» »

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Temo vidijo: vsi

francek1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Situacija:
človek s psom obleži na ulici, pes skače okoli njega in ga varuje.

Prideta policaja in začneta drezati v ležečega, pes kot ima prirojeno se logično zažene v vsiljivce, da jih prežene, kajti s tem hoče obvarovati gospodarja.

Rešitev: če se možakar ni ravno dušil ali padel v anafilaktični šok/kaj podobnega, potem bi bilo za vse boljše da se pokliče "konjederca", ki psa začasno brez poškodb z ustrezno opremo odstrani nekam na stran.
Tistih 5 minut bi že vsi počakali.

Pozabljaš, ali pa se sprenevedaš, da policisti niso strokovno usposobljeni za to , da določajo, koliko minut lahko kdo čaka na zdravniško pomoč.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

Še posebej interesantno pa je to, da ima ta tema že 4 strani, druga, sosednja, ko so policaji postrelili nekaj stavkujočih črncev, pa samo eno.To dosti pove o gnilobi in sprevrženosti naše družbe.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigo_no1 ::

Policaji ima opravljen tečaj prve pomoči, tako kot vsaj voznik motornega vozila.
Ponekod izvajajo še kake bolj resne tečaje oživljanja.

Tudi ko sta policaja psa "junaško" večkrat ustrelila, vsaj 5 minut 10 s ni NIHČE niti pogledal možakarja na tleh (glej video).
Čemu sta torej pripomogla ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s51as ::

Če ne drugega sta ustvarila varno okolje za prihod reševalcev.
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

Kdo pravi da so bili reševalci za možakarja sploh na poti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

draciel ::

s51as je izjavil:

Če ne drugega sta ustvarila varno okolje za prihod reševalcev.


Ma daj? resno? Če nista mislila niti mrdnit da bi pogledala človeka na tleh bi lahko tudi psa pustila na miru in počakala na prihod veterinarja ( ali nekoga usposobljenega ), da bi psa obvladoval.

mah daj. to lahko kompliciramo v nedogled.

s51as ::

Jah sklepam po tem, ker mu nihče drug ne pomaga niti ne zgleda, da bi se kdo pripravljal na nudenje pomoči?
It's just me myself and I

Pyr0Beast ::

Ponovno: People with guns shouldn't have them
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

francek1 ::

...in če te udarijo po enem licu, jim nastavi še drugega, kajne? Sarcasm off...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

draciel ::

Mogoče malo offtopic pa vendar. Tisti ki je sposoben kaj takega narediti živali, je sposoben tudi človeka ubiti. Se vidi da je to balkan. Če bi bilo kje drugot pomoje človeku na pamet ne bi prišlo da bi kaj takega naredil. Ljudje smo prasci ter nimamo sočutja do živali. Zato se mi pa tudi tisti pes smili ki ga je policaj ustrelil..

delavec44 ::

In zakaj misliš, da kdorkoli v določenih okoliščinah ni sposoben ubiti človeka?

ziga321 ::

Se vidi, da so tudi na posnetku kreteni.. Namesto, da bi voznika ustavili...

draciel ::

ziga321 je izjavil:

Se vidi, da so tudi na posnetku kreteni.. Namesto, da bi voznika ustavili...


Saj to me najbolj čudi. Če bi bil jaz tam ( ne trollam ), bi zapeljal pred avto in bi tipa ustavil. Najbrž bi poklical policijo. Kaj več mu tudi nebi smel.

Se mi je pa podobna stvar že zgodila. Sicer ni noben vlekel živali z avtomobilom vendar so jo imeli zaprto neko muco v kletki. Ta muc je tako tulil in ubogo mijavkal da sem šel do lastnika in začel ob 2h ponoči razbivati po vratih. Ko je prišel ven sem mu rekel z lepimi besedami. Ali spustiš mačka ali policija. No na koncu se je odločil spustiti mačka. Ubogi muc je prestrašen stekel proč kolikor so ga nesle tačke.

D3m ::

draciel je izjavil:

Mogoče malo offtopic pa vendar. Tisti ki je sposoben kaj takega narediti živali, je sposoben tudi človeka ubiti. Se vidi da je to balkan. Če bi bilo kje drugot pomoje človeku na pamet ne bi prišlo da bi kaj takega naredil. Ljudje smo prasci ter nimamo sočutja do živali. Zato se mi pa tudi tisti pes smili ki ga je policaj ustrelil..



