» »

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala

«
1
2

kstendler ::

Živjo.
Imam vprašanje in prosim za pomoč, ker sama nimam več idej, kaj naj naredim... Kupila sem nov Tv Philips 47PFL6067, doma ga imam tri dni in je doma samo zato, da je lep... dela pa ne.

Problem je v tem, da ne najde niti enega programa... Zaenkrat imava samo strešno anteno, vendar ne vem, zakaj nebi delalo, če je na prejšnjem tv-ju (star tv + dvbt škatla) delalo vse b.p. Torej predvidevam, da problem ni v anteni, pač pa v tem, da se ne da nastavit programov. Poskusila sem že dat tv nazaj na tovarniške nastavitve in potem izbrala državo Nemčijo + preglej vse oz nekaj takega (pač ne hitri pregled, ampak tisti, bolj podrobni, traja celo večnost), vendar kljub temu ne najde ničesa. Čisto sem že obupana...

Ima kdo kakšno idejo, nasvet, kar koli...?

Hvala

Saso123 ::

Živjo
A ima dvbt škatla svojega pilota? - če ga ima pol je verjetno povezava s televizijo prek scarta?
V tem primeru, bi potem moral dodati novo komponento in ji povedati od kod je izvor signala.

Če je pa povezava antenski kabel, dvbt potem pa je treba ponovno nastaviti kanale, saj mogoče tv ne prebere analognih/digitalnih kanalov:

navodila na strani 24 naprej opisujejo nastavitve kanalov: http://download.p4c.philips.com/files/4...

Ravno včeraj sem na 37PFL5405 pognal nastavitve kot so opisane na strani 24 in sem dobil vse kanale.

Lp

kstendler ::

Dvbt škatlo sem imela na starem tvju, kjer je vse delalo, torej predvidevam da problem ni v anteni.

Sedaj na tem novem tvju je dvbt vgrajen, ane, zato sem antenski kabel zadaj vštekala direktno v tv in pač nikakor ne dela...

JohanP ::

1. možnost: televizor podpira več načinov, DVB-C (digitalna kabelska), DVB-T (digitalna zemeljska), analog (analogna kabelska), mogoče celo DVB-S (digitalna satelitska), tudi DVB-T2, DVB-S2.... Nastavit moraš pravo skeniranje - v tvojem primeru je to DVB-T in država Slovenija (mpeg-4), Nemčija ima DVB-T mpeg-2.
Preberi navodila in nastavi na zgoraj omenjeno vrsto predvajanja!

2.možnost: crknil je kanalnik (ja se dogaja, tudi pri novih televizijah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

kstendler ::

Ja, tv podpira dvbt, dvbc in dvbs...

Mogoče veš, kako se to nastavi? Jaz sem namreč anti talent...

A je možno, da to ni že tovarniško nastavljeno, da moraš sam nastavit, predno kaj iščeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kstendler ()

JohanP ::

he!

Sledi tem navodilom http://download.p4c.philips.com/files/4...
Na strani 25 je opisano kako nastaviti DVB-C ali DVB-T

Glede na to, da ima TV tudi DVB-S, sta verjetno dva antenska priključka, eden za DVB-T/C in drugi za DVB-S. Preveri, če si antenski kabel vtaknila v pravega.

kstendler ::

JA, dva sta, samo en se všteka, ane, drug se pa ušraufa notr :P Ta, k se ušteka je za anteno, un tadrug je pa za kabelsko kolikor sem jaz to videla

hunter01 ::

Namesto Slovenije izberi katero drugo državo.

Mislim, da sem pri sebi izbral Švedsko? Nisem siguren in je potem našlo vse kanale brez problemov. Pred tem, ko sem imel nastavljeno na Slovenijo pa prav tako nobenega.

kstendler ::

Sem iskala Nemčijo, Nizozemsko, Finsko pa verjetno še kakšno...brez uspeha...

