» »

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

usb2.0 ::

Pozdravljeni...

Lani smo kupili nov LCD, ker pa nismo bili pozorni na standarde, oziroma se nismo poglabljali kaj pomeni mpeg 2 oz mpeg 4 smo danes ugotovili, da nam k**** TV ne sprejme niti enega digitalnega signala.Za razliko od kolegovega LGja za 400 eur, kateri je star dejansko mesec dni ampak najde ogromno HD kanalov ker ima mpeg4 dekorder ze vgrajen.
Kot sem v specifikacijah videl, podpira nas LCD samo MPEG2 kodirnik, ravno zaradi tega pa ne najde nobenega digitalnega kanala?
Skratka obračam se na vas, da mi svetujete, kaj naj naredim?Po pravici povedano rad bi samo to, da bi z enim daljincem lahko prizgal TV in gledal digitalne kanale...Ne pa en daljinec za mpeg4 kodirnik, enega za TV, enega za hišni kino, kar je obup..Se da zadevo rešit na kakšen bolj eleganten način?Oz kako zgleda upravljanje tega mpeg4 kodirnika??Ga priklopis v TV in potem tv sam najde digitalne kanale, ali rabis spet daljinec, da upravljas z njim?Pa še to, kateri mpeg4 kodirnik naj vzamem?Ponudnik kabelskih storitev je Turnšek iz Celja.

Hvala za pomoč

RuN ::

Imaš možnost

a) za TV kupiš kartico katero vtakneš v CI režo -> NADGRADNJA

b) kupiš sprejemnik z daljincem in univerzalni daljinc s katerim potem upravljaš vse naprave.

usb2.0 ::

Imaš možnost

a) za TV kupiš kartico katero vtakneš v CI režo -> NADGRADNJA

b) kupiš sprejemnik z daljincem in univerzalni daljinc s katerim potem upravljaš vse naprave.



EE super..vsec mi je tale nadgradnja s kartico.Kje lahko kupim to kartico?Na TVju sem tudi pogledal in nasel prosto CI režo..Sem ze boljse volje:)

axell ::

Lep pozdrav tudi jaz imam podoben problem saj moj LCD 37PFL5603D/10 ne podpira mpeg-4, vendar pa sem kupil tale mpeg-4 dedoder ampak se ni zgodilo nič potem pa sem spremenil nastavitev države na televiziji na finsko (tudi francija dela ) kjer majo že nekaj časa mpeg-4 in mi najde 31 digitalnih kanalov odtega 7 slovenskih.
Hrvaški in nemški oziroma avstrijski so kristalno čisti medtem ko pa na slovenskih nimam slike samo zvok dela?!! ko pa pogledam informacije kanala pa napiše ZVOK--->mpeg-2/0 SLIKA--->DVB.
(Aja pa za vse tiste lastnike televizij ki si boste dodatno vgradili mpeg-4 dekoder če boste iskali digitalne kanale na vašem Philipsu ali pa LGju pod nastavitev slovenija jih neboste našli (Francija pa Finska nevem zakaj ampak preverjeno da deluje, za ostale televizorje pa nisem prepričan.)
Prosil bi vas za nasvete oziroma možne rešitve moje težave za vso pomoč se že vnaprej zahvaljujem.

Alexius Heristalski ::

Imaš možnost

a) za TV kupiš kartico katero vtakneš v CI režo -> NADGRADNJA

Tip ima kabelsko, tako da ta kartica ne pride v poštev in bo moral kupiti STB ali ga najeti pri kabelskem operaterju.

Hrvaški in nemški oziroma avstrijski so kristalno čisti medtem ko pa na slovenskih nimam slike samo zvok dela?!! ko pa pogledam informacije kanala pa napiše ZVOK--->mpeg-2/0 SLIKA--->DVB.

Nenavadno, ampak prav ta kartica bi morala poskrbeti za sliko na slovenskih programih, mogoče ni kompatibilna s tvojim televizorjem?

Hrvaški in avstrijski programi ti delajo, saj jih dekodira televizor sam, kartica nima tu nič zraven.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

hamurabi ::

Pozabavaj se še malo z nastavitvami, zagotovo bi moralo delat. Če imaš dvb-C, mpeg2 tuner, bi ti moralo najti vse kanale, razen HD programov, kjer boš imel zgolj zvok. Tudi sam gledam digitalno pri Turnšku in tudi naš LCD ima zgolj dvb-c tuner z mpeg2 kodiranjem. Je pa res, da je tudi mene zelo pogrelo, ko sem izvedel, da ne morem gledati HD programov, pa čeprav smo pred dvema letoma odšteli kar lepe denarce za LCD TV.
Ne rabiš nobene kartice. Samo anteno priklopiš na TV in to je to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

axell ::

Imaš možnost

a) za TV kupiš kartico katero vtakneš v CI režo -> NADGRADNJA

Tip ima kabelsko, tako da ta kartica ne pride v poštev in bo moral kupiti STB ali ga najeti pri kabelskem operaterju.