Čisto korektno so ravnali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: para! ()

draciel ::

D3m, iz tvojih postov razvidno:

Ali trollaš cel čas in provociraš ljudi ( upam )
Si animal hater. Uničiš vsak "insekt" ki se premika in je na 4 ali več nogah..

ziga321 ::

Saj to me najbolj čudi. Če bi bil jaz tam ( ne trollam ), bi zapeljal pred avto in bi tipa ustavil. Najbrž bi poklical policijo. Kaj več mu tudi nebi smel.
--------
Če bi jaz bil tam, bi izbil vozniku zobe, resno. Tole je čisto mučenje živali.

Mnja, to sem videl že na FB...
------------
Groteski prikaz absolutne retardiranosti ameriškega folka (s tem mislim na tisto žensko, ki se je drla: WHY THE FUCK DID YOU SHOOT THAT DOOOG? WHYYY?!?!?!!?).

Kar se pa tiče reakcije policaja - pravilno, razumno.
------------------
Se kar strinjam s prvim delom, Američani pač.., morda malo manj z drugim. Mislim, ne moreš reči, da je reakcija prestrašenega policaja, ki v paniki potegne za pištolo, kot 'pravilno'..

Meizu ::

Tudi jaz ne odobravam tega, kar je ta dotični policist, ki ga je OP omenil, storil.

Najprej - na psa je streljal proti publiki na pločnik, čisto komot bi lahko falil psa, metek bi se od asfalta odbil v katerega od mimoidočih in piz****ja bi bila narejena.

Psa bi lahko obvladal na čisto drugačen način, komot bi ga pošprical s solzivcem in bi pes zbežal stran. Saj neumen ni. Ustrelit psa zaradi tega je pa neumnost. Če bi tako policaj ustrelil nekega človeka, ki bi policaja hotel pretepsti bi bila pa vsesplošna galama in polemika neskončnih razsežnosti, češ kdo daje policistu pravico, da kar tako strelja naokoli.

Pes je res le pes, ampak je še vedno živo bitje, tako kot mi. Če si pes zasluži takšno smrt, potem sori, si jo zaslužimo tudi mi. Ker realne razlike med pasjim napadom na človeka, ter človek na človek ni, če imata oba v interesu nasprotnika oklati.

Edit: Typo

Edit2: Če ga je že poknu bi ga vsaj še enkrat dokončno v glavo, ne da je žival trzal še par minut in počasi umirala. To je mučenje živali, pa če se mislite obesiti na trepalnice da dokažete nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

SplitCookie ::

Ljudje samo dokazujejo, da niso sposobni prevzeti odgovornosti za žival, kaj šele za sočloveka ali otroka.

Edit: Brisan žaljiv del

Zgodovina sprememb…

žana ::

Nevarne niso živali, nevarni so ljudje!
No, saj to sploh niso ljudje..ne vem kaj so.
Play music with real instruments.

jest10 ::

Meizu je izjavil:

Tudi jaz ne odobravam tega, kar je ta dotični policist, ki ga je OP omenil, storil.

Najprej - na psa je streljal proti publiki na pločnik, čisto komot bi lahko falil psa, metek bi se od asfalta odbil v katerega od mimoidočih in piz****ja bi bila narejena.

Psa bi lahko obvladal na čisto drugačen način, komot bi ga pošprical s solzivcem in bi pes zbežal stran. Saj neumen ni. Ustrelit psa zaradi tega je pa neumnost. Če bi tako policaj ustrelil nekega človeka, ki bi policaja hotel pretepsti bi bila pa vsesplošna galama in polemika neskončnih razsežnosti, češ kdo daje policistu pravico, da kar tako strelja naokoli.

Pes je res le pes, ampak je še vedno živo bitje, tako kot mi. Če si pes zasluži takšno smrt, potem sori, si jo zaslužimo tudi mi. Ker realne razlike med pasjim napadom na človeka, ter človek na človek ni, če imata oba v interesu nasprotnika oklati.

Edit: Typo

Edit2: Če ga je že poknu bi ga vsaj še enkrat dokončno v glavo, ne da je žival trzal še par minut in počasi umirala. To je mučenje živali, pa če se mislite obesiti na trepalnice da dokažete nasprotno.