Kako si pa nastavil ostalo? Ne štekam no, v čem je fora...

kstendler ::

Evo, zdaj sem preko usb-ja namestila posodobitve za tv...

Potem sem skušala spet namestit kanale... in sicer takole

Nastavitve-namestitev kanalov-ponovna namestitev-antena dvbt-država-nemčija-nastavitve-celoten pregled-iskanje... traja celo večnost in najde nič... kaj sem spet usrala?

amigo_no1 ::

država Slovenija (mpeg-4), Nemčija ima DVB-T mpeg-2.

Daj na Finsko ali Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kstendler ::

Hvala...
na slo ni našlo, zato sem klicala philips pomoč uporabnikom in so rekli da dam nemčijo...

potem probam še enkrat finsko...slo je sedaj v teku... še kaj drugega, kar bi lahko naredila?

Se ne da na noben način digitalnih kanalov ročno nastavit? ...sorry, če je vprašanje neumno, ampak res ne vem več kaj naj

Anney ::

Ročno se da po frekvencah, tule pogej in najdi pravi multikomplex

http://igorfuna.com/dvb-t/slovenia/

Frekvence: http://igorfuna.com/dvb-t/digital/tv-ch...

Več info:
http://dvb-t.apek.si/pokritost_s_signal...


Problem je v sprejemu antene ne v TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

amigo_no1 ::

Odnesi nazaj, nekaj ni v redu s tv, da že 3 dni ne uspeš nastaviti.
Navodila si prebrala ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kstendler ::

Ja, sem prebrala... poskusila tudi vse zgoraj našteto, pa ne gre...

kje je zdaj problem, v anteni ali v tv? Zakaj je pa potem na prejšnjem tvju delala antena? ...nič več nič jasno...

Kako pa v meniju nastavljaš ročno... če piše samo za analogno ročno, za digitalno pa kolikor vem ne?

primozzzz ::

Ko te vprasa kaj zelis digitalno ali antena. Izberi antena.. Drzava pa naj bo nemcija
NI PODPISA

All ::

še dve opcije.
- ali je antena aktivna(z ojačvalnikom) in se je prej napajala prek sprejemnika?
- signal ni dovolj močan..že videl podobno foro z philipsom (digi je delu, tv ne)

kstendler ::

Ja, izberem dvb-t - antena in država nemčija in pregled vsega, pa ni nič s tega...

Antena je z ojačevalcem...

bdoxx ::

odstrani ojačevalec.
btw, kje si kupila TV?

kstendler ::

Tud brez ojačevalca ne dela.

kupla sm prek neta - av direkt in ja, ne bo se tole dobro končalo, mam ta občutk

todman74 ::

Raskiraj malo več kot 20€ za kakšno Iskrino zunanjo anteno z ojačevalcem, slej ko prej ti bo prav prišla. Že taka "osnovna" povozi vse notranje v sprejemu signala.

kstendler ::

Saj imam anteno zunaj na strehi... smo na vrhu hriba, tako da je sprejem ok...

todman74 ::

Ups, sem mislil, da imaš notranjo....

Možnost "ročnega" iskanja kanalov ima tvoj TV?

kstendler ::

ja, samo pri analognih programih je možnost ročnega iskanja...

todman74 ::

todman74 je izjavil:

Možnost "ročnega" iskanja kanalov ima tvoj TV?


Sem malo gledal navodila, pa zleda, da nima.

Jaz bi na tvojem mestu, prvo priklopil nazaj star "Digi", da se bi prepričal, da z anteno(kablom) ni kaj narobe. Če bi to vse normalno delalo, bi izklopil, ter na tv probal ročno poiskat kanal in to prek "analogno".....sicer je to malo nesmiselno, ampak zgubit nimaš kaj....

kstendler ::

Kaj pa una fora, k ročno vneseš frekvenco? ...sam ne vem katera frekvenca je prava

todman74 ::

Vpiši 522 ali 522000, oziroma za Ljubljano in okolico 562 MHz ali 562000(odvisno, kakšne vrednosti sprejme tvoj Tv).

kstendler ::

ok, bom probala še to... ko pridem iz službe... a moram še kaj drugega nastavit ?

