» »

Xubuntu in webcam, HP Probook 6460b

Xubuntu in webcam, HP Probook 6460b

AnubisOfDoom ::

Zivjo,

kaksen mesec sedaj uporabljam Xubuntu in vse je delalo super do nedavnega, ko sistem ne prepozna vec web kamere, vgrajene v Laptop. Poskusal sem ze najti resitev na internetu, ampak nisem nasel nic uporabnega. Ali mi lahko kdo kakorkoli pomaga? Kamera se ne pokaze niti z ukazom lsusb. Poudarjam, da je se kaksen teden nazaj delovalo vse v redu. Res je, da se je vmes updatal kernel, tako da mogoce je to razlog.

Kaj mi je storiti?

popster ::

lahko probaš bootat z usb ključka xubuntu (verzijo ki si jo imel prej instalirano) da vidis ce je softwerska napaka.

Sicer pa lahko probas posodibit na xubuntu 12.10 tako da ga manualno dodas pod repos.(povej ce rabis podrobnosti)

AnubisOfDoom ::

Dej mi glede tega pomagej prosim, naceloma nisem mislu updatat, ampak ce bo pol delala kamera lahko tut to naredim.

AnubisOfDoom ::

Ne vem ali je to sploh povezano, vendar ... Racunalnik je skoraj nov in ob zagonu se je sedaj pojavilo obvestilo, da je potrebno nastaviti sistemski cas. Ne vem, ali je bila baterija ze na zacetku slaba, vendar to se ne bi smelo zgoditi. Kje sploh imajo laptopi baterijo za BIOS?

Icematxyz ::

Kako pa testiraš kamero? Preizkusi program:

sudo apt-get install cheese

AnubisOfDoom ::

Sem poskusil, vendar napise, da kamere ni v racunalniku.

Icematxyz ::

Po tvojem opisu sodeč, ali si jo nekako izključil ali pa torej več preprosto ne deluje. Če je težava programska (nastavitev) za test vzemi medij s katerim si nameščal Xubuntu in kot pravi uporabnik @popster preveri delovanje kamere tam. Se pravi zaženi LiveCD/LiveUSB in namesti program in preveri delovanje kamere. Bolj pa se nagibam k opciji, da si kamero izključil v BIOS in preveri še torej najprej to nastavitev, ki jo najdeš pod:

System Configuration -> Built-In Device Options -> Integrated Camera

Se pravi ta opcija v BIOS mora biti vključena/označena, če želiš, da kamera torej deluje!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1067318842 (2221) polozweii
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061178370 (47209) poweroff
»

Ubuntu -> xubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
7628 (481) FX6300B
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182833 (148772) Icematxyz

Več podobnih tem