Ko bi vsaj prebral opis pod posnetkom;((
Solzilec je bil že uporabljen.
Pes je preživel.

žana je izjavil:

Nevarne niso živali, nevarni so ljudje!

Ti pa živiš v eni risanki ane?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

vorantz ::

žana je izjavil:

Nevarne niso živali, nevarni so ljudje!


Pol bi policaj mogu ustrelit lastnika? :D

Meizu ::

Ko bi vsaj prebral opis pod posnetkom;((
Solzilec je bil že uporabljen.
Pes je preživel.


Ok, se opravičujem. Solzivec je bil uporabljen. Kaj pa dejstvo, da je tam bilo kar nekaj policajev in bi ga lahko prijeli na kakšno drugačno finto? Al je treba vedno shoot first, ask questions later? Saj pes ni človek, ne bo stegnu ven noža, da bi mogla bit panika, če pes teče proti tebi. Tu ni nobene ogroženosti. Tudi če bi ga pes podrl, je bilo zraven njega konkretno dosti policajev, če ne drugega tudi mimoidočih.

Še vedno ne spremeni dejstva, da ga je policaj ustrelil na tak način, da je streljal proti ljudem in to v tla. Tu bi se lahko zgodilo potencialno še marsikaj hujšega.

SplitCookie ::


Ti pa živiš v eni risanki ane?:|


Niti ni nujno. Večina divjih živali se kar lepo izogiba človeka. Sploh volkovi. Pojdi v LJ ZOO pa boš videl kako plašna je zadevca - premakneš roko prehitro, vstaneš, se narobe obrneš in že beži

vorantz ::

Meizu je izjavil:

Saj pes ni človek, ne bo stegnu ven noža, da bi mogla bit panika, če pes teče proti tebi. Tu ni nobene ogroženosti. Tudi če bi ga pes podrl, je bilo zraven njega konkretno dosti policajev, če ne drugega tudi mimoidočih.


Ni panike...razjarjen pes laufa prot tebi, kdove kake bolezni ma...ni panike če zgrize policaju roko in ga okuži
jebeš policaja
sej pes je več vredn ko en policaj
...
;((

jao ste eni bolani

Meizu ::

ne bolani ste tisti, ki mislite, da je normalno kar tako streljat nekaj vsepovprek.

Pes je po naravi zaščitno bitje, varuje svojega gospodarja in je naravno, da bo v takem stresnem položaju reagiral agresivno. Pa vendar je ravnal dobronamerno in si ni zaslužil biti ustreljen. Kdor tega ne vidi v takšni situaciji je beden.

Torej če sm jst policaj in proti meni lavfa nek džanki naj ga kar ustrelim? Češ, kdo ve katere bolezni prenaša, namreč če se name spotakne in me zbode z iglo lahko dobim AIDS...?
Če veš, da te je pes slučajno ugriznil in ima kakšno bolezen, potem si lahko brez skrbi, da bo medicinska oskrba še na isti dan ugriza hitro pozdravila bilokatere efekte.

Policaj je vendarle plačan tudi za takšna tveganja. Al je policaj v službi zato, da si lakira nohte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jest10 ::

Lej Banananjam, me zanima, kakšna bi bila tvoja reakcija, ko bi se proti tebi pognal razdražen cucek, ki je par sekund prej skočil za mimoidočim.
Pojedel banano in z mezincem rešil situacijo?:| Ali bi v tiste 0,5s, kolikor imaš časa ravnal bolj kot ne instiktivno, ter se probal obraniti z najboljšo zadevo, ki jo imaš na voljo.

Meizu ::

Glede na to, da imam s psi velike in dobre izkušnje, ker si ga lastim tudi sam in sem nasploh s psi dosti v kontaktu, mi na kraj pameti ne bi prišlo "instinktivno" streljanje naokrog.

Še enkrat postavljam vprašanje - a potemtakem lahko ustrelim bilokoga, ki se zapraši proti meni in je prej v pretepu skočil na nekoga drugega?

jest10 ::

Meizu je izjavil:

Glede na to, da imam s psi velike in dobre izkušnje, ker si ga lastim tudi sam in sem nasploh s psi dosti v kontaktu, mi na kraj pameti ne bi prišlo "instinktivno" streljanje naokrog.

