» »

Acer Ferrari One Overclocking problem

Acer Ferrari One Overclocking problem

xdyphx ::

Imam par problemov ter nekaj resnejših težav z omenjenim ter "omejenim" katere nikakor nemorem solidno odpraviti predvsem ker do zdaj nisem najdel nič ključnega kar bi mi pomagalo odpraviti težavo. Namreč imam težavo z samim overclockingom, saj mi noben program ne omogoči da bi računalnik navil kot da bi bil zaklenjen zato navijanje ni izvedljivo tudi v AMDjevem programu. BIOSa nisem še zamnjal ker nevem ali se mi ga splača updatat, poleg tega bi rabil pomoč pri izbiri ustreznega in kompatibilnega BIOSa za "gejming" na omenjenemu netbooku.

CPU: AMD Athlon X2 L310 2x1.3ghz
GPU: ATI/AMD Radeon HD 3200 (RS780M) Chipset - Video Adapter [ACER] downclocked to 350mhz, 500mhz factory clock capable to overclock to 750mhz-stable (BIOS 1000mhz)
GPU2: Zunajna grafična dynavid Dock preko xgp porta
MB: AMD M780G (RS780M) + SB750
OS: Win7
BIOS Manufacturer: Acer, Phoenix Technologies
BIOS version: v1.3106
Primarno navijanje: GPU ter CPU
Primarno opravilo: Games

Prosil bi še za kako res pomembno informacijo saj nemorem tako odličnega netbooka nikakor skupaj spraviti ker imam res "astronomsko" število težav. Vsaka info je res dobrodošla!

stock ::

Glede na to, da je notebook, že na privzeti frekvenci komaj laufa in nimaš kej navijat. Polek tega je zadeva predpotopna in razen če ne gejmaš na NFS III boš moral it na PC :)

xdyphx ::

Komaj laufa? Žal se ene strinjam, pc je zmožen z zunajno grafično poganjat Dirt 2, Assasin Creed, GRID, MW2, GTA IV tekoče z odličnimi fpsji, kar je za NETBOOK več kot odlično! Če se pa že nebi šel OC-a, pa moram vsaj v tem primeru GPU spravit na 500mhz da bo vsaj podobno stock verziji. Ampak problemov je en kup, kot z windowsi, graphic boosterjem v igrah tako da to še pride ker jaz nevem kako se naj polotim kako težavo rešiti.

xdyphx ::

Rad pa bi najdel enega uporabnika z Acer Ferrari One FO200 z Amilo Graphic Boosterjem (ATI HD 3780) grafično, priklop preko XGP porta da bi mi ta kup težav pomagal rešiti.

 Acer Ferrari One

Acer Ferrari One

stock ::

Da bi našel kakega uporabnika z enakim laptopom je zelo teško, sploh glede na primerek in potem je še manjša varianta, da bi se on šel kaj takega kot ti, navijanje laptopa.

Polek dega se strinjaj ali pa ne ampak tvoj laptop je po performansu nekje na nivoju rabljenih PCjev za cca 90-120€ in ja, so kar se tiče gaminga počasi za odpis.

Kar se tiče pa frekvence GPUja, se veliko, da z programom rivatuner, pa prej preveri kako da tvoja ne teče na stock, mogoče samo pomešal 2D in 3D frekvence?

xdyphx ::

Saj zato pa nemorem konfigurirat compa ker nimam nikje ra internetu podporo. Zakaj bi bil za gaming odpis? Ne mislim gnat gor najnovejse igre ampak tam nekje srednji rank recimo take ki so omenjene. Netbooka sem dobil teden nazaj ampak kakor sem jaz bral je downclock pri vseh takih prenosnikih vrjetno zaradi varcevanja z baterijo.

AlienRR ::

Saj ko je pod obremenitvijo se vse frekvence nazaj dvignejo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

xdyphx ::

Nič kaj inpresivnega, ubistvu je trenutni clock max 380mhz in niti blizu ne pride 500mhz(in ne 350 kot sem napisal, maja napaka).

xdyphx ::

A vendar težava nastane tudi v CCC ker v omenjenem programu nimam možnosti da vključim CrossFireX kot je v predgledu na sliki tako da zunajne kartice nemorem uporababiti za igre in res nevem kej bi bil problem.

SplitCookie ::

Zadeva je netbook
Nimaš ne CPU ne grafe za ustrezen pogon, poleg tega tudi ne napajalnika (Ima dynadock zunanji napajalnik?)

Navijaš lahko s kakšnim rivatunerjem pa še to je skoraj obsojeno na neuspeh

Crossfire bo težko lavfal, probaj samo z eno grafo, verjetno moraš tudi na tisto priklopit zunanji ekran ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

xdyphx ::

SplitCookie je izjavil:

Zadeva je netbook
Nimaš ne CPU ne grafe za ustrezen pogon, poleg tega tudi ne napajalnika (Ima dynadock zunanji napajalnik?)

Navijaš lahko s kakšnim rivatunerjem pa še to je skoraj obsojeno na neuspeh

Crossfire bo težko lavfal, probaj samo z eno grafo, verjetno moraš tudi na tisto priklopit zunanji ekran ?


Je netbook ampak po drugih sodeč je deležen navijanja tako GPUja kot CPUja, če v to nebi bil prepičan nebi naredil teme. Da se prepričam poškušam to narediti tudi sam kot drugi pravijo!

Dynavid ima zunajno napajanje!

Crossfire naj bi lavfal na moji zadevi, drugi uporabniki z istim računalnikom imajo možnost crossfire ampak jaz je nimam, če nebi bil v to prepičan potem tudi to nebi spraševal!

SplitCookie ::

Lahko je tudi težava OS ali pa driverjev, mogoče driverpacka od samega proizvajalca

Externe rešitve je ponavadi resno težko rihtat

R780M nisem vedel da podpira crossfire, zanimivo. No. Potem pa good luck.

Kakšna je sploh tvoja težava trenutno - Prenizki clocki, ena grafa ne dela, ali da ne dela samo crossfire ?

Crossfire z interno grafiko res ni baš nekaj, ker je že sama prešvoh
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

xdyphx ::

Bo potrebno naložiti na novo win7 ker imam probleme z clock, hybrid crossfirex ter tudi zunajna grafa ne boosta pa čeprav jo računalnik lepo zazna in javi da je lepo priklopljena, pod CPU-Z imam tudi priklop obeh ampak pc ot grafa boosta ne da. Potem pa bom še enkrat naložil vse najnovejše driverje, ter najnovješi BIOS + "skriti prostor" pa da vidim kaj bo. Jutri bo test pa še vseeno na xp pa čeprav mislim da ni podpore za omenjen OS a druge nimam težavo moram rešit pa čeprav bom 10x vse naložil.

SplitCookie ::

xp ne bo zmelel tega
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

xdyphx ::

Tudi jaz sem tega mnenja tako ali tako pa rabim dual boot ce mi gre slucajno win 7 v k ;) prvo kot prvo bom pa probal swap naredit z driverji in jih ponovno namestiti se enkrat ker ki res na pamet ne pride nic glede problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xdyphx ()

SplitCookie ::

nah, ne delat driwer swapa, na sveže os pa gas
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

xdyphx ::

Po parih testih sem ugotovil da je CPU "fuč", zato ni delala ne ena ne druga ne tretja stvar. Bomo videli kako bo ob novem procesorju :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858470 (21980) Meizu
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866643 (4695) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413325 (8602) Racunalnik
»

Navijanje integrirane grafične(Ati HD3200)

Oddelek: Navijanje
121548 (1320) klemzyZemzy
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312643 (8860) gruntfürmich

Več podobnih tem