Zvezdica27 ::

lp,

nesi nazaj če ne dela. Ti si potrošnica in poizkusila vse kar je razumno poizkusiti. Probaj še drugo državo, ki ima mpeg 4 kodiranje, če ne dela samo nesi nazaj in udari po mizi.

drugače smo prepričani, da ima ta tv mpeg4 dekoder po specifikacijaz za SLO vgrajen?

zz

kstendler ::

Mislim da smo prepričani

Vgrajen digitalni tuner DVB-C, DVB-S, DVB-T

A ni to to?


to so nekak v grobem podatki o tvju

Proizvajalec PHILIPS
3D zaslon da
Diagonala zaslona 119 cm
Frekvenca osveževanja zaslona (Hz) 600
Full HD da
Ločljivost 1920 x 1080
Podpora MPEG standardom mpeg-2, mpeg-4
Povezljivost USB
Povezljivost (brezžično) DLNA, Wi-Fi (vgrajen)
Smart TV da
Tip zaslona (LCD / LED) LED
Velikost zaslona 47" (119,38 cm)
Vgrajen digitalni tuner DVB-C, DVB-S, DVB-T

OPIS ZA PHILIPS LED LCD TV 47PFL6067K 3D

Philips 47PFL6067K 119cm, 16:9, 600Hz, DVB-T/C/S, MPEG 4, 3D, res.: 1.920x1.080 pixel, ambilight spectra 2, kontrast:500.000:1, DLNA, USB media, Wi-fi,Web-Browser.

s1m0n ::

TV podpira naslednje:
DVB-C MPEG2, DVB-C MPEG4, DVB-S2, MPEG4 HD, DVB-T MPEG2, DVB-T MPEG4, DVB-S, HD+.

fpbs ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

nesi nazaj če ne dela. Ti si potrošnica in poizkusila vse kar je razumno poizkusiti. Probaj še drugo državo, ki ima mpeg 4 kodiranje, če ne dela samo nesi nazaj in udari po mizi.


....in izberi drugi TV, kjer lahko izbereš državo SLOVENIJO.
Če smo za Philipsa, tako majhni in ne obstojamo kot država, in ki ga sicer ni več, ker so ga odkupili kitajci, da lahko svojo robo ugodneje šibajo v Evropo, je sramotno, da kupujemo njihovo defektno robo. Vzemi LGeja, kjer imaš zelo dostopne slovenske menije, lahko izbereš državo SLOVENIJO, in ki nudi največ za najman denarja in kvaliteta je na višku.

king67 ::

Saj se lahko izbere država SLOVENIJA!

lp,
king67

kstendler ::

s1m0n je izjavil:

TV podpira naslednje:
DVB-C MPEG2, DVB-C MPEG4, DVB-S2, MPEG4 HD, DVB-T MPEG2, DVB-T MPEG4, DVB-S, HD+.


Ja in? Nič od tega ni ok za slo al kaj? ne štekam...

lahko izberem država slo, vendar kljub temu ne najde kanalov...

wini ::

Ponavadi je bilo treba nastavit za državo na Švedsko pa je dobilo vse kanale.

kstendler ::

in kaj je lahko problem če ne dobim vseeno nič? kaj bi lahko bilo narobe?

probala sem namreč slo, nemčijo, finsko, švedsko,norveško, nizozemsko, ostalo pa vrjetno še kej vmes

wini ::

Mogoče je pa res nekaj narobe s tvjem. A je možnost da ga preizkusiš pri sosedih npr, ki imajo tudi lcd na dvb-t, pa na njihovo anteno priklopiš?
Če njim dela tv, bi potem moral tut tebi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

kstendler ::

sosed ima npr pač ne veh sharpa men se zdi isto lcd pa ma tud anteno priklopljeno direkt v tv in dela... tko d ne štekam kaj bi mogla js met, da bi delal.