Še enkrat postavljam vprašanje - a potemtakem lahko ustrelim bilokoga, ki se zapraši proti meni in je prej v pretepu skočil na nekoga drugega?


Heh... Tebi v tistem trenutku nič ne bi "padlo na pamet". Delovala bi le avtomatika.

In ne, ti ne moreš/smeš ustreliti nikogar. Kiflc pa ima pooblastilo za take zadeve. Ali je v dotičnem primeru ravnal prav ali ne, bo presodila ustrezna komisija.

vorantz ::

Meizu je izjavil:

Glede na to, da imam s psi velike in dobre izkušnje, ker si ga lastim tudi sam in sem nasploh s psi dosti v kontaktu, mi na kraj pameti ne bi prišlo "instinktivno" streljanje naokrog.

Še enkrat postavljam vprašanje - a potemtakem lahko ustrelim bilokoga, ki se zapraši proti meni in je prej v pretepu skočil na nekoga drugega?



Tle zopet mečeš okoli predpostavko pes == človek
Hint: NI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Meizu ::

Aja sori. Mi smo ultimativno bitje, res je. Se oproščam.

vorantz ::

Ni panike, bo naslednjič bolše

Meizu ::

jest10 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Glede na to, da imam s psi velike in dobre izkušnje, ker si ga lastim tudi sam in sem nasploh s psi dosti v kontaktu, mi na kraj pameti ne bi prišlo "instinktivno" streljanje naokrog.

Še enkrat postavljam vprašanje - a potemtakem lahko ustrelim bilokoga, ki se zapraši proti meni in je prej v pretepu skočil na nekoga drugega?


Heh... Tebi v tistem trenutku nič ne bi "padlo na pamet". Delovala bi le avtomatika.

In ne, ti ne moreš/smeš ustreliti nikogar. Kiflc pa ima pooblastilo za take zadeve. Ali je v dotičnem primeru ravnal prav ali ne, bo presodila ustrezna komisija.


Ma kaka avtomatika. Tako kot se je ta kifeljc splašil tega psa se splaši otrok, ki prvič vidi psa takšne velikosti. Kot sem že rekel. Okoli je bilo veliko policajev, komot bi psa obvladali tudi brez streljanja. Kakorkoli obrneš no.

Kot je že vorantz potrdil, mi smo ultimativna bitja in smo nadvredni vsem ostalim bitjem na tej zemlji. Za eno ohranjeno človeško življenje je čisto sprejemljivo žrtvovati 100 živalskih, kaj pa je to kaj takega.

Mipe ::

Pes je napadel. Policist je ravnal pravilno. Konec debate.

Meizu ::

Torej lahko ideološko streljamo na vse ljudi, ki ravnajo podobno. Hvala za razjasnitev.

vorantz ::

Oh you...you did it again
pes != človek :>

Meizu ::

Aha. Pojasni.

Looooooka ::

najmanj 3je policaji in to edini v ameriki, ki niso mel elektrosokerja a ne? :D

Mipe ::

Policaj se lahko brani pred napadalcem, pa če je mulec s pipcem. Je pa vprašljiva uporaba strelnega orožja. No, če ni imel drugega pri sebi...

Ne pametujte, kekci. Tudi vi bi ustrelili psa, če bi imeli orožje in bi vas napadal. Tudi človeka bi ustrelili v strahu za svoje življenje.

Meizu ::

Bi ga (v primeru psa sicer dvomim). Ampak ne bi bil deležen iste podpore in odobravanja, priznaj.

Mipe ::

Kakšne podpore? Kakšnega odobravanja? Kamorkoli pogledam, se ljudje zgražajo nad policistom.

Meizu ::

Hvalabogu da je tako. Apeliram na nekatere sodelujoče v tej temi. Oz. nasploh na tem forumu.

Če vzpostaviš idejo, da bi moral policist imet pravico streljat na človeka v vsakršnem napadu z orožjem (nož, palica, kovinska cev) naletiš na kar težak odpor do tega, saj sem o tem enkrat govoril v eni temi (mislim da glede varnostnikov).

Ko se pa gre o psu, naletiš celo na razne absurde, da pes =! človek in je zato psa logično fentat, medtem ko ima človek pravico živeti. Svašta in to tak larifari, da še kar ne verjamem.

vorantz ::

Meizu je izjavil:

Bi ga (v primeru psa sicer dvomim).