Hrvaški in nemški oziroma avstrijski so kristalno čisti medtem ko pa na slovenskih nimam slike samo zvok dela?!! ko pa pogledam informacije kanala pa napiše ZVOK--->mpeg-2/0 SLIKA--->DVB.

Nenavadno, ampak prav ta kartica bi morala poskrbeti za sliko na slovenskih programih, mogoče ni kompatibilna s tvojim televizorjem?

Hrvaški in avstrijski programi ti delajo, saj jih dekodira televizor sam, kartica nima tu nič zraven.

Pomoje bo tudi to ja sumim da moj televizor ne sprejema oziroma ne zaznava te kartice tak, da bom si moral omisliti kako drugo.
Še mogoče kdo ve za kake te kartice od drugih proizvajalcev in ne samo od tistega kaj sem ga navedel?

hamurabi ::

Se opravičujem za prejšnji post, saj nisem opazil, da tvoj TV nima DVB-c sprejemnika ampak samo DVB-t, kar pomeni, da neposredno ne moreš sprejemati digitalnih kabelskih kanalov. Edina rešitev je da nabaviš zuanji DVB-c sprejemnik, ki ga pri Turnšku zagotovo dobiš.

Alexius Heristalski ::

Pomoje bo tudi to ja sumim da moj televizor ne sprejema oziroma ne zaznava te kartice tak, da bom si moral omisliti kako drugo.
Še mogoče kdo ve za kake te kartice od drugih proizvajalcev in ne samo od tistega kaj sem ga navedel?

Mojo hipotezo lahko enostavno preizkusiš z odstranitvijo kartice iz reže CI.

Drugih kartic menda ni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

halozan ::

Na žalos modeli z oznako D na koncu nimajo vgrajenega DVB-C sprejemnika, ampak samo DVB-T.
Tako da sprejem digitalne kabelske ni mogoč.

Lp,

axell ::

Na žalos modeli z oznako D na koncu nimajo vgrajenega DVB-C sprejemnika, ampak samo DVB-T.
Tako da sprejem digitalne kabelske ni mogoč.

Lp,
Jaz nerabim DVB-C ker nimam kabelske in je niti nočem ampak hočem gledati digitalno televizijo preko sobne antene televizor pa nima MPEG-4 ampak MPEG-2 zanima pa me katero kartico rabim da mi do spreminjalo MPEG-4 v MPEG-2 kar te kartice to delajo, za philipsovo televizijo pa ta kartica kaj sem jo testiral ne deluje na philipsovih televizorjih, in me zanima če kdo ve še za kake druge modele oziroma proizvajalce kartic, lahko tudi dobavitelje ker vsi uporabniki philipsovih televizij z vgrajenim DVBT MPEG-2 si z tem nemoremo pomagati nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axell ()

Alexius Heristalski ::

STB boš moral kupiti, ni druge.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Auslander ::

ce se ne motim ima Philipsov model 47pfl9603d že MPEG4 dekoder, ki je softversko zakljenjen!
v dokumentu "Firmware Upgrade Readme File", iz uradne spletne strani philipsa je razvidno, da so za spanski trg to odklenili
Q591E_0.58.5.0

o Improvement of the connection via HDMI with Bose system.
o Improvement of stand-by behaviour.
o Improvements for EPG behavior in UK.
o Functionality added for Australia and Finland.
o Improvement scroll behavior remote control.
o supports MPEG4 in Spain.


tako da obstajata dve varianti:
- pritisniti na distributerja teh televizorjev da to naredijo v philipsu tudi za slovenijo!
- ali ce komu uspe odklenit...

model philipsovega televizorja 47PFL9664H/12 ima DIGI TV oznako za Slovenijo, in je na las podoben 47pfl9603D/10... mogoce bi celo slo da se firmware iz tega televizorja zapece pa bi stvar kar delala...

Zgodovina sprememb…

hodu63 ::

Auslander, nikar se ne igraj z nastavitvami v servisnem meniju. 47PFL9603D nima mpeg4 dekoderja - na digitalni plošči ni vgrajeno čipovje za ta namen. Če boš v servisnem meniju vklopil opcijo za mpeg4 boš zabrikal tv. Firmware je enak za televizorje z in brez mpeg 4 dekoderja ker je elektronika v osnovi enaka (le da pri D verziji ni hardwerskega mpeg 4 odkodirnika - čipovja na ploščici).
47PDL9664 pa je popolnoma drug tip aparata z drugačno elektroniko.

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524121 (14809) OK.d
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418372 (9846) mysterio
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956534 (33246) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399352 (6260) Alexius Heristalski
»

DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
132853 (2264) daltonix

Več podobnih tem