todman74 ::

kstendler je izjavil:

in kaj je lahko problem če ne dobim vseeno nič? kaj bi lahko bilo narobe?

probala sem namreč slo, nemčijo, finsko, švedsko,norveško, nizozemsko, ostalo pa vrjetno še kej vmes


Ne razumem, zakaj ponavljaš ene in iste stvari.....treba se je 100 procentno prepričat, da ni antena, tako, da priklopiš nazaj svoj stari DVB-t sprejemnik, če to dela, potem je problem pri TV. Nato poizkušaš poiskati kanale ročno, če je kakšna opcija in če še to sfali, se obrneš na prodajalca, probaš še po "njegovih" nasvetih, nato sledi reklamacija...

kstendler ::

Sem uredila...

Antena 100% dela, ker tastar tv + dvbt dela...

Prišli smo do ugotovitve, da očitno nekaj ne štima z izhodi na tvju, tako, da je tip moral pač odpeljati tv tja, kjer ga je dobil in vrniti kupnino.

Vseeno hvala za trud vsem, ki ste poskušali pomagati.

Jaz moram pa sedaj najti drug tv...

Mogoče kakšno priporočilo? ...mislim da philipsa ne bom več kupila...

V mislih imam nekako tv 47˝, led tv, 3d, vsaj 400hz, wifi, po možnosti smart tv... kakšne izkušnje, priporočila?

fpbs ::

Jaz sem ti v zgornjem postu že svetoval, kaj vzemi. Glede 3D bi vsekakor svetoval pasivno tehnologijo, ki ima precej prednosti pred aktivno. Pri aktivni 3D je precej moteča temna slika, prepletanje slike, že po kratkem gledanju povzroča težave z očmi, glavobol....vse to pri pasivni tehnologiji odpade.

negot ::

če se lahko priključim na temo, sam iščem trenutno najboljši model led lcd 60", lp

kstendler ::

fpbs je izjavil:

Jaz sem ti v zgornjem postu že svetoval, kaj vzemi. Glede 3D bi vsekakor svetoval pasivno tehnologijo, ki ima precej prednosti pred aktivno. Pri aktivni 3D je precej moteča temna slika, prepletanje slike, že po kratkem gledanju povzroča težave z očmi, glavobol....vse to pri pasivni tehnologiji odpade.


Katerega LG-ja pa priporočaš? :) Imaš sam tudi Lg?

Kaj pa kakšen Panasonic ali pa Samsung? Kakšna je kvaliteta in razmerje kvaliteta/cena?

RejZoR ::

Ne vem kaj komplicirate z drugimi državami, če moraš pri letošnjih modelih izbrat Slovenijo med državami. Finsko se je izbiralo pri tastarih, ker takrat še niso vedel, da bo slovenija imela tud DVB-T.

Izbereš Slovenija in Slovenski jezik menujev in v menuju kjer nastavljaš vir signala moraš izbrat mislim da Zrak (DVB-T) in pustit da poišče. Pa seveda ne pozabit priklopit antenskega signala (koaksialni kabel) direktno v LCD na za to namenjen priključek. Staro škatlo DVB-T niti ne nosi blizu.

Skor težko verjamem, da bi nov TV imel vse fuč in ti ne bi nič našel, v 99% primerov folk nastavlja in povezuje neki po svoje in potem nič ne dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hunter01 ::

Jaz bi v vsakem primeru vedno raje izbral Philipsa pred LG-jem.

Ti pa priporočam, da se nekam zapelješ v trgovino. In si ogledaš barve na različnih LCD-jih, ki znajo bit kljub skupnim panelam (Philips in LG) zelo različne. In se potem po svojem občutku odločiš katere barve ti bolj sedejo in nato razmišljaš o modelu tv-ja.

Kolega ima sicer Panasonica in je za moje pojme totalno razočaranje, čeprav poznam nekaj ljudi, ki jih hvalijo.