Se pravi ti bi prej ustrelil/ubil človeka, kot psa?
:|
Nekako se mi zdi, da imaš Cesar Millan complex in misliš, da bi lahko psa umiril z unim njegovim muvom :D

Mipe ::

Bodi pozoren. Policist je potegnil orožje šele, ko se je pes zakadil vanj. Samo nezavestnemu lastniku psa se je približal, da mu pomaga. Očitno ni imel namena ustreliti psa, samo branil se je in nagonsko potegnil pištolo.

In človeku dajem prednost pred psom. Žal, tako je to. Psi so samo živali, ki uživajo našo dobro voljo.

vorantz ::

Sicer pa...pes je deloval nagonsko in policaj je deloval nagonsko
pri obeh nagonih je šlo za napad, z veliko možnostjo resnih poškodb

ne vidim zakaj je pasji nagon bolj opravičljiv kot človekov

Meizu ::

Pasji nagon je veliko bolj predvidljiv kot človekov nagon. To pove vse.

Looooooka ::

Pol je s tabo nekaj narobe.
Ker ce mas pol pameti(kar je osebe na posnetku vec kot ocitno nimajo) potem ves, da se ogrozenemu psu NE priblizas na tako razdaljo.
Pes je vec kot ocitno branil krog okol svojega lastnika.
In it pet metrov stran vzet elektrosoker al pa it po en stol v lokal ni glih nakaj najtezjega.
Me bl zanima ce nisi ti policaj pa tkole za brezveze branis kretene.
Policaj nima KAJ "reagirat" na groznjo s streljanjem. Tako reakcijo ma lahko kvecjemu civilist. Policist je bil treniran in placan, da "ne reagira" instinktivno mkay? On mora v vsakem primeru vedet kaj je prevec in kaj ne.
Tko da tvoj argument, da ma pravico kar tako streljat je cisti bullshit.

Mipe ::

Potem tako nevaren pes nima kaj iskati med ljudmi.

SplitCookie ::

vorantz je izjavil:

Sicer pa...pes je deloval nagonsko in policaj je deloval nagonsko
pri obeh nagonih je šlo za napad, z veliko možnostjo resnih poškodb

ne vidim zakaj je pasji nagon bolj opravičljiv kot človekov


Natanko v katerem trenutku je evolucija v nagon integrirala strelno orožje ?

Pes policista tudi ni napadel. Se je samo zagnal vanj dokler ga ni drugi pihnil.

Looooooka ::

Pes je nevaren?
Pes je bil prestrasen.
Po tej logiki tud prestrasen clovek nima kaj delat v mestu a ne.
Ga ustrelimo ce ma napad panike?
Pa mogoce niste prebral novice do konca.
Psa so pred tem pospricali s solzilcem.
Veleusposobljeni policisti.
Pitbulla spricat s solzilcem.
Pet letn otrok bi vedu, da je to neumnost brez primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Meizu ::

Mipe je izjavil:

Bodi pozoren. Policist je potegnil orožje šele, ko se je pes zakadil vanj. Samo nezavestnemu lastniku psa se je približal, da mu pomaga. Očitno ni imel namena ustreliti psa, samo branil se je in nagonsko potegnil pištolo.

In človeku dajem prednost pred psom. Žal, tako je to. Psi so samo živali, ki uživajo našo dobro voljo.


Sicer bo to zvenelo zelo jehovsko ampak, ni čudnega, da nas bo enkrat vse skupaj povozilo in izumrlo.

Pes je ravno tako bitje s čustvi in svojo lastno inteligenco. A se ti ne smili žival kot taka, da jo tretiraš nižje kot sebe? Inteligenčno že lahko komot, ampak po pravici do življenja? Da dejansko daš prednost človeškemu življenju pred živalskim?

Ok, človk se je znajdu, če se ne bi mi, bi nas plenila neka druga žival. Ampak lahko bi se končno osvobodili teh "živalskih" nagonov in raznoraznih neumnosti in poskušali na situacijo gledati iz drugega, bolj razumnega zornega kota? Če se že gremo nek high society pa to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96289157 (12740) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829269 (24865) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049291 (44587) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955964 (45811) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922350 (20599) krneki0001

Več podobnih tem