips 42 PFL 3604H )

m4t3i ::

tudi jaz si lastim ta tv, linijo imam pa preko amis. preko sestre sem ga vzel pri siolu. Slika je ista kot pa pri prejšnem lcd samsung, ni razlike, moti me edino to da nima usb vhoda, kar bi ga potreboval. Kako je glede teh digitalnih tunerjev pa ne vem, mora kdo povedat, ki ima izkušnje na tem področju


Pozdravljeni vsi. no ko si napisal da nima usb-vhoda ti moram povedat da ta philips ki sem ga jaz dobil ima usb vhod odzadaj
ker sem tv danes dobil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4t3i ()

alien01 ::

Sam tako, da ti omenim. Prvo sem tudi sam mislil vzeti "osnovnejši" model od Philipsa vendar sem se kasneje premislil in vzel model z Ambilight (konkretno tegale - Philips 42 PFL 8404H) in ti povem, da mi ni žal. Če imaš denar, po moje ne bi bilo slabo razmisliti tudi v tej smeri.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

hodu63 ::

Tisti /12 na koncu oznake modela pomeni samo, za katero tržišče je tv narejen. Velik del zahodne Evrope ima oznaki /10 in /12, Velika britanija /05, Zda /37 itd. Pri tem ne gre za razliko v kvaliteti ampak za različne tehnične norme, različne jezike in pisave v menujih in podobno.

l.p.

m4t3i ::

aha samo to me je zanimalo.

l.p

m4t3i ::

Scorpia je izjavil:

Mislim da ima dvb-t tuner, le da mu ga ni uspelo usposobit. Sam itak boljše da uporablja zunanji, ker tv počasi preklaplja med programi, posebi hd-tv rabi več časa da prikaže sliko.


Jaz sem nekaj sprobaval, vse nastavil na slovenija in vse, pa mi je našlo samo 9 analognih programov, zdaj pa me zanima ker nekateri pravijo da če daš naprimer državo finska(nisem siguren če je ta država) če bi našlo kakšen digitalni kanal. pri nekaterih televizorjih naj bi bilo tako.zanima me če je kdo to sprobal.ali ima res samo analogni tuner in nima digitalnega ali ima digitalnega tudi. bolj pozno sem sprobal od prejetja, ker imamo itak siol tv ampak me zanima vseeno.

lep pozdrav!!!

refosk ::

Meni Philips 5604H ni našel nobenega dvb-t, ko pa sem nastavil točno frekvenco za 37 kanal (602MHz) in pognal search, jih je našel.

m4t3i ::

no pa je konkretno za ta tv že kdo ugotovil če ima dvb-t

doody ::

Kupil sem ga preko SIOL-a.Do predkratkim je bil priključen na siolovo tv in dela brezhibno.Prestavil sem ga v sobo,kjer imam sobno anteno na podstrešju in tudi dela brez težav.Kar se pa tiče,da se nastavitev kanalov pomeša,je dobro če je nastavljen v meniju "lokacija" na "doma".
Zanima me ,če je možno kje dobiti obširna slovenska navodila za ta TV.
http://kordis.davorin.net

doody ::


Philips 42PFL3604/12

KOMENTARJI: Televizor nima vgrajenega sprejemnika DVB-T MPEG-4 in zato ne omogoča sprejema prizemnega televizijskega signala v Sloveniji. Primeren je le, če ste naročeni na kabelsko ali IP-televizijo oziroma, če program spremljate samo preko satelitske antene.

Tole piše na netu.

Na SIOLU 080-8000 mi pa zagotvaljajo da ta aparat podpira MPEG-4.Zdej se pa pejd umetnika,in verjemi komur hočeš.Siolovci namreč tudi peverjajo na netu.Ne vem sicer kje so oni našli podatke,nasprotne tem zgoraj.
http://kordis.davorin.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: doody ()

hodu63 ::

42pfl3604/12 nima digitalnega sprejemnika, 42pfl3604h/12 pa ima dvb-t mpeg4 sprejemnik, nima pa dvb-c.

l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 42PFL7603D/12 digitalni sprejem

Oddelek: Zvok in slika
91187 (649) vlado44
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820664 (19393) todman74
»

Nakup Sharp LC42DH77E iz .si ali .co.uk , Kako prejeti paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628302 (6342) Keyser Soze
»

kateri lcd tv mpeg4 sprejemnik kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
163310 (2732) vinetu
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223299 (2716) veliki_bos

Več podobnih tem