Samsunga imajo starši, en starejši model, slika ni bog zna kaj, meniji so grozni je pa dost boljši zvok napram Philipsu.


Kar se pa tiče "ne več Philipsa". Če je zadeva imela serijsko napako ne pomeni, da je sedaj vsak Philips tak :)

kstendler ::

Panasonica samo zaradi zvoka ne rabim, ker imam hišni kino za te namene...

Glede nastavitev sem seveda najprej probala slovenijo, kje pa bi mi prišlo na misel, da probavam nemčijo in podobno...to sem potem probala po nasvetu klicnega centra pri philipsu...

Še vedno se mi zdi, da nekako philips ponuja dovolj za svojo ceno, vednar je neka skeptičnost še vedno prisotna... vesekakor tudi če se odločim za philipsa bom vzela drug model.

Po trgovinah sem že šla, tako da sem prišla nekako do ožjega izbora philips, samsung... Panasonica mi je omenil en ki jih precej montira, vendar mene nekako ne prepriča, se mi zdi da philips in samsung ponujata več za ceno tam-tam. Ne vem, no... tak vtis mam jaz.

RejZoR je izjavil:



Skor težko verjamem, da bi nov TV imel vse fuč in ti ne bi nič našel, v 99% primerov folk nastavlja in povezuje neki po svoje in potem nič ne dela.


Ja, pri novem tv ni delal noben vhod. Tudi prodajalcu in serviserju, ki ga je prodajalec pripeljal s sabo, ni bilo nič jasno... Ampak žal, sem očitno imela veliko srečo.

Nastavljala sem najprej na slo, potem po večih neuspelih poskusih pa še na nemčijo (po nasvetu klicnega centra Philips) in še nekaj ostalih po prebranem na tem forumu... tako, da nisem kar na lastno pest nastavljala nekaj tretjega. Pač človek v upanju, da mu uspe proba marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kstendler ()

todman74 ::

RejZoR je izjavil:

Ne vem kaj komplicirate z drugimi državami, če moraš pri letošnjih modelih izbrat Slovenijo med državami. Finsko se je izbiralo pri tastarih, ker takrat še niso vedel, da bo slovenija imela tud DVB-T.

Izbereš Slovenija in Slovenski jezik menujev in v menuju kjer nastavljaš vir signala moraš izbrat mislim da Zrak (DVB-T) in pustit da poišče. Pa seveda ne pozabit priklopit antenskega signala (koaksialni kabel) direktno v LCD na za to namenjen priključek. Staro škatlo DVB-T niti ne nosi blizu.

Skor težko verjamem, da bi nov TV imel vse fuč in ti ne bi nič našel, v 99% primerov folk nastavlja in povezuje neki po svoje in potem nič ne dela.


Bi bilo pametno, da prebereš celo temo, preden pametuješ.....to kar si ji ti "svetoval", je po njenih besedah poizkusila vsaj ene parkrat, pa ni bilo uspeha. Kaj boš pa zdaj "rekel"?

kstendler ::

aaaaaaaaaaaa, ne se kregat :)Mi to nič ne pomaga. Tv je šou nazaj tja, od koder je prišel in jaz hočem novega, pa ne vem kaj naj izberem :)

joze ::

Pri Samsungu ne moreš zgrešit. Samo določi cenovni rang in izberi najboljši model, ki ga dobiš za tak keš.

joze ::

Pri Samsungu ne moreš zgrešit. Samo določi cenovni rang in izberi najboljši model, ki ga dobiš za tak keš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175007 (399378) antonija
»

Težje se je odločiti kot kupiti - nakup novega lcd tv

Oddelek: Zvok in slika
204846 (4367) BlaY0
»

PHILIPS 42PFL3604/12

Oddelek: Zvok in slika
294849 (3027) hodu63
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956270 (32982) Alexius Heristalski
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133840 (3495) hodu63

Več podobnih tem